Weekblad voor Waddinxveen frlfl DESPIEG Kteuteti§ata DE ROOY's 3icdo&edïij$ A. BROUWER N I E U WS £ervte Daarom voorkeur! MEDEDELING IflMtUc de- \)WAW öe jeuqönè.tuuRWè.cht pte&tst Pè,pieRBó,kken No. 777 vrijdag 20 mei 1960 1 6e jaargang Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal 1.— bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. KontraktprJjs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Adres redaktie en administratie: Oranjelaan Waddinxveen, Telef. 2238 VAN DE WEEK Het aantal slachtoffers van aan randingen kamt in ons land nu hoe langer hoe meer voor. De wurgmoord op het opvallend knappe meisje Joke Groenendaal (16 jaar) uit Venlo is de aanleiding geweest om eens na te gaan, hoe de bewaking op de ter be schikking van de regering gestelde delinkuenten is. Hieruit is gebleken, dat liefst 60 veroordeelden, die ter beschikking van de regering gesteld waren, voortvluchtig zijn. De moor denaar van Joke Groenendaal was er een van. Onder de voortvluchtigen, zijn er enkele, die met proefverlof zijn en zich tijdens dit verlof aan hun toezicht onttrokken hebben. De rege ring zal de controle op de psychia trische inrichtingen gaan verscherpen. Wij zijn de mening toegedaan, dat het zo langzamerhand wel tijd wordt ook. Dat deze mensen niet ongevaarlijk zijn is wel bewezen. Bijna gelijktijdig met de moordenaar van Joke G. werd in Den Haag ook een psychopaat aangehouden. Deze bekende auto's te hebben opengebroken en nog enkele kleine inbraken te hebben gepleegd, welke hem enige duizenden guldens opleverden. Om niet afhankelijk te zijn van buitenlandse bunkerstations zal het moderne turbinetankschip „Mijdrecht" het Karei Doorman-smaldeel op zijn vlagvertoonreis naar Nieuw Guinea vergezellen. De Doorman zou dan op zee van de tanker brandstof kunnen overladen. H.M. m.s. vliegkampschip Karei Doorman bevindt zich op het ogenblik in Rotterdam om vliegtuig- voorraden en uitrustingen aan boord te nemen. De reis naar Nieuw Gui nea zal via Kaap de Goede Hoop ver lopen om moeilijkheden bij het Suez kanaal te vermijden. De Karei Door man zal door de jagers Groningen en Limburg begeleid worden. De gemeenteraad van Valkenburg heeft 20.000 gulden uitgetrokken om te onderzoeken of de beroemde ge meentegrot geneeskrachtig is speciaal voor astmapatienten. De aanleiding van dit onderzoek is de toevallige ont dekking van een astmapatient die in de grot ruimer adem haalde dan in de buitenlucht. Ook toen hij weer uit de grot kwam bleek hij gemak kelijker te kunnen ademhalen. De zelfde ervaring hadden ook andere patiënten. De onderzoekingen zullen voorna melijk door jonge artsen verricht worden. Als proefpersonen zullen on geveer 30 astmapatienten fungeren, die op kosten van de gemeente on geveer zes weken in Valkenburg zul len blijven. De Nederlandse politiebond is ken nelijk niet erg tevreden over het re- 't Gazelle rijwiel snel en sterk. is onbetwist het beste merk. In prijzen vanaf 153,-- J. Kraifesteijn Brugweg 1 servepersoneel. Het komt volgens de ze bond veelvuldig voor dat van de aanwezigheid van reservepersoneel misbruik wordt gemaakt om een per soneelstekort bij de nolitie te verdoe zelen. Een ander bezwaar vond de bond, was het feit dat het publiek geen verschil zag tussen echte en re servepolitiemannen, waardoor de be grijpelijke fouten van het reserve- personeel op het hoofd op de echte terecht kwam. Tijdens dit congres dat in Deventer werd gehouden werd te vens uitvoerig gesproken over de noodzakelijkheid van een betere werkregeling. Deze komt bij het grote tekort aan personeel, maar al te vaak in gedrang. van de S-mei optocht verkrijgbaar bij In twee jaar tijds is in Amsterdam een nieuw havengebouw verrezen. Precies twee jaar nadat burgemees ter van Hall de eerste paal had ge slagen waren hij en zijn vrouw de eerste bezoekers van dit imposante bouwwerk, dat veertien verdiepingen telt. Mettertijd zal het nog uitgebreid worden met een tweede gebouw, dat niet zo hoog zal worden, maar wel meer vloeroppervlakte heeft. Vanuit het restaurant op de derde verdieping kan men bij helder weer IJmuiden en Zandvoort aan de ene kant en Bus- sum en Hilversum