£eufe pAifc EEN AIJTO FEUILLETON No. 10 door TOM LODEWIJK tzo-o-d meMtacui uitbreiding van deze bedrijven ont moetten weliswaar geen tegenstand, maar de heer van Egdom informeerde waarom bij de verkoop aan T. Baan de grondprijs door B. en W. op slechts 15,gesteld was. De voorzitter deelde mede, dat deze grond reeds 3 jaren geleden door de heer Baan te koop gevraagd was. Omdat een be slissing op deze aanvrage buiten de schuld van de heer Baan pas nu ge nomen wordt, hebben B. en W. ge meend een grondprijs te vragen, zo als die ten tijde van de aanvrage gold. Dat de vernieuwing van de radia toren van de centrale verwarming in het raadhuis, waarvoor B. en W. een krediet vroegen, wel urgent is, bleek wel uit deze mededeling van de voor zitter, dat zich nog 's morgens een ernstige lekkage had voorgedaan. De raad ging dan ook met dit voorstel akkoord. Dit was ook het geval met het voorstel tot uitbreiding van de dienst openbare werken met de functie van adjunct-directeur. Ook in deze vergadering waren er twee voorstellen tot grondverkoop in de Oranjewijk ten behoeve van de bouw van zg. premie-woningen. Er was een voorstel tot verkoop van grond ten noorden van de Nassaulaan aan van Dop's bouwbedrijf te Mon ster. Op deze grond, waarvan de prijs 246.800,bedraagt, kunnen 94 wo ningen gebouwd worden. De heer P. D. Stuurman kreeg een gunstige be schikking en het verzoek om bouw grond voor 10 woningen aan de Prin ses Margrietstraat. Op een vraag van de heer Ververs, of deze laatste wo ningen voor de verhuur bestemd zijn, deelde de voorzitter mede, dat hier over reeds wel gesproken is, maar dit staat nog niet definitief vast. De bouwcommissie stelde naar aanleiding van deze voorstellen de vraag, of er in de Oranjewijk, waar ook woningen in hoogbouw gaan verrijzen, wel vol doende grond overblijft voor speelter rein voor kinderen. De voorzitter antwoordde hierop, dat uiteraard al leen grond verkocht wordt, die op het uitbreidingsplan als bouwgrond is aangewezen. Naar de mening van spr. zijn in dit plan evenwel te weinig van dergelijke speelterreinen gepro jecteerd. Spr. deelde mede, dat hier over reeds gesproken werd met het Instituut „Stad en Landschap" en ook in hett 5-jarenplan, dat aldus spr. helaas niet tijdig genoeg gereed was om in deze vergadering aan de orde te kunnen komen, wordt aan dit punt aandacht geschonken. Onderweg verbeterd. Het voorstel tot riolering van de Onderweg, waarbij dan ook de On- aerwegsloot, die reeds meermalen aanleiding was tot klachten, gedempt Zal worden, werd met instemming be groet. Uit de toelichting van de voor zitter bleek dat aan de westzijde dan tevens een verbinding gemaakt zal worden tussen de Onderweg en de Kleikade. In dit verband kwam ook bocht in de Onderweg ter sprake. De ze eigenaardige bocht is in deze Weg aanwezig, omdat bij de aanleg de Onderweg om een zich toen ter plaat se bevindende boerderij werd heen- gelegd. De heer Kooijman vond, dat deze bocht nu juist wel goed was, om een goed verloop te krijgen voor de nieuwe verbiding Kleikade-Onider- we« Wethouder Venema wees er op, dat de kosten dan ook wel hoger zul len worden. De voorzitter zegd'e hier over overleg met de Directeur Open bare werken toe. Hervormd rusthuis. Hierna kwam het voorstel inzake de stichting van een Hervormd rusthuis aan de orde, waarop kennelijk de vele aanwezigen op de publieke tribune afgekomen waren. De Hervormde stichting voor kerkelijk maatschappe lijk werk, sectie bejaardenzorg, had naast een verzoek om bouwgrond in de Oranjewijk ten behoeve van dit rusthuis ook een gemeentelijke garan tie gevraagd voor de rente en de af lossing van een geldlening van ander half miljoen gulden. B. en W. waren van oordeel, dat, gezien het grote bedrag, waarvoor ga rantie door de gemeente moet worden verleend en andere financiële conse- kwensies, die uit de stichting van het rusthuis voor de gemeente voort vloeien, het noodzakelijk is dat ook de gemeente medezeggenschap over de stichting verkrijgt. B. en W. vroe gen daarom aan de raad in het garan- tiebesluit een bepaling op te nemen, dat in het bestuur van de stichting 7 door