Weekblad voor Waddlnxveen De gemeenteraad gaat dinsdag belangrijke beslissingen nemen DE SPIEGEL DER WEEK Speciaal voor HAAR De wreedste straf! A. BROUWER Z.K.H. Prins Bernhard wordt 49 jaar AFBETALING J. Kraifesteifn Aanzienlijke bedragen voor wegverbeteringen No. 782 rijdag 24 juni 1960 16e jaargang Adres redaktle en administratie: Oranjelaan Waddinxveen, Telef. 2238 Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal I 1.— bij vooruitbetaling, Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprljs op aanvraag. Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Gebeurtenissen in eigen land welke onze aandacht hebben. Aanvaring eist dode; 1 vermiste. Expediteur grijpt aanrander. Straks automatische sorteer- machine bij de PTT werkelijk heid Joop S. eist schade vergoeding. Algemene kinder bijslag door premieheffing. De kustvaarder Uranus van de N.V. Kustvaartunie te Groningen is in de nacht van maandag op dinsdag in het Kieler Kanaal gezonken, na een aan varing met het Nederlandse schip Themis van de KNSM te Amsterdam. De vrouw van de kapitein van het gezonken vaartuig kwam hierbij om het leven. Zij werd wel uit het water gered, maar overleed later aan de wal. De Uranus in 1952 gebouwd was op weg van Brussel naar Sandarne in Zweden, geladen met glauberzout. De Uranus had een bemanning van 11 personen, waarvan er thans nog een vermist wordt. Vermoedelijk zijn de geredden naar Holtenau aan het Kie ler Kanaal gebracht. Hoe het ongeluk is gebeurd is nog niet precies bekend, doch vermoede lijk is de Uranus uit z'n roer gelopen. De kustvaarder stak namelijk plotse ling vlak voor de Themis het vaarwa ter over en de kapitein van het KNSM-schip kon toen een botsing niet meer voorkomen. De kustvaarder is binnen enkele minuten gezonken en ligt dwars in het vaarwater, waardoor het scheepvaart verkeer in het kanaal ernstig belem merd wordt. De bergingsmaatschappij Bugsier uit Hamburg heeft opdracht gekregen het schip te lichten. Een stevige expediteur uit Berg- schenhoek nabij Rotterdam, heeft in de nacht van zondag op maandag het leven gered van een buurmeisje, dat in zijn tuin dreigde gewurgd te wor den. De expediteur ontzette het toen reeds gedeeltelijk bewusteloze meisje en achtervolgde daarna per auto haar aanrander. Het meisje was zondag naar haar verloofde in Utrecht geweest. In Hil- legersberg stapte zij uit de tram, sa men met. de 19 jarige aanrander. De laatste bus naar de Rottekade was al vertrokken en het meisje moest dus lopen, een wandeling van een half uur. Zij heeft wel bemerkt dat de jon. geman Van der P. achter haar liep. Op ongeveer honderd meter van haar huis sprong de man op haar toe en sleurde haar dwars door een heg in de tuin van de expediteur. De expe diteur hielp vervolgens wakker ge worden door gegil het meisje zijn huis in, belde de politie en dok ter en ging toen op zoek naar de aanrander. Hij zag de man plotseling in de koplampen van z'n auto en bracht hem naar zijn woning. Het was hem te doen geweest om haar tas, maar de tas had hij bij de overval zelf weggegooid. In het Neherlaboratorium van de PTT in Leidschendam wordt al ge ruime tijd gewerkt aan de ontwikke ling van machines voor de automati sche sortering van brieven. Men hoopt tegen het einde van dit jaar gereed te komen met een drietal proefmachines, waarbij de gang van een brief door de opeenvolgende machines tot in het uiteindelijke sort eervak kan worden gevolgd. De echtgenoot van de door wurging om het leven gebrachte Amsterdamse prostituée Magere Josje, is dinsdag morgen opnieuw door het Amster damse gerechtshof gehoord. Ditmaal kwam het Hof bijeen om de eis tot schadevergoeding te behande len, die Joop S. bijgestaan door zijn raadsman, heeft ingediend. S. werd voor hetzelfde Hof vrijge sproken van moord, nadat hij onge veer 12 maanden in voorarrest had doorgebracht. Voor deze tijd geldt dan ook z'n eis tot schadevergoeding. Het Hof zal binnen afzienbare tijd over dit verzoek een beslissing nemen. Een algemene kinderbijslag dient uitsluitend te worden gefinancieërd door middel van een premieheffing. De bijslag