IU. HEEMSKERK! RIJWIELRONDRIT, 8 JULI, nam. 7 uur ZILIflEIR®53®™1 V.YPEREN NIEUWS uit bwzc festaayd famyPianó, JAC. SATON füetje. fluil en jantje Het KALASIRIS corset OORQETSPEOIRALZRflK MARKT.J8JjO,üDA Daar wordt iets groots verricht! fyoJduMtk 1959 DRINGEND VERZOEK Nu het 3e kwartaal is ingegaan, zullen dezer dagen de abonnements kwitanties weer worden aangeboden. Daar de bezorgers meermalen de zelfde kwitantie moeten aanbieden, is ons vriendelijk verzoek dit kleine be drag even bij de eerste aanbieding te voldoen, daar het telkens en telkens terugkomen zoveel tijd kost en de tijd tegenwoordig erg duur is. Moge we op uw medewerking re kenen De Uitgever. VERGADERING W.S.V.W.J.K. hield maandagavond een vergadering in hotel De Unie met de ouders van de jeugdleden. Bij af wezigheid van de voorzitter sitond de vergadering onder leiding van mevr. van Ede. Als enig agendapunt was vermeld aanschaf uniform jeugd groep. Het kwam door het enthousi asme der ouders anders uit. Er werd niet alleen besloten tot aanschaf van uniformen maar tevens tot aanschaf van een speciale jeugdvlag. Op aan drang van de ouders werd besloten zo mogelijk op 11 juli in Bodegraven in uniform uit te komen, daar dit op 4 juli wanneer de gehele club in Nieuw-Vennep uitkomt niet mogelijk was. Ook kreeg het bestuur de op dracht dé mogelijkheid te onderzoe ken in augustus een speciale jeugd mars te organiseren. Op nader te be palen datum zal de jeugd in uniform een mars door de gemeente maken. Op vrijdag 24 juli gaat W.I.K. naar de intocht van de vierdaagse in Nij megen. Enkele plaatsen in de bus zijn nog vrij. Gegadigden kunnen zich op geven bij mevr. van Nielen, Plasweg 11. INZAMELING In 4# week van 9-15 juli houdt de Chr. Blindenhulp „De Fakkels bij een" een huis aan huiscollecte. Hierbij behoren Bartiméus, Plantage Sonneheerdt en Wolfheze. Indien we ons even indenken, wat wij genieten vooral in de zomer en vakantietij d en wat die mensen missen, dan geven we allen mild. SPAARBANK Aan het postkantoor werd over de maand juni in de rijkspostspaarbank ingelegd 30.393,66 en terugbetaald 29.688,53. Er werden 11 nieuwe boekjes uitgereikt. Bij de Coöperatieve Boerenleenbank werd ingelegd 326.088,52 en terug betaald 247.715,29. Het laatst uitge geven boekje is no. 9118. GESLAAGD Voor het mulo-diploma A met mid denstandsdiploma zijn geslaagd de da mes M. F. Smit en J. H. Noteboom. Voor het diploma A slaagde de heer. A. M. Nobel. Voor het toelatingsexamen aan de R.H.B.S. te Gouda zijn geslaagd Teus de Beer, Dini Hey, Wim de Lathou wer, Wim Vink, Willy Rupke en Fok- ke Posma. Voor het examen onderwijzer slaag de de heer D. Peters. CHR. ULO-SCHOOL Geslaagd voor het examen machine schrijven Cobie Noteboom, Lena de Waal,, Rita Krohn, C. Vermeulen, Jo ke 't Hart, Jannie Boer, Willem Slie- drecht, Gerrie Kerver, Gabbe Faber. Aan bovengenoemde leerlingen van de Chr. Ulo-school alhier werd het vaardigheidsdiploma A uitgereikt. Ze werden op school opgeleid op de cursus uitgaande van het Instituut Pont. Dorpsstraat 33 - Telefoon 4181 RIJWIEL RONDRIT U hebt zo hier en daar al eens kun nen lezen over de rijwiel rondrit, die wij hopen te houden woensdag 8 juli a.s.. Deze rondrit is, wat wij noemen, een proef. En wel hierom, dat onze plannen voor het organiseren van tochten op de fiets veel verder