SUCCESAGENDA'S 1960 de onbeperkte ruimte van het bos- of weiland om zich op den duur in de stad te handhaven. De Middenlandse Zeerassen, waar onder de leghorns vooraan staan, ko men ook veel in de stadsrennen voor, hoewel ze nogal tot ondeugden (ve- renplukken, eiervreten, overvliegen) geneigd zijn. Ontegenzeggelijk kunnen ze mede tot de beste legsters gere kend worden, van zuiverwitte en meestal grote eieren. Hun woelige aard verzet zich merkbaar tegen op sluiting. Hetzelfde geldt voor de Mi norca's, Andalusiërs in blauw en de Ancona's in zwart met witte punt- tekening zijn tamelijk grootkammig en daarom bij vriezend weer nog al gevoelig. Veldwijk heeft ze Vervolg plaatselijk nieuws PRIJSWINNAARS KRANTEN. De nummers van de kranten, uit gegeven ter gelegenheid van de her opening van het manufacturenbedrijf van der Linde, waarop een prijs is gevallen zijn: le prijs no. 269. 2e prijs no. 2173. 3e prijs no. 3216. OPENING NIEUWE ZAAK Fa. C. VAN DER LINDE ZN. Woensdagmiddag is onder grote be langstelling de nieuwe zaak van de firma van der Linde aan de Dorps straat geopend. Burgemeester van der Hooft, die met zijn echtgenote en de gemeente-secretaris aanwezig was, prees het initiatief van de heer van der Linde om zijn zaak te moderni seren en aan te passen aan de be hoeften, die Waddinxveen heeft. Deze nieuwe zaak, aldus de burge meester, is een aanwinst voor het winkelcentrum Dorpsstraat. Met het doorknippen van een lint verrichtte mevr. van der Hooft de symbolische opening. Namens het winkelcentrum Dorps straat bood de heer D. Kool een mand aan met producten van de aldaar wonende middenstanders. Nadat de heer H. van der Linde djank had gebracht aan alle mede werkers bij de bouw werd de ere- wijn aangeboden en kregen de talrij ke aanwezigen gelegenheid het nieu we bedrijf te bezichtigen, hetgeen zeer de moeite waard was. Keurige betimmeringen, een overzichtelijke opstelling van de goederen en ver koopgelegenheid over drie afdelingen verdeeld. Wij wensen de fam. van der Linde geluk in de nieuwe zaak. De arbeidersmuziekvereenVoor waarts heeft 's avonds nog een sere nade gebracht, hetgeen de feeststem ming in de met vlaggen versierde Dorpsstraat nog aanvankelijk ver hoogde. U wilt er verzorgd, uitzien Neem dan vooral Uw BRIL eens onder de loep. U draagt die méér dan enig kle dingstuk! Jac. Saton De vanouds bekende zaak met de buitenklok. Leverancier van alle ziekenfondsen. VERGADERING R.K. MIDDENSTAND In de vergadering van de R.K. Mid denstandsvereniging kwam de koop avond ter sprake. Algemeen was de vergadering van oordeel dat zulk een avond noodzakelijk was. Men zal zich echter hiervan verstaan moeten met de andere plaatselijke middenstands vereniging. De voorzitter prees de activiteit van de plaatselijke middenstanders, maar laakte de van hoger hand ge volgde gedragsliin inzake het afrem men van nieuwe industrie. Ais leden in de commissie voor de Winkelweek werden benoemd de he ren Doaleman, Heemskerk en Mul der. De klacht werd geuit dat zowel op de Zuidkade als in de Juli an astraat de herstrating veel ongerief had ver oorzaakt. Door de geestelijke adviseur werd het standpunt inzake de zondagsrust nader toegelicht. 40 JAREN BESTUURDERSBOND. De propaganda-feestavond, die de Waddinxveense bestuurdersbond aan gesloten bij het N.V.V. organiseert ter gelegenheid van het feit dat ze 40 jaar geleden werd opgericht be looft een succes te worden. Het staat nu alvast dat plm. 400 personen deze avond zullen bezoeken. De heer Jan Landman, secr. van het N.V.V. zal de feestrede uitspreken. De enige zwarte kant die aan deze avond verbonden is, is gelegen in het feit dat het bestuur genoodzaakt is deze avond, die op 16 oktober a.s. ge houden wordt in BoskooD te moeten organiseren, daar er in Waddinxveen geen zaalruimte