Weekblad voor Waddinxveen KLEURENFILM Uamea-Gelei HH tfcPudte-mannm U kent de volgorde? JAC. SATON Heren costuums 129,00 135,00 149,00 155,00 A. BROUWER 30 cbpAxt Kcwmtjiwiedag, Foto Sjaak Xoteboom No. 721 vrijdag 24 april 1959 14e jaargang Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Adres redaktle en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 (Vervolg Land- en Tuinbouw.) gebleken, dat, wil men inderdaad een superieure bestrijding van emelten bereiken, uitgegaan moet worden van een vloeibaar middel op basis van lindaan. De uitstekende werking van het lindaan-middel, in de handel als he- xamelt-L, boven de poedervormige preparaten is verklaarbaar omdat de emelten het lokaas, waarin zich de wel fijne, doch altijd harde poeder- deeltjes bevinden, niet zo goed op nemen. Bovendien wordt het lokaas beter vergiftigd. Een voordeel is ook, dat het lokaas bereid met vloeibaar mid del, langer werkzaam blijft. Ter bereiding van het lokaas wor den 25 kg zemelen bevochtigd met 10 liter water waarin tevoren 600 cc he- xamelt-L geëmulgeerd is. Men ver krijgt dan een mulle, zeer goed uit- strooibare massa, voldoende voor de behandeling van 1 ha. Toepassing van dit lokaas kan zo wel op bouwland als weiland geschie den. Het grote voordeel van het produkt is ook dat het weinig gift is voor mensen en warmbloedige dieren. Bel Bij Brand No. 300 WIE ZAG DE BRAND In het fabriekspand van de hout- warenfabriek van de gebrs. Noorlan- der aan de Zuidkade brak woensdag avond even voor elf uur een felle brand uit. Een ieder vreesde dat het fabriekspand, het kantoor en het aan gebouwde woonhuis van de heer J- C. Noorlander met de aangrenzende houten schuren een prooi der vlam men zouden worden. Het vuur vond hier dan ook een gretig voedsel in het losse houtafval en het houten fabrieksgebouw. Toch is de schade beperkt gebleven tot een gedeelte van het fabrieks pand. Hoe dat kwam hebben maar enkele inwoners van onze gemeente gezien en daarom wil ik u dit alle maal vertellen. Ik was door omstandigheden ge tuige dat de alarmschei van de brand weer in werking werd gesteld. Ik liep 200 meter in looppas naar mijn auto en reed met een snelheid van 60 km naar de plaats van de brand. En toch was de vrijwillige brand weer met de motorspuit mij nog voor! Reeds was men het object aan het verkennen en werden de slangen uit geworpen! Kunt u zich realiseren wat er na dat brandalarm moest gebeuren? In 12 gezinnen werd men opgeschrikt door de alarmbel. Kleding moest wor den aangetrokken en per rijwiel of auto moest men zich naar de spuit be geven en twee kilometer door het nachtelijk duister razen! Hulde aan onze parate mannen van de vrijwillige brandweer die dit alles presteerden. Hulde voor de wijze waarop zij de moeilijke strijd in deze felle vuurhaard aanpakten. Hulde ook voor de mannen van de Rijkspolitie die nauw samenwerkten met het brandweerkorps. Dank ook aan de om standers die meehielpen aan de ont ruiming- Weet u wat het betekent op een wankelende ladder te moeten staan met een straal water waar zes atm. druk op staat? Neen? dan moet u dat eens komen proberen! Bij deze brand werd assistentie verleend door een blokploeg van de B.B. uit Capelle a.d. IJssel, die juist in onze gemeente een eerste prijs bij de wedstrijden voor blokploegen in de wacht had gesleept. Deze mannen hebben kranig mee ge holpen bij de blussing en de ontrui ming. Zo'n blokploeg van de B.B. kan in tijden van rampsoed het enige appa- Burgerlijke Stand Aangiften van 16 tot 22 april. Geboren: Johanna Hendrika, d.v. G. Ravensberg en L. Kersbergen, Jan1 Dorrekenskade-West 11; Robert Eric, z.v. A. P. Koren en J. Groeneveld, Jan Dorrekenskade-Oost 73; Corina Elisabeth, d.v. H. G. van den Berg en N. Koster, Lijsterbesstraat 13; Cornelis, z.v. J. Th. Bulder en N. S. Karreman, Kleikade 45; Helena Agatha, d-v. A. Sluijs en C. A. Verkleij, Zd. Dwarsweg 7; Andras Rezsö Jónos, z.v. A. Racz en A. Kvanta, Ch. de Bourbonstraat 12; Eleke Adriana, d.v. A. Ram en W. W. Redegeld, Acaciastraat 81a; Coenraad, z.v. B. C. Swieb en