Opleiding praktikdipioma boekhouden VAaepeb en nu <1111. ULO-SCHOOL GEMEENTERAATSZITTING Onprettig incident in W'veense gemeenteraad Herenfiets £ewie pAifA EEN AUTO SPORT IN HET KORT W.S.E. NIEUWS. Zaterdagmiddag vier uur speelt W.S.E. tegen R.C.V. (Verheul) om de wisselbeker die door het gemeentebe stuur is beschikbaar gesteld. De af trap en de beker uitreiking zal door de Edelachtbare Heer Burgemeester van der Hooft worden verricht. Deze beker is beschikbaar gesteld om de plaatselijke sportiviteit naar 'n hoger peil te brengen. Maar u gaat nu toch niet denken dat het een jon ge dames partijtje wordt. Dat is ook niet de bedoeling. Maar wel dat er zo goed mogelijk voetbal wordt gespeeld, en met een sportief karakter. Laten we hopen op een goede partij met de sterkste als win. naar. Zou het in het allergunstigste geval een gelijkspel worden, zou W. S.E. zeker tevreden zijn, maar zo ver zal het wel niet komen of de bal zou rare capriolen moeten maken; het blijft toch altijd voetbal. SCHAAKVERENIGING W.S.V. Uitslagen trainingswedstrijden 2e ronde. Groep I. J. TolP. Broer 1-0 W. van VuurenW. Verstoep 1-0 Groep H. A. v.d. StarreC. H. B. van Laten- [steijn 1-0 W. A. de BoerA. v. Dijken 0-1 regl. Groep Hl. J. Peters—Th. Verbree 1-0 J. KleijwegJ. van Oort 0-1 Groep IV. P. PerdijkA. Doornhein 0-1 W. van Oort—H. Kerver 1-0 Groep V. W. A. van Os—A. Versluis 1-0 P. van de HoekTh. Nieuwets 1-0 W.I.K. NIEUWS. Maandag is het zover, 6 uur start de 12 km, 6,30 uur de 8 km en 7 uur de 5 km van de Oranje-jeugdmars. Wat zal het worden? Het lijkt ons nuttig enkele aanwijzingen te geven. In verband met het bijzondere karak ter van de mars is het toegestaan, zelfs gewenst oranje te dragen, het moet echter niet te gek worden. Een voudige dingen zoals stropdassen, haarlinten en sjerpen zullen het best doen. Ook mogen kinderen vlaggetjes meenemen hoe meer hoe liever. Ook iets tot het publiek. Leidt de kinde ren niet af door aan ze te roepen of iets uit te delen. Onderweg krijgen de kinderen van W.I.K. in samen werking met de King Pepermuntfa- brieken een zakje pepermunt, zodat het niet nodig is onderweg nog iets te geven, het zou kunnen zijn dat de jury in de buurt is en hun kans op een prijs! verminderde. Blijf zoveel mogelijk met fietsen en bromfietsen van het parcours. Wees uiterst voor zichtig met passeren of oversteken. De E.H.B.O. zal aanwezig zijn, mocht er iets gebeuren, laat deze mensen rustig werken en geef ze vooral de ruimte ga er niet bovenop staan, zo als zo vaak gebeurt. Laten wij pro beren van deze mars iets moois te maken, iets waar Waddinxveen trots op kan zijn. De juniorenleden van Ze bloosde. Ze had een hekel aan opschepperij, en om een of andere re den vond ze het woord wagen op schepperig klinken. Een wagen, dat was voor haar een Amerikaanse slee met 'n breedgrijnzend chroomgebit en van die vliegtuigstaartstukken aan het eind, met een verlichting als van een kerstboom, zoals je ze op de film zag. Zij sprak met een bescheidenheid, waar de trots doorheen glom van ons autootje. Jullie steekt me aan stelde ze vast. De oude geschiedenis van de vrouw in het paradijs meende Peter. Goed, die stalling, dat is dus in orde. Maar je belasting, je onderhoud, je verze kering. Ik verzeker 'em zelfen alleen tegen W.A. stelde vader vast. Je olie, je benzine, je afschrijving.. Afschrijving? Tegen dat die wagen op is ga ik stil leven. Het zal u niet meevallen wist Pe ter, de secure. Hester zweeg en keek naar haar moeder. Ze kende haar. Peters wis kunstige zekerheden wekten bij haar altijd verzet. En hoewel zij zelf de gedachte geopperd had, de auto maar te verkopen, zou alleen reeds het feit, dat Peter het daarmee eens was, haar tot andere gedachten kunnen bren- W.I.K. worden verzocht om 6 uur precies aanwezig te zijn. Postduivenvereniging De Zwaluw Nam deel aan een vlucht uit Nie- derlahnstein, 282 km. 10.45 uur. Eer ste duif 14.47.10 uur, laatste duif 15. 