SI. ••■„Fins- PICCOLO" CADEAU DE IIOOY Jt i burgerlijke STAND N I E U WS ÏÏlo-edeAdag, saton CAMERA INRUIL ACTIE fiei-cAenim ÏÏlaedeA HieJtje. "PJtuLi, en. jantje, fapjxe. FT Voor haar Jac. Saton In deze WEEK FOTOGRAFIE WIE zijn die Samenwerkende Kinder bescherming Organisaties en voor WIE wordt de Nationale Kollekte Kinder bescherming nu eigenlijk gehouden Het antwoord op uw, zeer gerecht vaardigde vraag kan eenvoudig zijn: De Samenwerkende Kinderbescher ming Organisaties, de Stichting Sakor, wordt gevormd door ALLE instellingen voor kinderbescherming, die zijn aan gesloten bij het: 1. Algemeen Verbond voor Kinder bescherming; 2. Centraal Bond voor Inwendige Zending en Christelijk Maatschap pelijk werk; 3. Joods Verbond voor Kinderbe scherming; 4. Katholiek Verbond voor Kinder bescherming; 5. Ned. Hervormde Kinderzorgbond; 6. Ned. Ver. voor Maatschappelijk Werk „Humanitas"; 7. Ned. Verbond der Verenigingen „Pro Juventute"; 8. Vrijz. Prot. Voogdijver. „Tot Steun" Deze acht groepsorganisaties om vatten 550 verenigingen, instellingen en internaten. Zij verzorgen, of hebben onüer 1 iixii toezlchx, Ö3000 kinderen van letterlijk alle gezindten en mogen zich met recht noemen: DE NATIONALE KINDERBESCHERMING. De gehele Nationale Kinderbescher ming heeft met grote financiële moei lijkheden te kampen. Er zijn Kindertehuizen in Neder land, die in zeer zorgwekkende toe stand verkeren. Er is gebrek aan de allergewoonste dingen van het dage lijkse leven en daardoor worden toe komstmogelijkheden afgesneden voor honderden, ja, duizenden kinderen, wier verleden ook al vaak zo troos teloos was. De kinderen rekenen op En daarom hoopt de Nationale Kin derbescherming er op te mogen reke nen, dat u deze: DRINGENDE OPROEP thans positief zult beantwoorden. U kunt dit óók doen, door de kol- lektanten niet te vergeefs bij u te laten aanbellen, ofdoor uw bijdrage op GIRO 564210. Aan alle schoolkinderen van Waddinxveen. Beste meisjes en jongens. Tijdens de aubade, ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Ko ningin, hebben jullie besloten mij een telegram te sturen en mijnheer Zui- dema heeft gezorgd voor de verzen ding. Ik dank jullie allemaal heel harte lijk voor jullie beste wensen voor een spoedig herstel. Moge dat zo zijn, dan kan ik het volgend jaar weer in jullie midden zqn om van jullie mooie zang te ge nieten. Allen hartelijk gegroet. H. JENNé, gem. secretaris. LUCHTFOTO'S VAN WADDINXVEEN. Burgemeester en wethouders heb ben de gemeenteraad een krediet van 810 gevraagd om een aantal lucht foto's van de ontwikkeling van de gemeente te laten maken. Moeder li GODD waard. Toon haar dat op MOEDERDAG de zaak met'de buitenklok. Telefoon" 2077 VOORDRACHT VOOR ONDERWIJZER. Ter benoeming van een onderwij zer aan de Jan Ligthartschool in de vacature wegens vertrek van de heer R. J. Eizenga, dragen B. en W. voor: 1 de heer H. J. G. de Jong te Woer den, 2 mej. J. Hogenkamp te Kwa- djjk. LID VAN WOONRUIMTECOMMISSIE De heer M. Schouten heeft in ver band met z'n leeftijd ontslag gevraagd als lid van de adviescommissie inge- volge de woonruimtewet. Voor de vervulling van de vacature hebben B. en W. de volgende voordracht aan geboden: 1 de heer A. H. van Gent, 2 de heer P. de Bruin. Verder komt het B. en W. gewenst voor als advi seur aan de commissie toe te voegen mej. F. H. J. van Drimmelen, de maatschappelijk werkster, doch alleen voof die gevallen, waarin de huisves ting van Ambonese gezinnen door de commissie wordt behandeld. Van 7 mei t/m II juni Uw oude fototoestel Is f7.50,10.