reiken dan deze rondrit. Maar vragen wij ons af, is er in Waddinxveen liefhebberij voor fiets tochten En dat zal nu moeten blij ken op 8 juli a.s. Is de deelname be vredigend, dan komen wij spoedig te rug met weer een heel andere tocht voor fietsliefheibbers. Wie die wij zijn Natuurlijk W.J. u kent toch nu Werkende Jeugd Hebt u ze niet gezien, 26 juni door onze straten marcherende Op alle markten thuis, wat blijkt uit een 2e prijs bij deze wandeltocht behaald. Maar hoe staat het, u fietst toch zeker mee Inschrijven kan vooruit gebeuren, maar ook aan de start bij de Oranjelaanschool. Leest daarover de aanplakbiljetten na. En zie de rand advertentie Bert W.J. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. 9,30 uur, Ds. J. R. Cuperus. 6,30 uur, Eerw. Heer Kruithof, Mons ter. Hervormd Wflkgebouw. 9,30 uur, Ds. van Dijk, Nieuwerkerk. 6,30 uur, Eerw. Heer Kattenberg. Lage Vuurse. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18 9,30 en 7,00 uur, Ds. E. H. Kalkman. Gereformeerde Kerk. 9.00, 10,30 en 6,30 uur Ds. v. d. Hout, Hazerswoude. Rem. Geref. Gemeente. v.m. 10 uur, Ds. A. Hoff-Vissoher. Chr. Afgesch. Gemeente. 9,30 en 5,00 uur, Ds. A. P. Verloop. woensdag 8 juli, nam. 7,00 uur, Ds. A. P. Verloop. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Kapelaan: A. P. G. Krempel Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 7 en 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. Loven zaterdags en zondags om 7 uur. Biechtgelegenheid: 's zaterdags van 5-8 uur. De zondagsdienst wordt waargenomen door Dr. E. ML L. Hemminga. Als geschenk een prach tig, schokvrij JUNGHANS horloge met datum van f 48.— en hoger. de naam voor goede uurwerken De zaak met de buitenklok. DE WERELDREIS VAN 25. Met een schok stopte de trein, zodat de boer, die juist gebukt stond, flink zijn hoofd stootte en nog veel woedender werd. Toen de condukteur kwam, brulde de boer, dat zijn overbuur hem in zijn slaap had willen vergiftigen, terwijl het heertje zijn reisgenoot van een roofoverval beschuldigde. Dan maar allebei er uit! zei de konducteur. 26. Daar zij hiertoe weinig lust gevoelden, riep de conducteur de machinist en de stoker te hulp, waarop de vechtersbazen binnen een minimum van tijd langs de spoordijk lagen te rollen. Hier heb je je bagage riep de conducteur, en hij smeet een voor een de pakken waarin Pietje en Jantje verborgen zaten, eveneens uit de trein met zijn steungevende constructie, is de oplossing bij al Uw moeilijkheden met Uw figuur. Onontbeerlijk bij corpulentie, verslapte spieren, rug pijn, na operaties etc. Komt vrijblijvend passen ALLEENVERKOOP Burgerlijke Stand Aangifte van 25 juni t.m. 1 juli 1959 GeborenHendrik Sijbrand, z. v. J. de Vries en T. Honing, Acaciastr 64 Cornells Adrianus, z.v. A. A. Boer en A. C. van Berchum, Zuidkade 186; Teunis Johannes, z.v. J. Tol en W. 1D. van der Laan, Kleikade 51; Johannes Marinus Maria, z.v. A. J. Huisman en C. W. Vergeer Wilhel- minakade 31; Dina Klasina, d.v. N. W. de Groot en P. van Pruissen, Ieplaan 110a; Cornells, z.v. H. Meiderwijk en J. van Straaten, Burg. Trooststraat 18; Peter Jan Paul, z.v. J. H. M. Hilhorst en A. M. T. Ceha, Vijverlaan 2; Pieter Bram, z.v. P. M. Hofman en M. A. van den Heuvel, Eikenlaan 33. OndertrouwdG. J. Koops en C. M. Verkleij; R. Postma en W. van Gils; J. Staal en