12.56 uur. In concours waren 103 dui ven. Uitslag: H. N. van Haaren 1 2 4 5 14; L. W. Versluis 3 10; D. Boere 6 16; H. Russcher 7; A. Abbema 8 9 11 12 15; C. Smit 13 17 30; C. de Lang 19. Ook nam de vereniging deel aan 'n vlucht uit Tilburg 61 km. Los 13.30 uur, eerste duif 14.20.36, laatste duif 14.58.36 uur. In concours waren 96 duiven. Van deze vlucht is dé uitslag: P. C. 't Hart 1 5 20; C. de Lang 2 6 12 13; A. J. van Rijn 3; W. Tame- rus 4 7 15; P. Loendersloot 8 19; H. Russcher 9 10 11; F. Abbema 14 17 18; A. Poot 16. W.Z.C. DE GOUWE. ORANJE-ZWEMFEEST! Ook dit jaar zal er, zoals vorige week reeds werd vermeld, weer een zwemfeest zijn, ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina. U kent deze feesten. U weet het er is plaats voor alles van de altijd weer facinerend'e vuurpijlen - dit jaar is er als extra attractie een spookachtig verlicht kasteel - tot de inspannende en naar wij hopen span nende polowedstrijd. U weet 'n zwem. feest garandeert een goede avond. Daarom allen naar het zwembad, za terdagavond. ADSPIRANTEN KAMPIOEN. Door een geheel onverwachte 3-1 overwinning op de G.Z.C.-adspiran- ten is onze adspirantenploeg ook dit jaar weer kampioen geworden van de afdeling der Kring Gouwe-Rijnstreek. Proficat jongens met deze keurige prestatie. TWEE NEDERLAGEN VOOR GOUWE I. In twee uitstekend gespeelde wed strijden, die het publiek prachtig spel te zien gaven, heeft de Gouwe twee maal met ere verloren. Want noch S. V.H. dat met 5-3 won, noch het „Y" dat de Gouwe met 3-2 versloeg heeft het cadeau gekregen, ze moesten zich beiden tot het uiterste geven. DIPLOMA'S. Alle diploma's van de 300 en 600 meter kunnen nu worden afgehaald. Ze zijn er, haal ze snel. Ook de diploma's A van het diplo ma-zwemmen vorige week zqn aan gekomen. Haal ze! Uitslagen: Gouwe IS.V.H. I 3-5 le klasse. Gouwe IB.Z.P.C. I 0-7 dames. Gouwe II—B.ZP.C. I 4-1. Gouwe IY I 2-3 le klasse. Gouwe I—A.Z.C. I 0-4 dames. Gouwe IIA.Z.C. I 4-2. Gouwe HlBoskoop I 5-1. G.Z.C. AGouwe A 1-3 jongens. Gouwe kampioen. Programma a.s. week! Dinsdag 1 sept. B.Z.C. IGouwe H. B.Z.C. nGouwe III. Woensdag 2 sept. Gouwe m bezoekt een tournooi in Woerden. gen. Jammer eigenlijk, dat moeder en Peter. maar in dit geval stond ze naast haar moeder. Die auto moesten ze houden! Ik denk toch wel es vader begon Mien Winkelaar, en als ze zo plech tig vader zei, luidde dit meestal een gezaghebbende uitspraak in „jij maar alle dagen op die bromfiets, weer of geen weer. en je had van de winter toch al zo vaak last van rheumatiek Moet je vooral een auto nemen, spotte Peter, zo uit de wagen de bui tenlucht in. d'r zijn meer mensen ziek met een auto dan zonder! En dan zit ik altijd nog in de zorg ging moeder Mien onverstoorbaar verder, als je al die ongelukken met bromfietsen leest; ik vind het nare dingen, daar! En ik snap wel dat je het niet allemaal af-fietsen kunt. Maar als je nou toch een auto zo maar in de schoot geworpen krijgt. Moet je 'n ampele schoot voor heb ben, lachte Hester. dan vraag ik me af, zou je er niet eens ernstig over denken? Je wordt een dagje ouder. En als het regent moet je je helemaal in 't leer pakken, nu en dan kom