üeekblad voor Waddinxveen ZïllUeus-'BteUUatodd B" Mtaedec de I/couw DE SPIEGEL Donderdag 19 november a.s. OPENING van onze nieuwe Oranjelaan 9 I PARTIJ PARTIJ Van Wijk Deken 49.50 maat 180 x 220 cm 9.XecAU atteen de^e iuee& Fa van Willigen Kempkes' Meubelfabrieken V/uchte£itiy Snuif en wrijf ROUWER No. 750 vrijdag 13 november 1959 1 5e jaargang Adres redaktie en administratie Oranjelaan Waddinxveen, Telef. 438 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden VAN DE WEEK Als gevolg van een artikel in de Duitse Rii^in-Ems Zeitung was er in Delfzijl grote ongerustheid gerezen. In dit blad wordt melding gemaakt van Nederlands-Duitse onderhande lingen over een regeling, waarbij aan Denzijl beperkende bepalingen wor den opgelegd, Oh. met betrekking tot de overslag van massagoederen zoals erts. Verder mag Delfzijl slechts dan de vaarweg van de Paap aan de Ne derlandse kant voor scheepvaart ge schikt maken, als daardoor geen scha de wordt berokkend aan de vaarweg aan de Duitse kant. Het is ui. geble ken, dat de ene vaarweg verzandt als de andere uitgebaggerd wordt. Be treffende deze artikelen zijn er door een gemeenteraadslid van Delfzijl aan B. en W. uitvoerige inlichtingen ge vraagd omtrent de vraag of Delfzijl zelf wel een rol speelt bij deze on derhandelingen. Van uit Den Haag wordt vermeld, dat de staatkundige grens in de Eems niet is geregeld en dat het de bedoeling is een gemeen schappelijk regime voor de gehele Eemsmonding vast te stellen. Neder land heeft er tijdens de onderhande lingen naar gestreefd Emden, dat bang was dat Delfzijl door zijn veel gunstiger ligging de doorvoerhandel van het Roergebied van Emden zou overnemen, gerust te stellen. Dit be tekent niet, dat Delfzijl zich niet ver der zou kunnen ontwikkelen tot een grotere haven. De angst van de inwo ners van Delfzijl is nu voor een groot deel verdwenen. I Zoekt U een fiets modern en degelijk van lijn steeds voorradig bij I KRAIJESTEIJN Hm kan een mens gekke dingen laten doen. De vorige week werd in een voetgangerstunnel in Den Helder een 14-jarige jongen zwaar gewond aangetroffen. Pas na een zware ope ratie was de knaap in staat te ver tellen wat hem overkomen was. Hij vertelde en dit verhaal werd door z,n vriendje bevestigd dat hij door een zwart-wit geblokte fiets was aan gereden. Met steun van de veront waardigde burgerbevolking heeft de politie van Den Helder de gehele plaats uitgekamd naar deze toch zeer opvallende fiets. De politie begon aan het verhaal te twijfelen, toen deze fiets niet werd gevonden. Een nieuw verhoor van de patient en zijn vriend bracht aan het licht, dat hij niet was aangereden, maar door een val van een muurje op een paaltje terecht ge komen was. De reden, waarom hij de aanrijding had verzonnen was de angst voor een standje. Toch is dit heel wat minder erg dan de overval, die een 16-jarige jongen op een wapenhandelaar in Terneuzen wilde plegen. Gewapend met een stengun zonder patronen drong hij de winkel binnen en dreig de de winkelier te zullen doorschie ten, wanneer hij alarm zou maken. De winkelier sloeg het wapen opzij en wist die knaap in bedwang te houden tot de politie kwam. De knaap ver klaarde, dat hij deze overval had ge pleegd om munitie voor zijn stengun te krijgen. Het wapen was het eigen dom van zijn broer, die het kort na die oorlog had gevonden. Van het geheimzinnige Wormer gat is ook weer nieuws. De kans dat er ooit