VERHEUL M. HEEMSKERK V.YPERENmaktib GOUDA JOetje. fluti. en jantje fapfie* Het KALASIRIS corset OQBSETEPEOIRRLZfiRK BURGERLIJKE STASI D Is de natuur wreed? N I E U WS N.V. AUTO-INDUSTRIE 9n cJUU qaede. HeA£nMedwxjJUi&efi Heren costuums 129,00 135,00 149,00 155,00 A. BROUWER DE WERELDREIS VAN OJiO^VwgjuU*.,, 37. Bij het huis gekomen, stelden ze zich verdekt ach ter de struiken op; Pietje en Jantje op een afstand even eens. Het duurde niet lang, of er kwamen twee mannen aan. Ze deden wel een beetje raar voor inbrekers, want ze deden helemaal hun best niet om ongezien te blijven, doch liepen vrolijk gearmd en zongen, dat ze toffe jon gens waren en dit gerust wilden weten. 38. Net toen ze de voordeur wilde openen de boos wichten hadden zowaar een sleutel van het huis, spron gen de dienders hun op het lijf. Het werd een worstel partij van belang, want het tweetal gaf zich zomaar niet over. De dienders weerden zich dapper en de boosdoe ners moesten, na een aantal meppen opgelopen te heb ben, het onderspit delven. met zijn steungevende constructie, is de oplossing bij al Uw moeilijkheden met Uw figuur. Onontbeerlijk bij corpulentie, verslapte spieren, rug pijn, na operaties etc. Komt vrijblijvend passen!! ALLEENVERKOOP Verv. van pag. I Naar de grote school pas geleidelijk rijp voor lessen in mu ziek of handenarbeid. En zelfs voor de jongens en meis jes van de hoogste klassen moet toch ook altijd nog lichaamsbeweging in de buitenlucht mogelijk zijn. Zij zijn er dan langzamerhand aan toe zich bij de een of andere sportvereniging aan te sluiten. Persoonlijke voorkeur mag daarin vanzelfsprekend een woordje meespreken. Sport is evenzeer een middel tot opvoeding als de school dat is. De kinderen zelf zijn zich daarvan niet zozeer bewust, maar hun ouders moe ten er wel aan denken, dat de licha melijke en geestelijke gezondheid van hun zoon of dochter óók met de sport beoefening is gebaat. Zo nodig zullen zij zich daarom dus op de hoogte stellen van de verschil lende mogelijkheden, zullen zij erop toezien welke sport hun kind kiest en in welke omgeving het in zijn vrije tijd terecht komt. dr. A. B. s Aangiften van 20 tot 26 augustus Geboren: Robbert, z. v. P. Kamp horst en A. Kuitert, Koningin Wil- helminaweg 53; m Gerrie, d.v. M. G. Kraan en W. Flier, Noordkade 211; Margaretha Johanna, d.v. C. I. de Graaff en A. M. Lugthart, Zuidkade 2. Ondertrouwd: F. J. Stouthamer en J. G. C. Boonstoppel; J. H. de Klijn en J. van Eijk. Gehuwd: J. de Vries en G. Buike- ma. H. C. Kooijman en A. Loef. Overleden: H. P. van Bergeijk, oud 47 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: autobinnenband; Toze meisjesvestjes; zwarte zwembroek; bruine fietstas met inh. Verloren, blauwe damespantalon; Ronson aansteker; lidhtgroene hand doek m. blauwe zwembroek; beige damesportemonnaie inh. 23,al- luminium doosje waarin brillenglazen passen; 2 sleutels aan één ring; 1 lipssleutel; klein gouden dameshorlo ge; blauwe handdoek m. blauwe zwembroek; groen autonummerbord F.H. 35-59; De natuur is wreed, hoor! Het is een uitspraak die we dikwijls horen verkondigen wanneer het gesprek over dieren gaat. En het zijn veelal echte dierenvrienden die dit zeggen, mensen met hart voor de natuur en alles wat er in leeft. Zonder er zich bewust van te zijn doen ze met die uitspraak hun eigen liefde tekort. Want hoe kun je hou den van iets dat wreed is. Die uit spraak over de wrede natuur is dus niet waar. De natuur is uiterst recht_ vaardig, maar streng. Laten we des noods zeggen hard, maar wreed, neen. De oorzaak van het feit, dat veel mensen er anders over denken en het woord wreed in de mond