JONGEN Reklame-aanbieding 1. VAN DER HEIDEN Hanneke verliest de strijd KIJKER SATON JAC. RYAM'S (;hr. Leesbibliotheek Kinderledikant Dinsdag koopjes MARKUS COSTUUM naar maat Fa J. H. mULDER zoon de zwem- en poloclub „De Gouwe". Van de vier deelnemende vereni gingen kwam D.K.R. uit Utrecht niet op. De drie overige verenigingen, Swift uit Den Haag, W.Z.C. uit Woer den en Gouwe besloten de waterpolo' wedstrijden toch. doorgang te doen vinden en met drie zeventallen een z.g. halve competitie te spelen. Het Waddinxveense zevental kwam hier onbetwist als winnaar naar voren. De eerste ontmoeting ging tussen Gouwe I en Swift L Aanvankelijk wa ren de beide zeventallen goed tegen elkaar opgewassen. Het was de Gou we, dat met een ver schot van Hans Brok op verrassende wijze de leiding nam. Na wisseling kwam Swift met enkele goede aanvallen opzetten. Uit een daarvan kwam de gelijkmaker voor. Ten slotte bracht C. van Mourik met een hard ver schot het winnende doelpunt voor de Waddinxveense ploeg tot stand zodat de Gouwe de eerste wedstrijd won met 2-1. Hierna volgde een wedstrijd tussen Gouwe I en W.Z.C. I. Hier was van een duidelijk overwicht van de Wad- vinxveners sprake. Door drie kort op elkaar volgende doelpunten van de Waddinxveense spelers Sol, Brok en van der Leede kreeg de Gouwe een voorsprong van 3-0. Niettegenstaande een speler van de Gouwe tijdelijk het veld moest verlaten duurde het nog tot in de tweede helft van deze wed strijd, alvorens het W.Z.C. gelukte een tegenpunt te scoren. Voor het einde wist Hans Brok, door zich snel van ziin tegenstander los te zwemmen, nog een keer vrij te maken voor een vierde score voor de Gouwe. Uit een aanval van W.Z.C. kwam nog een tweede punt voor W.Z.C. voort, maar Henk van der Linde van de Gouwe wist de stand even voor het einde nog op 5-2 te brengen. Hier mede was de overwinning van deze avond voor de Gouwe verzekerd. Ten slotte volgde nog een wedstrijd tussen de beide verliezers W.Z.C. en Swift. Deze ontmoeting werd door W. Z.C. gewonnen met 2-1, zodat dit ze vental de tweede plaats innam en Swift de derde plaats. DEMONSTRATIE T.O.O.S. Alhoewel was overwogen de demon stratie van T.O.O.S. af te lassen om 'het ongunstige weer, werd besloten de demonstratie te doen doorgaan. Begonnen werd met een defile van turners langs de ambtswoning van de burgemeester. Het programma kon vlot afgewerkt worden, waarbij vrije oefeningen op muziek en een oefening met ongelijke leggers voor dames. De adspirant meisjes gaven een hup-oefening. Voor de brugoefeningen voor heren en het trepling-hoogspringen voor jongens bestond grote belangstelling. Zo ook voor da knots-oefeningen door de dames, het paardspringen van de adspirant-meisjes en de spring oefeningen _y-tn de heren. Enkele oefeningen moesten achter wege 'olijven. Een compliment aan de heer en mevrouw Dullemeyer voor het vele voorbereidende werk. PALMOLIE ZEEP 3 stukken voor Z9 ct HEERLIJKE BADZEEP 3 stuks 1.19 BLOEMEN ZEEP 5 stuks voor 98 ct Natuurlijk alleen bij Zuidkade 1 - Telefoon 335 Bel Bij Brand No. 300 Sport in 't kort BE F AIR-NIEUWS afd. Voetbal BE FAIR I LOOSDUINEN I 2-2 Voor alle bezoekers van de wed strijd Be Fair-Loosduinen - en dat waren er heel wat - werd pas de tweede helft en met name het laatste half uur spannend maar ook aantrek kelijk. Voor Be Fair omdat hun fa vorieten een in de eerste helft opge lopen achterstand in een 2-1 voor sprong wisten om te zetten. En voor de vele supporters van Loosduinen omdat een plotseling dreigende neder laag toch nog kon worden afgewend. Met de 2-2 einduitslag kregen beide ploegen wel zo ongeveer loon naar hard