i.HEEMSKERK NIEUWS BURGERLIJKE STAP £eude pAijA f£en Auto aan de maar waarvoor de wegen, zich moe ten lenen. De BBA heeft een dienst, waarvoor de bus uitstekend geschikt lijkt: de Langstraat, de rechte weg van Den Bosch via Waalwijk naar Tilburg. De eersteling gaat op dit tra_ ject met veel industrie en een vakan tie-oord, waar een grote capaciteit nodig is, rijden. Een grote capaciteit heeft de 'bus in elk geval, In het vervoermiddel zijn tweeënzestig zitplaatsen en vijfenze ventig staanplaatsen. Het in dienst nemen van deze bus betekent dus 'n vergroting van de service en de op voering van de produktiviteit per man omdat één chauffeur en één conduc teur nodig zijn voor een aantal pas sagiers, waarvoor anders minstens 4 man personeel dienst moeten doen. Een gelede bus - ook wel balgbus genaamd - is een normale autobus met opgelegde aanhangwagen-bus, die door middel van een draaikrans met elkaar zijn verbonden. Bij deze draai krans zijn de voor- en de volgwa- gens met elkaar verbonden met een balg, zodat de bus één geheel is. De conducteur zit achterin, waar de rei zigers moeten instappen op een ruim balkon. De uitstapdeur zit in het voorste gedeelte. Een 200 PK diesel motor zorgt ervoor, dat de bus een snelheid van tachtig kilometer kan halen. De maximumsnelheid is even wel vastgesteld op 65 km. Nog drie Enkele afwijkingen daargelaten is deze bus voor de BBA een zusje van de twaalf voorgangers voor de andere bedrijven. Het meest opvallende ver schil is, dat de bus een halve meter langer is. De slang, die over de Bra bantse wegen zal kronkelen, is 17,50 meter lang en 2,50 meter breed. Ver heul gaat aan deze eersteling voor Brabant voorlopig nog drie tweeling zusjes toevoegen. De BBA heeft be hoefte aan dit vervoermiddel en niet alleen in de Langstraat. Ook uit andere delen van het land hebben busondernemingen belangstel ling voor de gelede bus getoond. Ver der dan belangstelling is het even wel nog niet gekomen, zodat het be drijf voorlopig met deze vier aan een totaal van zestien komt. Zestien ge lede bussen van de lopende band, waarvan jaarlijks zo'n driehonderd vijftig gewone autobussen komen. Dat betekent elke werkdag meer dan één. Zeshonderd personeelsleden zijn hierovor in actie en voor het gereed komen van andere voertuigen. De wat somber bruin gekleurde balgbus de BBA voert deze kleur al sinds de omschakeling op bussen vijfentwintig jaar geleden - die een fris en gezellig interieur heeft, heeft zich op de proeftocht uitstekend ge houden. De „1001" reed in één ruk naar Den Bosch, waar op 'het terrein van de onderneming het kunnen van de aanwinst werd gedemonstreerd. Als vergelijking reed het kleine busje dat de eerste dienst tussen Den Bosch en Tilburg onderhield en dat heeft gedaan tot de bevrijding, ook een rondje. WINKELGALERIJ. Naar we vernemen zal door het aannemersbedrijf fa. P. Rehorst Zn de winkelgalerij aan de Kerkweg worden afgebouwd met een aantal winkels. Een en ander zal de Kerkweg in aanzien belangrijk verbeteren. SCHEEPVAARTVERKEER. Gedurende de maand juli passeer den 3352 schepen de hefbrug. Voor 197 vaartuigen behoefde de brug niet geopend te worden. UIT ONZE WOON PLAATS SPAARGELDEN. Bij de Spaarbank der Coop. Boe renleenbank alhier, werd gedurende de maand juli ingelegd 289051,27 en opgenomen 194257,39. Het laatst uitgereikte boekje is no. 9144. Als bijzonderheid zij vermeld dat de 6 millioen gulden aan spaargelden is overschreden. Een jaar geleden werd de 5 millioen Bij de Rijkspostspaarbank werd in gelegd f 53.887,en opgenomen 33.367— PREDIKBEURTEN Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Eerw. Heer D. G. van Hoeven, Benthuizen. Nam. 6,30 uur Ds. R. C. Cuperus, Wouterswoude. Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. R. C. Cuperus. Nam. 6,30 uur Eerw. Heer D. G. van Hoeven. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat 18 V.m. 9,30 uur Ds. H. v. d. Akker, Gouda. Gereformeerde Kerk. V.m. 9,30 en nam. 6,30 uur Ds. van Munster, Gorinchem. Chr. Afgesch. Gemeente. Vn 9,30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop. woensdag 12 augustus 7 uur nam. Ds. A. P. Verloop. Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. ICapelaan: A. P. G. Krempel Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 7 en 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. Loven zaterdags en zondags om 7 uur. Biechtgelegenheid: 's zaterdags van 5-8 uur. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. P. van der Linde. Officiële mededeling UITVOERING WONINGWET. De raad van de gemeente Waddinx- veen; overwegende, dat het gewenst is enige wijzigingen aan te brengen in het uitbreidingsplan in hoofdzaak voor wat betreft de gronden gelegen aan de oostzijde van de Gouwe; dat het zolang deze herziening nog niet definitief is gewenst is te beslui ten, dat een herziening voor dit ge deelte van het uitbreidingsplan in voorbereiding is, teneinde ongewenste bebouwing tegen te gaan; Dorpsstraat 33 - Telefoon 418 Voor insectenver- delgingsmiddelen slaagt u beter bij: gelet op art. 36, lid 4, van de Wo ningwet; besluit te bepalen, dat een herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak in voor bereiding is, voor wat betreft de gronden gelegen aan de oostzijde van de Gouwe. Vastgesteld door de raad der ge meente Waddinxveen, op 23 juli 1959. de secretaris, de voorzitter, H. Jenné C. A. van der Hooft. Aangiften van 30 juli tot 5 aug. Geboren: Dirkje, d.v. L. Rehorst en L. van Vliet, Emmastraat 24; Robert, z.v. P. Korte en M. G. Du- dok, St. Victorstraat 13; Jannetje, d.v. H. Voskuilen en W. Metselaar, Eikenlaan 39; Pieter, z.v. C. K. van der Starre en J. Bakker, Dorpsstraat 62; Johanna, d.v. L. H. Burghoorn en E. Clazling, Emmastraat 23; Ondertrouwd. J. de Vries en G. Buikema; Gehuwd: R. F. N. Ketting Olivier en A. E. Doppert. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: haarstrik; sleutel; foto toestel in bruine tas; Verloren, hek van vee-auto; beige herenregenjas; sok; grijs kinderjasje; damesfiets; lipssleutel; vergrootglas. SPORT IN HET KORT BE FAIR NIEUWS. RXAINING JUNIOREN. „Gelukkig de training gaat weer beginnen" zal menigeen van jullie zeggen. Inderdaad, alle junioren wor den a.s. donderdag weer op het ter rein verwacht. Aangenomen wordt, dat alle jongens een vaste wil zullen meebrengen om in een goede conditie te komen, om straks vol vuur aan het toumooi en competitie deel te nemen. En dat kan natuurlijk alleen door training. TRAINING KORFBAL. Ook de korfbal afdeling gaat de eerste voorbereidselen treffen voor de competitie en a.s. maandagavond om 7 uur worden ALLE korfballers verwacht. V.V. WADDINXVEEN. De eerste oefenwedstrijd van ons le elftal werd een groots succes, maar alle begin is moeilijk, al hoe wel er vele zwakke plaatsen in dit elftal schuilden. Voor het as. weekend komen het le zat. eltfal in 'het veld tegen D.S.O. en het 2e elftal tegen Gouderak 2. Wij hopen dat deze elftallen de vacanties beter hebben overleefd. Wij delen de leden nog eens mede, dat de training weer een aanvang heeft genomen op die dagen, zoals U in een schrijven is medegedeeld. Wedstrijdprogramma a.s. weekend: D.S.O. zat. 1Waddinxveen zat. 1, aanvang 3,30 uur. Waddinxveen 2Gouderak 2, aan vang 2,30 uur W.S.E. NIEUWS. Dit weekend is het jaarlijkse N.K.S. tournooi in het Noorden. Dit jaarlijks gebeuren wordt gespeeld op de vel den van N.S.V. De standaard-elftallen van Donk, G.D.S.; VEP; Unio; N.S.V.; R.V.C. en W.S.E. zulleri in een halve competitie strijden om de prachtige N.K.S. be ker. W.S.E. dat met enkele invallers moet uitkomen wegens de vakanties speelt haar eerste wedstrijd tegen VEP uit Woerden. Het zal moeilijk