de gemeenteraad te benoemen leden opgenomen zullen worden. In de vergadering deelde de voor zitter evenwel mede, dat dit voorstel Werd teruggenomen voor nader be raad. Spr. zegde toe, dat de raad hierover volledig gerapporteerd zal worden. Hij merkte op, dat het pre advies, dat over deze zaak aan de raad was toegezonden wel wat sum mier was. In dit vergadering zal, al dus spr., niet alleen dit punt, maar de gehele zaak aan de orde gesteld worden. De heer Kooiiman (tevens lid van het stichtingsbestuur) vroeg nog of het voorstel, dat burgemeester en wethouders aan de raad gedaan had den, wel au serieux was. De voorzit ter antwoordde „natuurlijk, u begrijpt dat B. en W. geen voorstellen doen, die niet au serieux zijn". Toen even later het grootste deel van de leden van het stichtingsbe stuur op de publieke tribune ver scheen, kennelijk met de bedoeling de behandeling van dit voorstel mee te maken waren zij uiteraard niet van deze onverwachte wending op de hoogte. Zij zullen dan ook wel ver wonderd geweest zijn, dat de raad in- inmiddels aan dé rondvraag toe was en dat de voorzitter kort na hun bin nenkomt de openbare zitting sloot. Hierna ging de raad in besloten zit ting. De heer Lips had gevraagd naar het bezoek, dat de Minister van Bin nenlandse Zaken dezer dagen blijkens krantenberichten aan Gouda en an der gemeenten bracht naar aanlei ding van oe grenswiizigingsplannen. ,.pr. vroeg, of dit bezoek voor Wad- dinxveen nog nieuwe perspectieven bracht. De voorzitter antwoordde hierop, dat de Minister gevraagd had hierover niets te publiceren en dat hij hierover in de ooenbare vergadering dus geen mededelingen kon doen. (Vervolg Nieuws.) JEUGDRAADAVOND. Donderdag jl, opende de Herv. Jeugdverenigingen het winterseizoen, door een avond te organiseren in het Herv. Wijkgebouw. Dat deze avonden een eigen plaats zijn gaan innemen in het verenigingsleven, bleek wel door de grote belangstelling welke voor deze avonden bestaat, zoals de heer A. Kooijman, onder wiens lei ding deze avond stond bij ctó ope ning kon constateren. Ook nu was het wijkgebouw tot de laatste plaats be zet. Het was dan ook een verzorgd en gevarieerd programma, dat gebracht werd. Ds. v. d. Bosch, Ned. Herv. Pred. te Bodegraven, was de spreker van deze avond. Hij sprak over een epi sode uit het leven van Daniel, tevens het laatste onderwerp uit een cyclus van 6 onderwerpen, in de loop der jaren behandeld op eerder gehouden jeugdbijeenkomsten. De titel van het onderwerp was „Open Vensters". Naar aanleiding van Daniel 6 sprak Ds. v. d. Bosch achtereenvolgens over gebedsbedreiging, gebedsvolharding en gebedsoverwinning. Het was met grote aandacht, dat naar dit onderwerp werd geluisterd. In aansluiting op het onderwerp zong Vox Jubilans o.l.v. Mar. Egberts Psalm 99 8. In de loop van de avond leverde dit koor nog enkele zeer ge- wajardefcrdle bijdragen aan het pro gramma, door de vertolking van en kele gaarne gehoorde werken. Als bijzondere gast was aanwezig de be kende organist Feik'e Asma, die voor de eerste maal het pijporgel bespeel de. Verrassend was het te ontdekken welke mogelijkheden dit orgel biedt. Variaties over geestelijke zangwijzen was de le solo welke Asma ten beste gaf. Ook werd met grote aandacht geluisterd naar ziin vertolking van 2 delen uit de Suite Gothiqe, gebed en toccata, terwijl de Koekoek en Nach- tigaal, op meesterlijke wiize door hem werd gespeeld. Tot slot liet hij horen Postludium over „Dankt, dankt nu allen God, waarvan het koraal door alle aanwezigen werd meegezongen. De heer Kooijman dankte alle me dewerkers aan d'eze avond, en wenst Feike Asma die volgende week een tournee door Canada en Amerika be gint een goede reis en veel succes. Het eerstvolgende concert dat door Asma na zijn terugkeer op 16 dec. a.s. zal worden gegeven in de Ned. Herv. Kerk zal plaats vinden op 17 d'ec. in onze gemeente, ter gelegen heid van de Jaarlijkse Kerstzangavond van Vox Jubilans. De collecte tijdens de Jeugdraadavond gehouden, bracht op het mooie bedrag van 125, De Herv. Jugdraad kan op een hoogstaande en goede avond terug- Dan zullen we maar beginnen me