Kwaliteit en uiterst lage prijzen Keuesi<i#u Zwijgers V Vakantieregeling Melkhandel %etj& 9,£uti en jantje ONS KEURKWAUTEITGSHAKT uitverkoop MARKIJS PSCKNIK AANBIEDINGEN GESLOTEN VAN SS UWEN Land- en Tuinbouw Nieuw residueel middel tegen vliegen en dergelijke. Het is algemeen bekend, dat een doeltreffende bestrijding van vliegen, met name op het platte land, zeer moeilijk is geworden, door zich nog steeds uitbreidende ongevoeligheid van deze insekten tegen DDT en soort gelijke insekticides. Deze resistentie is ontstaan door het jarenlange, her haalde gebruik van deze middelen. Vooral op de boerderij, waar een goede vliegenbestrijding begint met de dasinfectie van stallen e.d. is de be strijding van deze lastige en gevaar lijke insekten een probleem geworden. De chemische industrie heeft zich zeer intensief met het resistentiepro- blaem bezig gehouden. Diepgaande re_ search heeft tenslotte geleid tot de ontdekking van een geheel nieuw in- sekticide n.l. „Dition". Een fosfores- ter, welke enige bijzondere eigenschap pen bezit. De belangrijkste is wel, dat het in tegenstelling met de meeste andere fosforesters een buitengewoon lange nawerking heeft. Ook de geringe giftigheid, is van groot belang, want daardoor kan toe passing in stallen e.d. zonder bezwaar plaats hebben. Deze insekticide-pasta, welke ver dund met water wordt verspoten, be vat behalve Dition nog andere stoffen. Zij is werkzaam tegen DDT-resistente vliegen, terwijl als gevolg van de bui tengewone lange nawerking slechts één bespuiting als regel voldoende is om stallen etc. hot gehele seisoen vrij van vliegen en andere insekten te houden. Pluimveehoekje HOE LANG MOET EEN HEN WORDEN AANGEHOUDEN In algemene zin kan op bovenstaan de vraag geen antwoord worden ge geven, aangezien het afhankelijk is van het doel waarvoor de hen wordt gehouden. Men zal zeggennu dan is dat eenvoudig genoeg, want de hen wordt toch gehouden en om eieren te leggen, en om te broeden en om kui kens op te fokken. Maar dat is juist de verouderde mening, die niet meer opgaat, zelfs niet meer in een klein bedrijf, laat staan dus in een groot bedrijf, want daar dient ook, wat de hennen betreft, verdeling van arbeid te zijn. Men dient zich wel degelijk af te vragen; voor welk doel wordt de hen gehouden Hetgeen hieronder als antwoord op bovenstaande vraag volgt, heeft al leen betrekking op hennen die zonder stoornis in de kortst mogelijke tijd krachtig ontwikkelt zijn. Alle andere hennen zijn minderwaardig en zullen steeds schadeposten zijn en voor de eierproduktie en voor de teelt. Bij een oordeelkundige opvoedige opvoe ding zijn al die minderwaardige hen nen reeds bij tijds opgeruimd. Ik hoop op een en ander later nog eens terug te komen. Veel licht in de hokken Veel licht in de hokken heeft on miskenbare voordelen. Eerstens blij ven dan de hoenders tegen de avond veel langer buiten en komen 's mor gens ook veel eerder uit het hok. werking van het licht de lucht in het hok gezuiverd en worden de ziekte- Ten tweede wordt door de chemische kiemen (bacteriën) gedood. Verder is het ook gemakkelijk bij het remigen. Men merkt veel beter waar men we zen moet. En dan. waar geen vol doende licht is, daar kan men de hoenders bij slecht weer niet binnen houden. Rendabel kippen houden us een onmogelijkheid, als de hokken niet in orde zijn. Kippenvriend DE WERELDREIS VAN Maden Talloze kinderen en ook vele vol wassenen kennen uit eigen ervaring de grote hinder, die de kleine witte wormpjes, die wij maden noemen, kun nen veroorzaken. Daarom zullen wij in dit artikel over deze dieren eens iets naders vertellen en zien wat er gedaan kan worden om een kennis making met deze ongenode gast te voorkomen. Maden zijn dus kleine wormpjes, wit van kleur, met een lengte die va rieert van enkele milimeters tot ruim een centimeter. Doorgaans ziet men ze voor het eerst bij de ontlasting, maar voordat ze worden gezien heb ben ze meestal reeds lang van hun aanwezigheid blijk geg-wen door de jeuk die ze veroorzaken. Deze jeuk begint doorgaans, als de gastheer zich in bed