M. HEEMSKERK j A. VLRSLÖUT en Zn. Jk Tüetje 9£uU en jantje A. van der Heiden BURGERLIJKE 1 STAND A. BROUWER £eufe pMjA EEN AUTO NIEUWE STRATENPLAN ORANJEWIJK. Ondier grote belangstelling vondi dinsdagmorgen in het raadhuis de openbare aanbesteding plaats van het zevende stratenplan in de Oranje wijk. Het betreft hier de parallel-Straat van de reeds aangelegde Koningin Wil- helminaweg met enkele zijstraten, waardoor weer een bouwperceel in 't nieuwe uitbreidingsplan bouwrijp ge maakt zal worden. Enige tijd geleden reeds Ibesloof de gjsmleenlteraad de grond, die door de aanleg van deze straten beschikbaar zal komen, te verkopen aan het bouwkundig Inge nieursbureau Stuurman. Dit bureau heeft in deze wijk reeds meerdere plannen uitgevoerd of nog in uitvoe ring. Ook dit keer gaat het om wo ningen, die in de premie-sector ge touwd zullen worden. Op het bouw perceel dat thans vrijkomt, zijn in totaal 90 flatwoningen in drie woon lagen geprojecteerd en 60 eengezins woningen. In het bestek is ook op- glenomen het maken van een fraai houten voetgangersbrugje over de singel, die door de aanleg van deze straten in het midden van de Koning in Wilhelminaweg zal komen te lopen. PER FLES COGNAC Ongekend zacht en fijn van smaak! Cognac fine! Pout vous. Kerkweg 176 - Telefoon 309 Voor de openbare aanbesteding werden dinsdagmorgen 19 inschrij- vingsbiljecten ingeleverd. De laagste inschrijfster was de fa. Gebr. de Man te Ammerstol voor 146.000 opge volgd door de firma J. J. en J. H. de Vos te Rotterdam voor 146.200 en de fa. J. Schouls te Rotterdam voor 146300. De hoogste inschrijf ster was de fa. R. Wiersma te Heiloo voor 194362. De raming bedroeg 154.000. De gunning is aangehouden. BEJAARDENMIDDAG. De eerstvolgende bijeenkomst voor de bejaarden heeft plaats op 12 jan. a.s., des nam. 2,30 uur in het r.k. ver enigingsgetouw, in de Burgemeester Trooststraat. PERSONEELSAVOND. De personeelsvereniging dier N.V. Louis Dobbelmann organiseert een feestavond op zaterdag 9 januari a.s. in Concordia te Gouda. Deze avond wordt verzorgd door radio-artisten onder leiding van René Frijters. BIJEENKOMST JEUGDNATUURWACHT. In het Geref. Verenigingsgetouw werd een bijeenkomst gehouden van de Jeugdnatuurwacht. Met het bestuur waren vele leden van de jeugdnatuur- wacht bijeengekomen. De plaatselijke commissie had een tekenwedstrijd uit geschreven voor de jongens en meis jes, die lid van de jeugdnatuurwacht zijn. Deze wedstrijden hielden ver band met het werk van deze jeugd natuurwacht. Burgemeester C. A. van der Hooft, voorzitter van deze com missie, deelde mede, dat die deelname aan de wedstrijden niet onbevredigend is geweest, hoewel het aantal groter had kunnen zijn. Er waren 70 teke ningen ingeleverd. De deelname aan de opstelwedstrijd moet de volgende keer beslist groter zijn, aldus de bur gemeester, die de prijzen uitreikte. Tekenwedstrijd: Adriaan van Straa- len; Ria van Stijn en Bert Buikema een le prijs. Greetje van der Meulen, Hielie Both, Jaimie van der Hooft, Gerard Schoenmaker, Tineke Pol en Elly Groen een 2e prijs; Rinus van Hoven, Theo Rip, Jan van dér Hee, Zelfs in de winter zachte handen met SIMOCITRON royale tube I.'5 SIMOCITRON, de verkocht handcrème, i« vervaardigd op b van citroen en lanoline. Met Ideale combinatie voor uw handen heerlijk z& kloofjes en blank. Speciaal veel gebruik maken wasmiddel Piet Bonefaas, Jerry Sopakuwa, Ol- ga DuyKenaar, Joke van Veen en EUy Verstoep een 3e prijs. Opstelwedstrijd.: le prijs Jannie van dier Hooit, 2. Jove van Veen; 3. Graa- cüe van Kempen. 