M. HHit K.N.V.B.-deur sloeg dicht voor neus van Waddinxveen Z. VEBIVEkIJkËKS De sportweek verbergt enkele hoogtepunten Hoe de duiven vlogen 5 juli begint de 13e Laura-rit SPORTDAG BEVRAAGD! Jgfggv Gezondheid en genezing zxxyi de huid |ac. saton Sportjlitsen uit onze eigen woonplaats WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 2 VRIJDAG 24 JUNI I960 Voorstel tot gesloten-verklaring voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen van de brug over de Kerkwegvaart. Bjj een raadsbesluit van 10 decem ber 1957 werd besloten tot gesloten verklaring van de brug over de Kerk wegvaart (bij het gebouw van de voor maiige ver. voor ziekenzorg) voor voertuigen welke een asdruk van 0,6 ton te boven gaan. Inmiddels is het verkeer over deze brug in belangrijke mate toegenomen door de doortrekking van de Juliana van Stolberglaan tot aan de zg. On derweg. Deze brug en het wegje zijn niet voor dit verkeer geschikt en zeker niet voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen. In verband daarmede stellen B. en W. voor een maatregel te nemen tot gesloten-verklaring van deze brug en de Onderweg vanaf deze brug tot aan de Juliana van Stolberglaan voor mo torvoertuigen op meer dan twee wie len. De bestaande gesloten-verklaring voor voertuigen met een asdruk van meer dan 0,6 ton wensen B. en W. te handhaven. Voor degenen, die in verband met hun bedrijf deze brug met motorrij tuigen moeten passeren kuunen B. en W. met toepassing van art. 123 van het Wegenverkeersreglement een ont heffing van deze maatregel verlenen. Voorstel tot wijziging van de vakantieregelingen voor krui deniers en groentenhandelaren. Van de vereniging van kleinhande laren in aardappelen, groenten en fruit is een verzoek ontvangen om de verplichte vakantiesluiting te verde len over drie weken, in de periode van 11 juli tot en met 30 juli 1960. Krachtens de thans geldende rege ling is hiervoor aangewezen de perio de van de laatste volle week van juli en de daarop volgende twee weken. Voorts wensen de gezamenlijke kruideniers de vakantiesluiting uit te breiden tot zeven achtereenvolgende werkdagen en deze te verdelen over vier groepen in de periode van 11 juli tot en met 8 augustus a.s. De geldende regeling voorziet in een sluiting van zes achtereenvolgende werkdagen in het tijdvak van de laat ste volle week van juli en de daarop volgende week. De Winkelsluitingswet laat een va kantieperiode van maximaal twaalf werkdagen toe. Bij B. en W. bestaat geen bezwaar te voldoen aan het ver zoek van de kruideniers om hun va kantie met één dag te verlengen. Ver der dient het tijdvak, waarbinnen de vakanties dienen te vallen, wat ver ruimd te worden, teneinde verschui vingen in de vakantieperioden te kun nen opvangen. Deze periode wenst het college dan ook nader te bepalen op het tfjdvak van 30 juni tot 1 septem ber. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor een sociaal- economisch onderzoek. In de raadsvergadering van 15 maart jl. werd besloten overeenkomstig een daartoe strekkend voorstel een op dracht te verlenen aan de Stichting Maatschappelijk Werk Zuid-Holland tot het instellen van een sociaal-eco nomisch onderzoek onder de nieuwe bewoners van de premie-woningen in de gemeente. Het is B. en W. gebleken, dat de Stichting een dergelijke opdracht wil aanvaarden en dat de kosten daarvan ca f 1.500,zullen bedragen. Zij stellen voor dit krediet beschik baar te stellen. Voorstel tot het verlenen van