jP*'0"1 li. heemskerk ZlimETfl kleurenpracht Daacatn tuist hu Een groie sanering ülenfims Foto Sjaak Noteboom £)ACtig,end if-eA^aeé MEISJES s> Monty coat %eije TIuU en jantje ^apfie NIEUWS tui owze waoHffdaats- 9n a££e ^aede UeMnMedinqaa&etz Heren costuums 129,00 135,00 149,00 155,00 A. BROUWER Land- en Tuinbouw KOSTENBESPARING DOOR VERDUURZAMEN VAN HOUT Hout is een doelmatige, veel ge bruikte maar momenteel ook een zeer dure bouwstof. Vele mogelijkheden zijn aanwezig om tot verlaging van bedrijfsonkosten te komen door het verduurzamen van hout. Vooral op de boerderij - waar terecht vrij veel hout wordt gebruikt - is dit van groot be lang. Hout is steeds aan bederf onderhe vig, en dient onderhouden te worden, dit kan niet genoeg herhaald worden. Er zijn verschillende conserverings- produkten, die men in drie groepen zou kunnen verdelennml. olieach tige middelen, in water oplosbare mid delen en organische vloeistoffen. De drie groepen bestrijkeii tezamen een groot aantal verschillende bescher mingsmiddelen waaruit voor diverse doeleinden een keuze gemaakt kan worden. Dit is een groot voordeel doch maakt het kiezen wel eens moeilijk, want al leen de juiste keuze geeft de grootste levensduur aan het hout en de mees te besparing. Onder vele bestaande conserverings middelen wordt tegenwoordig veel ge bruik gemaakt van kleurcarboleum o.a. Tencolineum wat in vele kleuren verkrijgbaar is. Opmerkelijk is dat dit nrodukt ook gebruikt kan worden in de nabijheid van planten in kassen, zaadkisten, champignonkweekplaatsen enz. Op vrijwel elk bedrijf heeft men elk jaar eeni grote post uit te trekken voor aanschaffing van hout, benodigd voor het onderhouden van hokken, schu ren en afrasteringen. Hout verduur zaamd met het juiste middel en op de daarvoor aangewezen manier, geeft altijd een zeer belangrijke kostenbe sparing. Officiële mededeling DE HERDENKING VAN DE GEVALLENEN. Ook dit jaar willen wij de gevalle nen weer op de gebruikelijke wijze herdenken. De burgerij wordt verzocht vanaf 6 uur tot zonsondergang halfstok te vlaggen. Van half acht tot acht uur zullen de kerkklokken worden geluid. Ook dit jaar zullen öamens het ge meentebestuur en de oranjevereniging kransen worden gelegd bij het mo nument. Zoals gewoonlijk zullen ook deputaties van de verschillende scho len, van de padvinders en particulie ren zich daarbij aansluiten. Ik hoop dat de burgerij in grote getale van haar belangstelling zal doen blijken. De ^toet, die de stille tocht van het raadhuis naar het monument zal ma ken, vertrekt om half acht uur vanaf het raadhuis. Bij het monument zullen om acht uur twee minuten stilte in acht ge nomen worden. Na afloop van de plechtigheid bij het monument verzorgt de Ned. Herv. zangvereniging een tospasselijke zangdienst in de Geref. kerk. Het programma voor deze dienst is el ders in dit blad opgenomen. De burgemeester van Waddinxveen, C. A. van der Hooft. van de Gouwe reeds gereed terwijl in de voorafgaande dagen reeds de sleuf gebaggerd was waarin de zin kers moesten worden neergelaten. Het leggen van deze zinkers moest op zondag plaats hebben, omdat dan het scheepvaartverkeer in de Gouwe stil ligt. Zondagmorgen om zes uur werd met de werkzaamheden een aanvang gemaakt. Eerst werden de zinkers over de Gouwe gevaren op de juiste plaats gebracht, waarna de ca. 30 me ter lange stalen buizen met behulp van drie bokken in het water werden neergelaten. Aan een zijde bleken de zinkers te diep in de sleuf weg te zakken, zodat deze sleuf eerst weer moest worden opgevuld. Over het ge heel genomen hadden de werkzaam heden een vlot verloop en waren ca. half één gereed. Het leggen van de zinkers had plaats onder toezicht van opzichters van de Provinciale Water staat, het hoogheemraadschap Rijn land en de directeur van de gemeen tebedrijven, de heer H. Schutte. Ook de belangstelling van het pu bliek voor deze