iets van belang uit het gat te voofrscihijn zlai komen, achten des kundigen van Grondmechanica te Delft zeer klein. De heer W. C. Mier. lo, directeur van deze dienst, acht het zelfs waarschijnlijk, dat er helemaal niets in zit. De werkzaamheden zijn nu voorlopig gestaakt, daar een ma chinefabriek in Culemborg eerst een non-ferrobuis van 24 meter zal ma ken, welke men met een bom-aanwij zer in het gat wil laten zakken. De bomaanwijzer zal alles wat het op z'n weg naar de diepte aan ijzer en staal tegenkomt, verklikken. Over een dag of veertien hoopt men het werk weer voort te zetten. Meer succes hebben de uitgravingen in Hoogeveen, waar liefst een heel prehistorisch woud te voorschijn komt Dit woud heeft een oppervlakte van ongeveer 12 hecta ren. Op dit gebied liggen duizenden bomen, sommige met hun voet naar het westen en hun kruinen naar het oosten liggen. De toestand van het hout, dat al die tijd ondiar het water heeft gelegen, is nog vrij goed, hoe wel het direct verteert wanneer het aan de lucht wordt bloot gesteld. Het lijkt waarschijnlijk, dat de gletcbers uit de prehistorie al deze bomen zo keurig geveld hebben. Van de bomen naar de vissen. Het rijksinstituut voor-visserij-onderzoek zal half de cember beginnen met het merken van zesduizend schollen met een rood plastic vaantje. Dit heeft ten doel meer gegevens te kunnen verzamelen over de trek van deze platvis naar de paaiplaatsen in de Noordzee. Deze paaiplaatsen zijn van groot econo misch belang voor de Nederlandse visserij. De Nederlandse Spoorwegen gaan met ingang van de zomerdienstrege ling 1960 over op een nieuw systeem. Er zullen dan meer sneltreinen gaan rijden op verschillende baanvakken. Dit heeft tot gevolg, dat de regelmaat in de treinenloop enigszins gaat ver dwijnen, maar het grote voordleel is, dat een aanzienlijke besparing op de reisduur wordt verkregen. De middenstander raakt steeds min der intel. Duizenden kleine bakkers worden in hun bestaan bedreigd door het SER-advies over ploegenarbeid in het bakkersbedrijf. Voor diepvries- produkten wordt een totale vrijhandel geadviseerd, zodat straks iedereen 'n zaakje kan beginnen ten koste van 't bona fi.de levensmiddielenbedrij fAls het gaat om nieuwe verantwoorde lijkheden, wordt de middenstander niet vergeten, maar zo gauw zijn be langen in het geding zijn, wordt er met hem nauwelijks gerekend. Deze woorden sprak de voorzitter van de christelijke middenstandsbond, de heer H. da Mooy, op de te Amersfoort ge houden vergadering van dé bondsraad van deze organisatie. In dit gebouw, waar sinds enkele weken onze drukkerij reeds is ondergebracht, wordt nu ge opend een naar de eis van deze tijd ingerichte BOEK- en KANTOORBOEKHANDEL De inrichting hiervan is zodanig dat u rustig, vrij kunt rondgaan, om keus te maken uit de uitgebreide sortering artikelen. Voor iedere koper een gratis lot, voor de jeugd een wedstrijd. Let op de folder, welke volgende week in het weekblad wordt ingelegd. Boekhandel „Veldwijk" a.s. woensdag is de winkel de gehele dag gesloten. DE BOZE, ZWARTE MAN. Rustig zitten de ouders beneden in de kamer te lezen. Hun vierjarige jongen de kleine Klaasje, is een half uur geleden door moeder en vader samen naar bed gebracht, zoals dat alle avonden gebeurt. Het hele ritu eel, is afgewerkt; verhaaltje vertellen, liedje zingen en op vaders schouder drie keer de kamer rond. 21e hebben hun jongetje toegedekt. Een