is om zoveel mensen te herbergen. Maar het bestuur ver trouwt er op dat in de toekomst een dergelijke avond in Waddinxveen ge houden kan worden. DE NOODTOESTAND DOOR DE DROOGTE. In verhand met de zeer moeilijke veevoederpositie in de door de droog te geteisterde gebieden in verschil lende streken van ons land, besloten de voorzitters van de landbouworga nisaties ter plaatse, een bijeenkomst te beleggen, op maandag 12 oktober a.s. te 19,30 uur in de Unie, waar alle boeren die menen een steentje te kun nen bijdragen van harte welkom zijn. 13e RODE KRUISMARS. Het was prachtig weer en we start ten vlot. We liepen rustig en onver moeid. Het was ook een prachtige tocht en de weg was prettig om te lopen. Nadat we een tijdje gewan deld hadden, rustten we even in het bos, waar het heerlijk was. Daarna gingen we weer verder en bereikten even fit als we vertrokken waren, de finish. Ineke de Meij, Vijverlaan 39. SAKOR COLLECTE. De SAKOR collecte in onze ge meente heeft 222,50 opgebracht. PROPAGANDA FEESTAVOND. De r.k. blindenibond „St. Odilia" uit Leiden hield op 7 oktober jl. een propaganda-feestavond in het r.k. bondsgebouw. De toneelvereniging K.T.W. voerde het blijspel in drie bedrijven „De koperen haan" op. Het stuk werd uitstekend vertolkt en de volle zaal heeft zeer genoten. Na afloop was er een gezellig sa menzijn met medewerking van The key lillage Jazz-band" uit deze ge meente. BEZWAREN TEGEN HERZIENING UITBREIDINGSPLAN NOORDKADE. In een donderdag jl. gehouden openbare vergadering van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland zijn behandeld bezwaarschriften van A. Stuurman en Zn. te Vlist, gemachtig den van mevr. C. M. J. Oppelaar te Voorburg en A. Breedijk, alhier te gen het bij 'besluit van de raad vast gestelde plan tot herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen „Noordkade". Het onderhavige herzieningsplan be oogt in verband met de bestaande be hoefte aan industrieterrein voor de vestiging van nieuwe bedrijven en de verplaatsing van minder gunstig ge vestigde bedrijven het in het gelden de uitbreidingsplan gelegen industrie terrein aan de noordzijde met 7,5 ha uit te breiden. De op de grondstrook tussen de Gouwe en de Nbordkade aanwezige bedrijven zijn zoveel mogelijk ge spaard. Op een gedeelte van deze grondstrook kunnen dienstwoningen worden opgericht ten behoeve van aan de Noordkade gevestigde bedrij ven. Reclamanten hebben bezwaar tegen de bij het plan gegeven bestemming tot industrieterrein aan een gedeelte ter oppervlakte van ruim 11 ha van de aan reclamante mevr. Oppelaar toebehorende en door reclamant Breedijk gepachte boerderij Noordka de 40. Volgens reclamanten biedt het overblijvende, bijna 8 ba grote ge deelte van het onderhavige bedrijf geen bestaansmogelijkheid. De exploi tatie van dit gedeelte wordt boven dien veel moeilijker door de ongun stige ligging ten opzichte van de be- driifsgebouwen. B. en W., de hoofdingenieur-direc teur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid zomede de directeur van de planologische Dienst wijzen er op, dat reclamanten tegen het ont- werp-plan geen bezwaren bij de raad hebben ingediend. Mitsdien kunnen zij in hun bezwaren niet worden ontvan gen. De gronden van reclamanten kunnen ter voorziening in. de behoef te aan industrieterrein niet worden gemist. Bii aankoop of onteigening van hun gronden ter uitvoering van het plan zijn de financiale belangen van reclamanten door de wettelijke ^"Delingen voldoende verzekerd. Mits dien worden bun bezwaren tevens ongegrond geacht. OPPERWACHTMEESTER STILMA 25 JAAR BIJ DE POLITIE. 