SPORT raw Belangstelling voor de sportweek is tot nog toe teleurstellend DRIE MENSEN SLIPTEN DE DOOD IN Sportflitsen uit onze eigen woonplaats Ongunstige weersgesteldheid werkt remmend op een vlot verloop Puzzelrit Gouwe Rijders Shorts Dnmespantalons en Badpakken /eczijl Spatt van Hoe de duiven vlogen ROUWER Op auto van T. de Waardt n.v. JUeije 9IuU en jantje Andermans paard gekocht WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 2 VRIJDAG 1 JULI 1980 Onhygiënische toestand school aan de Kerkweg; Ook het mogelijke verschil tussen Tal van problemen kwamen aan de orde. De straatverlichting, waarbij ge wezen werd op de ochtendverlichting, de gruwel van de bromfietsmaniakken, de ergenis over het gebruik van de bebouwde kommen bij de zg. puzzel- ritrijders (buiten de schuld van het gemeentebestuur, dat hierover ook niet gesticht bleek) het doorspuien van de vijver in de Vijverlaan, het gemengd zwemmen, het zwemmen op zondag. Zo bleek dat de burgemeester alles behalve ingenomen was met de onhy giënische toestand op de christelijke de beide openbare lagere scholen werd uitvoerig besproken. Nogmaals kwam de culturele vorming ter sprake. Het grote struikelblok is het ontbre ken van een goed functionerend dorps huis De burgmeester deelde o.a. in dit verband nog mede, dat er in deze ge meente een kunsthandel zal komen, (van een der Waddinxveners) met per manente tentoonstellingsmogelijkheden. Vrijwel unaniem waren de aanwe zigen het er over eens, dat vooral ook het punt van de voorlichting nog al wat te wensen overlaat. De voortreffelijke gastheer, burge meester C. A. van der Hooft, besloot deze bijeenkomst door on te merken dat deze avond voor het gemeentebe stuur en de Raad zeer verhelderend was geweest. Ds E. H. Kalkman dankte, na het verstrijken van het middernachtelijk uur, voor de wel zeer bijzondere avond die het gemeentebestuur aan de nieuwe inwoners had geboden. De ze dankbetuiging vond uiteraard luide bijval van alle aanwezigen. (van onze sportmedeweiker) Het Jaarlijkse Waddinxveense sportleest Is nu alweer een week aan de gang, nog twee dagen en de vijftiende sportweek zal weer verleden tijd zijn. Bijna 1100 wandelaars hebben vorige week vrijdagavond het res- tijn „ingelopen". Wat de oorzaak mag zijn, het waren er in ieder geval zo'n'slordige 400 minder als vorig jaar. Aan de start op het Oranjelaan- schoolplein was het niettemin gezellig druk. wonderlijkste vehiksels hun deugde- GEZELLIGE MARS Cm even zeven uur gingen de eer ste deelnemers van start. De junio ren namen acht kilometer Waddinx- veens grondgebied voor hun reke ning. De senioren pakten er nog vier kilometer bij. Het is een plezierige mars geworden. Het publiek had het zich langs de route gemakkelijk ge maakt door allés wat maar voor ze tel kon dienen naar buiten te slepen. De beide muziekkorpsen Concordia en Voorwaarts begeleiden de tippe laars op verdienstelijke, wijze naar de finish. Even leek het of een on weersbui'het wandelfeest zou beder ven, maar gelukkig liep het af met enkele verdwaalde regenspetters. Toen de laatste wandelaars tegen tien uur binnen waren, nam de voorzitter van het sportweek-comité, de heer T. Ververs, de gelegenheid te baat om zich enthousiast uit te spreken over de medewerking die bij de organisaitie van de vijftiende sportweek was ondervonden. Zowel financieel als materieel. De redactie van het Weekblad voor Waddinx- veen mocht o.m. de waardering aanhoren voor de wijze waarop dit jaar het programma was uitgegeven. De heer