- of 15.- waard! Inlichtingen bij: FOTO Zuidkade 22 Telefoon 2477 IUIT ONZE WOONPLAATS UITBREIDINGSPLAN IN ONDERDELEN ZUIDKADE. Op 14 maart 1960 is ter secretarie ter inzage nedergelegd het uitbrei dingsplan regelende de bestemming in onderdelen van gronden, gelegen langs de westzijde van de Gouwe ten zui den van de hefbrug, genaamd plan Zuidkade. Dit uitbreidingsplan dient ter ver vanging van het uitbreidingsplan Zuidkade, goedgekeurd door G.S. 25 oktober 1949, nr. 473. De herziening van het bestaande plan werd om. noodzakelijk in ver band met het scheppen van een mo gelijkheid tot woningbouw ten noor den van de ILK. kerk, alsmede in verband met het leggen van een be stemming tot industrieterrein van gronden, gelegen tussen de Gouwe en de Ringvaart, voorzover hierin bij het oude plan niet was voorzien. Tegen de vaststelling van dit uit breidingsplan zijn 3 bezwaarschriften ingebracht. E bezwaarschrift van de heer D. Schoenmaker, Zuidkade 80 te Wad dinxveen. Het tweede bezwaarschrift werd in gediend door de heer A. J. Janmaat, Zuidkade 148. Tenslotte werd een bezwaarschrift van de heer P. van Eijk ontvangen. B. en W. stellen voor de adressan ten Schoenmaker en van Eijk in hun bezwaren niet ontvankelijk te verkla ren. Evenals de adressant A. J. Jan maat zullen zij voorzover werkelijk schade wordt geleden voor schade loosstelling in aanmerking komen. ZANGUITVOERING. Vrijdag 13 mei a.s. geven de Herv. Jeugdkoren „De Zangvogels" hun jaarlijkse uitvoering in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Hier aan werken mee het Jeugd-, Knapen- en Meisjeskoor oi.v. Mar. Egberts. Een alleraardigst programma is sa mengesteld, waarnaar zeker met ge noegen geluisterd zal worden. Het grote werk na de pauze is een speel- hedje „Moeders verjaardag". Ook enkele solistjes zullen zich laten ho- DE WERELDREIS VAN Grote sortering iw-a-k Beter slaagt U bij A.JVAN DER HEIDEN Zuidkade 1 - Telef 2135 93. Hjj had dan ook nog nooit be hangen. Het behangsel raakte telkens van onderen vast, eer hij het boven ste deel bij de muur had; dan weer sloeg het dubbel, of viel 't uit z'n handen. Het resultaat was dan ook verre van schitterend. Ja, zelfs plakte hq in de haast om maar gauw klaar te zijn, het papier over een deur heen. Kortom, het leuk wel ruzie! 94. Geef de stijfsel even aan, dan zal ik het van boven nog wat bijplakken! zei Jantje. Pietje hield de emmer zo hoog mogelijk, waarbij hij er niet op lette dat hij terwijl de pas aangestre ken baan behangsel, die op de grond lag, stuktrapte. Jantje bukte zich., ja hoor, daar had hij de emmer te pak ken! Maar wat was dat?? Help! Help! FEESTELIJKHEDEN OP 30 APRIL. Het prachtige weer, de voortreffe lijke zanghulde van de ruim twaalf honderd schoolkinderen op het Oran jelaan-schoolplein, de massale kinder spelen en de gezellige Oranje-puzzel- rit, verreden onder auspiciën van de auto-, motor- en bromfietsclub Gou we Rijders, zijn maar enkele festivi teiten die Koninginnedag in onze ge