Weekblad voor Waddinxveen GXft™ SCHOONMAAKTIJD. m Veldwiik heeft ze Ap,ïi£^u£A^eiti^ing.ett Hanneke verliest de strijd No. 718 vrijdag 3 april 1959 14e jaargang Adrei redaktle en admlniiiratl* Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnamantigeld per kwartaal I 1.- bij vooruitbetaling. Advertentleprijf 8 ct per m.m. Kontraktpriji op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden SPAARBANK. Bij de rijkspostspaarbank alhier werd de algelopen maand ingelegd 29.457,84 en terugbetaald 28.624,22. BENOEMING RAADSLID De voorzitter van het hoofdstem bureau heeft tot lid van de gemeen teraad, in de vacature Oudijk, be noemd verklaard de heer W. C. Slob. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester is verhinderd a.s. dinsdag spreekuur te houden. VESTIGING BURGEMEESTER. Naar wij vernemen zal de burge meester en zijn gezin in de komende week van Willemstad naar onze ge meente verhuizen. TWEE JAAR GEVANGENISSTRAF Tegen de 22-jarige loswerkman G. H. uit Gouda, die verdacht wordt eind december van het vorige jaar een Waddinxveense vrouw van het leven te willen beroven heeft de of ficier van justitie twee jaar gevange nisstraf geeist. PAASZANGDIENST. Maandag, 2e Paasdag werd in de Geref. Kerk alhier, een Paaswijdings- dienst gehouden, waar aan het kerk koor en het kinderkoor hun mede werking verleenden. Door dat de directeur, de heer K. J. de Beun, juist die morgen in het ziekenhuis moest opgenomen worden, nam de heer H. van Nielen zijn plaats als di_ rigent in, terwijl deze zijn taak als or ganist had overgedaan aan de heer Hanegraaf uit Leiden. Het koor heeft verdienstelijk de verschillende paasnummers ten ge hore gebracht, al kan niet ontkend worden dat er enkele zwakke plek ken in het optreden waren, waarbij kwam dat de begeleidende organist geheel onvoorbereid achter het orgel zat. Toch heeft het koor aan de aan wezigen een wijdingsvolle morgen ge geven. Het kinderkoor leverde mooie zang, waarbij een tweetal solistjes I. As- scheman en D. Barendrecht uitblon ken. Ter afwisseling was er samenzang van de aanwezigen en las Ds. J. Snoey enkele meditaties. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. Van. 9,30 uur Ds J. R. Cuperus Nam. 6,30 uur Ds C. Graafland, Woerden Hervormd Wjjkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds W. Kooien, Reeuwijk Nam. 6,30 uur Ds J. R. Cuperus Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18 V.m. 9,30 uur Ds E. H. Kalkman. Ie reform eerde Kerk. V.m. 10 en nam. 6,30 uur Ds K. Snoey van Dinteloord Chr. Afgesch. Gemeente. Vjm. 9,30 en nam. 5 uur Leesdienst Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds A. Hoff Visscher ZONDAGSDIENST zal worden waar genomen door Dr. J. W. H. Helleman. Burgerlijke Stand Aangiften van 26 maart tot 1 april. Geboren: Ralph, z. v. E. J. Oskam en M. van Dorp, Meidoornstraat 15j Nieolaas Arie, z.v. P. L. D. Bouthoorn en C. A. van der Laan, Anna Palow- nastraat 19; Arie Pieter, z.v. J. Molenaar en H. R. Koren, Kromme Esse 7; Anna, d.v. W. Plomp en C. P. van Straaten, Burg. Trooststraat 18; Cornelis, z.v. M. C. de Rooij en H. van der Werf, Henegouwerweg 29; Wilhelmina, d-v. W. Haverkamp en M. J. Wassen, Bodegraverstraatweg 118; Ondertrouwd: J- de Vos en A .C. van der Knfjff; Gehuwd: D. Hofman en H. van Trierum; Overleden: la Grand, Johannes Christiaan, oud 68 jaren, van Vianen, wed. van Verhoeff, Geer. ije Johanna, oud 72 jaren; Rehorst, Leendert Arie, oud 72 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: grijs wantje; bruine gla ce herenhandschoen; sleutel; medail le; bedrijfsfoto; muntbiljet; broche; Verloren: blauwe muts; witte bal; loonzakje met inh.; dames bril met bl. montuur; 1 kinder steunzooltje. Bel Bil Brand No. 300 Sport in 't kort V.V. „WADDINXVEEN". Wedstrüdprogramma: Waddinxveen INieuwerkerk I; aanvang 2,30 uur. Waddinxveen ZIJodan Boys 2; aanvang 4,30 uur. Waddinxveen C—Donk C; aanvang 2 uur. Waddinxveen BMoordrecht B; aanvang 3,15 uur. W.S.E. NIEUWS. Wederom werden beide wedstrijden van WSE 1 en 2 afgekeurd door de slechte weersomstandigheden. Wel gingen de wedstrijden door van de junioren. Beide elftallen dachten ze ker een goed begin is het halve werk en wat voor werk! B won met 6-2 en C met niet min der dan 9-1. Goed zo mannen. WSE 1 gaat naar Lekkerkerk 3 en deze wedstrijd moet gewonnen wor den om od één van de bovenste plaat sen te blijven; het zou tevens bete kenen dat een mede candidaat terug gewezen wordt. Er kan volledig uit gekomen worden. Wanneer het eerste volledig uit komt, betekent dit, dat ook WSE 2 volledig uit kan komen. Het moet kunnen winnen van RVC 3. WSE B speelt tegen Olympia B, met een puntje zijn jullie zeker erg tevreden. WSE C gaat naar Gouda C 2, ook daar zijn wij henieuwd naar. Nog enkele wedstrijden en de com petitie is afgelopen, wilt U nog vlug even een kapitaaltje winnen van om streeks honderd duizend gulden, belt U even bij de heer J. Vaneman, St. Victorstraat 36 aan, die kan U daar aan helpen, tenminste aan een formu lier en wanneer U er 15 goed invult dan heeft U de prijs. Dus heel een voudig. W.Z.C. „DE GOUWE" Het is wat stil deze weken rond pa sen. Er is slechts een uitslag en deze is nog een week blijven staan Gouwe O.Z.V. 3-0 Veel valt er niet over te zeggen. De Gouwe was veel sterker, hetgeen in de score uitkwam. A.s. maandag speelt de Gouwe met twee zeventallen enkele vriendschap pelijke wedstrijden tegen W.Z.C. uit Woerden. Nu de wintercompetitie zijn einde nadert, begint er klaarheid te kompn in de volgorde, zoals onderstaande stand van het le tiental duidelijk laat zien. 1 W. van Vuuren 14 14 0 0 14 2 J. Tol 16 13 2 1 14 3 P. Broer 13 11 1 1 llè 4 A. van Dijken 17 7 1 9 7è 5 W. Verstoep 16 6 2 8 7 6 Th. Verbree 16 6 0 10 6 7 A. v.d. Starre-12 3 1 8 3i 8 A. Versluis 14 14 9 3 9 J. van Oort 16 2 1 13 2£ 10 P. v.d. Heijden 8 2 0 6 2 De volgorde is achtereenvolgens ge speeld, gewonnen, remise, verloren en punten. Medische rubriek VETZUCHT Van het aantal mensen dat dagelijks de dokter bezoekt, lijdt een zeer groot gedeelte aan bovengenoemde ziekte. U zult ongetwijfeld bezwaren hebben tegen het woord ziekte in dit verband, doch dit is geheel ten on rechte. Bij een bepaalde lengte past een bepaald gewicht. Men kan dit in tabellen vinden. Kleine variaties zijn natuurlijk moge lijk en hangen samen met het type lichaamsbouw. Iemand, die 25 kg bo ven dit gewicht uitkomt mag niet ge zond genoemd worden, als is het niet altijd zo, dat hij onder zijn ziekte lijdt. Vele vetzuchtigen zijn zich nJ. niet eens bewust, dat zij veel ongemak van hun te hoge gewicht on dervinden. Tranpen lopen of tegen een helling opfietsen wordt geheel automatisch zo veel mogelijk verme den. Er zijn immers liften en bromfiat sen die hen instaat stellen dit alles zonder enige inspanning te doen. Zij beseffen echter niet, dat het geheel buiten adem zijn na een dergelijke in spanning een ziekelijke toestand is. Zij zijn er aan gewend geraakt een moe of pijnlijk gevoel in de rug te hebben en realiseren