üeekblad voor Waddinxveen V.YPEREN KALASIRIS corset Hanneke verliest de strijd No. 733 vrijdag 17 juli 1959 1 5e jaargang Adres redaktie en administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden „BE FAIR" PROMOVEERDE NAAR DE 4e KLAS. Door gemeentebestuur ontvangen. Het eerste elftal van de Chr. sport vereniging „Be Fair" promoveerde zaterdagavond naar de 4e klasse van de K.N.VB. Be Fair won de promotiewedstrijd tegen Alphen I met 3-1. En na afloop van deze gunstige uitslag van de wed strijd werden het elftal van Be Fair, het bestuur en de trainer officieel op het raadhuis ontvangen. De wedstrijd die tot de promotie van Be Fair I leidde was een thuis wedstrijd en werd gespeeld tegen Al phen I. In de eerste heift van de ont moeting ging de strijd vrijwel gelijk op en was van een bepaald overwicht niet duidelijk sprake, hoewel Be Fair tot verschillende gevaarlijke aanval len kwam. De rust ging in met een 1-1 gelijk spel. In de tweede helft toen de Waddinxveense club nog een doelpunt gemaakt had, trok Be Fair zich terug in de verdediging, om op voorsprong te behouaen. noewel de aanvallen van de Waddinxveners min der veelvuldig waren dan in de eer ste speelhelft, wisten zij toch nog een doelpunt te maken. De verdediging van Be Fair wist verdere tegen-doel- punten te voorkomen, zodat dit elftal won met 3-1. Mooi voetbal gaf deze wedstrijd niet ta zien. Toen de promotie van het elftal van de Goudse voetbalbond naar de 4e klasse van de zatjrdagmiddag-compe- titie van de K.N.V.B. zeker was ge worden, werden de spelers, met het bestuur van Be Fair en de traiaer N. Rupke ten raadhuize ontvangen. Hier waren aanwezig de loco-burgemeestar de heer S. Pille, wethouder ir. J. P. H. Venema, vertagenwoordigers van het sportweekbestuur en van zuster verenigingen. Bij uitstedigheid van de burgemees ter sprak loco-burgemeester S. Pilla het feestvierende elftal toe. Hij roem de de prestatie van de vereniging, dia dezer dagen nog slechts zes jaren be staat. Tot dusverre was het niet ge bruikelijk, aldus spr. om verenigingen in soortgelijke gevallen ten raadhuize te ontvangen, maar hoe verder de ontwikkeling van de gemeente gaat, hoe meer het gemeentebestuur te ma ken zal krijgen met da sport. De aanvoerder van Be Fair I kreeg van de loco-burgemeester bloemen aan geboden. De voorzitter van het sportweekbe stuur, de heer Ververs, merkte o.m. op dat de sportbeoefening een stimu lans kan zijn voor verrijking van de geest. Hij sprak namens het sport weekbestuur zijn gelukwensen uit en verbond daaraan de hoop, dat de sport ook zo gezien zal worden, dat daardoor saamhorigheidopgebracht wordt. De heer Lensen, voorzitter van de voetbalvereniging „Waddinxveen", sprak er zijn vreugde over uit, dat er in onze gemeente weer een K.ISf. V.B. elftal rijker is geworden. Hierna bracht da muziekvereniging Voorwaarts, die daartoe door het ge meentebestuur was uitgenodigd, aan het promoverende elftal met het be stuur een serenade voor het bordes van het raadhuis. Dorpsstraat 33 - Telefoon 418 RECEPTIE „BE FAIR". In verband met de promotie van het eerste elftal van de chr. sportver eniging „Be Fair" naar de 4e klasse van de KNVB houdt het bestuur de zer vereniging een receptie op vrij dagavond 17 juli a.s. van half acht tot negen uur in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. AANRIJDING. Dinsdagmorgen heeft zich op de zuidelijke afrit van de rijksweg nr. 12 in deze gemeente een aanrijding voor gedaan tussen een personenauto, be stuurd door A. M. L. te Rotterdam en een autobus. De personenauto kwam van de rijksweg en wilde de Hene- gouwerweg oprijden. Doordat de personenauto zich op 't linkerweggedeelte bevond ontstond 'n aanrijding. De personenauto werd aan- zienlijx ven moeS(- met gen kraanwagen worden kele inzittenden van de autobus pen