509 iets yaeds lis&yi iets btiyuendes J. TER MEULEN - GOUDA EEN AUTO Blij en dankbaar berichten wi) U, dat God ons een doch tertje heeft geschonken ELISE FLORA C. A. de Geus T. E. de Geus-Bikker W'veen, 23 november 1959- Stationsstraat 6 Tijd.: St. Josephpavilj., Gouda DANKBETUIGING Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank voor de over weldigende belangstelling, wel ke wij bij ons 50-jarig huwe lijksfeest en zakenjubileum mochten ontvangen. In het bijzonder dank aan de klantenkring voor de verras singen, welke wfl mochteD ontvangen. G. KOOL J. KOOL-den Breejen Waddinxveen, nov. 1959. Sniepweg 0 Winkelcentrum Oranjewifk Boekh. 'VELDWIJK' M'n hele lange leven, heeft bestaan uit geven. Maar nog nooit heb ik meegemaakt, dat over één zaak, zoveel werd gepraat Daarom ben ik eens gaan kijken, om mijn kennis van cadeau's te verrijken Piet had het niet geloofd, maar z'n ogen rolden door z'n hoofd. Toen hij zag het assortiment en vooral de lage prijzen Deze waren voor ons de zichtbare bewijzen. Wilt U weten waar het was? Deze zaak is er nog maar pas. Voor U en het hele gezin, kocht ik naar m'n zin. Ik ben dan ook vol lof en tevré, met de wollen goederen van I 1 n St. Anthoniestraat 20 Vanaf heden beschikken wij over telefoon. Ons nummer is Assurantiekantoor W. VERBOOM Aan- en verkoop van onroerende goederen. Reis- en pas age bur. Prinses Beatrixlaan 11. Onze Serie nuttige en blijvende geschenken is even als vorige jaren weer enorm groot, ook nu weer kunt U profiteren van onze extra voordelige aanbiedingen. Bijzet Fauteuils In moderne en Gotieke fauteuils ook nu weer een rtuime sortering. Speciaal voor Sint Nicolaas is deze aanbieding. Een degelijke en sterke bijzet fauteuil bekleed met prima Epinglé, mooie bruin beige kleur gaan wij tot Sint Nieolaas verkopen VOOX 35-90 Liberty Fauteuils Deze gemakkelijke en sterke Laberty fauteuil is en blijft voor Vader altijd een der mooiste ge schenken. Tot 5 december koopt U deze zware en degelijke fauteuil VOO! 29.SO Kussens voor Liberty Fauteuils Geheel verend, Prima meubelstof bekleding. Tot 5 december kunt U ze kopen voor de extra lage prijs van 29,80 voor 19.80 per stel Eiken Gotiek Salontafel Deze massieve Kloostertafel gemaakt van krimp- vrij meubelplaat 40 x 70 koopt U tot 5 december voor 25.90 Haardbankjes Sterk en degelijk gemaakt, een leuk en toch goed koop geschenk, bekleed met diverse kleuren meu belstoffen nu VOOr 12-90 Wollen Slaapkamerkleedjes Deze 100°/o wollen kleedjes in 5 verschillende kleuren grijs, antraciet, geel, rood en blauw, nor male prijs 13,90 nu voor 8.80 Plastic Ontbijtlakens Voor heel weinig geld toch een leuk cadeau afge past Plastic ontbijtlaken met leuke patronen wit/ rood, blauw/rood, normale prijs 1,19. Zolang de voorraad strekt kunt U ze kopen voor 78 ct Verder brengen wjj een uitgebreide sortering Kapstok ken, Borstelgarnituren, Lectuurbakken, Rookstandaards, Bedspreien, Tafelkleden en Theebeurzen. Vanaf zaterdag 28 november tot vrijdag 4 december is onze zaak geopend tot 9 uur 's avonds. woninginrichting t i Het was woensdag voor het kopend Waddinxveens publiek een historische dag. In de zich snel ontwikkelende Oranjewijk werd daar onder belang stelling van tal van genodigden en veel publiek een zestal winkels offi