geïnstalleerd heeft. De patient voelt dan rondom de anaal-opening een gekriebel, veroorzaakt door de wijfjes, die daar ter plaatse haar eie ren komen deponeren. Hierover aan stonds nader. De jeuk, die hierdoor veroorzaakt wordt, is meestal zeer ernstig en kan tot slapeloosheid lei den. Vaak zien we kinderen, die rus tig zijn gaan slapen, na een uurtje huilend wakker worden, waarbij ze soms zeer onrustig zijn. Volwassenen kunnen zo door deze kleine kwelgees geesten worden geplaagd, dat ernstige nerveuse storingen het gevolg zijn. Hoe komen wa aan deze lastige gas ten. Laten we de eieren die rond de anus zijn gelegd, maar eens bij hun verdere avonturen volgen. Deze eie ren kunnen we niet met het blote oog waarnemen, daar hun grootste afme ting omstreeks één twintigste millime ter bedraagt. Maar ze bevinden zich bij honderden op de jeukende huid. Dikwijls zal de patient de verleiding om te krabben niet kunnen weerstaan waardoor de eieren aan de vingers en onder de nagels komen. U zult zich kunnen indenken, dat de hygiene; wel zeer goed moet zijn om al deze eieren door wassen te verwijderen; vooral die onder de nagels hebben "m/, 27. Terwijl de trein wegreed, krabbelden de ruziema kers overeind, met een pijnlijk gezicht hun hoofd wrij vend. Toen ontdekten zij de twee pakken, waar Pietje en Jantje bibberend van angst, nog steeds binnenin za ten. Alle ruzie opeens vergetend, slopen de mannen na derbij.. Zou er wat kostbaars in zitten? 28. Maar o schrik! Daar begonnen de pakken, juist toen de boer er vlak bij was, allerlei gekke sprongen te maken, wel 'n halve meter hoog! Dodelijk verschrikt gingen de helden aan de haal; ze dachten minstens dat het hekserij was. Toen ze 'n goed eind uit de buurt waren, kropen Jantje en Pietje voorzichtig te voor schijn! een goede schuilplaats gevonden. Bo vendien is vooral bij kinderen de kans groot, dat zelfs zonder eenvoudige wasbeurt deze besmette vingers in de mond terecht komen. Een deel der eieren maakt dus een zeer goede kans om via de vingers en de mond weer in het darmkanaal van de eigen gast heer te komen. Andere eieren komen via pyama's, ondergoed enz. in het stof terecht van waaruit ze ook ge makkelijk iemands mond kunnen be reiken. Ook hier zijn de kinderen, die zoveel voorwerpen in him mond stop pen en met hun handen in de mond komen, de dankbaarste slachtoffers. Zijn de eieren eenmaal geslikt, dan komen ze vanzelf in de darm tarecht. Nu komen er larven tevoorschijn die na verloop van tijd zich hechten in de streek van de blinde darm. Wan neer de blinde darm vol zit met deze larven en volwassen maden, kunnen klachten het gevolg zijn, die erg veel lijken op die van een blinde darm ont staking, zodat het nogal eens gebeurt dat een patient geopereerd wordt we gens een vermeende blindedarmont steking en men slechts een met ma den gevulde appendix vindt. De larven zijn na verloop van enige weken volwassen, waarna de bevruch te wijfjes wear hun tocht naar buiten naar de huid rondom de anaalopening beginnen. Ze vinden zelden de weg terug en zijn dus gedoemd roemloos om te komen, maar hun eieren, die zich in het stof of aan de handen des gastheers terachtkomen, zorgen ervoor dat de soort voortbestaat. Wat kunnen we nu doen om een in- Babyderm-zeep fectie te voorkomen? Ten eerste zijn dus hygiënische maatregelen in het algemeen van veel belang. Na ieder bezoek aan het toilet grondig reini gen der handen. Kort geknipte nagels, zodat de eieren niet in het vuil, dat zich altijd onder de nagelranden be vindt, een veilige rustplaats vinden. Bij kinderen trachte men te voorko men, dat ze zich krabben en zo voort durend opnieuw zichzelf infecteren. Het eten van stof door kinderen, zal erg moeilijk tegen te gaan zijn. Zijn er in een gezin besmette kinderen, dan zal dit stof vrijwel zeker wormeieren bevatten. Om de kringloop te door breken hebben we dan de mogelijk heid van een wormkuur, waardoor de huisarts verschillende middelen kan voorschrijven. Wil deze kuur zin heb ben, dan moeten alle gezinsleden te gelijkertijd deze kuur ondergaan ter wijl men