4. Sjanme Oskam en 5. Nelly Koster. Verder weruen op deze middag nog enkele iiims vertoond o.a. ae leuke film Weg met ciie kond en Dik en Dun als timmerlieden. VERVOERSBEPERKIN G. De directie der N.V. Citosa scnrijii ons: Het moge U bekend zijn, dat ons bedxijt reeds zeer Jang met een groot tekort aan rijdend personeel te kam pen keelt, 'inans is dit tekort, dat voornamelijk ontstaan is door te lage ionen en onvoldoende vergoeding voor onregelmatige arDeid, zo groot ge worden, dat de huidige dienstregeling niet meer gekandhaatd kan worden. Vooral omdat in de huidige loon onderhandelingen een gunstige rege- ringspesussing uitbnjlt is net steeds moemjker geworden nieuw vakkundig personeel aan te trekken. Daarnaast verlaten meerdere chautfeurs, aange lokt door de kogere ionek in anaere bedrijven, onze dienst, vaak met vol ledige verwaarlozing van de sociale zekerheid die hen in ons bedrijf ge boden wordt. Een voorname roi speelt ook dat Boskoop in een lage stand plaatsklasse is ingedeeld, waardoor de ionen, die Citosa kan bieden bij de omliggende steden ver ten achter blijven. In overleg met de Rijksverkeersin spectie, die volledig begrip voor onze moeilijkheden heett getoond, gaan wij thans enige beperkingen in de dienst regeling invoeren, welke hoofdzakelijk neerkomen op frequenueveriaging op zondagen en op werkdagen in de la tere avonduren. De gewijzigde dienstregeling, welke op zondag 10 januari 1960 ingaat is vanaf zaterdag 9 januari te verkrijgen bij het buspersoneel. Gaarne willen wij U vragen een beroep te doen op Uw lezers om door begrip en medewerking het ons mo- 50-jarige jubilaris, door te komen. 50-JARIG JUBILEUM BIJ FANFARECORPS CONCORDIA. Bij Concordia is een feest in voor bereiding ter ere van die heer P. van der Laarse, die 10 maart 1960 50 jaar lid zal zijn. Een halve eeuw lid van een vereniging is wel het herdenken waard. De heer van der Laarse was jaren voorzitter en is nu al weer enkele jaren ere-voorzitter van Concordia Bij een vorig jubileum kreeg de ju bilaris de zilveren medaille van de Oranje Nassau-orde voor zijn ver diensten aan deze vereniging. Het is de bedoeling deze dag met de gehele vereniging 's avonds te herdenken en van der Laarse te huldigen voor alles wat hij voor de vereniging gedaan heeft. Hij mist zelden een repetitie en zijn advies is nog steeds van grote waarde voor bestuur en leden. Concordia heeft een vaste kern van oude trouwe leden en een gezellig sa menzijn is wel op zijn plaats voor de ze 50-jarige jubilaris. ERGER VOORKOMEN. Bij de alleenwonende mej. H. ont stond 's avonds laat begin van brand, doordat de gordijnen door een petro leumstelletje vlam gevat hadden. Door het kordaat optreden van de juist passerende heer J. werd erger voorkomen. PREDIKBEURTEN Nederlands Hervormde Kerk. Vjn. 9,30 uur De heer W. van Selm, Vinkeveen. Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nederlands Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6,30 uur Ds. Stolk, Scheveningen Kring Wet en Evangelie, Verenigingsgebouw, Stationsstraat. V.m. 9,30 uur Ds. E. H. Kalkman. Nam. 7 uur Ds. J. J. H. van de Ree, Amsterdam. Gereformeerde Kerk. Van. 9,30 en nam. 5 uur Ds. J. Snoey Rem. Geref. Gemeente. Van. 10 uur Ds. A. Hoff-Visscher. Chr. Afgescheiden Gemeente. Van. 9,30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop. Woensdag 13 januari, nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Kapelaan: A. P. G. Krempel Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8 30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 7 en 8 uur. Zaterdags en zondags om 7 uur Lof. Biechtgelegenheid: 's zaterdags van 5-8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. DE WERELDREIS VAN Altijd extra voordeel en vakkundig advies! Zuidkade 1 Telefoon 3351 Aangiften van 1 tot 6 januari. Geboren: geen. Ondertrouwd: H. J. die Riooij en J- 65. We zullen wat licht maken! antwoordde Jantje. Ze ontdekten in de hoogte een venster, waarvan de blinden gesloten waren. Er stond nog een laddertje, en nu had Jantje gauw de blinden open. „Oooo!" riep Pieitje, toen het licht binnenviel, en hij wees op een verzameling pendules, dozen, tapijten en andere kostbaarheden. 66. Als je 't mij vraagt, vervolgde hij nadat Jantje van de ladder geklommen was, geloof ik, dat we hier in 't hol van de dieven zijn. Als ze ons vinden, zijn we niet gelukkig! Gauw, jo, kom mee! Net had hij 't gezegd, Of beneden ging de deurPietje keek, bevend van angst door het luik naar beneden.. „Ze zijn het, hoor!" fui- sterde hij. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: sleutel, 1 paar bruine bromfietshandschoenen, 1 paar grijze glacé herenhandschoenen. Verloren: sjaal, bril in étui, 2 grijze glacé handschoenen, gouden horloge, oorbel, mohair sjaal. DE ZONDAGSDIENST zal waargeno men worden door Dr. C. A. de Geus. SPORT IN HET KORT V.V. A.V. WADDINXVEEN. De grote strijd in de derby Wad- idinxveen ZR.C.V. is zaterdag jl. verdient door Waddinxveen Z met 3-1 gewonnen. Voor de rust nam R.C.V. door Tange de leiding, waarna den Haan er 1-1 van maakte. Arie van Erk maakte er met een solo ren 2-1 van. Na de rust waren de Geel-Zwarten overwegend sterker maar Verhoef en Kramp zagen hun schoten via de binnenkant paal weer in het veld springen, 5 min. voor het einde duwde Verheuls doelman Scheel geheel onnodig de bal in het gelaat van Henk den Haan en arbiter Loef kon niet anders dan strafschop ge ven. Met een hard schot was het van Erk die de stand op 3-1 bracht. Me de door dit succes en door het gelij ke spel van Bodegraven tegen Sport- lust staat Waddinxveen Z aan de kop van de ranglijst der afd. Gouda. Dorpsstraat 33 - Telefoon 418 Waddinxveen I deed ook goed werk door Woerden met lege handen naar huis te sturen, Henk Monster maakte met een pracht doelpunt er 1-0 van, maar voor de rust was het Woerdens midvoor Visser die de partijen op ge lijke voet bracht 1-1. Na de rust was Woerden het eerst in de aanval, maar toen Jan Tol een voorzet gaf welke door Woerdens r-achter in zijn eigen doel gekopt werd waren de gasten even de kluts kwijt. Hiervan profi teerde Waddinxveen door haar mid voor Kees Schouten