werken. Oorspronkelijk scheen Loosduinen duidelijk betere papieren te hebben. Het tempo lag iets hoger en reeds na vijf minuten leverde een snelle rush van midvoor Kuiper uit een verre pass een doelpunt op 0-1. Maar het bleef bij dit veelbelovend vlagvertoon. De verdediging van de thuisclub, met spil De Graaf aan het hoofd, gaf de bezoekers daarna wei nig ruimte meer. En omdat de Be Fair voorhoede voldoende tempo miste, speelde de strijd zich in hoofdzaak op het middenveld af. Niettemin kwameni er natuurlijk en kele kansen. Midvoor Gerritsen sloeg tweemaal achtereen een bres in de Loosduinse verdedigingslinie. Maar beide keren faalde zijn schot. Links buiten Hilgers schoot eerst keihard tegen de lat en liet even daarna een schot los dat prachtig door doelman Tarla werd gestopt. Linksbuiten Hil gers had toen de terugspringende bal slechts voor het inschieten, maar hij miste. Voorzover we onze verregende aan tekeningen nog konden ontcijferen, was het na een kwartier spelen in de tweede helft dat Be Fair een goede aanval met de gelijkmaker beloond zag. Een verre pass van Hilgers be reikte Gerritsen die nu niet miste en doelman Tarla onhoudbaar passeerde. Dit doelpunt maakte de strijd in eens aantrekkelijk. De thuisclub ging door en Loosduinen trok zich aan dit enthousiasme op. Toch kregen de gastheren nu wel duidelijk de beste kansen, hetgeen zich ook manifesteer de in de 6-1 cornerverhouding van de tweede helft. Een onverwacht hard schot van Monster werd even fraai door Tarla gestopt, maar direct daarna kwam de zelfde speler weer alleen voor de Loosduinse doelman. Nu mikte hij rustig en beheerst op de linkerhoek om daarna de bal naast te zien vlie gen. In eenzelfde droompositie schoot linksbuiten Dubbeld van Loosduinen huizenhoog over. Na een half uur namen de onze toch de leiding. Maar wenigen zullen kunnen navertellen hoe dit doelpunt tot stand kwam: Zo ijverig als de gas ten hun best deden om het leer uit de doelmond weg te krijgen, zo ijve rig werd de knikker steeds weer ge retourneerd. Een wilde vreugdedans van de jongens achter het doel be richtte tenslotte dat de bal via de paal en lat toch nog over de lijn was gegaan. Deze voorsprong was op dat moment zeker verdiend. Maar Loosduinen gaf zich niet ge wonnen. Be Fair werd teruggedron gen en de verdediging mocht zich nog zo heldhaftig verweren, er kwamen toch weer kansen voor de bezoekers. Tweemaal achtereen voorkwam doel man Zalm een bijkans zekere treffer en het was daarom wel bijzonder sneu voor onze moedige keeper dat hij in direct oorzaak was van het laatste doelpunt. Zeven minuten voor het einde verkeek hij zich biT een gemak kelijke bal. Het leer stuitte onver wacht op en Zalm kon het gladde ge val niet kleurvast krijgen. Een klein duwtje van midvoor Kuiper was toen voldoende voor de gelijkmaker 2-2. En hiermede kwam het einde van dit interessante duel. Al met al geen gekke prestatie van de wit-zwarten, die uit deze promotie competitie 3 punten uit twee wedstrijden wisten te halen. Programma voor ais. ziatetrdag Onze eigen elftallen blijven dit keer op stal. Maar we willen een ieder wij zen op de voetbalwedstrijd welke za terdagavond om 7 uur in het kader van de sportweek op ons terrein zal worden gespeeld, en wel IJsselmeer- vogels - Unitas. W.Z.C. „DE GOUWE" De competitie stond deze week in verband met de sportweek stil. Ech ter de Gouwe was toch wel aktief zaterdagavond een zwemshow demon stratie en een polowedstrijd. Dinsdag avond een polotoernooi. Uitslagen Gouwe I - D.V.Z. I 5-1 Programma Zaterdag allereerst de nationale 3 km wedstrijden. Reeds zijn er hon derd inschrijvingen. Daaronder