werkzaamheden was groot. Thans kan de aansluiting van de nieuwe zinkers aan de bestaande netten ter hand genomen worden. Bollen en bloesempracht is een kleurenfilm in Uw camera. voor iedere camera vindt U bij Zuidkade 22, telefoon 677 Wij hebben reeds vanaf f 79.50 een kleinbeeld camera waar mede U net zo voordelig kleurendia's kunt maken als zwart wit foto's. Ook 8 mm cine-film zwart wit en kleuren voorradig. JUBILEA. Woensdag hing de vlag uit bij de Fema aan de Zuidkade. De heren F. A. Alblas en M. M. Alblas waren nl. 25 jaren aan het bedrijf verbonden. In intieme kring is dit feest gevierd, waarbij aan de jubilarissen een ge schenk onder couvert en aan hun da mes bloemen werden aangeboden. Na het officiële gedeelte bleef het ge hele personeel gezellig een uurtje.bij een. NIEUWE PREDIKANT BIJ CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE. Ds. A. P. Verloop, predikant bij de Gemeenten, ontstaan uit de prediking van wijlen ds. H. Sterkenburg en ds. H. Stam, te Alblasserdam heeft het beroep naar de Chr. Afgesch. Ge meente alhier in de vacature in 1949 ontstaan door het overlijden van ds. N. van der Kraats, aangenomen. Ds. Verloop is in 1909 geboren en aan vaardde op 9 juli 1951 te Alblasser dam het predikambt. Het ligt in de bedoeling dat ds. Verloop, die ge huwd is en drie kinderen heeft, over ongeveer zes weken de pastorie aan de Dorpsstraat zal betrekken. EHBO-COLLECTE. De collecte ten bate van de plaat selijke afdeling van de vereniging Eerst hulp bij ongelukken heeft op gebracht 370.66. WANDELSPORTVEREEN. W.I.K. De wandelsportvereniging „Willen is Kunnen" heeft het seizoen geopend met een wandelmars, waarvan het parcours door Waddinxveen, Boskoop en Reeuwiik. Al viel de animo voor de mars wat tegen, toch was het aan tal deelnemers van 560 met 220 groe pen niet onbevr jdigend(. De start was op het plein van de school B aan de Kerkweg, vanwaar de deel nemers vertrokken voor drie ver schillende parcoursen nl. over 8, 12 en 20 km. Op de 8 km afstand liepen drie groepen mee. Hiervan werd de eerste prijs behaald door De Mussen uit Gouda met 438 punten. De deel neming op de 12 km was groter. Hier liepen 12 groepen mee. De eerste prijs op deze afstand werd behaald door DOW te Moordrecht met 453 punten, de 2e prijs door TOP even eens uit Moordrecht met 448 punten, de 3e prijs door FIT uit Boskoop met 466 punten en de 4e prijs door de wandelclub Boskoop met 455 punten. Op de 20 km parcours waren er 7 groepen die naar een prijs dongen. De twee prijzen die voor deze afstand beschikbaar waren, moesten verloot worden tussen twee Goudse groepen nl. GOG en DVT. De individuele wandelaars gingen met een herinne ring aan deze goed georganiseerde tocht naar huis. JEUGD-VERKEERSEXAMEN. Voor het praktische deel van het jeugd-verkeersexamen, dat maandag middag is afgenomen, bestond grote belangstelling. In totaal namen 201 leerlingen van de plaatselijke scholen die reeds eerder het schriftelijk deel van het examen hadden afgelegd, deel aan het praktische gedeelte. Hiervoor was een parcours uitgezet waarbij een dankbaar gebruik was gemaakt van de verschillende nieuw-aange- legde straten in het uitbreidingsplan „Oranjewijk". Vooral hier kregen de deelnemers verschillende meer en minder moeilijke puzzels op te lossen. Van de 201 deelnemers zijn er 16 niet gestart. Van het overblijvende ge deelte hebben er acht leerlingen zo wel het schriftelijke als het practi- sche deel van het examen foutloos gemaakt. 24 deelnemers maakten meer In verband met Hemel - vaartsdag a.s. week, verzoeken wij dringend om de advertenties reeds dinsdag te be zorgen. Dit is noodzakelijk om vrijdag morgen op tijd te kunnen verschij nen. De Uitgever. dan 8 fouten in het schriftelijk en praktische deel gezamenlijk en moes ten daarom worden afgewezen. Het examen was georganiseerd door de plaatselijke vereniging voor Veilig Verkeer, met medewerking vaji het onderwijzend personeel en de Rijks politie. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur Ds C. Graafland, Woerden. Hemelvaartsdag. V.m. 9.30 uur Ds J. R. Cuperus. Hervormd Wijkgebouw. Vjn. 9.30 uur Ds A. Boertjes, Moerkapelle Nam. 6'.30 uur Ds J. R. Cuperus Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18 V.m. 9.30 uur Ds E. H. Kalkman Hemelvaartsdag. V.m. 9.30 uur Ds E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. V.m. 9 en 10.30 uur Ds J. Snoey. Nam. 6.30 uur Ds Feenstra, R'dam. Hemelvaartsdag. V.m. 9 uur Ds. J. Snoey. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds G. Ch. Duinker, Hoogvliet. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en 5 uur Lsesdienst Hemelvaartsdag. Nam. 7 uur Ds G. v.d. Breevaart, H.I. Ambacht. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. B. van Drunen Kapelaan: A. P. G. Krempel Missen; 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 7 en 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. Loven, in de meimaand om 19.30 uur, behalve zaterdagen en zondagen om 7 uur. Biechtgelegenheid: 's zaterdags van 5-8 uur. a.s. donderdag feest van 's Heeren Hemelvaart tevens onder de mis van 8.30 uur- plechtigheid van de eerste H. Communie der kinderen, 's Middags om 16 uur lof. DOKTERDIENST. Zondag: Dr. J. W. H. Helleman. Hemelvaartsdag. Dr. C. A. de Geus GEVRAAGD voor eenvoudig plakwerk. Aanmelden: „OOLORIND" Lijsterbesstraat 14, (na 7 uur nam) pHüSö W&mm Dorpsstraat 33 - TelefooD 418 TE KOOP: z.g.a.u. prijs f 30.Te bevr. bjj Boekh. Burger GEVRAAGD: z.s.m. MEISJE voor halve dagen, maandag hele dag. J. OSKAM, Ieplaan 18 Geef Uw Motor of Brom fiets een goede beurt Laat deze vakkundig verzor gen bij schoonmaakinrichting „HOGO". Ook wassen en poet sen wij Uw auto tegen billijke prijzen. Tevens Bromfiets ver huur. NOORDKADE 1 DE WERELDREIS VAN 9. Na over de rails, wissels en dwarsliggers gestruikeld te zijn, klom hij over een hek en.... bevond zich in een vreemde stad, helemaal bij de grens van het land. De hele middag zwierf hij hongerig rond, tot de lich ten opgestoken werden. Toen ontdekte een agent hem en nam hem mee naar het bureau. Daar kreeg onze Pietje eerst een lakker bad. 10. Daarbinnen, bij het gezellige licht, voelde Pietje zich al gauw op zijn gemak. De agenten luisterden met grote belangstelling naar het verhaal van zijn avontuur lijke reis, zodat Pietjes hart van trots zwol. Toen kreeg hij een dikke boterham met kaas. Nee maar, zo was hij nog nooit verwend! HOOGHEEMRAADSCHAP. Bij de gehouden verkiezing van het Hoogheemraadschap Schieland, werd de heer M. Oudijk J. J.zn. alhier ge kozen als hoofdingeland-plaatsver vanger in de vacature van zijn vader, de heer J. J. Oudijk, die wegens het bereiken van de leeftijdgrens niet meer herkiesbaar was. Verder werd herkozen als hoofdingeland de heer R. den Hollander te Nieuwerkerk a.d. IJssel en als hoofdingeland-plaatsver vanger, de heer Ph. A. van der Breg- gen alhier. VERGADERING GEMEENTERAAD. De gemeenteraad is bijeen geroe pen tegen vrijdag 1 mei a.s. ter be handeling van de navolgende agenda- 1. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw-benoemde lid, de heer W. C. Slofo. 2. Verslag van de vergadering van 22 april 1959. 2a. Mededelingen, ingekomen stukken enz. om daarop zonodig be besluiten. 3. Voorstel tot het verlenen van een vaste aanstelling van mevr. G. L. Winterwerp-Edelman. 4. Voorstel tot verbouwing van het raadhuis. 5. Voorstel tot aankoop van grond. 6. Voorstel inzake het voetballen op zondag. 7. Voorstel tot verbetering van de vloeren in de openbare lagere scholen. 8. Voorstel tot verbetering van de gang in de openbare lagere school A. 9. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 10. Begrotingswijziging. 