Weekblad voor* Waddinxveen £e uée pAij/i EEN AUTO ïliet nve&i tifttm No. 738 vrijdag 21 augustus 1959 15e jaargang Adrei redaktie en administratie: Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.- bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden FEUILLETON No. 3 door TOM LODEWIJK „Vergeet nou die auto 'es," ver maande Jan de Best lachend, „pro beer nu alleen maar, een goed ant woord op die vraag te geven. Anders durf je van pure angst ook het goeie antwoord nigt te geven!" In de zaal werd gelachen. Opeens greep ze de moed. „Zijn huwelijk?" vroeg zij ha perend. Ze zag aan zijn gezicht dat het goed was, maar hij bleef de stren ge ondervrager spelen. „Welk huwelijk?" „Zijn tweede?" „Inderdaad. Koning Willem I ging hertrouwen. Nu, wat was daar tegen, Hester?" „Niets," glimlachte Hester, tot groot vermaak van de zaal. „Dat vind ik ook. Maar heel veel mensen 'hadden er toch wat tegen. Waarom? Weet je dat?" „Het was een Belgische vrouw." „Was daar dan wat tegen?" Tja....we hadden pas de Belgische opstand gehad." De zaal was niet te houden. Jan de Best wuifde om kalmte. „Uitstekend. Ga zo door." Ze durfde niet te kijken naar de gezichten van de Baarda-familie, die natuurlijk zat te hopen dat ze een misstap zou doen. „Was er soms nog een andere reden?" „Ja, haar godsdienst ook, en daar hadden heel veel mensen bezwaren .Hester dit is prima. Nu komt er nog één vraag, de beslissende vraag." Hij hield in, kunstmatig de spanning opvoerend. Hester waagde een blik opzij. Haar vader stond met gevouwen handen, berustend in het onvermijdelijke. Moe der knikte haar stralend toe. Peter glimlachte geruststellend. „De laatste vraag," kondigde Jan de Best aan. „Hester, kun je nu nog zeggen, hoe die dame heette waar mee koning Willem I wilde trouwen en ook inderdaad is getrouwd?" Op dat moment zag Hester de zaal nog maar schimmig. Een snik drong zich drong zich naar de keel. Want deze vraag, de alles beslissende vraag. Ze schudde het hoofd om die duize- ze wist het. Ze wist het antwoord op lingwekkende gedachte kwijt te raken, ze zag hoe Jan de Best schrokhij had haar hoofdschudden verkeerd op gevat, geagiteerde stemmen gonsden op in de zaal. „Kom", moedigde Jan de Best aan, en zijn stem verried zijn nervositeit. „Denk es even „De gravin," hakkelde Hester, „de gravin „Ja toe!" „De gravin d' Oultremont!" Niemand hoorde meer wat Jan de Best zei en hij gaf het dan ook prompt op. Hij stak allebij zijn handen in de hoogte, achter in de zaal klom men mensen op hun stoelen. Het bleef niet bij applaus, er werd geschreeuwd hoera geroepen. En Hester vloog hui lend van geluk haar moeder om de hals. .Honderd vijf tig punten!" riep Jan de Best, toen hij het lawaai eindelijk had gestild. De éérste prijs, een vier- persoons auto, is gewonnen door de familie Winkelaar" De avond was verder één malle molen. De Baarda's, sportieve verlie zers, htm de hand schuddend, totaal onbekende mensen die hen feliciteer den, een grappenmaker die vroeg „Mag ik 'em voor u verzekeren, me neer Winkelaar...., tegen W.A.?" En vader Winkelaar, moe van de doorgestane spanning, zuchtte „Als we éérst maar es rustig thuis zijn HOOOFDSTUK H Waarin een brandende kwestie wordt beslist. „Nou hebben we dat ding" zei va der Hendrik Winkelaar somber, „en wat nu?" De