BURGERLIJKE S TA VII Pietje, PZuib en jantje ^ap^fxe £eute pAijA, EEN AUTO kelijk spijt van hebben, want onze leus is „gezelligheid kent geen tijd"! En dat zul je er zeker vinden evenals op de clubavonden van Werkende Jeugd. Een volgend bericht dat zeer zeker velen met vreugde begroeten. Na tuurlijk gaan wij weer aan 't werk en niet zo zuinig ook. Er staat al weer het een en ander op het programma, zodat de kans bestaat dat we een en ander als vorig jaar op de club weer vaak tijd te kort komen. Laat dit zo genaamde hard aanpakken jullie niet afschrikken, want als je om je heen eens vraagt over dit werk zul je al leen enthousiasme horen, en ben je er als de kippen bij om mee te gaan doen. De eerste subavond is vrijdag, dus vandaag 18 september voor jon gens en meisjes van 14 tot 16 jaar, de eerste avond voor anderen van 17 jaar en ouder 25 september, en dan om 7.30 tot 10 uur, Julianastraat 10. Het Bestuur van W. J. SPORT IN HET KORT V.V. WADDINXVEEN. De eerste dag van de competitie behoort weer tot het ver|eden en als wij dan de resultaten beiujKen mo gen we niet ontevreden zijn. Het le elftal speelde een goede wedstrijd tegen Nado-V en verdeel de de punten, wat zeker de vernou- ding was. Het le zat. elftal startte nog beter door in een niet al te hoog staande wedstrijd Jodan Boys 2 met 3-0 van zich af te schudden. De la gere elftallen konden het niet tot winst brengen, wat voor het 2e elf- tel toch wel tegenviel. De junioren A deelden in de be- |angrijKe wedstrijd tegen Be Fair A broederlijk de punten 2-2. Het B elftal moest met een neder laag genoegen nemen, terwijl Cl haar eerste overwinning boekte. Voor het a.s. weekend staan de volgende wedstrijden op het program ma: Waddinxveen 2Bodegraven 2, 2,30 u. Waddinxveen 3—Ammerstol 5, 12 u. Waddinxveen ZISchoonhoven ZI, 5 uur. Waddinxveen Z2Moerkapelle ZI, 3,15 uur. Nieuwkoop AWaddinxveen A, 4 u. Boskoop BWaddinxveen B, 2,45 u. Waddinxveen CHGouda C3, 2 uur. Olympia C3Waddinxveen C2, 3,15 u. BE FAIR NIEUWS. Aid. Voetbal. Over het resultaat van de tweede competitie ronde, mogen we in geen geval ontevreden zijn. Het eerste elf tal wist tegen de verwachting in de eerste KNVB-punten tegen Jodan Boys in de wacht te slepen, terwijl het tweede elftal beide punten van het sterke Zwammerdam wist af te snoepen. Uitslagen: Be FairJodan Boys 2-2 Zwammerdam IIBe Fair II 2-3 Be Fair AWaddinxveen A 2-2 Gouda BIBe Fair BI 7-0 Gouda B5Be Fair B2 3-3 GDS CI—Be Fair Cl 1-9 Waddinxveen CIBe Fair C2 2-1 Programma voor a.s. zaterdag: M.T.B.—Be Fair, ,415 uur Be Fair IIJodan Boys II, 4 uur Be Fair IIIRijnstreek H, 3,15 u. Esto A—Be Fair A. 4 uur Donk BIBe Fair BI, 2,45 uur Be Fair B2Ona B3, 2 uur WSE CI—Be Fair Cl, 2 uur Gouda C6Be Fair C3, 2 uur Vertrek van het eerste elftal is ge steld om 3 uur vanaf het terrein. TOTO NIEUWS. Naast het adres van de heer J. Va neman, St. Victorstraat 26, waar U poolformulieren kan inleveren van 7 tot 9 uur kan er ook ingeleverd wor den bij G. Verwoerd, Ieplaan 118, tussen 6 en 8 uur ook vrijdagsavonds. SCHAAKVERENIGING W.S.V. Uitslagen van de le ronde, le groep J. TolA. van der Starre %-'/* P. BroerJ. Peters 1-0 W. VerstoepTh. Verbree 1-0 A. van Dijken—A. Versluis 1-0 2e groep A. J. KleijwegJ. C. Adriaansen 1-0 W. A. den BoerL. Schoenmaker 1-0 Th. NieuwetsW. van Oort 1-0 2e groep B. A. Doornhein—H. Sdhildt 0-1 P. Perdiik—W. A. van Os 1-0 A. Brouwer—P. v.d. Hoek %-Va DAMVERENIGING EXCELSIOR. Uitslag 1ste ronde der onderlinge competitie. S. H. ZwanenburgG. Heeren 2-0 A. Blom—F. M. P. Jacobi 1-1 P. C. die JoodeD. la Grand 2-0 J. A. DoornheinA. Zwanenburg 1-1 W. van der HeijdenB. van Eik 2-0 D. M. de GelderM. Smit afgebr. J. de Bel—J. L. de