2 oktober is ten gemeentehuize op perwachtmeester Stilma bij de groep Waddjnxveen gehuldigd!, in verband met het feit, dat hij 25 jaar geleden bij de politie in dienst trad. In tegenwoordigheid van zijn col lega's van de groep met him dames en de hoofden van de gemeentelijke diensten en het secretariepersoneel werd de jubilaris toegesproken door burgemeester C. A. van der Hooft. Deze schetste de opperwachtmeester als een man met een zwierig karakter, die ook bij ernstige politiezaken tooh altijd gevoel bewaart voor de humor in het leven. De burgemeester prees hem als een ijverig politieman, een, die er niet op uit is om op alles de vinger te leggen, maar een, die meer optreedt naar de veest van de wat. Hiervan gaat een opvoedend karak ter uit, waardoor de Dreventieve po litietaak wordt bevorderd. De burge meester overhandigde een boekwerk, dat de jubilaris namens het gemeen tebestuur en het personeel ward aan geboden, mevr. Stilma, die me+ de kinderen de huldiging bijwoonde, ontving bloemen. Namens de districts-commandant werd de jubilaris toegesproken door adjudant Van Buuren van het dis trictsbureau te Leiden, die zijn geluk wensen liet vergezeld gaan met de aanbieding van een geschenk onder couvert. Bij monde van adjudant J. Kruit, de Groeps-commandant, werd de jubilaris namens de groep een vul pen aangeboden. Tenslotte warden nog gelukwensen aangeboden door de adjudant Kronenburg als mede-in structeur van de Nat. Reserve, wacht meester Van Rhoon namens de Bond van Politiepersoneel en de gemeente secretaris namens de hoofden van dienst en het gemeentepersoneel, wel ke gelukwensen m|at dei aanbieding van een stoffelijke blijk van waarde ring gepaard gingen. ZELFBEDIENINGSZAAK GEOPEND. Een voor Waddinxveen geheel nieuw bedrijf nieuw van opzet - heeft hier zijn intrede gedaan. De eerste Zelfbedienings-winkel Levensmiddelenlbedrijf is op 8 okto ber jl. voor het publiek opengesteld. 7 oktober had de opening plaats, voorafgegaan door een bijeenkomst in hotel de Unie, waar vele genodig den zich hadden verzameld. De President Commissaris van de N.V. Comibi te Zeist, de heer Mr. P. Coumou opende de bijeenkomst met een welkom aan allen, in het bijzon- dim de vertegenwoordigers van het Gemeentebestuur, de heer Kraneveld, de heren aannemers en uitvoerders van bet nieuwe interieur in de win kel van nu vi. Markus. De heer van Dijk, gedelegeerd Commissaris van de N.V. gaf een klein overzicht van het verleden en memo reerde o.a. dat deze zaak de 4e zelf bedieningszaak is van de N.V. Het pand is hier van 40 m2 ge bracht op 80 m2, en het vermoeden bestaat dat dit spoedig te klein zal zijn, want volgens spr. is een dina- mische gemeente als Waddinxveen ge knipt voor een zelfbedieningszaak. De President Commissaris dankte alle sprekers en verrichtte daarna de officiale ooening. Raadsvoorstellen Voorstel tot verkoop van grond. Ten behoeve van de uitbreiding van haar fabriek vraagt de firma Slie- dracht een perceel grond te koop ge legen aan de St. Victorstraat. Het betreft een oppervlakte van 370 m2. B. en W. stellen voor deze grond te verkopen voor 10,per m2. Van de heer P. D. Stuurman alhier is een plan ingekomen voor de bouw van 10 woningen aan de Prinses Mar grietstraat. B. en W. stellen voor de benodigde grond te verkopen voor 29.000, Ten behoeve van de 'bouw van een aantal woningen vraagt van Dop's bouwbedrijf te Monster bouwgrond te koop gelegen ten noorden van de zgn. Vapada woningen. In het vigerend uitbreidingsplan kunnen ter plaatse worden gebouwd. 