VERB ABEL HUIS aangeboden zelfstandige hulp Staanplaatsen Feestterrein LUXAFLEX A. van der Sloot Fietsenhok Ue^jaa^daq,g,elcHe,tik AARDBEIPLANTEN Merr. ULTEE, Vijverlaan S3. Telefoon 933, vraagt in de huishouding, wegens ziekte der tegenwoordige. Hoog loon. Meerdere hulp aanwezig. Oranjevereniging »Waddinxveeii« O^en^att iHSckzifVUtfy op woensdag 8 aprii namiddag 8.30 uur in Café .Sport", Kerkstraat Het bestuur aluminium jaloezieën Helemaal nieuw is uw kamer dank zij LUXAFLEX JALOEZIëEN. Ze zijn boven dien zo doelmatig als zonwering met licht- regeling. Door de onvermoeibare veerkracht van de LUXAFLEX THERMOFORT-LAMELLEN en doordat de krimpvrije plastic banden af- wasbaar zijn blijven ze jaren zo mooi. Vraagt ons de gratis brochure of een demonstratie. MANUFACTUREN D/, CONFECTIE.MODES MATRASSEN meubelen bedden* DORPSSTRAAT W 'k AJ D I N X V E N Oranjelaan 24 Populair Leverbaar in alle rraren vanaf f 57.50 rondom doorgestikte boorden versterkte zijkanten s winters warm 's zomers koel soepel verend onverslijtbaar rolt niet naar een kant mot ((f!!!l>) kvraUicltsgapantle J. afd. Woninginrichting j GEVRAAGD voor nieuw te openen filiaals Zelfstandige Slagersbediende Slagers Halfwas Wijkbediende Winkeljuffrouw J. H. TJXTEE, Modelslagerijen ROTTERDAM HILLEGERSBERG AanmeldenBergsche-Dorpsstraat 83, tel. 01800-45002 Na 8 uur: Vijverlaan 33, Waddinxveen, tel, 01828-933 TE KOOP: uitneembare (nieuw), voor 10 fietsen, van gegalv. golfplaten. A. v. Solmstr. 15 Na 6 uur. PRISMA BOEKEN a 1,25 VELDWIJK HEEFT ZE in Alphen a.d. Rijn, in ruil voor woning in Waddinxveen Br. onder no. 717-3 bur. v. d. bl. gaf ze vol gas en reed de stad uit. Zo, zei ze, terwijl ze met een. flinke gang over de Rijksweg reed, en ver tel me nu maar eens wat bijzonderhe den over die zaak, die je over kunt nemen. O, het is een. cafe in de stad en dé eigenaar wil ermee ophouden. Hi] heeft geen vrouw en geen kinderen. Voor twee duizend gulden kan ik die tent overnemen. Met alles, wat er in zit. Het huis is een huurhuis. Boven wonen andere mensen. TTarmpke keek hem even van ter zijde aan. En denk je nu werkelijk, dat ik zo gek zal zijn, aangenomen, dat ik over zo'n groot bedrag kan be schikken, om het in een café te ste ken? Waar zie je me nu voor aan? Voor een vrojjw, die een man heelt met en aardige grijpstuiver, die hij aan ons gesjochte jongens, verdient, antwoordde de man droogjes. Ik heb zin in die zaak en daarom wil ik hem kopen. Wel, dan koop je hem. Ja, maar de centen ontbreken me. Nou, dan gaat het over. Hannie, wees nu eens redelijk. Jy kunt toch wel voor de centen zorgen? Of ik daar wel of niet voor kan zor gen, is geheel mijn zaak. Ik zal jou eens wat vertellen, meneer, en knoop dat goed in je oren. Je krijgt geen cent van me, nu niet en nooit. Noch voor een café, noch voor iets anders. Jij en werken., laat me niet lachen. Je hebt nog nooit in je leven een cent eerlijk verdiend, behalve mis schien in de gevangenis, omdat je daar wel moet werken. Tja, als je er zo over denkt Juist, zo denk ik er over. Laat ik je een goede raad mogen geven, ver geet mij en het huis, waar ik woon. Als je nog een keer het waagt me op welke manier ook lastig te vallen dan waarschuw ik de politie. En die vind je wel, zoals die je al zo vaak heeft gevonden. Hij kneep een half oog dicht en keek haar aan. Dat zou ik maar niet doen, zus, want als ik in handen zou komen van de prinsemarij, dan zou mijn geheugen beslist weer terugko men. Dat is dan erg prettig voor ]e. Ver tel dan maar aan de politie, wat je kwijt wilt, maar mij maak je niet bang. Mijn man weet alles van me en heeft me desondanks geaccepteerd. Hij schoot in een lach. Ga nou. Als je het niet gelooft, ga je het hem zelf vragen. Jij bent immers al tijd zo goed op de hoogte van ver schillende adressen, he