elastiekekouscn V.YPEREN MARKT 18 GOUDA MM N I EUWS Tüeije TXuib en jantje fya-pjie Wf Het KALASIRIS corset OORQETSPEOIRRLZRRK NEO - COHSERÏIET A. van der Heiden pluimveehoekje JUBILEUM. Dezer dagen herdenkt de afd. Wad dinxveen van „De Macht van het Kleine" haar 40-jarig bestaan. Zij heeft daartoe een avond belegd op woensdag 11 november a.s. in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoorn- laan, waar onder meer vertoond zal worden de ontroerende kleurenfilm „Een mensenleven staat op het spel' Een film over het werk der Stichtin gen te Haarlem en Heemstede waar spasitische kinderen en kinderen lij- dened aan vallende ziekten worden verpleegd. De afd. Waddinxveen van De Macht van het kleine telt momen teel 500 leden. Deze herdenkingsavond is voor ieder toegankelijk, te meer waar deze Herv. Stichting haar zor gen uitstrekt tot alle gezindten. Ds. J. R. Cuperus zal deze bijeenkomst openen, terwijl Ds. J. Snpey een slot woord zal spreken. Medewerking wordt tevens verleend door het Gsref. Kerkkoor. De film wordt toe gankelijk gesteld voor personen bo ven 14 jaar. CONCERT VOX JUBILANS. Zatrdagavond j.L gaf de Herv. Gem. Zangvereniging Vox Jubilans daartoe uitgenodigd, een concert in de Herv. kerk te Sliedrecht. Het programma stond in het teken van de Kerkher vorming. Wegens verblijf buitenslands van Feike Asma, werd het koor bege leid door de plaatselijke organist J. Koppenol. Voor dit concert bestond zeer veel belangstelling, en een der predikanten maakte zich aan het eind van de avond de toilk van alle aan wezigen, door Vox Jubilans en haar dirigent dank te zeggen voor het ge- bodene, en de wens uit te spreken dat nog eens bij een volgende gele genheid dit kpor de reis naar Slie- drechts grote kerk zou willen maken. Inmiddels ontving Vox Jubilans de uitnodiging om volgend jaar 2e Paas dag met Feike Asma een concert te willen geven in de Grote of St. Jams- kerk te Gouda. naar maat. A. VAN DER HEIDEN TONEELSTUK VAN PLAATSGENOOT. Een toneelavond ten bate van de uitbreiding van het Geref. Vereni- gingssgebouw heeft 350 opgebracht. Opgevoerd werd het stuk „Teun kwam terugTk gKhahrcven dbor de plaatsgenoot, de heer R. H. Bezoen. De schrijver had in het goed ge speelde stuk een hoofdrol. Het is niet het eerste stuk van zijn hand. De au teur, meulbelmakelr van» beroep, die diverse bestuursfuncties vervuld heeft al verscheidene toneelstukken op zijn naam. Het talrijke publiek genoot van de ODVoering door leden van de Geref Jeugdcentrale. On uitnodigin#? zal dit stuk ook in Zoetermeer opgevoerd worden. GESPAARD. Bij de spaarbank van de Coop. Boerenleenbank werd in oktober in gelegd f 325,181 en terugbetaald 279.497. Bij de Rijkspostspaarbank werd m de afgelopen maand ingelegd 34.413 en terugbetaald 34.675. GEDENKDAG VAN DE HEER KREUPELING. Zondag was het zestig jaar geledien dat de heer A. Kreupeling als ambte naar in dienst van de gemeente Wad dinxveen trad. Met de toenmalige se cretaris en ontvanger vormde de heer Kreupeling, die thans 81 jaren is, het gehele administratieve personeel van de gemeente. Thans is dit uitgebreid tot ruim 20 personen. De heer Kreu peling die in 1943 als gemeente-secre taris gepensioneerd werd, is 44 jaar in dienst van de gemeente Waddinx veen werkzaam geweest. Burgemeester C A. van der Hooft, de heer PÜle, wethouder, de heer H. Jenné, gemeente-secretaris en de heer A. C. Kraneveld, directeur van open bare werken hebben namens de ge meente en de hoofden van dienst aan de oud-secretaris een klein huldeblijk aangeboden. De heer Ir. Venema en dte andere hoofden van dienst waren door ziekte of uitstedigheid verhinderd aanwezig te zijn. VADER BEVESTIGT ZOON. Ds. J. Snoey, Geref. predikant, al hier, hoopt op zondag 13 december