NIEUWS Vl&ty dechts. eftlette, dac^en. duuct öftiee Oprui in in ÏO pet korting' V-Letje 91uik en jantje ^xxppe BURGERLIJKE STJSID ïfeSS&s predikbeurten £ond- exi ïïjuin&ouw. volgorde fteima foil jnc. saton A. BROUWER CONCERT. Het Wadklinxveens dames- en man nenkoor „Onvermoeid Vooruit" geeft op 3 februari a.s. een concert in de Geref. Kerk. Medewerking wordt verleend door de organist Piet van Egmond, die de volgende werken zal spelen. Improvisatie over Ps. 150 Piet van Egmond Allegro Maestosa uit het orgelconcert in Besdur George Friedr. Handel. Andantino Cesar Frank. Toccata uit „Suite Gothique". Leon Boëlman. Andante Cantabile uit Symphonie IV Charles Widor Toccata uit Symphonie no. V. Charles Widor Improvisatie over ,3Hjf bij mij Heer' Piet van Egmond BEEN OP TWEE PLAATSEN GEBROKEN. Een achttienjarige Waddinxvener heeft zijn been op twee plaatsen ge broken, toen de bromfiets, waarop hij als duopassagier meereed, op de Kerkweg op een stilstaande auto bot ste. Hij werd naar De Wijk te Gouda gebracht. De bestuurder van de bromfiets kreeg geen letsel. DRUK BEZOCHTE HERV. JEUGDRAAD-AVOND. Doel en streven van de Ned. Ver. tot bescherming van Dieren, werd woensdagavond door de heer A. Ivangh uit Den Haag aan de hand van enkele kleurenfilms op zeer in teressante wijze uiteengezet voor de Herv. Jeugd van Waddinxveen. Het was een goede gedachte van de Herv. Jeugdraad om dit menslievende werk eens nader onder de loupe te nemen. De voorzitter van de raad, de heer A. Kooijman, sprak daarom er zijn vreugde over uit dat het jeugdgebouw nauwelijks de belangstellenden kon bevatten. De films „De hond en wij" en „Zo UIT ONZE WOONPLAATS vrij als een vogel" gaven een prachtig overzicht van wat er in de dierenwe reld leeft. Ook liet hij zien de be schamende toestanden waarin men sen soms deze dieren op beestachtige wijze behandelen. We stellen ons zo voor dat die jon gelui het niet meer zullen wagen om honden met s'enen te gooien en nes ten van vogels uit te halen. Aan deze avond met een sterk op voedend karakter verleende mede werking het Herv. Jeugdkoor „De Zangvogels", welke op verdienstelijke wijze enkele liedjes zong. Kerkeraad vertegenwoordiger, de heer P. d Bruin sloot met dankgebed deze ge slaagde bijeenkomst. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer P. van Berkel, slaagde te Rotterdam voor het examen moderne Bedrijfsorganisatie. PIET VAN EGMOND BEGELEID „ONVERMOEID VOORUIT" Woensdag 3 februari a.s. zal ervoor cultureel Waddinxveen waarschijnlijk weer veel te genieten zijn. Ditmaal met medewerking van de bekende or ganist Piet van Egmond, die de koren zal begeleiden en enkele solo's zal spelen. Het ziet er naar uit dat het een genotvolle avond gaat worden. Het programma vermeld werken van F Schubert, Edw. Grieg, G. Verdi, J. Haydn e.a., uit te voeren door het dames-, mannen- en gemengde koren afgewisseld met enkele solo's, onder directie van de heer Gé van der Beek uit Schoonhoven. 1960 zal een bijzonder jaar voor On vermoeid Vooruit worden, men hoopt nl. het 40-jarig bestaan te herdenken. Bet koor dat ieder jaar op concoursen eerste prijzen in de hoogste afd. weet te behalen, mag zich in Waddinxveen in grote populairitijd verheugen. Elke muziek- en zangliefhebber zal daarom met graagte dit concert bij wonen. Op alle wollen en zijden stoffen welke niet tot de opruiming behoren Wat U zelf maakt is het eerste verdiend- Dames wacht niet tot het te laat is, doet Uw voordeel - DE WERELDREIS VAN Plotseling stonden ze, voordat ze 't zelf wisten, aan het kanaal. Ineens dachten ze aan het pontje. Waar zou het gebleven zijn? Lang dachten ze er niet over na, want er stond een grote wagen op de weg, met 'n paard er voor. De voerman was blijkbaar in het nabijstaande huis. Vlug klommen ze er in en kropen onder een hoop lege balen, die in de wagen lagen. 