een krediet ten behoeve van een rapport over de gasvoorziening. De gasvoorziening van onze ge meente is in de collegevergaderingen herhaalde malen onderwerp van ge sprek geweest. In de eerste plaats rijst de vraag in hoeverre voorzieningen getroffen die nen te worden aan het huidige distri butie-net. Daarmede samenhangend hebben B. en W. overwogen of bij zondere maatregelen nodig zijn met het oog op de toekomstige uitbreiding van de gemeente in Groenswaard. In dit verband is het tevens van belang een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden van de gasberging. En tenslotte wensen B. en W. ingelicht te worden over de vraag, of het voor een gemeente als de onze in de gege ven omstandigheden wel gewenst is een eigen distributiebedrijf te hand haven. Het gasinstituut van de vereniging van exploitanten van gasbedrijven achten zij de meest geëigende instantie om over een en ander een rapport uit te brengen. Dit instituut wil een opdracht in deze zin aanvaarden. De kosten van een dergelijk rapport worden geraamd op f 3.000,—. Burgemeester en wethouders stellen voor dit krediet beschikbaar te stellen ten laste van de begroting van het gemeentelijk gasbedrijf. Voorstel tot het nemen van een besluit tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting van eigendommen gelegen nabij 't Weegje. In de raadsvergadering van 15 maart jd. werd op voorstel van B. en W. een besluit genomen, waarbij een plan tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting van eigendommen ge legen nabij ,,'t Weegje" voorlopig werd goedgekeurd. Bedoeld besluit heeft ter secretarie ter inzage gelegen. Tegen het genomen besluit deden twee belanghebbenden hun bezwaren horen. Ten aanzien van het bezwaar schrift merkt het college op dat de aangevoerde argumenten, als zou er geen sprake kunnen zijn van onteige ning in het belang van de volkshuis vesting, verschillende Koninklijke Be sluiten de onjuistheid van dit argu ment aantonen. Voorts achten zij het niet tot de competentie van reclamant behorend, om zich een oordeel aan te matigen over de al of niet gunstig gelegen plaats van dit recreatie-oord. Voor beide adressanten geldt overi gens, dat de procedure ingevolge de onteigeningswet een juiste waardebe paling der grond waarborgt. Bovendien zal het college blijven trachten tot een minnelijke schikking te komen. B. en W. adviseren derhalve genoem de bezwaren ongegrond te verklaren en te besluiten tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting ten name van de gemeente Waddinxveen van die eigendommen, welke in het recreatie-plan 't Weegje" zijn begre pen. Voorstel tot herstrating van ge deelten van de Zuidkade. Zoals uit de toelichting van de ge meente-begroting voor 1960 blijkt, achten B. en W. de ophoging en her strating van twee gedeelten van de Zuidkade noodzakelijk, nl. het gedeel ten van het perceel Zuidkade 90 tot 109 en het gedeelte van het perceel Zuidkade 117 tot 130. In deze begroting werden voor dit werk geen bedragen geraamd, omdat deze werkzaamheden méér zijn dan gewoon onderhoud. Hiervoor dient der halve alsnog een krediet r»o de kapi taal dienst geraamd te worden. Het eerste gedeelte dient sterk te worden opgehoogd en over een'opper vlakte van ca 520 m2 van nieuw be stratingsmateriaal voorzien worden. Het tweede weggedeelte behoeft in mindere mate te worden opgehoogd, maar voor dit gedeelte is nieuw be stratingsmateriaal nodig, t.w. ca 350 m2. De kosten van