Tüeije 91uU en jantje fyojxfte DE SPOORLIJN N i E U WS IN HET ZILVER Vluchtelingenkampen Heren costuums 129,00 135,00 149,00 155,00 A. BROUWER Wf Het KALASIRIS corset OORSETCPEGJRq™ I MARKT 18 GOUDA DE WERELDREIS VAN 41. Ze brachten de nacht onder een ezelstruik door, en 42. Hij moest een zware koffer vol boorden, dassen werden blauw gebeten door de muggen. Het ergste was overhemden, enz. wegbrengen, en daar het warm was echter, dat ze de andere ochtend met lege maag verder en Klaas liever lui was dan moe, was hij er bij gaan moesten. Konden we maar wat verdienen! zuchtte Piet- zitten. Dragen, meneer? vroeg Pietje. Daar had Klaas je. Misschien daar! zei Jantje en hij wees op een jon- wel oren naar. Hier heb jullie all/sbei 5 cent, zei hij. geman, die aan de kant van de weg op een koffer zat. 't Adres staat op de koffer. Jullie zorgt dat hij aan *t Het was luie Klaas, bediende in een manufacturenwinkel. goeie adres komt en ga ik terwijl wat uitblazen. nen vroeg de heer van Beek (AR) of in het nieuwe raadhuis ook de dienst van openbare werken en de gemeen tebedrijven zullen worden onderge bracht. De voorzitter antwoordde, dat hiernaar wel gestreefd zal worden, doch dat het niet zeker is, dat alle diensten hier een onderdak zullen kunnen krijgen. Nadat de raad zich eenstemmig had uitgesproken voor de bouw van een nieuw raadhuis werd ook het ge vraagde krediet voor de voorbereiding van de plannen gevoteerd- Toen het eveneens aangenomen voorstel van B. en W. aan de orde werd gesteld om de Stationsstraat na bij de Kanaalstraat oyer een klein gedeelte door te trekken, kwam van de zijde van de financiële en bouw commissie de vraag naair voren of het niet beter, is de gehele doortrek king uit te voeren. De voorzitter merkte op, dat in de eerste plaats de woningbouw en de daarvoor nodige straataanleg voortgang moeten vin den. Daarnaast is het nodig de riole ring en de aanleg van andere straten zoveel mogelijk voortgang te doen hebben. In dit verband merkte de voorzitter op, dat het in de bedoeling ligt een urgentieplan op te stellen en dit in de eerstvolgende raadsvergade ring aan de orde te stellen. Het stuk beoogt de plannen voor de komende vijf jaar te omliïnen. De raad besloot tot verkoop van grond in de Bomeniwijk aan het ar chitectenbureau Bruck en Igesz te Arnhem, namens de heer H. Jansen te Arnhem voor de uitvoering van een bouwplan van 35 premiewoningen en 10 garages. Deze woningen zullen gebouwd worden op het nog onbe bouwde gedeelte van het bouwperceel begrensd door de Koningin Wilhelmi- naweg, de Louise de Colignylaan, de Amalia van Solmsstraat en de Frede- rik Hendriklaan. De totale oppervlak te bedraagt 6545 m2 en de verkoop prijs 150.300,—. Op 6 oktober zal het 25 jaar gele den zijn dat de spoorlijn Gouda-Al- phen aan den Rijn voor het publiek in het gebruik gestald werd. Dit ging toentertijd met enige feestelijkheden gepaard, waarbij enkele klassen schoolkinderen de eerste tocht moch ten meemaken. Heel spoedig na de opening dezer spoorlijn werd de voor spelling geuit, dat haar geen lang le ven gegund zou zijn en binnenkort weer opgeheven zou worden. En al heeft deze lijn enkele malen aan een zijden draad gehangen, zij bleef be staan en ward enkele jaren zelfs ge moderniseerd. Denken we terug aan het begin van deze spoorverbiding zien we in onze verbeelding nog die kleine motorwa gentjes, rijden, afkomstig van een Zeeuwsa lijn, door het publiek als „strijkijzer" betiteld. Met enkele jaren werd de stoomtractie ingevoerd. Na