A. J. Slingerland GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevondenmuntbiljet, regenjas zwart rund, bruine portemonnaie, slfeutelboal, knipkaapt van zwembad), frodje Btep. zonnebril, ziwarte porte monnaie met inh., bruin schoentje, rode step, reservewiel met band. Verlorenzwarte plastic portefeuil le met inh., bloedkoralenarmband, rode portemonnaie met inh., zak aard appels, zijden hoofddoek, zwarte por temonnaie met inh., windjack, rode step, 25,badtas inh., groen bad pak en gele handdoek, bruine dames- portemonnaie met inh., rode dames- portemonnaie met inh. II. DELTAPLAN: NIEUWE METHODEN EN MAMMOET-MACHINES. Voor een zo gigantisch werk als het Deltaplan zijn geheel nieu we werkmethoden nodig. Men moet beschikken over een geweldige vloot van zandzui gers, baggermolens, bakken en sleepboten, kranen en lichters. Maar dat is nog niet voldoen de. Men zal Mammoet-machi nes moet hebben om deze ge weldige taak te verrichten. Bij de afsluiting van het Veer- se Gat worden reeds geheel nieuwe methoden in practijk gebracht. Op een strandje nabij de reusach tige dijk, die reeds een deel van het Veerse Gat afsluit, liggen de klassie ke zinkstukken en zijn de rijswerkers met hun taak bezig. Toch zal het zink stuk bij de bodembedekking, die uit- schuren door te sterke stroom moet voorkomen, slechts een ondergeschik te rol spelen. Bij de Zuiderzeewerken waren de hoofdrolspelers: het zinkstuk en het keileem. Hier worden ze vervangen door 'li trio: asfalt, beton en nylon. ASFALT. Asfalt is het product dat vooral voor de dijktaluds wordt gebruikt. Men kan hiermede snel werken. Bij de dijk in het Veerse Gat werd in 4 maanden tijds 200.000 m2 met asfalt bekleed, een productie van 35.000 m3. Een geheel nieuwe methode is het storten van asfalt onder water. Het asfalt wordt gestort door een buis, waaromheen een elektrische ver warmde mantel is aangebracht. Door een drijvende asfaltfabriek gefabri ceerd, komt het via deze buis in een vijf meter brede sleuf, zoals het mondstuk van een stofzuiger, en daar door wordt de bodem, als het ware afgekwast. Het asfalt dringt door in de steenslag-bodembekleding en maakt daarvan een homogene massa, die door de stroming niet wordt aan getast. Het ligt in de bedoeling, dat ook deze steenslag machinaal gestort wordt, de apparatuur daarvoor hoopt men nog deze zomer gereed te heb ben. Het knelpunt ligt in de tempera tuur van het asfalt, want wanneer dit te heet is, krijgt men een stoomont- wikkeling die het werken ermee on mogelijk maakt. De nieuwe vinding maakt het mogelijk, asfalt met een temperatuur van 100-110 graden te storten. NYLON. Ook nylon wordt toegepast voor bodembescherming, en wel door mid del van een speciaal geconstrueerde machine, die door middel van een drijvende bok wordt neergelaten op de zeebodem. Over grote rollen loopt een, met als worsten gestopte zandzakken ver zwaarde, nylonmat, die tijdens heft voortrekken van de rolwagen wordt afgerold en zo een uitstekende bo dembescherming vormt. Men moet deze nieuwe methoden wel toepassen omdat men zulke ge weldige bodemoppervlakten in zo kort mogelijke tijd moet bewerken. Voor het Veerse Gat is dit nog maar 170.000 m2, maar voor het Brouwers- havense Gat is het 1 miljoen en voor de Oosterschelde 3 miljoen vierkante meter! Daarenboven sterft het gilde der