die een paar voorzetten van van Muyen en Scheur water in twee doelpunten omzette en de stand op 4-1 'bracht. Ook Wad dinxveen 3 deed het prima door uit spelend van G.D.S. met 1-0 te win nen, het was Quist die 2 min. voor het einde onberispelijk een strafschop benutte. Wedstrijden voor het a.s. weekend: Schoonhoven ZWaddinxveen Z, 2.45 uur. Waddinxveen Z2Zwammerdam 3, 2.45 uur. Waddinxveen 2—Ona 5, 12 uur. HaasRrechltWaddinxveen, 230 uur. W.S.E. NIEUWS. WSE moest met een gehavend elf tal de strijd aanbinden tegen Moer- kapelle 2, met een scheidsrechter die verstek liet gaan en zijn vervanger nam het niet zo precies als het de spelregels betrof en in Moerkapelle is het toéh niet makkelijk om winst te behalen. In dé twaalfde minuut kwam Moerkapelle gemakkelijk aan de lei ding toen keper Jaspers de bal liet vallen. Rechtsbuiten Jaspers en Gerts zorgden voor de rust voor een 2-1 voorsprong voor WSE. Zelfs werd het nog 3-1, maar het doelpunt weid af gekeurd. Na de rust werd het 2-2 door Verschoor. Een volgend doelpunt voor WSE werd weer afgekeurd toen van der Starre tussen twee spelers door alleen voor de keper de bal hard in het net schoot. De volgende aanval gaf Wesseling de midvoor de ruimte 3-2 en de zelfde speler maak te door een meevallertje 4-2. WSE bracht de achterstand nog terug tot 4-3, maar de keper van Moerkapelle was verder niet meer te passeren. WSE 2 deed het precies andersom en behaalde een 4-3 overwinning, dat was goed werk een 3-0 achterstand om te zetten in een 4-3 overwinning. Het was een veirre reis, maar uit eindelijk een prettige reis, en daar zorgde Karei voor in dé laatste mi nuten want met een goede kopstoot vloog de 'bal precies in de touwen en werd het juist nog een 4-3 overwin ning- Alleen WSE 1 komt aan de Sniep- weg in actie en wel om half drie te gen Moordrecht 2 er is heel wat goed te maken deze keer. WSE 2 heeft rust. W.Z.C. DE GOUWE. Ter afsluiting van het oude jaar speelde de Gouwe voor de competitie der Kring Gouwe-Rijnstreek een wed strijd tegen G.Z.C. III. En de Gouwe besloot 1959 op een manier die hoop geeft voor de toekomst, in casu 1960. Het won nieft alleen verdiend met 4-2, maar de speloptouw en zwem- snelheid waren sinds lange tijd weer behoorlijk verzorgd. En de doelpun ten ontstonden als normaal gevolg van de goede aanvallen. Kortom een goede wedstrijd. De stand is nu: Heren Ie klasse: De Zijl I 5-8 G.Z.C. m 8-11 Gouwe 17-8 Sleutelstad I 6-6 Donik I 6-4 O.Z.V. I 8-4 Heren 3e klasse: G.Z.C. V 8-11 S.Z. P.C. I 7-7 Gouwe II 7-7 Donk II 6-6 O.Z.V. H 6-5 B.Z. P.C. I 6-4 Heren 4e klasse: G.Z.C. VI 5-9 D.K.D. I 6-8 Gouwe Hl 7-7 B.Z. P.C. H 6-4 Sleutelstad Hl 6-2 Jongens A: Sleutelstad 5-10 G.Z.C. A 3-3 Gouwe 4-2 A.Z.C. 4-1 Programma zaterdag 9 januari: Gouwe IDonk I Dinsdag 12 januari: Gouwe A—A.Z.C. (jongens) Gouwe IIB.Z. P.C. I. Zaterdag krijgt de Gouwe dus Donk te bekampen. Er zitten ongetwijfeld mogelijkheden in, maar dan zal er met overleg moeten worden gespeeld. kleding., dt q/utot&te. oncUAAcAeiding. -F* 9n aJtlt qttldt htKerJcUdinqfakui HEREN COSTUUMS 129,— 135,— 149,— 155,— ook in Terlenka) Regenjassen, Sportcolberts en Pantalons tn Waddinxveen alleen verkrijgbaar bij Nesse 46 Telefoon 485 FEUILLETON No. 20 J door