2x4 2x7 ééngezinswoningen, 2 x 12 woningen in 2 woonlagen, 2 x 24 woningen in 3 woonlagen en 2 x 6 garages. B. en W. stellen voor deze grond te verkopen voor: 246.800, Voorstel tot vaststelling van een wachtverbod voor de Nesse. Indertijd is een wachtveibod vast gesteld voor de westzijde van de Nes se, op het zgn. pleintje voor „Het Centrum". In de praktijk is gebleken, dat ook deze maatregel niet voldoet en dat het nodig is het gehele plein vrij te houden. Auto's kunnen in de Oranje laan of 's avonds ook op de loswal geparkeerd worden. B. en W. stellen daarom voor een wachtverbod voor het gehele plein in de Nesse vast te stellen. Weekasrenda Maandag 12 oktober. Biieenkomts Landbouworganisaties in De Unie. Dinsdag 13 oktober. Bejaardenmiddag Jeugdgefoouw, Stationsstraat. Woensdag 14 oktober. Lezing Raad v. Overleg, R.K. Verenigingsgebouw. Donderdag 15 oktober. Lezing Chr. Vrouwenbond, Jeugdgebouw, Sta tionsstraat. Donderdag 15 oktober. Ie Jeugdraad avond - Herv. kerk in Herv. Wijk- gebouw, 7,30 uur. Spreker Ds. C. van den Bosch van Bodegraven - medew. Feike Asma - Vox Jufoi- lans. Vrijdag 23 oktober. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, Lezing in luch- room van de Water, 8 uur. Woensdag .11 november. Jubileum avond 40 jarig bestaan van de Ver. „De Macht van het Kleine" afd. Waddinxveen. Kleurenfilm, 7,30 uur in Herv. Wijkgebouw, medew. Ge reformeerd kerkkoor. Utij, u-ieAen fteeit! Iedereen die, op welke wijze dan ook, een rol speelt in het verenigings en organisatieleven, komt op een ge geven moment voor de taak te staan, een feestavond te (helpen) organise ren. Wat voor soort feest het ook zij, het is onvermijdelijk, en het mort natuur lijk klinken als een klok. In enkele artikelen worden vele nraktische wenken gegeven, dia tot het welslagen van zulk een avond kunnen bijdragen. Een der eerste voorwaarden voor het welslagen van een feast- avond is: tijdig beginnen met de voorbereiding. Wanneer men te laat begint, stuit men od allerlei moeilijkhe den en tegenslagen en kan men geen feest organiseren, zoals men het graag zou willen hebben (en zoals het ook moet zijn) doch men moet proberen er maar hét beste van te maken! Wanneer wij gaan uitrekenen hoe veel voorbereidingstijd wij 'hebben, kunnen wij daar allereerst diverse weken van aftrekken, bv. in de zo mer de vacantietijd en in de winter de tijd tussen St. Nico laas en Nieuw jaar. Voor repetities, vergaderingen enz. krijgt men de mensen dan uiterst moeilijk. In somimige gevallen wordt de avond gevuld door bijdragen van ei gen krachten, in andere moet men, geheel of gedeeltelijk, de hulp inroe pen van buitenstaanders, hetzij ama teurs of beroepsartisten. Werken wij met eigen krachten, dan moeten wij rekenen op een behoor lijke tijd voor repetities. Anders heb ben wij kans op een slordig, onver zorgd programma, waarbij men we gens tijdsgebrek veel door de vingers moet zien. En moeten wij een overeenkomst treffen met buitenstaanders, dan die nen wij er ook vlug bij te zijn. Goe de gezelschappen, of artisten, die in trek zijn, hebben de beste data ai gauw besproken. Zijn wij te laat, dan moeten wij met het mindere genoe gen nemen en krijgen wij een twee de- of misschien derderangsprogram ma. Ook met het bespreken van de zaal moeten wij op tijd zijn. En wanneer de datum vastgesteld en de zaal be sproken is, dienen wij te zorgen dat dit zo spoedig mogelijk algemeen be kend wordt gemaakt, zodat andere verenigingen er rekening mee kunnen houden. Natuurlijk hebben wij vooraf nagegaan of wij niet door andere fes tiviteiten er vlak vóór of kort er na klem komen te zitten. Wanneer wij tijdig ons programma klaar hebben, kunnen wij het ook tij dig laten drukken of stencillen. Hoe vaak gebeurt het niet, dat er 's mid dags nog hard gewerkt moet worden aan de programma's voor s' avonds? Het is altijd goed een feestcommis sie te benoemen, die de organisatie van de feestavond voor haar rekening neemt. Maar de leiding van de vereniging en al haar activiteiten, berust bij het bestuur. Dat draagt de verantwoorde lijkheid, ook voor de feestavond. Het bestuur kan dus de feestcommissie niet maar haar gang laten gaan en die feestcommissie mag ook geen staat in de staat worden. Zij moet zelf