een en ander wor den geraamd op resp. 7.000,en 4.300,— of in totaal 11.300,—. Laatstbedoeld bedrag is 2.500, hoger dan in de memorie van toelich ting bij de gemeente-begroting was vermeld. Daar was evenwel sprake van slechts een globale raming. Bij de thans opgestelde gespecifi ceerde begroting is de oppervlakte van de te herstraten wegvakken wat ver groot. Voorts is nu gebleken, dat een gedeelte riolering gebroken is en der halve vernieuwd zal moeten worden. Ook dient nog een nieuw verbindings- riooltje aangebracht te worden en is de prjjs van de betonklinkerkeien ge durende de laatste maanden omhoog gelopen. B. en W. stellen voor tot deze her strating te besluiten en het benodigde krediet van 11300,— beschikbaar te stellen. Voorstel inzake de bouw van 24 woningwetwoningen. Het bestuur van de woningbouwver eniging „Waddinxveen" heeft een plan doen ontwerpen voor de bouw van 24 etagewoningen in de Oranjewijk, met drie woonlagen. De woningen zullen worden gebouwd aan de Willem de Zwijgerlaan op het terrein, gelegen achter de bestaande winkelgalerij. De bouw- en grondkosten van dit complex worden geraamd op respec tievelijk 385.652,— en f 64.260,— (in clusief renteverlies tijdens de bouw). B. en W. stellen voor aan de Minis ter van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid te verzoeken hiervoor de be nodigde bouw- en grondvoorsehotten te verlenen en deze voorschotten tot gelijke bedragen te verstrekken aan de woningbouwvereniging. Voor de bouw van deze woningen ia benodigd een oppervlakte van 1900 m2. Ingevolge de exploitatie van het grondbedrijf dient deze grond ver kocht te worden voor 24 x f 2.400, is 57.600. B. en W. adviseren tot deze grondverkoop te besluiten. Dorpsstraat 33 - Telefoon 2218 De finish was bij de fabriek van Ver heul aan de Henegouwerweg. Het is voor de deelnemers een zware rit ge worden, die echter uitstekend door de organisatoren was voorbereid. Een groot aantal strafpunten moest worden toegekend. De uitslag luidt als volgt: motoren: J. Groenedijk, Alphen ad. Rijn 256; J. Heemskerk, Bodegraven 380; A. de Hartog, Bodegraven 466; C. Verboom, Bodegraven 515; Auto: W. van Straa- ten, Gouda 287; C. Bosschaart, Den Haag 363; C. Hoogendoorn, Bodegra ven 386'; C. van Gemeren, Boskoop 424; G. Kool 426; S. Westmaas, Alphen ad. Rijn 527; bromfietsen: Boskoop 246; H. C. Binnendijk, Boskoop 248; A. van der Stam, Boskoop 248; G. Os kam 371; W. Ramp, Boskoop 377; R. W. Verkade, Alphen ad. Rijn 443; S. de Wit, Leidschendam 448. De poedelprijs voor het hoogst aan tal strafpunten ging naar P. Harkes uit Hazerswoude. De Postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een wedvlucht van af Tergnier, afstand 281 km. Los 8 uur. Aankomst le duif 13 10 47 64e duif 13 40 44; de uitslagen waren: N. van der Zijden 1 2 12 16 21 25 58; O. Spruit 3; L. P. Hoogerdijk 4 27 59; P. Metselaar 5 36 45; L. Verhoef 6 48 50 54; W van de Water 7 24 39; W. van der Jagt 8 22; J. de Beer 9 15 23 29 42; P. Vink 10 17 31 60; J. C. de Riet 11 34 43 47; H. van der Willik 13 37; A. de Bruin 14 46; J. van der Kraats 18 40 56 57; A. Lam 19; H. van Dijk 20; N. Rupke 26; J. Degenkamp 28 49; W. van Ringelenstein 30 53 64; L. de Bruin 32 41; P. Bonefaas 35 62; C. Het Laura-comité van de 13e Al pheuse Bijwielvierdaagse te Alphen aan den Rijn heeft voor de ritten op dinsdag, woensdag, donderdag en vrij dag, 5, 6, 7 en 8 juli a.s. een aantrek kelijk parcours samengesteld. Op 5 juli gaat