afloop hiervan kwam de diesel op de lijn, met als laatste de comfortabele „Blauwe Engel". Deze tractie werd enkele jaren om gezet in een elektrische. Gelegen op de me,ast gunstige plaats in onze gemeente, bereikbaar zowel van het dorp, de Sniep, de Oranje- wijk en de omgeving brug, zouden we de spoorweg niet meer kunnen missen. En hoemeer onze gemeente zich in de toekomst zal uitbreiden, hoe meer de spoorbaan van dienst kan zijn. Het wil ons voorkomen^ dat ook het passagiervervoer zich In een steeds stijgende lijn zal bewegen. Dit ver voer zou zelfs nog omvangrijker kun. nen worden als de direktie van de N.S. iets meer aandacht gaf aan de CONCERT VOX JUBILANS. Zaterdag 3 oktober a.s. geeft de Herv. Gem. Zangver. „Vox Jubilans" o.l.v. Mar. Egberts, een concert in de Wilhelminakerk te Rotterdam. Een nieuw programma van geeste lijke liederen zal worden uitgevoerd. Het programma vermeld o.m. Rejoi ce in the Lord always van George Ratbohne, In den Nacht van H. J. Dirkse enz. Feike Asma die het koor zal begeleiden, speelt o.m. Variaties over bekende geestelijke zangwijzen, en het Allegro in bes van Handel. Ook. vele belangstellenden uit onze gemeente zullen met het koor mee reizen, en dit concert bijwonen. JUBILARISSEN BIJ STOEL- EN MEUBELFABRIEK H. A. VAN BERKESTEIJN N.V. Er is reden om trots te zijn, dat een bedrijf 38 jaar terug, klein be gonnen, nu reeds voor de 15e en 16e maal een 25-jarig dienstverband her denkt. Met deze woorden begroette de directeur de heren M. van Deest uit Gouda en L. de Bruijn, alhier, die met hun dames woensdagmorgen in Da heer Van Oosten (kvp) sprak over deze plannen zijn blijdschap uit. Met alle respect voor datgene, wat de ontwerpers tot op heden in deze ge meente gebouwd hebben, noemde hij het met het oog op de variatie in de woningtypen verheugend dat er ook plannen van buiten komen. Voorts besloot de raad tot verkoop van een perceel bouwgrond eveneens in de Oranjewijk tot een totale opper vlakte van 19.575 m2 voor 437.400, aan de heer P. D. Stuurman alhiar, voor de bouw van 96 woningen. Dit bouwperceel is gelegen ten westen van de Koningin Wilhelminaplein. Mevr. van der Torren-Veendorp (WD) bepleitte nogmaals de bouw van garages in deze wijk. De voorzitter deelde mede, dat er plannen bestaan voor de bouw van 'n zg. nachtgarage met boxen. In verband met de op handen zijn de verbouwing van het Gereformeerd verenigingsgebouw was het noodzake lijk het diepriool in de Stationsstraat met de meeste spoed door te trekken aangezien anders geen vergunning tot verbouwing zou kunnen worden ver leend. De raad besloot hiertoe en voorts tot de aanleg van straten in de Oranjewijk. De leden van de adviescommissie voor de woonruimte werden als zo danig herkozen. De voorzitter bracht dank aan deze leden voor het moeilijke en vaak on dankbare werk dat zij verrichten. De raad verleende een krediet als bijdrage van Waddinxveen voor de herdenking van het 25-jarig bestaan van de spoorlijn Gouda-Alphen, Bij de rondvraag werd medege deeld, dat met de bouw van de wo ningwetwoningen van het contingent 1959 nog niet is aangevangen daar hier veel moeilijkheden te overwin nen zijn geweest. Thans is het bouw plan ingediend zonder het goedkeu rend advies van het welstandstoezicht. aansluitingen te Gouda. In de vorige week gehouden raads vergadering deelde burgemeester van der Hooft mede dat dit feit enigszins feestelijk zal herdacht worden. Er werd van gemeentewege een bedrag hiervoor gevoteerd. Met belangstelling zien we dit