kruitdamp, zoals Hester het uit drukte, was opgetrokken. Dolle dagen waren het geweest. De telefoon had niet stilgestaan. Allerlei bekenden en onbekenden hadden opgebeld en hen gefeliciteerd. De buren uit de straat beschouwden het als een persoonlijke victorie, de hele straat had aan het toestel geketend gezeten en de zege praal mee baleefd. Moeder Mien kwam met de boodschappen niet klaar, want in iedere winkel, en op straat, hield men haar aan de praat. Er was een verslaggever van de krant geweest en de foto van de familie, mét de glanzende wagen had er in geprijkt. „Tja" had vader Winkelaar gezegd tegen de voorzitter van de radiover eniging, toen ze na afloop van de uit zending in het restaurant zaten te praten „nou heb ik die auto wel en mee en rijdt er mee naar huis. Maar niemand van ons kan rijden!" Dat regelen we wel met de dealer" stelde de voorzitter gerust, „die houdt 'em wel zolang voor u in voorraad, tot u 'em halen komt." Maar toen ze dan bekomen waren van alle emoties, had moeder Mien, nuchter, die vraag gesteld), wat ze eigenlijk met die auto moesten be ginnen. Zou het misschien maar niet beter zijn, hem te verkopen? Je kreeg er nog altijd een behoorlijke smak geld voor. Dat argument was als een steen in de kamer gevallen. Peter Zoetmulder had het denkbeeld meteen ondersteund. Je kreeg natuur, lijk niet de verkoopprijs, maar een slordige vier, vijf mille hield je er nog wel van over. „Minus je belasting" merkte vader Winkelaar verbitterd op. „Ja, die houden daar wel een oogje op. We hoeven niet bang te zijn dat ze het niet weten, na al die pubhei teit!" Juist omdat haar aanstaande schoon zoon het met haar eens was, begon moeder Winkelaar aan de juistheid van haar inzicht te twijfelen. „En toch...." zei ze. Dat was het antwoord, waarop Hes ter had gewacht. Na afloop van de uitzending had ze in de hall de auto nog eens be wonderd in haar eentje, terwijl vader, moeder en Peter praatte met Jan de Best en de bestuursleden. Zachtjes, voorzichtig, was haar hand gegleden langs de glanzende lak, het chroom van de radiator. Stiekum had ze de deur open gedaan en was achter het stuur gaan zitten. Binnen rook ze het leer van roodbeklede banken. Eén voor één nam ze dë instrumenten van het dashboard opde kilometertel lerzou-ie heus de honderd kun nen halen? Het klokje met de radi- umwijzers, ze maakte het handschoen vakje open, ze zag de reeks knoppen waarvan haar de betekenis groten deels ontging.... „Choke., wat was dat in vredesnaam?" Toen greep ze met beide handen het stuur en droom de weg. In zo'n wagen glijden langs zonnige wegen, het stuur vast in je handen, met een lichte druk op het pedaal.welk? Er waren er drie! Die machtige motor voelen trillen. Hester was op slag verliefd geworden op de auto. En de gedachte dat dit mooie, grijze wagentje met de rood- leren bekleding nimmer voor him deur zou staan, dat ze nooit achter het stuurwiel zou zitten, was haar onverdraaglijk. Geldwat deed je met geld! Ze wist het wel.... een nieuw ameublement en een nieuwe radio en misschien een vakantie in het buitenland als pleister op de wond en dan, héél misschien nog een bescheiden appeltje voor de dorst op het spaarbankboekjeen dan ging het leven weer zijn gewone gang. Maar een auto, de auto doorbrak die gewone gang. Ze wist, dat