zien we 'bij de dames C. Gastelaars, Rita Kroon, M. Landeweerd, T. Lagerberg, Wil Lambour, M. Heemskerk, A. Lasterie en bij de heren A. Hermsen, Wieger Mensonides. Maandag6 juli DONK I - GOUWE I Aanvang 21,20 uur ZIJL n - GOUWE H Dat de wedstrijd Dorde - Gouwe in beide kampen veel belangstelling zal trekken daar twijfelen we niet aan. Echter ook van buiten zullen velen him neus laten zien. Er zal hard aan gepakt en met overleg gespeeld dienen te worden, wil de Gouwe de punten mee nemen. Als er echter gewonnen wordt is de Gouwe kampien. En dat geeft de wedstrijd een extra cachet. Wij durven niets voorspellen, maar hopen slechts. Training: Maandag8 uur, adspiranten Woensdag 8 uur, dames 8,30 uur, heren Vrijdag8 uur, dames en adsp. 8,30 uur, heren Bent u allen present P.V. „DE ZWALUW" Wedvlucht vanaf St. Denis 367 km. Gelost 10.15. Aank. Ie duif 2.12.13 Aank. 22e duif 2.47.19. In concours 66 duiven. Uitslag Mar. Hofman 1, 2 5; T. Baan 3; H N- van Haren 4, 10, 19; H. Russcher 6; C. de Lang 7, 11, 13, 15; A. Poot 8, 12, 14, 16, 18; C. Smit 9, 20, 21; P. C. 't Hart 17; W. Tamerus 22. P.V. „DE ZWERVER" Wedvlucht vanaf St. Quentin 263 km. Gelost6 uur. Aank. Ie duif 8.50.04. Aank. 46e duif 9. 08. 24. In coucours 183 duiven. Uitslalg L. de Bruin 1; P. Vink 2, 24, 45; L. P. Hoogerdijk 3; C. Hofman 4; N. v. Viet 5; H. v. d. Willik 6, 32; Abr. de Bruin 7, 14; N. v. d. Zijden 9, 25; L. Verhoef 10, 20; J. Snelleman 12; H. Metselaar 13, 30; W. v. d. Jagt 15; Abr. v. d. Graaf 16, 17, 28; A. Groe nendijk 18, 33, 35, 39, 40; D. Heeren 19; A. H. Fase 21, 42; J. C. de Riet 22, 26, 43; P. Bonefaas 23, 27; D. Slootjes 29, 31; Jak. v. d. Zijden 34; P. van Gelooven 36,41; W. Ringel- stein Jr. 37; O. O. Spruit 38; H. van Dijk 46. FEUILLETON No. 44 door JOKE DE VALK Je had veel eerder moeten komen, Hanneke, dan zou alles weer in orde gekomen zijn. Nou, ik zal wat soep voor je klaar maken en dan ga je een poosje rusten. Wel foei, je hebt zo veel gepraat, je zult wel uitgeput zijn. Hanneke lachte door haar tranen. Ik ben bfij, dat het er uit is. Het was als een last, die op me drukte, ik moest het iemand vertellen. Josien knikte. Daar heb je verstan dig aan gedaan, Hanneke. En reken erop, dat dit onder ons blijft. Josien, realiseer je je nu wel, dat je een ontslagen gevangene onder je dak hebt Er kwam een scherpe frons in het voorhoofd van de andere vrouw. Zeg dat niet meer, Hanneke. Je was eens mijn vriendin en je bent het nu weer, versta je Nu meer dan ooit. Dat verleden van je verandert in zoverre onze vriendschap, dat je me nu nog liever bent, dan vroeger. Je hebt rij kelijk je deel gehad van de narigheid, die er dikwijls in het leven is. Maar je blijft voor mij, wat je altijd was, hoor je En nu zal ik wat soep voor je klaarmaken. Met een minuut of tien ben ik er weer. En niet piekeren Kijk, ze schuift een gordijn wijd open, zodat brede zonnebundels op het bed vallen - daar schijnt de zon weer volop, over een smetteloos, wit land schap. Die zon schijnt nu ook voor jou. Juist voor jou. Wil je daar u eens aan denken, Hanneke Ja, Josien, en dank voor al je vrien delijkheid. In gedachten loopt de jonge vrouw naar beneden. Als ze in de keuken de soep op het gascomfoor gezet heeft zakt ze langzaam op een stoel. Een paar tranen wellen uit haar ogen en zakken over de wangenArme Han neke, prevelt ze dan zacht voor zich. 27 s Middags komt Flip Grobbe thuis en brengt plichtsgetrouw de medicij nen mee, die hij uit de apotheek heeft gehaald. En, hoe gaat het met onze patiënte vraagt hij plichtsgetrouw. Josien knikt geruststellend. Ik ver onderstel, dat ie er geen nadelige