Rijke 2-0 A. BlonkC. Blonk 2-0 C. StolkerA. van der Flier 1-1 C. H. KrampA. N. Littooij 1-1 De eerstgenoemden speelden met wit. Uitslag 2e ronde der onderlinge competitie: J. L. de RijkeW. v. d. Heiden 2-0 C. Stolker—H. Hofman 1-1 M. SplitA. van der Flier 0-2 M. Geers Jr—J. de Heer 0-2 P. C. da JoodeA. Rietveld 1-1 J. de Bel—J. de Heer 0-2 Het eerste tiental speelde een pro motiewedstrijd tegen Roozenburg. Het was een spannende strijd, waar uit Roozenburg twaalf en Excelsior acht punten haalde. Excelsior I heeft dus niet de eer bereikt dit seizoen in de hoofdklasse uit te komen. Uitslag van deze partijen: A. Blom—C. L. Pols 0-2 A. N. LittooijG. Kleiwegt 2-0 C. H. KrampR. Barendrecht 2-0 F. M. P. Jacobi—H. v. d. Knaap 2-0 D. H. Zwanenburg—A. Klapwijk 0-2 A. BlonkJ. W. Pols 1-1 C. Blonk—M. P. Voogd 1-1 G. HeerenC. Wezemjer 0-2 A. Compeer—M. Groeneveld 0-2 J. DoornheinJ. C. van de Bulk 0-2 W.I.K. NIEUWS. Zaterdagmorgen vroeg vertrok WIK met de bus naar Oosterbeek. Eerst ging het naar Austerhtz, waar vooral ae jeuga een paar prettige uren in de speeltuin doorbracht. Om twaalf uur Kwamen ze in Oosterbeek aan waar reecs duizenden wandelaars in Park nartensiein verzameld waren. Pre cies een uur werden de gevallenen van de slag van Arnhem herdacnt. Direct daarna begon het deiUe. De senioren gingen ai vroeg weg. De jeugd moest nog even wachten op 4 leden welke 's morgens nog met mee konden, en door een autobezitter gra tis werden gebracht. Hulde. Om twee uur trok de jeugd voorbij het monument waar de autoriteiten het delilé afnamen. Vlot ging net langs de vele plaatsen waar 15 jaar geieaen de airbornes langs gmgen. Hij het kerkhof brachten zij een sa luut am hen die daar hun laatste rustplaats kregen. Het was warm, maar de Oosterbekers waren evenals alle jaren paraat. Met water langs de wegen werden de wandelaars verfrist en de duizen den toeschouwers waren gul met ap plaus. De jeugd was nog het beste af. Het parcours liep veelal door het bos waar het wel stoffig maar lakker koel was. De senioren hadden het niet zo gemakkelijk op de landingsvlakte; toch hebben zij het er goed afge bracht. Vermoeid, stoffig en bezweet maar voldaan kwamen zij tegen zeven uur binnen. Om half tien arriveerde de bus aan de brug. Postduivenvereniging De Zwaluw Laatste vlucht van seizoen 1959, vanaf Sittard, 122 km. Los 12 15 uur. Aankomst le duif 2 30 13; 13e duif 2 51 38. Uitslag: P. C. 't Hart 1 9; P. C. Loendersloot 2 3 5 7 11 12; H. Russcher 4 6; F. Abbema 8 13; C. de Lang 10. Postduivenvereniging De Sperwer Wedvlucht vanaf Vilvoorden, 124 km. Los 9 15 uur, aankomst le duif 11 18 17; 35e duif 11 40 58. Uitslag: A. de Bruin 1 9; J. C. Koren 2 4 6 22 26 27 29; J. Degenkamp 3 7 12 25; H. van der Willik 5 11 18 35; H. van Dijk 8 10; P. Metselaar 13 20 23 32; W. van Ringelenstein Sr 14 28 30; N. van Vliet 15; W. van de Water 16 21 31 33; P. Vink 17 19; S. de Way 24; L. Verhoef 34. KAMPIOENSCHAPPEN P.V. DE ZWALUW 1959. Vitesse I. D. Boere; 2. W. Tamerus; 3. H. Russcher. Jonge duiven 1. H. N. van Haren; 2. C. de Lang; 3. P. Loendersloot. Oude en jonge duiven 1. P. Loendersloot; 2. C. de Lang; 3. H. Russcher. Fond I. C. Smit; 2. C. de Lang; 3. D. Boe- re; Generaal 1. C. de Lang; 2. D. Boere; 3. C. Smit. Kamp. duif, oude duiven H. Russcher met H 57.338.902. Kamp. duif, jonge duiven H. M. van Haren H 59.8961.67. Aangiften van 10 tot 16 september Geboren: Pirn, z.v. R. Aronson en G. E. van Prattenburg, Vijverlaan 29; Petronella, d.v. A. H. N. Beumer en C. van Soest, Ieplaan 43; Martinus, z.v. L. Markus en A. van Herk, Eikenlaan 112; Adriana, d.v. D. Huurman en A. J. Sekeris, Noordeinde 78; Cornells Godefriedus