cieel geopend. Deze gebeurtenis kreeg nog meer kleuir, doordat die Commissaris van de Koningin, Mr. J. Klaasesz zich be reid had verklaart de openingscere monie te verrichten. Om half vier werd de hoge gast door burgemeester C. A. van der Hooft op het raadhuis ontvangen, waar tal van genodigden hun op wachting maakten; o.m. de beide wet houders, en de gemeente-secretaris met hun echtgenoten. Voorafgegaan door de muziekver eniging Concordia, begaf zich het ge zelschap toen naar de nieuwe winkel galerij. De burgemeester heette in enkele bewoordingen de commissaris welkom in Waddinxveen. Hij dankte zijn gast dat hij naar Waddinxveen had willen komen en sprak waarderend over het feit, dat de Commissaris zich regelmatig in de Provincie Zuid-Holland laat zien. Mr. Klaasesz bracht in herinnering dat hij een jaar geleden de rooilwater. zuiveringsinstallatie had mogen ope nen. Hij verwachtte wel dat hij zich Foto Sjaak Noteboom nu in een schoon Waddinxveen be vond. Uw gemeente ontwikkelt zich echter in een ijl-tempo en de woon wijken groeien als paddestoelen uit de grond, zodat het voor de vreem deling zonder plattegrond moeilijk is om de weg te vinden. Voor een gemeentebestuur is het volgens spr., moeilijk om een gemeen te tot ontwikkeling te brengen. Er zijn veel bezoeken aan Den Haag no dig, om de vereiste vergunningen. Waddinxveen bevindt zich in een gunstige positie in Zuid-Holland, wat blijkt uit de vele aanvragen om hier te mogen wonen. Het zal dan in de eerste plaats nodig zijn om deze men sen zich thuis te laten voelen. En zich in de gemeenschap opgenomen te weten. De winkels rijn dan belang rijk en ook de plannen voor andere objecten. Treffend vond de commis saris dat alle eigenaars rasechte Wad- dinxveners zijn. Nadat de hoge gast de ondernemers veel succes had toe gewenst, verrichtte hij de symbolische handeling door een handel over te halen, waardoor de verlichting in de winkels en de opgestelde schijnwer pers werden ontstoken. Een der winkels bood daarna Mr. Klaasesz een verrassing aan. De plechtigheid werd! besloten met de bezichtiging van de zes winkels. KLEIWEG 25 TELEFOON 2679 SeMlt pAÏ^L FEUILLETON No. 16 door TOM LODEWIJK En nu stond ze voor Sander Bak ker en keek hem aan. Ze had hem ge kozen, dat had ze slim beredeneerd, gaf het minste risico. Open kaart spe len, ver.elien dat paps en mams er niet van mochten weten, dan had ze tenminste geen kans, dat ze vandaag of morgen haar eigen vader tegen hat lijf zou lopen.of rijden, nog erger! Ze had er nog geen vermoeden van dat moeder Mien deze ervaring al eens had opgedaan! En vader sprak altijd zo vol lof over meneer Bakker, zo geduldig en zo duidelijk was hij, zo rustig en rustgevend.Sander Bakker zou het rijn. Is er wat met uw vader? vroeg Sander en nam haar belangstellend op- Hij is gezakt voor zn rijexamen, glimlachte Hester, en er is rond ge strooid voor het huis en de gordijnen en lachten. Hij gaat er gebukt onder zei Hester. Ze s.reed met de gedachte dat rij het nooit leren zou, ze had van die dingen immers geen verstand. Maar sinps Greta de Bruin, een verre re latie die met een rijke makelaar ge trouwd was en volgens vader Hen drik net zoveel hersens had als een garnaal, het de eerste keer met glans had gehaald, begreep Hester, dat