DE HOUY M. HEEMSKERK at is moderne GOUDEN VERLOVINGSRINGEN Jac. Saton CAMERA INRUIL ACTIE W DE WIT ZONEN fiüma bül jae. saton UUdt li BURGERLIJKE STAND ontslag gevraagd en verkregen als lid van de commissie voor de verde ling van de woonruimte. In een woensdagavond ten gemeen tehuize gehouden -vergadering van deze commissie in oktober 1947 de voorzittershamer heeft gehanteerd, afscheid genomen. De heer Schouten memoreerde dat hij sedert 1945 reeds kort na de be vrijding, bemoeiingen had met de woonruimteverdeling in een plaatse lijke commissie, die toen in het le ven werd geroepen. In 1947 kwam de thans nog bestaande commissie tot le ven. Het verheugde spr. dat er altijd zo'n goede samenwerking tussen de leden onderling was geweest, dat po litiek en geesteijke stroming in deze commissie bij de vervulling van haar ondankbare taak nimmer een rol heb ben gespeeld. Vaak heeft spr. ver wijten» moeten aanhoren, maar toch zei hij dit werk steeds met opgewekt heid te hebben kunnen doen. Burge meester van der Hooft, die in deze bijzondere vergadering aanwezig was, onderstreepte nog eens de dankbare gevoelens van het gemeentebestuur voor het beleid van de commissie in zijn geheel en van de scheidende voorzitter in het bijzonder. Hij deelde mede, dat het gemeentebestuur de bouw van goedkope particuliere wo ningen krachtig zal bevorderen, nu de centrale overheid de bouw van woningwetwoningen wil gaan afrem men. Spr. hoopte dat hierdoor Wad- dinxveen binnen niet al te lange tijd toch nog eens uit de woningnood zou geraken. Hij was er van overtuigd dat de heer Schouten in heel Waddinx- veen een geziene figuur is en wenste hem toe nog vele jaren van zijn rust te mogen genieten. In deze vergadering werd de op volger van de heer Schouten, de heer A. H. van Gent geïnstalleerd, die hoopte in de voetsporen van de heer Schouten te kunnen treden. Tot voorzitter van de advies-com missie voor de verdeling van de woonruimte werd gekozen de heer W. J. Moons. Nu ook in fantasie model len. Wij leveren deze rin gen in een zeer fraai byouteriekistje. GRAVEREN GRATIS. de zaak met de buitenklok Telefoon 2077 zien. Hij wenste hen Jehovah's zegen toe op hun werk. Nadat de gemeenteopzieners der getuigen van Alphen aan den Rijn en Gouda nog enkele woorden hadden gesproken nodigde de voorzitter de aanwezigen uit gezamenlijk hun dankbaarheid jegens de Almachtige God te tonen door het zingen van het lied „De glorierijke schat van de dienst". Hierna besloot de heer N. Zweere deze bijeenkomst met dank gebed. Van 7 mei t/m II juni Uw oude fototoestel is f 7.50, 10- of 15- waard Inlichtingen bij: FOTO Nesse 2 Telefoon 2102 Namens de Waddinxveense woning zoekenden en de ambtenaren van volkshuisvesting dankte de heer Meijer de scheidende voorzitter voor het enorme werk dat deze in de loop der jaren had verzet. Tijdens het voorzitterschap van de heer Schouten werden in Waddinxveen 1072 wonin gen gebouwd, waaronder 627 woning wetwoningen. Zeker 2200 woningzoe kenden passeerden in de loop der ja ren de wachtlijst en velen van hen kwamen hun belangen meer dan eens bij de heer Schouten behartigen. Spr. was van oordeel diat de liefde voor de medemens de heer Schouten in staat had gesteld deze zware ar beid te vervullen. Ook de heren van Nielen en Moons bedankten hun scheidende voorzitter in warme be woordingen. KONINKRIJKSZAAL IN GEBRUIK GENOMEN. Jongstleden maandag hebben Jeho vah's getuigen hun Koninkrijkszaal in gebruik genomen. Voor deze gebeur tenis bestond er zowel van de zijde van de Wadidinxveners als van bui ten Waddinxveen grote belangstelling zodat men al spoedig vreesde dat deze zaal op de eerste de beste avond dat men er gebruik van maakte te klein zou zijn. Onder de aanwezigen be merkten wij burgemeester van der Hooft en zijn echtgenote, de beide wethouders en de waarnemend ge meentesecretaris. De 128 aanwezigen volgden met grote aandacht het vlotte; interessan te programma dat