zijn tegen een 4e klasser N.V.B. Vorig jaar werd het in een goede wedstrijd 1-1. Zullen we dit nu ook kunnen be reiken? het is in ieder geval een goe de training, en dat is nodig nu er nog steeds geen oplossing is voor W.S.E. wat betreft de training. W.Z.C. de GOUWE. HET PROGRAMMA DER NAZOMER Voor de ons nog resterende weken in augustus staat er een nederlaag serie van 6 wedstrijden op het pro gramma. Deze wedstrijden gaan uit sluitend tegen le klassers. Het gaat er om welke ploeg de Gouwe de grootste nedgrlaag toebrengt. Deze ontvangt de fraaie standaard die be schikbaar is. Ongetwijfeld belooft dit een interessante reeks te worden, wedstrijden waarvan we mogen ver wachten dat ze deze competitie zul len overtreffen zowel in spanning als kwaliteit. Nogmaals diploma's Haalt u uw diploma's van de 300 en 600 meter af in het zwembad. Eindstand. De eindstand in de afdeling 2e klas se F is nu bekend en toont duidelijk aan hoe overweldigend sterker Gou we in zijn afdeling was: Gouwe 8 8 0 0 16 42- 9 2 Donk 8 3 2 3 8 26-28 1 N.Z.C. 8 3 1 4 7 24-32 0,87 Ping. 8 2 2 4 6 17-27 0,75 A.Z.C. 8 116 3 16-29 0,37 UITSLAGEN Tweekamp: GouweO.Z.V. 80J-86J. Deze kamp is dus ook dit jaar weer verloren gegaan. En dit ge schiedde duidelijk op de zwemnum- mers. Daar werd een achterstand van 13 punten opgelopen, die, mede door dat de adspiranten gelijk speelden, niet meer goed gemaakt kon worden. Het zal dus noodzaak zijn in de toe komst meer aandacht aan het zwem men te gaan besteden. Verrassend was de goede 100 meter van Eef Overdam, die met 11 sec. slechts een handslag te kort kwam. De stand na de zwemnummers was 76-63 voor O.Z.V. Polouitslagen: GouweO.Z.V. (jongens) 2-2. GouweO.Z.V. (dames) 0-2. Gouwe H—O.Z.V. H 5-0. Gouwe IO.Z.V. I 4-1. Programma a.s. week. Dinsdag 11 aug., 7,30 uur njn. Gouwe IR I, le klasse. Dit wordt dus de tweede wedstrijd in de Ned. Serie. Voor de bijwedstrij den zie men de raambiljetten. TRAINING Denkt u aan de training op de ge wone tijden! NAGEKOMEN UITSLAGEN. De eerste wedstrijd in de Ned. Serie is inderdaad een nederlaag ge worden. R.Z.C. versloeg de Gouwe met 3-0. Deze overwinning was vol komen verdiend. R.Z.C. was de betere ploeg met grotere snelheid en beter positiespel dan Gouiwe. Reeds in het begin was het duidelijk, wie er ster ker was. Dadelijk al flitsten de R.Z. C. aanvallen naar het Gouwe doel en uit één dezer bracht men de stand op 1-0. Deze stand bleef tot de rust ge handhaafd. Maar toen Gouwe na de rust helemaal in de verdediging werd gedwongen, moest het R.Z.C. nog 2 doelpunten toestaan, zodat de eind stand 3-0 werd. Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht van St. Chislain Hornu. Los 11 40. Aankomst le duif 3 10 17; aankomst 113e duif 3 53 09. Afstand 187 km. Uitslag: H. Metselaar 1 10 17 18 22 26 42; J. Degenkamp 2 38 44; A. Groenedijk 3; J. C. Koren 4 56; A. Lam 5; S. de Way 6 45; P. Bonefaas 7; N. van Vliet 8 20; L. Verhoef 9 28 41 4;8 Jac. de Beer 11 25 34 43; J. van der Kraats 12 13; L. de Bruin 14; J. de Kooter 15 47 49; W. van der Jagt 16; P. Vink 19 23 40; D. Heeren 21; L. Hoogerdij'k 24 29; A. de Bruin 27 35; O. Spruit 30 50; J. C. de Riet 31 39 46 51; J. van der Zijden 37; H. van der Willik 32; W. van de Water 33; N. Rupke 36; D. Slootjes 54; G. 75; H. van Dijk 81; S. Harskamp 87; Boere 53 55; N. van der Zijden 74 75; H. van Dijk 81; S. Harskamp 87; W. Ringelstein Sr 61; C. Ringelstein Postduivenvereniging De Zwaluw Wedvlucht vanaf Sittard, 134 km. Los 12 uur. Aankomst le duif 2 31 SPECIALE AANBIEDING 1 lippenstift en 1 flesje nagellak in dezelfde kleur voor f2,60 57; aankomst 52e duif 2 57 32; Uit slag: M. Hofmgn 1 8 51 52; W. Tarne nd 4 ,13 22 26 33 48; H. N. van Ha ren 3 20 29 31 32 35 43 49; D. Boere 5 9 10 14 16 17 21 24 27 37 42; P. Loendersloot 6 12 23 44 47; F. Abbe- ma 7 15 19 28 34; L. W. Versluis 11 41; P .C. 