Hanneke verliest de strijd Rockita linnen rokken Damesblouses Meisjes rokken Meisjes onderjurken Skisokjes 0 Dames vesten 90 Cloqué dames pyama's VAN HEEZIK KIJKER JAC. SATON Stilte bij drukte. Wat hebben we een woensdag weer genoten De oudjes gingen fijn een dagje uit. De Séhuttemannen hébben niet voor niets ge~5- En de muziek blies niet vergeefs voor deze buit. De middenstand eri de bevolking wil ik eren, Voor al wat zij dezer dagen hebben gedaan. En prima goede reis mochten zij presenteren. Oud-Waddinxveen kon aan de zwier weer gaan. De reis is wel bijzonder goed verlopen. Een woord van dank aan rijders en de staf. Een oudje wilde wel een heel duur ijsje kopen, En op de Knardijk rende elke man in draf. Wel was een deel der stoet van 't rechte spoor geweken, Maar spoedig kwam 't geheel weer bij elkaar. De dokter noch de zusters zijn bezweken, Ook de maatschappelijk werkster keerde terug zowaar. En thuis, in 't dorp heerste volslagen vrede. Het was zo stil op weg en in de straat. Want al wat auto had reed bijkans mede. Dat gaf een rust, zoals zich zelden denken laat. Als deze rust ons maar geen parten zal gaan spelen; Want uitgerekend, juist op deze dag, Zat zich een spoorwegman dood te vervelen; Omdat hij haast die dag geen enkele auto zag. Want bij de ons zo welbekende spoorwegbomen, Aan de Kerkweg zat hij als een trouwe wacht. Hij zat daar heel de dag in 't zonnetje te dromen. Maar hij sloeg, toch op alle auto's acht. Want hij moest daar al die auto's tellen, Die op één dag de overweg overgaan. Zijn taak was het dit op schrift te stellen, Om daarmee naar het hoofdbureau te gaan.^ Wil me" soms een aanslag op de „bewaking" plegen? Of komt voor d'overweg soms nu een tunnelplan? Wat zou het erg zijn als wij hier een „onbewaakte' kregen. Ik krijg bij het denken daar al kippenvel van. Laat ons de Spoorwegen dus spoedig laten weten, Dat deze telling helemaal niet deugt. Dat deze dag geen maatstaf was tot meten. Ons autorijdend ddfp zocht elders juist de vreugd. Dus spoorwegman, zet rustig maar je stoeltje, Nog eens een keer bij onze overweg neer. Dat scheelt je bij het tellen wel een boeltje, Want dan pas tel je eerst het overdruk verkeer. Want honderd auto's weg uit één gemeente, Met zoveel handel en grote industrie, Dat geeft in 't dorpsverkeer een grote leemte. Neem 't mij niet kwalijk dat ik dit zo zie. Maar kom, ik moet nog gauw weer aan het trainen. De Sportweek eist mij helemaal weer op. Ik ren straks van 't ene punt naar 't andere henen. Mijn hele huisgezin staat nu al op zijn kop. Mijn zwembroek, zeepkistauto, voetbalschoenen, Mfin wandelstok zij tintelen van ongeduld. Mijn oudste dochter is elke dag aan 't boenen. Straks wordt mijn hele huis met mijn succes gevuld. Let dus terdege op, als Krabbel straks gaat spurten, Op 't groen tapijt of in het Gouwenat. Je zult de meisjes dan eens tegen me zien flirten, Op mijn triomfen gaat het hele dorp straks prat. Krabbel De dames houden van afwisseling en wisselen winst en verlies keurig af. Volgens het ritme stond er nu een nederlaag op het programma. Die kwamen dan ook, want Donk D stuurden de onzen met 3-1 naar huis. Het derde won eerst van LGB I met 4-3, maar verloor van LWV II met 2-1. Uitslagen: Gouwe IGZC comb. 1-3. Gouwe mLGB I 4-3. Gouwe—AZC adspr. 