Hanneke verliest de strijd 1 Wlei-o-u-éAclenkLtig, Wij gedenken! Ik hoor het rouwgebrom van de omfloerste trommen: De sombre klanken van hun dodenmars. En weer herrijzen voor mijn geest de grote drommen Van 't Hitlerdom, van reoht en vrijheid' wars. Ek hoor de klokken, die mistroostig dreunen. Zij spreken vol van weemoed van het bloed Dat vloeide, Van het zuchten en het kreunen Van hen die vielen vol van heldenmoed. En wij gedenken al die duizendtallen. Zij gaven het beste wat ons op aarde is. Zij zijn voor vrijheid en voor recht gevallen. En wij die bleven voelen het gemis. Hoe velen van die jonge frisse planten, Werden geknapt in schone lentetijd; Toen Nederland opeens van alle kanten, Betrokken werd in een demonenktrijd? Ja, wij gedenken hen die henengingen. Zijn wij hun offer ons nog wel bewust? Want voor de vrijheid die wij toch zo graag bezingen Werd hun het licht der ogen uitgeblust. Ontbloot het hoofd, ons past 'hier stil gedenken. Wij staan vol eerbied bij hun grote offer stil. Him dierbaar bloed, da't d'aarde deed doordrenken, Schonk ons de vrijheid, zij 't dan door Godes wil. Laat ons opnieuw ons 't offer waardig tonen, Dat zij eens legden op 't altaar van ons land. Een volk, dat spreken kan van zulke heldenzonen, Heeft vrijheid lief, dient 't recht met hart en hand. Waddinxveen vierde Koninginnefeest Op uitbundige wijze heeft de school gaande jeugd een aubade gebracht, door in grote getale aanwezig te zijn op het plein van de Orajelaanschool. In een zestal gezangen, voorafgegaan door ons volkslied, werd onze vorstin gehuldigd met haar 50ste verjaardag. Het naargeestig beeld van de regen werd vrplijk weggeblazen door de beide muziekkorpsen. De gezangen werden in groot koorverband op geestige doch strenge wijze gediri geerd door de beer R. J. Zuidema, die soms als voorzanger een overweldi gende indruk maakte, maar het ge heel op bewonderingswaardige wijze, leidde. Daarna was het woord aan onze burgemeester. Voor zijn groot aandachtig gehoor, bracht de burge meester dank uit namens H. M. de Koningin voor deze grootse hulde, dit in een begrijpelijke samenhang van regentes tot plaatsvervangend dienaar, in het licht stellend de grote gave van onze vorstin met haar groot per soonlijk karakter. Deze hernieuwde kennismaking met de schooljeugd was tevens aanleiding er de aandacht op te vestigen dat onze straten en plantsoenen de plicht van ons allen meebrengt deze schoon en rein te houden, als een gemeen schappelijk belang en als een saluut aan de natuur, dit een en ander naar aanleiding van patat-friteszakjes en ijsco-papiertjes die al te vaak ons dorpsbeeld ontsieren, aldus de bur gemeester. In het driewerf hoera, deelde ook de oud-burgemeester, de heer War- naar, die vanzelfsprekend, dit feest op zichzelf, met voldoening kon bijwo nen. Onder zeer grote belangstelling be sloot de organisator, de heer H. K. van der Loo, met de aansluitende me dedelingen betreffende opstelling etc. Met vrolijke mars werd de aftocht geblazen, de burgervader zag in een lange, met vlaggetjes zwaaiende kin deren, in een defile aan zich voorbij gaan die op weg naar de scholen gin gen om op diverse versnaperingen onthaald te worden. De kinderspelen die om 10 uur zou den plaats hebben gingen ingevolge de slechte