Ververs prees het gemeen tebestuur en in het bijzonder burge meester van der Hooft voor wat deze in zijn korte ambtsperiode in onze gemeente reeds voor de sport heeft gedaan. Spreker drong er voorts op aan om de grondslag van de sportweken - namelijk de een heid onder elkaar - niet alleen in de sport uit te dragen, maar in de ge hele plaatselijke gemeenschap. De burgemeester beantwoordde het compliment van de voorzitter, doordoor er op te wijzen, dat niet het gemeentebestuur of hij zelf de dank toekomt, maar het organise rende comité. „Hopelijk" aldus de burgemeester kunnen we ook het 25 jarig jubileum nog eens vieren. Nadat spreker er nog op gewezen had dat alles wat gedaan wordt in het belang van de gemeente en in het bijzonder voor de jeugd ge beurd, verklaarde hij deze derde lustrum-sportweek als voor ge opend. UITSLAGEN. Vervolgens maakte de burgemees ter de prijswinnaars bekend: Wan delgroepen 12 km. 1. D.V.T. uit Bo degraven; 2. „Op goede Voet uit Zoetermeer; Gymnastiekverenigin gen: le en 2e prijs T.O.O.S. uit Wad- dinxveen. Sportverenigingen: 1. korf bal „Be Fair". Muziekverenigingen: 1. drumband „Concordia" uit Wad dinxveen. Ongetrainde groepen: 1. meisjesclub „In Knop" uit Waddinx- veen. Wandelgroepen 8 km.: 1. „Op goe- de Voet" uit Zoetermeer; 2. W.I.K. uit Waddinxveen. Schoolgroepen: 1. Chr school. Oranjelaan. 2. Chr. school, Kerkweg, 3. Theo Thijssen- school. Gymnastiekvereniging: 1. FIT uit Boskoop, 2. T.O.O.S. uit Wad dinxveen. Ongtraeinde groepen: 1. Bellatrix uit Zevenhuizen, 2. „Gouden cirkel" uit Waddinxveen. 3. Ned. Padvinderij. 4. groep mevrouw Drost uit Moerkapelle. Sportverenigingen: 1. v.v. „Waddinxveen". Wethouder S. Pille gaf o.m. blijk van belangstelling voor deze ope ning. De jury voor de uitslagen van de wandelmars bestond uit mej. L. Schakel uit Moordrecht en de heren M. Wijnhof en K. L. van Wieringen uit Gouda. TE WARM VOOR DE ZEEPKISTENRACE Zaterdagsmiddags werd het pro gramma voortgezet met een zeep kistenrace voor de jeugd. Misschien is het te wijten aan de grote hitte op het „circuit" aan de Prinses Beatrixlaan, in ieder geval was zo wel het aantal deelnemers als de publieke belangstelling voor de race heel gering. Waren er vorig jaar 34 rijders, nu waren het er maar 15. Van de speciaal aangebrachte startbaan af is niettemin vinnige strijd geleverd en moesten soms de lijkheid bewijzen. Gelukkig bleken de meeste voor hun taak berekend. Het publiek heeft de jongens tel kens aangemoedigd, soms zo en thousiast dat de sterke arm moeite had om de mensen achter de afzet ting te houden. Na een spannende race bezette Wim van der Starre de eerste plaats, Gert Jan Wagens- veld de tweede, Wim Meiderwijk de derde en Kees Smit de vierde. Wim Tanis kreeg de prijs voor de origi neelste zeepkist. De Gouwe won tournooi Het avondprogramma begon met een waterpolotournooi in het basin aan de Kanaaldijk. Hiervoor waren uitgenodigd Maas uit Rotterdam, Brandenburg uit Utrecht, Raket uit Den Haag en het zevental van de Gouwe. De eerste ontmoeting was die tus sen de Gouwe en Raket. Aanvanke lijk waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, doch spoedig bleek dat de Waddinxveners kwa techniek su perieur was. Leen Sol maakte duide lijk door vlak voor rust 1-0 te sco ren. Na de hervatting piaatste Hans Brok nummer twee in de Haagse tou wen. Raket liet het getij keren en zwom zich in enkele minuten naast de Gouwe 2-2. Een slotoffensief bracht en onze plaatsgenoten de volle winst door een strak schot van Piet