Moderne stalen Slaapkamer Eet hoek rnim 40.-goedkoper S ATO N JfaT »T 100 pQl fruLis-ek ju-Mtn. Aabc Dekens HALVE PRIJZEN! Vo-oA daij-e pMj,%eri. 119.80 o-an.200.- mo-M 157.70 Ham 39 ct J. VAN TRIET <fc ZOON Jongste Bediende £eu£e pAiji. EEN AUTO ïïla$£le.ti I J ftJl 1 Jhbhh li T H VFR BF/VFDF/V DF \ORMAlF WAAROF Mè* i nu voor Wat Aabe DEKENS zijn behoe ven wij U niet meer te vertellen, een betere zuiver wollen deken bestaat niet. Zaterdagmorgen 9 uur gaan wij ze verkopen in aparte maten, voor kinderledikanten en 1 per- soons ledikanten enz. enz. in diverse kwaliteiten en dessins. Als U ooit voordelig heeft ge kocht dan is het deze moderne Slaapkamer bestaande uit2 persoons ledikant met voetbord en prima spirajalmatras, 15 jaar schriftelijke fabrieksgarantie, leuk nachtkastje, tafel en stoel. Geheel compleet nu voor Deze moderne eethoek bestaan de uitRonde tafel en 4 stoelen in diverse kleuren bekleed met afwasbare plastic Suwide ge stoffeerd op schuimplastic. Deze sterke en degelijke Eethoek kunt U zaterdag kopen KLEIWEG 25 TELEFOON 2679 Vraag niet of het kan maar profiteer er van Rookworst 3 jampotten Pindarotsjes 3 busjes Ital. Rozijnen Closetrollen 100 gram 250 gram Appelmoes nu 100 gram Tomatenpuree 250 gram 4 stuks 89 ct 99 ct 42 ct 46 ct 49 ct 49 ct Telefoon 576 Noordkade 87 Ccöp. HANDELSVER. en GRAANMALERI.I ..DE EENDRACHT" vraagt Aanmelden; Brugweg 2 WEEKEND REKLAME GÖUOSë MOPPEN van 85 voor 65 cent per 250 gr. Dagelgks vers gesneden verpakt brood. H. G. HUIZEER Zuidkade 11 - Telef. 554, GEVRAAGD: WERKSTER voor 2 halve dagen of een hele dag per week. Oranjelaan 7 heerst spel wonnen zij als volgt: 15-6, 15-12 en 15-6', en wonnen twee voor hen kos:bare punten. Als laatste kwam Heren I uit tegen MVC I, dat deze wedstrijd verloren zou (moest) wor den s'ond van tevoren vast, maar de wijze waarop dit ging ontlokte nogal wat kritiek, de eers'e set werd ver loren met 11-15, de twee evenzo met 10-15, dloch bij de derde set konden w^j spreken van een instorting, cij fers 2-15. Dinsdag 26 januari jl. herstelde een enigzins gewijzigde Heren I ploeg zich echter tegen DVC I, een jonge krach tige ploeg, en speelde gelijk via 15-9, 11-15, 10-15 en 15-7. Volgende week speelt Dames H een uitwedstrijd tegen DVC I in de zaal Noord te Gouda op woensdag 3, don derdag 4 febr. Dames I tegen Smash 1 en Heren I tegen VSTS I thuis, resp. te 20 en 21 uur. Supporters worden op prijs gesteld. Weekagenda Zaterdag 30 januari Film-feest, 7,30 uur verenigingsgebouw, Stations straat. Zaterdag 30 januari Filmfeest, 7,30 uur in verenigingsgebouw, Station straat. 2 en 4 februari. RuPeravonden in Lunchroom van de Water. 2, 9 en 17 februari. Dam- en Schaak toernooi in Verenigigsgebouw, Sta tionsstraat. Dinsdag 16, woensdag 17 februari Uitvoering TOOS in R.K. vereni gingsgebouw. 