De Tijd Parka's Dames blouses voor f2.50 ETER ALS U 40 JAAR BENT JAC. SATON JAC. SATON Dorpsstraat 33 - Telefoon 418 De thans in gebruik zijnde wagen een „Ford 1946" gaat zoveel in on derhoud kosten, dat het verder ge bruik van deze totaal versleten wa gen niet meer verantwoord is. Van de fa de Jong te Gouda en de Netam te Rotterdam is offerte ge vraagd voor respectievelijk een nieuw chassis en een laadbak-opbouw. Als meest geschikt chassis is aan gehouden een Chevrolet-truckchassis met Jobmaster 6 cylinder benzine motor. De wagen zal na afbouw een nuttige bélasting van 5 ton kunnen k De kosten voor aanschaf zullen be dragen 15.370,—. i„„0 Totaal voor opbouw rond j ïa.wu, B en W stellen voor tot de aan schaffing van een vrachtauto te be sluiten. Voorstel tot aankoop van een motor-maaimachine. Van de gemeente-architect ontvin gen B en W het volgende voorstel: „Hit in de gemeente uit te voeren maaiwerk aan terreinen, bermen enz. baart steeds meer zorgen. Jaarlijks moeten i.v.m. de schouw van de di verse polderbesturen, de bermen langs wegen en sloten worden ge maaid. Vroeger werd dit gedaan door boeren, die voor de opbrengst van grasgewas dit werk uitvoerden. Thans is hiervoor in het geheel geen animo meer en moet dit werk door de ge meente geschieden. Gezien de geringe personeelsbezet ting en het feit. dat het met de hand maaien zeer tijdrovend is en daardoor zeer duur wordt, bestaat dringend behoefte aan een motormaaier, spe ciaal voor het ruwe werk bestemd. Voor de aankooD zal een bedrag gemoeid zijn van. een Agria Universeelmachine met maai-inrichting enz. 2'^'— een wegbermploeg f a9ü' Totaal 3.493,- B en W stellen voor tot aanschaf fing van een motormaaimachine te besluiten en hiervoor een krediet van rond 3.500,— beschikbaar te stellen. Aanschaffing brandspuiten. De blokploegen van de organisatie Bescherming Bevolking beschikken niet over eigen brandweermateriaal. De aanvankelijke opzet was om deze ploegen uit te rusten met z.g. emmer spuiten. Deze bleken evenwel totaal onvoldoende, zodat deze voor de Wad- dinxveense blokploegen niet werden aangeschaft. In sommige gemeenten kunnen de blokploegen werken met een standpijp, aangesloten op de wa terleiding. Daar hier vrijwel geen brandkranen zijn, zijn de blokploegen tot nog to 3 steeds aangewezen geweest Ot> het gebruik van de motorspuit der vrijwillige brandweer, waarbij een der leden van dit korps assisteerde, matig goed geoefend. Door een reorganisatie is het aan tal blokploegen voorshands terugge bracht van zeven tot vier. De opbouw van deze ploegen is thans met kracht ter hand genomen en er wordt regel matig goed geoefend. Voorshands lijkt het ons niet nodig om voor deze vier blokploegen spuitjes aan te schaffen, maar wij menen, dat zou kunnen wor den volstaan met de aanschaffing van twee stuks. Een der spuitjes kan dan worden gestationneerd in de brand weergarage bij het gemeentehuis, zo dat bij voorkomende gelagenheden te vens de vrijwillige brandweer van dit motorspuitje gebruik kan maken. Na gehouden demonstratie en een bezoek aan de fabriek van de firma Kronenburg te Hedel stellen B en W de raad voor aan te schaffen twee babyspuiten, geplaatst oo een aan hangwagen voor de prijs van VOETBALWEDSTRIJD BRACHT MOOI BEDRAG IN OUDEN VAN DAGEN-KAS. Dat de ouden van dagen-bijeen- komsten door de oudjes zelf op hoge prijs worden gesteld is een ieder wel bekend. Doch dat daarnaast