Weekblad voor Waddinxveen B 1/Keedec de vcouw ■J DE SPIEGEL N I EUWS jac. saton ROUWER U kent de volgorde JAC. SATON No. 74% vrijdag 17 september 1959 1 be jaargang Adres redaktie en administratie Oranjelaan 30, Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal I 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden VAN DE WEEK Op last van de officier van justitie, mr J. F. Hartsuiker, zijn vier Rijks politiemannen gearresteerd. Zij wor den ervan verdacht geld te hebben aangenomen van verkeersovertreders, die op deze wijze hun proces-verbaal konden afkopen. De politieagenten zijn tegen de lamp gelopen toen een van hen in het Gooi een automobilist aanhield die in aangeschoten toestand verkeerde. De arresterende wacht meester gaf hem te verstaan, dat hij voor 75 gulden het proces-verbaal kon afkopen. De man betaalde, maar wendde zich vervolgens met een klacht tot de officier van justitie. De wachtmeester had het geld gedeeld met de anderen. De officier van ju stitie neemt aan, dat de 4 wachtmees. ters zich aan meer gevallen van cor ruptie hebben schuldig gemaakt. Ook in Den Haag is een politieagent aange houden, eveneens verdacht van cor ruptie. Deze hoofdagent had van een automobilist een fooi van 10 gulden ontvangen voor het feit, dat hij voor zijn te hard rijden geen bon kreeg. Een tweede agent is geschorst, omdat hij van het geval geen juiste verkla ring heeft afgelegd. De politie in de grote steden krijgt het anders wel druk. Ze gaan namelijk een aktie op touw zetten, dat nu de voetgangers betreft. Er zal speciaal op deze men- De prinses heeft zich bij het Ameri kaanse volk en pers al direkt geliefd gemaakt, door haar eenvoudige op treden en geestige antwoorden tijdens de persconferentie. Geliefd is niet de brandstichter bij de boeren in het plaatsje Hank, waar men hem heeft opgewacht met jacht geweren en dorsvlegels. Onverwachts waren er drie betrekkelijk ernstige branden in het plaatsje uitgebroken, sindsdien houdien de boeren en de politie uiteraard in dit polderland schap de wacht om de pyromaan te kunnen grijpen. Gelukkig heeft hij tot op heden niets meer van zich laten merken. De mogelijkheid bestaat dat de consumptiemelk per 1 april niet vier cent maar 6 cent per liter in prijs wordt verhoogd. Deze verhoging is het gevolg van het besluit van de re gering om de consumentensubsidie op de melk stop te zetten. Zoekt U een fiets modern en degelijk van lijn steeds voorradig bjj KRAIJ ESTEIJN 9iN sen gelet worden. Het is namelijk ge bleken, dat de meeste voetgangers de verkeersregels gewoon negeren. Daar na heeft de Verkeerspoiitie-commis- sie, dit is een organisatie waarin de verkeersdeskundigen uit de grote ge meenten plus vertegenwoordigers van de Rijkspolitie zitting hebben, beslo ten hier iets aan te doen. Hoewel het meer als een opvoedkundige maatre gel geldt, zal bij zeer ernstige over tredingen proces verbaal worden op gemaakt. Voor het eiland Rozenburg heeft men grote plannen. Deze plannen be treffen een enorm Hoogovenbedrijf, dat volgens mr. K. P. van der Man delen, voorzitter van het curatorium van Staatstudie-stichting, bijna geheel met Nederlands geld gefinancierd kan worden. Men zal buitenlandse inmen ging echter niet afslaan. Men hoopt evenwel dat de 350 miljoen gulden, die nodig zijn geheel uit Nederlandse bronnen zal komen. In deze hoog ovens zullen 4000 man werk kunnen vinden en het zal een staalproduktie van drie miljoen ton leveren. Ter vergelijking met de hoogovens in IJ- muiden: deze laatste levert 12 mil- jen per jaar - dus minder. Voor de financiering zal de staat zeker zijn medewerking moeten verlenen, aldus de heer van der Mandiele. De firma Verolme zal met een Amerikaanse onderneming een contract afsluiten van 800 miljoen gulden, voor de bouw van vier oceaanschepen. Om in Rot terdam en omstreken te blijven. Het kan niet uitblijven: De nozems in Rotterdam zijn ook begonnen. In Rot terdam kon men echter werken met de ervaringen in Amsterdam opge