't Hart 30; H. Russcher 39 40; A. J. van Rijn 46. FEUILLETON door TOM LODEWIJK No. 1 HOOFDSTUK 1 Waarin de familie Winkelaar voor de radio komt en een auto wint „Dames en heren!" De orkaan van applaus legde zich als bij toverslag en maakte plaats voor een gespannen stilte. Jan de Best, de spelleider, stond voor de microfoon. Hoewel hij dit spel nu al vele avonden speelde, kon (hij zelf niet ontkomen aan de spanning, nu de beslissing zou vallen. „Het team van de famiilie Baarda uit Gorkum," recapituleerde hij nog even, „heeft in de finale van onze wed strijd: Wie zijn de beste bollebozen? een totaal behaald van 148 punten. Het hoogste aantal tot nog toe ooit be haald.." hij hief bezwerend de hand, toen enkele enthousiasten opnieuw wilde gaan klappen, hij was tenslotte aan zijn tijdschema gebonden, niet? „en het zou me niet verwonderen," liet 'hij er glimlachend op volgen, „wanneer de Baarda's in gedachten al plannen zaten te maken voor een va kantie per auto. Maar.dan verkopen ze toch de huid voor de beer gevangen is en daarvoor zijn ze, dat is U van avond wel gebleken veel te intelligent. Inmiddels wordt het nu bijzonder moeilijk voor het laatste team, want dat zal alle vragen foutloos moeten beantwoorden, willen ze boven het puntentotaal van de familie Baarda uitstijgen. We zullen hen en U alle maal dan ook geen ogenblik in span ning latenmag ik dan de familie Winkelaar verzoeken, voor de micro foon te komen?" De spanning ontlaadde zich opnieuw in een groots applaus, toen vier men sen opstonden en moeizaam proberend zo gewoon mogelijk te doen, zich op stelden bij de microfoon. „Ik zal ze nog even aan U voorstel len," vervolgde Jan de Best, „meneer Winkelaar., de vader des gezins.. U bent?" „Verzekeringsagent," antwoord de Hendrik Winkelaar, blij dat zijn stem niet oversloeg, want hij „verging van de zenuwen" zoals hij later open hartig bekende. „En U bent verzekerd dat U de prijs wint?" informeerde de man van de radio. „Hélemaal niet," zei Hendrik Win kelaar hartgrondig en zijn eerlijke be kentenis bezorgde hem een nieuw ap plaus. Verwonderd keek hij de zaal in. Op zo'n avond klapten ze toch letter lijk voor alles. „U roept dus geen hei! voor U over de brug bent," stelde Jan de Best vast. „En dit is mevrouw Winkelaar, geboren Prins. Zenuwachtig, mevrouw Winkelaar?" „Wel een beetje," glimlachte Mien Winkelaar en haar stem klonk dun- lietjes. Ze had het als een puur geluk beschouwd, dat ze tot in de finale waren gekomen en het er verder graag bij gelaten. Die Baarda's waren zo knap geweestalleen die éne vraag over de Elfstedentocht hadden ze niet geweten.en dat nog welgeboren Frie zen !Nee, op die auto rekende ze hele maal niet.ze zou trouwens met dat prachtige televisietoestel méér dan te vreden zijn. want dan wonnen ze in ieder geval! „Houd U maar net zo flink als de vorige keer," bemoedigde Jan de Best Hij mocht die Winkelaars wel. Hele maal niet dat air van „het ideale ge zin met de knappe kinderen, want, hoe kon het anders met zo'n vader en moeder.hij zou z'n best doen dat ze hun zenuwen de baas bleven en hun kansen niet door overhaasting verprutsen. „En dan is daar de dochter Hester," kondigde l#j aan en de negentienjarige dochter van het gezin deed een stap naar voren. „Hester is de- leidster van een kleu terschool," vertelde Jan de Best, „wat vindt U moeilijker. een dag voor de klas of deze twintig minuten voor de microfoon?" Hester lachte al haar witte tanden bloot en keek de zaal in. Nou," zei ze, „aan deze klas heb ik geen kind!" Onder het gelach uit de zaal dacht Jan de Best: Rakker. een antwoord en toch geen antwoord. Dat was een bijdehandje, dat had hij de eerste keer al gemerkt. ,jEn tenslotte," kondigdei hij aan, „nummer vier. meneer Peter Zoet mulder, de geluksvogel, die met Hester verloofd