rijswerkers langzaam maar zeker uit, te weinig jongeren melden zich voor dit wel zeer zware, niet alleen vak kennis, maar bovenal ervaring eisen de werk. Behalve nieuwe methoden zullen ook nieuwe machines worden toege past. Men zal straks Mammoet-zui gers in dienst moeten stellen, wil men binnen bepaalde termijn klaar komen. De aannemers moeten derhalve in hun begroting ook de vervaardiging van en de afschrijving op deze reu- zenapparatuur verdisconteren. Maar tegelijk werkt Nederland zich met dit allermodernste Mammoet-materieel naar de kop van het internationale waterbouw-leger. Tradities doorbroken. Steunt men dus enerzijds op de tra dities, die de Nederlanders tot dijken bouwers bij uitnemendheid hebben gemaakt, anderzijds worden die tra dities bij de uitvoering van het Del taplan doorbroken. Deze werken bieden het beeld, dat ons reeds vertrouwd is: sleepbootjes, die logge caissons en diepgeladen bakken verslepen, walmende bagger molens en zandzuigers, drijvende kro nen, bergen steenslag en rijshout. Maar dit werk stelt zulke ontzag lijke eisen, dat de traditie hier te kort schiet en nieuwe wegen gevonden moeten worden.en deels al gevon den zijn. Iedere opgave wordt weer een zwaardere, tot men eindelijk toe is aan de allerlaatste taak: de afsluiting van de Oosterschelde. De Waddinxveense sportweek, die thans voor de 14e keer wordt gehou den en zich. er op kon beroemen een van de oudste, zoniet de oudste in de lande te zijn, is voor onze gemeente een begrip geworden. Kosten noch moeite worden ge spaard om een aantrekkelijk program ma samen te stellen, waarvan iedere sportvereniging haar steentje kon bij dragen. En dit gebeurt met enthou- Vrij dagavond hadden de deelnemers aan de wandelmars zich verzameld op het schoolplein aan de Oranjelaan, waar de start zou plaats vinden in twee groepen een van 8 km en een van 12 km. In het parcours waren verschillen de nieuwe straten opgenomen. Aan de mars, welke nu voor de achtste maal gemaakt werd, namen ongeveer 1500 wandelaars deel. Burgemeester van der Hooft had de opening op zich genomen. Hij noemde de sportweek van grote betekenis voor een eendrachtige samenwerking en wekte allen op om schouder aan schouder te werken voor de groei van de gemeenschap. Vervolgens reik te hij de prijzen uit van de school- voetbalcompetitie. De openbare lage re school A kreeg de wisselbeker en een herinneringsmedaille voor de eer ste plaats. De tweede plaats werd in genomen door de herv. school Onder weg. Derde werd de r.k. school, vier de de herv. school Jan Dorrekens- kade. De vijfde prijs verwierf de open bare lagere school B, de zesde de school aan de Oranjelaan en de ze vende de ulo-school. Dei uitslagen van die wandelmars zijn 8kmgetrainde groepen1. De Bambies van DONK te Gouda 234 p.; 2. Zwervende Boys te Gouda, 224 p.; 3. W.I.K. te Waddinxveen 194 p. Schiolen1- ulo te Waddinxveen, 200 p.; 2 school Oranjelaan te Wad dinxveen, 176 p.; 3. chr. school Berg ambacht 165 p. Ongetrainde groepen: 1. F.I.T. te Boskoop 217 p.; 2. Bellatrice te Ze venhuizen 211 p.; 3. T.O.O.S. te Wad dinxveen 210 p. De prijs voor beste drumband werd toegekend aan „Concordia" uit Wad dinxveen. 12 km.: Getrainde groepen1. De Mussen te Gouda, 228 p.; 2. De leeu weriken van DONK te Gouda 225 p.; 3. D.V.T. te Gouda 224 p. Ongetrainde groepen. 