terreinamstandigheden he laas niet door. In de namiddag werden de motor wedstrijden gehouden. De .omstandig heden van het circuit waren van dien aard, dat het rijden in een modder sloot dienovereenkomstig was, de kluiten modder werden meters de ruimte ingeslingerd en bij een van de berijders moest een laars uitgegraven worden. De koude weersomstandigheden, he vige wind en een modderig glad ter rein, mocht het publiek er niet van weerhouden in grote getale toe te stromen, al het ongerief voor lief ne- _mend. De prestaties waren alleszins be moedigend. Het verdere feestprogramma moest worden afgelast en zal eventueel a.s. zaterdag plaats vinden, voor ieder een zaterdag plaats vinden, voor iedereen vrij toegankelijk. SLOT AVOND GEREP ATRIEERDEN In het afgelopen seizoen werd een tweetal contactavonden belegd voor de in deze gemeente gevestigde gere- patrieërden. Deze avonden die belegd worden door de samenwerking van de provinciale organen van kerkelijk maatschappelijk werk genóten een goede belangstelling. Ter afsluiting van het winterseizoen wordt a.s. dinsdag 5 mei een contact avond gehouden in het R.K. vereni gingsgebouw aan de Burgem. Troost- straat. Op deze avond waar naast de gerepatrieerden ook -andere belang stellenden welkom zijn, zal voorlichting worden gegeven over de mogelijkhe den van opleiding die er in Nederland zijnv Een onderwerp dat ongetwijfeld 3e ge' patrieerden van groot be dot i. niet minder ook voor anderen. Dit onderwerp zal behan deld worden door de heer H. Luidens van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Gouda. Daar deze avond gehouden wordt op de nationale feestdag, zullen de aanwezigen de gelegenheid hebben om na afloop van de bijeenkomst nog enige tijd gezellig bijeen te blijven. De bijeenkoïhst begint om half acht. OUDERAVOND CHR. MULO SCHOOL. Onder leiding van de heer F. M. van Tol, voorzitter van Chr. Nat. Schoolonderwijs, kwam de muloschool met de afd. lager onderwijs in ouder avond bijeen. Dit was de laatste maal dat beide afdelingen gezamenlijk een ouderavond konden houden, gezien de nieuwe situatie, als de mulo-afd. zal overgegaan zijn naar een afzonderlij ke stichting. Om deze reden werd de leiding tijdens de samenkomst over gedragen aan de heer G. van Tilburg. Het programma was zeer gevarieerd samengesteld en bestond uit zang stukjes, schetsjes e.d. en werd ver zorgd door alle klassen afzonderlijk. Mej. Weeda gaf op voortreffelijke wij ze enkele zangnummers ten beste. Ook het fluitkoor uit de 3e en 4e klasse dienen bijzonder vermeld te worden. Aan de in 1958 geslaagde leerlingen werd als aandenken een bijbel aange boden. Na de pauze, waarin een consump tie werd aangeboden, werd een decla- matorium uitgevoerd, onder leiding van mej. Bruitsman, getiteld: „Vale rius' Gedenck klank", geschreven door de heer Schipper, insp. l.o. in het oud-Nederlands. De bloemen welke na de opvoering aan mej. Bruitsman overhandigd werden, en het hartelijk applaus, waren een blijk van belo ning voor het vele werk hieraan ver richt. Nadat door de heer G. van Tilburg een kort slotwoord gesproken was, sloot Ds. J. Snoey deze zeer goed ge slaagde ouderavond. Weekagenda Maandag 4 mei. Herdenking Gevalle nen in Geref. Kerk. Dinsdag 5 mei, 2 uur, Bejaardenmid dag in Herv. Wijkgebouw. Dinsdag 