lichte verwondingen op. ZANG IN ZIEKENHUIS. Zij die niet met vacantie gaan, zijn ook zij die op het ziekbed liggen. Zaterdag jl. mocht het Geraf. kerk koor hier enige verademing in bren gen, en wel voor de patiënten van het Iterson ziekenhuis te Gouda. Een zevental zangnummers mocht ten gehore worden gebracht. WANDELSPORT. „Willen is Kunnen". Dit hebben de moeders der jeugdleden en meisjes van W.I.K. bewezen. Op 29 juni werd in een vergadering besloten de jeugd in uniform te steken en zaterdag 11 juli namen zij aan de Bodegraafse Sportweekmars deel in uniform. Het is een zeer eenvoudig uniform gewor den. Bruin kort broekje, wit blouse en bruine stropdas voor de jongens. De meisjes een bruine plooirok met witte blouse en bruine stropdas. Het is een prachtig geheel geworden, waar de moeders en meisjes die het geheel in enkele dagen hebben vervaardigd, trots op kunnen zijn. De mars is voor de jeugd een vol ledig succes geworden. Rustig gingen zij op weg voor hun 12 km mars en al spoedig bleek dat zij bij het pu bhek in de smaak vielen. Het ging door het polderland waar de wind de groepen uit elkaar dreef. Langs de paralelweg ging het over de toegangs weg naar de Bodegraverstraatweg daar stonden vele ouders en belang stellenden en werd de groep in de bloemen gezet. Zo trokken zij Bode graven weer binnen. In een prachtige formatie sloofden zij zich uit en het was prachtig te zien hoe zij door de bochten gingen. Het publiek was op getogen en ontelbare malen werden zij gefotografeerd. Een ware ovade kregen zij aan het eindpunt. De eer ste prjjs was de beloning. De senioren konden het niet tot 'n groep brengen. Negen leden hepen individueel. De volgende jeugdmars is vermoedehjk vrijdag 31 juli in Lei den. GESLAAGD. Aan de rijkstuinbouwschool te Bos koop is geslaagd, onze plaatsgenoot L. Stilma. Aan da rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal exa men tweede gedeelte medische tand heelkunde, de heer D. J. Schutte. 25-J/tftIG AMBTSJUBILEUM. Donderdagmorgen had ten raadhui ze een bijeenkomst plaats ter gele genheid van het 25 jarig ambtsjubi leum van de adjudant der rijkspolitie, de heer P. Kruit. Het woord werd gevoerd door de districts-commandant, de majoor M. van der Meulen, die de jubilaris een gratificatie ter hand stelde. Namens de groepscommandanten uit de omgeving bood adjudant van der Laan een schemerlamp aan. Adjudant Reij van de vormingscursussen bood een aktetas en opperwachtmeester Stilma bood namens de groep Wad dinxveen een elektrische klok aan. De heer Meijer sprak namens het perso neel ter secretarie en de BB., ook hij het zijn woorden met een geschenk gepaard gaan. De burgemeester heeft tenslotte de hulde en dank van het gemeentebe stuur overgebracht onder aanbieding van een boekwerk. Mevr. Kruit werd door alle sprekers in de bloemetjes gezet. Uit de gehele bijeenkomst bleek de waardering, die men aan onze adju dant heeft. Met een kort woord heeft deze voor de hulde dank gezegd. NU OOK „TAPTOE" IN WADDINXVEEN. Naar wij vernemen hebben de bei de plaatselijke muziekverenigingen gezamenlijk een taptoe in studie ge nomen, welke dan in augustus of sep tember, onder directie van de heer van Uffelen uitgevoerd zal worden, vermoedehjk op het schoolplein aan de Oranjelaanschool. Hieraan zullen ook medewerken de Goudse muziekverenigingen „Per Aspera ad Astra" en het Tambour- en Pijpercorps „Tempo" (ongeveer 200 muzikanten). Dit zal de eerste maal zijn dat in Waddinxveen een dergelijk gebeuren te zien en te horen zal zijn. De naam wordt „Onze Taptoe". De bedoeling ig dat deze daarna ook in Gouda gepresenteerd zal wor den. Gezien de grote belangstelling el ders, moet het in onze gemeente ook inslag vinden. Het kan een mooie avond worden. Nadere gegevens volgen nog in ons blad. SCHOOLMELKVERSTREKKING. Dezer dagen