tevens moet trachten, bij de kinderen de noodzakelijke hygiene door te voeren. Dat we dan toch soms na bij voorbeald een half jaar een hernieuwde infectie te zien krijgen, kan te wijten zijn aan infectie buitens huis - denkt U maar eens aan alle mogelijkheden op scholen en op straat Gezien de klachten zal men echter al tijd moeten trachten een gezin worm- vrij te maken, terwijl zelfs het tijde lijk verlost zijn van de ieuk al veel waard zal zijn en door de meeste pa- tienten ruimschoots de moeite van een wormkuur waard zal worden gevon den. -Arts. Predikbeurten Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. H. Stolk, Scheveningen. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. J. J. Timmer, Woerden. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18 V.m. 9,30 uur Cand. J. Blommendaal, Utrecht. Gereformeerde Kerk. V.m. 9,30 en nam. 6,30 uur Ds. Snoey. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. F. Palmboom, Lochem. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop. Woensdag 22 juli, nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Kapelaan: A. P. G. Krempel Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 7 en 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. Loven zaterdags en zondags om 7 uur. Biechtgelegenheid: 's zaterdags van 5-8 uur. Vette Varkenslappen 115 PER KILO Doorregen Speklappen 135 pER KILO Mooi Rookspek -135 pER *SLO Dobbelsteentjes Rookspek zonder zwoerd 0.79 p. soo gr. Prima Vleeskrabbetjes L58 per kilo Magere Speklappen zonder zwoerd of been 2.85 per kilo Heerlijke Saucijzen 2.80 per kilo Botermals doorregen Runderlappen 3.60 en 3.08 per kilo Braadlappen - 2"18 p" 500 GB- Fijnste Riblappen 2.38 p. soo gr. Magere Runderlappen 2.48 p. soo gr. Harscarbonade 2-18 p. soo gr. Lamsvlees, BIL 2.30 - CARBONADE 1.Z5 en 1.58 P. soo gr. Gemest Kalfsvlees 3.00 P. soo GR. jen vr jdag en zaterdag: EXTRA GEHAKT REKLAME 1 kost dan slechts 1 .50 P^r 500 gram EN NOG VOORDELIGER 2.S5 PER KILO Haal een flinke bal, het is op de boterham ook zo lekker I Voor de boterham Heerlijke gekookte Worst 1.25 p. soo gr. Boeren Rookworst van 2,40 voor 1 -98 p. soo gr. Pekelvlees 0.68 P- «o gr. Boterhamworst uit blik 0.48 p. iso gr. Telefoon 01828-208 Waddinxveen Dorpsstraat 124 Wie heeft btj de zeepkisten race mjjn RODE STEP meegenomen Tonny van Djjk, Oraüjelaan 13 houden wij nietWel brengen wij een keuze van aanbiedingen tegen fabelachtige lage Dins- dagprijzen. Alleen afgehaald aan de winkel. 1 blik Leverpastei (A. Hunink) 54 ct 1 groot blik Gehakt 98 ct 150 gr. Pracht Ham 71 ct 1 pak a 17 Koeken 29 ct 250 gr. gesorteerde van Melle's Toffees 65 ct 250 gr. Zuurtjes 43 ct 250 gr. Nieumeijers Kof ie hierbij 1 pak wafels a 40 ct gratis. 4 fl. oud bruin bier van 1,20 voor 99 ct 4 fl. Pils bier van 1,40 voor 109 ct 4 fl. Gazeuse 58 ct 3 st. Toilet 96 ct schitterend glas gratis 2 hl. Ananas voor 112 ct 1 kg Kaas 247 ct 250 gr. Roomboter 107 ct Kroonkruidenier Kerkweg 177 Telefoon 369 Vanaf 20 juli tot en met 22 augustus zal even als vorig jaar weer met de bel bezorgd worden. Men neme van het volgende goede nota le Er wordt alleen a contant geleverd. 2e Volle fEssen worden alleen geleverd tegen inlevering van lege flessen. 3e Men zorge dus genoeg lege flessen in voor raad te hebben. 4e Zieken en Ouden van Dagen kunnen bij in levering van een briefje bij hun eigen leverancier, aan huis bezorgd krijgen. 5e Er wordt op vele punten gestopt, dus nie mand hoeft ver te lopen. Na de vakantie wordt U vriendelijk verzocht alle lege flessen weer in te leveren, daar dit anders de Melkhandel veel kost aan statieeeld, daar wif alle flessen moeten betalen, C. GELIJK Heneg.weg 21 Tel. 609 Huidverzorging Pedicure -Manicure Gratis advies brj keuze en toepassing van de Ofmëtcca j^AIM DERIIOOG Huidverzorging op medische basis 8 Chocolade repen 4 Gebraden gehaktballen per bl. 3 grote rollen pepermunt van 57 voor 49 c ENORME SORTERING VAKANTIE-ARTIKELEN Wegens vakantie van 20 tot en met 2Z juli. ZUIDKADE 3 WADDINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 2