5-1. Donk nGouwe I dames 3-1. Gouwe I—AZC (82) I (Arnh.) 6-2 LWV H—Gouwe m 1-1. Zaterdagavond biedt de Gouwe in de Sportweek een boeiende zwem- show, met tot slot een polowedstrijd tegen de oude Haagse rivalen DVZ I. Dinsdagavond om 7,30 uur een po- lo-tournooi met als deelnemers: DKR (Utrecht); Swift (Den Haag); WZC (Woerden) en de Gouwe zelf. WZC neemt dus in tegenstelling met wat eerder in de Sportweekcourant werd bekendgemaakt de plaats in van OZV. TRAINING. In velband met de sportweek deze week geen training. Volgende week echter wel weer op de gewone uren. Stand in de 2e klasse F. 4 0 0 8 18-5 2,00 3 0 16 18-11 1,50 1 1 2 3 9-13 0,75 10 3 0 13 Nagekomen uitslagen: Gouwe I—Pinguins I 7-1. Gouwe IIGZC IV 1-3. Gouwe UILZC Hï 1-1. Gouwe 4 Donk 4 Pinguins 4 AZC 4 NZC 4 2 11-16 0,50 1 10-21 0,25 Goed ingevoerde levensverzekering Mij,(annex varia) heeft'n vakature voor 4gent<liikas§eerder te Waddinxveen. Leeftijd tot 40 jaar. Borgstelling ad 500. vereist, waar over 5% rente vergoed wordt. Geboden wordt een zelfstandige func tie in de buitendienst, vast salaris en provisie, twee weken vakantie per jaar en zo nodig, een vakopleiding door de inspecteur. Sollicitaties worden gaarne ingewacht onder nr. 730 aan het bur. van dit bl. Proeft onze koek eens en w(j weten zeker dat U er op terug komt. Vrfidag en zaterdag 250 gram CARRE's 63 cent Vraagt ons gesneden en verpakte „Super Witbrood" Blfift langer mals. el. DE GRAAFF Zuidkade2 Telefoon 313 UW GOEDE VOORBEELD WORDT BELOOND Hl Zomeraktie van het Verbond voor Veilig Verkeer Automobilisten hebben prachtige kansen om het goede voorbeeld te geven in het verkeer. Benut U ze? Laat U bijvoorbeeld ook altijd zo net jes ruimte vrij voor langzaam ver- keer"bij het stoppen voor (en niet op) stopstreep en oversteekplaats? Dit is een spelregel in het verkeer waartegen nog maar al te vaak wordt gezondigd. AUTOMOBILIST EN MOTORRIJDER OPGELET! Vfif gulden regels die geld waard zijn 1. Geef bij een kruispunt voorrang aan een wielrijder die op de voorrangsweg rijdt. 2. Parkeer bij een kruispunt min stens 10 meter uit de hoek. 3. Houd bij het wachten voor een verkeersagent of stoplicht de oversteekplaats vrij. 4. Inhalen voor of op een kruis punt is verboden, als men daar bij op de linkerweghelft komt. 5. Bij afslaan naar links of rechts gaat rechtdoor op dezelfde weg voor. Zorg, dat U nevenstaande gedrags regels in het hoofd heeft. Vandaag, morgen, altijd. Het Verbond voor Vei lig Verkeer geeft U de kans met Uw verkeerskennis fraaie prijzen - waar- onderzelfs een 10-daagse vakantiereis in binnen of buienland - te winnen. Hiertoe wordt U „geschaduwd" in het verkeer. Pas deze en andere regels toe en geef het juiste antwoord indien U deze week ergens in Nederland op Uw verkeerskennis wordt getest. En luister donderdagavond naar het spe ciale Veilig Verkeer - N.C.R.V. radioprogramma „Gelijk oversteken" dat geheel aan Uw en andermans voor bééld in het verkeer zal zijn gewijd. kamer gehuurd en besloot hier de baby af te wachten. Maar m'n geld raakte op en gisteren was ik ten ein de raad, Ik ben toen hierheen ge gaan, Josien, ik wist niet meer, wat ik doen moest. wordt vervolgd. FEUILLETON No. 43 door JOKE DE VALK VACANTIEGENOEGENS daarom V AC ANTIEKLEDÏNG nu ook V AC ANTIEPRIJZEN Damensrokken wasecht vanaf 4,^® De nieuwe zeer voordelig AD, wasecht tricot, reeds vanaf 'Aj wasecht vanaf vanaf indanthren kleuren vanaf Vj Meisjes en Jongens shorts frisse wasechte kleuren reeds vanaf A, een onmisbaar vacantie-kledingstuk vanaf j nieuwste wasechte dessins vanaf J Dorpsstraat 37 Telefoon 437 Wij kochten een partij Jongens blouses en overhemdjes van vorig seizoen en bieden U deze aan voor EEN VIERDE DEEL van wat ze vorig seizoen kosten. Grote ogen van verwondering. Ver trekken? Je