de tocht (groep A 145 km en groep B 100 km) via Ha zerswoude, Benthuizen en Zoetermeer naar de richting Delft, het Westland, Katwijk, Noordwijk en Leiden; terug langs Hoge Rijndijk, Hazerswoude. De trajecten op de tweede dag, 6 juli, voeren voor de A groep (140 km) via Amsterdam en voor de B groep (95 km) via Nieuw Vennep naar Heemstede en terug langs het piassen- gebied. De derde rit (groep A 150 en groep B 108 km) is geprojecteerd naar Lage Vuursche; terug over Utrecht, terwijl de laatste rit op vrijdag 8 juli door Boskoop en Reijerskoop naar Gouda voert waarna groep A (125 km) een tocht langs Haastrecht, Schoonhoven en Ammerstol naar Krimpen aan den Ussel maakt en groep B (100 km) laatstgenoemde plaats na Gouderak en Ouderkerk bereikt. De terugtocht wordt gezamenlijk over Schiedam, Bleiswijk, en Hazerswoude naar Al phen aan den Rijn afgelegd na een omrit via Woubrugge vanwaar de al gemene intocht aanvangt. De mogelijkheid toestaat om per dag in te schrijven, uitgezonderd voor vr«_ De vijfdaagse werkweek staat uit eindelijk ook in ons land voor de deur. Reeds voor de oorlog kende En geland de vrfje zaterdag en langzamer hand zijn zovele landen deze weg op gegaan, dat Nederland niet achter kan blijven. De werkgevers die de arbeids tijd nog niet willen verkorten, zijn wel 'bereid de uren uit te smeren over vijf werkdagen en nu de groten aan de kop gaan, moeten de kleinen volgen. Hoewel het Vierde Gebod duidelijk aangeeft, dat de mens zes dagen heeft te arbeiden en de vijfdaagse werkweek twee inplaats van één rustdag zou overlaten, heeft toch de kerk tegen deze nieuwe indeling geen bezwaar, want het zeelfde gebod spreekt ook van heiliging van de sabbathdag, en van zondagsheiliging komt tot nu toe bij velen weinig terecht. Laten wij daarom zo verstandig we zen, van de „engelse zaterdag" ook een sport, en hobbydag te maken, waar mede de zondag van veel onrust ver lost wordt. Pas als we op zaterdag ons sportief en speels genoegen uitleven, harken en hameren, reizen en trekken, schilderen en schuitjevaren, kruinen al die tot nog toe op zondag geen rust kregen, óók eens aan een rustdag toe. komen. van Ringelenstein 33 55; H. van den Berg 38; D. Heeren 44 63; N. van Vliet 52; J. van der Zijden 51; H. Metselaar 61. De Postduivenvereniging De Zwa luw nam deel aan een wedvlucht van af Pt St Maxence, afstand 338 km. Los 9 20. Aankomst le duif 14 08 32; 20e duif 14 33 42; Uitslag: H. N. van Ha ren 1; C. Smit 2 12; D. Boere 3 6' 8 9 10 14 15 17 19; W. Tamerus 4 11 16; C. de Lang 5 7; P. Loendersloot 18; A. Poot 13; F. Abbema 20; Tevens nam de Zwaluw deel aan een wedvlucht vanaf Chateaurout, afstand 618 km. Los 5 uur. Aankomst le duif 14 51 21; 16e duif 17 02 15; Uitslag: H. N. van Haren 1 4 14; W. Tamerus 2; H. Russoher 3 9 12; C. de Lang 5 8 10; D. Boere 6 7; P. Loendersloot 11 13; L. W. Versluis 15; C. Smit 16. dag 8 juli. Hierdoor kunnen belang stellenden één of meer dagen de ge zellige tochten meemaken, wanneer de gehele rit door omstandigheden niet kan worden gereden. E. v. E. LATE TREINVERBINDING De Nederlandse Spoorwegen heb- bij op verzoek van de Goudse Ka mer van Koophandel besloten om ook op werkdagen een verbinding in de avonduren in te leggen die de be woners van Waddinxveen en Boskoop in de gelegenheid stelt later huiswaarts te keren uit de grote stad dan momen. teel: deze trein zal uit Gouda vertrek ken om 23.26 uur en uit Alphen aan den Rijn weer om 23.55 uur. Dit alles behoudens goedkeuring van de Minis ter van Verkeer en Waterstaat. COMMISSARIS BENOEMD In de N.V. Scheepvaart- Handels onderneming Gebr. de Waardt geves tigd te Waddinxveen is benoemd tot commissaris, de heer H. K. van der Loo, accountant, alhier. vanaf 35.