I u. heemskerk Milopa-advies mo-oi Uiu duid! THelje 9IuU en jantje, fyo-pjxe tftatan DOELEMAN N I E U WS 1 VERZEKER UW OGEN A. BROUWER er thans een trottoir ontbreekt. Voor lopig zal de demping plaats moeten vinden tot aan machinefabriek Van der Loo .De stroken grond langs de Noordkade zullen voor de beoogde wegverbetering moeten worden aan gekocht. Ook het tweede gedeelte van de Kerkwegvaart zal afgemaakt wor den. Is dit gebéurt dan zal het verdere gedeelte van het rioleringsplan voort gezet worden. Zo mogelijk zal dan in 1962 het dempen en rioleren van de Brugwegsloot de aandacht krijgen. Op het programma staat ook de uit breiding van de zuiveringsinstallatie in de Puttepolder, tevens bouw dienst woningen. De bouw van een tweede installatie in het plan Groenswaard krijgt in 1963 zijn bestemming, al dan niet met medewerking van Boskoop. Naar de mening van het college dient de schoolartsendienst uitgebreid te worden met tandverzorgings- en een psychologische dienst. Een zieken auto staat eveneens op het program. De bomenwijk krijgt voor de aldaar gevestigde brandweerpost een oproep systeem. Het materieel van de brand weer zal uitgebreid' worden met een nevelspuit, in 1962 met nog een lad derwagen. Ten gerieve van de B.B. zal een alarm-systeem worden aangeschaft. Ten behoeve van sociale zorg zal ten spoedigste overgegaan worden tot de bouw van bejaardenwoningen, al dan niet gecombineerd met een verzor gingstehuis. Verder staat in de nabije toekomst de instelling van een cultu rele raad! te wachten. Verdere plannen. In de komende vier jaren worden voorts plannen in voorbereiding ge bracht tot aanschaffing van een kol- kenzuiger, een tweede vuilnisauto en een kipper-auto. De bestrating van de te dempen en verbrede Noordkade; doortrekking Stationsstraat (inclusief riolering)verbinding Kanaalstraat - Oranjewijk (exclusief grond- en wo ningaankoop) uitvoering stratenplan bungalow-park (exclusief aankoop grond); uitvoering stratenplan Zuid (exclusief aankoop grond) ontsluiting Tweede Blokswcg in de richting Den Haag en de Kanaaldijk in de richting van de Rijksweg Rotterdam via de Provinciale weg hij Moordrecht; ver breding van de Wiihelminakade waar bij inbegrepen de werkzaamheden van de Waterstaat en aankoop woningen. Sanering Nesse (Gouwe-zijde) en de noordzijde van de Kerkweg. Grondaan kopen ten behoeve van woningbouw in de plannen Puttepolder-noord en Groenswaard en omgeving r.k. kerk; aanleg begraafplaats en bouw aula in Oranjewijk; uitvoering bouw raadhuis; uitbreiding lokaal verkeer, gedacht extra-busdienst Boskoop-Gouda via Noordeinde - Kanaaldijk - Provinciale weg; bouw vierde gymnastieklokaal en derde openbare lagere school; verbe tering voetbalvelden Kanaaldijk; aanleg sportvelden in Groenswaard. Speciale aanlegplaats voor jachten en bouw van tweede zwembad (naast oude); beplan ting receatigebied 't Weegje; uitdieping Petteplas en bouw derde zuiveringsin stallatie in plan Zuid. Aanschaf op- oproep-systeam noodiwachters en uit breiding baby-spuitjes B.B. Dit alles in het kader van het vier jarenplan, waarover de gemeenteraad zich binnenkort zal moeten uitspre ken. "9 Reinigen Verstevigen en Stimuleren Beschermen Vette Huid met Open Poriën Reinigings- creme Gurkenmilch Orange Citro Akné Tonic Tag Rose Zeer gevoelige Huid Reinigings- creme Mandelmilcb AzulenNacht Huid met Akné Reinigtngs- creme Gurkenmilch AzulenNacht Akné Tonic Azulen Tag Verjonging oudere huid Reiniglngs- creme Mandelmilch DE WERELDREIS VAN Een volgende maal zuUea w(j enige specialité's behandelen. UIT ONZE ZILVEREN ARBEID SJUBILEUM Op 27 april 1935 trad in dienst van Kempkes Meubelfabrieken N.V., de heer L. C. v. d. Berg. Daar v. d. Berg steeds bij dezelfde werkgever werkzaam bleef, betekende dit dat hij op 27 aprii 1960 zijn 25 dienstjubileum vierde. Maandag hingen dan ook de vlaggen in top en werd de jubilaris met zijn vrouw en kin deren gehuldigdi op het directiekan toor. Na genoeglijke herinneringen uit deze periode te hebben opgehaald1, volgde een toespraak van de heer Hk. Kempkes die v. d'. Berg kenschetste als een van de beste fineervoegers