zich niet, dat dit abnormaal is en veroorzaakt wordt doordat de wervelkolom het moe be gint te worden dag in dag uit, jaar in jaar uit, over te werken. Hetzelfde geldt voor de_ knieën. Zij zijn er opge bouwd om één lichaam te steunen en niet anderhalf of soms zelfs twee, wat het gewicht betreft. En zo kan men doorgaan met het opsommen van een mageren en wel minder eten! Een voudiger kan het al niet. Hoe anders echter is de praktijk! De moeilijkhe den beginnen al, als men de patient mededeelt dat hij of zij te zwaar is. Het hierop volgende commentaar is bijna altijd hetzelfde. Ik eet toch bij na niets dokter. En dan volgt een op somming van het dagelijks menu. De ze opgave is vaak, al of niet te goe der trouw, onvolledig. Neemt men deze mensen nl. in het ziekenhuis op, dan vallen zij wel degelijk af op het zelfde menu dat zij de dokter op het spreekuur hadden opgesomd. Maar hoe dan ook, een ding is ze ker 'n te dikke patient eet altijd teveel Verteld men dit echter aan hem of haar, dan wordt vaak de tante erbij gehaald, die veel meer eet en zo ma ger is als een lat. Alhoewel het nooit is na te gaan, wat een ander precies eet, is het misschien wel zo, dat die tante een bewegelijke vrouw is, die een druk leven lijdt. Lichaamsbewe ging is zeker van invloed, maar men moet niet denken, dat men snel zal vermageren, door iedere dag een flink stukje te gaan wandelen. Boven dien versterkt dit het hongergevoel. Ook is het zo, dat bepaalde mensen aanleg hebben om dik te worden. Zij moeten dus nog minder eten, dan zij al doen. Het is echter gemakkelijker gezegd, dóin gedaan. Het vereist een groot doorzettingsvermogen zich aan het voorgeschreven dieet te houden. Vooral in het begin! Met nadruk zij nog vermeld, dat er geen medicijnen bestaan om te ver mageren. Wel bestaan stoffen die het hongergevoel enigszins kunnen onder, drukken. Soms maken zij het de pa tient wat gemakkelijker het karig dieet vol te houden. Arts. PLASTIC WATERVERF 95 cent Tlp-top kwaliteit BORSTELWERK ZEMEN - SPONSEN VERF EN KWASTEN Het adres BSter slangt u bij A. VAN DER HEIDEN Bel 335 en wij bezorgen alles bij U thuis! Maandag 6 april W.Z.C. - Gouwe B-comb. 8,45 uur W.Z.C. - Gouwe A-comb. Verder staat er voor de wintercom petitie nog een wedstrijd op het pro gramma 11 april Gouwe I - Zfjl I Daarmee is het voor de winter af gelopen en gaat het op de zomer aan. In de wintercompetitie is een twee de plaats nog te bereiken, maar dan moet van de Zijl worden gewonnen. Hetgeen ook wel in lijn der ver wachting ligt, als er maar gewerkt wordt. DAMVERENIGING EXCELSIOR Uitslag 27ste ronde der onderlinge competitie. D. H. ZwanenburgM. Smith 2-0 J. ISappendelG. Heeren 1-1 C. H. Kramp—C. Blonk 1-1 A. N. LittooijA. Compeer 2-0 J. de HeerJ. L. 'de Rijke 2-0 A. Blom—B. van Eijk 2-0 SCHAAKVERENIGING W.S.V. Uitslagen wintercompetitie 16e ronde. le tiental. J. van Oort—A. Versluis afgebr. A. van der Starre—W. Verstoep 1-0 A. van DijkenJ. Tol 0-1 W. van VuurenP. Broer 1-0 2e tiental. H. SchildtA. Doornhein 1-0 W. van OortJ. Kleijweg afgebr. W. A. de Boer—A. Littooij afgebr. P. Perdijk—C. H. B. van Latenstein [D-l Na het uitspelen der hangpartijen is de uitslag van de wedstrijd „Wester Toren" 2—W.S.V. I 5-5 geworden. hele lijst kwalen, die alle slechts een oorzaak hebben: vetzucht! Men moet eens proberen een verhuiswagen te laten rijden op de motor van een klein personenautotje. Veel zal er van rij den niet terecht komen en het motor tje zal binnen afzienbare tijd alleen