ge volgen van zal ondervinden. Laat ik eerst even naar boven gaan, Flip, de tafel is al gedekt. Ik kom zo. Als ze later getweeen aan tafel zit ten, zegt Josien Flip, Hanneke heeft me vanmorgen het een en ander over haar jeugd verteld. En over haar jon ge jaren, voor ze bij Dubois op kan toor kwam. Dat is een aaneenschake ling van ellende en narigheid geweest Flip. Zo Grobbe kijkt zijn vrouw ver baasd aan. Wat dan allemaal Ze heeft geen toestemming gegeven om het jou ook te zeggen. En er zijn tal van dingen in haar relaas, die een vrouw alleen aan een vrouw zegt, dat begrijp je toch wel, he Flip Natuurlijk, lieveling. Laat Hanneke maar net zo lang bij ons blijven, als ze zelf wil. Ze is hier hartelijk wel kom. Over tafel heen grijpt Josien de hand van haar man en ze blikt hem innig in zijn ogen. Dank je, lieveling, ik wist wel, dat ik ook in dit opzicht een man uit duizenden heb. Dus, Han neke meg onze gast blijven Maar dat spreekt toch van zelf, vrouwtje. Ook als over een paar maanden misschien al Hanneke een baby ter wereld zal brengen Hij schrikt, maar onmiddellijk ver zachten zijn trekken weer. Ze zal ons dan meer dan ooit dierbaar zijn, Jo sien. Ikik hoop niet, dat je me ver keerd begrijpt.laat hij er stotterend op volgen. Ze schudt lachend haar hoofd. Nee, lieve, domme jongen, ik weet veel te goed, dat je alleen van mij houdt en van niemand anders. Ik begrijp je volkomen, hoor. wordt vervolgd GOUWERIJDERS Auto's 1. Hogendoom, Bodegraven, 58 str.; 2. C. Teylingen, Boskoop 72 str.; 3. A. van Nielen, Waddinxveen, 94 str.; 4. van Rijswijk, Boskoop 98 ^ia^tuxeei:o~uieldetiHag,en Wat hebben we toch naar regen hard verlangd. Wij riepen luid om water op de akkers. Maar nu het regendek over de landouwen hangt, Is dit tot grote spijt van onze sportweekmakkers. Hoe vaak gebeurt het, als in Waddinxeven De sportweek aanbreekt, dat dan ook komt de regen. En koude vlagen gaan door merg en been, Maar niets houdt toch de grote sportweek tegen. Maar mensen wat had ik zaterdag toch pech. Mijn zeepkistauto had ik klaar tot in de puntjes. Ik voelde mij reeds koning van de weg, Mijn hoofd zat boordevol met hele leuke stuntjes. Maar toen ik helemaal klaar stond om te starten, Keek ik nog even naar het grauwe wolkendek. Ik wilde tonen, dat ik zelfs de regen durfde tarten. Want in de sportweek zijn de wolken haast altijd lek. Daarom had ik kordaat mijn zwembroek aangetrokken, Mijn zeepkistauto stond al netjes voor mijn huis. Ik durfde om de eerste prijs wel gokken, Maar ik keerde zwaar geruïneerd weer naar huis. Toen ik in de Stationsstraat nog even wilde trainen; Werd ik daar voortgeduwd door mijn zo brave neef. Maar wat er toen gebeurde is om luid te wenen, Bij 't Groene Kruisgebouw ligt 't wegdek vreeslijk scheef Daar ben ik toen pardoes uit 't wagentje gevallen; Maar 't ergste was dat mijn zwembroek haken bleef. En juist dat ding deed mijn vreugd vergallen Mijn zitvlak kwam tevoorschijn als door een zeef. Mijn bibberende hand kon juist dat gat bedekken; En als een haas ben ik toen naar huis gerend, Om gauw maar weer mijn gala aan te trekken; Maar toen was juist de regenrace al aan een end. Maar over race gesproken, er zijn hier van die knullen, Die knallend op een 'bromfiets racen door ons dorp. Die zo met groot geraas him lege uren vullen. Als je ze nozems noemt, is dat een foute worp Die slomen moesten voor dat brommen maar eens brommen, Dat nozemrijden vind ik een misselijk iets. Dit knalpottengedoe moet maar eens aan 'n eindje bomen Nee geef mij dan maar een voetbal of zo iets. Kom jongelui wil jullie eens wat flinker tonen. Studeer eens wat, of gaat bij