de Graaff. Vervolgens kwamen Maas Brandenburg tegenover elkaar liggen. Een oppermachtig Branden burg had niet veel moeite met de Rotterdammers. De domstandbewo- ners scoorden zevenmaal. Maas slechts twee keer. De hierna volgen de ontmoeting tussen Raket en Maas was beslissend voor de derde en vierde plaats. In een weinig boeiend duel won Raket met 5-2. De slotwedstrijd bracht de Gouwe en Brandenburg te water om de eerste plaats. Het niet talrijke pu bliek begon zich nu ook te roeren. De Gouwe bleek een betere spelop vatting te hebben. De eerste vijf mi nuten kon Brandenburg nog bewe ren, maar een keurig geplaatste bal van Leen Sol was de keeper toch te machtig: 1-0. Vlak voor rust scoor den Brandenburg toch nog de ge lijkmaker. Maar na de hervatting stelde de Gouwe zijn verdiende ze ge veilig. Als tussenwedstrijd speelden de Gouwe-meisjes tegen die van AZ.C uit Alphen en wonnen met 5-3. De adspiranten van de Gouwe verloren evenwel met 4-0 van AZC. Op het Stationsplein werd deze tweede sportdag afgesloten met een openluchtfilmvoorstelling. V ertoond werd een lachfilm van de twee ko mieken Laurel en gesteld, terwijl aan alle deelnemers nog een herinneringsplaatje werd uitgereikt. De medailles werden als volgt behaald: Poppenrace: le pr. Dirk Oudijk, 2e pr. Toontje v. d. Smit, 3e pr.; Willy van der Spek. Zaklopen: le pr. Jasper v. d. Bas, 2e pr. Kors Oudijk, 3e pr. Toontje v. d. Smit. Springen: le pr. Kors Kroes, 2e pr. Dirk Oudijk. Vervolgens werden de matten uit gerold voor de judoclub. Voor het eerst traden de beoefenaars van de judosport in Waddinxveen in het pu bliek op, en gezien het herhaalde applaus voor deze ongetwijfeld in teressante demonstratie is deze ken nismaking toch wel een succes ge worden. bestond vooral van de zijde van de jeugd grote belangstelling. Geslaagde Bromfietsen-slalom Het programma van de vijftiende sportweek is maandagavond voort gezet met het introduceren van een nieuwe tak van sport voor brom fietsberijders. Voor de eerste maal mochten de bezitters van deze veel besproken voertuigen doen wat an ders door de politie streng wordt gestraft. Men hield namelijk een „bromfietsenslaom", een behendig heidswedstrijd waarin sommigen van de zeventien jeugdige manne lijke deelnemers ter versterking van het geluid de knalpijp afgeschroeid hadden. Omstuimig rijden had echter risi co. Daar er in het ongeveer een hal ve kilometer lange parcours - Prins Bernhardlaan - zeven hinderlijke hindernissen verwerkt waren en de ze slechts met niet te veel branie ge nomen konden worden, kon het wel eens gebeuren dat men aan het ein de van de rit rijkelijk in de straf- punten kwam te zitten. Vooral de remproef leverde nogal eens moei lijkheden op. Zo was er een deelne mer die bij de eerste idnde tot de ontdekking kwam dat zijn remmen niet helemaal in orde waren en tot groot vermaak van de toeschouwers met een joviale armzwaai bij de 2e ronde de plaat poetste. Waarschijn lijk bang voor de mogelijkheid dat de sterke arm voor hem apart ook nog een remproef in petto zou heb ben. Deze intermezzo's heben mede er voor gezorgd dat dit programma punt zeer geslaagd genoemd mag worden en naar het sportweekbe- stuur ons verzekerde zal het in de toekomst zeker herhaald worden. De organisatie was in handen van de auto-, motor-, en bromfietsclub De Gouwerijders. De prijswinnaars waren: 1 R. van Ooyen uit Boskoop met 172 strafp.; 2 B. Benschop uit Gouda met 200; 3 A. van Hoven uit Waddinxveen met 220; en 4 B. Brin- kers uit Zoetermeer