is en dus ook eigenlijk lid van de familie. Meneer Zoetmulder ls. .Assistent-accountant" klonk het zalf 'bewust. Peter Zoetmulder had helemaal geen last van zenuwen. Hij wist zijn weetje. Pedante kwast, dacht Jan de Best, waar had het kind zin in? Maar dat zag je meerliefde,filo sofeerde hij, was toch blijkbaar blind. „Nu familie Winkelaar" begon Jan de Best het eigenlijke spel „op deze laatste avond van ons Bollebozen-spel bent U de hekkensluiters. Van dat mooie televisietoestel (bent U al zeker bent U daar al tevreden mee, of wilt U nog een kansje maken op die mooie auto, die daar in de hall tegen U aan heeft staan te blinken?" „Wie waagt die wint" meende vader Winkelaar. (Wordt vervolgd) Wij leven in 'n maand, waarin de bel, Een plaats inneemt schier niet te [evenaren. De wekkerbei die kent U wel, Die wil een ieder gaarne sparen. Als 's morgens dit rinkelende ding, Zijn werkroep luid doet horen, En ik mijn luilakliedje zing, Voel ik mij als herboren. Maar amper (heb ik broek en hemd, Om 't nuchtere lijf gehesen. Of daar komt vrouwlief aangerend, „Melkboer" wordt er gekresen. Daarbuiten luidt men luid de bel, Komt vrouwen op naar buiten. En in de straat heerst dra een rel, Van half omklede kuiten. De melkboer vent zijn melkje uit. Dat noemen zij vacantie. De vrouwen staan dan op een kluit, Vol praats en tolerantie. Ik geef mijn baard een forse streek, Mijn vrouw rent door de keuken. Dit gaat nu zo al week na week. Een morgen vol met kreuken. Want hoor, daar luidt opnieuw een bel De bakker is verschenen. En weer herhaalt zich heel die rel. De vrouwen stuiven henen. En als het brood ligt opgetast, Voor hongerige magen, Dan zit mijn vrouw weer op de kast, De groenteman komt niet vragen. Dus fluks een tas en er vandoor, Gauw groenten en aarpels halen. De morgen is zo .haast teloor. En wie zal dat betalen? Maar na veel rennen en gedraaf, Komt 't eten toch op tafel. Mijn vrouw is van de bel een slaaf, En houdt vermoeid haar wafel. Dan klinkt opeens weer belgeluid. Wie zal dat nu weer wezen. Maar nu stuif ik de voordeur uit. De vuilnisman komt even. Maar nu neem ik de bel ter hand. Roep op tot vliegersplakken. Wij zijn de beste van het land, En heus geen kakkerlakken. Komt vliegerplakkers jong en oud. Gaat U vast voorbereiden. Zoekt nu reeds naar papier en hout. En oefent op de weide. Ik maak reeds zelf een heel leuk ding, Om van te watertanden. Mijn vlieger wordt een uitzonderling, De mooiste in de lande. Men zet mij vast dan in de krant. Wat zou dat prettig wezen. Mijn naam bekend in 't ganse land. Dat zou een vreugde geven. Hoe dat die mooie vlieger wordt, Dat kan ik u nog niet verklappen. Want dan gaat soms mijn plan in gort Die kans laat ik niet gappen. Als er soms persmensen zijn, Die met mij willen praten, Och dan vertel ik hun een gein. Wat kan ik die lui toch haten. Zij zetten van alles in de krant, Zij kennen geen geheimen. Je kunt ze niet vertrouwen want Zij laten de waarheid kwijnen. Die lui zijn ook zo vreselijk suf, Begaan maar stommiteiten. Zij schrijven vellen vol met bluf, Verdraaien alle feiten. Zij werken niet als psycholoog, En laten de mensen dingen zeggen. Die dan een doorn zijn in 't oog. Men moet de gèèst uit-leggen. Men moet niet schrijven wat ik zèg, Maar zeggen wat ik wil bedoelen. Want wat ik zèg, laat dat maar weg. Daar mqpt men niet op doelen. Nee van mijn vliegers zeg ik niks. Zij moeten dan maar wachten. Want ik verkoop zelfs voor geen riks, Het diepst van mijn gedachten. Krabbel. Op 14 augustus a.s., hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders K. C. ANGENENT en A. ANGENENT- hun 45 jarige echtvereni ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Waddinxveen, aug. 1959. Dorpsstraat 89 Receptie van 8-9 uur n.m. in Lunchroom v.d. Water.

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 2