TOM LODEWIJK Neem me niet kwalijk, haastte hij zich, berouwvol, ik weet dat ik te ver ben gegaan. Ik zal er niet meer over praten. Ze legde haar hand op zijn arm. Nee, zei ze zacht, je.u hebt ge lijk. Het is misselijk van me. Maar. het komt misschien ook door., hem zelf. Hij heeft zijn oordeel altijd met een klaar. Hij weet altijd wat goed is en niet goed, waar we heen moeten en niet heen moeten, wat we gaan dioen en niet gaan doen. Vroeger vond ik dat heerlijk, dat hij dat allemaal voor mij beredderde. De laatste tijd.. Dus u vindt het niet prettig als een man voor u zorgt en allerlei dingen bereddert? O ja, antwoordde ze spontaan, maar 't is de manier waarop. Daar kunt u zelf veel aan doen. Maar niet door uw eigen weg te gaan, buiten hem om en achter hem om. Dan zou ik ook niet nemen, als ik hem was. Mannen, zei ze, nemen het altijd voor elkaar op. Pardon, antwoordde hij, ik neem het voor u op. Dit is beneden uw stand. U bent niet stiekum en ach terbaks. Dan moet u ook niet doen alsof. Hoe weet u dat.dat ik zo ben? Ik behoef u maar aan te kijken. Kom, had ze opeens gezegd en haar sigaret weggegooid, laten we door de stad naar huis rijden. Dat is een goe de oefening. Akkoord. Meer zei hi) met. En ge durende de rit naar huis was hij al leen maar de nauwgezette, zakelijke instructeur geweest. Maar toen de wagen weer voor zijn huis stond en ze haar hand al op de kruk van de deur had om uit te stappen, legde hij, de zijne op haar mouw. Ubent toch niet boos? vroeg hij. Ze draaide haar gezicht naar hem toe, en hij zag dat haar ogen vochtig waren. Alleen maar op mezelf, zei ze scnor en haastte zich weg. Hij bleef in de wagen zitten, keek haar na. Nu was ze op de hoek van de straat. Scherp volgde hij al haar bewegingen in de vallende schemering. Zou zeja, ze keek om. Hij knipperde snel met z'n schijnwerpers, zag opeens haar armzwaai. Tevreden fluitend bracht hij de wagen in de garage. De volgende morgen tolde ze Peter op zijn kantoor. Ja met Hes. OHes. Ze hoorde zijn stem, koeltjes. Zeg, Peter, was het nog leuk die bijeenkomst? O ja.heel interessant. Als je mee gegaan was had je dat zelf kunnen constateren. Nu ja, dat was nu eenmaal niet zo. Nee. Hij was kennelijk niet van plan te ontdooien. Zij zelf zou de vlag moe ten strijken. En haar schuldgevoelens maakten haar deemoedig. Zeg Peter, woensdag gaan we de wagen halen. Vader heeft zijn rijbe wijs. Zo, nou, dat is mooi? Hark, schold ze in stilte. Meneer Bakker, je weet wel, waar vader rij les van had, gaat mee. Want vader vindt het nog te gewaagd alleen. Heel verstandig, klonk de kalme stem aan het andere eind van de lijn. Het zou wel fijn zijn, als ik rijden kon, begon ze moeilijk, weet je, dat ik het aan 't leren ben? „Jij?" •Ja"- Enkele ogenblikken stilte. Dat vertel je me nu pas? Ja., is dat niet goed? O ja hoor, ik vind het best, je gaat je gang maar. Dat was zeker die jurk niet, die je moest helpen knippen? Gelukkig zag hij niet hoe diep ze bloosde. Ik, ik durf 't jou nog niet te ver tellenik wou je er mee verrassen. Nou dat heb je dan nu gedaan. Be dankt. Ze stond eeen ogenblik tn twijfel. Wat moest ze antwoorden? Toen hing ze heel bedachtzaam de

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2