zorgen dat alles in orde is, maar ook het bestuur moet kunnen nagaan of alles in orde is. Want wanneer het mis gaat, is de feestcommissie allang afgezwaaid, en het bestuur zit met de brokken Een zeer belangrijk punt bij de voorbereiding is de kwestie der fi nanciën. Misschien zit een vereniging zo goed bij kas dat het niet uitmaakt of zo'n avond geld kost. Misschien is het doel van de avond juist te zorgen dat de kas wordt gespekt. In alle ge vallen dient men te zorgen, dat het geld niet over de balk wordt gegooid. Maar het voornaamste is wel: houd rekening met teeenvallers. Door al lerlei oorzaken kan het aantal bezoe kers zo gering zijn, dat de kosten van de avond niet gedekt worden. Het kan zelfs zijn, dat de hele feestavond niet doorgaat. Denk maar eens aan de watersnoodramp, toen wekenlang alle feastvergaderingen af gelast werden. Tragische omstandig heden kunnen zich voordoen, waar onder het niet wel feestvieren is. Hoe staat men dan met hat gezel schap, dat men heeft geengageerd met de band, die na afloop zou spelen, met de zaalhuur? Is er een overeen komst getroffen omtrent de schade vergoeding, die men dan moet ge ven? Kan men, onder alle omstandig heden, de financiële uitkomst van zo'n avond met een gerust hart af wachten? Hat is goed, dit alles tevoren te bedenken. Ook ten aanzien van onze feesten geldt: „Een goed beein is 't halve werk','. En een goed begin is vooral: een tijdig begin! Scriba. Medische rubriek Men kan zich tegenwoordig niet meer voorstellen dat er een tijd ge weest is, waarin een operatie zonder verdoving of narcose verricht werd. Toch ligt die tijd nog maar honderd jaren achter ons. Wanneer men toen het ongeluk had geopereerd te moe ten worden, had men het vooruitzicht van werkelijk ondragelijke pijnen. De patient, die door sterke mannen of door touwen en riemen in bedwang gehouden werd, gilde en brulde en werd welhaast krankzinnig van ellen de. Iedere beweging van de chirurgijn, iedere snede van het mes, moest hij bij vol bewustzijn ondergaan. Het is dan ook geen wonder, dat men alom naarstig zocht naar midde len om dit vreselijk lijden te verzach ten. Vele malen werd men teleurge steld, maar eindelijk bleek men toch op de juiste weg te zijn. Men vond de verdovende werking van aether; de patient raakte buiten bewustzijn als men deze vloeistof druppelde op een doekje of kapje, dat op neus en mond gelegd werd, zodat de patient de snel verdampende ae ther kon inademen. Het middel bleek zeer goed te voldoen, maar ondanks de geweldige dankbaarheid dat er nu een mogelijkheid was om een patient langs een veilige weg in slaap te bren gen, hem dus rustiger en daardoor veel beter te kunnen opereren, was /lijden maaA Wij willen bij ons brave treintje; Dat in 't zilver werd gezet; Bij ons lief miljoenenlijntje; Even stilstaan, vol van pret. 't Is weer 25 jaar geleden, Dalt Bello hier zijn intree deed. Ik zie hem als de dag van heden. Hoe hij hier toen binnenreed. Hakkenpuffend, blazend, stomend; Gillend als een razend, dier; Van de richting Gouda komend; Stopte hij remmendknarsend hier. Trouw heeft Bello zorg gedragen, Voor het reizen heen en weer. Lief en leed hier weggedragen, Van ons dorpje keer op keer. Veel verliefde jongelieden, Toen melt hoed en hoepelrok Wilde hij een plaatsje bieden En hij zweeg steeds als een blok. Ja als Bello eens zou spreken (Maar hij heeft een ambtsgeheim) Nou, dan praatte hijwel weken; Maar dit ligt niet in zijn lijn. Onze goed burgervader, Heeft gesproken voor ons saam. Hij bracht Dorp en N.S. nader; Bood een paar mooie banken aan. Burgemeester, wij beloven, Zuinig op dit stel te zijn. Heus, wij kunnen heit wel loven, Dat U zo royaal woudt zijn. Deze banken zullen zwijgen, Over alles wat zij zien; Van wie op hen neer komt strijken; En aan wie zij