N. J. Eisberg, Bodegraverstraatweg 114; Erica, d.v. P. M. de Graaf en M. C. J. de Gruil, Anna Paulownastraat 17; Ondertrouwd: J. J. van Stekelen burg en E. C. M. Saris; W. Slappendel en J. J. Minnee; C. Russcher en J. M. Ming; G. F. Smid en G. Jager; Gehuwd: J. de Jong en W. J. Smits N. Hogendoorn en H. J. Broer; H. van Drie en A. Noorlander. W. J. C. Klijn en A. M. Kleiweg; Overleden: Benders, Johannes, oud 82 jaren. raat zijn waarover wij in de gemeen te beschikken. We hebben hier ge lukkig reeds goede ploegen, hetgeen blijkt uit het feit dat zij een tweede prijs wisten te behalen bij de woens dagavond gehouden wedstrijden. Maar alle ploegen zijn nog niet voltallig be zet met actieve noodwachters die voor hun taak berekend zijn. Vindt u niet dat het tijd wordt dat u zich meldt om voor uw taak te worden opgeleid? Nu kan het nog! Vraagt u eens in lichtingen bij een van de blokhoofden of ten gemeentehuize bij de heer Meijer, die u graag zullen voorlich ten. De burgemeester van Waddinxveen, C. A. van der Hooft. Charme voor Uw handen BELANGRIJKE VOETBALWEDSTRIJD Het is niet de gewoonte dat we de wekelijkse sportwedstrijden in aparte regels gaan vermelden. Deze week willen we echter van deze gewoonte iets afwijken; en sportminnend Wad dinxveen wijzen op de belangrijke voetbalwedstrijd Waddinxveen ZI Be Fair I. Want deze plaatselijke ontmoeting, welke door vele sportliefhebbers met veel belangstelling tegemoet gezien wordt, zal deze keer wel in het bij zonder een spannend verloop hebben. Beide ploegen welke momenteel de leiding in de le klas afd. Gouda heb ben en elk evenveel verliespunten op hun naam hebben staan - gaan uit maken wie naar alle waarschijnlijk heid straks de kampioensvlag mag hij sen. Wij wensen beide ploegen veel succes en een sportieve wedstrijd toe. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan het Noordeinde en begint zaterdagmiddag om 4 uur. AUTO OVER DE KOP. Aan de Henegouwerweg heeft zich verleden week een verkeersongeval voorgedaan. Op de hoek van deze weg met de verbindingsweg naar Gouda geraakte de bestuurder van 'n personenauto, de heer N., uit Kerk- rade, door nog niet opgehelderde oor zaak plotseling de macht over het stuur kwijt. Als gevolg hiervan sloeg de auto uit de bocht, sloeg daarna over de kop, reed van het talud van de weg af en kwam tenslotte tot stil stand tegen een paal van de elektri sche verlichting. Hoewel de paal als gevolg van de botsing afknapte en zwaar beschadigd werd liep de be stuurder wonder boven wonder geen enkele verwonding op. EERVOL ONTSLAG. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer C. A. van der Hooft, burgemees ter van Waddinxveen, op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag ver leend als lid van de reclasseringsraad te Breda onder dankzegging voor de als zodanig bewezen diensten. BEJAARDENMIDDAG. Dinsdag 5 mei, aanvang 2 uur be jaardenmiddag in het Herv. Wijkge- bouw aan de Esdoornlaan. TENNISBANEN. Ten einde een inzicht te verkrijgen in de belangstelling voor de tennis sport te dezer plaatse verzoekt de gemeentesecretaris hun, die in de toekomst oP banen in deze gemeente willen spelen, hem daarvan medede ling te doen, hetzij schriftelijk of te lefonisch aan de gemeente-secretarie onder no. 541. GESLAAGDE WEDSTRIJDEN BB. In onze gemeente was het woens dagavond een gezellige drukte door de grote belangstelling voor de dis- tricts-wedstrijden van de blokploegen van de Zelfbescherming. Aan deze wedstrijden namen deel de gemeenten Capelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en Wad dinxveen. De gemeente Moordrecht, eveneens behorende tot het district I van de kring ZH. 4 van de organisa tie Berscherming Bevolking liet jam mer genoeg verstek gaan. De ploegen hadden een prachtig oefen-terrein in het fabriekscomplex van de voormalige gasfabriek. Met grote nauwkeurigheid en zeer veel enthousiasme werd door de verschil lende blokploegen onder het wakend oog van een deskundige jury gewerkt aan een vrij moeilijke opgave voor het afvoeren van een aantal gewon den, die uit