nemen, moet gezocht worden in de omstan digheid, dat wij mensen reeds zover van de natuur zijn afgeraakt, dat wij dikwijls het hoe en waarom niet be grijpen en dan maar naar onze men selijke begrippen, die dikwijls verre van natuurlijk zijn, spreken over „wreed". Bij een wandeling langs de wad denkant van een onze fraaie noordzee eilanden doken een groot aantal klei ne bergeendjes tezamen met htm moe ders in het water. Eentje, een klein donzig geval, had te lang zitten soe zen en ging eerst meters na de ande ren te water. Het was leuk dit klei ne diertje te zien spurten om de an dere in te halen. Maar helaas, een van de erboven wiekende meeuwen dook neer en pakte de kleine achterblijver en nam hem mee de lucht in. Een kleine tra gedie, die ons bij het aanschouwen echt wel even aanpakt en de woorden springen ons in de mond. „die wrede meeuwen toch!" Toch is dat niet juist. Roofvogels en roofdieren zijn niet wreed. Instinctief doden zij om zelf te kunnen leven en zij doen dat zonder het slachtoffer te laten lijden. Als alles gaat zoals het gaan moet, dan is de prooi dadelijk dood. Zij martelen niet, want het heeft voor hen geen zin. Zfj moeten eten. Slechts de mens is in staat om doel bewust te martelen en wreed te zijn. Waarom pakt ons het gebeuren met het kleine eendje meer aan dan wan neer die zelfde meeuw een vis uit het water oppakt? Het zijn de menselijke sentimenten die hier een rol spelen. Het kleine eendje is zo lief, het ziet er zo schattig uit, dat het ons verte dert en dat is de achtergrond van de woorden, die ons na het gebeuren zo vlot in de mond komen. De vis, die wij in het water niet zagen, doet ons minder en een vlieg die wij met vlie genmepper of krant doodslaan doet ons helemaal niets. Wij zijn zelfs tevre den die lastpost te hebben gedood en is in wezen het leven van die vlieg niet evenveel waard als dat van het kleine eendje? Het zijn alle twee levens, ongeacht of 'het een nu toebehoort aan een vlieg en het andere aan een eendje. Doden wij zelf ook niet om te eten? Denk eens aan de abbattoirs! Neen, wij mogen de dieren niet ver oordelen voor wat wij zelf doen. Als ORANJERIT. Maandag 31 augustus as. houdt de M.A.B.C. Gouwe Rijders een puzzelrit voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen, ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wil- helmina. Het parcours voor deze rit is niet te moeilijk gemaakt, zodat ook minder geroutineerde rijders met een behoorlijk resultaat uit de bus kun nen komen. De start is om 'half acht in de Kerk straat bij Café Sport, waar u kunt in schrijven vanaf 7 uur n.rn. Het in schrijfgeld voor deze rit is voor een ieder met auto, motor of scooter 2,50, voor brommer 1,50. Tot ziens bij de start en prettige rit. het er op aan komt zijn zij eerlijker dan wij. Wij zoeken de mooiste en sterkste dieren uit om ze te doden. In de natuur gaat het anders. De die ren, die daar een prooi worden, zijn oud of gebrekkig, kortom op de een of andere manier niet volwaardig, maakten een domme fout zoals het kleine eendje, dat niet oplettend ge noeg was en te lang bleef soezen. Op dat punt is de natuur streng. Slechts de beste, oplettendste en ac tiefste blijven in leven en krijgen na komelingen, waardoor de soort steeds op een kwalitatief goed peil blijft. Zodoende hebben de roofdieren een 'belangrijke taak. Zij zorgen voor de selectie en bovendien voor het even wicht van de weegschaal. Want de ge volgen zijn schrikbarend, wanneer 'n bepaalde diersoort geen natuurlijke vijanden heeft. Hun aantal wordt ab surd groot en de soort degenereert, doordat ook de onvolwaardige indi viduen zich voortplanten. Het