is verschenen een ver slag van het plaatselijk schoolmelk- comité in deze gemeente, dat zich be zig houdt met de melkverstrekking op de scholen. De schoolmelk werd ge durende 39 weken verstrekt en per week werd gemiddeld 1274 liter melk gedronken door de schooljeugd. In totaal verbruikte de schooljeugd l Jiter melk, in 1958. Voor 1957 verbruik iets teruggelopen is. De enigszins dalende tendens van voor gaande jaren in het gebruik van de schoolmelk blijkt zich nog steeds voort te zetten. In 1955 bedroeg dit nl. 76 pet. van het gemiddelde aantal leer lingen van de lagere en kleuterscho len. Voor 1956 was dit cijfer 74,5 pet. voor 1957 73,2 pet. en voor 1958 71,5 pet. Voor de verstrekking van de onge veer 200.000 flesjes melk was een be drag van ruim f 21.000,benodigd. Door de ouders werd een bedrag van bijna f 16.000,— bijgedragen, terwijl de gemeente een subsidie verleende van f 2355,en het restant van het tekort gedragen werd door het cen traal schoolmelkeomité en het rijk. In de vergadering van het school melkeomité, waarbij de jaarstukken vastgesteld werden, is nog uitvoerig gesproken over de mogelijke oorza ken van het teruglopen van het melk- verbruik op de scholen. Een direct aanwijsbare oorzaak is hiervoor niet te vinden. Wel schijnt het voor ta ko men, dat de kinderen het geld, dat zij wekelijks voor de melkverstrek king krij gen, voor and are doeleinden gebruiken. Het comité dringt derhal ve bij de ouders op aan er toezicht op te houden, dat de kind aren inder daad het geld aan het onderwijzend personeel afdragen voor de school- melkverstrekking. RAADSVERGADERING UITGESTELD. De voor 14 juli vastgestelde raads vergadering is uitgesteld tot donder- da 23 juli a.s. BENOEMD. De heer A. F. van der Ende, van de Herv. Eben Haezerschool, is be noemd tot vakleraar tekenen aan de Sport in 't kort W.Z.C. DE GOUWE. Zaterdag nam de Gouwe deel aan het Kring-polotoernooi te Leiden. Ze speelde daar drie wedstrijden, waarvan er twee verloren gingen en een werd gewonnen. De eerste wed strijd tegen GZC H bracht de kleinst mogelijke nederlaag 1-0. De tweede, tegen de Zijl ging ge heel buiten eigen schuld, doordat de Gouwe overduidelijk ook nog de scheidsrechter tegen had, met 2-1 verloren. In de derde wedstrijd echter werd van Sleutelstad met 3-0 gewonnen. Het wedstrijdprogramma van dins dag moest helaas door een samenloop van omstandigheden vervallen. Eerst ging, doordat de kring in ver band met het overlijden van haar voorzitter, de heer J. H. Winter haar wedstrijdprogramma opschortte, de wedstrijd Gouwe Hl—Zijl TV niet door. Toen kwam ook AZC dames niet op, omdat, naar later bleek, zij in de mening verkeerden dat in ver band met de kring-rouw alle wed strijden niet doorgingen. Tenslotte bleek dat ook Zwip niet verscheen. Al met ?1 een nare zaak, waar je echter als organisator niets aan kunt doen. Programma dinsdag 7 uur: Gouwe I—NZC I. Gouwe HMerwede Hl. Gouwe IBZC I. GouweDonk (jongens). Vrijdag 24 mei. LZC Hl—Gouwe HL a.s. Dinsdag dus de laatste compe- titiewedstrijden thuis. De Gouwe is er ongetwijfeld opgebrand de compe titie ongeslagen te beëindigen. Daar om ook kan men een felle strijd ver wachten, temeer daar NZC voor zijn laatste kans vecht. Nu kondigen we reeds aan het En gelse bezoek dat we op donderdag 30 juli a.s. ontvangen. Gouwe I speelt dan tegen Cheltenham uit Engeland. Deze interessante wedstrijd is een bezoek zeer zeker waard. Reserveer daarom deze avond. BE FAIR NIEUWS. Nu de strijd over alle gelederen is beslist, is het goed om enkele weken te gaan rusten. De toegang tot ons terrein zal daarom voorlopig voor ie dereen gesloten zijn. Maandag 10 au gustus hopen we weer te gaan trai nen. We wensen al onze sportvrien den een prettige vakantie toe. SPORT-SCHAKEL BERICHT. Afgelopen week is ons clubblad Herv. Wester-uloschool