a.s. zijn zoon ds. K. Snoey te bevestigen ais predikant van de Geref. kerk te Maasdijk. Toen deze zoon in 1955 te Dintel- oord het predikambt aanvaardde, heeft zijn vader hem eveneens bevestigd. CHRISTEN VROUWENBOND. Op 11 november a.s. hoopt voor de Christenvrouwenbond op te tredien de heer C. A. Geus, arts alhier, met een lezing getiteld: „Het wordende leven". De bijeenkomst wordt gehouden in het jeugdgebouw, Stationsstraat. JEUGDDIENST. Zondag 8 november, belegt de Herv. Gem. „Wet en Evangelie", een jeugd dienst in het Geref. verenigingsge bouw, Stationsstraat. Voorganger: Ds. UIT ONZE S WOONPLAATS a Huting van Gouda. Onderwerp: „Ge loven voor jezelf en voor een andier". Aanvang 7 uur, met vooraf een kwar tier samenzang. PIROSCHKA. Piroscfaka is een onbedorven meisje in de romantische leeftijd. Zij woont in een mooi dorp in Hongarije. Een Duitse student wordt tijdens een va- cantdereis verliefd op haar en.... zij op hem. Maar in Boedapest ontmoet An dreas, de student, een ander meisje, dat hem ook al bijzonder bekoort. De keuze wordt moeilijk. Daar komt nog bij, dat de meisjes met elkaar in aanraking komen. Hoe verloopt dlie ontmoeting? En tot welke keuze komt de student ten slotte? Wilt u het graag weten? Ga dan zaterdag 14 november a.s. naar het verenigingsgebouw in de Stations straat en U krijgt het anwoord op het Cefa-doek. Zie voor nadere bij zonderheden van deze in Duitsland bekroonde film de advertentie in dit blad! VERGROTING BEDRIJF. De heer de Vos heeft zijn eethuis aan de Kerkweg vergroot. Door ver bouwing werd1 de beschikbare vloer oppervlakte verdubbeld, waardoor extra plaats werd verkregen voor 20 stoelen en 5 tafels. Ook werd een nieuwe oven opgesteld. De heropening van de zaak heeft a.s. zaterdag plaats. VERKOOPMIDDAG BEJAARDENCLUB. De verkoopmiddag van de Bejaar denclub sitaat voor de dew! Zoals U weet, wordt de opbrengst van deze middag besteed om enige attractieve middagen in de loop van het jaar te verzorgen, voor aanschaf van diverse spelen en voor aankoop van wol, katoen, enz. voor de vol gende verkoopmiddag. Namens de bejaaxdenolub nodigen wij U vriendelijk uit tot uw aanwe zigheid op hun verkoopmiddag, welke gehouden zal worden op dinsdag 10 november a.s., des namiddags 2 uur in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. De opening zal geschieden door mevrouw J. van der Hooft-Lourens. Aan hun stands kunt U eigenge maakte handwerken en dergelijke ko. pen en ook zijn er diverse attracties aanwezig. Er bestaat tevens gelegenheid tus sentijds Uw dorst te lessen, want er wordt een heerlijk kopje thee geser veerd door enige dames van de be jaardenclub. Komt U een kijkje nemen? Dat werk mag toch niet gestaakt worden omdat de financien ontbreken? Komt dus en vanzelf koopt U en waagt U een kans naar diverse mooie prijzen. Toont Uw belangstelling! Tot ziens op 10 november a.s.: de verkoopmiddag van de bejaardenclub! Het bestuur van de Federatie der V.V.H. te Waddinxveen, F. T. van der Torren-Veemdorp, pres. J. M. van 't Slot-Noteboom, secr. PAROCHIEELE AVOND. Woensdag 11 november a.s. zal in het R.K. verenigingsgebouw voor de L.T.B. spreken de heer J. Duinisveld uit Zoetermeer, over het onderwerp: „De hedendaagse jeugd", waarbij ge legenheid zal zijn tot het stellen van vragen over dit onderwerp. DE UITBREIDING. Met de groei van onze gemeente, wil ook de middenstand niet achter blijven. Dit bleek ons toen wij gis ter een bezoek brachten aan het he renmodemagazijn van de fa. J. H. Mulder Zoon aan de Kerkweg 145. De geheel verbouwde en gemoder- DE WERELDREIS VAN 53. Zo geweldig was echter de vaart, die het pontje gekregen had, dat het niet meer te houden was en regelrecht op de oever vloog, zodat alle passagiers be nevens Jantje en Pietje achteruit in het water vielen. Het was een geplons van belang en ze schreeuwen alle maal luidkeels om hulp. Gelukkig was het water daar ondiep, zodat allen gauw weer aan de wal stonden. 