aan de andere kant zien. Een militaire wagen uit de kolon- ne van vier is met vijftien man in de achterbak van een vijf meter hoge dijk afgerold en in een sloot terecht gekomen. Wonder boven wonder wa ren de militairen slechts licht "ge wond. Dit kwam omdat zij volgens de voorschriften allen hun binnen- helm op hadden. Het ongeluk gebeurde op een weg versmalling. De wagens werden door een tegenligger gedwongen naai rechts uit te wijken, hierdoor geraak te de tweede wagen uit de kolonne in de berm met bovengenoemd ge volg. tuinhekje hoort, kijkt ze met grote, verheugende ogen op van het kleine wonder, dat ze in haar warme hand jes houdt. En opeens is er iets, dat nog belangrijker is dan al het andere: Vergeten is het levende, krinkelende beestje, dat haar zo hartstochtelijk geboeid heeft. Pappa is thuis geko men. Ze vliegt overeind en stormt op me af. Ik heb de fiets neer gezet en vang haar op in mijn uitgebreide ar men. Daar is het weer, dat rijkste ogen blik van iedere dag: het kleine, war me lichaampje van mij* dochter dicht tegen mijn borst; haar sterke armp jes stijf om mijn hals geklemd; de regen van haar natte zoentjes op mijn kin en wangen. En haar opgewonden, over elkaar heen tuimelende verha len van al het wonderbaarlijke, adem benemende dat ze die dag beleefdi heeft en wat ze wel allemaal tegelijk vertellen wil. Op mijn schouders draag ik Marjo lein naar binnen, waar haar moeder ons met haar stralende glimlach ver welkomt. De kleine pop zit tussen ons in aan tafel. Nog altijd staat het lache bekje niet stil. Het leven is ook zo'n groot en machtig avontuur, hoe kom je daarover ooit uitgepraat? Ze mag mamma mee helpen afwas sen, als we klaar zijn met eten. Dat is een vermoeiend en inspannend werkje dat beslist niet verricht kan worden, zonder dat een klein rose tongpuntje tussen de frisse lipjes kruipt. Na deze arbeid nestelt ze zich zielstevreden en hogelijk over zich zelf voldaan, met het grote sprookjes boek in haar armpjes geklemd, als 'n spinnend poesje, op de bank tegen me aan. Het voorlees-uurtje is gekomen. Dat is mijn privilege, terwijl mamma nog wat reddert in de kamer. Wat een verschil deze brief, met dë vele klachten van vermoeide va ders die bij thuiskomst geen kinder- gcpraat aan htm hoofd kunnen heb ben en vaak kortaf alle spontane ui tingen het zwijgen opleggen! Deze brief vervolgt: En dan moet het kleine meisje sla pen gaan. Met ons drietjes gaan we naar boven. Samen doen we Marjo lein in het bad. En wat een feest is het iedere avond weer, dat stevige, gave, gezonde, rose lijfje in het wa ter te zien spartelen! Ze zingt nog even het liedje van verlangen. Dan stoppen we haar toe. Hier is 't niet een der partijen die 't moet opknappen omdat de ander geen tijd of geen zin heeft! Samen buigen zich onze hoofden over het bedje, waar haar krulle- kopje op het kussen rust. De oogjes vallen al bijna toe; de armpjes houdt Zaterdagmiddag werden door de plaatselijke jeugdnatuurwacht een zestal papierbakken geplaatst, welk aantal binnenkort tot 16 zal verhoogd worden. De bedoeling hiervan is dat er minder afval op de straten zal te recht komen. Aan de jeugdnatuur wachters is de zorg voor deze papier bakken opgedragen en het tijdig le digen hiervan. Het plaatsen van de eerste zes bak ken ging met enig officieel vertoon gepaard. Samen met een honderdtal Veili» Verkeer NIET ALLEEN MAAR AFSTOFFEN BIJ DE GROTE SCHOONMAAK. Toen we er, drie jaar na ons hu welijk, wat beter voorzaten en het huishouden niet meer als de grote slok-op fungeerde, besloten we een fiets te kopen. Allebei één. We lieten ons zo deskundig mogelijk voorlich ten en tenslotte werden ze gekocht. Glanzend en vet van nieuwigheid werden de stalen rossen thuisgebracht en de tijd, die hierna volgde, behoort tot de plezierigste perioden van ons leven. JjuSSlA kleding,, de gAo&tile ondeMrhelding 9n alle goede. heAenMedinxföaleJx HEREN COSTUUMS 12?,— 135,149,— 155,— (ook in Terlenka) Regenjassen, Sportcolberts en Pantalons in Waddinxveen alleen verkrijgbaar bK Nesse 46 Telefoon 2286 Elk weekend trokken we er op uit, namen steeds weer een andere hoek van onze provincie onder de loep en