72. Even later kwam de voerman en de wagen reed W a f!msterde Maar toen de wagen een eind gereden had, kwamen daar., de passagiers van het pontje aangewandeld. Het pontje was de vorige avond laat aan de kant gedreven, de passagiers hadden m een herberg overnacht, en vroegen nu aan de voer man, of hij hen thuis wou brengen! Aangiften van 21 tot 27 januari. Geboren: Anna, d.v. T. Grooten- dörst en A. Schouten, Meidoornstraat 14; Jan Willem, z.v. A. C. Marchand en H. Kooijman, Prunusstraat 33; Ondertrouwd: A. Zwier en M. C. van Holten; Gehuwd: J. Boere en A. Driesse; C. J. Bos en M. van Klaveren, GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 paar blauwe wanten; geruite sjaal; 1 paar blauwe wanten; ketting; grijze portemonnaie met inh.; groene step. Verloren: bruine handschoen; brui ne portemonnaie met inh.; beige handschoen; bril; bruine handschoen; blauwe pet; witte portemonnaie met inh.; broche; 1 paar grijze jongens wanten. 4. <1 l/Jc T'1- a- ■se" Likeurvlek - Mevr. G. heeft het on- gehad een glaasje likeur op haar cocosvloerbedekking te laten vallen. Hoe moet ik de vlek er weer uit krij gen?, vraagt deze dame. Antwoord: Probeert u het eerst eens met een sopje van alkalivrij wasmid del. Daarna afspoelen met water. Eventueel verder behandelen met wat alcohol of eau de cologne. Houtworm in huis - Er zit in mijn huis erg veel houtworm maar de huisbaas wil er niets aan doen. Kan 1 o V? grover aansprakelijk stel len. Al mijn bedden en meubels gaan er aan. Een probleem waar J. A K mee zit. Antwoord: Indien het zo is, dat de houtworm oorzaak is van achteruit gang in de bewoonbaarheid van uw woning, dan raden wij u aan in eer ste instantie een bezoek te brengen aan het gemeentehuis. Wellicht kan van die zijde een bepaalde maatregel bevolen of genomen worden. In het algemeen is het zo, dat de verhuurder moet instaan voor de gebreken van het verhuurde goed welke het gebruik daarvan verhinderen. Mocht er schade voor u zijn ont- u i1 1S de verhuurder verplicht die schade te vergoeden. Wacht u echter eerst af wat men bij de ge meente adviseert. Mieke Telkamp. - Hoe oud is de zangeres Mieke Telkamp, vraagt J.P. Antwoord: Deze zangeres (haar wer- kelijke naam is Mieke Telgenkamp) is geboren op 14 juni 1934. Vulpeninktvlek - Hoe verwijder ik een vulpeninktvlek uit een grijze we venit pantalon? aldus mevr. H.CE Antwoord: U maakt het ons niet ge- makkelyk, want er is ook in water oplosbare inkt en deze vlekken gaan ei gemakkelijk uit met een sopje van alkalivrij wasmiddel. Indien niet op losbaar, dan dient u de plek waar de vlek zich bevindt, over een kopje met heet water gespannen te houden. Op de vlek wat citroenzuur druppelen. Daarna uitspoelen met schoon water. Uaat de vlek er hierdoor niet uit, dan deze behandeling afwisselen met het aanstippen met ammonia. Altijd goed spoelen, meermalen. China - China wordt ook wel „Het Hemelse Rqk genoemd. Hoe is deze uitdrukking eigenlijk ontstaan' Antwoord: De benaming „Hemels(e) Kijk kennen de Chinezen zelf niet voor hun land. Die werd aan China gegeven door niet-Chinezen. Hoe de ze naam ontstond is niet precies be kend, doch het vermoeden is gerech tigd, dat het als volgt is ontstaan: Op de grens van Europa en Azia, om precies te zijn in het grensgebied Kissen Rusland en China, ligt het massieve Tien Sjan gebergte waarvan de naam letterlijk vertaald luidt: „Hemelsgebergte". Achter het He melsgebergte ligt., het Hemelse Rijk, zo redeneerden vermoedelijk de Eu ropeanen. Nederlands Hervormde Kerk. Vm. 9,30 uur Ds. J. R. Cuperus Nam. 6,30 uur Ds. P. P. J. Monster, Gouda