- tot 110.-- OPTICIEN Da zaak met de buitenklok Ook BE FAIR en DE GOUWE konden niet (Van onze sportmedewerker) Na weken van ondraagelijke span ning is het pleit dan toch eindelijk be slist. De strijd tussen Alphen, DSO en Waddinxveen is gestreden. Het resul taat is dat onze plaatsgenoten de eind streep niet gehaald hebben. Met 5-1 werd zaterdag van DSO verloren en dat betekende dat Waddinxveen een illusie armer is geworden. De nog resterende wedstrijd tussen DSO en Alphen heeft nu ook geen zin meer. Weliswaar kan bij een eventueel verlies van Alphen, Wad dinxveen nog op gelijke hoogte komen, maar het betere doelgemiddelde van Alphen zal dan doorslaggevend zijn. Het is zonder meer jammer dat de kans is ontglipt, want dat betekent dat niet één der Waddinxveense clubs meer in de KNVB is vertegenwoor digd, althans wat het zaterdagvoetbal betreft. We zullen maar hopen dat dit voor één jaar zal zijn en dat Be Fair, Verheul of Waddinxveen de verloren plaats weer zal weten te heroveren. De stand na zaterdag DSO 1 1 0 0 2 5-1 Alphen 1 0 1 0 1 1-1 Waddinxveen 2 0 111 1-1 Be Fair heeft zaterdag het seizoen afgesloten met een vriendschappelijke ontmoeting tegen Loosduinen. Een toch al onvolledig aangetreden elftal, tot overmaat van ramp vielen er tijdens de wedstrijd nog twee spelers uit heeft het zwaar te verduren ge had. Be Fair verloor met 2-10. Toch is het een aardige partij voet bal geworden, waarin niet gesproken mocht worden van zomeravondvoetbal. Een drietal buitenspel doelpunten wa ren mede beslissend dat de score zo hoog opliep. Na afloop hebben spelers en supporters nog enige tijd gezellig in Soheveningen doorgebracht. Van de voetbal naar de puzzelsport. De Gouwerijders hadden zaterdag voor auto's, motoren en bromfietsen weer een prachtig parcours uitgezet. Bij de auto's was de heer W. van Straaten uit Bodegraven favoriet, mo. toren de heer J. Groenendijk uit Al- phen aan den Rijn en bij de brom fietsen was dat de heer J. van der Willik uit Boskoop. Iets nieuws en gelijkertijd ook een gewaardeerd idee was dat de heer J. van den Berg rut Moerkapelle na af loop van rit aan de hand van teke ningen een toelichting gaf op de ver reden rit. Een daverend applaus van de deelnemers was de beloning. Door de N.V. Kempkes waren dit keer fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Het eerste Gouwe-zevental heeft het Hingrlag tegen A.Z. '70 ook niet kunnen bolwerken. Met 5-3 werd verloren. Het blijkt dus wel dat onze plaatsgenoten een moeilijke opdracht vervullen. Toch is deze nederlaag niet beschamend, als mer bedenkt dat we hier met een oud le klasser te doen hadden. Waddinxveen^ D.S. O. 1-5 Gebrek aan tempo was de oorzaak dat de Geel-Zwarten deze wedstrijd verloren en uitgeschakeld werden voor promotie naar de KNVB. Voor de rust had Waddinxveen een lichte veldmeerderheid en reeds na 7 minuten was het Biesheuvel die de stand op 1-0 bracht, hadden toen onze plaatsgenoten gebruik weten te maken van de verwarring die de volgende 20 minuten heerste in de DSO ver dediging dan was de voorsprong zeker vergroot geworden, maar Waddinxveen voorhoede bleek niet bii machte meer doelpunten te scoren. DSO scoorde voor de rust tweemaal