zal moeten gelden voor loontrekkenden en zelfstandigen van af het derde kind. Dit zou, zoals uit kringen in Den Haag werd vernomen, het standpunt zijn, dat de regering verdedigt in haar memorie van antwoord over het in 1957 ingediende wetsontwerp. De ver. schijning van deze memorie wordt volgende maand verwacht. Onze wekelijkse rubriek samengesteld I voor en door de vrouw I. Tilly is stout geweest, heel erg stout. Of misschien was het alleen maar zo, dat haar die dag alles tegenliep, zoals dat bij grote mensen ook kan gebeu ren. Om te beginnen heeft ze een gro te winkelhaak in haar jrukje gehaald. En het was nog wel haar goede jurk, die moeder haar vast aangetrokken had voor als het kind straks mee mocht naar oma. Moeder had nog even wat in1 huis te doen. Ga jij maar zo lang in het voortuintje op me wachten, schat. Maar denk er om, niet op straat. Niet het hekje uit. Pas op, dat je je mooie jurk niet vuil maakt. Tilly is een gehoorzaam meisje. Bo vendien is ze zelf veel te trots op haar mooie jurk, om er iets aan te willen bederven. Zoet staat ze in het voor tuintje en laat zich niet verleiden door het geroep van de kinderen op straat van: Kom toch, flauwerd! Maar ze wil wel graag zien, wat voor spelletje ze aan het doen zijn. Om haar ogen beter de kost te kunnen geven, buigt ze zich voorzichtig over het hekje heen. Op hetzelfde ogenblik hoort ze moeder roepen: Kom Til, dan gaan we! Als ze haastig wil komen, gebeurt het vreselijke. Ze blijft met haar jurk je aan een punt van het hek haken. kleding., de. cyi&olAie. ondeUcheiding 9n alle. q&edt heA^ntclexLnggtdcen HEREN COSTÜUMS 129,— 135,— 149,— 155,— ook in Tedenka) Regenjassen, Sportcolberts en Pantalons in Waddinxveen alleen verkrijgbaar bfj Nesse 46 Telefoen 2285 WOENSDAG 29 JUNI Woensdag a.s. hoopt z.k.h. prins Bernhard zijn 49ste ver jaardag in huiselijke kring te vibieii. Gelukkig in goede ge zondheid, want de plotselinge longontsteking die z.k.h. in Zwitserland overviel, behoort tot het verleden. Nog moet de prins zich wel enigszins in acht nemen, maar zijn herstel heeft toch weer vreugde in de harten gebracht. Ditmaal zul len zijn vier dochters pappa wel eens extra verwennen 1 Wij wensen zijne koninklijke hoogheid nog vele jaren in gezondheid toe temidden van allen die hem dierbaar zijn. Voor d'tngang van het bankgebouw Daar stond een grote slee; Die stond daar zó maar geparkeerd, Al stond er ook geen P. Daar kwamen twee agenten aan, Die zeiden tot elkaar: We zullen even blijven staan, Straks komt de eigenaar. Eén van d'agenten had gevoel Voor humor en voor gijn; Hij zei: de échte eigenaar Dat zal de Bank wel zijn. Clinge Doorenlbos. 't Gazelle rijwiel snel en sterk, is onbetwist het beste merk. In prijzen vanaf f 158,- Brugweg 1 Ze hoort de dunne stof scheuren. Met betraande ogen staat ze voor moeder en neemt met gebogen hoofdje het driftige standje in ontvangst. Het zou niet helpen, als ze zei, dat ze er niets aan kon doen. 's Avonds na het eten, als ze moe. der zoals gewoonlijk, helpt afdrogen, gebeurt er weer een ongeluk. Ze laat de mooie vlaschaal aan scherven val len. Een draai om haar oren is het gevolg. Ook nu zou het niet geholpen hebben, als ze zei, dat ze het niet ex pres deed. Toch voelt het kind zich hevig gegriefd. Ze loopt naar buiten, om haar verdriet bij de speelkame raadjes te vergeten. Een kwartier over haar gewone bedtijd komt ze binnen. Moeder, nog geprikkeld door de te genslag die het kind haar die dag be zorgd heeft, valt uit: Akelige meid, weet je niet, om hoe laat je binnen moet zijn? Je wilde je zeker wreken over die klap van zo even, maar ik zal je leren! Dan kan Tilly zich niet meer be heersen. Ze zet een lelijke, brutale mond tegen moeder op en begint hard te schreeuwen. Moeder pakt haar bij de arm en neemt haar mee naar boven. Het uit kleden voltrekt zich onder een druk kend zwijgen. Tilly's hartje is loodzwaar. Ze heeft allang spijt, dat ze brutaal tegen moeder was. Ze kan er niet tegen, als mammie boos tegen haar doet en er geen lachje op over kan schieten. Doodstil kruipt ze onder de dekens en wacht op mammie's