daan. Toen de nozems hier met rel letjes begonnen werden direkt de grootste belhamels gearresteerd en de volgende dag al berecht. Hoewel het allemaal voorlopige straffen waren sloeg dit onder de nozems zó in, dat het nu in de avonduren volkomen rustig is. Van de stad Rotterdam naar New York. Na haar aankomst in de haven van die plaats heeft zij van de zogenaam de „Ticker-tape parade" mogen ge nieten, welk voorrecht New York al leen aan de allergroosten ter wereld schenkt. Tienduizenden stonden langs de route, die onze prinses zou gaan, opgesteld, terwijl de confetti-ragens int de wolkenkrabbers neerstroomden. ANGST KAN DOOR DWANG VERERGEREN. Daar gebeurt he(t weer, wat de laatste tijd zo vaak voorkomt en waar moeder zich echt ongerust over be- gint ta maken. Liesje, haar vierjarig dochtertje en enig kind, dat zoet in de tuin in de zandbak aan het spe len was, komt gillend naar binnen hollen: Stoute poes, mammie! Stoute poes! Het kind is over de zenuwen heen en moeder weat bijna niet, hoe ze haar tot bedaren moet brengen. Het is pas de laatste tijd en heel plotseling begonnen, deze overdreven angst voor dieren, terwijl ze er toch nooit kwaad van heeft ondervonden. In de tuin komen wel eens buurkat- ten, maar Liesje bekijken ze niet eens. Mogelijk is het kind er een keer van geschrokken, toen ze zo'n kat opeens vlak achter zich zag zitten, zonder dat ze hem op zijn zachte pootjes had horen aankomen. Moeder weet het niet, maar ze vindt deze angst van haar kind abnormaal en maakt zich er daarom zorgen over. Op straat of in winkels gaat het net zo met honden. Liesje hoeft maar het kleinste, zachtaardigste hondje te ontdekken, of ze kruipt gillend achter moeder weg. Moeder voelt zich opgelaten tegenover de andere mensen met zo'n bange wezel van een kind. „Aai het maar". In het begin heeft ze haar boos heid cn verlegenheid gereageerd door liesje te willen dwingen. „Kijk dan, dat het hondje niets doet. Het is een lief hondje". Ze trok haar dochtertje naar de hond toe en greep haar hand je om haar het dier te laten strelen. Maar toen volgde er helemaal een gegil of ze gevild werd en Liesje spartelde zo hevig tegen, dat moeder het er zelf van op de zenuwen kreeg en haar een fikse tik gaf. Dat moet U niiat doen, waagt een oude dame het op een dag tegen de moeder te zeggen. Als een kind er gens angst voor heeft en je wilt ze met allé geweld dwingen, die te over winnen, maak je het alleen maar er ger en heb je kans, dat ze er nooit meer overheen komen. Moeder krijgt de neiging, prikkel baar te vragen, waar ze zich mee be moeit. Maar de dame heeft zo n vriendelijk gezicht en schijnt het zo goed te menen, dat ze wel tot de conclusie moet komen, dat dit geen bemoeizucht is. Het is net als met kinderen, die bang zijn voor water, gaat ze voort. Dit moet je er ook niet onverhoeds in duwen en dwingen door te zetten. Geef ze de tijd, er uit zichzelf vertrouwd mee te raken. Koop een konijntje. En wat zoudt U doen in zo'n ge val met die rare angst voor honden en katten? vraagt moeder ondanks zichzelf. Ik had ook een kind, dat eraan leed, vertelt de oude dame. Dat heb ik heel eenvoudig opgelost. Ik kocht een konijntje, dat veilig in een hokje zat. Zolang hij ook daar bang voor was, forceerde ik niets. Als ik het diertje eten gaf, bleef hij op een af stand staan, steeds op zijn moede, om het hazenpad te kunnen kiezen, als het dier eens mocht ontsnappen. Toen dat nooit gebeurde, kwam hij steeds dichterbij. Ik deed of ik het niet zag; moedigde hem nopit aan en trachtte hem zeker niet te lokken. Ik ging rustig mijn gang, praatte met het konijntje en streelde het over de neus, Eri op een dag stond hij ineens naast me en stak een aarzelend vin gertje uit. Zo heeft hij helemaal uit zichzelf zijn angst voor het konijntje leren overwinnen en niet lang daarna was hij ook niet bang meer voor an dere dieren. Moeder is blij, dat de oude dame haar dit verhaal verteld heeft. Er is nog geen konijntje voor Liesje ge kocht. Maar