Nederlands Hervormd Wijk gebouw. Van. 9,30 uur Eerw. Heer C. W. van Kooten, Vinkeveen Nam. 6,30 uur Ds. J. R. Cuperus Herv. Kring Wet en Evangelie. Verenigingsgebouw, Stationsstraat. Vm. 9,30 uur Ds. H. Huting, Gouda Nam. 7 uur Ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk. Vm. 9,30 en nam. 5 uur Ds. Nawijn, Moordrecht Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9,30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop woensdag 3 februari, nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Mrisen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 830 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Zaterdags en zondags om 7 uur Lof. Biechtgelegenheid: 's zaterdags van 5-8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. Door de week 7 uur. LOOP DER BEVOLKING 1959. in 1959 geboren, behorende bevolking op 1 jan. 1959 tot de bevolking in 1959 opgenomen in 1959 overleden 5160 (4918) 5101 (4878) 139 129) 136 116) 411 316) 405 338) 5710 (5363) 5642 (5332) in 1959 afgevoerd bevolking op 1 jan. 1960 ouz (on Aantal voltrokken huwelijken in 1959 Aantal ingeschreven vonnissen 41 30) 33 19) 5669 (5333) 5609 (5313) 217 173) 229 212) OOJ. 5452 (5160) 5380 (5101) 10832 (10261) 5" ,ncn 81 (84) 1 (2 10261 -(9796) 275 245) 816 654) 11352 (10695) 74 49) .1278 (10646) 446 385) N.B. De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn van 1958. Door een basisbemesting met kali- zout en Thomasslakkenmeel kan thans reeds grotendeels een goede bemes tingstoestand voor klaver worden verkregen. Beide mes stoffen laten zich goed met elkaar mengen, waar door men op arbeidskosten kan be sparen. Snuif en wrijf Uw verkoudheid van neua keel of borst eg met ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr. E. M. L. Ifemminy Waarom klaver in grasland De laatste tijd wordt er in ons l^nd CURSUS KRAAMVERZORGSTER Het Groene Kruis Kraamcentrum „Gouwe, Lek en IJssel' Regentesseplantsoen 36 - Gouda begint per 1 maart a s. een cursus voor opleiding tot Kraamverzorgster (rijksdiploma) Inlichtingen dagelijks van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Telefoon 01820-5151 - - y V.U tTJ. XAA «1,2, JtUi veel propaganda gemaakt voor kla verrijke kunstweiden. In tegenstelling tot Denemarken is het Nederlandse grasland over het algemeen arm aan klaver. De hoge stiks.ofgiften hebben de klaver gro- tendeels uit de zoden verdreven. Hier door is het rantsoen aanmerkelijk ar mer geworden aan kalk en magnesium, twee voor het vee zo belangrijke mi neralen, die juist in klaver in behoor- hjke hoeveelheden voorkomen. -de kopziekten de laatste jaren in s erke mate optreedt, is voorname- tijk een gevolg van een tekort aan kalk en magnesium, dus van klaver, m het weide- en hooirantsoen. Om het klaverpercentage van onze graslanden te verhogen, is in de eerste plaats een zorgvuldige keuze van het m zaaien gras- en klavermengsel van belang. Daarnaast speelt ook de bemesting een rol van betekenis. Te grote hoeveelheden stikstof belemme ren de klavergroei, terwijl een bemes tte® met kali, fosforzuur en kalk daarentegen de ontwikkeling van kla ver bevordert. Uitslagen 20e ronde Onderlinge com petitie: J. de Heer—B. van Ejjk 2-0 D- M. de GelderA. Zwanenburg 0-2 A. A. Rietveld—H. Boele 2-0 J- de BelW. v.d. Heijden 1-1 B. van Eijk—G. vd. Zijden 2-0 W.Z.C. DE GOUWE. POLAR BEARS I—GOUWE I 4-1. De Gouwe heeft het dus niet kun nen bolwerken tegen de Edese ploeg. De nederlaag was verdiend, wellicht iets geflatteerd. Maar de Polar Bears was de be.ere ploeg. Er zijn misschien wel redenen te vinden voor de ne derlaag, maar de nuchterste lijkt me toch, dat de sterkste won. Tot de rust hield de Gouwe het nog wel. Ja het was zelfs bij momenten