5 en woensdag 6 mei. Uit voeringen Herv. Jeugdkoren ir Hérv. Wijkgebouw, 7.30 uur. Burgerlijke Stand Aangiften van 23 tot 29 april 1959 Geboren: Adriana Cornelia, d.v. G. de Knikker en E. van Veen, Plasweg Johannes, z.v. P. Tamerus en J. van der Pol, Prunusstraat 1; Astrid Lidwina, d.v. C. L. J. Kleiweg en H. A. P de Waal, Prins Hendrik straat 10; Ondertrouwd. F. Dullemeijer én G C. Verstoep; M. H. 1' Hoest en J. A. Ernster; K. de Weerd en T. Kruit; Gehuwd: J. Jungmann en B. den Oude; J. C. Werther en M. M. van der Krans; Overleden: Borg, Jan, oud 85 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden. straatmakertegelhamer; rood etui met vulpen en vulpotlood; huissleutel; Verloren: portefeuille met irih.; re genpak; witte sjaal; 1,—; vulpen; witte gymnastiekschoon. muziekstuk. Sport in 't kort V.V. WADDINXVEEN. Afgelopen weekend hebben we de derby „Waddinxveen ZIBe Fair" gehad en vólgens onze mening was dit een wedstrijd om maar snel te vergeten. Van een prettige wedstrijd hebben wij niet veel kunnén merken al wa ren hier de beide ploegen wel debet aan. Be Fair was in deze wedstrijd de minst poverste, al kwamen zij geluk kig door een handsgeval van Tol aan het enige doelpunt, dat tevens de be slissing bracht. De competitie in deze afdeling is nog niet geëindigd, maar de beslissing is in deze wedstrijd volgens onze me ning wel gevallen, mede doordat con current Jodan Boys 2 ook nog ver loor. De C-junioren lieten afgelopen week ook van zich horen door Boskoop C met niet minder dan een 5-0 neder laag naar huis te zenden. Wedstrijdprogramma a.s. weekend: VEPWaddinxveen I; 2.30 uur. Waddinxveen 2Nic. Boys; 2.30 uur VEP 4Waddinxveen 3; 12 uur. ZwerversWaddinxveen Z; 4 uur. Zwammerdam 3Waddinxveen Z2; 3 uur. Hemelvaartsdag. Moordrecht IWaddinxveen I; 2.30 uur. Junioren: Waddinxveen ANieuwerkerk A; 4 uur. Waddinxveen BZwervers; 2.45 u. Olympia CWaddinxveen C; 4.30 u. BE FAIR NIEUWS. Waddinxveen I—Be Fair I 0-1. Voor de tweede maal in dit seizoen heeft Be Fair de altijd weer lastige wedstrijd tegen de Waddinxveense plaatsgenoten tot een goed einde we ten te brengen en zich zodoende ge handhaafd voor het leiderschap in haar afdeling. Nog enkele punten zijn er nu nog nodig om er van verzekerd te zijn dat men straks aan de promo tiewedstrijden mag deelnemen voor de entree naar de 4e klas K.N.V.B. Wie heeft deze derby gewonnen? De beste en de sterkste? We dachten van niet. Het geluk begunstigde dit maal de krachtigste. En dit geluk, in tegenstelling met zovele voorgaande wedstrijden, hadden wij dit keer aan onze zijde gehad. Is deze overwinning die weliswaar hael klein is, niet ver diend? Wis en zeker wel. Met veel enthousiasme hebben de wit-zwarten deze ontmoeting gespeeld, dat ze deze keer in hardheid voor hun tegenstanders niet hebben onderge daan, kan ons alleen maar tevreden stellen. Dat door sommigen deze „hardheid" voor onsportief wordt aangetekend doet ons alleen maar glimlachen. Naast het succes van de afgelopen zaterdag moesten ook enkele teleur stellingen geboekt worden. Schoonho ven Z was oppermachtig tegen het Be Fair Hl. De schade was 0-7. Cl bleek ook niet opgewassen tegen Donk C2 en moest zodoende het leiderschap afsaan en C2 moest ook deze keer de winst b ij Gouda C4 laten. Hier