Wel, dan zul je zijn kantoor ook wel weten te vin den. Om negen uur 's morgens is hij doorgaans aanwezig. Je kunt hem vra gen, wat je graag wilt weten en ver tellen, wat je graag kwijt wilt. Mooier kan het al niet. Doch als je nog een een keer bij me aan huis komt, dan mag je binnenkomen, maar dan ga je er alleen maar uit om over te stap pen in de zespijper. Jij weet ongetwij feld wel, wat dat voor soort vehikel is, nietwaar Hoe wou jij dat Versieren, zus? vroeg hij spottend. Dat is voor mij een weet en voor jou een vraag. Ik ben blij, dat je de eerste maal, toen je bij me thuis was, je ware bedoelingen hebt verteld. Sindsdien heb ik. mijn maatregelen genomen, zie je? Neem de proef maar eens op de som. Ik denk, dat je dan van de kouwe kermis zult thuisko men. Hij keek haar lange tijd aan, ter wijl Hanneke al haar aandacht aan de weg besteedde. Je wilt me over bluffen, zus. Nog eens Wat ik wil of niet wil, is mijn zaak. Dank zij mijn verleden ben ik een beetje op de hoogte met jullie praktijken. Daarom heb ik maat regelen genomen om je bij je eerst volgende bezoek een warm onthaal te bereiden. Misschien wil je zo vrien delijk zijn in de eerstkomende maan den ?Het meisje heeft orders om je onmiddellijk binnen te laten, zie je? Je hoeft niet meer voor het raamje te blijven staan. Hij zweeg een hele tijd en zei toen op norse toon Keer om. Ik wil naar in de stad terug. wordt vervolgd. alleen betreft het nalaten van aan melding dat men geen recht meer kan doen gelden oP genees- en heelkun dige behandeling, maar het niet in geschreven staan bij een ziekenfonds houdt tevens in dat in voorkomende gevallen geen recht Ot> uitkering krachtens de ziektewet kan worden verkregen. Het zg. ziektegeld kan dan door him eigen nalatigheid hun neus voorbijgaan. Wat dit wil zeggen, weet vriiwel iedereen. Het is niet zo, dat de werkgever moet zorgen voor de aangifte hij het ziekenfonds, neen de werknemer moet hier zelf voor zorgen. Het spreekt vanzelf, dat de echt genote en/of kinderen van een recht streeks verzekerde, die zelf arbeid if loondienst gaan verrichten, daardoor ook premieplichtig worden. Op hun loon wordt dus de verschuldigde pre mie voor het ziekenfondsenbesluit en de ziektewet ingehouden. Onbillijk? Helemaal niet, want aan het feit dat er premie betaald wordt heeft betrokkene het te danken dat ingeval van ziekte ziekengeld wordt uitbetaald niet alleen, maar ook rente. aan H.M. de Koningin bij haar 50ste verjaardag Nu de vijftigste verjaardag van Hare Majesteit de Koningin aanstaan de is, blijkt alom het verlangen le vendig niet alleen om 30 april 1959 op buitengewone wijze te vieren, maar ook om aan de jarige persoonlijke aanhankelijkheid te betuigen. De ouderen onder ons herinneren zich nog goed de vreugde, die ons land vervulde toen op 30 april ïyuy in het Oranjehuis een Prinsesje het levenslicht zag. Die vreugde is bij het opgroeien van Prinses Juliana het be gin gebleken van een grote liefde in een hartelijk medeleven met haar hu welijk en gezinsleven, in een vurig verlangen tijdens haar ballingschap om haar weer in ons midden te zien. En toen zij, na de troonafstand van Koningin Wilhelmina, bij de inhuldi ging op 6 september 1948 haar onver getelijke toespraak hield, beseften wij allen, dat wederom een hoogstaande, rijkbegaafde vrouw de troon der Oranjes had bestegen het Koninkrijk der Nederlanden ten zegen. Heden leeft Koningin Juliana, wijs met de ouderen en als een jeugdige met de jongeren, tezamen met haar gezin te midden van haar volk. Stellig leeft overal in het Koninkrijk de wens om Hare Majesteit ter gele genheid van deze bijzondere verjaar dag gezamenlijk een geschenk aan te bieden, een geschenk waarin ons diep respect en onze warme genegen heid jegens de Draagster der Kroon gestalte kunnen