het niet nodig was consakwent te kunnen redeneren en te we-en wat een be talingsbalans was, om een goede chauffeuse te zijn. Misschienmisschien zou ze hier- in helemaal zelfstandig zelfs iets be- reiken. Maar ze wist ook, dat wan neer ze haar plannetje met Peter be sprak, die haar voiKomen logisch, duidelijk, vriendelijk, superieur, over tuigend zou mededelen, dat ze daar maar niet aan moest denken en haar leven niet wagen, noch het leven van anderen. Peter wist ze, deelde ten volle de mening van haar vader: geen vrouwen achter het stuur, in ieder geval niet hun eigen vrouw. Hij kleurde, vanwaar dat excuus? Enfin, het was niet alle dagen, dat je een leuk jong meisje "'s avonds op bezoek kreeg. Hij zou er aan moeten wennen, misschien brak hij dan nog eens met rijn vrijgezellenbestaan! Toen Hester zijn bescheiden kan toortje was binnengegaan en op een rieten stoel was gaan ritten, gooide ze het er uit. Ik wou rijles nemen en thuis mogen ze het niet weten. Zo, zo, peinsde Sander overluid. Een ogenblik drong zich de gedachte bij hem op of hij het haar niet be hoorde af te raden. Maar gunst nee, dit kind was zeker twintig, misschien al meerderjarig. hij hoefde haar waarschijnlijk niet te bepreken, ze stond op eigen benen en 't waren nog mooie benen ook. Dat had hij al wel gezien. Nog geen ring.... maar dat zei niks. Denkt u dat ik het zou kunnen le ren? vroee Hester beducht. Waarom niet? vroea hii terug. Negentiende van de automobilisten weet alleen, dat je aan het stuur moet draaien en op bepaalde pedalen trappen stelde Sander gerust. Het gaat er eigenlijk alleen maar oin, of u zich in het verkeer op uw gemak voelt en het hoofd niet verliest, wan neer het ingewikkeld wordt. Dat is een kwestie van routine, en het be gin van de routine krijgt u tijdens de les. En passant leer ik u hoe u die auto moet bedienen, maar dat is vol- kowfcLdeel twee. Het is net als met piaraüijfeienal ken je de noten, je bent nog geen pianist. Speelt u piano? vroeg Hester op eens, met volslagen miskenning van het te behandelen onderwerpeen van haar onhebbelijkheden die de heer Zoetmulder soms tot de uiterste rand van zijn geduld brachten. Nee, bekende hij, ik houd erg veel van muziek, juist van pianomuziek maar mijn vader is vroeg gestorven en eheen piano en pianoles zat er echt niet aan. Jammer, peinsde Hester. Maar ik heb wel een paar heel mooie platen, vervolgde hij, Chopin. Ravel.Debussy. Al mijn lievelingen constateerde Hester en opeens werd ze zich er van bewust, dat ze in vijf minuten tij cis met Sander Bakker vrijmoediger had gepraat, al was het dan maar over kleinigheden, dan met Peter. Maar eh.. bracht Sander het ge sprek weer in het spoor, u wou les nemen. Overdag, des avonds? O! schrok Hester, daar heb ik nu nog helemaal niet aangedacht. Over dag kan ik natuurlijk niet, behalve zaterdagmiddagsen 's avonds is natuurlijk vreselijk moeilijk. Het is zomer en de avonden rijn lang, stelde hij haar gerust en het is heel goed om s avonds te lessen. wie altijd overdag gereden heeft, baadt in zijn zweet wanneer hij voor 't eerst in donker rijden moet. Ik voor mij ga met al mijn cursisten tenminste een keer in het donker rijden. U hebt gelijk, glimlachte ze gerust gesteld. Het is wel tot half tien licht nu. Ja, dan 's avonds