bleek de schade 0-8 te zijn. Programma voor a.s. zaterdag: WDS I—Be Fair I, 3.30 uur; Be Fair IIRijnstreek I, 4 uur; Olympia C4Be Fair C2, 2.15 uur W.Z.C. DE GOUWE. Na de indeling van het eerste en tweede zevental voor de a.s. zomer competitie, kunnen we U nu ook die van het derde, het dameszevental en de adspirantenploeg geven, daar de Kring Gouwe-Rijnstreek deze heeft bekend gemaakt. Heren le kl. Dames B B.Z.C. I Gouwe I Donk II o.z.v. n A.Z.C. H Gouwe Hl L.G.B. I L.W.V. H lzc in Jongens C. Boskoop BZ en PC Gouwe GZC A OZV A Alle zeer behoorlijke indelingen. En om een goede plaats in de komende eindrangschikking zal hard gewerkt moeten worden. Training van het be gin af, dus van de eerste dag af, dat het bad wordt geopend, lijkt geen overbodige luxe. Nu we het over eindstand hebben. Hier volgt die van de afgelopen win ter: Heren le klasse. GZC II 20 pt; Gou we I 14 pt; Donk I 9 pt; Zijl I 9 pt; Sleutelstad I 4 pt; OZV I 4 pt. Postduivenvereniging De Sperwer. Wedvlucht van Roosendaal 57 km. Los 9 uur. Aankomst le duif 9 31 50, 130e duif 9 37 57. Uitslag: J. C. de Riet 1 7; O. Spruit 2 26 42 100 107; Nic. van der Zijden 3 9 65 66 67 82 83 105 125; W. van der Jagt 4 31 79 80 129; Abr. de Bruin 5 44 59 70 88 104 118 119 127 128; P. van Gelooven 6 45 48 120; Snelleman 8 22 36; N. van Vliet 10 20 27 28 37 98 99; C. Versluis 11 23; P. Vink 12 30 51 52 74 75 76 95 96; L. Verhoef 13 68 85 A. vd. Graaf 14; C. Ringelenstein 15 46 55 105; J. Degenkamp 16; P. Metselaar 17 58 78; D. Heeren 18 25 61 81 91 109; H. van der Wülik 19 29 50 62 93 121 122; A. Groenedijk 21 89 110; D. Degenhard 24; J. de Beer 31; FEUILLETON No. 36 door JOKE DE VALK Met vlugge schreden loopt hij naar huis. Hoewel zijp wagen voor het kan toor staat prefereert hij een wande ling, al was het alleen maar oni zijn gedachten te ordenen. Dit alles moet uit de wereld. Wat drommel, zo gaat het niet langej. Hanneke moet ver tellen, wat dit allemaal betekent. Als hij de hoek omslaat en de straat inloopt, ziet hij, dat juist iemand zijn huis verlaat. De man loopt hem tege moet, maar ziet hem niet, omdat hij voorover gebogen gaat. Dubois schiet een portiek in en wacht, tot de ander is gepasseerd. Als de man voorbij gaat en Dubois even de gelegenheid heeft om zijn gezicht te zien, herkent hij hem als een beruchte inbreker Het is Jaat> van Swieten, in de onder wereld bekend als de Gummipop, om dat hij altijd in rubber gehuld is, als hij op het oorlogspad gaat. Jaap is een vaste gevangenisklant, een wel zeer berucht type. Eén keer heeft hij hem verdedigd voor een vrij dubieus zaakje. Jaap was haast altijd betrok ken bij dubieuze zaakjes en als hij de kans schoon zag; liet hij bij voorkeur anderen de kastanjes uit het vuur halen. Wat had' Jaap in zijn woning te ma ken Wat heeft hij er gedaan Inge broken Uitgesloten. Willie is er, en ook zijn vrouw. Bovendien kwam hij uit de voordeur en dat doet een in breker in de regel niet. Wat voor ver- standhouding bestaat er tussen Jaap en zijn vrouw Dubois loopt het portiek uit en kijkt op straat de man na. En dan gaat hem ineens een licht op. Heeft Hanneke niet eens gekscherend gezegd Ik kan wel een misdadigster geweest zijn, die bijvoorbeeld een jaar gevangenis straf achter de rug heeft. Was dat niet op die