krijgen. Teneinde aan dit verlangen uitvoe ring te kunnen geven is het noodza kelijk, dat een en ander wordt ge coördineerd en daartoe is dan ook onlangs gevormd het „Comité ver- jaarsgeschenk H.M. de Koningin welk comité alle Nederlanders en al le Nederlandse organisaties, vereni gingen, instellingen, bedrijven scholen in de gelegenheid wil stellen om aan het geschenk voor H.M. bij te dragen. De persoonlijke bijdrage, hoe bescheiden wellicht van omvang zal even welkom zijn als het grotere bedrag, dat een collectiviteit, een vereniging of een bedrijf of dergelijke wil schenken. Maar in dit bijzondere geval zal er vanzelfsprekend geen straatcollecte worden gehouden. Het Comit', dat dus in deze namens het Nederlandse volk zal optreden, meent te handelen in de geest van de TCf>ningin als het haar een bedrag ter beschikking stelt, dat zij naar haar inzicht kan bestemmen voor een al gemeen doel. Daarnaast hoopt het een deel van de bijdrage te mogen aan wenden voor een persoonlijk schenk voor Hare Majesteit. Deelneming aan deze gezamenlijke actie is mogelijk tot 25 april a.s. door storting van bijdragen bij de E cheque, en Girodienst op nummer 640.000, Amsterdam of bij de Nèder- landsche Handel-Maatschappij N.V. te Amsterdam, in beide gevallen ten gunste van de rekening „Verjaarsge schenk H.M. de Koningin". Bovendien kunnen bijdragen ten bate van één dezer beide rekeningen plaatselijk worden gestort, bij alle bankkantoren in het gehele land, hetgeen niet al leen geldt voor de kantoren der han delsbanken en boerenleenbanken, maar ook voor de spaarbanken. De burgemeesters, wier medewerking het Comité inroept, zullen plaatselijk wel licht nog nadere aanwijzingen geven. Weekasrenda Vrijdag 3 april. Paaszangavond in Ned. Herv. kerk door Vox Jubilans met medewerking van Feike Asma, Knapen, en Meisjeskoor, Ds J. J. Moll van Schoonhoven Zaterdag 4 april. Jaarvergadering Geref. J.V. en M.V. in Verenigings gebouw, Stationsstraat. Donderdag 7 april. Bejaardenmiddag 2,30 uur in Herv. Wijkgebouw. Donderdag 16 april. Contactavond Muloschool, afd- G.L.O. Woensdag 22 april. Concert West Ned. Symphonieorkest o.l.v. Sam Zwaab. Woensdag 22 april. Lezing voor de N.C.V.B. Woensdag 29 april. Ouderavond Chr. Muloschool. MOET IK MIJ NOG AANMELrEN OF GAAT HET VANZELF? Het is niet altijd gemakkelijk te begrijpen wat bedoeld wordt met van rechtswege verzekerd zijn. De ene zegt, ik behoef mij niet aan te mel den, een ander is weer van mening dat het wel moet geschieden. Niet al tijd echter zijn wij automatisch ver zekerd. Wel is dit het geval bij de ongevallenwetten, de ziektewet, de kinderbijslagwet en de werkeloos- heidswet. Bij deze laatste wet is iemand echter niet meer verzekerd als hij 65 jaar is geworden en nog in loondienst werkt of is blijven werken. De invaliditeitswet kent de term verzekeringsplichtig zijn, dat wil zeg gen, dat de werknemer zich moet aanmelden ofwel verzekeren. Vooral willen wij hier de aandacht eens vestigen op de bepalingen be treffende het ziekenfondsenbesluit. Volgens dit besluit is men nimmer automatisch verzekerd. Wie in loondienst treedt, het doet er niet toe welk beroep dit betreft, dus ook de dienstbode of het dienst meisje dat of Wel inwonend is of 5 of meer dagen bij dezelfde werkgeef ster per week in dienst is, moet zich laten inschrijven bij een algemeen ziekenfonds. Om dit te bereiken dient hij of zij bij een ziekenfonds een formulier af te halen, dit in te vullen en daar te vens over te leggen een volledig in gevulde werkgeversverklaring. Laat betrokkene dit na, dan loopt hij kans dat hij geen aanspraak kan maken op genees- en heelkundige behandeling voor rekening van een ziekenfonds. Vooral zij, die voorheen als indi- rect-verzekerden werden beschouwd, doch arbeid in loondienst zijn gaan