vrouw, zei Andriessen, en om maar meteen met de deur in 't huis te val len vertelt u me eens, als u uw auto ergens parkeert, waar moet u dan speciaal op letten? Dat ie niet te dicht bij een straat hoek staat., begon Mien. Hoeveel meter precies? Dan zullen we maar beginnen me vrouw, zei Andriessen, en om maar meteen met de deur in huis te val len. vertelt u me eens, als u uw auto ergens parkeert, waar moet u dan speciaal op letten? Dat ie niet te dicht bij een straat hoek staatbegon Mien. Hoeveel meter precies? Ze zou juist gaan uitleggen wat 'n blauw bord met een witte en een ro de pijl betekende, toen er werd ge beld. Ze hoorde de deur van de andere kamer opengaan en Wies naar de voordeur lopen. Nee, maar, Hendrik Winkelaar, riep Wies ongewoon luid, een waarschu wende klank in haar stem. Grote grutten, schrok Mien, daar heb je m'n man! Andriessen bleef rustig zitten, zag geamuseerd hoe geagiteerd ze was. Wat zou dat? vroeg hij. Hij weet niet dat ik hier zit. met u. Tja.vroei- of laat komt ie het toch aan we weet. 't Is jammer van al uw geheimhouding. Ja maar.ik heb hem verteld, dat ik vanavond.naar een vergadering was. Sssst, maande Andriessen, luister. Op de gang hoorden ze de stem van Hendrik, die zijn jas uittrok. Ja, ik zat moederziel alleen thuis, Mien is naar een vergadering, joost mag weten waarom die vrouwen al tijd vergaderen moeten net als ik eens een avond thuis ben En nu kom je hier koffie halen. Wat hebben wij genoten van de zon. Het was een zomer waar men over na zal praten. Geweten heeft zelfs hij die dat niet kon. Wij waren blij als w'even in de schaduw zaten. Het was een jaar vol blijde zonneschijn, Dat was voor menigeen een tijd om te genieten. Want 't mooie weer ligt ieder in de lijn. Wie zal er van de regen nu genieten? Maar als wij even naar de nijvere landman zien, Wanneer hij staart over de verdroogde velden, Dan krijgt men meelij met die stoere liên; Omdat zij veel te weinig echte regenuren telden. Nu staat de winter voor de deur. Straks gaat het vee weer naar de warmte stallen. De grote droogte stelden velen wel teleur. Want 't voeder voor dat vee zal bitter tegen vallen. Zo is er in zeer grote delen van ons land, Een ware veevoedernoodtoestand gekomen. Wie voelt zich met het veebedrijf niet nauw verwant? Wat zou 'er van ons volk zander vee terecht moeten [komen. Nee, Neêrland zonder rund zou wel rampzalig zijn. Geen vlees, geen boter en geen gemaakte kazen. Daarom doet deze noodtoestand ons pijn; Een snel appèl mag dus ons volk niet doen verbazen. En weer is het ons kleine Waddinxveen, Dat groot van hart, zeer snel weet aan te pakken. Drie organisaties sloegen hier de handen ineen. De boerenstand liet hier de moed niet zakken. Men sloeg eendrachtelijk de handen aan de ploeg. In warme liefde werd het boerenhart ontstoken. Een enkel woord, men wist al weer genoeg. De handen werden stevig uit de kiel gestoken. Want de vraag om hulp, viel in een goede grond. De wekroep heeft een goede weerklank hier gevonden. De kreet om hulp ging snel van mond tot mond, En werd niet tevergeefs de wereld ingezonden. En als het juist is wat men Krabbel heeft verteld, Dan kwam voor 't noodgebied een groot bedrag reeds [binnen. Zesduizend guldens Werden reeds geteld, Daar behoefde men zich niet erg lang voor te bezinnen. Al snakken in ons polderland de velden 6ók om regen, Men trad hier met een milde hand, de noodgebieden tegen Men bood voorts nog op ruime schaal, Een warme stal, met een goed wintermaal, Voor 't vee der noodgebieden, dat kan dus ook [geschieden. En wie van verder wintervoer, hier ook nog wat kan [missen, Die redt daardoor een andere boer, die al dit voer moet [missen. Ja, dit is Waddinxveen, hoe klein het ook moog schijnen Niet langer aarzelen, neen, als ergens leed mocht [schrijnen. Daartom een warm, verdiend saluut, voor onze stoere [boeren. Dat men uit ons mooie Waddinxveen, maar heel veel [vee mag voeren. Krabbel. Wat je geluk hfcbt. Maar als Mien nou thuiskomt. Ik blijf maar evenje komt im mers toch overmorgen bij ons eten? (wordt vervolgd.)

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 10