je als een verzopen kat bij je klanten aan. Hendrik Winkelaar knikte naden kend. Hij klaagde nooit, maar het deed hem innig goed, dat zijn vrouw nochtans dit alles zag en begreep. Meermalen had hij de brommer maar op stal laten staan en tram of bus ge nomen, omdat je toch als heer bij je klanten moest verschijnen en je niet eerst op de mat kon staan uitwrin gen. En wanneer het mistig en regen achtig was, of de straten slipperig, durfde hij het niet meer aanéén slippertje en de ellende was niet te overzien. De woorden van zijn vrouw hadden hem een wel zeer aanlokkelijk beeld voor ogen getoverd.'s morgens niet meer, ingepakt en wel, op die ver wenste brommer stappen, maar even wandelen naar de loods van Laarman, de wagen starten.behaaglijk je nes telen achter het stuur, en al regende het dan ouwe wijven, je zat droog, je bleef netjes, je kon al je spullen in de wagen meenemen. en als het een mooie middag of avond was, kon je met moeder de vrouw nog 'es een toertje maken.Mien vond het zo heerlijk 's avonds de zon aan zee te zien ondergaan, maar je moest nog zo'n reis maken, eerst met de bus en dan met de tram, voor je er wasen dan terug.even naar buiten, de stad ontvluchten. En in de vakantie eens rustig toeren door je eigen land, de Achterhoek, Twente, waar het zo mooi was en zo rustig nog, het schone Limburgse land, de wereldstond voor je open. En dan je rijlessen kwam Peter weer, en je examen. trek daar ook maar gerust een honderdvijftig, twee honderd gulden voor uit. Zoveel? schrok moeder. Tjau bent zo jong niet meer, en het gaat er niet alleen om dat je moet kunnen rijden door het drukke ver keer, en dat is alleen een kwestie van routine. D'r zijn er zoveel, bestreed moeder, de ouwe heer Vogel heeft het nog op z'n achtenvijftigste geleerd. Maar die rijdt ook net of ie een kinderwagen bestuurt, vond Hester. Nou ja, je vader is nog lang geen achtenvijftig en ik zou niet weten, vader, waarom jij het niet meer zou kunnen leren. Dat zou ik nog wel kunnen. Ja maar, Hendrik ging wat rechter in zijn stoel zitten en legde bijzonde re nadruk op zijn woorden, dat zal nooit gebeuren. Jij niet achter het stuur! Moeder, die nog helemaal geen plannen in die richting had gehad, waakte plots op. Toen Hendrik Win kelaar.. bij vader Prins om de hand van zijn dochter Mien kwam, had de oude heer gezegd: Hendrik, jongen, je moet een ding wel weten. onze Mientje is een eigenaardig schepsel. Je kunt alles van haar gedaan krij gen, maar je moet haar niet tegen 't haar opstrijken, Het beste wat je doen kunt is haar gelijk geven en dan stil letjes saboteren, dan vergeet ze het of komt achteraf tot de conclusie dat het maar beter is zo. Maar als je haar de voet dwars zet, dan beweegt ze he mel en aarde om haar zin te krijgen. Hendrik Winkelaar dacht niet aan deze woorden, toen hij zijn votum deed horen. Te laat eerst merkte hij, dat het onvermijdelijke was geschiedt. Mag ik misschien weten, vroeg moeder Mien gevaarlijk-nederig, waarom ik niet achter het stuur zou mogen? Ten eerste is het geen gezicht, ant woordde Hendrik ondoordacht. Hij was een man die in vele opzichten met zijn tijd mee ging, maar in zijn gezin nog conservatieve denkbeelden handhaafde. Wel als jjj d'r achter zit met die druipsnor? informeerde Mien vrien delijk. De toespeling op zijn snor had va der Hendrik het beslissend waarschu wingssignaal moeten geven. Dan was, zoals Hester dat noemde, de boot aan. Hendrik achtte het beneden zich, in te gaan op de bespotting van het haarsiersel onder zijn neus. Vrouwen - horen