bent niet lekker Waar wil je heen? Je vader en moeder zijn beiden dood en familie heb je niet. Ik antwoordde: „Dat is mijn zaak, mevrouw." Als u het even wilt na kijken: gisteren, drie en twintig mei, was de laatste dag van mijn driejari ge proeftijd en derhalve ben ik nu geheel vrij. Als u zo vriendelijk wilt zijn mijn geld te geven, dan pak ik mijn koffers en vertrek. Maar daar kwam natuurlijk mete van in. Waar zou ik heen in deze vij andige wereld? En wat wist ik van die wereld? Ik moest maar ^rustig blijven en dan kon te zijner tijd wel eens naar een eventuele andere be trekking uitgezien worden. Zij, me vrouw De Geest van Swinderen, zou dan gaarne haar bemiddeling verle- Ik zei evenwel, dat ik bedankte voor die bemiddeling. Laten we er niet langer omheen draaien, mevrouw ik ben drie maanden gevangene ge weest hi een koude, stenen cel daar na drie jaar in een pluche cel bij u, maar nu ben ik vrij mens en niemand kan mij vandaag beletten mijn ko - fers te pakken en heen te gaan. Over een uur ben ik klaar en dan ver wacht ik, dat u ook klaar zult zijn met mijn geld. Nou, wat zij toen allemaal voor mooi en lelijk tegen mij uitgebraakt heeft, is niet weer te geven. Tenslot te lachte ik haar vierkant in haar ge zicht uit en zei, dat ik dan wel zon der geld wegging, maar dan recht streeks naar een der regenten zou lo pen om hem te vragen mijn geld te willen halen. Enfin, na een half uur bekvechten berustte ze. Ik ging naar boven, pakte mijn koffers m en gmg weer naar beneden, in afwachting van mijn geld. Natuurlijk moest ik m de salon nog eens mijn koffers uitpakken en ze bekeek alles heel tantisch. Aan vankelijk wilde ze, dat ik de dienst kleding uitpakte en bij haar liet maar ik maakte haar kort en duidelijk ap- merkzaam op het feit, dat ze me di alles zelf had laten betalen. Tenslotte stond ik een half uur later op straat. Met het geld, ruim tweehonderd gul den. In die dr\e jaren had ze me ze ker voor het dubbele bestolen-, onder het mom van liefdadigheid, reclasse ring en al dat fraais meer. Ergens in de stad huurde ik een kamer en zocht voor de morgenuren een baan als werkster, en die had iK al spoedig. Met mijn spaargelden en het geld van de fooien kon voor lopig vooruit. M'n werkstersbaantje was net genoeg om mijn kamerhuur te betalen en sober te leven In de middag studeerde ik verder. Na mn eerste examen kocht ik een schrijf machine en probeerde vertaalwerk te krijgen, wat me al vrij snel gelukte. Iedere middag zat ik te typen om maar vaardigheid te krijgen en die had ik al heel spoedig. Na een jaar durfde ik type-examen te doen en dc slaagde met vlag en wimpel. Even te voren had ik ook mfin diploma han- delskorrespondenitie gehaald en mfin stenodiploma had ik al lang. Haast elke avond oefende ik steno, door ra dioredevoeringen op te nemen en la ter op de machine uit te werken. Toen ik drie jaar vrij was en drie diplo ma's op zak had, besloot ik te solli" citeren. Ik solliciteerde als eerste bij Dubois en werd aangenomen. De rest weet je zo'n beetje, Josien. De andere vrouw had met stille aandacht zitten luisteren naar het le vensverhaal van Hanneke. Haar hand werkje was van haar schoot gegleden, maar ze had het niet gemerkt En toen Hanneke uitgesproken was, hoog ze zich met tranen in haar ogen over de vrouw in bed en drukte een kus op haar voorhoofd. Arme Hanneke, wat héb jij een ellende in je leven gehad „Daarom had ik eigenlijk nooit willen trouwen, Josien. Dat verleden van me drukte-als een loden last op me. Daar om wilde ik niets van Grobbe's