sterker. Het leek zelfs de leiding te nemen. Maar doelpunt werd afgekeurd. En toen kort na elkaar twee spelers naar de kant moesten, lag daarin het begin van het einde. Immers de Gouwe hield nog wel tot de rust stand, ja kort na de rust zelfs, maar het had kennelijk te veel krachten geeist. En snel verliep de wedstrijd. Polar Bears verhoogde het tempo en dat bleek de Gouwe met meer aan te kunnen. Het hep snel weg naar een niet meer in te halen voorsprong 3-0. Eerst toen kon Sol profiterend van een fout der Edese achterhoede de eer redden 3-1. Maar deze wat dragelijke cijfers, wa ren de Gouwe niet beschoren, want vlak voor het einde werd' het Gouwe doel nogmaal door boord 4-1. De bekerpret is dus uit. Resten de Gouwe nog twee wedstrijden in de Kring Gouwe-Rijnstreek. Uitslagen: Gouwe H—Donk H 4-2. NIEUWE LEDEN De Gouwe heeft voor de zomer competitie zeker nieuwe krachten no dig. Vooral jonge meisjes en jongens, die graag zwemmen en er veel voor over hebben, kan het hard. gebruiken Meid je nu aan, dan kan je nog ge keurd worden voor de zomer begint, want die is niet eens zo erg ver meer weg. Opgeven: jngens en heren, C. v. Mourik, Kon. Wilhelminaplein 10. Meisjes en dames. J. H. Brok, Zuid kade 57. V. A.V. WADDINXVEEN. Waddinxveen moest met 2-1 de meerderheid erkennen van Speeds Volharden. Ondanks dat de overwin ning verdiend was voor de Rotter dammers kwamen zij gelukkig aan him doelpunten. Voor de rust werd bij een srimmage voor het Waddinx veen doel de bal in het net gewipt en na de rust kwam de bal na een halve mistrap bij een doelschop precies voor de voeten van dfe vrijstaande mid- voor die dankbaar deze kans benutte. Waddinxveens midvoor redde met een kopbal de eer voor de Geel-Zwarten. Het volleybal zes al deed het beter want er werden twee overwinningen geboekt. V*s 3—Waddinxveen 1-3, setstanden 15-13, 12-15, 0-15 en 7-15. Waddinxveen—DOS 2 3-0, setstanden 15-13, 15-7 en 15-11. Wedstrijden komend weekend: Zwervers Z—Waddinxveen Z, 3,15 uur U kent tie HUISARTS OOGARTS SATON en U krijgt een De vanouds bekende zaak met de buitenklok. Leverancier van alle ziekenfondsen. Waddinxveen Z2—Jodan Boys 4 3,15 uur Waddinxveen 2—G.S.V. 3, 12 uur Boskoop—Waddinxveen, terrein Wad dinxveen, 2,30 uur. Contactavond voor de junioren is op dinsdag 9 februari a.s. Voor de semoren hedenavond bij van de Wa ter, gelijktijdig pools inleveren. BE FAIR NIEUWS. Afd. Voetbal. Zaterdag vond dan het treffen plaats tiissen koploper en hekkensluiter. Het is voor Be Fair geen beschamende ne derlaag geworden de 2-1 mag zelfs eervol genoemd worden. Met nog vier wedstrijden voor de boeg zullen de laatste meters KNVB- grond verdedigd moeten worden, een hele opgaaf. Maar moed verloren, al vertoren. Tegen V.V.E. hebben we ge zien het spel van vorige week de beste verwachtingen. De aanvang is om 3 uur op het terrein aan de Sniep- weg. i kleding,, de cyu+aüle ondeMeheiding, 9/i alle goede fie/Lenkleding^aken- HEREN COSTUUMS 129,— 135,— 149,— 155,— ook in Terlenka) Regenjassen, Sportcolberts en Pantalons in Waddinxveen alleen verkrijgbaar bij Nesse 46 Telefoon 485 W.S.E. NIEUWS. Veel nieuws is er niet van het voet balfront, alleen is er een weds rijd voor het eerste elftal vastgespeld. Dat gaat namelijk om twaalf uur naar Ona 5 om te proberen om daar een of twee puntjes te bemachtigen. Maar daarvoor zullen de WSE-ers uit een goed vaatje moeten tappen. Na alle feestdagen en vreemde tij den voor de inlevering van de pool- formulieren is het nu dan weer nor maal op vrijdagavond bij de bekende adressen. Mocht u poolformulier in het ongerede geraakt zijn dan kan U bij alle pooladressen een nieuwe krij-

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 3