verrichten, vergeten nog wel eens dat zij zijn overgegaan naar de groep rechtstreeks verzekerden. In hoofdzaak worden hier bedoeld gezinsleden, dat zijn dus zij die met de rechtstreeks verzekerden samen woonden en voor wie deze laatste on derhoudsplichtig was. Kinderen zijn alleen dan rechtstreeks verzekerd wanneer zij beneden 16 jaar zijn en hiermede worden gelijkgesteld stude rende en invalide kinderen van 16 jaar tot 27 jaar. Gaat een indirect-verzekerde zelf in loondienst werken, dan dient hij daarvan kennis te geven aan het zie kenfonds. Ook een gehuwde vrouw en kinderen beneden 16 jaar van een rechtstreeks verzekerde, die zelf ar beid in loondienst gaan verrichten, worden dus daardoor zelf rechtstreeks verzekerden, dus ook zij moeten zich melden, want door de indiensttreding in loondienst houdt hun indirecte ver zekering op, zodat zij dus uit dien hoofde geen rechten meer kunnen doen gelden op de ziekenfondskaart van hun verzekerde man of vader. Het is derhalve van het groot be lang, dat zij zich direct melden. Niet BENOEMING. De heer K. M. van Dijk, onderwij zer aan de Ned. Herv. Rehobothschool alhier, is benoemd tot hoofd van de Chr. school te Gouderak. A.M.B.C.-GOUWERIJDERS Zaterdagmiddag a.s. opent de Gou werijders het nieuwe seizoen met een attractieve puzzelrit voor auto's, mo toren en bromfietsen. De organisatoren hebben er zorg voor gedragen dat een prachtig par cours uitgezet is door Waddinxveen en omgeving. De start is om 2,30 uur bij café Sport, Kerkstraat. Men kan daar inschrijven vanaf 2 uur. Ieder die in het bqzit is van een motorvoer tuig kan aan deze rit deelnemen. BE FAIR NIEUWS. Afd. Voetbal. Programma voor a.s. zaterdag: Be Fair 3Jodan Boys 4, 4 uur. Be Fair BZwervers B, 2,45 uur. Ona C2—Be Fair Cl, 3,15 uur. Jodan Boys C—Be Fair C2, 2.15 uur. NIEUWE SPORTSCHAKELS. Wij verzoeken onze bezorgers he denavond de nieuwe sport-schakels aan ons redactie-adres te komen af halen. Gaarne dan zo spoedig moge lijk bezorgen. BEDRIJFS-DAMTOERNOOI. Bij Okkerse werd woensdagavond de tweede ronde van het bedrijfsdam- toernooi gespeeld. In de eerste groep bond Okkerse I de strijd aan met Verheul. De kampioenen wonnen met het kleinst mogelijk verschil, 6-4. Na de 5-5 tegen de Brood- en Banket bakkers geeft deze uitslag o.i. duide lijk aan dat het dit jaar een spannen de strijd gaat worden met minder krachtsvershcil dan anders. De stryd tussen de Brood- en Ban ketbakkers en de Melkhandel werd afgebroken bij de stand 5-3 voor de Melkhandel. De afgebroken partij staat echter slechts voor laatstge noemden, zodat een gelijkspel in de lijn der verwachtingen ligt. Ook de ontmoeting Baan tegen de Producent kwam niet tot een einde, doordat twee partijen beiden vermoedelijk remise, afgebroken werden. Vermoedelijke uitslag 6-4 voor Baan; In deze ont moeting dus ook weinig verschil in kracht. In de tweede groep doet Het Plat teland het best. Na de vorige week van Schaik Berghuis gewonnen te hebben, won zij nu van Okkerse II- Schaik Berghuis speelde tegen de Kon. Goedewaagen. Deze laatste die deze week voor het eerst met het toernooi kennis maakte startte al erg ongelukkig. Twee dammatadoren moesten wegens ziekte verstek laten gaan en daar zij geen reservespelers had moest zij met drie man de strijd aanbinden. Schaik Berghuis won deze ontmoeting. Alle ploegen hadden nogal met zieke spelers te kampen- Hopelijk is dat volgende week niet meer het geval. De volgende ronde wordt a.s. maandag gespeeld bij de Producent. AANGEBODEN Talisman (nieuw) Oberschlesien Mad. Montot GLADIOLEN ifl 10 kleuren gemengd, kw 1,7 c; kw 2,6 c. Verder alle soorten Zomerbollen, Heesters, Conife ren. Rozen, enz. JAN DEN HERTOG's Kwekerijen (t.o. de watertoren) BOSKOOP Telef. 01227-3026 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 2