Maria, z.v. A. C. Verkley en M. A. J. van Meurs, Zuidkade 132; Wilhelmina Petronella Janna, d.v. B. W. C. van Buuren en J. Hardeman, Vijverlaan 13; Christiaan, z.v. G. Sanner en N. J. Bakker, Onderweg 32; Gerardus Klaas, z.v. G. Hollander en A. S. Smith, Ieplaan 87; Inge Catharina, d.v. A. J. Kok en E. Warnaar, Anna Paulównastraat 23; Teunis, z.v. T. Ververs en A. Kool, Dorpsstraat 17; Adriaan, z.v. A. Olree en M. Dem per, Mauritslaan 38; Alberta, d.v. B. van den Berg en A. M. Zalm, Kerkweg 200; Marijke, d.v. J. Engels en W. J. Hoop, Bodegraverstraatweg 10; Ondertrouwd: A. A. Klever en M. J. van Velzen; Gehuwd: C. J. Janssen en A. Roo- ker; A. Brouwer en J. B. van der Loo; Overleden: Wensveen, Aartje, e.v. L. van der Valk, oud 67 jaren; van Veenendaal, Cornelia, d.v. D. de Man, oud 83 jaren; Oudijk, Johanna, wed. van E. J. de Jong, oud 92 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: voeringmouwen; nagel, garnituur; zakmes; horloge, sok; me talen zwaaihark; tang; portefeuille m. DE WERELDREIS VAN Hoe de twee ook protesteerde, ze moesten mee, goedschiks of kwaadschiks. „Dat zijn ze niet!" fluisterde Pietje, toen hij hun gezichten in het maanlicht zag. En hij had gelijk, want het waren.... boer Jansen en zijn zoon, die door de politie meegesleurd werden Ze hadden in de herberg gezeten en waren zó beneveld, dat ze er niet eens aan dachten, zich bekend te maken. 40. De boer en zijn zoon werden netjes op het politie bureau ingesloten. Toen ze de andere morgen thuiskwa men, wachtte hun een nieuwe verrassing; ze vonden het hele huis leeggeplunderd en de boerin, met een prop in de mond, aan een stoel gebonden. Terwijl de politie hen meenam, waren de échte inbrekers gekomen! Pietje en Jantje wisten hiervan niets; die waren al verder getrok ken. inhoud. Verloren: zwembriek en badhand doek; grijze handschoen; portemon- naie met inh. PREDIKBEURTEN Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. H. Stolk, Scheveningen Nederlands Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. T. Lamgerak, Vinkeveen. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat. V.m. 9,30 uur Ds. E. H. Kalkman. Gereformeerde Kerk. V.m. 9 en 10,30 en nam. 6,30 uur Ds. K. Snoey, Dinteloord. Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop Woensdag 23 september, nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Kapelaan: A. P. G. Krempel Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 7 en 8 uur. Biechtgelegenheid: 's zaterdags van 5-8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. Loven zaterdags en zondags om 7 uur De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. C. A. de Geus FEUILLETON No. door TOM LODEWIJK „Mevrouw", zei Andriessen serieus „dat merk ik gauw genoeg. Geloof maar, als ik na een paar lessen merk dat u nooit behoorlijk autorijden zult leren, dat ik het u wel zeg. Dan kunt u boos worden en naar een ander gaan, maar ik ben niet van plan, u aan het lijntje te houden. Trouwens, ik heb het druk genoeg. Het leek Mien Winkelaar alleszins redelijk. Maar heus mevrouw, ik zou niet weten waarom u het niet zoudt leren. U bent geen zenuwpatiënte, zou ik zo zeggen en de hoofdzaak is niet het besturen van de wagen, maar het gebruik van de weg Vóór alles moet u de regels van het verkeer op uw duimpje ken nen. Alle borden uit uw hoofd weten Voordat u dat alles weet, moet u niet achter het stuur gaan zitten, zelfs niet van een elswagen. Neemt u nu dit boekje mee naar huis en bestudeer het goed. En daarna kunnen we met de les beginnen. Wanneer schikt u dat?" „Overdag, als mijn man weg is." „Natuurlijkhij raadpleegde zijn agenda, „wat dacht u van don derdagmiddag twee uur Mien dacht even na. „Dat