door niet vol doende wegwerken van de Waddinx veen achterhoede. Na de rust was het gedaan met Waddinxveen en met goe. de doelpunten, bracht DSO de eind- stand op 1-5. Op het terrein aan het Noordeinde werd een juniorentournooi voor de afd. b gehouden en na spannende wedstrijden was het Bodegraven die de beker naar huis nam. tot winst komen Zaterdag a.s. wordt het laatste deel van het tournooi gehouden nl. afd. a hier komen aan de start de verenigin gen: Boskoop, Donk, DSO, Jodan Boys en Waddinxveen, de wedstrijden vangen aan om 2 uur. AZ '70De Gouwe 5-3 Het eerste zevental verloor maan dag met zeer eervolle cijfers van AZ '70 in Amsterdam. Een resultaat dat er op wijst, dat de Gouwe wellicht in deze competitie nog wel iets meer vermag te bereiken. Uitslagen: Gouwe—?LZC (jongehs) 3-2 Gouwe UILZC III 7-0 Gouwe IVDonk H 2-1 Gouwe IGZC comb. 3—2 AZ '70 I—Gouwe I 5-3 Programma: Zaterdag 7.30 uur Polotournooi. Deelnemers Maas, Raket, Gouwe. Maandag: AZC I—Gouwe I (dames) AZC H—Gouwe m Woensdag: DWT I—Gouwe I. Vrijdag: Gouwe—BZC (meisjes) LZC Hl—Gouwe Hl BEKERHOUDERS(STERS) Gaarne spoedig de bekers retour bij de heer A. P. van der Graaff, Station straat 21. Geslaagde puzzelrit Gouwe Rijders Groot was de belangstelling voor de puzzelrit, die door motor-, auto- en bromfietsenclub Gouwe Rijders zater dag werd georganiseerd. De start was bij café Sport aan de Kerkstraat. Het bijzonder fraaie parcours leidde door de gemeenten Waddinxveen, Reeuwijk, Boskoop, Hazerswoude, Moerkapelle, Zevenhuizen, Moordrecht en Gouda. (Van onze sportmedewerker) Het is begrijpelijk dat sportminnend Waddinxveen met veel belangstelling de vanavond beginnende sportweek tegemoet zien. Want dat betekent im mers dat we een week lang elke dag een andere tak van sport kunnen gaan bezien. Zo oppervlakkig bekeken is het ei genlijk een onnodig streven om een dergelijke sportmanifestatie op touw te zetten, want zo zegt U, er wordt toch het hele jaar sport in Waddinx veen beoefend. Inderdaad, maar door slechts een klein gedeelte van de be volking. En juist voor al diegene die niet aan sport doen is nu de sport week bedoeld. Aan de hand van het programma dat door de redaktie van ons weekblad is uitgegeven, wordt de gehele bevolking opgeroepen de wedstrijden en demon straties te bezoeken. Van onze kant vinden we het pret tig dat dit jaar weinig of geen sport mensen of verenigingen van buitenaf zijn aangetrokken, want zo wordt het in zijn geheel een Waddinxveense manifestatie, wat aan de ongedwon genheid zéker ten goede zal komen. Naar verwachting gaat de openlucht- uitvoering van T.O.O.S. op het Oran- jelaanschoolplein iets heel bijzonders worden. Een goede verlichting en bij voorbaat al geslaagde medewerking van Concordia en Voorwaarts garan deren een hoogtepunt in deze sport week. Voor de eerste maal staat er ook een voetbaltournooi op het program. Vrijdag en zaterdag zullen op het Verheul-terrein alle plaatselijke clubs met elkaar in strijdperk treden. Eigen, lijk is 't woord „strijdperk" niet juist; wel zal er strijd geleverd moeten en mogen worden, maar dan op die wijze dat de „good-will" tussen de vereni gingen onderling gewaarborgd wordt. Laten we dit keer nu eens de knikkers van het spel als bijzaak beschouwen. Dan zal het streven van het sportweek bestuur beloond zijn, en gaan we tevens een geslaagde sportweek tege moet. Ze verdiend aller belangstelling.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2