maar. En eh. wat kost het? Hij zag haar schattend aan, noemde het bedrag per lesuur. En hoeveel lessen heb ik nodig? Weet ik niet. misschien een dozijn, na twee lessen weet ik dat beter. Hester maakte snel een berekening en hij zag de glans uit haar ogen weg trekken. Dat kan ik niet betalen, zuchtte ze. Sander Bakker dacht na, maar rijn ogen lieten het figuurtje in de stoel tegenover hem niet los. Dat korte gesprekje, zoeven., hij had het wil len rekken, door willen praten. Luister eens, juffrouw Winkelaar, zei hij bedachtzaam, ik heb een voor stel. Ik geef u twee lessen. Dan weet ik of u het leert of, nooit leert Gaat het goed, dan praten we verder. We vinden er wel wat op. Komt er niets van terecht, dan is dat jammer en dan betaalt u de halve prijs. Ze zag hem argwanend aan. Is dat usance? Doet u dat altijd zo? Niet bij lui die het dik kunnen be talen, lachte hij. W.Z.C. DE GOUWE. Uitslagen Raket I—Gouwe I 2-2 beker Gouwe—G.Z.C. jongens 0-3 B.Z. en P.C. IGouwe H 1-3 Gouwe III—Sleutelstad Hl 5-0 regl. G.Z.C. V—Gouwe n 3-3 Programma zaterdag 6,30 uur: Gouwe I—V.Z.C. V. dinsdag, 6,30 uur: Gouwe nG.Z.C. V. PLUIMVEE-VOORLICHTING. Vrijdag 4 december zal in lunch room van de Water, een Pluimvee- voorlichtingsavond' gehouden worden, welke gratis toegankelijk is. C.N.V. FAMILIE-AVOND. Ook deze 2de avond die georgani seerd werd door de Chr. Besturen bond, op donderdagavond kon de vele teleurgestelden van de vorige week nauwelijks bevatten. De Hoofdbestuurder Wieringa sprak weer rijn feestrede op voortreffelijke wijze, waarna T.O.G. ondanks ziekte, zich wist te handhaven, zodat de zeer volle zaal met ruime teuge genoot en op voortreffelijke wijze, in het bij zonder de invallers, de dames van Holten en W. de Boer-Vink. Al met al kan men terugzien op de mooie avond, welke onder leiding stond van de heer Chr. de Vries. Ook Zevenhui zen, was ondanks de teleurstelling toch weer opgekomen met 75 man. Maar denkt u er wel om, waar schuwde ze, dat u uw mond niet voorbij praat tegen vader. Niemand weet er wat van, vader niet, moeder niet, Peter niet Is Peter uw broer? Nee., mijn., verloofde. Ze zag een verandering komen in zijn ogen, en voelde geërgerd dat ze gloeiend bloosde. We zijn nog niet echt verloofd, gooide ze er haastig achteraan, waar om wist ze niet, maar Peter wou met Kerstmis. En vindt eh.Peter dat ook niet goed? Hij zou het niet goed vinden. Weet u dat zo zeker? O ja., en hij heeft gelijk. Want u zult zien, dat ik het niet haal. Ik deug er niet voor. Sander Bakker stond op en er was een andere klank in zijn stem, iets van een uitdaging. U zult zien dat u het wel redt zei hij, of mijn naam is geen Sander Bakker. Wedden? Goed, de glans was weer in haar ogen. Waarom? Als u het wint, krijgt u van mij een gramofoonplaat. Daar hebt u het geld niet meer voor, lachte hij, als u mijn rekening hebt gehad. Voor Hester Winkelaar ging een nieuwe wereld open. Toen Sander Bakker de magische woorden „prak: En nu.rijden maar! toen ze de motor zoemend tot leven hoorde komen en merkte hoe hij aan de lichtste druk op het gaspedaal ge hoorzaamde, zuchtte ze diep. Kom, kom, meende Sander te moe_ ten opbeuren, begint u nu al te zuch ten? Ik zucht, omdat ik het heerlijk vind zei ze. Wordt vervolgd. Oji u~o-oA (iei kecht deA