at tenties weten, toen in Lunteren, en natuurlijk al evenmin van Jan. Altijd dacht ik aan mijn verleden. Maar Jan hield zo aan en ik kon op de duur niet meer tegen hem op. Ik deed toen concessie: een proefverloving. Ik dacht je zult dan zelf wel ontdekken, dat ik niet bij je pas. Doch Jan was stapel op me en zette alle reserves overboord. Zelfs toen bepaalde vriendenvan hem wegbleven, omdat ik maar gewoon juffrouw Schoneveld was. Ik had het na die drie maanden proef willen be ëindigen, maar Jan hield net zo lang aan, dat ik toegaf voor nog 'n perio de van drie maanden, en het beroer de was, dat ik toen van hem ging houden. Ik kreeg hem lief. Hij was altijd zo vriendelijk en vol attenties voor me. M'n kleinste wensen ver vulde hij en als ik wat humeurig was, toonde hij engelen geduld. Daarom stemde ik toe om met hem te trou wen en ik suste mezelf in slaap met de gedachte: dat verleden is een bo ze nachtmerrie, die voorbij is, voor goed. Nu komt het zonnige, blije le ven, aan de zijde van een man, die je zielslief heeft. En ik ging gaandeweg steeds meer van hem houden. Dus trouwden we en de eerste maanden van ons huwelijk waren een hemel van geluk. Hij was zo'n schat, Josien, in alles. En toen kwam het noodlot. Jaap was achter m'n huwelijk gekomen en bezocht me. Ik begreep al gauw, dat hij me wilde chanteren. Hij wilde geld hebben, zogenaamd om een zaak te beginnen. Hij dreigde me, o niet openlijk, daarvoor was hij te geraffi neerd, met mededelingen aan mijn man. Ik heb wonhopig gevochten voor mijn geluk, maar hij haalde het net steeds dichter om mij heen. Ik pro beerde hem te overbluffen, maar het lukte me niet en op zekere dag merk te ik, dat Jan iets vermoedde van m'n verleden; hij zinspeelde erop. Toen begreep ik, dat Jaap hem op de een of andere manier al was had in gelicht. Op het laatst stelde Jaap me een ultimatum, en ik kon er niet meer tegen op. Ik had lang gevochten, maar ik verloor de strijd. Ik wist niet be ter te doen dan weg te gaan. En dat deed ik. Maar. Hanneke-barstte in stukken uit en Josien legde beschermend haar arm om de vrouw heen. Stil maar, Han neke, ik begrijp 'het nu wel. En ik vind je een schat, hoor, ondanks al les. Je mag hier net zo lang blijven, als je zelf wilt.en denk een beetje om je baby. Dat was het nare juist, snikte de vrouw in bed. Ik ging naar een an dere stad aan het werk. Al gauw had ik weer een baan als steno-typiste- Maar toen ik daar een paar weken werkte, merkte ik, dat ik moest worden en ik begreep, dat ik dit niet lang zbu kunnen verbergen. Toen ze er op kantoor bedekte toe spelingen op gingen maken, nam ik mijn ontslag en ging ik werken op n strijkinrichting. Maar ook dffr men het al gauw door. En de baas begon lastig te worden. Hij maakte er toespelingen op en het me door schemeren, dat hij me wel wilde hel pen, als ik voor hem een beetje hef zou zijn. Ik heb hem in zijn gezicht geslagen en stond een paar minuten later weer op straat. Toen heb ik een GIFT UIT ANJERFONDS. „Concordia" ontving uit het Anjer fonds een gift van 1.000,— voor aanschaf instrumenten. De opbrengst van de Anjer-collecte alhier bedroeg 110,79. AUTO TE WATER. Woensdagmiddag geraakte een au to, bestuurd door mevr. Schipper uit de 6e Toehtweg, in de Bloemendaalse vaart te water, tengevolge van het sterk uithalen voor een tegenligger. De auto ging geheel onder water, maar mevr. Schipper wist op het juiste moment de auto te verlaten en kwam met een nat pak en de schrik vrij. ONGELUK SCHIETOEFENINGEN. Onze plaatsgenoot J. van