bewuste avond in Lunte- ren Ja, nu herinnert hij haar woor den. Hij had haar toen niet au seri- euz genomen en er hartelijk om ge lachen. Maar nu Inplaats van naar huis te gaan, keert hij terug naar zijn kantoor. Daar stapt hij in zijn wagen en rijdt naar de rechtbank. Nu zal hij dan ook het naadje van de kous te weten komen. Vandaar, dat Hanneke altijd aan hem vroegWat weet je van mijn verle den Net als die briefjes, die hij nu twee keer ontvangen heeft. Als ze inderdaad een verleden heeft, zal hij het spoedig te weten komen. Op de griffie gearriveerd zegt hij Wilt u eens kijken, of er een straf register is van een zekere juffrouw H. Schoneveld Geboortedatum 10 oktober 1927. Verdere bijzonderheden onbekend. Ik heb het waarschijnlijk nodig. De ambtenaar schrijft de gegevens op en zegt toe, dat hij zal onder zoeken en desnoods navraag zal doen in andere arrondissementen. En dan vertrekt Dubois weer naar zijn kan toor. Hij móet hoognodig de stukken inzien voor de zitting. Een moeilijke zaak, die al zijn capaciteiten zal ver gen. Even later heeft hij alles van zich afgezet en is hij verdiept in de stuk ken. Op de rechtbank houdt hij een meesterlijk pleidooi en hij ziet, dat de rechters en zelfs de officier met W. van de Water 33 38 53 92 114 130; Slootjes 34 39 64; Fr. Rip 35 73 90; Ringelstein Jr 40 86 94 112; N. Rupke 41 43 60; J. de Jongh 47 69 71 106 113; S. de Way 49 57. L. de Bruin 54 116; L. Hoogerdijk 56; Ringelstein Sr 72 97 115; Verhage 77 111; J. de Koo- ter 60; C. Boere 89; D. la Grand 103; H. van Dijk 117 123 126. Postduivenvereniging De Zwaluw Wedvlucht van Tilburg 61 km. Los 13 30. Aankomst le duif 14 12 29, 55e duif 1 424 55. Uitslag: D. Boere 1 5 6 8 9 21 22 34 38 41 45 46 50; M. Hof man 2 15 18 25 28 51 52; W. Tamerus 3 4 30 32 35 39; Abbema 7; C. de Lang 10 12 33 37 47 55; C. Hofman 11 17 31; H. Russcher 13 23 24 42; A. Poot 14; C. Smit 16 19 20 26 29 44 49 54; P. C. 't Hart 27 53; L. W. Ver sluis 36 48; P. Loendersloot 40; S. Versloot 43. W.S.E. NIEUWS. WSE I moest de punten in Schoon hoven laten, vooral in de voorhoede werd er een schutter gemist, het eer ste half uur was WSE zeker niet de mindere. In de derde minuut werd WSE een penalty onthouden toen de back van Schoonhoven de bal met de hand sloeg. Ook een zuiver doelpunt wat zeker dertig centimeter de doel lijn was gepasseerd werd niet toege kend. Voor rust werd het 2-0 voor Schoonhoven. En toen de zwart lei dende scheidsrechter het einde floot, had WSE een 5-0 nederlaag te pak ken die wel verdiend was, maar sterk geflatteerd. Programma. GSV 4—WSE. Esto 3—WSE 2. Donk B—WSE B. WSE C—Boskoop C2, 6 mei 7 uur. Op 3 mei speelt A. Sluis in het Goudse Districtelftal als linkshalf een wedstrijd mede tegen Boskoop I op het Boskoop-terrein. spanning zitten te luisteren. Als hij hiermede niet minstens één jaar ge wonnen heeft. De beklaagde, een zielig boekhou- dertje, die zich vergrepen heeft aan de aan zijn beheer toevertrouwde gelden, om de schulden, veroorzaakt door veel ziekten in zijn gezin te kun nen betalen, grijpt na het pleidooi' zijn hand en stamelt onder tranen woorden van dank. En op zón mo ment vindt meester Dubois, dat hij het mooiste beroep van de wereld heeft: zulke verongelukte mensen hel pen, zoveel als in zijn vermogen