met 228 strafpun- ten. Leuke demonstratie door ponny-club Op de vierde dag van de sport week zijn een demonstratie met ponny's door de jeugdafdeling van de plaatselijke rijvereniging De Gou we Ruiters en een judodemonstratie door leerlingen van de Waddinx veense judoschool onder leiding van de heer A. Bijland uit Den Haag gegeven. Het is jammer te moeten conclu deren dat deze programma-onderde len gedeeltelijk mislukt zijn want het publiek is waarschijnlijk vanwe ge het kille weer, dinsdagavond is slechts zeer kleine getale opgeko men. Toch' waren beide demonstraties zeker het aankijken waard. 25 jeug dige ruiters lieten zien dat ze op hun miniatuurpaardjes heel wat mans zijn. Zo af en toe wierpen de pon ny's hun berijders op de grond, na tuurlijk tot groot vermaak van het publiek. ran ae iwee *u- Door het Sportweekebstuur waren Hardy. Hiervoor enkele mooie medailles beschikbaar Nieuwe Zomercollectie St Anthoniestraat 11 - tel. 3582 GOUDA De motor-, auto- en bromfietsclub Gouwerijders heeft een puzzelrit ge houden die van belang was voor de provinciale kampioenschappen. De be langstelling voor deze rit was bevre digend. De uitslagen zijn: Auto's: 1. M. Loef, Alphen a.d. Rijn 51; 2. C. Hoogendoorn, Bodegraven 53; 3. J. v. Rijswijk, Boskoop 97; Motoren: 1. A. Poldervaart, Oegstgeest 96; J. Heems kerk, Bodegraven 103 pt; 3 J. Stam, Oegstgeest 118; Bormfietsen: 1. G. Os kam, Waddinxveen 3; 2. H. C. Binnen dijk, Boskoop 48; 3. A. Oskam, Bos koop 49; De teamprijs werd gewonnen door de motorclub „Bodegraven". Naar het sportweekbestuur ons mededeeld, gaan de zwemwedstrijden a.s. zaterdagmiddag in de Gouwe nog grootser worden als andere jaren. Men trekt deze conclusie, door het record aantal inschrijvingen dat voor deze wedstrijden zijn binnengekomen. Het is voor de gymnasten van T.O.O.S. bijzonder sneu te noemen, alsook voor het sportweekbestuur een teleurstelling dat de openluchtuitvoe ring van jl. woensdagavond, vanwege het weer niet kon door gaan. Maar daarom niet getreurd, de avond is verschoven naar a.s. woens dagavond, zelfde tijd en zelfde plaats. P.V. „DE SPERWER" Wedvlucht vanaf Chateauxroux, 618 km. Los zaterdag 7 uur; Aankomst le duif zaterdag: 21 03 21; Aankomst 43e duif maandag 11 56 28. Uitslag: P. Vink 1 17 18 40; W. van Ringelen- stein 2 5; D. Heeren 3 8 26'; A. van van der Graaf 4 14; J. van der Zijden 6 33; L. P. Hoogerdijk 7; L. de Bruin 11 15 19 41; W. van der Jagt 12 20 27 39; H v. d. Willik 16 31; N. Rupke 21 29; N. van Vliet 23; W. van de Water 25 42; H. Metselaar 28; N. van der Zijden 30 35 43; C. Ringelenstein 34; A. H. Fase 36; D. la Grand 37; P. Metselaar 38. P.V. „DE ZWALUW" Wedvlucht St Denis. Los 7 30 maan dag; Aankomst le duif 15 51 54; Aan komst 19e duif 17 13 43; Uitslag: C. Smit 1; P. Loendersloot 2 11; H. N. van Haren 3 6 12; A. Poot 4 5; H. Russcher 7 13 17; C. de Lang 8 10 14; D. Boere 9 15 16 18 19; Ite&dl de man ah he£A 9n a££e goede heA^MeAiriq^a&en in Waddinxveen alleen Herencostuums Regenjassen Sportcolberts Pantalons Drie mannen zijn dinsdagmiddag tussen Rotterdam en Gouda de dood in geslipt door een botsing boven op een der vrachtwagens van de n.v. buowmaterialenhandel T. de Waard te Waddinxveen. Om 12.10 uur precies, zoals het kapotte horloge van een der slachtoffers aangaf. De Chevrolet waar in zij zaten scheerde met een vaart van meer dan honderd kilometer per uur dwars over de rijksweg 3, en boor de zich daarna in de buurt van het spoorwegviaduct te Capeile aan den IJssel zijwaarts