welke Kempkes kent. Ondanks het feit dat dte jubilaris vanwege kattekwaad wel eens een paar maal naar huis was gestuurd moest de 25 jaar voor vol gezien worden. Ter herinnering aan dit feit werd fraai wandbord en een envelop met inhoud overhandigd!. Na afloop hiervan dankte de jubila ris de directie hartelijk voor het in hem gestelde vertrouwen en zei vol goede moed aan die volgende 25 jaar te beginnen. PROPAGANDA-AVOND VOLKSONDERWIJS. Maandagavond hield de plaatselijke afdeling van Volksonderwijs in het rk. verenigingsgebouw de jaarlijkse propagandaavond. Voorzitter T. Ver vers heette in het bijzonder welkom wethouder en mevrouw Pille. Voorts bracht hij het college van B. en W. dank voor de goede zorgen die men op het ogenblik aan de beide openbare scholen besteed. Dit is niet Dorpsstraat 33 - Telefooü 2218 83. Ze wandelden nu verder, tot ze weer aan een dorp kwamen, 't Was tegen twaalven en alle moeders van het dorp waren aan het eten koken. Dikke rookwolken stegen uit elke schoorsteen, en heerlijke geuren van varkenslapjes, rooie kool en kaantjes woeien hun in de neus. „Ai, ai, wait heb ik 'n honger!" zei Jantje, terwijl hij z'n maag met allebei z'n handen .vasthield. 84. Even later kwamen ze voorbij een behangerswinkel. „Ervaren leerlingen gevraagd" stond er. Jantje en Pietje naar binnen. „Kunt U ons gebruiken, mijnheer?" vroeg Pietje. „Zijn jullie ervaren?" vroeg de behanger. „Ja, meneer", zei Pietje, die niet wist wat diat woord betekende en dacht, dat het betekende, of ze gevaren hadden. Nou, en dJat hadden ze, met het pontje! WOONPLAATS atlijd zo geweest aldus spreker. Volks onderwijs dient critisoh op het beleid toe te zien. Momenteel mag echter het critisch oog wel eens gesloten blijven. Een noodkreet uitte de heer Ververs jegens de openbare kleuterscholen. Door plaatsgebrek kunnen geen leer lingen meer toegelaten worden en vooral voor de nieuwe inwoners blijkt dit zonder meer onaangenaam te zijn. Gelukkig is een tijdelijke oplossing gevonden in een noodgebouwtje dat door het gemeentebestuur is ter be schikking gesteld. Voor 1 juni hoopt men het schooltje in de Oranjewijk te kunnen openen. Een permanente kleuterschool zal er voorlopig nog niet komen. De heer Ververs riep tenslotte op tot strijd voor de openbare scholen, mede door te propaganderen. Een forum bestaande uit de heren N. Bontenbal, oud-voorzitter V.O W. J. Meijer, lid! oudercomimissie; C. M. Visser, hoofd van de Theo-Thijssen- school en de heer P. Mier, hoofd van de Jan Ligthartschool, beantwoordden vervolgens onder leiding van de heer C. M. P. van Vuuren, vragen die be trekking hadden op het openbaar on derwijs in het algemeen. Ook hieruit bleek dat de kleuterschoolkwestie „hoog zit". De toneelvereniging van de afdeling Moordrecht van V.O. speelde hierna het blijspel „De lach der goden" van A. de Hertog. De Strekking van deze propaganda avond mag geslaagd genoemd worden, want de zaal was geheel gevuld. KIKVORSMAN ZWEMT NAAR WADDINXVEEN. Uit doorgaans goed ingelichte bron vernemen wij dat de in de laatste we ken bekend geworden kikvorsman Louis Lourmais, het voornemen heeft naar Waddinxveen te zwemmen. Deze kikvorsman heeft zich naam gemaakt doordat hij de Rijn wist af te zwem men van Schaffhausen tot aan de grens van ons land en verder via Waal en Lek, zaterdag in Rotterdam is gearriveerd. Een zwemmer van groot formaat dus. Eu daarom is het voor Waddinxveen dan ook een unieke gelegenheid kennis te maken met de ze zwemkunstenaar. Hij zal de route Rotterdam-Waddlnxveen volgen langs Maas-IJssel-Gouwe. Dit zal heden vrijdag plaats vinden. Het is niet uit gesloten dat Lourmais op het Raad huis officieel zal ontvangen worden, terwijl het in de bedoeling ligt een bezoek te brengen aan ons zwembad, zulks met het kennelijke doel de toe stand ter plaatse op te nemen in ver band met de plannen tot het stichten van een nieuw zwembad'. Voor zwemmend Waddinxveen is dit een ongedacht buitenkansje, waar voor o.i. grote belangstelling zal be staan. Omstreeks half vijf zal de kik vorsman aan het zwembad aanwezig zijn. Het ligt in de 'bedoeling dat de zwemmer