11. Rondvraag. UITVOERING HERV. JEUGDKOREN Dinsdag 5 en woensdag 6 mei geven de Herv. Jeugdkoren De Zangvogel tjes een uitvoering in het Herv. Wijk gebouw alhier. Hieraan verlenen medewerking het Jeugdkoor; het knapen- en meisjes koor o.l.v. Mar. Egberts. Een leuk pro gramma van liederen en speelliedjes zal worden uitgevoerd. Aga de Waardt verzorgt de orgelbegeleiding. Ds. Cu perus verricht de opening en sluiting van deze avond, welke 7,30 uur aan vangt. ALGEMENE VERGADERING GROENE KRUIS. Het Groene Kruis hield woensdag avond een algemene ledenvergadering in De Unie. Zoals gebruikelijk was de belansgtelling voor deze vergadering niet groot. In zijn openingswoord heeft de voorzitter, de 'heer D. B. van der Most enkele gevoelvolle woorden gespro ken, naar aanleiding van het overlij den van het bestuurslid de heer A. Oudijk, die zoveel jaren deel uitmaak te van het bestuur. Na deze toespraak nam de vergadering staande een mi nuut stilte in acht. Aan de orde was toen de rekening over het dienstjaar 1958, die in ont vangst en uitgaaf sloot met een be drag van f 37.696.49. Aan contributies werd geind 8281,35 aan subsidies werd ontvangen van het rijk 4000,- van de provincie 630.80 en van df gemeente 9500,— plus een extra subsidie van 6000,voor de tekor ten van vorige dienstjaren. Nadat de commissie belast met het nazien van de rekening bij monde van de heer Kreupeling hulde had ge bracht aan de penningmeester, de heer Dr. W. van den Berg, voor het vele en goede werk, werd de rekening vastgesteld. Aan het verslag van de zusters ont lenen wij de volgende cijfers: Het aantal ingeschreven zuigelingen was 312, 20 meer dan het vorige jaar. Het aantal huisbezoeken was 273 en het aantal consulten 1989. Voor het kleu terbureau stonden 697 kleuters inge schreven. Hier was het aantal con sulten 858 en het aantal huisbezoeken 110. Aan het einde van 1958 stonden 40 tbc-patienten onder controle van de zusters. In het bestuur waren drie vacatu res te vervullen, resp. door het over lijden van de heer Oudijk, door ver trek van de heer Dijs en door bedan ken van de heer A. Boonstoppel. Op voorstel van het bestuur werden in deze functie resp. gekozen Mevr. Ou- dijk-van der Loo, Mevr. van Dam- Schermerhorn en de heer B. F. Boon- Stoppel. De voorzitter heeft met en kele hartelijke woorden dank gebracht aan de heer A. Boonstoppel voor het vele werk, dat hij in het belang der vereniging 'hzeft gedaan. Dat hij zich thans in verband met zijn leeftijd te rugtrekt, heeft het bestuur moeten respecteren. Na een korte rondvraag werd de vergadering gesloten. BOUW VAN GROOT WINKELPAND Het Bouwkundig Ingenieursbureau Stuurman Zn, heeft gisteren aan besteed het verbouwen van het win kelpand van de N.V. Verbakei aan de Zuidkade en de bouw van een woon huis achter het winkelpand. Er waren vijf inschrijvers. Laagste inschrijfster was de firma Van Strien en Van Ba ren te Polsbroek voor 149.200, op een na laagste de firma Verzijden al hier voor 156.000 en hoogste de fir ma Gebr. v.d. Berg te Lopik voor 163.500. De gunning zal later ge schieden. Het modemagazijn krijgt een mo dern pand met drie verdiepingen. De etalageruimte zal aanzienlijk groter worden, ook aan de zijkant waar in de toekomst de Stationsstraat naar de Zuidkade zal worden doorgetrokken. OPBRENGST COLLECTE. Ds „Zonnehuis" collecte welke ge houden is van 16 tot 22 april, heeft opgebracht 272.47. ZINKERS IN DE GOUWE GELEGD. Zondag werd uit alle macht gewerkt om de nieuwe zinkers voor de gas- en watervoorziening in de Gouda aan te brengen. Aan dit werk waren al heel wat voorbereidingen voorafge gaan waarmee al verscheidene dagen gemoeid waren geweest. Ongeveer 15 kerklieden waren bezig om de nieu we zinkers op hun plaats te brengen. De zinkers lagen op beide oevers toonaangevend Kleding (ook in Terlenka) Regenjassen, Sportcolberts en Pantalons in Waddinxveen al'een verkrijgbaar bij Nesse 46 Telefoon 485

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 2