nachtzoen. Dan zal ze haar armpjes om mammie's hals slaan en alles zal weer goed zijn. Maar moeder keert zich af. Hard zegt ze: Vandaag krijg je geen nachtzoen van me. Je bent veel te stout geweest. En zo gaat moeder de kamer uit. Kleine Tilly ligt met haar drukken de last alleen in het donker. Dit heeft moeder haar nog nooit aangedaan. Dit is erger dan boze woorden of klappen. Dit is net of de zon nooit meer zal gaan schijnen. Met tranen aan de wimpers valt ze eindelijk in slaap. Beneden bij de televisie vergeet moe der de vervelende voorvallen van de dag. Ze meent, dat ze Tilly nu een goede les gegeven heeft en dat stemt haar voldaan. Maar hoe diep ze het gevoelige zieltje van haar kind ge troffen heeft, weet ze niet. Ouders, doe uw kind' deze wrede straf niet aan! Marcelle. In de raadsvergaderingen van de laat ste tijd zijn herhaalde malen klachten naar voren gekomen over het gedeelte van de Sniepweg ten westen van het sportveldencomplex. Het college van B. en W. is het met de raad eens dat hier noodzakelijke verbeteringen dienen te worden aan gebracht. Er kan niet worden volstaan met het herstellen van de bestaande gebreken. De aanwezigheid aan deze weg van een toegang tot het sport veldencomplex en voorts de functie die deze weg verkregen heeft voor 't verkeer, mede als gevolg van de uit breiding van de gemeente, eisen een verbreding van dit weggedeelte. Het college geeft de voorkeur aan het plan waarbij de breedte van deze weg ge bracht wordt op 6.50 meter, terwijl de bocht ten westen van het spoorweg viaduct en de aansluiting op de 2e Bloksweg wordt verbeterd. Bij deze oplossing valt aan de verbreding van de onderdoorgang van het spoorweg viaduct niet te ontkomen. Het voetgangersverkeer wordt door de aanleg van een pad, van de rijweg afgeleid en voorts is voorzien in de aanleg van een parkeergelegenheid bij de toegang tot het gportveldencomplex- De directeur van gemeentewerken raamt de kosten van dit plan inclusief grondaankopen, toezicht enz. op 79.000. B. en W. stellen voor deze verbeteringen aan te brengen en het daarvoor benodigde krediet beschik baar te stellen. In aansluiting op dit voorstel hebben B. en W. ook een voorstel inzake de verbreding van de Kanaaldijk voor dat deel dat gelegen is tussen de Kanaalstraat en de Sniep weg. Deze verbreding is niet alleen nodig omdat dit gedeelte de aanslui ting met de Kerkweg vormt, maar ook omdat de situatie bij het zwembad dringend verbetering behoeft. Daarom zal volgens het door B. en W. opgestelde plan ni. Ai alleen volstaan kunnen worden met een verbetering van de Kanaaldijk met 1 a 1,20 m. tot 6.25 a 6.50 m maar tegenover de ingang van het zwembad is tevens een trap in het talud van de Kanaaldijk geprojecteerd, zodat de voetgangers naar en van het zwembad gebruik kunnen maken van het reeds bestaan de wandelpad. Verder is op het te dempen gedeelte van de ringvaart ten noorden van het zwembad nog een parkeerruimte voor auto's en fietsen gedacht, die ook de Kanaaldijk aan zienlijk zal ontlasten. Deze parkeer ruimte zou uitgevoerd worden in klinkerbestrating. Ook voor dit plan vraagt het college het benodigde krediet aan de raad. Als deze plannen verwezenlijkt worden zal dit een enorme verbetering betekenen voor dit deel van Waddinxveen. Voorstel tot tweede partiële herziening 1960 van het uit breidingsplan in hoofdzaak (Groenswaard). De snelle groei van de gemeente noopt B. en W. die stedebouwkundige maatregelen te treffen, die een voort gang van de woningbouw en het tijdig realiseren van de daarmede gepaard gaande overige voorzieningen waar borgen. Om deze reden is aan het instituut Stad en Landschap voor Zuid-Holland opdracht verleend de partiële herzie ning van het uitbreidingsplan in hoofd zaak voor te bereiden voor de gron den, gelegen ten westen van de spoor lijn en ten noorden van de Kerkweg. Het zgn. plan Groenswaard. Het ontwerp van dit plan heeft reeds ter inzage gelegen. Tegen het ontwerp zijn door vier belanghebbende bezwaren ingediend. Ten aanzien van al deze bezwaar schriften merkte het college op, niet te willen ontkennen, dat