zijn terugweg via Boskoop door de Gouwe neemt, verder door de Oude Rijn naar Leiden, waar hij na vrijdag een nieuw plan gereed heeft. Het is onnodig onze dorpsgenoten op te wekken bij het zwembad aan wezig te zijn teneinde deze wonder- zwemmer eens van nabij te kunnen gadeslaan. Hem zal hier een bloemen hulde worden gebracht namens de zwemclub „De Gouwe". VIERLING GEBOREN. Enkele weken geleden melden wij dte geboorte van een schapen- vierling, dezer dagen heeft een geit dit voorbeeld' gevolgd dOor ook een viertal te werpen, ml. 2 geitjes en 2 bokjes. AUTO ONGEVAL. e heer C. O., is in Duitsland een auto-ongeluk overkomen, waarbij zijn auto geheel vernield werd. Hij zelf moest in een Duits ziekenhuis opgenomen worden. Zijn echtgenote kon, hoewel gewond, naar huis terugkeren. VOLKSPARTIJ VOOR VRIJHEID EN DEMOCRATIE. Dinsdag 29 maart jl. hield de afd. Waddinxveen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie haar jaarver gadering in Hotel De Unie. Na de opening en de gebruikelijke jaarverslagen volgde de bestuursver kiezing. De aftredende voorzitter, de heer Ph. Kroes, werd' met algemene stemmen herkozen. Uti het jaarverslag van de secretaris bleek, dat hoewel het overigens voor de WD een goed jaar was geweest en het aantal behaalde stemmen bij de laatste verkiezingen ook in deze gemeente belangrijk was gestegen, het ledental van de afd,. Waddinxveen niet was vooruit gegaan en zelfs iets was teruggelopen. de premie slechts een SATON JAC. de vanouds bekende zaak met de buitenklok. Telefoon 2077 Leverancier voor alle zie kenfondsen. Onze collectie MONTUREN heb ben wij aangevuld met zeer APARTE MODELLEN I Na die pauze besprak mevr. van der Torren enige gemeentelijke problemen, welke op het ogenblik wel zeer in het middelpunt van de belangstelling staan. Het was dte bedoeling geweest iets te vertellen over de grote uitga ven, waar onze snel groeiende ge meente in de naaste toekomst voor kwam te staan. Dit was echter niet mogelijk, daar de begroting van dit jaar nog niet gereed is. Aan. de hand van een kaart besprak mevr. van der Torren vervolgens de uitbreidingsplannen van Waddinxveen en de annexatieplannen van Gouda. Het was vaak heel moeilijk om bij al deze uitbreidingen, die dikwijls in een ontstellend tempo plaats vinden, de belangen van de agrarische sector in het oog te houden. Een grote moei lijkheid is, diat in deze, bij uitstek op industrie gerichte gemeente, vaak het juiste gevoel voor de problemen van de agrariërs ontbreekt. Met grote aandacht werd naar de uiteenzettingen van mevr. van der Torren geluisterd' en de voorzitter was dan ook de folk van alle aanwe zigen toen hij de spreekster hartelijk dankte voor deze interessante cause- BELANGSTELLING VOOR ACTIE „DOE OPEN" VALT TOT NOG TOE TEGEN. Jammer, maar het is in onze ge meente tot nog toe maar droevig ge steld met de jeugdaktie „Doe Open". Van de dertien jeugdclubs (en dat zijn ze lang niet allemaal) die mede werking hadden toegezegd, nemen er maar drie actief deel. Erger nog, ook de ouderen aan wie de jeugd geldelijke steun vragen, io nen maar heel weinig belangstelling. De verloting veertien dagen terug bracht weliswaar een „aardig" bedrag op, maar lang niet alle loten werden verkocht. De toneelavond van vorige vrijdag avond', maakt alles goed, zo dach.en we. Elfduizend Waddinxveners uitge nodigd, dus zal het Geref. verenigings gebouw wel te klein zijn. Groot was onze verbazing toen we de zaal be traden en er nog geen honderd per sonen aanwezig waren. Onwillekeurig vroegen we ons af, of Waddinxveen werkelijk niet van de nood van de medemens doordrongen is. Gelukkig hebben voorgaande akties, zoals Tuin- diorp-Oostzaan en 4x ZN, bewezen dat dit niet zo is. Zijn we daarom mis schien moe van alle akties? Hoe het zij, het was zonder meer sneu voor de jongelui, dat er voor hun mooi samengesteld programma zo weinig belangstelling bestond. We konden daarom de teleurstelling van voorzitter C. de Hertog, welke hij in zijn openingswoord lief doorscheme ren, heel goed begrijpen. Terecht merkte hij op dat er elke week grote bedragen worden uitgegeven aan ge