niet achter het stuur, oordeelde hij, je ziet genoeg van die vrouwmensen die niks beters te doen hebben. Gisteren zag ik er een met een sigaret in haar hoofd nota- bene! en hij trok een gezicht als ver wachtte hij, dat aanstonds de aarde zou vergaan, waarop zulke schrikke lijke tonelen zich afspeelden. Heb jullie wel es gehoord, kwam Peter er droog tussen, wat het bete kent als een vrouw achter het stuur haar rechterhand uitsteekt? Nee, wat dan? vroeg Hester, die zich stilletjes zat te vermaken om die strijd tussen het ouderpaar. Het kan betekenen, dat ze voelt of het gaat regenen, dat ze een vriendin gedag zegt of dat ze linksaf moet. Haha, zei moeder Mien, gevaarlijk koel, moet ik lachen? Peter stak beledigd een sigaret op. Ze zochten het zelf maar uit. Hendrik Winkelaar had intussen vaag iets gemerkt van dreigende de pressie en dalende temperatuur en de wijze vermaning van wijlen zijn schoonvader begon ergens in zijn her sens alarmsignalen uit te zenden. Nou ja, Mien, opende hij de vredes onderhandelingen, dat bedoel ik niet. Ik zou alleen, hij zocht naar een ar gument dat bij haar in de flank zou vallen, ik zou alleen me geen raad weten, als er iets met jou gebeurde. Is daar meer kans op, dan wanneer jij achter het stuur zit? Hoe kan vader dat nu al weten, be middelde Hester, als hij er nooit ach ter gezeten heeft? (Wordt vervolgd) Vroeger klaagden vele mensen, want het was een zwaar bestaan; Dus wat zijn we tegenwoordig toch een stuk vooruitgegaan. Vroeger was moe met de stoffer in de week veel uurtjes kwijt, Maar wie nu geen stof kan zuigen is ontzettend uit de tijd. Voorheerj hadden we een wasplank en dan was het: boenen maar! Nu is 't met de wasmachine in een ommezientje klaar. Och, wat zijn we nu gelukkig, alles even mooi en fraai, Maar nu kunnen we niet slapen van het permanent lawaai. Vroeger weerden imnaakpotten in de winter het gebrek; Nu zijn we meer hygiënisch, dus we putten uit de weck. Oma had een kabinetje, nu staan wij bij een dressoir; Niet meer een fornuis met turven, met een oliehaard is 't klaar. Daarom zijn we zo tevreden en gelukkig tegelijk! Doch de heren zenuwartsen worden van de klanten rijk. Voorheen nam de trage trekschuit zelfs de hooggeplaatsten mee; Tegenwoordig is er bijna om het andre huis een slee. En toch -blijven we maar klagen, dat 's een ingeschapen wet, Evengoed in kleine huisjes als een peperdure flat. Maar na even veertig jaren, komt Tweeduizend op 't tapijt, Dan zal men van nu weer spreken Als: de goeie ouwe tijd! Jaap Mijderwijk. voorzitter antwoordde naar aanleiding van deze opmerkingen, dat het hier geen werkverschaffingsobject betrof, omdat het voor het aanzien van de gemeente van groot belang was dat deze kassen gebouwd werden. Er zal in de kassen hoofdzakelijk des win ters gewerkt worden en de lonen van deze mensen zullen toch betaald moe ten worden. Voorts vond spr. het een zeker recht, dat wanneer het regent de werklieden een schuilplaats op zoeken. Onlangs constateerde spr. echter dat er tijdens regen gewoon doorgewerkt werd. Als het minder zou kosten dan zou spr. wel voelen voor het particulier initiatief, maar in dit geval was zelf kweken voor de gemeente stukken voordeliger. De burgemeester was van mening, dat wanneer er geen vertrouwen was in de gemeentelijke arbeiders de raad ook een motie van wantrouwen zou moeten aannemen tegen de beide wet houders en tegen hem. De heer Pille vond het.jammer dat de arbeidsprestaties van de gemeente werklieden in het geding gebracht werden en vond het heel erg dat er