Berke- steijn, marinier, heeft tijdens de schietoefeningen in de Harskamp het ongeluk gehad een kogel door de buik te krijgen, waardoor hij in ern stige toestand in het hospitaal te Arn hem is opgenomen, waar operatief is ingegrepen. Naar het zich laat aan zien is momenteel de toestand bevre digend. CONSTITUTIONELE RECHTEN ONTZEGD. De gemeente Waddinxveen van Je hova's getuigen vernam dezer dagen dat Jehova's getuigen in Argentinië de constitutionele rechten van vnje vergadering en aanbidding zijn ont zegd. Hiertegen werd eenstemmig ge protesteerd en er werden plannen beraamd om een petitie bij de Argen tijnse Republiek in te dienen waarin om opheffing van de beperkingen op de activiteit van deze christelijke groep wordt verzocht. De heer N. Zweere zei dat de ruim 6000 Jehova's getuigen in Argentinië zijn begonnen met het doen circule ren van een petitie die gericht is aan de president van de Argentijnse Re publiek en waarin op grond van deze nieuwe, liberale bepaling van zijn re gering om erkenning wordt verzocht. Vergeet U niet in Uw vakantie een mee te nemen U geniet dubbel. Komt u vrijblijvend eens bij ons kijken. De zaak met de buitenklok. Land- en Tuinbouw BESTRIJDEN VAN BLADLUIZEN. Het weertype van de laatste weken is buitengewoon gunstig; voor het optreden van bladluizen. Het is dan ook geen wonder, dat zeer vele ge wassen onder de luis lopen en be strijding noodzakelijk is. Bij de keuze van het bestrijdings middel moet men in aanmerking ne men, dat als gevolg van het droge warme weer er steeds nieuwe aan vluchten van luizen verschijnen en de gewassen dus regelmatig hernieuwd geïnfecteerd worden. Onder dergelijke omstandigheden loopt men de kans met de zg- kort- werkende middelen als parathion, malathion en diazinon, reeds na en kele dagen weer te moeten spuiten. Het gebruik van middelen met een lange werkingsduur b.v. Rogor ver dient dan ook stellig de voorkeur, omdat zij de opbouw van een luis- populatie in het gewas gedurende langere tijd kunnen voorkomen. Wel moet er daarbij uiteraard op worden gelet dat deze middelen niet te kort voor de oogst worden toegepast. Voorts moet er op gewezen worden, dat het gébruik van veel water aan bevelingswaardig is, LANDBOUW EN VEETEELT De zorg voor de tweede snede Het voorjaar zette al vroeg in, het vee was al vroeg in de wei. Een voor deel voor de veehouwerij. De eerste weidegang ic achter de rug, de eerste snede voor hooi of kuil is al gewonnen Nu moet men aan de tweede snede denken, aan het nagras straks. Hier en daar was men in het voor jaar wat voorzichtig met het kali strooien. Men dacht daarbij aan luxe- consumptie, aan een te hoog kali-ge halte in het voorjaarsgras. Hoe dit ook zij, de eerste snede heeft nog al wat kali aan de grond onttrokken. Het onderzoek wijst uit, dat dit rond 100 kg kali per ha. is. De tweede snede zal ook weer zijn deel uit de grond nemen. Dat wil zeg gen. als er voldoende in de grond be schikbaar is, want anders is er ook geen goede groei! Voor de tweede snede, alsook voor het nagras is dus nu aanvulling nodig. Tweemaal 100 kg kalizout 40% mag men wel geven en als er in het voor jaar weinig of niets is gestrooid is 300 kg nog beter. Bedenk wel, wat men nu nog aan aan gras kan winnen, spaart stalvoe- dering later en dat is een belangrijk punt. Door 1 gulden nu te besparen op de kunstmestrekening kan men er straks wel 10 verliezen. En dan is het te laat. Denk daarom nu aan de voorziening van het grasland voor de tweede snede.

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 6