meente net weer als andere jaren tot een geslaagd en groots feest hebben gemaakt. En ook de traktatie niet te vergeten viel bij de schooljeugd let terlijk en figuurlijk weer zeer in de smaak. Zouden deze lekkernijen soms ook de oorzaak kunnen zijn voor de ditmaal heel mooie aubade? Of moe ten de dit schrijven op de naam van de heer R. J. Zuidema, die soms als voorzanger een magistrale indruk maakte, en het geheel op bewonde renswaardige wijze leidde en die er kennelijk ook bijzonder prat op ging dat „zijn" leerlingen bijna met z'n al len waren aangetreden. Het hoogtepunt lag dit jaar ook weer op het wedstrijd-circuit aan het Noordeinde. Naar schatting hebben tienduizend motorliefhebbers uit Wad dinxveen en wijde omgeving zich langs de afscheidingen geschaard om te kijken naar motorsport, welke dit maal was uitgebreid met zjjspanraces. Dat de deelname van ue zjjae der rijuers, dit jaar heel bescneiuen was en daardoor minder aantrekkeiyk, kon overigens niets van ae stemming at- doen. Alleen de organisatoren z&uaen hierin aanleiding kunnen zien om dit deel van het programma volgend jaar te herzien. Ooit voor het kinderprogramma in de vooravond en voor het nierna ge varieerd programma gebracht door de carnavalsvereniging „De Rikvorscnen uit 's-ilertogenboscn bestond een enorme belangstelling. Bet gezellig spelend draaiorgel uroeg beiangrqit bq in de stemming. Uitslagen puzzie-rit: afd. Auto's: 1 J. van Kqswqk uit Boskoop 50 str.pt.; 2 W. van Straaten uit Gouoa 54 str.pt; 3 H. van Nieten uit Wauainxveen b4 str.pt.; 4 G. van Tilburg tut Wad dinxveen 94 str.pt.; 5 O. Poot uit Wad dinxveen 95 str.pt.; 6 A. van Nieien uit Waddinxveen 95 str.pt.; 7 A. F. van der Bussen uit Nieuwerkerk a.d. IJssel 96 st.pt.; Afd. Motoren: 1 C. van Os uit Bo degraven 4 str.pt.; 2 G. van Horwegen uit Waddinxveen 48 st.pt.; 3 C. Ver boom uit Boskoop 96 str.pt.; 4 F. Vermulm uit Gouda 100 str.pt. Aid. Bromfietsen: 1 A. van der Stam uit Boskoop 2 st.pt.; 2 H. C. Binnen dijk uit Boskoop 2 str.pt.; 3 W. Kamp uit Boskoop 3 str.pt.; 4 T. van der Willik uit Boskoop 3 str.pt.; 5 G. Os- Kam uit Waddinxveen 4 str.pt.; 6 N. de Haan uit Waddinxveen 5 str.pt. Onze plaatsgenoot G. Oskam won in de alaeling bromfietsen de Oranje vereniging Wisseioeker. In totaal na men 90 rqders aan deze rit deel. Uitslagen motorweastrqden: 175 cc. klasse: 1 W. Poel uit Rotterdam; 2 W. Kegters uit ivloerkapelle. 350-500 cc. klasse: 1 W. Poel uit Rotterdam; 2 P. van der Zelm uit Amsteroam, 3 W. Regters uit Moerkapeile. Zqspan-races: 1 W. Poel uit Rot terdam; 2 K. Albers uit Amsteroam. OORLOGSGRAVEN. Het Comité ter verzorging van de Ooriogsgraven te Waddinxveen, deelt aan alle oud-militairen van mei 1940 mede, als dat dinsdag 10 mei 's avonds te 7.30 uur op de algemene begraal- plaats alhier, een korte herdenking zal plaats hebben voor de gevallen militairen, alhier begraven. Komt al len. Het Comité. VOOROFSE POLDER VERGADERDE. In hotel Neuf werd woensdagavond de vergadering van stemgerechtigde ingelanden belegd van de Voorofse polder onder Waddinxveen en Bos koop. Bij de aan de vergadering voor afgaande verkiezing van een voorzit ter werd de heer C. den Dunne als voorzitter herkozen. Bq de vaststelling van de rekening van het afgelopen jaar bleek dat