wan neer ze eenmaal achter dat stuur ge zeten, langs de wegen zou suizen, ze een andere Hester zou zijn dan de kleuterleidster die iedere morgen op haar ouwe fiets steeg. o ja, een nieuwe fiets, die zou ze er wel van overhouden natuurlijkPeter had gelijk, wat moesten ze met een auto? Maar. Je moet niet vergeten doceerde Pe ter zo'n auto kost geld. Laten we over stalling maar niet praten, want waar vindt je die? Ik mag 'em bij Laarman de groen - tenboer in de loods zetten antwoord de Hendrik Winkelaar, die is groot genoeg. En een kistje sigaren op Sin terklaas, zegt-ie is hem genoeg. Nou. dat is toch aardig, glom Mien Winkelaar, we zijn ook al zo lang klant! En voor de wagen is het na tuurlijk beter. Nou heb je het zelf over de wagen lachte Hendrik. (wordt vervolgd) U zou kunnen zeggen, neem^ 57 duJTiHT"ST C SPORT IN HET KORT Postduivenvereniging De Zwaluw Wedvlucht vanaf Gorkum 32 km. Los 14 30. Aankomst le duif 15 03 51. 27e duif 15 32 25. Uitslag: P. Loen- dersloot 1 2 15; C. de Lang 3; H. Russcher 4 17 24 25; W. Tamerus 5 7 10; F. Abbema 6 8 14 18 19; L. W Versluis 9; A. Poot 11; A. J. van Kijn i2 16; H. N. van Hoven 13 20 21; P. C. t Hart 22 23 26' 27. Wedvlucht vanaf Koblenz 295 km. Los 10 20. Aankomst le.duif 15 I 17 34 38; H. N. van Hoven 2 4 6 10 18 26 27 35 36; C. de Lang 3 9 12 15 21 22; P. Loendersloot 5 14 39; F. Ab bema 7 24 25; D. Boere 8 20 23 29 33 37; L. W. Versluis 11 13 19 28; H. Russcher 16 30; W. Tamerus 16 30; W. Tamerus 31 40. Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht vanaf Pt. St. Maxence, 335 km. Los 6 10. Aankomst le duif II 10 11. Aankomst 66e duif 12 16 09. Uitslag Jac. de Beer 1 8 16 25 27 28 35 59; J. C. de Riet 2 18 23 44 48; N. van der Zijden 3 9 12 40 46 55; H. van de Willik 4 17 33; W. van der Jagt 5 26; J. C. Koren 6 41; P. Bone faas 7; J. de Kooter 10 65; C. van Ringelstein 11 62; C. Hofman 13; N. Rupke 14; J. Degenkamp 15; S. de Way 19 24; Abr. de Bruin 20 42 51 57 58; O. O. Spruit 21 60 64; L. de Bruin 22 54; W. van de Water 29; L. Verhoef 30 36' 50; W. Ringelstein Sr. 31 53 61; D. Heeren 32; H. Metselaar 34; G. Boere 37; A. Lam 38 43 45 63; D. Slootjes 39; A. Groenedijk 47 56 66; Nic. van Vliet 52. OUDE TRADITIE HERLEEFT' De 31ste augustus zal aan Waddinx veen niet ongemerkt voorbij gaan. Naast de vlaggen die bij ieder huis zulleit wapperen; zal onze Zwem- en Poloclub evenals vorig jaar de ver jaardag van H.KH. Prinses Wilhel- mina op grootse wijze vieren en wel op zaterdag 29 augustus in het zwem bad. Wij kunnen blij zijn dat De Gouwe deze aloude traditie doet her leven en een zwemfeest geeft. Een zwemfeest waarbij op vele nummeis ook niet-leden van de zwemclub kun nen deelnemen, zodat het hierbij zal gaan om het kampioenschap van Wad dinxveen in de wacht te slepen. Het eerste punt op het programma is een gevolg van de mooie zomer. U zult een zwemdemonstratie zien van die leerlingen die in dit ene jaar zwemmen geleerd hebben. Vervolgens vermeld het programma popduiken om het kampioenschap van Waddinx veen, gevolgd door gekostumeerd sprietlopen. Wij hopen dat vele Wad- dinxveners zullen proberen de prij zen in de wacht te slepen. Verder zullen we kunnen genieten van enige komische nummers pantomimen, en van de spanning die het hardzwem- men op enkele baannummers