betrokkenen in de uitoefening van hun bedrijf wor den geschaad. De woningbouw eist ter plaatse evenwel noodzakelijk cultuur grond, zodat het zoeken naar andere mogelijkheden uitgesloten is. Uiteraard mogen de eigenaren en gebruikers van de in dit plan begre pen gronden niet gedupeerd worden. Wij stellen ons dan ook op het stand punt, dat bij de pogingen om de in het plan begrepen gronden te verkrij gen, een reële prijs te bieden. B. en W. stellen voor te besluiten tot vaststelling van deze herziening van het uitbreidingsplan en adviseren de bezwaren van reclamanten onge grond te verklaren. Voorstel tot verhoging van het krediet voor riolering van de Onderweg. In de raadsvergadering van 15 okto ber 1959 werd een krediet van 94.000,— beschikbaar gesteld voor de riolering van de Onderweg. In die vergadering werd gevraagd naar de mogelijkheid de bocht in de Onderweg weg te nemen. B. en W. hebben hiernaar een on derzoek ingesteld. Daarbij is de moge lijkheid overwogen de bocht geheel recht te trekken. De verwerving van de daarvoor be nodigde grond bleek echter zodanige moeilijkheden op te leveren, dat daar_ om van deze algehele rechttrekking moest worden afgezien. Wel kan een oi. redelfjke verbetering worden be reikt door de bocht nog wat af te zwakken en de weg in de bocht op 7.50 m. breedte te brengen. Deze verbetering werkt uiteraard kostprijsverhogend. Op basis van óit herziene plan werd inmiddels een openbare aanbesteding gehouden. Op grond daarvan is een opstelling gemaakt van de kostenraming voor dit werk. Het resultaat is een totaalberaming van 132.000,—. In vergelijking met de aanvankelijke raming levert dit een verschil op van 38.000,—. Dit verschil kan niet geheel op re kening geschreven worden van de in het aanvankelijk plan aangebrachte In tegenstelling tot de eerste raming is dit keer rekening gehouden met de kosten van aankoop en overdracht van de grond. Verder zijn sinds oktober 1959, toen de eerste begroting werd opgemaakt, de prijzen van sommige materialen wat gestegen. En tenslotte hebben bij 't opmaken van het bestek de ervaringen bij 'n gelijksoortig werk elders in de gemeente, een rol ge speeld. Nu dit werk met genoemd resultaat, in het openbaar is aanbesteed en ver der in de eerste plaats uit een oogpunt van volksgezondheid dringend noodza kelijk achten aan de onhoudbare toe stand aan de Onderweg zo snel moge lijk een einde te maken, stellen B. en W het voor het hiervoor eerder be- beschikbaar gestelde krediet van 94.000,— met 38.000,— te verho gen tot f 132.000,—. Voor Anjerfonds Burgemeester doet beroep op offervaardigheid De gymnastiekvereniging T.O.O.S. zal op woensdagavond 29 juni a.s. een tumdemonstratie houden des avonds om 8 uur. De fanfarecorpsen Concordia en Voorwaarts verlenen him medewer- k^Tegelijkertijd zal de Anjercollecte worden gehouden. De verenigingen hebben hiervoor de beste dag uitgekozen welke mogelijk was nl. de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Iedereen weet, dat de Prins de sti muleer der is van het Anjerfonds en dat honderden verenigingen door dit fonds voor ondergang zijn behoed. Ook verenigingen in onze gemeente hebben meerdere malen grote steun ondervonden van dit fonds en er wordt ook dit jaar op het Anjerfonds weer een beroep gedaan. Laten alle inwoners hun begrip te nen door de te houden collecte ruim te gedenken uit dankbaarheid dat eigen verenigingen met dit geld geholpen kunnen worden en uit dank baarheid, dat Prins Bernhard zijn verjaardag weer mag vieren temidden van zijn huisgezin. Ik vraag u daarom ook allen die dag de vlaggen uit te steken. Wij hebben zo weinig gelegenheid onze dankbaarheid te tonen voor ons Oranjehuis. Laten wij die dagen, die ons gege ven zijn dan ook benutten, kleur te bekennen door het rood, wit en blauw met de oranjewimpel te laten wappe ren van onze huizen. Viert de verjaardag van Z.KR. PrinS Bernhard dan met ons mee door aanwezig te zijn in de Oranjelaan op woensdagavond 29 juni a.s. om 8 uur. De burgemeester van Waddinxveen, C. A. VAN DER HOOFT.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 1