1. T.O.O.S. te Waddinxveen 219 p.; 2. Werkende Jeugd te Waddinxveen 218 p.; 3. Meis jesclub In knop 217 p Fabrieksgroepenn.v. Kempkes te Waddinxveen 208 p. Scholen1. herv. school Jan Dor- rekenskade te Waddinxveen, 205 p.; 2. school Onderweg te Waddinxveen, 204 p. De Zeepkistenrace Voor dit programmapunt, iets nieuws op sportgebied, was de be langstelling bijzonder groot, zo groot zelfs dat het publiek de juiste maat niet meer in het oog had, en hinder lijk opdrong. Aan de Prinses Beatrixlaan was een verhoogde startbaan opgesteld, vanwaar de wonderlijke "vehikels hun tocht konden aanvangen. Vanzelf spekend bereikten niet allen het eind punt, ook al vanwege de kwaliteit der karretjes. Aan de start verschenen 34 deel nemers, allen bezield met de wens de wedstrijd, die door een regenbui even moest onderbroken worden, te winnen. De eerste prijs behaalde W. Baalde uit Woerden, die onbetwist winnaar werd. Hij kon het met zijn zeepkist, waarvan de vooras met de hand be stuurd, met gemak opnemen tegen zijn concurrenten, die een auto hadden met een compleet stuur. De tweede prijs was voor Albert Jan Wagensveld en de derde voor Wim Slingerland. Het avondprogramma begon met een demonstratie kunstzwemmen. Hier voor was uitgenodigd de speciale zwemploeg van de Haagse vereniging DVZ. Deze demonstratie betekende ook iets nieuws voor Waddinxveen. De belangstelling in het gemeentelijk zwembassin aan de Kanaaldijk was dermate groot dat de perrons van het zwembad het publiek nauwelijks kon bevatten. Vijftien shownummers wer den tot in perfectie uitgevoerd en oogststen groot succes. In aansluiting op dit zwemfestijn werden enkele waterpolowedstrijden gespeeld in vriendschappelijk verband. De eerste ontmoeting ging tussen het eerste herenzevental van De Gou we en DVZ uit Den Haag. Het duur de geruime tijd eer De Gouwe door de Graaf de leiding nam. Sol bracht de stand op 2-0. Na de rust was De G«uwe steeds in de aan_ val. Sol maakte er 3-0 van, H. Brok 4-0. Toen scoorde DVZ tegen, waarna De Graaf de wedstrijd op 5-1 afsloot. De dag werd besloten met de ver toning van enkele aardige films op het Stationsplein. Ook hiervoor be stond grote belangstelling. Schoolvoetbal Maandagavond vond een voetbal wedstrijd plaats gespeeld tussen het elftal van school A en het elftal van de Emmaschool uit Gouda. Het Wad dinxveense elftal kwam het beste naar voren uit de competitie, die tussen de elftallen van de bijzondere en open bare scholen gespeeld werd. De ploeg van de Emmaschool won dit jaar het Pinkstertoernooi te Gouda. Voor de ontmoeting tussen deze beide kampi oenen bestond, vooral van de zijde van de schooljeugd en de ouders veel belangstelling. De gehele wedstrijd werd o.a. ook bijgewoond door burge meester C. A. van der Hooft. Voor de aftrap bood de aanvoerder van het Goudse elftal aan zijn Waddinxveense collega een herinnering aan deze ont moeting aan. Deze ontmoeting eindigde met een 5-1 overwinning voor het elftal van de Emmaschool. De burgemeester reikte met enkele toepasselijke woorden aan het win nende elftal de beschikbare prijs aan. Waterpolotoernooi In het kader van de Waddinxveense sportweek werd dinsdagavond in het Izwembassin aam de Kanaaldijk een waterpolotoernooi georganiseerd door start Oranjelaanschool

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 2