de B.B. Zijn jullie kerels of de Ruijters zonen Wordt nooit je maag van 't leeglopen eens wee Knip af dat lange haar, die vieze vette slierten. En toon eens echt de Nederlandse aard. En schaar je toch niet onder 't nozemongedierte. Je jonge leven is daarvoor teveel waard. Komt sparen jullie eens de tuinen en plantsoenen, De straatlantaarns de mussen in de goot. En toon je nazaten van Trompen en de Coenen En doe ook op je bromfiets niet zo misselijk idioot. Krabbel.. str.; 5. W. v. Straaten, Gouda 105 str. Motoren1. Versluis, Bodegraven, 56 str.; 2. M. v. d. Wolf, Reeuwijk, 58 str.; 3. v. Os, Bodegraven, 62 str.; 4. J. Berends, Waddinxveen 141 str. Bromfietsen 1. F. Cats, Ter Aaar, 58 str.; 2. J. v. d. Berg, Moerkappelle, 93 str.; 3. J. Verschoor Moerkapelle, 98 str.; 4. P. Verboom, Moerkappelle, 100 str.; 5. Nic. den Haan, Waddinx veen, 138 str.; 6. J. Oskam, Waddinx veen, 142 str.; 7. H. C. Binnendijk, Boskoop 145 str. Totaal 100 deelne- NAGEKOMEN UITSLAGEN Voetbal W'veens elftal - G.V.B.-elftal 3-3 Korfbal Be Fair I - Sukses I 2-4 De heer Noordemeer reikte met enige toepasselijke woorden de prij zen uit. Vergeet U niet in Uw vakantie een mee te nemen? U geniet dubbel. Komt u vrijblijvend eens ver bij ons kijken. De zaak met de buitenklok. Nicolaas den Haan en Truus Jacoba Gerry van 't Slot geven U kennis van hun voornemen D.v. op 15 juli a.s. om 2 uur n m. te Waddinxveen in het hu welijk te treden. Kerkelijke inzegening in de Rem. Geref. Kerk aan de Zuidkade 2.30 uur n.m. door do Weleerw. Mevr. Da A. Hoff-Visscher. W'veen, juli 1959 GEVRAAGD: Flinke werkster in gezin met kinderen, voor 1 hele of 2 halve dagen per week. Aanmelden na 7 uur, Vijverl. 10 ShGQlagenda's voor M.U.L.O. en H.B.S. Veldwïëk heeft ze Op zaterdag 11 juli a.s. hopen onze geliefde Ouders C. Drost en A. W. Drost-Hogendoorn de dag te herdenken van hun 25 jarige Echtver eniging. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kin deren Annie, Diok, Willy en Kees Waddinxveen, juli 1959. Kerkweg 199 Gelegenheid tot felici teren; Vrijdagavond 10 juli van 7-9 uur in het Herv. Wijkgebouw, Es- doornlaan. NESSE Sluit enige weken. In verband hiermede worden de lezers verzocht de boeken in te le veren op vrfldag 10 juli. HET BESTUUR Op 12 juli 1959 is het 25 jaar geleden dat onze lieve ouders G. H. M. Grcotendorst en W. Grootendorst-Boevé in het huwelijk zijn ge treden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen en verloofden W'veen, Emmastraat 10 TE KOOP na 8 uur Henegouwerweg 84 Bestel tjjdig Uw Leerboeken U heeft ze dan direct na de vakantie bij de hand. Boekh. 'Veldwijk' nergens zo voordelig. 1 fles Bramensap zeer voordelig 39 ct 1 blik Unox Smac van 98 voor 88 ct 250 gram Toffees 45 ct Op veler verzoek nog éénmaal 4 flessen Pils bier van 140 voor 99 ct 4 flessen Oud Bruin van 120 voor 89 ct 4 flessen Gazeuze, 3 Es 58 ct 1 kg volvette Kaas 247 ct 150 gram Ham 69 ct 150 gram Cervelaat worst 65 ct 150 gram Boterhamworst 39 ct 1 ltr. Adel Roze Wijn 295 ct Hierbij gratis 250 gram Koekjes 250 gr. Java wafels 47 ct 500 gr. Havermout 26 ct Alleen afgehaald aan de winkel. Kroonkruidenier Kerkweg 177 Telefoon 369 Welke heeft interesse om het drukkersvak te leren. Wij hebben een plaatsje voor hem open. Drukkerij VELDWIJK IUul (Lteduity gteen p'io-hiejtm mt&i! Wij leveren U een I van prima kwaliteit kamgaren -J Art reeds vanaf -lUVJj" Mantelcostuums vanaf 130.— Onze reeds meer dan 100-jarige erva ring op kledinggebied waarborgen U moderne coupe en prima afwerking Dames- en Herenkleding naar maat Kerkweg 145 Telefoon 327 ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 6