voor deze avond was opgesteld. Nadat de voorzitter, de heer J. J. Benink, de bijeenkomst had geopend besteeg de heer N. Zweere, opziener te Waddinxveen, het podium en schetste in een korte uiteenzetting de groei van de orga nisatie van Jehova's getuigen in Ne- dlerland. In 1929 waren er op een grote bijeenkomst voor heel Neder land 70 getuigen aanwezig. Nu in 1960 zijn er 11.828 getuigen van Je hova actief werkzaam in Nederland. In haar 13 jarig bestaan groeide de gemeente te Waddinxveen tot 45 ac tieve predikers. Nu volgde de heer R. J. Engelkamp districtsopziener voor Nederland. Hij sprak over de plaats die vergader ruimten en bijeenkomsten in het voornemen van Jehovah God innemen en liet toen in korte flitsen demon streren wat voor soort van bijeenkom sten Jehova's getuigen houden. Er volgde een flits van de bespreking van het studieartikel uit De Wacht toren o.l.v. de heer Zweere, een flits van de opleiding gegeven op de dienst vergadering met demonstratie over de juiste manier van het prediken van huis tot huis, en tot slot een flits van de School der theocratische be diening welke onder leiding van de heer C. H. Benink wordt gehouden en tot doel heeft de getuigen bekwaam te maken tot het spreken in het openbaar. Een leerling hield een oe fenlezing. Deze schetsen toornden ons dat de opleiding van de getuigen praktisch en doeltreffend is en ver klaarde ons het raadsel hoe het komt dat de getuigen zo goed met de bij bel in de 'hand hun geloof kunnen verdedigen en verklaren. Zij leren hier werkelijk te getuigen. De heer M. Kaptein, kringopziener van kring Zuidholland II, was de derde spreker. Na hem kwam burge meester van der Hooft naar voren om de gemeente van Jehovah's getuigen geluk te wensen met deze prachtige gelegenheid tot vergaderen. Hij ver telde getroffen te zijn door de jaar tekst welke boven het podium was aangebracht „Zoek de vrede en jaag die na.en hij had ook bewondering voor het opleidingsprogramma zoals hij dat nu vanavond eens had kunnen Officiële mededeling ONTEIGENING IN HET BELANG VAN DE VOLKSHUISVESTING. Het hoofd van het gemeentebestuur van Waddinxveen maakt bekend, dat vanaf zaterdag 28 mei a.s. gedurende 21 diagen ter secretarie ter inzage wordt nedergelegd het raadsbesluit d.d. 5 april 1960 met bijlagen strek kende tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting, ten name van de gemeente Waddinxveen, van percelen gelegen in het goedgekeurde uitbreidingsplan Puttepolder. Waddinxveen, 24 mei 1960. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, C. A. van der Hooft. KANKERBESTRIJDING. De wandelsportverenging „Willen Is Kunnen" organiseert op woensdag avond 1 juni as. een avondtocht ten bate van het Koningin Wilhelmdna- fonds. De gehele netto-opbrengst koimt aan de Kankerbestrijding ten goede. Ieder jaar organiseerde W.I.K. ten bate van de eigen smalle beurs een wandelmars, maar dit jaar wenst de ze vereniging het geheel ten goede te laten komen van de lijdende mens heid. Dit is een mooie geste, die navol ging en medewerking verdient. Mag ik een beroep op allen doen om medewerking te geven? Wandelen is een gezonde sport en vooral als de zieken daarmede gehol pen worden! De burgemeester van Waddinxveen, C. A. van der Hooft. bij ziek zijn te ondervinden is. Inwo ners van Waddinxveen, nu eens geen collecte, maar een daadwerkelijk wandelen wordt er van U gevraagd. En met dit wandelen, waar U zelf van geniet, binden we mede de strijd aan tegen de duistere machten van de kanker, die jaarlijks ook in ons land talloze slachtoffers maakt, de groot ste volksramp die ooit heeft bestaan. En juist daarom blijven we woensdag 1 juni niet langs de weg staan met de goedkope gedachte van „Je ziet toch geen resultaat' Loop veel liever me de met de stille wens, in de toekomst een van diegene te zijn, die eertijds een klein steentje mochten bijdragen tot een oplossing van deze urgente volkszaak. Als we het zo zien, wel dan is