ge beuren tegemoet. Wij kunnen en mogen hier niet klakkeloos aan voorbijgaan; zolang er nog miljoenen mensen gebukt gaan onder deze misère. Wij lezen over Chroestjef bezoek aan Amerika. De Gaulle's standpunt inzake Algerië. Wat leest u omtrent het vluchtelin genvraagstuk? Heeft u zich wel eens afgevraagd, hoe en wie deze mensen moet opvangen? Reeds 10 miljoen mensen uit het Oosten hebben de Duitse grens over schreden. Dit probleem gaat niet al leen de Duitsers aan, maar ook ons. Nu bent u er nog 400 km van ver wijderd, maar dinsdag a.s. zal een grote gele wagen, met opschrift „Oost Priesterhulp" een inzameling houden voor de vluchtelingen die reeds hun vaderland hebben verlaten en zij, die nog gebukt gaan onder het Russisch terreur. Alles wordt met grote dankbaarheid aanvaard: kleren, schoeisel, zowel bedden en dekens enz. Laat u deze mensen zien wat u de vredie waard is! Wij zeggen u van deze plaats har telijk dank. UIT ONZE 1 WOONPLAATS het bijzijn van het gehele personeel gehuldigd werden in verband met- hun jubileum. De machines standen stil en tijde lijk was één der fabriekszalen tot feestzaal herdoopt. Toespraken van directie en perso neel gingen gepaard met het aanbie den van cadeaux en bloemen. De zich onder het personeel bevin dende amateur caberetiers zorgden voor een vrolijke afwisseling. Een plaatselijk restaurateur zorgde voor de koffie en wijn. GESLAAGD. Aan de Rijks Universiteit te Leiden slaagde voor 'het 2e deel van het Candidaatsexamen Geneeskunde, on ze plaatsgenoot J. D. P. van der Lin de. RIJWIEL -PUZZELRIT. Wij mogen hierbij u onder de aan dacht brengen, dat de inschrijving open blijft aan de start tot a.s. zater dag 3 uur, maar dat is dan ook het aller uiterste. Maak van deze gele genheid gebruik, het is gegarandeerd een gezellige rit. En dat in Waddinx veen voor de eerste maal voor wiel rijders. Hebt u de prijzen al gezien, bij Rij wielhandel Versluis? Ga dan direkt, en u schrijft zeker dadelijk in, om een van deze trofeën te winnen. Al leen bij uitermate slecht weer, wordt de rit uitgesteld! INSTUIF. Alle jongelui vanaf 15 jaar weten het toch zeker al, dat zaterdagavond om 7 uur voor hen de deuren van het verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat openstaan? De instuif gaat weer draaien, met naar wij hopen vol doende materialen om jullie allen ge zellige avonden te bezorgen. De hele winter door is er gezelligheid, dus blijft niet op straat, maar kom naar de Instuif. FEESTMIDDAG „NIEUW LEVEN" De Pluimvee- en Konijnenfokkers vereniging „Nieuw Leven" houdt a.s. zaterdagmiddag 26 september haar jaarlijkse jonge dierendag in de ga rage van het transportbedrijf van Bergen in de Julianastraat. Deze ga rage wordt elk jaar gratis ter be schikking gesteld. Op deze middag worden door erva ren keurmeesters de dieren onder de loupe genomen, om uit te maken wel ke het mooiste dier is, uit de inge zonden konijnen, hoenders en sierdui- ven. Deze leerzame middag is vrij toe gankelijk. Zie die nog geen hobby hebben doen goed er heen te gaan. In deze zenuwachtige tijd is het nut tig een hobby te hebben als vrije tijdsbesteding. Er wordt veel bezoek verwacht en een ieder kan vragen stellen over de ingezonden dieren en over de club „Nieuw Leven". Voor de jeugd is er een afzonder lijke keuring. Zij mogen meedingen naar de spaciale jeugdprijzen. L. BOOMSMA f In de ouderdom van 76 jaar is te Bennekom overleden de heer L. Boomsma, oud-hoofd der Chr. Mulo- school, alhier. Hfj was het eerste hoofd sinds de oprichting