eenmaal echte fietsenthousiasten ge worden, die had je toen nog, tegen woordig fietsen we bij gebrek aan be ter - werden de karretjes ook tijdens de vakanties het geliefde vervoermid del. Eenmaal in de gekozen vakantie streek aangekomen, lieten wij ons met de tot in de puntjes onderhouden fiet sen en met een stevige shelter uit de trein zakken en daar gingen we weer. Alg echte pedaalridders bezoch ten we natuurlijk de roofridderburch ten aan de Rijn, maar ook de wijn feesten aan de Moezel en het schone Dinant. En toen, op een vrij onverwacht ogenblik, is in ons fietsenthousiasme de klad gekomen. Eigenlijk was dat de schuld van m'n vrouw. Als w» door de stad liepen, wierp ze menig maal port ooiria OD de bjinkarwla au to's in de verleidelijke showrooms en hoewel ik aanvankelijk tegenstribbel- ze gebogen naast het hoofdje, met ge balde vuistjes, net als toen ze nog een kleine baby was. Slaap lekker, kleine Marjolein, rust goed uit, want mor gen wacht je weer een nieuw, groot avontuur! We schuiven de gordijnen open. De zachte avondlucht strijkt zijn' geurige adem over het gezichtje van ons sla pend kind. De lange wimpers rusten op de zachte wangen. Het mondje lacht in haar slaap. Goedenacht Mar jolein, En dank, lieve moeder van Marjoleintje, dat je mij dit kleine, grote wonder schonk! Marcelle. Foto Sjaak Note boom jeugdnatuurwachters verschenen bur gemeester C. A. van der Hooft, wet houder S. Pille, de wnd. secretaris, de directeur van gemeentewerken en het jeugdmuziekkorps van Concordia op het St. Victorplein. Ook de heren Visse en Boer van het plaatselijk be stuur van de jeugdnatuurwacht, hoof den van scholen en onderwijzend per soneel waren hier aanwezig. Ook de heer Voorhoeve van de stichting Na tuur en Jeugd gaf van zijn belang stelling blijk. de, gebeurde er wat u al voelt aan komen: op een zoele zaterdagavond zette de dealer een beeld van een wa gen voor onze deur neer. Gewapend met een splinternieuw rijbewijs maak ten we die zondag onze eerste rit, nog wat schuchter en pijnlijk secuur, maar het was gebeurd: de auto had in ons gezin zijn intrede gedaan. Een ding spraken we die zaterdag avond met elkaar af en we meenden het: we houden de fietsen. We zetten ze niet aan de kant, we stappen er zo nu en dan vast nog eens op. We gaan op de fiets naar het postkantoor en naar het wekelijkse bridgeavondje. Een holle solidariteitsbetuiging is het geweest. Want naar de brievenbus ging ik zelfs met de auto - laat staan naar het postkantoor. En onze brid- gekennissen vielen zowat uit het raam, toen we die eerste week op de fiets kwamen aanzetten. De familie stond in slagorde aangetreden om ons in ons nieuwe wagentje te zien ko men aanrijden en u begrijpt hoe groot de teleurstelling en verbazing was. Toen er een jaar verstreken was, keek niemand meer naar de fietsen om. Ze stonden zielig in de schuur en JEHOVA'S GETUIGEN. De heer N. Zweere, opziener van de gemeente van Jehova's getuigen hier ter plaatse, berichtte ons het volgende: De afgelopen maanden zijn Jeho va's getuigen te Waddinxveen druk bezig geweest om te proberen een ge schikte plaats te verkrijgen voor het houden van de wekelijkse diensten welke tot nu toe te Zevenhuizen ge houden werden. Aangezien de ge meente te Waddinxveen zich echter uitbreidde, was het gewenst nu uit te zien naar een gebouw te Waddinx veen dat geschikt zou zijn om als Koninkrijkszaal te tongeren. De Ko ninkrijkszaal neemt bij Jehovah's ge tuigen dezelfde plaats in als bij an dere religieuze gemeenschappen door de kerk wordt ingenomen. Het is dus het centrum der getuigen waar men tweemaal per week tezamen komt om Gods Woord te bestuderen en te bespreken. Over de gehele aar de verspreid zijn er ongeveer 20.000 van deze Koninkrijkszalen, waarvan er vele gehuurd zijn. Zo huurden de getuigen te Wad dinxveen en omgeving steeds de zaal te Zevenhuizen terwijl er voor bij zondere samenkomsten vaak gebruik werd gemaakt van de grote zaal van gebouw Centrum te Waddinxveen. Thans is dit echter niet meer nodig aangezien de getuigen erin geslaagd zijn het pa»a Kerkweg 66 te Wad dinxveen aan te ko*— t)e beneden- Zing eens een zorgeloos liedje, want hier schiet de ernst te kort, als na een stevig Maartse buitje, het overal lentetijd wordt. 