is goed ons al deze dingen eens goed voor ogen te stellen, wanneer wij de natuur ingaan, zodat wij haar niet onrechtvaardig beoordelen. j UIT ONZE WOONPLAATS KAMPIOENSCHAPPEN VAN „DE GOUWE". In het kader van de kampioen schappen voor 1959 van de zwem- en poloclub ,4e Gouwe" werd maandag avond in het zwembad aan de Ka naaldijk de 100 m vrije slag voor he ren verzwommen. Na een felle strijd werd ir. G. van der Leeden eerste met 1 min. 9 sec. Op de tweede plaats kwam Eef Overdam in 1 min. 0,9 sec. derde werd Leen Sol met 1 min. 10,2 sec. en vierde HansBrok in 1 min. 16 sec. DERTIENJARIGE KNAAP OP INBREKERSPAD. De rijkspolitie heeft dezer dagende 13-jarige A. W.M. aangehouden, we gens poging tot diefstal. Met deze aanhouding bleek de politie een goe de vangst gedaan te hebben, want toen de jongen aan de tand gevoeld werd, 'bekende deze de laatste tijd 'n serie inbraken in onze gemeente ge pleegd te hebben. Verder werd dezer dagen door de aanhouding van een Hagenaar elders een aantal andere in_ braken in onze gemeente opgehelderd. De laatste tijd werd de gemeente herhaalde malen verontrust door dief stallen, die ondanks krachtige pogin gen welke de politie daartoe hl het werk stelde, niet opgehelderd konden worden. Zo werd er ingebroken in kantoren van verschillende fabrieken, zonder dat iets vermist werd. In an dere gevallen was er sprake van dief stal van soms belangrijke bedragen. Een van de slachtoffers van deze inbraken was een melkhandelaar. De ze vermiste onlangs een bankbiljet van 100 zonder dat daarbij een spoor van de dader was te vinden. Dezer dagen zette de melkhandelaar een val op, waarbij hij op een be paalde plaats weer een bankbiljet de poneerde, terwijl hij zichzelf verdekt opstelde, Erg lang bleef hij niet in het onzekere, want vrij spoedig hoor de hij een raam openschuiven en ie mand naar binnen klimmen. Nog voor het geld weggenomen was kwam de melkhandelaar tevoorschijn en op de vraag, wat het doel van dit ongewen ste bezoek was, antwoordde de 13- jarige inklimmer A. W. M. dat hij graag de prijs van een liter melk wilde weten. De melkhandelaar liet de jongen, na zijn vraag beantwoord te hebben gaan, maar stelde terstond de politie in kennis van het gebeuren. Deze nam de knaap onmiddellijk in arrest en bij het verhoor bleek, dat hij zich niet alleen schuldig had ge maakt had aan diefstal van 100 bij deze melkhandelaar en andere kleine winkeldiefstallen, maar nog meer op zijn geweten had. Zo bleek, dat de knaap enige tijd geleden bij een sla ger een portefeuille met 1000 ont vreemdde. De diefstal van een geld kistje, inhoudende ca. 10.000 uit een Waddinxveense speelgoedfabriek was eveneens het werk van deze 13-jarige knaap. PREDIKBEURTEN Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. C. v. d. Bosch, Bodegraven. Nam. 6,30 uur Ds. H. Stolk, Scheveningen. Hervormd Wtjkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. J. van Dijk, Nieuwerkerk. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat IS V.m. 9,30 uur Ds. Kalkman. Gereformeerde Kerk. V.m. 9 en 10,30 uur Ds. Meinen, Utrecht. Nam. 6,30 uur Ds. Meinen. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 930 en n.m. 5 uur Ds. A. P- Verloop. woensdag 2 september, nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop. De jongen is inmiddels ter beschik king gesteld van het parket te Rot terdam en de plaatselijke politie stelt een onderzoek in naar de vraag of en in hoeverre bij deze diefstallen ook nog andere betrokken zjjr.. Over de vraag waar het gestolen geld geble ven is konden in verband met het nog in gang zijnde onderzoek nog geen mededelingen gedaan worden. Dit waren overigens niet de enige diefstallen in de gemeente die dezer dagen opgehelderd konden worden. Bij de aanhouding van een Hagenaar, elders in het land, kwam aan het licht dat deze o.a. in de gemeente enkele inbraken op zijn naam had staan. Het betreft hier inbraken van de kanto ren van de timmerfabriek Both, de Lak- en Vernisfabriek van de n.v. Boonstoppel en de meubelfabriek van de fa. van Schaik en Berghuis. In deze gevallen, waarbij de toegang tot de kantoorruimten geforceerd werd, werd niets vermist. Alleen werd scha de aangericht bij openbreken, van bureaus e.d. VLIEGERWEDSTRIJD 1959. Er heerst in onze gemeente weer een waas van geheimzinnigheid be treffende de vliegerwedstrijd. Immers is er voor de ouders van onze jeugd weer volop werk aan de winkel in het maken van vliegers of in het maken van originele modellen daarvan. Het comité rekent op een grote deelname, ook wat de school- competitie betreft. Daar de afgelopen wedstrijd de wisselbeker definitief naar een der scholen is verhuisd doet het comité een beroep op een der in gezetene of bedrijf, om een wisselbe ker ter beschikking te stellen voor dit doel. Ook kunnen wij U berichten dat de wedstrijd weer in de Putte- polder gehouden zal worden. Nadere berichten hieromtrent volgen nog. Diegene, die een beker wil schenken verzoeken wij hierover contact op te nemen met het comité, p.a. M. C. Kloet, Jan Dorrekenskade 53 oost, tel. 563 of A. C. van den Bosch, Iep laan 39, tel. 336. De wedstrijddatum is vastgesteld op 12 september a.s. Het Comité. MAANDAG OPENING CHR. ULO. De nieuwe Chr. Ulo-school, ge bouwd aan de Prinses Beatrixlaan in de Oranjewijk zal maandag 31 augus tus a-s., officieel geopend worden. De openingsbijeenkomst is in het vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Burgemeester C. A. van der Hooft zal de opening verrichten. De chr. Ulo school, die thans nog onder bestuur staat van de Vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs zal over gaan naar de Stichting voor Chr. Kleuteronderwijs, Dit gebeurt als ge volg van een enige jaren geleden ge sloten overeenkomst, waarin het be stuur van de vereniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs en het Ned. Herv. schoolbestuur elkaar vonden met betrekking tot de Chr. Uloschool. O, DIE VERKEERSREGELS. Twee ouden van dagen keerden ge zellig brommend op de Zuidkade huiswaarts. Toen de heer V. bij zijn woning aankwam stak hij zonder rich ting aan te geven de weg over; waar bij hij door een motorrijder werd aan gereden en tegen de straat geslingerd. De ontboden Dr. de Geus konsta- teerde schedelbasisfractuur en opna me in het ziekenhuis noodzakelijk. In vrij ernstige toestand werd de heer V. per ziekenauto naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Rem. Geref. Gemeente. V.m. 10 uur Dra. E. Vïjlbrief, Leiden. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Kapelaan: A. P. G. Krempel Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 7 en 8 uur. Biechtgelegenheid: 's zaterdags van 5-8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. Loven zaterdags en zondags om 7 uur. ZONDAGSDIENST zal worden waar genomen door Dr. J. W. H. Helleman. Bel B« Brand No. 300 Dorpsstraat 33 - Telefoon 418 V R A A G- T SCHILDERS STOFFEERDERS BANKWERKERS f PLAATWERKERS CONSTRUCTIE WERKERS AFWERKERS ELECTRICIENS JONGENS in alle afd. Sollicitaties aan afdeling Personeelszaken, Henegou- werweg 127, Waddinxveen. toon aangevend Kleding (ook in Terlenka) Regenjassen, Sportcolberts en Pantalons in Waddinxveen alleen verkrijgbaar bij Nesse 46 Telefoon 486

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 2