te Gouda. Dit betreft een benoeming in een neven betrekking, zodat de heer van der Enden deze functie kan uitoefenen naast zijn betrekking als hoofd van de Eben Haezerschool. GOUDSE HUISHOUDSCHOOL. Vrijdag 10 juli konden aan onder staande plaatsgenoten een diploma uitgereikt worden: Primaire opleiding: A. Bonefaas, M. van Pruissen, R. Sanders, B. van Tol. Assistente Huishouding. A. Hofman en E. Poort armans. GESLAAGD. Geslaagd voor het toelatingsexamen aan het St. Antonius College te Gou da. Dick Bakker, Els Cats, Treesje van den Dool, Theo Geers, Ben Lichten berg, Sineke Machielse, Benny van der Sluis en Willy van Stijn. Geslaagd voor het eindexamen H.B.S. B. Kees Moons en Marie Moons. Aan de ,Don Bosco"-school te Bos koop, slaagden voor het ulo-examen, onze plaatsgenoten, de heren C. Vul pen en mej. R. Bruystens. Voor het toelatingsexamen R.H.B.S. A. slaagde N. Vink, alhier. Het Mulodiploma A (met wiskunde) werd deze week behaald door: Josien Binnekade, Okkie Cuperus, Lijnie Jonker, Hans Buikema, Arie van Beek (hoogste aantal punten), Tonnie Hoogendoorn. Hiermede zijn alle leerlingen van de Chr. Muloschool, alhier, geslaagd. Aan de Landbouwhuishoudsehool „Koningin Juliana" te Alphen a. d. Rijn slaagden o.a. onze plaatsgenoten, Cies Boonstoppel, vormingsklas, Piëta Roos, ass. in de huishouding, Ada Re- horst, voor de primaire opleiding. weer verschenen. Zij die geen exem plaar toegestuurd kregen, gelieve hi-rvan kennis te geven op Nesse 11. Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht vanaf Roos^pdaal 58 km Los 8 uur. Aankomst le duif 8 33 14, 127e duif 8 44 02. In concours 508 dui ven. Uitslag. D. Heeren 1 2 28 88; J. C. de Riet 3 12 20 24; J. C. Koren 4 18 45 63 122; C. Ringelstein 5 58 61 91; P. Vink 6 76 79 84 92; N. van Vliet 7 53 66; L. Verhoef 8 35 40 59 Hanneke, jullie zijn man en vrouw, voor de wet en voor God. Jij hebt 'n fout begaan, piet io verleden was die fout, maar je fout was, dat je van hem wegliep. Had alles in het begin eerlijk verteld en Jan zou het je ver geven hebben. Ik durfde het niet, Josien, het was allemaal zo ellendig.Dat ik nu juist met hem, met een advokaat moest trouwen Er geschiedt in het leven niets bij toeval, liefje. Alles heeft een bestem ming, ook je huwelijk met Jan Dubois Ik ben ervan overtuigd, dat het wel weer in orde zal komen.. 28 Het is lang geleden, dat Josien met haar aanstaande man op bezoek is ge weest in de vriendelijke woning van advokaat Dubois en zijn vrouw. Toen straalde de jonge vrouw van levens vreugde en was Dubois de man, die volkomen gelukkig scheen aan de zij de van zijn gewezen sekretarasse. Nu belt ze opnieuw aan en wacht met een bang hart. Als Dubois nu maar thuis gebleven is Doch even later wordt de deur ge opend en Dubois treedt zwijgend een pas achteruitze mag binnenkomen. Sedert zijn huwelijk is hij galanter en dus helpt hij Josien uit haar man tel en hangt die aan de kapstok. Dan gaat hij haar voor naar de salon, die heerlijk verwarmd is. „Ga zitten," zegt hij met toonloze stem, en wijst naar één der fauteuils bij de haard. De fauteuil, waar Han neke doorgaans placht te zitten. „Wat wil je drinken Ik heb thee.Het meisje is net naar huis." „Graag een kop thee," zegt ze. Ze kijkt naar hem, hoe hij vrij handig de thee inschenkt en een schaaltje met koek voorhoudt. Als hij eindelijk zit en ze van haar thee genipt heeft, kij- Burgerlijke Stand Aangiften van 9 tot 15 juli 1959. Geboren: Bernadette Lucia Jacinta, d.v. J. J. G:rts en G. J. E. Lichten berg, Kanaalweg 8; Dirk, z.v. R. J. Eizenga en A. R. Beekman, Meidoornstraat 44; Jan, z.v. J. van Pelt en A. van Leeu wen, Mauritslaan 54; Marjan, d.v. A. Breedijk en G. Op- schoor, Noordkade 40. Gehuwd: G. J. Koops en C. M. Verkleij; H. Vixseboxse en E. O. Preij, N. den Haan en T. J. G. van 't Slot; R. Postma en W. van Gils. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden, bos sleutels, stropdas, plasticzakje inh.: 2 luiers en zakdoek, dop van benzinetank; lipssleutel; bril, grijze regenjas; wit damestasje; grijze poes. ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. P. van der Linde. 70 77 93; P. van Gelooven 9; W. Rin gelstein Sr. 10 23 34 52 69 87 96; S. Harskamp 11 15; Jac. de Beer 13 14 22 27 33 67 72; A. Groenedijk 16 37 56 57 78 94 95; G. Boere 17 21 30; J. Degenkamp 19 25 50; J. van der Zij den 26 31; A. Lam 29 36 42 81 86; N. Rupke 32; J. Snalleman 38 51 74; C. Hofman 39 48 55; H. van Dijk 41 44 71; A. H. Fase 43 47; L. de Bruin 49 100; P. Bonefaas 46; J. van der Kraats 60 62 99; P. Metselaar 64 68 73 80; A. de Bruin 75 82 89 90; H. van der Willik 65 85; S. de Weij 54; L. P. Hoo- gardijk 97. Wedvlucht Corheil 412 km. Los 5 uur. Aankomst le duif 9 18 51; 34e duif 9 40 54. Uitslag: N. van der Zij den 1 7 32; Fr. Rip 2; H. van der Willik 3 11 14 31; D. Slootjes 4; P. Metselaar 5 10 15; P. Vink 6 22; J. de Beer 8 34; W. van de Water 16 26; A. H. Fase 12 27 33; J. C. da Riet 13 18 20; S. de Way 17; A. de Bruin 19 24; D. Heere 23 25 30; A. Groene dijk 21; L. Verhoaf 28 29. Postduivenvereniging De Zwaluw Wedvlucht vanaf Tilburg, 61 km. Los 13 30 uur. Aankomst le duif 14 35 23; 62e duif 14 52 20. Uitslag C. de Lang 1 2 12 13 21 22 56; H. N. van Haren 3 7 15 20 24 31 48; J. Abbe- ma 4 51 59; P. Loendersloot 5 9 27 28; W. Tamerus 6 16 18 25 33 36 37 43 53 55 61; C. Smit 8 10 32 38 39; L. W. Versluis 11 14 17 26 30; P. 't Hart 19 41 46; A. Poot 23 49; D. Boere 29 34 40 44 50; H. Russcher 35 42; T. Baan 45 52 54; A. J. van Rijn 47; M. Hofman 57 58 60; Wedvlucht van St. Denis 348 km. Los 9 30 uur. Aankomst le duif 13 32 05; 13e duif 13 56 03. Uitslag: C. Smit 14 6 12; D. Boere 2 8; H. N. van Hoven 3 10; W. Taferus 5 7 9; M. Hofman 11; C. de Lang 13. ken ze elkaar aan. Er komt even een flauwe glimlach over zijn gezicht. En nu ziet ze hethij is oud geworden. Er zijn scherpe trekken in zijn ge zicht, die er nooit waren, ze ziet zelfs, dat zijn bö de slapen grijs zijn gewor den. „Dus je komt als pleitbezorgster van Hanneke vraagt hij, niet onvriende lijk. „Hanneke weet niet, dat ik naar je toe ben, Jan," zegt ze zacht. „En ik wil ook geen pleitbezorgster zijn. Ik wil alleen maar wat vertellen uit haar leven." Hij wuift met zijn hand. „Ik weet misschien meer dan jij denkt. Er is een reclasseringsrapport bij haar dos sier en ik heb het helemaal gelezen. Haar verleden is voor mij een open boek. Ik weet dus ook, waarvoor ze terecht gestaan heeft en waarvoor ze veroordeeld is. Op zichzelf betekent het natuurlijk weinig. Het was haar fout, dat ze het me niet verteld heeft." „Ach Jan, wie maakt er geen fou ten in zijn leven En heb jij haar wel eens in de gelegenheid gesteld, wat van haar verleden te vertellen. Heeft ze zelf niet verschillende malen tot je gezegd, in de tijd, toen je haar vroeg je vrouw te worden wat weet je van me Hij knikt. „Ja, dat weet ik wel, mis schien is mijn fout geweest, dat ik haar niet de gelegenheid heb gegeven uit te praten. Misschien speelde ik toen teveel de verliefde jongeling. Josien". je zult het niet kunnen begrijpen, maar ik heb in gedachten de paden aange beden, waarop zij gelopen heeft. Toen die zomer in Lunteren. Kun jij je voor stellen, wat ze voor mij heeft bete kend Ja, Jan, dan kan ik zo goed begrij pen, omdat ik zelf ook iemands ziels lief heb. Flip is een man uit duizen- met zijn steungevende constructie, is de oplossing bij al Uw moeilijkheden met Uw figuur Onontbeerlijk bij corpulentie, verslapte spieren, rug pijn, na operaties etc. Komt vrijblijvend passen ALLEEN VERKOOP FEUILLETON No. 46 door JOKE DE VALK

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 5