mannen Ik aenk met weemoed vaak terug aan vroeger tijden, L>e tijd waarin de man nog reent van sprexen had. Geluüirig bij de jacht, vol neiaenmoed in 't strgaen, Hy moent vrg doDDeien en ging op 't vissen prr.t. It dent met weemoed aan de tijd waarin Hg man mocht wezen; De tgd waarin hg nog moent spreten naar zgn bart. De tgd waarin hg eent nog manneigt moctn streven; Vol liere trots gal bg zgn vrouw naar part. It dent vaat terug aan lang vervlogen uagen, Waarin hei. meisje wachtte op haar Knul. De tgd waarin de man de eretroon ton dragen, En nog niet was algezatt naar nuis-, tuin en teukensuL De vrouw heelt nu ae man eent naar de troon ges-oten. Wg mannen nggen nu verslagen in ae goot. En overal is nu ae macht aer vrouw on noten, UI dat men nu oot paars s.emt, groen oi rood. Men heelt gesproten over emanciperen, En aller mona sprat van de reenten van de vrouw. Men gmg ae vrouw zeits in de pontiet begeren, Nu loop net manneigt aeei van iieaeriana aan naar touw. Zo nep it vorige weet mgn trant in haraen moeten scueuren. Ik werd zo nijdig als een zwaar geplaagde spin. Zo iets kan nu al in Amerita gedeurui, En ahe mannen trappen er weer benoorlgk in. Men heelt in 't nieuwe land proelonaervindeiijke bewezen, Dat de psyche van ae vrouw meer waard is aan van de man. En men verheerlijkt haar ais een voor.relielgk wezen, Want 't is de vrouw, die ruimtevliegen kan. Want in het proeis.ation van onze maanlaboranten, Bleek voor het ruimteschip de man vrij ongeschikt. Althans zo stond dat vorige week in onze mannenkranten, Men is daar in Amerika wellicht wel wat getikt. De vrouw zou beter op haar tellen kunnen passen, Wanneer de druk der ruimte werkt op haar gestel. De mannen moeten maar op aarde klaverjassen, Die zijn straks in de ruimte ook al niet in tel. Je kan geloven dat de maanman wel zal gnuiven, Als daar straks een reeks van aardse vrouwtjes komt. Wat zal dat mannetje in de maan gaan fuiven; De mannen op de aarde zijn te afgestompt. Komt mannen, laat ons saam eens één zgn in het strijden. Op, voor de rechten van de verdrukte man. En wees niet bang, maar laat ons voor gaan schrijden. En laat ons tonen dat de man nog dapper wezen kan. De taal, die er gebruikt werd op het jubileum, Van de Waddinxveense Plattelandsvrouwenbond; „De man zal wassen, schrobben, boenen 't linoleum," Zo'n woord past toch zeker niet in een vrouwenmond? Daarom weg met de zwabber, blik en stoffer, Weg met dat misselijke mannenschortebond. Wij willen vrijer leven, dan worden wij weer toffer, Onder de vrouwenheerschappij ontsteken wij het lont. Laat dan de vrouw maar vrij het ruimteschip verkiezen, En gaat de vrouw straks als eerste naar de maan, Dan zullen wij daarom niet langer kniezen, Wij vliegen vast en zeker niet achter zulke vrouwen aan. Wie van de vrouwen zal ons de heerschappij ontroven, Die ons werd toevertrouwd, hoe dat de vrouw ook krenkt. De redactie wil die vrouw een plaats in 't blad beloven, Dat aan deez mannentaal een weerwoord schenkt. Ik pas er voor om straks weer met een baard te zeulen, Als ik als Sint mag bibberen van de kou. Laat dan maar eens een vrouw rich in die Sintjas hullen; Misschien dat naast de pantalon de baard haar sieren zou. Krabbel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1959 | | pagina 3