een steuntje bien. Wij zijn trots op al de werken, Die er in ons Dorp geschien. Dat hebben Gedeputeerden kunnen merken, Dat merken zij nog meer misschien. Neem die winkel van Vander Linde; En de Combi aan de Brug. Alles kun je hier thans vinden. Je kent ons Dorp haart niet terug. Overal is men aan 't bouwen, De middenstand zit ook niet stil. Stoere mannen, flinke vrouwen, Met een taaie, harde wil. Weet je wat ik nog graag zou willen? En dat wil ik niet alleen. Voor wij van de kou gaan rillen, In ons leuke Waddinxveen? Betere banen om te rijden. De Petteplas vriest niet gauw dicht. Wie zal ons daarmee verblijden? Met banen een luslt voor het gezicht? Zet een weiland onder water, Als de vorst zijn intree doet. Dan rijden wij walt sneller en wat later, 'k Wed dat u veel dank ontmoet. Krabbel. men niet geheel tevreden. De nawer king van de aether was nl. zeer on aangenaam de patiënten kwamen uit de narcose bij in een onaangena me toestand, misselijk en brakend. Men zocht en experimenteerde dus verder. In 1847, op een avond in november, had de beroemde vrouwenarts Dr. Simpson in Edinburgh een dinertje georganiseerd. Behalve hij en zijn vrouw, waren daar aanwezig zijn bei de assistenten en enkele zeer goede kennissen. Toen men aan dessert be zig was, hield de gastheer een kleine toespraak, waarin hij er op wees, dat de aether nog geen ideaal verdovings middel was. Hierna reikte hij aan de aanwezigen kleine kommetjes over waarin zich een zoetig ruikende vloei stof bevond. Hij verzocht hun de damp diep in te ademen. De gasten hielden hun neuzen bo ven de schaaltjes en ademden diep in en uit. Eerst gebeurde er niet?, maar na korte tijd weerklonk een veel stemmig snurkconcert - het gehele gezelschap was „in slaap". De gast heer was de eerste die ontwaakte. Eerst keek hij verbaasd naar het vreemde tafereel in zijn kamer, maar plotseling realiseerde hij zich wat er gebeurd was - en hij was zeer tevre den. Aanvankelijk dacht men dat de chloroform, want dat was het middel dat men bij wijze van dessert had in geademd, een ideaal verdovingsmiddel was, omdat de patiënten gemakkelijk wegzakten en ook gemakkelijk en zonder te veel naverschijnselen weer bijkwamen. Maar toen de ervaring met dit middel toenam, begon men in te zien, dat ook hieraan nadelen ver bonden waren. Deze stof werkte nl. bij enkele patiënten zodanig op het hart, dat dit acuut stilstond. Deze complicatie was niet te voorzien of tegen te gaan, zodat men meer en meer van het gebruik van dit middel terugkwam. Men bleef de aether gebruiken, maar zocht intussen met meer of min der succes naar andere middelen, die een algehele verdoving konden be werkstelligen. Men vond lachgas en nog andere gassen, maar tegenwoor dig zijn ook middelen in gebruik die ingespoten worden in de bloedbaan. Nu men over ruime ervaring be schikt, kent men de eigenschappen van de verschillende stoffen en kan men deze kennis uitbuiten tot heil van de patient. Er zijn nu artsen die van de verdo. vingsmogelijkheden en -technieken 'n speciale studL maken. Deze narcoti- seurs of anaesthesisten, gebruiken de voor een bepaalde patient, bij een be paalde operatie het gunstigst werken de middel of een combinatie van mid delen. De toediening van zuurstof speelt daarbij ook een belangrijke rol. D%, aether heeft weliswaar terrein verloren, maar is nog steeds van be lang. Door combinatie met andere stoffen zijn de vereiste hoeveelheden minder, zodat de patient tegenwoor dig ook niet zo veel last meer van narigheden na het ontwaken behoeft te hebben, al zijn die in sommige ge vallen niet geheel te vermijden. De moderne narcoseleer biedt ech ter vele mogelijkheden, waarop wij in een ander artikel nog eens wat nader zullen in gaan. Arts.

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 9