de ontvangsten hadden belopen 5788,57 en de uitgaven 334,74, zodat er een batig saldo was van 2440,83. Na af trek van het batig saldo van vorig jaar van 2214,89, konden de boe ken dit jaar met een extra batig sal do worden afgesloten van bijna 226,- De kapitaaldienst vertoont een be- tig saldo van 143,De rekening werd met algemene stemmen voorlo pig goedgekeurd. De nieuwe begro ting sluit met een totaal bedrag van 6100,39, waarbij de omslag van 16 per ha kon worden gehandhaafd. GESLAAGD. Aan de vakschool voor Dameskap pers slaagde onze plaatsgenoot Cees van Es, Zuidkade 17, voor het eind examen Vakbekwaamheid. WEGPIRATEN Op Koninginnedag hebben enkele bravourmakerg uit Zoetermeer, kans gezien nabij het feesterrein, door als maar op him brommers heen en weer te rijden, een jongetje aan te rijden, en een langs de weg staande gepar keerde bestelwagen van de fa de W. te rammen. Gelukkig kreeg de jon gen geen letsel, de wagen werd echter behoorlijk beschadigd. De politie heeft tegen de wegpira- ten poces verbaal opgemaakt. VERKEERSONGEVAL. Op Koninginnedag wilde een 40-ja- rige dame in haar auto op de Rijks weg een andere auto inhalen. Deze reed onverwacht naar links, zodat een botsing volge. De auto buitelde van de berm af in de bosjes, met gevolg dat de auto zwaar beschadigd werd en de dame met ernstige verwondin gen naar het ziekenhuis gebracht moest worden. RIJKSPOSTSPAARBANK. Bij de rqkspostspaarbank werd ge durende aprU 1960 ingelegd 1 24.04*,09 en opgenomen 37J.U2.70. NAAMSVERANDERING. Het Instituut voor Arbeidersontwik keling aeeit ons meae aai ae naam van aeze orgamsaue, na koninjaqae goeakeuring, is gewqziga in „iveuer- ianas insmuut voor v oiksomwuute- iing en Naiuurvnendenwerk ZONNEBLOEM-ACTIE. Ten bate van de Zonnebloemactie zijn bij het comité leuke nanawerken binnengekomen. Deze maand berust de koiier bq mevr. Postma, Jan Dor- r ekenskade 58. ieaer die een geschenk zoekt voor een ieesteiqke dag, kan daar tereent ten bate van de poiiopauenten en cnronische zieken. Diverse fabrikanten hebben htm medewerking beloofd voor gratis ma terialen. Op Koninginnedag ontvangen alle patiënten een taart. Het comité besloot voor deze actie Volgende week een koekendag te or ganiseren. Veilig Verkeer ONDERHOUD IS ZELFBEHOUD. Zelfbehoud is een van die nuttige doeleinden, waarop talloze van onze instintieve handelingen gericnt zqn. Wij kennen allemaal de onbewuste reflexbewegingen, als b.v. Ret weg trekken van de hand wanneer wij een vinger branden of het maken van een afweerbeweging voor een vuist die wij op ons hootd zien neerdalen. Bij jon ge kinderen is duidelijk te zien hoe zij het hoofd afwenden, zodra de kapper met zijn scbaar in de buurt komt. Wie gaat vallen tracht min of meer instinctmatig nog een steunpunt te grijpen. Zo zijn er tientallen voor beelden van bewegingen en handelin gen in ons leven, die op zelfbehoud gericht zijn en voortspruiten uit wat wel met een vage term: 's mensen instinct wordt genoemd. Nu leert de werkelijkheid wel dat het gevaarlijk is om al te veel op de ze op zelfbehoud gerichte instincten te vertrouwen en óat het bepaald niet verstandig is te zeggen „laat maar waaien, als de nood aan de man komt heb ik altijd nog mijn instinct tot zelfbehoud". Dit geldt zeker