geen vertrouwen meer werd gesteld in de gemeentearbeiders. Hoewel die voorzitter trachtte deze opmerking recht te zetten beschul digde mevr. van der Torren-Veendorp het college er van de zaken scheef te trekken. De voorzitter daagde hierop mevr. van der Torren uit haar woor den met bewijzen te staven. Toen zij daarin naar de mening van de voor zitter niet voldoende slaagde, werd haar het woord ontnomen. Uit pro test verliet daarna mevr. van der Torren-Veendorp de vergadering. Deze onprettige noot kenmerkte ver volgens de gehele zitting in de door gaans prettige Waddinxveense raad. Het voorstel werd vervolgens door de raad aanvaard mot 6 tegen 2 stem men. Tegen stemden de heren Slob en Noordam, terwijl de heer Lips zich van stemming onthield. De resterende agendapunten wer den nagenoeg hamerstukken. Achter eenvolgens werd besloten tot verkoop van een gedeelte van het terrein van de voormalige gasbriek aan de fa. van den Berg, tot het verlenen van een studietoelage, tot het verlenen van medewerking voor de stichting van een bijzondere kleuterschool en tot het verlenen van premie voor woning verbetering. Verder nam de raad em besluit dat een uitbreidingsplan ten westen van de spoorlijn Gouda-Alphen a. d. Rijn en een plan ten noorden van het be staande uitbreidingsplan in de Putte- polder in voorbereiding is. In het eerstgenoemde plan nl. het plan Groenswaard zullen 1100 woningen worden geprojecteerd en in het laatst genoemde 700 woningen. - Ook het voorstel voor de vervan ging van een windwatermolen aan 't Weegje, waarvan de kosten 1100, zullen bedragen werd door de raad aanvaard. Aan bet einde van de vergadering vroeg de heer Ververs, de aandacht voor de schuurtjes van de gemeente aan de Puttelaan. Verder informeerde spr. of het niet mogelijk was maatre gelen te nemen tot het verwijderen van de schuurtjes langs de spoorbaan nabij de Eikenlaan. Naar aanleiding van eerii vraag van de heer Lips deelde de voorzitter me de, dat de plannen tot deinping van de sloot langs de Onderwteg in een vergevorderd stadium van voorberei ding zijn. Tenslotte werd de toezegging ge daan, dat bezien zou worden in hoe verre de mogelijkheid bestaat om in deze gemeente door particulieren een ziekenauto eventueel met gemeente- subsidie te exploiteren. Prinses Beatrixlaan DE NIEUWE CURSUS begint D.V. woensdag 2 september a.s., des morgens om half negen. R J. Zuidema, h.d.s. DE NIEUWE MIDDENSTANDSCURSUS begint donderdag 3 september om 7 uur. Aanmelden en inlichtingen bij R J. ZUIDEMA, Henegouwerweg 8 Telefoon 637 van donderdag 27 augustus 1959 Donderdagavond kwam de gemeen teraad in openbare vergadering bijeen. Niet minder dan drie leden n.l. de heren C. E. G. Okkerse, J. P. van Oosten en H. C. Kooijman, waren af wezig. Het belangrijkste punt dat in deze vergadering aan de orde werd gesteld was wel het voorstel van bur gemeester en wethouders tot de bouw van een gemeenteliike kweekkas. Uit voerig werd over dit voorstel ge sproken. Besloten werd om de woning Nesse nr. 5 aan te kopen. Toegezegd werd dat deze woning zo spoedig mogelijk gesloopt zal worden. Deze aankoop houdt verband met de verbetering door de provinciale waterstaat van de noordelijke Gouwe-oever. De raad verenigde zich met de aan koop van een houten schoollokaliteit voor die prijs van 9450,exclusief kosten van riolering, sanitair en aan_ sluiting op het water- en elektrici teitsnet. Voorlopig zal deze lokaliteit aan het r.k. schoolbestuur in gebruik gegeven worden, aangezien het er niet naar uit ziet, dat voorlopig een oplos