brengt. Als laatste nummer van dit grootse zwemfeest zal er een traditioneel ge vecht zijn met een drijvende burcht. Diegenen, die zioh dit gevecht van vorig jaar nog herinneren zullen ze ker deze avond voor het zwemfeest reserveren. Als afsluiting van de avond zal er een grote polowedstrijd zijn van de Gouwe als kampioen 2e klasse tegen een kampioen uit de le klasse. Ver moedelijk zal deze le klasser zijn het naar de hoofdklasse gepromoveerde G.Z.C. I. Deze wedstrijd is tevens be doeld als afsluiting van 'het zwemsei- zoen. Popduikers en sprietlopers geeft U zich op voor donderdag 27 augustus bij de badmeester. De zwemclub re kent er op dat velen naar het zwem bad komen om te lachen en om aan te moedigen en tevens om de verjaar dag van H.K.H. Prinses Wilhelmina te vieren. W.Z.C. DE GOUWE. De invitatiewedstrijd tegen het Ned. Studenten-zevental is voor de Gouwe ondanks versterking van twee G.Z.C.- ers verloren gegaan. Leek het aan vankelijk nog te gaan, tenslotte kon toch een 7-2 nederlaag niet voorko men worden. GOUWE I—U.Z.S.C. I 1-1. De derde wedstrijd van de Ned. Serie is in een voor de Gouwe alles zins bevredigend gelijkspel geëindigd. Dat dit verdiend was moge geïllus treerd worden aan een uitspraak van de U.Z.S.C. aanvoerder na de wed strijd. „Jullie hadden verdiend te winnen. Het was dan ook een goede partij met snel spel van beide kanten, het geen misschien de accuratesse niet altijd ten goede kwam, wat o.i. duide lijk bleek bij het schieten, maar wat iets ongemeen boeiends aan de wed strijd gaf, zelfs toen de rust met 0-0 inging, kon men nog zeggen een boeiende strijd te hebben gezien, met afwisselend Gouwe en U.Z.S.C. in de aanval. Wellicht werd Gouwe na rust iets sterker, en zeker, toen U.Z.S.C. pro fiterend van een klein foutje 0-1 kon maken. Toen kwam het grote offen sief dat tenslotte middels Sol de gelijkmaker opleverde. De Gouwe zette nog even door, het eindigde de wedstrijd zeer duidelijk in de aanval met drie man was ze doorgebroken. Maar de tijd verstoorde de illussie, die overwinning heette. Uitslagen: Gouwe I—Ned. Stud. 7-tal 2-7. Gouwe HG.Z.C. comto. 5-2. Gouwe I—U.Z.S.C. I 1-1. Gouwe II—B.Z.C. I 2-4. Gouwe IV—B.Z.C. II 3-2. Programma zaterdag 22 aug, 7,30 uur. Gouwe IS.V.H. I (le klasse). Gouwe HB.Z.P.C. I Gouwe IB.Z.P.C. I dames. Dinsdag 25 aug., 7,15 uur: Gouwe IY I le klasse. Gouwe comb.—A.Z.C. comb. Gouwe I—A.Z.C. I dames. Dit zijn dus de laatste twee wed strijden in de Ned. Serie. En afgaan de op de vorige ontmoetingen wach ten ons dus nog twee goede partijen. V.V. WADDINXVEEN. Wedstrijdprogramma zaterdag 22 aug. Waddinxveen Z 2Alphen Z 2, aanvang 3 uur. Waddinxveen Z IAlphen Z I, aanvang 5 uur. Volgende week: Gouderak IWaddinxveen I, aanvang 2,30 uur. W.S.E. NIEUWS. De W.S.E.Waddinxveen-middag die dit weekend gehouden zal worden gaat niet door in verband met ker kelijke plechtigheden wat betreft de W.S.E.