kan best, ja. Hoe lang duurt het „Een uurdan is 't weer welle tjes. Dus om drie uur bent u weer thuis. Zal ik u dan donderdagmiddag om twee uur komen halen...." „Nee, natuurlijk niet viel ze be nauwd in. „U zeker met die wagen met dat lesbord voor de deurdan weet meteen de hele buurt het, en m'n man ook." „O, da's waar", grinnikte Andries sen, „die mag 't natuurlijk niet te we ten komen." „Ik zal wel zorgen dat ik er om twee uur ben" beloofde Mien „en lie ver ook niet bij ons in de buurt rij den „We gaan een heel andere kant op" stelde Andriessen haar gerust. Met kloppend hart koerste Mien de straat in, waar ze de grijze wagen met het bord Autorijschool Safety al voor de deur zag wachten. In dat ding zou ze straks zittenOpeens hadden de autorijlessen voor haar niets aanlokkelijks meer, zag ze als een ontzaglijk moeilijk examen, waar ze zeker niet doorheen zou komen. In de voorbije dagen had ze meer dan anders op het verkeer gelet. Ze had auto's te voorschijn zien schieten uit zijstraten, remmen horen piepen, nijdige claxons horen tetteren. Ze had de fietsers zien zwabberen over de weg, gehoord hoe een nijdige ver keersagent een voorbarige automobi list uitkafferde, later een andere die naar van de Hermandad in rustig, maar ongezellig gesprek verwikkeld gezien met een andere ridder van het stuurrad, het befaamde boekje- en-potlood in de hand Mien Winkelaar had angstige dro men gehad. Ze had achter het stuur rad gezeten van een auto, die met volle vaart dwars door de stad koer ste. En opeens had ze het stuurwiel zo maar in haar hand gehouden, he lemaal los. En de wagen reed door, recht op de Singel aan. Haar voeten schenen verlamd, ze kon het rempe daal niet vinden, ze zat maar als ver dwaasd met dat wiel op haar schoot toen tjoepte de wagen over de gracht rand, een schreeuw. Lig toch een beetje stil verzocht naast haar de slaperige stem van haar achtbare wederhelft. Zo dankbaar was ze dat het maar een droom ge weest was, dat ze haar arm om hem heen sloeg, zich realiserend dat ze in haar eigen warm bed lag en de so lide gestalte van Hendrik in zijn de gelijke pyjama naast haar. Meneer Andriessen stond al in de deur, de straat afspiedend. Mooi op tijd, mevrouw. Stept u maar in. Behaaglijk nestelde ze zich op de zachte bank, blij dat hij voorlopig het werk moest doen. Ze keek belang stellend toe hoe hij startte, schakel de, wegreed. 't Zou niet meevallen, dat straks allemaal uit mekaar te houden. Ze reden naar een stille woonwijk met oude, statige herenhuizen, nu meest pensions of kantoren. In een bijna verlaten straat stopte Andries sen de wagen. Nu moet u hier even gaan zitten zei hij, zijn plaats achter het stuur verlatend. Ze schoof er beverig ach ter. Kijk., en hij wees haar geduldig, hoe ze op de starter moest trappen en dan meteen het gaspedaal indrukken, hoe ze de koppeling moest gebruiken, leerde haar schakelen van een naar twee en dan naar drie, en achter uit. Hij liet het haar herhalen, drie, vier keer, en zei toen: Heeft u het ge snapt? Jawel, antwoordde Mien dapper. Nou, rijen dan maar. Ze zag hem ongelovig aan. Wat? Ik? Nu al? Ja natuurlijk, alleen rijdend leer je rijden. Ja maar. Koude rillingen liepen over haar rug. We gaan 'hier de straat uit, recht door, en dan komen we op de grote weg. Daar hebt u de ruimte. Allemaal makkelijk gezegd, dacht Mien, maar ze moest het eerst nog zien! En maakt u maar geen zorgen, ik zit naast u, en zoals u ziet, het is een wagen met dubbele bediening. U maakt geen brokken, heus niet. U bent de eerste niet. ze zijn allemaal zo begonnen. Zijn rustige zelfverzekerdheid gaf haar moed, en met een gezicht van een moedig de brandstapel bestijgen de martelares