dezer school en werd bij zijn vertrek naar 's Gravenzande opgevolgd door de heer T. van Dam. BANDEN VAN VRIENDSCHAP. Sedert het einde van Wereldoorlog II zijn bijna 400.000 Nederlanders ge ëmigreerd. Voegen wij daarbij de dui zenden die reeds vóór 1940 naar het buitenland zijn vertrokken en de kin deren, die in Hollandse gezinnen bui ten onze grenzen zijn geboren, dan kunnen wij het aantal personen, ver spreid over de gehele wareld, welke zich zeer na verwant aan ons blijven voelen, ruim over het millioen schat ten. Op één dag in het jaar zullen deze mensen, waar ze ook wonen, allen te gelijk aan Nederland terugdenken; dat is op 5 december. Ons Sint Nico- laasfeest is een gebeuren, dat diep in onze volksaard is verweven. Ieder een heeft daaraan zijn herinneringen van thuis. Pakjes, gedichten, plagerij en, snoeperijen. Je moet Nederlander zijn om deze avond volledig te kunnen beleven. Maar ook, je moet beschikken over bepaalde dingen om het Sint Nico- laasfeest tot zijn recht te kunnen la ten komen. En dit zijn onze echte Hollandse lekkernijen; banketletter, spekulaas, borstplaat, marsepein, chocoladelet ters, enz. Nergens buiten Nederland worden deze artikelen gemaakt; in andere landen zijn zij dus niet te koop. Aan hen, die wij Sint Nicolaas wil len laten vieren, moeten wij ze stu ren! De laatste jaren is in ons land daar om werkzaam de Nationale Actie Sint Nicolaas Overzee, w4ke zich ten doel stelt de banden met de Neder landers in de vreemde te verstevigen door het tijdig vóór 5 december ver zenden van pakketten naar onze ver wanten. Nu is het dus mogelijk, dat onze landgenoten in het buitenland met ons Sint Nicolaas vieren, wanneer wij zorgen, dat tijdig een pakket voor hen onderweg gaat. Alle banketbakkerijen in ons land, waar het bekende affiche van Sint Nicolaas Overzee hangt, zijn ingeschakeld. Daar kan men alle ge wenste inlichtingen verkrijgen over deze Nationale Actie. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Waddinxveen is zowel op dinsdag 29 september als op dinsdag 6 oktober a.s. verhinderd zijn gebruikelijke spreekuur te hou den. In plaats van deze data houdt de burgemeester spreekuur op maan dag 5 oktober a.s. van 11 tot 12 uur. CONCORDIA BAKT OLIEBOLLEN. Zoals bekend heeft Concordia eni ge tijd geleden een jeugdkorps opge richt met behoorlijk resultaat aan jeugdige korpsleden. Nu een aantal jonge muzikanten op het punt staan naar het grote korps over te vaan geeft de instrumenten verdeling enige moeilijkheden. Om deze moeilijkheden te onder vangen beeft het bestuur van Con cordia gemeend nogmaals een beroep te doen op offervaardigheid van de burgerij, ditmaal in de vorm van oliebollenaankoop, in de overtuiging dat het publiek hierop gunstig zal reageren. Aan de Kerkweg t.o. de Oranje laan wordt zaterdagmiddag een tent geplaatst, waarin de verkoop zal plaatsvinden. Plaatsgenoten koopt en eet zater dag oliebollen. VLIEGERWEDSTRIJD 1959. Het comité verzoekt ons om een dankwoord uit te brengen aan al diegenen die het mogelijk hebben ge maakt om Waddinxveen een aardige middag te bezorgen, zowel wat de jeugd betreft als de ouderen. Het hoopt dat het de volgende keer even zo mag gaan. Gevonden op het terrein van de vliegerwedstrij d Een padvindersriem; een fietssleutel- tje; een haspel vliegertouw; een com plete kluwen vliegertouw. Deze gevonden voorwerpen zijn af te halen bij M. C. Kloet, Jan Dorre- kenskade 53. OPBRENGST VERKOOPAKTIE. De leden van de Herv. Jeugdclub „In Knop" hebben vorige week een