ik heb een idee, dat het er toch wel gauw van zal komen. Marcelle. I UIT ONZE I WOONPLAATS i Jubilarissen gehuldigd C. VAN MILLIGEN W. VAN RHIJN 'n HoA^o-ye? KOMT U EENS BIJ ONS. WIJ ADVISEREN OP DESKUNDIGE WIJZE De vanouds bekende zaak met de buitenklok. Foto Sjaok Noteboom Het eed'le hout krijgt moeizaam slechts de lijnen die 't oog bekoren door hun sierlijkheid. De zager zaagt eerst weg wait moet verdwijnen, opdat het werkstuk aan geen fouten lijdt. Allengs ziet men de ruwe vorm verschijnen Dan komt de draaier, die met juist beleid des zagers werk voorzichtig gaat verfijnen en uit zijn bolster 't eindprodukt bevrijdt. Blijft dan niet treuren als de felle zagen Uw hart soms openrijten. Blijf niet klagen al wordt de wrede beitel scherp gevoeld: het heeft een ZIN, al wat gij krijgt te dragen! Want eens komt, op het einde van Uw dagen, het werkstuk zichtbaar, steeds door God bedoeld, (vrij naar Banneke) Zaterdag j.l. kwamen directie en verder personeel van de N.V. Hout- waremfabriek vh. D. Bremmer Jzn met hun echtgenoten bijeen in het verenigingsgebouw in de Stationsstraat i.v.m. het feit dat de chefs der afdelingen draaierij en zagerij, de heren C. van Milligen en W. van Rhijn, dezer dagen 50 jaren aan genoemd bedrijf verbonden zijn geweest.^ Ook burgemeester van der Hooft, de gemeentesecretaris en enkele familieleden van de jubilarissen waren tegenwoordig. Na opening van het feestelijk samenzijn door de directie hield de burge- mieester een vlotte speech en spelde hij die zilveren ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau de halve-eeuwers op de borst, welke ceremonie werd besloten met gezamenlijk zingen van het volkslied. Voorts werden toespraken gehouden zowel van de zijde der n.v. als namens het personeel, waarbij de algemene waardering niet alleen in woorden maar van beide zijden ook in herinneringsgeschenken tot uiting kwam. De heer van Rhijn vertolkte daarna de gevoelens der beide jubi larissen. Toen na een paar uren van gezellig samenzijn een der leden van het personeel (zelf ook reeds een halve-eeuwer!) de bijeenkomst sloot, konden allen oP een bijzondere genoeglijke middlag terugzien, (zie foto's) RIJWIEL- EN PUZZELRIT. Zaterdag 26 september a.s. is het de dag van Werkende Jeugd, waar u allen getuige van kunt zijn. 's Middags om 2 uur is er dan nl. de start van een rjjwiel-puzzelrit vanaf het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Deze rit gaat over een afstand van ongeveer 25 km en voert u als u deelnemer wilt zijn kris kras over de wegen, waarbij oplettendheid blijft geboden van miniuut tot minuut. Zo buitengewoon moeilijk zal deze eerste puzzelrit niet zijn, omdat er voor iedere deelnemer evenredige kansen moeten blijven. Niettegen staande is de mening van de organi sators dat er heel wat strafpunten zullen vallen, daar er wel kleine ad dertjes onder het fietsgras zitten. Niettemin is het de moeite waard om raat vele anderen deze gemoedelijke strijd aan te binden om dat er mooie prijzen beschikbaar zijn, welke o.a. zijn aangeboden door de Batavus Rij- wielfabrieken. 9n olie qo&de. UeAenMedinqzo&en in Waddinxveen alleen Herencostuums Regenjassen Sportcolberts Pantalons De voor-inschrijving is op Kerkweg 76 voor een bedrag van 0,50 en 26 september aan de start. Niemand hoeft thuis te blijven, daar het geen snelheidsrit wordt, maar voor jong en oud een gezellige zoektocht. Wij verwachten voor deze eerste puzzelrit voor rijwielen veel deelnemers, en hopen aan de win naars de prijzen uit te reiken en wel 's avonds 8 uur in het verenigings gebouw bij de openingsavond van de Instuif. GESLAAGD. Aan de R.K. Modevakschool slaag de voor costuum J. van der Wijn- gaarde, A. van der Hoorn, F. van der Krans, P. Asscheman, T. Hoo- gebrug, K. Olie, N. Koppenaal en A. Snel en voor lingerie Pita Minee. Deze meisjes zijn opgeleid door mej. R. Blom, het examen werd af genomen door zuster Alayse uit Gou da. VERGADERING E.H.B.O. Dinsdag 15 september hield de afd. Waddinxveen der Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. in het verenigingsgebouw in de Stationsstraat een zeer goed be zochte vergadering. Na opening door de voorzitter, de heer R. H. Bezoen, werd de agenda afgewerkt. Na de pauze werd overgegaan tot de behan deling van het hoogtepunt van deze avond nl. het uitreiken door Dr. Hel leman van de in deze cursus behaal de diploma's. Deze werden na een hartelijke toespraak, waarin er op werd gewezen dat het bezit van dit waardevol diploma ook zijn verplich tingen meebracht, uitgereikt aan de dames mevr. J. H. Plompf-van Noort, mej. R. Koops, mej. M. Voshol en de heer W. C. Boere. Hierna overhan digde de heer Boere -namens de cur sisten aan de dokter een blijk van waardering voor de aangename wijze waarop deze de cursus had geleid, te vens overhandigde hij aan de voor zitter voor de prettige wijze en goe de verstandhouding op deze avon den, een geschenk. Hierna richtte de voorzitter het woord tot de dokter, hij schetste in enkele woorden de goede verstandhouding tussen do cent en de E.H.B.O. en als dank voor het vele dat de dokter had gedaan, bood hij de docent namens de afd. een verrassing aan. Na deze ver klaarde dr. Helleman dat deze mo menten altijd een aangename verras sing blijven en tevens laten zien dat er steeds een goede verstandhouding heerst, hij hoopte dat dit in de toe komst zo mag blijven. Na nog enige tijd in gezellig samen zijn te hebben doorgebracht sloot de voorzitter deze zeer goed bezochte vergadering. ZWEMBAD WORDT GESLOTEN. Het gemeentelijk zwembassin aan de Kanaaldijk zal a.s. zaterdagavond voor het publiek gesloten worden. Het bezoek aan het zwembad is in het afgelopen seizoen buitengewoon druk geweest. Het mooie weer en de sterke uitbreiding van het inwoner tal hebben hierop een gunstige in vloed uitgeoefend. BEGRAFENIS H. KUIPER Op de algemene begraafplaats is zaterdagmiddag het stoffelijk over schot ter aarde besteld van de heer H. Kuiper, die in de plaatselijke christelijke vakbeweging een voor aanstaande plaats innam. De heer Kuiper is tijdens een ver blijf bij familie in Bameveld vorige week na een kortstondige ziekte over leden. Voor de begrafenis bestond zeer veel belangstelling. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds. J. Snoey, Geref. predikant. Deze schet ste het leven en de eenvoud van dit leven van de overledene. Zijn ge loofsvertrouwen vormde een basis voor zijn streven ten dienste van de christelijke vakbeweging. Zijn leven was Christus' en zijn sterven was Hem te dienen in alles. Op verzoek van de familie werd daarna door de aanwezigen gezongen U alleen, U loven wij. Vervolgens sprak de heer van Bochoven, personeelschef van de n.v. Autoindustrie Verheul, waar de over ledene werkzaam was. Deze herdacht de overledene als een harde werker. De heer Jaarsma sprak namens het hoofdbestuur van het C.N.V. Deze ging in het bijzonder in op het werk van de overledene in dienst van de christelijke vakbeweging. De heer Kuiper was een van de oprichters van de Wadddnxveense Christelijke Besturenbond en daarnaast bekleed de hij het voorzitterschap van de plaatselijke afdeling van de Chr. Me- taalbewerkersbond Tenslotte sprak de heer De Boer te Barneveld, zwager van de overledene. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor het ziekenfonds „draagt elkanders lasten" van het C. N.V. heeft opgebracht 273,77. HUISARTS OOGARTS SATON en krijgt een PRIMA BRIL OPTICIEN De vanouds bekende zaak met de buitenklok. VERPLAATSING BEDRIJF. Ons kantoor en de drukkerij zijn thans overgeplaatst naar het pand Oranjelaan 9. Wij verzoeken alle op drachten van drukwerk, bijdragen en advertenties voor het weekblad aan dit adres te doen bezorgen. Wij zijn telefonisch als volgt te be reiken: Kantoor en drukkerij, Oranjelaan 9, no. 438. Boekhandel (J. B. Veldwijk), Oranje laan 30, no. 349. F. Veldwijk (woonhuis), Oranjelaan 28, no. 820. Bel Bü Brand No. 300

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 1