-elftallen. Deze wedstrijden zfjn nu vastgesteld op 6 september. Zaterdag spelen de W.S.E. pupillen tegen de pupillen van G.D.S. in Bos koop. Aanvang 2 uur. Vanavond 21 augustus (vrijdag) kan u uw pool inleveren bij de heer J. Vaneman, St. Victorstraat 36, tussen 7 en 9 uur, dus niet zoals in het vo rig bericht stond 31 augustus. Succes voor de eerste, tweede of verenigingsprijs. BE FAIR NIEUWS. Afd. Voetbal. Begunstigd door het prachtige weer werd dan ji. zaterdag het junioren- toumooi voor B en C-elftallen ge houden. Het moet de belangstellenden wel opgevallen zijn, dat het grote aantal elftallen dat naar de Sniepweg was gekomen met veel enthousiasme aan de strijd hebben deelgenomen. We hebben dan ook kunnen genieten van een aantal leuke wedstrijden. De winnaars in de B-afd. waren 1 Bos koop; 2 D.S.O. uit Zoetermeer en 3 Nieuwerkerk. In de C-afdeling wa ren favoriet. 1 W.S.E.; 2 Groeneweg en 3 Nieuwerkerk. A.s. zaterdag volgt dan het grote tournooi voor A-elftallen om de „Boonstoppel-Cup". We laten het vol ledige programma voor deze middag volgen: Poule I Be FairJodan Boys, 2,30 uur. GouderakSpirit, 3 uur. Jodan Boys—Gouderak, 3,30 uur. SpiritBe Fair, 4 uur. Be FairGouderak, 9,30 -uur. Jodan BoysSpirit, 5uur. terrein Be Fair. Poule 2 A.R.C.Olympia, 2,30 uur. NieuwerkerkWaddinxveen, 3 uur WaddinxveenA.R.C., 3,30 uur. OlympiaNieuwerkerk, 4 uur. WaddinxveenOlympia, 4,30 uur. NieuwerkerkA.R.C., 5 uur. terrein Verheul. Om 5,30 uur volgt dan de finale. Zaterdagavond, 6,30 uur: Be Fair IKoudekerk I. trainingswedstrijden. Maandag j.l. werd in ons clublokaal het verenigingsgebouw in de Stations straat de eerste ronde van deze trai ningswedstrijden gespeeld. De uitslagen waren: groep I: P. BroerW. van Vuuren 0-1 W. Verstoep—J. Tol 0-1 Groep H. A. van DijkenA. van der Starre 1-0 C. H. B. van Latenstein W. A. de Boer 0-1 Groep III. Th. Verbree—J. Kleiweg 1-0 J. van OortJ. Peters 0-1 Groep IV. P. PerdijkH. Kerver 1-0 A. DoornheinW. van Oort 0-1 Groep V. P. van de HoekW. A. van Os 0-1 A. VersluisTh. Nieuwets 1-0 L R. „DE GOUWE RUITERS". Op zaterdag 15 augustus werden te Dordrecht de provinciale kampioen schappen verreden van de Bond Zuid-Holland en N oord - B raband Ter opluistering van het middag programma waren er enkele wed strijden, o.a. stoelendans en Tally-Ho voor ponny-ruiters ingelast. De ponnyruiters uit onze gemeente zijn hier ook heen geweest, dit was voor de kinderen al een feest om met een ponny met een grote veeauto naar elders te vertrekken; de nacht voor af hebben zij dan ook niet te best ge slapen. Maar in Dordrecht aangekomen, hebben ze getoond echt Gouwe Rui- tersfoloed te bezitten; zij moesten hier kampen tegen de ponnyruiters uit Zevenhuizen, een groep welke reeds 4 jaar rijdt. Voor de stoelendans wa ren 10 prijzen beschikbaar gesteld. Onze ponnyruiters behaalden de na volgende prijzen. 2e prijs met medaille, Jan Olie. 3e prijs met medaille, Kees Kroes. 6e prijs Teun Bron, 7e prijs Dirk Ou- dijk, 8e prijs Cors Kroes, 10e prijs Martien Ripping. De Tally-Ho bestond uit 25 meter stap, 25 meter draf en 50 meter ga lop. Hiervoor waren 7 prijzen be schikbaar gesteld, onze ponnyruiters behaalden de volgende. 3e prijs met medaille Dick van der Eijk, 4e prijs Willy van der Eijk, 5e prijs Jaap van der Eijk. Daar dit voor onze ponnyruiters de eerste wedstrijd was, waar zij aan deelnamen, waren dit mooie resulta ten. Ga zo voort meisjes en jongens! SPORTSCHAKEL BERICHT. Copie voor het a.s. vrijdag te ver schijnen clubblad dient voor maan dagavond a.s. op het redactie-adres bezorgd te zijn. INDELING K.N.V.B. Ons eerste elftal is ingedeeld in de 4e klasse C. met de volgende vereni gingen. Be