ook in het verkeer. De voetganger, die oversteekt zonder op of om te zien en waarvoor met veel remgepiep een auto nog net kan inhouden, zal met een instinctieve sprong zijn leven trachten te redden. De automobilist, die wegrijdt wetende dat een van zijn banden tot de draad versleten is, zal misschien denken als er wat gebeurt, zal mijn instinct tot zelfbehoud mij wel een handje hel pen om de wagen op de weg te hou den en tot stilstand te brengen. En hoeveel fietsers rijden er zonder een behoorlijk achterlicht, denkend: „ik spring er nog wel af als het verkeerd gaat? Bedenkelijke uitgangspunten voor weggebruikers, die zichzelf en him medemens respecteren. Want door hun zorgeloosheid spelen zij hoog spel mét een inzet, die zij zichzelf niet of niet voldoende bewust zijn. Beter dan te vertrouwen op nood sprongen die al dan niet uit zucht naar zelfbehoud voortspruiten, is het te zorgen dat die noodsprongen over bodig zijn. Bij het weggedrag van de die ons dag In, dag uit, met haar xorgen omringt. Voor haar is een 9ndui Pio-daye het mooiste geschenk. In alle prijzen voorradig I de zaak met de buitenklok Telefoon 2077 van de (vernuftige flitsbeugel) bij: FOTO Nesse 2 Telefoon 2102 weggebruiker - onverschillig of hij op wielen of op schoenen aan het verkeer deelneemt - zullen nood sprongen helemaal kunnen verdwij nen. In de steeds wisselende actuele situatie op de weg, die altijd weer 'n snelle èn goede beslissing vraagt, blijft een mens een mens, dus feilbaar De feilloze weggebruiker moet waar schijnlijk nog geboren worden. Maar anders ligt het bij onze ver voermiddelen. Daar kunnen wij regel matig en in. alle gemoedsrust ons voorbereiden door te zorgen voor een feilloze staat van onderhoud. Daar liggen de meeste kansen en mogelijk heden om noodsprongen te helpen voorkomen. Wie daarvan de noodzaak inziet en het in praktijk brengt door zijn auto, motor, scooter, fietser of bromfiets van tijd tot tijd onder de loep te nemen of beter nog: te laten nemen, is bezig bewust zijn instinct tot zelfbehoud in praktijk te brengen. Want zo ergens, dan geldt hier: on derhoud IS zelfbehoud. Verbond voor Veilig Verkeer. Aangiften van 28 april tot 3 mei. Geboren: Leonardus Wilhelmus Ma ria, z.v. P. A. Verbakei en A. W. Steenkamer, Oranjelaan 11; Hugo Robert, z.v. H. den Boon en C. K. van der Hek, Eikenlaan 74; Jacobus, z.v. A. van Nieien en J. den Hertog, Eikenlaan 19; Marinus, z.v. H. Tromp en L. Brand, Willem de Zwijgerlaan 66; Jacoba Agatha, d.v. J. Toussaint en A. Esseboom, Pr. Margrietstraat 37; Daniël Bastiaan, z.v. T. Broer en P- Zoeteman, Dorpsstraat 46; Johannes, z.v. J. Broer en C. M. Pil- le, Lijsterbesstraat 32; Hendrikus Comelis Marinus, z.v. N. M. de Lange en C. J. den Boer, Lijs terbesstraat 45; Ondertrouwd: J. Tichem en C. Struik; A. J. Rutgers en J. de Bruin. Gehuwd: G. Jonker en D. Bron; H. de Vries en H. J. Grootendorst; Overleden: van Wilgen, Willem, oud 57 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: duimstok; rode kinder- portemonnaie; wit met zwarte hond; hamer; groen schepje; grijze hand schoen; bankbiljet. Verloren: doublé dasspeld; crèle stretch dameghandschoen; sleuteltje; 2 foto's; bruine muts; 1 paar blauwe wanten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2