notsmiddelen en nu er af en toe een beroep wordt gedaan om iets te doen voor hen die geholpen moeten worden, geven we nief thuis. Over 't programma mogen en kun nen we kort zijn. Geslaagd was de medewerking van zangroep van de Geref. meisjesclub „De Merels". Aangrijpend de schets opgevoerd door enkele kinderen o.l.v. mevr. Kingma, utibeeldend een situatie in een vluch telingenkamp. De jeugdclubs van Wet en Evangelie droegen bij met het spe len van het lekenspel „Ester" alleen de costuums al zorgden voor succes. Een tableau, waarin Geloof, Hoop en Liefde werden uitgebeeld, vormde een waardig slot van het gebodene en maakte grote indruk. Officiële mededeling POLIO-INENTINGEN. JAARKLASSE 1959. Op dinsdag 5 april a.s. zal des mid dags in het Groene Kruisgebouw ge legenheid gegeven worden om de kinderen geboren in 1959 tegen kin derverlamming te laten inenten. De inenting van deze jaarklasse zal worden verdeeld! over twee zittingen. Voor de kinderen, die op de eerste zitdag worden verwacht, zijn dte op roepingen aan de ouders toegezonden. De kaarten voor de tweede zitdag op woensdag 13 april a.s. zullen in de loop van de a.s. week worden ver zonden. Het is beslist noodzakelijk bij dte inentingen over te leggen: 1. het oranje inentingsboekje; 2. de toegezonden (oranje) oproe pingskaar t. Ter tegemoetkoming in de kosten van de inenting zal aan de ouders een vrijwillige bijdrage worden gevraagd van maximaal f 1, De plaatselijke entcommissie doet een beroep op alle ouders van kin deren van de jaarklasse 1959 om aan de oproep gehoor te geven en op het aangegeven tijdstip te verschijnen. Voor het verkrijgen van inlichtin gen betreffende de polio-inentingen wende men zich tot de gemeente secretarie, afd. Alg. Zaken. De plaatselijke entcommissie. SPORT IN HET KORT VEEL GOEDE WOORDEN OP RECEPTIE V AV WADDINXVEEN In lunchroom Van de Water hield zaterdagavond de V. AV. „Waddinx veen" een receptie ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in de afd. Gouda (afd. Zat.). Burgemeester C. A. van der Hooft feliciteerde als eerste het bestuur en spelers en herinnerde er aan dat Waddinxveen naast voetbal ook een athleiiek vereniging is, hij zou het daarom prettig vinden, vooral nu de gemeente zich snel uitbreid, als deze afdeling weer nieuw leven werd inge blazen H£eding,, de indeMdieiduig, 9n a££e qoede. PieAmMedineyyrfczn HEREN COSTUUMS 129,— 135,— 149,— 155,— ook in Teclenka) Regenjassen, Sportcolberts en Pantalons in Waddinxveen alleen verkrijgbaar bjj Nesse 46 Telefoon 2285 De heer J. Slingerland, secretaris van de afdeling Gouda K.N.V.B., zei als stedeling jaloers te zijn op Wad dinxveen, dat in zijn burgemeester een voorvechter voor de sport heeft. spr. zag daarom voor Waddinxveen, wat de sportaangelegenhedien betreft, niet dtenker in. De heer Mariens, sprekende namens de v.v. Bodegraven, was van mening dat Waddinxveen het beoogde doel „Steeds hoger" bijna bereikt heeft Ook voorzitter G. Graafland! van Be Fair sprak woorden van waarde ring en sprak de wens uit dat de kam pioenen de kracht zouden kunnen op brengen om de promotiewedstrijden tot een goed eindte te brengen. De heer Graafland hoopte diat Waddinxveen en Be Fair in de hogere regionen van de voetbalsport eens waardige tegenstan ders zouden wordten. De heer G. de Knegt feliciteerde namens Concordia, de heer C. Mar- chant deed dit namens Nieuw Leven. De heer F. Lenzen dankte tenslotte alle sprekers voor hun goede woorden. M.A.B.C. GOUWE-RIJDERS. Zaterdag 2 april start de motorclub weer met de eerste compeiitierit van het nieuwe seizoen. De competitie bestaat uit zeven rit ten, waarvan de vijf beste geteld mo gen worden. Wij roepen al onze leden op zater dag aan de start te verschijnen, maar ook niet-leden zijn van harte welkom. Om aan de competitie deel te nemen kunt u zich aan de start nog opge ven als lid. Om een ieder een kans te geven hebben de organisatoren de eerste rit vrij eenvoudig gehouden. Daar de rit bij duisternis wordt verredten is er voor gezorgd dat de oriënferingspunten duidelijk waar neembaar zijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2