alle propaganda overbodig, en komt WIK op woensdagavond 1 juni volop herinneringen te kort, maar houden een prachtig batig saldo over, wat ook de bedoeling is. Cultureel en sportlievend Waddinx veen laten de polderwegen zwart zien van wandelaars. Houdt deze avond vrij voor door ziekte gebondenen en het moge met Gods hulp een mach tige manifestatie worden van naas tenliefde, en tevens een mooie trai ningsmars voor de over enkele we ken beginnende Avondvierdaagse. Namens bestuur Kon. Wil. fonds, Afdeling Waddinxveen. L. Rehorst. VERGADERING N.C.V3. Onder leiding van mevr. Klunder, kwam de plaatselijke afdeling van de N.C.V3. in vergadering bijeen, waar als spreekster optrad mej. Dr. van Dijk, die sprak over het onderwerp: „De moeilijke jaren van de vrouw". Verschillende richtlijnen betreffen de deze materie, werd door spr. aan gewezen. Dat de aanwezigen de le zing interessant vonden bleek wel uit de grote aandacht waarmede deze gevolgd werd». Verscheidene vragen over dit on derwerp werden door spr. duidelijk beantwoord. Vooraf hield de presidente een me ditatie over Hemelvaart. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: witte handschoen; bank biljet; zwarte rubberlaars; ontbijt koek; driewielerfietsje; Verloren: bruine portemonnaie met inh; blauw vest; grijze tas met inh.; sjaal; zilveren rammelaar; wit speel goedbeestje; gouden bal met kettink je; bruine portemonnaie met inh. ZONDAGSDIENST wordt waargeno men door Dr J. W. H. Helleman Ingezonden stukken MEDEBURGERS. Zoals ieder wel bekend zal zijn, wordt op woensdag 1 juni een Avond wandelmars gehouden, georganiseerd door onze plaatselijke wandelsport vereniging WIK ten bate van het Kon. Wilhelminafonds. Voorzeker een groots initiatief van WIK, met nog Dorpsstraat 33-Telefoon 2218 Moderne vormen. Aardige kleuren passend In deze tijd. Nieuwe technische snufjes. Dit alles geeft u de huidige serie van Philips radio toestellen. Die heeft een eigen stijl, een moderne stijl. Een stijl die past bij u en uw omgeving. Ook de kleinste toesteilen, al vanaf f 83.-, zijn technisch volmaakt. Kom bij ons kijken, keuren en kiezen en profiteer van onze jarenlange vakkennis. ELECTRO TECHNISCH BUREAU Telefoon 2123 Znidkade 115 PHILIPS RADIO Kleurenbeige, rood en zwart. PrIJe f 83.- PHILIPS RADIO Geheel nieuwe stations keuze I Prijs f 93.- Philips radio '60: keus uit 5 complete series. PREDIKBEURTEN een grootser doel. Het wil wat zeggen gezond te mogen wandelen en te mo gen genieten van al de schoonheden die de vrije natuur ons schenkt; in tegenstelling van al die mensen, die dat niet kunnen, omdat zij ziek zijn, nog erger, die aangetast werden en worden door het ellendigste wat er Nederlands Hervormde Kerk. Vun. 9.30 uur Ds J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur Ds Laurense, Benthuizen Nederlands Hervormd Wijkgebouw. V.m. 9.30 uur Eerw. Heer D. van Hoeven, Benthuizen Nam. 6.30 uur Ds J. R. Cuperus Herv. Kring „Wet en Evangelie", Verenigingsgebouw, Stationsstraat. V-m. 9.30 uur Prof. Dr W. C. van Unink, Bilthoven Nam. 7 uur Dr G. Huls, Gouda Gereformeerde Kerk. V.m. 9, 10.30 en nam. 6.30 uur Ds Meijnen van Den Haag Rem. Geref. Gemeente. Geen dienst Chr. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds A. P. Verloop Woensdag 1 juni, nam. 7 uur Ds A. P. Verloop KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Znidkade. Telefoon 2452. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. sen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; II uur de late mis. Door de week 8 uur. Elke eerste vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. Iedere avond om 8 uur Meimaandlof, zaterdags en zondags om 7 uur. Biechtgelegenheid: 's zaterdags van 5-8 uur. Jehova's getuigen. Nam. 6.30 uur de heer N. Zweere. Donderdag 2 juini 1960 Nam. 7.30 uur bedieningsschool. Nam. 8.30 uur dienstvergadering U kent tie volgorde HUISARTS OOGARTS SATON en U krijgt een De vanouds bekende zaak met de buitenklok- Leverancier van alle ziekenLonsen. dat er een groot verschil is tnssen watten en watten? Alleen bij ons koopt U desinfecterende en bacterie dodende watten. (De sogen) en het kost U geen cent meer. Beter slaagt U na tuurlijk bij A. van der Heiden Znidkade 1, tel. 2135 SPORT IN HET KORT L.R. DE GOUWE RUITERS. Zaterdag 21 mei werd de eerste streekwedstrijd van het Streekverband Gouda, te Aiphen a.d. Rijn gehouden. Ondanka het slechte weer was de opkomst zeer goed. Drie leden van de Goude Ruiters hebben aan deze wedstrijddag deelgenomen, met zeer goede prestaties. Mej. R. Lamens be haalde met Sophilia in de dressuur- proef klasse B een le prijs met 99 punten. De heer J. van Beek met Vara in de dr. kl. B een le prijs met 90 punten. De heer H. Schipper met Benno behaalde bij het springen in klsase B de eerste prijs. Mej. R. La- mens met Sopliilia spr. kl. B 2e prijs. Gezien het aantal deelnemers zijn dit voor de Gouwe Ruiters mooie succes sen. PONNYCLUB. Onze pomnyclub telt thans 21 le den, welke al weer geruime tijd trouw elke week oefenen. Drie demonstra ties hebben onze ponnyruitertjes al weer gegeven. Op 5 april in Rotter dam, 30 april in Boskoop en 5 mei in Waddinxveen. Voor elke demon stratie was veel belangstelling, ieder een wil graag zien wat deze kleine ruitertjes met de kleine paardjes kun nen presteren. Op dinsdag 28 jurn a.s. hopen zij in het kader van de sport week, weer een demonstratie in Wad dinxveen te geven. SCHAAKVERENIGING W.S.V. Ook de competitie van de Nieuwe Rotterdamse Schaakbond is nu volle dig beëindigd. De volledige eindstan den luiden als volgt: 1 Waddinxveense S.V. 7 411 35* 34* 32 30* 27 39* 41 Aangiften van 19 tot 24 mei 1960 Geboren: Hendrika Lena, d.v. L. C. van Beek en J. Klomp, Noordkade Barendina Gerarda, d.v. G. van Gel deren en P. Deelen, Mauritslaan 66; Jannetje, d.v. A. Sanner en D. Fors, Noordeinde 19; Harm Otto, z.v. H. Hulshof en B. van Weerden, Acaciastraat 71; Ondertrouwd: A. Hoogerdijk en A. B. L. Morsink; C. L. Burger en N. van Dijken». Gehuwd: D. Speksnijder en H. M. Tol; J. Tichem en C. Struik; E. Koet sier en A. Hoogeveen; 35* 43 29 2 PTT 7 11 3 Tediro 2 7 10 4 Het Zwarte Paard 7 6' 5 SDK 7 6 6 Wilton Fejjenoord 1 5 7 de Maasstad 7 3 8 Wester Toren 2 7 3 3e klasse A 1 Het Witte Paard 7 10 2 Gusto 7 9 3 Het Zwarte Paard 2 7 9 40* 29* 4 Tediro 3 7 8 38 32 5 Sozaro 7 7 37 33 6 Buvaro 7 6 29j 40* 7 W'veense S.V. 2 7 6 29 41 8 Wilton Feijenoord 2 7 1 25* 44* De cijfers geven achtereenvolgens aan, gespeeld, punten en bordpunten. SPORTIEF GEBAAR. Tijdens de ledenvergadering van de deelnemende verenigingen aan de sportweek, werd het voorstel geop perd, om per vereniging een bedrag beschikbaar te stellen voor de rit ou den van dagen. Spontaan werd hier voor reedis een bedrag van 95,— beseliikbaar gesteld. Wanneer er nog meer verenigingen zijn, die hieraan willen meedoen, het sportweekbestuur zal elke toezegging gaarne in ontvangst nemen. BE FAIR NIEUWS Afd. Voetbal. Hoewel de uitslagen niet meer van belang zijn, blijft het derde elftal het toch verrassend goed doen. Zaterdag was het Bergambacht dat op een ge voelige manier aan de tand gevoeld werd. Be Fair zegevierde met een 9-1 overwinning. a.s. Zaterdag zal het voorlopig de laatste maal zijn dat het eerste elftal op eigen terrein speelt. In het kader van de Gouwe-Lek competitie met als in7.pt de Euro-beker - ontvangt Be Fair het Goudse Jodan Boys. Wordt er gespeeld zoals veertien dagen te rug, dan gaat het weer een interes sante ontmoeting worden. Aanvang 4.15 uur. In de komende drie achter eenvolgende weken speelt Be Fair uitwedstrijden tegen Capelle a.d. IJs- sel; Zwervers uit Rotterdam en Loos duinen. In de komende weken zal alle activiteit aan de Sniepweg worden stil gelegd, daar het veld van een nieuwe grasmat zal voorzien worden. Dus is het niet mogelijk thuiswedstrijden te spelen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 6