drukte Mien op de stratknop. Zwaar ronkend schoot de motor in actie. Grote grut, griezelde Mien. Niet zoveel gas waarschuwde An driessen, zo, koppeling in. helemaal Derde dinsdag. Daar was de derde dinsdag weer, De dinsdag van de Staten; Daar read de gouden sprookjeskoets Weer door de Haagse straten. Daar was weer 't uniform-vertoon, Een mengeling van kleuren, De telekiekkast toonde getrouw 't Historische gebeuren. Wij zagen weer de koningin, Die goede, plichtsgetrouwe, Daar zetten wij ons lied weer in, 't Wilhelmus van Nassauwe. Hoe veel ons inzicht ook verschilt, Hoe zwaar ook vele zorgen, Toch zijn wij een bevoorrecht volk, Wij voelen ons geborgen. Wij zijn vervuld van dankbaarheid, Vertrouwen, moed en blijheid, Omdat wij leven in een land Van vrede, rust en vrijheid. Clinge Doorenbos. tot de planknu in z'n één. Nu kop peling los latennee, geleidelijk zei hü met hokkende stem toen de wa gen met een schok vooruit schoot, alles maar kalm aan. zó, nu in de tweekoppeling inmooirecht uit maar. Een diepe zucht ontsnapte haar. Nu gaan we rechtsaf hoorde ze de rustige stem naast haar, richtingaan wijzer uit, nee, dat is links. zo, klei. ne bocht nemen mevrouwtje, nee, niet naar de overkant stureneen forse hand greep het stuurwiel en bracht Mien en auto weer op het rechte pad. Ze had graag haar klam voorhoofd afgeveegd, maar ze durfde het stuur niet loslaten. Tot haar grondeloze verbazing vond ze zichzelf, een klein uur later, weer in de straat terug, vanwaar ze ver trokken waren. Helemaal heel, inclu sief de auto. Zo zei Andriessen, nu zal ik het maar weer overnemen, zo dwars door de stad is nog een beetje ge waagd. Wacht, voor ik het vergeet, zullen we eerst even afspreken^ voor de volgende keer? Dus u vindt. Wat? Of u moet doorgaan? Natuur lijk, mevrouw, niks met u aan de hand hoor. Die zenuwen dat is de nieuwigheid. Maar u schakelt heel rustig en u rijdt heel precies, en was het nu zo moeilijk? Het was verrukkelijk straalde Mien, opeens van alle last ontheven. Dacht ik al. overmorgen, zelfde tijd, schikt u dat? Best knikte Mien. Een dag had ze wel nodig om weer tot zictafltlf te komen, vond ze. En ze luisterde met intense belang stelling die avond aan tafel, naar Hendrik, die de wederwaardigheden van zijn eerste autorijles verhaalde. Die Bakker, Sander Bakker heet hij, is een heel aardige vent, rustig. nog een jonge kerel. Hij zegt dat ik het best leren zal. Heb je al gereden? informeerde Mien, zich met intense voldoening be wust van haar grote geheim. Meteen al antwoordde Hendrik achteloos en nam nog wat jus. Step in en rij weg.nou, dat dëe ik toen maar, he? 't Ging nog ook. Geen kippen en honden overreden? wilde Hester weten. Hendrik zag haar meewarig aan. Het rijen zelf is niks aan verklaar de hij, je moet je alleen thuis gaan voelen in het verkeer. Ja, dat zei, viel Mien in, en corri geerde geschrokken meteen zichzelf, wie zei dat ook weer? Rijen leer je alleen door te rijen. Zo is het ook verklaarde Hendrik met ervaring in zijn stem en wijdde zijn aandacht aan de maaltijd. Wanneer moet je weer? vroeg Mien. Overmorgen, twee uur. Hij zag niet hoe -ze schrok. Waar rijen jullie? We hebben de kant van zee opge reden, in het duindorp.., nou, alle maal kronkelwegen en overal gepar keerde auto'sik had er geen mak kie an, vertelde hij gewichtig. Mien herademde. Duindorp was ver uit de buurt, ze was er vanmiddag kilometers vandaan gebleven. Ze ver onderstelde dat iedere instructeur zo zijn eigen - wiik had, waarin hij oe fende. Maar ze zou toch voor alle ze kerheid haar zonnebril maar opzetten verbeeld je dat ze haar Hendrik te genkwam! (wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 3