onder de bumper van een met bouwstenen beladen vracht auto. De beige personenwagen werd in stukken gereten. De chauffeur en twee inzittende Engelsen werden vermor zeld. Een derde Engelsman schoot uit de wagen en dat werd het behoud van zijn leven. Met een schedelbasisfrac- tuur kon hij in het Westerziekenhuis te Rotterdam worden opgenomen. De chauffeur van de tien ton we gende vrachtauto van de bouwmateria- lenhandel T. de Waardt N.V. te Wad dinxveen, de 35 jarige L. Angenent, liep geen enkel letsel op. Na het on geluk loodste de politie hem direct een naburige boerderij binnen opdat hij de slachtoffers niet zou behoeven te zien. Bij een kop sterke koffie vertelde DE WERELDREIS VAN de heer Angenent rustig hoe hij in de richting Gouda reed toen hfj de personenwagen, die van de andere kant kwam, zag slippen. „Het regende een beetje. Ik had net mijn ruitenwissers aangezet. De wa gen draaide een kwart slag en kwam toen schuin over de weg op mij aan zetten. Je kan je niet voorstellen hoe snel dat gaat, ik kon niets meer doen. Ik kneep mijn ogen dicht en toen kwam de klap. Hoe ik uit de cabine ben gekomen, weet ik niet meer. Mis schien door het zij raampje, want het portier zal wel vast hebben gezeten. De chauffeur van de Chevrolet was de negentienjarige H. P. Rozegarde uit Maartensdijk. De wagen had iiij te leen gekregen van zjjn werkgever, de heer A. Schouten te Maartensdijk in Utrecht, directeur van de apparaten- fabriek TEMA c.v. De heer Rozegarde zou de drie En gelse zakenrelaties, die een kort be zoek hadden gebracht aan de fabriek in de Meern, naar het vliegveld Zes tienhoven brengen, vanwaar het drie tal de reis naar huis zouden aanvaar den. De Brit die het ongeluk overleefde was de 37 jarige L. G. M. uit Couls- don. Zijn landgenoten waren de 25 ja rige Walter Pike uit Dagenham en de 44 jarige gehuwde John Albert Hils- don uit Romford. De heer Rozegarde, wie de kleren van het lijf waren gerukt, kon pas uit de staalkluwen worden bevrijd nadat een kraanwagen de vrachtauto had opgetakeld. De slachtoffers waren zwaar ver minkt. De vrachtauto werd beschadigd aan de voorzijde en aan het chassis. De rode bakstenen lagen her en der tus sen de glasplinters over de weg ver spreid. 103. Hoepl Daar kwam hij al. Maar o jongens, dat viel hem niet mee, want hij bleef halverwege hangen en kon niet verder. Blijkbaar was het touw, waaraan hij vastzat, niet lang genoeg. Jantje en Pietje, die allebei hele helden waren, zolang er geen gevaar dreigde, bleven staan en gingen het arme, machte- loo grommende dier staan plagen. 104. Nu zat Hektor vastgebonden aan de schommelstoel van zijn baas, meneer Kruydewinkel, die achter de struiken een dutje deed. Zijn vrouw zat tegenover hem en een heerlijke taart stond tussen hen in. Door de ruk, die Hektor aan het touw gaf bij het springen over het hek, helde meneer Kruydewinkels stoel gevaar lijk achterover. Voor ruim zeshonderd gulden sloot maandag een boer uit onze gemeente een snelle koop op een zwart paard op de Utrechtse veemarkt. Toen hij er mee weg wilde gaan, vroeg een man hem waar hij met zijn paard heen wilde. Deze man, een zestigjarige boer uit Purmerend, bleek de werkelijke ei genaar te zijn, die het onlangs in Markelo gekochte dier in Utrecht weer wilde verkopen. In de tijd dat hij in een café zat, heeft een oplichter kans gezien het dier te verkopen en er met het geld vandoor te gaan. Vrijwillig heeft de koper van het paard afstand gedaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2