't Ia spelenderwijs dat Aprilmaand de landen met bloemen bestrooit, waar verbaasde lamm'ren aan [snuffelen; vervelen doen zij zich nooit. Waar de voeten van veulens in [springen. Kjjk eens, ik kan hoger dan jij! en een spreeuw probeert nooit te [zingen. Dat is de verbeelding van Mei. Als kinderen kopje duikelen, dwars door het hoge gras en vaders krakend hen nadoen, komt dan in Juni van pas. Neem nog een flinke teug adem, want de lentelucht is een drank en zing zorgeloos lenteliedjes. Het mag weer. God zij gedankt. M. J. Sliedrecht-v.d. Laan. Officiële mededeling WIJZIGING OPENSTELLING GEMEENTE- SECRETARIE. De gemeente-secretarie is voortaan voor het publiek geopend op werk dagen van 8.30-12.30 uur, 's zaterdags evenwel van 8.30-12 uur. Nogmaals wordt er de aandacht op gevestigd, dat de gemeente-secretarie gedurende de middaguren voor het publiek gesloten is. Waddinxveen, 16 mei 1960. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J. L. Koopman, C. A. v. d. Hooft IVOROL tandpasta geeft behoud van een gaaf gebit kregen bij de grote schoonmaak een plichtmatige, maar grondige afstof- beurt. En toen gebeurde het. Op een kou de voorjaarsmorgen straalden de kop lampen van de auto me een dof wel kom toe. Ze waren gedurende de nacht blijven branden en natuurlijk liet de accu het verder afweten. Wan hopig bleef ik starten, met steeds het zelfde negatieve resultaat. Een mens, dbor z'n auto in de steek gelaten, is een beeld van trieste ellende. Toen zag ik m'n vrouw uit het huis komen rennen metmijn ouwe fiets. Zij had de oplossing gevonden: beter v/at langzamer naar kantoor dan he lemaal niet. Maar het zou ons spoe dig duidelijk worden, dat we verder van een oplossing waren dan ooit. Ik stapte namelijk op de afgedankte fiets, zakte op datzelfde ogenblik door de voorvork, brak een paar middel- voetbeentjes en moest drie weken op twee stoelen zitten. Ik heb verschillende leringen uit deze geschiedenis getrokken. De minst filosofische er van is: blijkbaar eist een fiets meer onderhoud dan een af- stofbeurt ter gelegenheid van de gro te schoonmaak. Verbond voor Veilig Verkeer UIT ONZE WOONPLAATS verdieping van deze kapitale villa is thans ingericht tot Koninkrijkszaal, waardoor het mogelijk is geworden alle diensten te Waddinxveen te hou den. Op maandag 23 mei 1960, des avonds 8 uur zal deze Koninkrijks- zaal worden ingewijd. Een ieder die belangstelling heeft voor Jehova's gletuigen en hun boodschap is van harte welkom op al deze bijeenkom sten. GOUDEN BRUIDSPAAR. Donderdag 26 mei a.s. hoopt het echtpaar P. Starreveld-van Vloten te herdenken dat zij 50 jaren geleden in het huweliijk traden. De bruidegom bereikte de 75 jarige leeftijd en de bruid die van 77 jaar. De heer Starre- veld is ruim 44 jaar werkzaam ge weest bij N.V. Kempkes' Meubelfa brieken, alhier waarvan een groot aantal jaren als bedrijfsleider. Januari 1954 werd hij in het genot van pen sioen gesteld. De jubilaris heeft het In verband met as. Hemel vaartsdag moeten de adverten ties dinsdag in ons bezit zijn. Verzoeke hiervan goede nota te nemen. De Uitgever. •k ODE AAN MARJOLEINTJE. Ik kreeg een brief van een vader, die in al zijn eenvoud zo hartverwar mend en ontroerend is, dat ik u er beslist van wil laten meegenieten. Als ik thuiskom en het tuinhekje open duw, is het eerste wat ik zie, mijn dochter Marjoleintje, die op het grasveldje zit te spelen. Mlarjoleintje is drie en een koninginnetje in haar eigen kleine rijk, want ze is bezig, de wereld te ontdekken. Op dit ogenblik heeft ze iets in het gras gevonden, dat ze met overgegeven aandacht bestu deert. Een torretje misschien, of een worm. Maar in ieder geval iets, dat leeft en beweegt en dus voor Mar joleintje een betoverende aantrek kingskracht heeft. Waarom kunnen de ogen van grote mensen al deze won deren niet meer zien, die kleine kin deren overal om zich heen weten te ontdekken? Waarom kennen wij, gro ten, het geluk van de onbevangenheid niet meer? Als Marjoleintje het geluid van het

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 1