zoentje op ieder wangetje, op de twee oog jes en het voorhoofd, dan de gordij nen half toe en het licht uit. Iedere avond valt Klaasje moegespeeld, on middellijk in slaap. De ouders horen hem niet meer, nadat ze de trap af Een echte 100 pCt wol, van normaal 65.NU VOOR Maat 150 x 200 van 49.50 VOOR 39.50 0 ÜJ Burg. Trooststraat 33 Telefoon 768 zyn. Maar deze avond heft moeder luisterend het hoofd op: Stil eens. Hoorde ik Klaasje niet huilen? Ik hoor niets, zegt vader. Je zult het je verbeeld hebben. Maar na een ogenblik weet moeder het zeker, dat ze Klaasje hoort, al is het maar een heel zacht, klagelijk geluidje, dat tot haar doordringt. Dadelijk staat ze op, om naar boven te gaan. Tegelijk met het openduwen van de slaapkamerdeur draait ze het licht aan. Klaasje ligt allerdroevigst te snikken. Helemaal onder de dekens, tot aan zijn kruintje toe. Daardoor is het geluid, dat hij maakt, zo gedempt. Maar manneke toch, wat is er dan? Waar heb je verdriet om? In moeders tedere armen komt het ventje spoedig tot bedaren. Wat gekalmeerd wijst hij met een bevend vingertje naar de deur. Er was een.man.daar een grote, zwarte man. Nee liefje, er is geen man. Kijk maar, er is helemaal niemand. Hij is weggegaan, toen het licht aanging. Maar hij was er in het donker, hikt Klaasje zachtjes. Moeder begrijpt er niets van. Klaasje is nooit bang ge weest in het donker. Wat heeft hij nu dan ineens? Ze vind het beter, niet op het onderwerp door te gaan. Ze blijft gewoon een beetje bij hem zit ten, babbelt over kleine, vrolijke din gen uit zijn leventje, leidt hem af, tot ze ziet, dat hij helemaal gekalmeerd is. Nu zal hij die boze zwarte man wel vergeten zijn. Hij had waarschijn lijk angstig gedroomd. En zal Klaasje nu weer zoet gaan slapen? Dan gaat mammie nog wat beneden bij pappie zitten. Zfjn lodderige oogjes glijden naar de deur. Hij schijnt iets verontrus tends te zien en glimlacht moeder slaperig toe. Ze stopt haar jongetje nog eens lekker toe, strijkt de lok van zijn voorhoofd, draait het licht uit en verlaat de kamer. Ze is nog niet halverwege de trap, of daar dringt Klaasjes angstige kreet weer bot haar door: Mammie, mam mie, hij is er weer.de zwarte man. Vlug loopt moeder terug, draait het licht aan. Maar waar dan kereltje? Kijk dan zelf. Er is toch niemand in die kamer. Als het licht aan gaat, kruipt hij weg. Maar in het donker kooit hij weer.daar bij de deur. Nou stil maar Klaasje, dan zal mammie het licht uit doen en dan zullen we samen kijken, of hij terug komt. Ze draait het licht uit. Daar., daar, gilt Klaasje: Moeder kijkt naar de deur. Opeens begrijpt ze alles. Zoeven bij het naar bed bren gen heeft ze haar badjas, waaraan ze iets verstellen moest, aan Klaasjes deur gehangen en vergeten het ding mee naar beneden te nemen. In het vage maanlicht, dat naar binnenvalt, neemt die jas voor Klaasje beangsti gende vormen aan. Hij ziet er een boze, zwarte man in. Haastig knipt moeder het licht weer aan. Kijk Klaasje, het is geen man; alleen maar mammie's badjas. Ik neem hem mee. Maar jij krijgt een spaarlampje en hoeft niet meer bang te zijn. Marcelle. Belangrijk Exportcontract voor Kempkes' Meubelfabrieken hebben belangrijke exportcontacten gelegd met het wereldberoemde meubile ringsconcern W. J. Sloane aan de Fifth Avenue te New York, een con cern met achtendertig filialen, die over de Verenigde Staten zijn ver- In verband daarmede