16 februari. Feestelijke jaarvergade ring van de Chr. Landarbeiders- bond in Verenigingsgebouw, Sta tionsstraat. Zaterdag 13 en 20 februari. Uitvoe ring Voorwaarts in r.k. verenigings gebouw, aanvang 7,30 uur. Donderdag 18 februari. Jaarvergade ring Chr. Vrouwenbond in vereni gingsgebouw, Stationsstraat. Donderdag 25 februari. Jaarvergade ring C.P.B. Spr. Ds. Kalf uit Ben- nebipek in verenigingsgebouw, Sta tionsstraat. Vrijdag 26 februari Blij dorpavond Jeugdnatuurwacht met spreker en dia's in verenigingsgebouw, Sta tionsstraat. Woensdag 2 maart. Forumavond uit gaande van Herv. Jeugdraad, in Herv. Wijkgebouw, onderwerp: „Vragen op het Kerkelijk erf" aan vang 7,30 uur. 17 en 19 maart Uitvoering Concordia. Tip voor de huisvrouw De zomer van 1959 was dermate droog dat ze van grote invloed is op de kookaard der peulvruchten in het algemeen. Maar wel heel in het bij zonder geldt dit voor de erwten. Hier volgt een goede raad. Eerst de erwten met lauw water wassen, dan giet u er kokend water op, zoveel als genoeg is om ze er in te koken. Zet ze dan op een laag brandend vuur, zodat ze niet koken, ongeveer 90 a 95 graden celsius, laat ze zo 2 uur wellen. Dan zijn ze na twee uur flink uitgezet. U brengt ze dan aan de kook en na 20 a 25 minuten zijn ze gaar. Dus niet vóór weken. Deze tip geldt zowel voor soeperw ten als voor groente te gebruiken. Nic. H. JAARFEEST CHR. BOND VAN WERKNEMERS IN DE HOUT- EN BOUWNIJVERHEID. Onder bevredigende belangstelling, was gisterenavond in Gebouw 't Cen trum, de plaatselijke afdeling van de Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid in jaarfeest bijeen. Voorzitter W. van der Hoek sprak in zijn openingswoord over de vreug de van de tot standkoming van de C.A.O. voor de meubelindustrie. Ten aanzien van de overeenkomst van de Timmerfabrieken was hij hoopvol. Voorts wees hij op de trouw van God, betoond in de 60 jaren van het be staan van de N.C.B. Spr. kon daarom niet begrijpen dat sommigen de Ge trouwe, onirouw werden en afvielen. Dergelijk geluid liet ook Hoofdbe stuurder H. B. Holmer in zijn toe spraak horen. Deze maakte gewag van het voorrecht dat buiten zovelen an deren het CNV in vo.le vrijheid haar werk mag doen. De Hemelse Vader past daarvoor dank. Spr. toonde verder de heilzame werking van de vrije loonvorming, waarvoor het CNV de grondslag heeft gelegd. Voorts werd gesproken over de pensioenfondsen en de Weduwen en Wezenvoorzieningen. Ten aanzien van het CNV-rusthuis, waarvoor bij het fonds „Draagt elkanders lassen 153.000 was binnengekomen, zei de heer Holmer dat dit huis 1 april ge opend zal worden. Tot ieders verrassing onthulde spr. dat in Zeeland volgend jaar het derde vakantieoord met 70 bungalows ter beschikking zal komen. Na op de materiële waarde gewe zen te hebben, zei spr. dat deze toch niet het belangrijkste zijn. Wie de naam Chxis us niet erkent, verwerpt het fundament van een mensenbestaan. Wij moeten leven voor de ere Gods. Het lijkt wel of Christus gezegd heeft, hebt uzelve lief, dan uw naaste en dan uiteindelijk God. Maar dit is het gebod: Ge zult God liefhebben boven alles en de naaste ais uw zelf. Het gaat niet om onze plaats, maar om Hem, de Schepper en onderhouder van alle goed. Na dit officiële gedeelte bracht dfe toneelgroep van de muziekvereniging „Concordia" het komische spel „Oom Johannes en zijn knecht", ten tonele. Gezien de lachbijvallen viel het ge heel goed in de smaak. OVERPLAATSING. De assistent le klas S. P. Bax is met ingang van 1 februari verplaatst van Waddinxveen naar 's-Gravenha- ge, le kan'oor als deurwaarder bij 's Rfjks belastingen. Ook in 1960 voor HORLOGES De zaak met de buitenklok FEUILLETON No. 22 door TOM LODEWIJK Hendrik voelde zijn temperatuur wel s-ijgen en zijn handen klam wor den, maar hij