nog maar waarde hebben voor de slo per. Maar het hart, dat de motor van ons lichaam is, moet maar jarenlang volhouden de veel te zware massa voort te slepen. Merkwaardigerwijs gaat het ook heel lang goed, maar eens is de tijd geko men, dat het er genoeg van heeft. En evenals een afgedraaide motor olie gaat verbruiken en dus ieder ogen blik bijgeladen moet worden, zijn er dan voor het hart medicijnen nodig om het aan de gang te houden. Maar eens houdt het er voor goed mee op en het moment waarop dit gebeurt, is dan vijf, tien of soms twintig jaar te vroeg gekomen. De statistieken to nen ons dit overduidelijk. Naarmate de vetzucht ernstiger is, zal het le ven korter zijn. Waarmee niet gezegd is, dat iemand, die altijd veel te zwaar is geweest geen 90 jaar kan worden. Als er over statistieken wordt gespro ken, gaat het over gemiddelden van een zeer groot aantal. En vanzelfsprekend is het ook niet zo, dat kortademigheid, pijn in rug en knieën enz. altijd door vetzucht worden veroorzaakt. Maar het is van groot belang, er zorg voor te dragen dat men niet te zwaar wordt en als men te zwaar is, is het noodzakelijk, dat hier iets aan wordt gedaan. Wat de behandeling van vetzucht betreft, in theorie is dit al zeer eenvoudig. Er bestaat maar een methode om te ver- 0V0NTUREN- W1LD-WEST- RElSBESCHRüVINüEN JONGENS BOEKEN MEISJES WOORDEN ENZ, ENZ. rn 7 April is weer in 't land gekomen. De schoonmaakkoorts neemt reeds [wat af. Die volgde mij tot in mijn dromen. Die schoonmaak is een ware straf. Wij hebben weer wat plaats gekregen De witkwast rust, mijn body ook. Het klinkt weer telkens „voeten [vegen". Op de vitrage staat „verboden rook". Maar laat ik toch maar dankbaar [wezen, Als ik naar Winston Churchill kijk. U hebt zeker ook gelezen? Men maakte hem iets minder rijk. 10.000 pond werd hij maar lichter. Juwelen en wat Russisch bont. Ik ben maar een arme poov're dichter En weeg nog lang niet zoveel pond. Maar binnenkort rook ik sigaren, Van d'echte Deli Maatschappij. Ik zal er voor u ook wat bewaren. Neen, echt, geen grappenmakerij. In Bremen zijn zij aangekomen, Nieuw Indonesië importeert, Tabak, van Neerland „overgenomen" Hetgeen Bremen hevig interesseert. Straks zit ik Deliblad te roken, Gemakkelijk in een luie stoel. Dan zal ik net als Winston smoken, 'k Verkneuter m'al op dat gevoel. Ook ga ik televisie kopen, De prijzen vliegen nu omlaag. De afbetaling zal wel lopen, Al gaat het ten koste van mijn maag. Maar kom, ik neem gauw weer mijn [hamer; Ik heb in timmeren reuze pret. Ik maak een pronkstuk voor mijn [„kamer". Ik timmer zelf een „kabinet". Mijn vrouw was vreeslijk aan het [kijven. Ze vindt het een onding van een ding. De kamer zal geen kamer blijven. Maar ik ben de quaiste niet als ['k zing. Ik heb de hele kamer nodig, Want 't voetstuk is breed opgezet. En dat is zeker niet overbodig, Ik wil geen wankel kabinet. Maar dan moet er de kleur nog komen Ik wacht nog op het „kleuradvies". Daar zal ik eerst een nacht van [dromen. Mijn vrouw is namelijk vreselijk kies. Ik ben al dapper aan het mengen, t Is rose en groen, waar ik ook staar. Als U soms ook wat verf wilt [brengen, Dan mixen w'alles door elkaar. FEUILLETON No. 32 door JOKE DE VALK Ik hoop, dat ik het goed gedaan hebt, mevrouw Hanneke knikte. Uitstekend, Willie, dank je wel. Met de brief ging Hanneke naar een rustig hoekje, waar ze neerviel op een stoel. Kennelijk was de enveloppe in de boekhandel op de hoek gekocht. Ze scheurde hem open en haalde het briefje er uit. Ze