ook, door diegene die niet tot deze oudere mensen gerekend willen worden, dit mooie initiatief van het comité ge waardeerd wordt, is misschien pas jl. zaterdagavond aan het licht gekomen. Een niet onbelangrijk aantal toe schouwers, was naar het Be Fair ter rein gekomen, om getuige te zijn van een voetbalwedstrijd tussen het Ge- meentepersoneel van Waddinxveen en Boskoop. Hoe belangrijk deze match was, moge blijken uit de aanwezig heid van burgemeester van der Hooft met zijn gezin, wethouder Pille, de gemeente-secretaris, de heer H. Jen- né, enkele raadsleden e.a. Hierbij zij nog opgemerkt dat ook een ruim aantal ouden van dagen langs de groene grasmat vertegenwoordigd WDat de aftrap voor deze wedstrijd werd verricht door de presidente van het comité van ouden va^ da®^' mevr. van der Torren-Veendorp ver- hoogde enkel de aantrekkelijkheid van deze outmoeting. A De grote publieke belangstelling ei de aanwezigheid van deze hoogwaar digheidsbekleders, moet o.i. wel heel stimulerend op de Waddinxveense P.T.T.-mensen, onderwijzers en ge- meentepersoneel gewerkt hebben Want we stellen ons zo voor, de col lega's uit Boskoop wel niet vermoed zullen hebben dat zij zon Waddinx veense aframmeling zouden krijgen. De uitslag 10-3 liegt er met om. We vragen ons daarom af, of dit geen ernstige gevolgen zal hebben op de waterdruk en gas-toevoer? Van een voetbalwedstrijd op hoog peil kon natuurlijk geen sprake zijn. Doch dit was juist het succes van de ze avond. De in het blauw gestoken Boskopers waren in het voetbalspel het minst onderlegd, en daardoor de best geslaagden. O-i. herbergden de Waddinxveense voorwaartsen té veel „ras-voetballers waardoor het evenwicht van onze plaatsgenoten te groot was. Toch heeft deze leuke wedstrijd die in die toekomst zeker voor herhalinf vatbaar is; ten volle aan haar doe beantwoord. De opbrengst was het mooie bedrag van 120. De muziekvereniging Voorwaarts verleende haar gewaardeerde mede werking. Zaterdag 27 juni zal te Boskoop op het G.D.S.-terrein een revanche-wed strijd gespeeld worden. 6J MOEDERAVOND K.A.V. 27 mei jl- hield de K.A.V. afd. Wad dinxveen haar moederavond. Na een kort woord van Welkom door de presidente mevr. L. Kingma de Vreeze, werden door het dames koortje onder leiding van de heer v. Oosten en met piano-begeleiding door mevr. v. d. Dool verschillende mar ia- liederen op voortreffelijke wijze ten gehore gebracht. Enkele goed gekozen declamaties werden door een der da mes voorgedragen. De G. A. de Zeereerw. Heer Pastoor hield een korte toespraak: Maria- avond-Moederavond, waarna wel het sterkst naar voren kwam Maria's gro te liefde tot de mensen. De mensen die haar toch zoveel hadden doen lij den in haar kind. Nooit heeft ze ons daar een verwijt van gemaakt, aldus de Zeereerw. Heer Pastoor. Na de pauze, waarin een kopje kof fie werd gepresenteerd, werd het to neelstukje „De Vreemde" opgevoerd onder leiding van de heer van Oos ten. Twee grote dochters maakten het hun stiefmoeder die herhaaldelijk moest horen dat ze maar een vreem de was wel heel erg moeilijk door hun getreiter. De waardige houding van de stiefmoeder en het oprechte verlangen voor de meisjes een goede tweede moeder te zijn won het ten slotte. En de brutale nesten zoals het dienstmeisje ze noemde werden twee heel bedeesd? jonge dames. Het hartelijk applaus van de dames in de zaal bewees dat een en ander wel in de smaak viel. Met een