54. Terwijl de drenkelingen in het vlakbij gelegen veer huis hun kleren droogden, maakten Jantje en Pietje dat ze wegkwamen. Je komt je het gezicht van de pontjes baas voorstellen, toen hij terugkwam en zijn pontje aan de overkant op de wal zag liggen, zodat hij een uur om moest lopen om er by te komen! Aan zulke hulp heb ik ook ndet veel! mopperde hij. met zijn steungevende constructie, is de oplossing bij al Uw moeilijkheden met Uw figuur. Onontbeerlijk bij corpulentie, verslapte spieren, rug pijn na operaties etc. Komt vrijblijvend passen ALLEENVERKOOP niseerde zaak welke nu uitgebreid met een afdeling konfectie, die kan wedijveren met wat sortering en ver scheidenheid aangaat, welke aan ie dere smaak kan voldoen. Het interieur is smaakvol en over zichtelijk uitgevoerd, waardoor men in een oogopslag een indruk krijgt van wat er op modegebied gebracht wordt. De vakkundige voorlichting die wij bij ons bezoek kregen, gaf ons de in druk dat met de groei van onze ge meente ook 'hiermede aan een be hoefte En zo stapten wy van de heren mode in die naastgelegen Dameskap salon van de heer Doeleman, welke met een tweede nieuwe satan is ver groot. Ook hier bleek dat door de groei van de gemeente en de trek van bui tenaf in een noodzakelijke behoefte moest worden voorzien. De nieuwe aanwinst bleek een ju weeltje van binnenarchitectuur te zijn, waarin de nieuwste snufjes zijn verwerkt. Bijzonder aangenaam doen de kleu- renkombinaties aan, zodat een ver blijf voor de dames in de satan, nu ook een genoegen wordt. Hedenavond is er gelegenheid da beide aanwinsten te bezichtigen. 40 JAREN BOUWBEDRIJFSBOND. Op 14 november a.s. bestaat de Al gemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond afd. Waddinxveen 40 jaar. Ter gele genheid hiervan houdt het bestuur m het R.K. Verenigingsgebouw, een re ceptie op 14 november des middags van 3-5 uur. In dezelfde zaal wordt s avonds 7,30 uur een feestavond gegeven voor de leden en belangstellenden. Mede werking verleent de toneelvereniging O.D.I. uit Zevenhuizen. Opgevoerd wordt het prachtige toneelspel „Om de Karashoeve". Kaarten voor deze avond zijn ver krijgbaar a 1,bij: A. Heij, Henegouwerwag 67; J van der Laan, Zuidkade 175; C. Broer, Kleikade 17; C. van Dijk, Meidoornstraat 49. VERGADERING R.K. OUDERCOMITÉ. Het Oudercomité van de R.K. La gere school St. Jozef hield in het R.K. verenigingsgebouw zyn eerste leden vergadering. De waarnemend voorzitter, de heer Compeer, heette allen hartelijk wel kom in het bijzonder de Zeer Eerw. Hear Pastoor van Drunen, de heer Mulleman, als vertegenwoordiger van het schoolbestuur, het hoofd der school, de heer van den Dool en ver der onderwijzend personeel. Na het doel duidelijk vastgesteld te hebben, gezin dichter bij school te brengen, werden enige huishoudelijke punten behandeld. Hierna kreeg de Zeer Eerw. Heer Pastoor het woord, die een lezing hield getiteld: „Denk om Uw kind." In een prachtige lezing, dlie aan duidelijkheid niets te wensen over liet, werd aan ieder duidelijk gemaakt de plichten van de ouders hun kin deren zo op te voeden, dat zij voor beeldige mensen voor God en de maatschappij zullen worden. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren van der Meulen en van den Berg. Door het bedanken van de haer Kok en uit breiding van het bestuur werden ge kozen de heren Bakker en Zoethout- maar. Na de pauze gaf het hoofd der school, de heer van den Dool een mo derne les in aardrijkskunde met lichtbeelden benaamd: „Eén reis langs de Ryn". Een wel groot verschil tussen lis- geven in vroegere diagen en tegen woordig. Allen genoten zeker van deze interessante les, die door het hoofd op humoristische wijze werd ben o.a. het scheidende bestuurslid, de heer Kok en allen die "tot het sla gen van deze avond haddén medege werkt sloot de voorzitter de vergade ring. 5 MILLIOENSTE SCHAAP IN LEIDEN. Vorige week vrijdag heeft dé heer G. Zwanenburg alhier, op de Leidense veemarkt het vijfmillioenste schaap van dit jaar aangevoerd. Het is voor de eerste maal sinds de oprichting van de gemeentelijke markt- en havendienst dat in een jaar tijd dit enorme kroongetal wordt bereikt. Leiden heeft de grootste schapenmarkt van West-Europa. Het feestsohaap werd door de ge meente Leiden gekocht. Wethouder mr. J. Drijber mocht die handeling niet verrichten, want ik heb geen erkenning voor veehandelaar. De heer Joh. Karens, voorzitter van de Zuid- Hollandse Bond van Veehandelaren trad voor de wethouder op. Honderd gulden moest hij voor het schaap neer tellen. De wethouder versierde het schaap dat eerst plechtig werd toegesproken met rood-wit lint, de kleuren van Lei den, en een rood-wit-blauwe kokarde. De beer Zwanenburg kreeg eerst een rood-wit vaandleltje, daarna een her inneringsplateau en vervolgens een kist sigaren. De heer Biesheuvel, ver voerder van de kudde schapen, waar uit de vijf millioenste werd gepikt, kreeg ook sigaren. BOND V. PLATTELANDSVROUWEN De afd. Waddinxveen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam jl donderdag 29 oktober bijeen in lunchroom van de Water. De bijeenkomst werd geopend door de 2e voorzitter, mevr. van Dort Kroon-van der Stael. De dames Verwaal en Spruyt brachten verslag uit van dé door hen bijgewoonde vergaderingen resp. de Prov. vergadering in Rotterdam en de Najaarsvergadering in Utrecht. Hierna kreeg Dr. E. J. Nagel, schoolarts te Boskoop, het woord, die vertelde over haar ervaringen als arts in Sandi Arafoië. Zij was enige tijd als arts verbonden geweest aan een Am. Olie Maatschappen, welke daar o.a. een ziekenhuis had ingericht, dat zowel voor de daar werkende Arnrri- kornen, als voor die Arabieren was be stemd. tegen het spruiten van uw aardappelen. Béter slaagt u bij Op boeiende wijze vertelde Dr. Na gel over het leven in Sandi Arabië. Op sociaal-economisch gebied heersen er to as tarnden, die voor ons Europea nen eenvoudig onvoorstelbaar zijn. De bevolking is arm en leeft dan ook zeer primitief; de hygiënische toe standen zijn er slecht evenals de wa tervoorziening. Infectieziekten komen dan ook veelvuldig voor en de kin dersterfte is er zeer hoog. Vooral de positie van de vrouw is in deze landen betreurenswaardig. Zy heeft geen enkel recht en is volkomen overgeleverd aan de genade van de man. Zo was het meerdere malen voorgekomen, dat de man eenvoudig weigerde bloed af te staan voor zijn vrouw, die een bloedtransfusie drin gend nodig had', zodat men in het ziekenhuis genoodzaakt was de pa tiënte onverrichter zake naar huis te sturen. Ook waren er nog vele oude ge woonten en gebruiken zoals het uit branden van ziekten en pyn met gloeiende ijzers, zodat vaak vreselijke wonden ontstaan. De omstandigheden waaronder 'een arts daar moet werken, zijn dan ook uiterst zwaar en de resultaten niet al tijd bevredigend. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Voldaan over de vele interessante dingen dia men die avond gehoord had en dlankbaar in Nederland te wo nen en geen huisvrouw te zijn in Sandi Arabie, keerden de dames huiswaartsi. PUZZELRIT. De Waddinxveense auto-, motor en bromfietsenclub „Gouwerijders" organiseerde zaterdagmiddag een gro te puzzelrit. Deze rit zou aanvanke lijk op dinsdag 27 oktober jl. gehou den worden en moest toen door de ongunstige weersgesteldheid worden afgelast. Het parcours van de rit leid de door Waddinxveen en naburige gemeen.en. De organisatoren waren er ook dit keer in geslaagd een aamtrek- keliik parcours op te stellen, waarbij vanzelfsprekend ook de moeilyke punten niet vergeten waren. Er wa ren voor deze rit 40 deelnemers. De uitslag luidt: Auto's: 1 C. van Kooten, 50 strafpt.; 2 C. Hoogendoorn, Bodegraven 53 strafpt. Motoren: 1 M. van der Wolf, Reeuwijk 102 strafpt.; 2 B. Boerman 106 strafpt. Bromfietsen: 1 D. Kaptein 136 strafst. De z.g. poedelprijs voor het hoogst aantal strafpunten ging naar de Gebr. van Straten uit Bergschenhoek, die in totaal 443 strafpunten bij deze puz zel rit opliepen. PREDIKBEURTEN Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9,30 uur Ds. J. Zwijnenburg, Oudebroek. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nederlands Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. J. Zwijnenburg. Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat. V.m. 9,30 uur Ds. E. H. Kalkman. Nam. 7 uur Ds. H. Huting, Gouda, Jeugddienst. Gereformeerde Kerk. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey. Rem. Geref. Gemeente. Vjn. 10 uur Ds. G. Ch. Duinker, Hoogvliet. Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop, woensdag 11 november, Dankdag voor het Gewas. vjtl. 10 en nam. 3 uur Ds. A. P. Verloop. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Kapeiaan: A. P. G. Krempel Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 7 en 8 uur. Biechtgelegenheid: 's zaterdags van 5-8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. DE ZONDAGSDIENST wordt waar genomen door Dr. P. van der Linde. PEKINGEENDEN. Daaromtrent kreeg ik een paar vragen. Deze stellen geen bijzonder hoge eisen, wat verpleging en voe ding aangaat. De eend is kleiner dan de woerd wat bij de meeste rassen het geval is. Zoals U vermoedelijk weet, hebben deze dieren achter op de hals naar boven gekromde veer tjes, zowel de eenden als de woerden van deze laatste zijn ze evenwel wat groter. De Pekingeenden kunnen evenals de Loopeenden buiten zwemwater. Tegen het zitten op een koude bo dem zijn ze niet bestand. Men zorge dus voor een droog hok. De kuikens zijn sterk en komen spoedig in de veren. Buiten het watL-r gehouden kosten ze veel aan voer. Men zorge dat de dieren veel beweging kunnen nemen, want anders worden ze gauw te vet en leggen dan natuurlijk wei nig. Pas uitgekomen kuikentjes van Pe king- en Loopeenden kunnen met ge woon kuiken-opfokvoer worden groot gebracht, het meel moet iets vochtig gemaakt worden. De jongen worden 4 maals gevoerd in een V-vormrge bak, terwijl men drinkbakken van ge galvaniseerd ijzer prefereert. Liefst laat men de jongen de eerste veertien dagen niet in het water; wel geeft men ze al spoedig badgelegen- hei in een ondiep, plat vat. Voorlo pig doet men er maar heel weinig water in en af en toe verversen, vooral bij zonnig, warm weer. MILJOENEN CIJFERS. In Nederland bedroeg de totale waarde van pluimvee en eierenex- porten vijf jaar geleden 273 miljoen gulden per jaar. In 1958 hadden deze Nederlandse exporten een waarde van 525 miljoen gulden. In laatstgenoemd jaar was de exportwaarde van Ne derlandse kaas 200 miljoengulden, van boter 105 miljoen gulden enz. De Nederlandse kippenfokkerijen exporteren reusachtig grote aantallen piepkuikens naar andere, meestal Eu ropese landen. In de eerste zes maanden van 1959 importeerde Italië byv. alleen 20 mil joen uit Nederland afkomstige kui kens. Er is nog steeds ruimte voor een aanzienlijke opvoering van de pro- duktie. Het verbruik van pluimvee en eieren beweegt zich in Europa over het algemeen nog steeds ver bene den het niveau van de Verenigde Staten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 2