sing gevonden zal worden voor de permanente uitbreiding van de r.k. school. De financiële commissie vond het gevraagde krediet erg hoog en vroeg zich af of het schoolbestuur niet te lang gewacht heeft met het indie nen van de bestaande school, hetgeen door de voorzitter werd bestreden. T.z.t. bestaat de mogelijkheid deze lo kaliteit weer voor een andere school te benutten of eventueel in gebruik te geven aan een muziekvereniging. Het schoolbestuur had in overleg met B. en W. zelf een lokaliteit kunnen aankopen, maar B. en W. vonden het gewenst dat dit door de gemeente zelf geschiedde. VADER VAN JEUGDIGE INBREKER OP VRIJE VOETEN. Da heer A. W. M., vader van de jeugdige inbreker, is na verhoor op vrije voeten gesteld. Zijn echtgenote, de 35-jarige mevr. M. A. M.-M. is na verhoor ter be schikking gesteld van de officier van justitie te Rotterdam. GEVRAAGD: NET MEISJE A. de Jong, Noordkade 2 TE KOOP: Lijsterbesstraat 52a De kweekkassen Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van B. en W. tot de bouw van een dubbele kweekkas en een werkplaats, tevens ketelhuis en de plaatsing van twee rijen broeikassen voor een bedrag van 27.500,in totaal. Het opkweken van de voor de beplanting benodigde planten, ge schiedde tot dusverre steeds in de kassen van een particulier, hetgeen een ongewenste toestand werd geacht. Daarenboven bleek ook daar de ruim te te gering te zijn voor het opkwe ken van de benodigde planten voor de verfraaiing van de gemeente. Door de gemeente zou hiermede per jaar een voordeel van rond 1800,— behaald worden. De financiële commissie adviseerde om het voorstel terug te nemen en nog een nader onderzoek in te stellen of geen goedkopere oplossing gevon den kon worden. Ook in de bouw commissie hadden de leden het niet eens met elkaar kunnen worden. De voorzitter merkte op, dat een voorstel voor de bouw van een ge meentelijke kweekkas reeds zeer lan ge tijd in de pen was. Met voorbeelden uit andere ge meenten staafde de voorzitter het be wijs, dat het zelf kweken van de plan ten enorme voordelen heeft boven het aankopen ervan. Ih het nieuwe uit breidingsplan in de Puttepolder kan niet volstaan worden met het planten van enkel heesters. Er zal daar kleur in gebracht moeten worden door ver schillende planten. Hetzelfde geldt voor het Warnaar-plantsen. De voor zitter wees er verder nog op, dat het planten van door de tuinlieden zelf opgekweekte gewassen met veel meer liefde zou geschieden dan dat dit zou kunnen geschieden bij aangekochte planten, terwijl de planten dan ver der voorradig zijn wanneer dit nodig wordt geoordeeld. Daarenboven is er voor de 10 tuinlieden, die de gemeen te momenteel heeft in de winter niet voldoend'e arbeid Dan zou het werk in de kassen verricht kunnen worden. De heer Lips wilde het voorstel aan houden, waarna de voorzitter opmerk te, dat dit wel moeilijk was omdat deze zaak thans niet langer uitgesteld kan worden. Mevr. van der Torren-Veendorp (WD) was van mening, dat wanneer de tuinlieden des winters in de kas gaan werken gesproken moet worden van een werkversehaffingsobject. Verder vond zij het onjuist, dat de lonen van deze mensen niet in de exploitatie-opzet waren opgenomen. Spr. verklaarde er voorts zich een te_ genstander van dat de overheid op de stoel gaat zitten van het particu liere leven. Verder achtte zij het werk in de kassen van dien aard, dat het gemakkelijker was om de deur open te doen, dan uit de kas te komen. De FEUILLETON No. 4 I door TOM LODEWIJK

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 5