kelders en van daken moesten worden gered. Na afloop van deze wedstrijden werd de oefening besproken door het kringhoofd, de heer Hendriksz, waar bij vooral bleek dat in de medische beoordeling omtrent het afvoeren van patiënten nogal enige leerzame fou ten schuilden. De blokploeg uit Capelle aan den IJssel won deze wedstrijd glansrijk met 232 punten en verwierf daarme de de beker, die door de kring be schikbaar was gesteld. De Waddinx- veense blokploeg leverde eveneens hoofd, de heer van Oosten een twee- zeer goede prestaties, zodat het blok- de prijs in ontvangst mocht nemen met 213 punten. De ploeg uit Nieu werkerk wist het tot 211 punten te brengen en Zevenhuizen behaalde 208 punten. De winnende ploeg zal in Gouda in de demi-finale voor het kringkampioenschap gaan vechten. Raadsvoorstellen Voorstel tot verbouwing van de secretarie. De ruimte der secretarie is te klein geworden om de ambtenaren behoor lijk te plaatsen. Aangezien in de di recte toekomst nog op uitbreiding valt te rekenen, is het nodig nieuwe ruim te te scheppen. B. en W. menen, dat dit kan worden bereikt door van de wachtkamer en het daarachter liggende kamertje een secretarie-afdeling te maken. Voor de hiervoor nodige verbou wing heeft de gemeente-architect een plannetje gemaakt. B. en W. stellen voor tot deze ver bouwing te besuiten. Verzoek van mevr. Winterwerp- Edelman om een vaste aanstelling. Sedert 5 jaren 4s mevr. Winter- werp-Edelman als tijdelijk onderwij zeres verbonden aan de openbare la gere school B en thans heeft zij het verzoek gedaan voor een vaste aan stelling in aanmerking te komen. Mevr. Winterwerp heeft door haar bereidwilligheid als tijdelijk onderwij zeres op te treden de school voor gro te moeilijkheden behoed. Het is ech ter zó, dat een tijdelijke aanstelling niet langer geschiedt dan voor één, maximaal twee jaren. Nu het dienst verband al zoveel langer loopt is van tijdelijke dienst eigenlijk geen sprake meer. B. en W. vinden het verzoek van mevr. Winterwerp alleszins gemoti veerd en zij stellen voor gunstig op het verzoek te beschikken. Voorstel tot verbetering van de benedengang in de openbare lagere school A. Het vorige jaar stelde de raad een krediet beschikbaar van 3.500, voor het opknappen van de tegelvloer in de openbare lagere school A. Toen het op uitvoering aankwam ontstond verschil van mening met de inspec teur over het te bezigen materiaal n.l. gewone betegeling of colovinyl-vloer- bedekking. De technisch-adviseur van „Lino leum Krommenie" raadt het gebruik van colovinyl af. Het zou mogelijk zijn in de gang de nieuwe vloerbedek king Coloflor te gebruiken, maar ook dit materiaal is in verband met boe nen en dweilen, niet aan te bevelen. Het gebruik van gebakken tegels is duurzamer en in onderhoud voorde liger. B. en W. stillen daarom voor op het oude plan terug te grijpen en ander maal een krediet van 3.500,be schikbaar te stellen. TOT KERKMEESTER BENOEMD. In de plaats van de heer C. E. G. Okkerse werd door de bisschop van Rotterdam tot kerkmeester van de parochie kerk alhier benoemd, de heer G. Mulleman. Tot lid van het armbestuur werd benoemd de heer G. de Heer, in de plaats van de heer P. Kleiweg. CONCERT. Het West Nederlands Symphonie- orkest heeft woensdagavond een prach tig concert gegeven in de Gerefor meerde kerk. Uitgevoerd werden concerto grosso van Handel, Avondmuziek van Haydn Sonate van Rossini en de symphonie 29 in A Dur van Mozart. Voor de uitvoering van elk stuk gaf de dirigent, de heer Sam Swaap, een korte uiteenzetting van de be doelingen van de componist. Als ver rassing zong mevr. Rejjmers, uitste kend begeleid door het orkest, drie liederen van Crieg. Voor dit concert bestond grote be langstelling en het publiek heeft van z\jn dankbaarheid van het gebodene duidelijk aan de dirigent en zijn or kest doen blijken. GEMODERNISEERDE ZAAK. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan heeft de heer C. Drost zijn sigarenmagazijn geheel gemoderni- seard. De heropening vindt heden plaats. Wij feliciteren de heer Drost met zijn jubileum en wensen hem veel succes in zaken toe. N.V. MEUBELFABRIEK STOLKER. In de Nederlandse Staatscourant werd gepubliceerd dat werd opgericht de naamloze vennootschap: Meubelfa briek Stolker N.V., gevestigd te Wad dinxveen. Directeur: de heer C. van der Bas te Waddinxveen. Commissaris: de heer C. Stolker te Soest. M.A.B.C. GOUWE RIJDERS. Koninginnedag 30 april hebben wij een ochtendrit georganiseerd voor au to's, motoren en bromfietsen. De rit is zodanig uitgezet dat ook zij die nog nooit een puzzelrit hebben gereden, deze rit goed kunnen uit rijden. Ieder in het bezit van een brommer, auto of motor kan aan deze rit deel nemen waaraan weer fraaie prijzen zijn verbonden. Zjj die voor ons een controlepost willen waarnemen willen die zich even opgeven bij A. Jonge jan, Kerk- weg 9. De start is om 9 uur v.m. op het fabrieksterrein van Verheul aan de Kleikade. Inschrijven vanaf 9 uur. SLUITING LEVENSMIDDELENBEDRIJVEN. In verband met Koninginnedag zijn de levensmiddelenbedrijven op woens dag 29 april de gehele dag geopend. Op Koninginnedag 30 april namid dags gesloten. GENERALE REPETITIE AUBADE. Ot> dinsdag 28 april 's avonds 7 uur zal Concordia met de kinderen van Ttètlëiï, CLC-o-O-'L Wij hebben in ons Waddinxveen, Een Brandweer zeer actief. Die snelt bij elk alarm maar heen, Met mannen stoer en fief. Dat bleek nu woensdagavond weer; Bij d'oefening der B.B. De mannen waren in de weer. De stemming was Hoezee. En aan het eind der zware proef, Was ieder het wel zat. Bij deze mannen geldt de troef: „Houdt al wat brandt maar nat". Men was in de Unie bij elkaar, En rustte welverdiend. Toen klonk een luid alarm zowaar. Hoe kreeg men 't uitgekiend. Een houtfabriek in lichterla'; Dus ijlings er op af. En in de kleren weer weldra En naar de spuit in draf. Zo vlug, zo ran als het maar kon, Stoof men de Zuidka op. Want als het vuur 't van 't water won Betekende dat een strop. Cappelse vrienden der B.B. Rukten met de spuit mee uit. Hun slangen voerden zij ijlings mee. En samen aan de spuit. Zie dat zijn mensen van stavast, Waar Schutte trots op is. Een eersaluut is wat ons past. Voor deze kerels stoer en fris. Houd onze brandweer hoog in eer, En neem je petje af. En brandt het soms bij u een keer; Zij rukken aan in draf. Krabbel. alle scholen een generale repetitie houden achter de Mulo-school. Alle kinderen van de 4e, 5e, 6e en 7e klassen worden verzocht op deze repetitie aanwezig te zijn. LEZING N.C.V.B. Onder leiding van mevr. KI under- Bent werd donderdagavond een ver gadering gehouden van de N.C.V.B., waar als spreker optrad ds. C. A. van Hanker uit Delft, over het onderwerp „Wat zegt de Bijbel over blijdschap?" Spr. memoreerde dat er geen boek bestaat, dat zo over blijdschap spreekt als de Bijbel en haalde tal van schrif tuurplaatsen aan, zowel uit het oude als nieuwe Testament, waar steeds wordt opgeroepen tot blijdschap. De ze blijdschap is echter alleen vrucht van de Heilige Geest, en zij alleen delen in die blijdschap die zich door aen waar geloof verbonden weten met hun Heer en Heiland. Dit intressante betoog werd met grote aandacht gevolgd. Het reiscomité bracht verslag uit over het te maken reisje. Hiervoor hebben zich 45 dames opgegeven. Er bestaat alsnog gelegenheid zich hier voor op te geven tot zaterdag a.s. bij de damete Bbonstoppel, Jan Etxrre- kenskade 28 en 30. HUISARTS OOGARTS SATON en u krijgt een PRIMA BRIL OPTICIEN De vanouds bekende zaak met de buitenklok. Grote verscheidenheid Zonnebrillen en voorhangers -toon aan gevejnd 9n ctMe. yo&dz (ook in Terlenka) Regenjassen, Spoxtcolberts en Pantalons in Waddinxveen al'een verkrijgbaar bij Nesse 46 Telefoon 485 Dus niemand vergeet op zo'n heerlijke en KLEURRIJKE dag de vlag uit te steken en ORANJE te dragen, maar evenmin mag U ver geten om vroegtijdig een in Uw camera te zetten, om al de feestelijk heden voor goed vast te leggen voor een blijvende herinnering. Alles op het gebied van de kleurenfotografie voor iedere camera vindt U bij Zuidkade 22 - Telefoon 677

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 5