hield het stuur van de glanzende nieuwe wagen, en met trots bemerkte hij hoe, bij een stopiich., bewonderende blikken werden ge richt op Zijn Bezit. En toen de auto voor de deur van huize Winkelaar stopte, zag hij de gordijnen opzij gaan, buurman kwam naar buiten.Is dat 'em nou? en Hendrik legde met ken nerstermen de voordelen van de au to uit: „Eén op twaalf loopt iehg schakelt als op fluweelgoeie weg- ligging. Sander die het aanhoorde, knipoogde eens tegen Hester. Is dat nou allemaal om.om die avond? vroeg Hes. In ieder geval om de consekwenties er van, an.woordde hij. Ze zuchtte. Peter zou zichzelf niet zijn, wanneer hij geen consekwenties getrokken had! En wat zijn die consekwenties dan, volgens jou? Dat jij je eigen weg gaat, desnoods zonder mij. Ze hield even haar adem in. En? vroeg ze toen. Als je dat wilt, ga dan je gang. maar dan weet ik het wel graag. Dan kun jij ook je gang gaan, be doel je. Hij knikte. Het was Hester of een afgrond voor haar voeten gaapte. O zeker, ze was Peter met andere ogen gaan zien. Ze had zich afgevraagd of het goed was, dat hij haar leven zo domineerde. Maar toch., ze had zich een toe komstbeeld gevormd met Peler „wij samen". En ze hadden altijd alles sa men gedaan. De gedachte dat dit er voortaan niet meer zou zijn, maakte haar bijna duizelig. En hijhij bleef zo kalm. En je zegt dat maar zo.zo dood gewoon, hakkelde ze. Ik noem de dingen graag bij hun naam. Is dit soms ook al een ding? Scherp was opeens haar stem, diep had hij haar gekrenkt door dit sa men-zijn, te kenschetsen als een van de dingen die men bij de naam moet noemen, terwijl zij, Hester, er nooit een naam aan had durven geven. Je moet niet op een woord vallen, wees hij terecht. Voeren we hier een taalkundig de bat.of pralen we over iets dat dathaar stem beefde, ze balde de vuisten samen. Hoor es, kwam Peters stem, als we hierover niet rustig en objectief.. Opeens zwaaide de tram de hoek om. Hes zag op, ontdekte meteen de vluchtheuvel, het haltebordje, wach tende mensen. Snel legde ze haar hand. op zijn arm. Peter., het beste. Je kimt je eigen gang gaan. Ik zal de mijne wel vin den. Voor hij, verbouwereerd, iets kon zeggen had ze zich tussen de wach tende trampassagiers gedrongen. Hij stond nog vermint te staren, toen de tram alweer wegreed. Hij zag haar rechte rug op het volie acuter- baikon. Ze keek niet om. Even aarzelde mijzou hij op de fiets springen, de tram acherna? Hes ter zeggen, dat hij het zo met be doeld had, proberen haar te over.ui- gen van Ja, van wat? Dat zij het enige meis je voor hem was op heel de wereld? De verzorgde, geiistingeerde gestal te van Pauia de Wnt Verburg schoof zich voor zijn ogen. Och wat. mis schien was het wel beter zo. Er waren méér kansen. En betere wellicht. O, veel betere! Nou, nou, dat lijkt nergens op, knorde Sander Bakker. Die wagen staat nog wel een halve meter van de stoep, daar kan er haast nog een tus sen. Da's geen parkeren, juffrouw Winkelaar! Hester kneep de lippen samen, schakelde over, reed de wagen ach teruit, probeerde het opnieuw. De banden schuurden langs de s.oeprand. Ja, nu staat ie er wel naast, maar dat kost u banden. Hoorde u ze schreeuwen? Nee, u hebt wel eens beter geparkeerd. U zit ook alsmaar op me te hak ken, bitste Hester. Haar lippen tril den. En u