woord van dank vooral aan de heer van Oosten die zo geheel belangeloos zijn tijd beschikbaar stel de sloot de presidente deze geslaagde avond. Sport in 't kort DAMVERENIGING EXCELSIOR. Damtitel voor A. Blom. Na een spannende strijd van 3 par tijen tussen Blom en Twigt, waarvan de eerste partij door Blom werd ge wonnen en de tweede door Twigt, zo dat beide 2 punten hadden. De spanning bij de 3e partij was zeer groot, wie zou het halen? In de derde partij maakte Twigt een paar behoorlijke blunders en vsrloor, hier mede werd Blom clubkampioen en le prijswinnaar met de wisselbeker. De 2e prijs is voor Twigt. In de 2e klas is de le prijs voor G. Heeren met de Centrum-beker. De 2e prijs is voor J. Doornhein. In de 3e klas is de le prijs voor M. Smith en de 2e prijs voor P. C. Treffers. De prijswinnaars voor de G.D.D. in de le klas zijn A. Blonk-T. den Ouden en C. Blonk. In de 2e klas A. A. Riet- veld-J. da Bel en J. Slappende! Huisdammers verhoogt uw spelpeil door lid te worden van Excelsior! SPORTWEEKNIEUWS. Van alle kanten wordt ons ge vraagd. wie er met da zeepkisten-race mee mogen doen. Welnu, het antwoord is nogal een voudig. Iedereen die over een karos beschikt kan meedoen, of dit nu een heel mooie is of een paar wielen met een plank erop, dat geeft niets. Dus jongelui doe je best. Er zijn mooie prijzen aan verbonden. De wedstrijd wordt gehouden van af de hoogte van de Prinses Beatrix- laan, welke hoogte nog vergroot wordt met een startbrug, zodat de wagens vanzelf snelheid krijgen. W.Z.C. DE GOUWE. Eerste overwinning in competitie! De Gouwe I is de competitie ge start met een forse 4-0 overwinning op Pinguins uit Woerden. En had de scheidsrechter geen medelijden met de Woerdense club gehad, dan had het wellicht 7-0 geweest. Waar we maar mee uit willen drukken dat de Gouwe de gehele wedstrijd zo veel sterker was dat de overwinning be slist verdient mag heten. Uitslagen. Gouwe I—Dolfijn I 0-4 (Polodag) Pinguins I—Gouwe I 0-4. Zijl IV—Gouwe m 6-1. Programma: Hedenavond, vrijdag 5 juni, 7 uur: Gouwe IDonk I. Gouwe HZijl H. Gouwe IDonk H, dames. Gouwe—G.Z.C. A, jongens. Maandag 8 juni, 8 uur: Donk—Gouwe jongens. Vrijdag speelt dus de Gouwe I te gen Donk haar tweede competitie wedstrijd. Wat zal het worden na de goede start in Woerden? Donk won maandag met niet min der dan 6-1 van AZC 2. De tegenstander belooft dus niet gering te worden. Derhalve zal de ploeg van de Gouwe zich niet kun neh veroorloven het kalm aan te doen. In ieder geval belooft het een interessante wedstrijd. Komt u ook. Gouwe H zal tegen de Zijl n moe ten winnen wil het enigszins in de running blijven om het 2e klasser- schap t? behouden. Gouwe dames zullen het niet ge makkelijk hebben, maar naar we ho pen, zal er naarmate het seizoen vor dert door stugge training ook beter spel uit de bus komen. De adspiranten hebben enkele ou deren verloren aan de senioren en zullen dit jaar ni?t die sterkte heb ben als andere jaren. TRAINING! Voor de dames: woensdag 8 uur; vrijdag 7,30 uur. adspiranten: vrijdag 7,30 uur; heren 8,30 uur. Komt allen! Het is nodig! Ook nieuwe leden, dames, heren, zowel als jongens welkom. GEHEEL NIEUWE COLLECT^ s Zomerjaponnen (ook in zeer grote maten) Kinderjurkjes Regenmantels ook NYLON en PLASTIC OOK MODERNE in alle kleuren bij aankoop van een japon of mantel Dit is een reklame aanbieding, dus geen spaarzegels. schijnlijkheid bij WSE op bezoek dat voor