brengt Wie knus in zijn knusse landje In zfjn knusse huisje leeft En zijn eigen bed, zijn leunstoel En zijn leunstoelhoekje heeft, Wie zfjn leven rustig voortleeft In zijn eigen kleine kring, Mag heus wel eens even denken Aan het woordje! „Vluchteling". Wie er aan dat woord gaat denken Met zijn hart en zjjn verstand ('t Hart is hier de grote hoofd zaak) Zegt spontaan: hier is mijn hand. Hij vraagt niet naar taal, kleur, [afkomst, Ziet geen afstand en geen grens, Maar hij doet zijn mensenplicht voor d'Opgejaagde mede-mens. Clinge Doorenbos. Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met Officiële mededeling WIJZIGING WEGENLEGGER. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie vanaf 11 november tot 16 december 1959 voor een ieder ter inzage is ne- dergelegd een ontwerp tot 10e wijzi ging van de wegenlegger dezer ge meente. Bezwaarschriften tegen het ontwerp worden bij burgemeester en wethou ders ingediend en bij het ontwerp voor een ieder ter inzage gelegd. De bezwaarschriften kunnen worden toegelicht en bezwaren kunnen wor den ingediend in een zitting van het college van burgemeester en wethou ders op dinsdag 15 december 1959, des v.m. te 11 uur ten raadhuize. Waddinxveen, 9 november 1959. Burgemeester en wethouders voorn., De secretaris, De burgemeester H. Jenné. C. A. van der Hooft. mr. Edward Bennesh, vice-president van dit concern, een tweedaags be zoek aan Kempkes teneinde de be sprekingen over de belangrijke meu belleveranties naar de Verenigde Sta ten af te ronden. Het contact is gelegd door de „Nethfacts" N.V., een export-combi natie opgericht door achttien Neder landse meubelfabrieken, waarvan er tien actief aan de export deelnemen. Het belangrijkste bedrijf, dat bij deze combinatie is aangesloten, is Kemp kes, zo vertelde ons dre. H. Peters, de directeur van „Nethfacts", die deze week het Waddinxveense bedrijf be zocht. De combinatie heeft sinds april van dit jaar een verkoop organisatie in de Verenigde Staten opgebouwd, die op de Amerikaanse markt onder de naam The Netherlands Furniture Factories Ltd optreedt en een show kamer heeft aan One Park Avenue in New York. Het Sloane-concern behoort tot de aanzienlijkste relaties van deze ex port-groep. Het contact met Kempkes gaat over de levering van de nieuwe serie aanbouw-meubelen in teak, die Kempkes onder de naam Formule meubelen serie 7000 in prod uk tie heeft genomen en die het bedrijf voor het eerst op de Vakbeurs voor meubelen en woningtextiel, vorige week in Utrecht, heeft geshowd. Het Sloane- concern gaat deze serie op de Ame rikaanse markt pousseren en de ver wachting is, dat het contact tussen Sloane en Kempkes waarvoor de eer ste contracten zijn getekend, voor het Waddinxveense bedrijf orders zullen betekenen, die tot in enige honderd duizenden guldens zullen lopen. Sloane, waartoe ook bekende Ame rikaanse bedrijven als Barker Bro thers in Californie en Sunnyland in Texas behoren, richt zich niet alleen op woninginrichting, maar ook op de meubilering van restaurants, winkels en kantoren. In dit verband zullen er ook contacten voor andere bedrijven, die tot de Nederlandse exportcomfai- natie behoren, kunnen worden ver wacht, aldus vertelde ons de beer Peters. 'VJBSgl kleedt de man ah heen 9/t alle. qoede heAenldledmqqalaen in Waddinxveen alleen Herencostuums Regenjassen Sportcolberts Pantalons

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 1