verkoopaktie gehouden ten bate van het kerkorgel. De opbrengst hiervan bedroeg 700, VERGADERING MIDDENSTAND. Woensdagavond kwamen de mid denstanders bijeen in ledenvergade ring om het met elkaar eens te wor den of er weer een winkelweek zal moeten komen omstreeks St. Nico laas. De winkelweek is in onze ge meente, zowel voor winkelier als voor het publiek, een zodanig begrip geworden, dat ze niet meer gemist zou kunnen worden. Vandaar dat het voorstel op de vergadering algemeen bijval vond en besloten werd tot het houden van deze actie. Een commis sie van voorbereiding werd gekozen, bestaande uit de heren H. K. van der Loo, Jac. Sa.ton, C. van Mourik, C. van der Linde en G. Ringelenstein. Deze zullen t.z.t. met voorstellen ko men. Het agendapunt „Koopavond" had niet de algemene instemming der ver gadering, zodat voorgesteld werd hierover een enquette onder de leden te houden. BEJAARDENMIDDAG. Op dinsdag 29 september zal weer een bejaardenmiddag gehouden wor den, ditmaal in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, aanvang nam. 2,30 uur. VERENIGINGSLOKAAL UITGEBREID. Door de kerkeraad der Gerefor meerde kerk, is na advies van een daartoe ingestelde commissie, beslo ten het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat belangrijk uit te brei den. Door bijbouw aan de grote zaal kunnen ruim 100 zitplaatsen aan de bestaande worden toegevoegd. Ook zullen keuken, garderobe en podium belangrijk vergroot worden. Men hoopt een en ander nog vóór de winter gereed te hebben. „TOMADO"-AVOND. Dinsdagavond werd in het vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat, een „Tomado"-avond belegd door de heer Nic. Vis, alhiar. De toeloop voor deze avond was zo groot, dat een groot aantal belangstellenden geen plaats kon krijgen in het gebouw. Zij die echter de samenkomst konden bijwonen zullen zich kostelijk geamu seerd hebben, want het was nu eens niet koud-zakelijk, maar er heerste een gezellige sfeer. Dit vond zijn oorzaak hierin dat de propagandist van de Tornado-artikelen de gave be zat, zijn hoorders met zijn interessant betoog uitermate te boeien. Een en ander werd onderbroken met het aanbieden van een consump tie en het houden van een verloting. Brillen Hoorbrillen Hoorapparaten MR.OPTICIEN - GOUDA ZWIJNDRECHT IJMUIDEN In Gouda gevestigd Korte Tiendeweg 12 (7 huizen vanaf de Markt) Kleiweg 108 naast de Kleiwegbrug VERPLAATSING BEDRIJF. Ons kantoor en de drukkerij zijn thans overgeplaatst naar het pand Oranjelaan 9. Wij verzoeken alle op drachten van drukwurk, bijdragen en advertenties voor het weekblad aan dit adres te doen bezorgen. Wij zijn telefonisch als volgt te be reiken: Kantoor en drukkerij, Oranjelaan 9, no. 438. Boekhandel (J. B. Veldwijk), Oranje laan 30, no. 349. F. Veldwijk (woonhuis, Oranjelaan 28, no. 820. VERBETERING ZUIDKADE. De verruiming van de Zuidkade, het gedeelte van Gemeentehuis tot aan N.V. Alblas, ondergaat op heden haar laatste handeling. Vernieuwing wegdek, elektrificatie en riolering vormen de hoofdzaak van deze ver betering. Ook de tuin van het raad huis ondergaat een verandering. 2 toonaangevend 9n a££& qo^de, (ook in Terlenka) Regenjassen, Sportcolberts en Pantalons in Waddinxveen alleen verkrijgbaar bij Nesse 46 Telefoon 485 met zijn steungevende constructie, is de oplossing bij al Uw moeilijkheden met Uw figuur. Onontbeerlijk bij corpulentie, verslapte spieren, rug- na operaties etc. Komt vrijblijvend passen!! &LLEENVERKOOP

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 2