ligt. Maar als hij tien minuten later weer in de volle zomerzon op straat, staat, wordt hij opnieuw geconfron teerd met zijn eigen moeilijkheden. Hanneke zal opheldering moeten ge- vén.... Het is ruim 1 uur, als hij zijn wa gen in de garage zet. Een half uur later d»ii no*~nasl, maar ja, dat orengt het beroep nu eenmaal mee. In de gang haalt hij de envelop met de beide briefjes uit zijn zak en gaat naar de eetkamer. De tafel is wel ge dekt, maar Hanneke ziet hij niet. Dan gaat hij naar de salon, ook daar is niemand, En gek. de tafel in de eet kamer is maar voor een persoon ge dekt. Wat betekent dat? Gelukkig is de „R" weer uit de maand. De levertraan is in de' kast verdwenen. Mijn body heb ik in de winter» ,,doorgetraand". Ik voel de mei nu prikkelen in mijn benen. Op deze eerste mei heb 'k uit mijn 'tuin geplukt, Een pracht boeket van mooi gekleurde bloemen. Ik heb er fijn mijn kamer mee gesmukt. De kleuren zijn te veel om óp te noemen. Ik heb ze netjes op een grote vaas geschikt. Wat kan een mens daar nog een boel mee leren. Voor kleurenmengen moét je heus niet zijn getikt. 't Vormt en groot probleem, vaak zelfs voor grote heren. Ik heb oranje met hel rood gecombineerd; En naast wit-geel heb ik groen en paars genomen. Zo werd mijn mei-boeket heel mooigemeleerd. Ik mocht van dit moment reeds nachten liggen dromen. Het grootst probleem dat mij die bloemen brachten, Was 't vinden van de meest geschikte plaats. Mijne nieuwe kabinet liet lelijk'op zich wachten. Ik kreeg 't gevaart niet klaar met al mijn praats. Maar nu de dag van d'; arbeid is gekomen Ben ik toch weer aan 't timmeren gegaan. Ik moet in allerijl een kunstproduct 'klaar stomen, Waarvan met recht Uw oren klapperen gaan. Ik ben een reuze zeepkist aan het produceren. Een knots, waarin geen gemak ook maar ontbreken mag. Eerstdaags ziet u mij wel manouvreren. Al rijd ik in 't begin misschien' van zig naar zag. Want weet u wat er dit jaar gaat gebeuren? Naar 't pracht idee van 't sportweekcomité? Een zeepkistrace. U zult mij eens zien scheuren. U rijdt toch allen in die kunstnaarsrace ook mee? De hele raad van Waddinxveen, notaris, de doktoren, Het dan voltallige college van b. en w. U zult er in de komende dagen wel van horen. Zij allen doen vol ijver aan de zeepkistenraces mee. Gelukkig is de „R" weer uit de maand. De levertraan is in de kast verdwenen. Wij worden weer tot arbeid aangemaand. Wij reppen weer met nieuwe levenslust de benen. En mocht u soms in te groot arbeidsvüur ontvlammen; Wij zijn hier een paar aardige spuitjes rijk. Nee heus, wat ik hier schrijf dat is. geen zwammen. Nog dezer dagen waren zijn in bedrijf te kijk. Maar toen opeens een slang de druk niet kon verdragen, Zocht 't woedend water naar een goede nooduitgang. U moet het maar eens aan de wethouder gaan vragen, Die kreeg de volle lading van die plots gebarste slang. Dit beurde nog voordat 1 mei was aangebroken. Dat was voor hem een wondergroot geluk. Het meivuur werd niet in zijn kracht gebroken. En is niet bezweken onder d'enorme waterdruk. Ik ga nu fijn de lentemaand genieten. Opzij de zorgen van de zure wintertijd. Mijn jonge planten moet ik eerst nog gieten. Die kennen nog geen verkorte arbeidstijd. Krabbel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 6