begaat ook achtermekaar stommiteiten, antwoordde hij boos en zweeg eensklaps. Dat was niet de toon tegen een leerling. Trouwens: hele maal niet pedagogisch! Hij keek baar eens aan, zag haar hoge kleur, haar handen trilden, 't Kind was hyper nerveus! Geen wonder dat ze zo knoeide. Kom, zei hij op heel andere toon, ais we zo doorgaan verknoeien we het helemaal. Neem me niet kwalijk, dat ik zo uitschoot, het was onbillijk. Laat mij nu maar es even rijden, dan gaan we in het Park nog eens rustig wat parkeren. Vandaar de naam Park, glimlachte hij, maar hij zag een glim lach op haar gezicht. Hij reed door het Park heen, tot ze buiten de stad waren. Op een stille plek stopte hij de wagen, bood haar een sigaret. Narigheid? vroeg hij. Hij wou, dat hij het maar niet ge vraagd had, want hij zag hoe ze met een driftig handgebaar een traan weg veegde. Ze schudde hefftig het hoofd. Sanders begon rustig, om haar aan dacht af te leiden, te pra'en over het parkeren. Hij had een automodelletje bij zich en demonstreerde de stand van de wielen. Zó s'ond de wagen en zo moest je hem draaien om zo straks meteen weg te kunnen rijden. Zo kreeg Hester ook de tijd om zich te herstellen. Kom, ik moet weer eens aan het werk, zei Sander tenslot'e. Hendrik drukte hem hartelijk de hand, bedankt voor alles. En Hes'er zei alleen zacht jes: Tot vanavond, Want om acht urn- had ze weer les! HOOFDSTUK VIII. Waarin Hester er in slaagt om met twee mannen ruzie te krijgen. Het was tussen Peter Zoetmulder en Hester Winkelaar al een paar da gen mis. Na dat telefoongesprek, waarbij Hester de hoorn had opgehangen, was he. maar de vraag, wie de eerste zou zijn om de hand der verzoening uit te steken. Hester voelde zich schuldig. Ze had Peter inderdaad voorgelogen. Ze had hem ver.eld, dat ze naar een vrien din moest, en hem alleen naar die lezing laten gaan., terwijl ze in wer kelijkheid autorijles nam bij Sander Bakker. (Wordt vervolgd). Bel Bij Brand No. 300 Iets dreigends belaagt het argloze (gezin en neemt bij verrassing de vesting in, die moeder gebouwd heeft van mutsen [en sjaals. Reeds hoesten de broertjes en de [snuitjes zien vaal. Voor haar blijft de dag lang geen [andere keus. Met de zakdoek van d'ene naar [d'andere neus. De lieverdjes sleept ze voort aan [haar #ok. Moeder is 't paardje. Daar gaat ze. [Sjok, sjok. In wanhoop slaakt ze de diepe zucht, die als een briesje waait door de lucht en regelrecht fladdert in vaders Iflapoor. Daar haalt hij tenslotte de dokter [wel voor. Voor dokter zeggen de broertjes [braaf: AA. Hij port in hun buikjes en denkt eens [diep na: „De mazelen", constateert hij en dat [is knap voor een man als hij van de [wetenschap. De broertjes roepen, ,,'t Is mazzel" [uit. Ze tellen geestdriftig elke stip op [hun huid. Ik heb er al duizend! En ik heb nog [meer. Wie het meest bijdehand is, strijkt [met de eer. Met spoed rukt het lekkere drankje [aan en komt als een wacht naast de [zakdoek te staan. Moeder lepelt vier maal per dag op [recept. Daarmee is nu eenmaal een dokter [behept. Met mazelen is moeder en kroost [overstelpt. Merkwaardig dat een recept toch zo [helpt. Daarvoor verdwijnende spikkels op [slag. Het buurvriendje jengelt de volgende [dag. M. J. Sliedrecht-v.d. Laan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 5