Fair; H.V.O.; Jodan Boys; MF.B.; Rozenburg; T.S.B.; T.O.G. R.; Uni cum; V.V.E. en Zwervers. WJ.K. MARS. De Oranje-jeugdmars begint vorm te krijgen. Raambiljetten hangen tot ver buiten de gemeente. De eerste in schrijvingen zijn binnen. Een moeilijk heid is nog hoe betrekken wij de He- negouwerweg in het parcours. Bij een groot aantal deelnemers is de brug altijd een moeilijk geval, maar er zal wel wat op gevonden worden zodat ook de overkant zijn deel krijgt. De jeugdgroep hervat a.s. dinsdag de training en allen worden in uniform verwacht. Op zaterdag 12 september gaan beide groepen naar Oosterbeek, waar de jaarlijkse Airbon-marsen worden gehouden. Enkele plaatsen in de bus zijn nog vrij, maar men moet zich wel spoedig opgeven als men de reis mee wil maken. SCHAAKVERENIGING W.S.V. Nu de vacanties er wear voor een groot deel opzitten, gaan de schakers zich weer voorbereiden op de winter competitie. Wordt in de zomer het contact nog wel bewaard, de winter is toch te be- beschouwen als „het" seizoen. Bij ka- chelwarmte en een kopje koffie krijgt men de juiste sfeer voor een gezellige schaakpartij. Voor op 14 september a.s. de win tercompetitie weer gaat beginnen, is er een 3 rondenwedstrijd voor leden georganiseerd. Het doel hiervan is, dat men zich rustig voorbereid op de wintercompetitie, dus zogenaamde ZOMERKAASKEURING. Bij de gehouden jaarlijkse zomer- kaaskeuring te Reeuwijk behaalden onze plaatsgenoten T. van Vuuren een 7e en A. A. Moons een 11e prijs. TAPTOE. Zoals reeds eerder gemeld, zal ver moedelijk 12 september een grote tap toe gehouden worden door Concordia, Voorwaarts en Per Aspera ad Astra te Gouda. Deze taptoe zal gehouden worden op een verlicht schoolplein aan de Oranjelaan. De politie in ons land, Vraagt thans om nieuwe wetten, Om 't leger lifters langs de kant, Het liften te beletten. Men ziet herhaaldelijk hoe chauffeurs, Door lifters plotseling remmen. Het zijn lang allen geen coureurs, Die ons tot vreugde stemmen. ZlJ zijn gevaarlijk voor 't verkeer. Door 't onverwachtse stoppen. Men leest herhaaldelijk, keer op keer Het liften eiste brokken. Het snelverkeer op onze weg, Wordt hindnerlijk belemmerd. De duim omhoog: ,,'k Wil liften zeg!" Zo wordt er wat geëmmerd. En juist op punten, waar een stroom Van auto's langs komt rijden. Bij bruggen, kruising, afsluitboom, Wel honderden bij tijden. Maar het bestuurders-risico Wordt hierdoor al maar gekker. Want bij een ongeluk of zo, Begint pas het gemekker. En juist de lifters-onderlaag Staat hier langs 's heren wegen. Krijgt de chauffeur de volle laag, Dan valt dat dubbel tegen. Er staan ook „vrouwtjes" langs het Net als in grote steden. Zij doen zioh voor als liefste schat, Maar zijn van lichte zeden. De Raden van de Bilt en Zeist zijn radicaal gebleken. Een meisje dat met 't duimpje wijst Verleert alras haar Streken. Nee, t liften blijkt een groot gevaar, In t dierbaar Nederlandje. Een wet voor deêz verboden waar Tegen t brutale liftersstandje. En iemand die zich respecteert, Neemt liever maar een busje, Of pikt de trein, dat is niet verkeerd AI hangt men aan een lusje. Dus Waddinxveners, weet het wel; Als gij eens mocht gaan reizen, Brengt dan geen anderen in de knel En Krabbel zal u prijzen. Krabbel

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 5