het eerst op de velden aan de Sniepweg speelt. Tevens begint a.s. zaterdagmiddag het grote junioren- toernooi, waarvan wij hopen dat dit ten volle slaagt. Wedstrijdprogramma a.s. weekend: WDSWaddinxveen ZI, 3 uur. Waddinxveen 72Spirit 3, 7 uur. WSE—Waddinxveen 2, 2,30 uur. Juniorentoernooi, 2 uur. gaat het komen. De krant houdt U verder af, het licht krijgt de schuld, maar het ligt toch aan uzelf. Uw ogen hebben dan een BRIL nodig. OPTICIEN De vanouds bekende zaak met de buitenklok. Ook in kijkers kunnen wij U een mooie collectie tonen. Burgerlijke Stand Aangiften van 28 mei tot 3 juni. Geboren. Albert Cornells, z. v. A. van Rijswijk en G. F. van Veen, Zuidkade 140. Jannetje Frederika, d. v. J. Verhoef en N. Hulsman, Meidoomstraat 41. Hubrecht Jan, z.v. G. Oskam en C. M. D. Dorreman, Eikenlaan 38. Frank Emile, z.v. C. Dekker en J. W. Rooimans, Ch. de Bourbonstraat 22. Hendrik Jan, z.v. G. H. Berkhoff en H. H. Jonker, Ch. de Bourbonstraat 24- Ondertrouwd: D. J. Kramers en A. Drost. G?huwd: A. S. Geers en A. van Sparrentak; F. J. A. Vos en E. A. M. van Ber- kesteijn; J. van der Velden en B. Buitelaar; Overleden. Eleveld, Hendrik Jan, oud 73 jaren. Visser, wed. van Schaart, Dieuwke, oud 80 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: blauwe sjaal; dames handschoen; muntbiljet; achterlicht. Verloren: witte glacé dameshand schoen; groene vulpen; zwarte porte- monnaie met inh.; trekker van speel goedauto; bankbiljetten; kousenrol; zilveren ketting; broche. H. feckS, Kwekerij Noordkade Tuinaanleg en onderhoud Kan Uw tuin weer ruimschoots voorzien van PLANTEN, die de hele zomer bloeien. Geraniums (staande en hangers). Petunia's, Salvia's Agar atom's, Hobelia's, Begonia's, Bolbegonia's, Dhalia's en Crysanthumum planten, Asters, Zinnia en Leeuwen bekken plantjes. Wij hebben ook tuin- en potgrond, kunstmest, enz. Ook zaterdagsmiddags op de kwekerij aanwezig, dus komt 11 maar even kijken. Burgem. Trootstraat 94 Telefoon 508 kunt u niet missen geen dag en geen nnr In tal van exclusieve modellen vindt U bij ons een keur uit bet beste, dat de Zwitserse horloge-industrie voor U pre senteert. Alle bekende merken voorradig. De zaak met de buitenklok. L.R. „DE GOUWE RUITERS". Op de gehouden streekwedstrijd te Alphen aan den Rijn op zaterdag 30 mei, werden door de Gouwe Ruiters de navolgende prijzen behaald. Mej. R. Lamens met Sophilia een 3e prijs in de individuele dressuurproef klas se N. De springproef werd door mej. R. Lamens met Sophilia gewonnen met een le prijs, terwijl de heer H. Schip per met Berro in deze rubriek de 2e prijs behaalde. Gezien het grote aantal deelnemers waren dit voor de Gouwe Ruiters mooie successen. De ponny-club van de L.R. De Gou_ we Ruiters groeit gestadig. Zaterdag jl. mochten wij het 14e lid inschrij ven. Wie mogen wij a.s. zaterdag weer als nieuw lid noteren? V.V. WADDINXVEEN. Daar het weer niet erg meer lokt om aan competitie-voetbal te doen, heeft de KNVB afd- Gouda toch ge meend nog enkele wedstrijden te moeten vaststellen. Zo gaat het le zat. elftal naar WDS BE FAIR NIEUWS. Afd. Voetbal. Zaterdagavond 7 uur ALPHEN I—BE FAIR I. a.s. zaterdag gaat Be Fair haar eer st? promotiewedstrijd spelen tegen de kampioen van de afd. Leiden, Al phen" in Alphen aan den Rijn. We zijn benieuwd hoe de wit-zwarten het op vreemde bodem er zullen afbren gen. EXTRA BUS NAAR ALPHEN A.D. RIJN. We maken onze supporters en ver dere belangstellenden attent op de speciale bus die zaterdagavond om b uur vanaf het terrein aan de Sniep weg zal vertrekken. Men gelieve vroeggtijdig aanwezig te rijn. Zij die op eigen gelegenheid zullen reizen, wijzen we er oP dat het Alphen-ter- rein op 10 minuten afstand van het station gelegen is. Achter het Bos- park. Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht vanaf Corbeil, 412 km. Los 6 uur. Aankomst le duif 11 20 32; 89e duif 11 57 38. In concours 356 duiven. Uitslag: H. van Dijk 1 42; J. C. de Riet 2 3 22 36; A. Groenedijk 5 15 33 48 50 70; P. Vink 6 17 21 26 71 87; J. de Jongh 7 8 73; N. van der Zijden 9 10 13 32 46 54 67; Abr. de Bruin 11 16 20 31 47 80 86; Jac. de Beer 12 45 52 57 65 78; A. Lam 14; A. van der Graaf 18; H. v. d- Wdlik 19 29 37 41 51; H. Metselaar 24 40 49 58 61 75; P. van Gelooven 23 72; S. de Way 25 63 69 82; O. O. Spruit 27 89; L. Verhoef 28 43 84; A. H. Fase 30; Jac. van der Zijde 35 55 74; L. P. Hoogerdijk 38 60 66; C. Ver sluis 39 64 68 83 85; W. Ringelstein 44 59; L. de Bruin 53 56; P. Bon efaas 62; D. Heere 76; N. van Vliet 81 88. Postduivenvereniging De Zwaluw Wedvlucht vanaf Arlon, 275 km. Los 11 uur. Aankomst le duif 3 40 Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6.30 uur Eerw. heer J. A. Kruit hof, Monster. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9.30 uur De heer Kortenoever, Schoonhoven. Nam. 6.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18 V.m. 9.30 uur Ds. E. H. Kalkman. Uerefornieerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Snoey Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. A. Hoff-Vissch?r. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. Donderdag 11 juni, nam. 7 uur Ds. G. van de Breevaart, H.I. Ambacht KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Kapelaan: A. P. G. Krempel Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 7 en 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. Loven, in de meimaand om 19 30 uur, behalve zaterdagen en zondagen om 7 uur. Biechtgelegenheid: 's zaterdags van 5-8 uur. ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. J. W- H. Helleman 20; Aankomst 45e duif 4 24 10. In concours 126 duiven. Uislag. D. Boe- re 1 3 4 12 13 15 17 25; M. Hofman 2 5 8 28 42; L. W. Versluis 6; C. Smit 7 11 18 20 21 32 36; P. Loen- dersloot 91; P. C. 't Hart 10 29; C. Hofman 14; C. de Lang 16 24 27 41; W. Tamerus 19 33 35 39; H. N. van Haren 22; A. Poot 23 37 38; H. Rus- scher 26 31 34; S. Versloot 30; T. Baan 40. feuilleton Hanneke verliest de strijd No. 40 door JOKE DE VALK Waarom kwam je ni?t eerder, Han. neke? Ja wist toch, waar we wonen. Ikhat was allemaal zo ellendig heeft Jan verteld, waarom ik weg ben gegaan. Wij weten niets anders, dan dat je van de zomer opeens spoorloos ver- Zo gaat het le zat. elftal naar WDS trok. Jan zei, dat jullie een beetje om haar laatste wedstrijd te spelen en ongenoegen hadden gehad °ver een ontvangt het 2e zat. elftal Spirit 3. aolrée D t Het 2e elftal gaat naar alle waar- Hanneke schudde haar hoorn. was het niet, Josien. Er was iets an ders, iets verschrikk?lijks. Ik.... ik heb behoefte om het allemaal ta ver tellen. Al die tijd drukte hat op me.. Meid, stort je hart maar uit, hoor. Ik beloof je, dat het onder ons zal blijven. Weet je nog, Josien, dat ik bij Jan op kantoor kwam' Toen ik jou moest vervangen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 6