las Beste Hannie. Ik kan een eenvoudig zaakje ko pen voor tweeduizend gulden, met een een goede broodwinning. Wat raad je me aan Met m'n geheugen is het nog steeds niet best. Ik heb zo het idee, dat het niets meer wordt, als ik die zaak gekocht hebt. Als ik het niet doe, bestaat natuurlijk de kans, dat m'n geheugen bij stukjes en brokjes weer terug komt. Ik kom nog wel eens aan, als je thuis bent. Ze herlas de brief nog eens en scheurde hem toen in duizend snip pers. Geen cent, meneer, geen cent. En je doet maar, wat je niet laten kunt. Ondanks de onrust in haar hart beheerste ze zich voortreffelijk en toen een kwartier later Dubois kwam eten, merkte hij niet, dat Hanneke inwendig een heftige strijd voerde. Die middag overdacht ze haar moei lijkheden rustig. Ze kende Jaap te goed dat ze wel wist, dat hij haar niet met rust zou laten. En toch wilde ze niet toegeven, want ze begreep opper best, dat hij het bij die tweeduizend gulden alleen niet zou laten. En van dat zaakje geloofde ze ook geen woord Jaap had nog nooit in zijn leven ge werkt en hij zou het ook wel nooit van zijn leven doen. Hij was een pa rasiet, die alleen leefde van roof en diefstal en, nu het zo in zijn kraam te pas kwam, van chantage. En dat briefje had hij slim opge steld. Hij vroeg nietKun je me hel pen aan die twee duizend gulden, o nee. Hij vroeg alleen maar om raad. Dit briefje was volmaakt onschuldig en geen rechter zou er hem op kun nen veroordelen. Ze had lang genoeg bij haar man op kantoor gewerkt, dat ze wel wist, welke bewijzen er nodig waren om iemand te veroorde len voor chantage. De enige weg was alles aan Jan opbiechten. Had ze maar voor haar huwelijk haar verleden ver teld. Maar dat wilde ze toen niet. Geen ogenblik had ze gedacht, dat ze op deze wijze nog eens geconfron teerd zou worden met het verleden. Op de dag van haar huwelijk meende ze het dood en begraven. Voor goed. Een bange nachtmerrie, die tot het verleden behoorde, omdat ze ontwaakt was uit die nare droom. Maar het lot had anders beschikt. Jaap had in de cel van haar huwelijk gelezen en toen natuurlijk reeds besloten dat mevrouw Dubois voor hem een melkkoetje zou worden. Ze realiseerde zich volkomen, dat huwelijksgeluk bedreigd werd. Deson danks was ze rustig. In deze eerste maanden van haar huwelijk was ze al spoedig tot de ontdekking gekomen, dat Jan Dubois heel wat voor haar be tekende. Hij was een voorbeeldig echt genoot en ze hield van hem. Meer dan ze in woorden kon uitdrukken. Ze was dol op hem en ze wist het. hij op haar Nu was ze blij, dat ze indertijd be zweken was voor zijn aandrang. Nu wist ze pas goed, wat geluk beteken de. En dit geluk werd bedreigd, door een misdadiger. Doch toegeven deed ze nooit. Ze zou alles aan Jan moeten vertellen. En die zou dan wel zijn maatregelen kunnen nemen. Misschien moest ze hem eerst wat verder laten gaan. Had ze maar een schriftelijk bewijs van zijn chan tage. Ze zuchtte en liep de kamer uit. Er op te biechten. En dan maar zo spoe dig mogelijk. Hoe eerder ze van deze nieuwe last bevrijd zou worden, hoe beter. 26 ^as,_ van Plan er heen te gaan. Doch een paar dagen later reed ze de stad uit om de omgeving eens te verkennen, toen ze Jaap zag lopen. Ze stopte langs het fietspad en open de het portier. Stap in, beval ze kort en bondig, dan kunnen we even praten. Een beetje overbluft had hij zwij gend aan het bevel voldaan en toen ze het portier weer dichtgetrokken had,

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 1