Nieuws uit onze woonplaats »Voorwaarts« I ZILmETfr™ H. BMISMiK PARADE DER GESLAAGDEN 1960 M Sportweek-comité puzzelde mee in rit van „Gouwe Rijders" Jehova's getuigen naar congres Schaakver. W.S.V. Collecte2 - Chr. Blindenhulp2 Aktie Voorwaats99 gaat van start Nieuwe zaak geopend \ZalcanUej&pdütQ. geslaagd? horloge Jac. Saton Geref. kerkkoor had drukke dagen n SfiSSSKÏl Het taaUte. nieuw-b WEEKBLAD VOOB WADDINXVEEN VRIJDAG 1 JULI I960 l.t'rt „Over het gehele land", zo deelde de heer N. Zweere, plaatselyk voor ganger van de gemeente van Jehova's getuigen alhier ons mede, hebben de leden van onze gemeente regelingen getroffen om in het begin van de maand juli naar Den Haag te reizen. Van 7-10 juli heett het Wachttoren genootschap daar ter plaatse in de Houtrusthaüen een lanuelyk congres belegd." Zoals werd gezegd, wordt deze ver gadering genouaen onder het motto „Vredezoekenae bedienaren' vergade ring van Jebovas getuigen. Hieraoor wordt te kennen gegeven dat zij dit congres bezoeken met het doei er Ver der in getramd te worden vrede met hun naasten door een openbaar onder- wyzingswerk te bevorderen en die vrede binnen hun organisatie te ver sterken. De verwachtingen zijn nog vergoot daar de predient van het Wachttorengenootschap, de heer N. H. Knorr uit de Verenigde Staten, een weredtour maakt en de vierdaagse vergadering zal bezoeken en toespre ken. Het hoogtepunt zal de openbare lezing zijn „Zekerheid Gedurende" de oorlog van de grote dag van God de Almachtige", welke door hem op zon dag om 3 uur n.m. zal worden gehou den. Van Waddinxveen en omgevmg zul len ruim 40 afgevaardigden dagelijks met een gecharterde bus naar Den Haag reizen o mdeze meeting bij te wonen. Ook reizen er nog velen met een eigen vervoermiddel naar dit con gres. Voor degenen die in Den Haag willen overnachten is er een speciaal huisvestigingsbureau dat de afgelopen maanden door het bezoeken van par ticulieren voor duizenden bezoekers accomodatie heeft verkregen. Er wordt geschat dat de vergadering door ge middeld 10.000 personen uit geheel Nederland zal worden bezocht. Sinds enkele weken zijn wij weer bezig met onze zomercompetitie. Deze competitie wordt anders gespeeld dan normaal, aangezien de sterkere spelers aan de minder sterken een bepaalde voorgift moeten geven variërend van 1 pion en 1 paard en 1 pion. Hierdoor zijn de verrassingen niet van de lucht, want wat denkt U b.v van de nederlaag van onze ongeslagen clubkampioen W. van Vuuren tegen onze tweede tiental speler W. A. den Boer Schakers in onze gemeente nodigen wij gaarne uit om op deze wijze eens uw krachten met onze leden te meten. U bent van harte welkom. Onze club avond wordt iedere maandagavond houden in het verenigingsgebouw aanvang 8 uur. In de week van 4 tot 9 juli houdt de Chr. Blindenhulp „de fakkels bij een", een huis aan huis collecte ten bate van de Chr. stichtingen „Barti- mëus" te Zeist en Sonneheerdt te Er- melo, Plantage Werkinrichting te Am sterdam en het Blindentehuis te Wolf- heze. Is het niet onze plicht dat wij men sen met gezonde ogen die van va kantie en zomer kunr.en genieten met milde hand te geven. GEEF MILD, sen was de accomodatie prachtig, wat ook mede brengt dat vele patiënten er van kunnen genieten. Hopende dat velen er ook iets aan gehad hebben. Ook daar was het een tot wederziens. In aansluiting op het bericht dat de muziekvereniging Voorwaarts ter gelegenneid van naar 3ü-jarig bestaan, acties zal gaan voeren ten benoeve van baar instrumentarium, kunnen wy ueze week vertellen dat deze sympnatieke vereniging binnen enkele oagen zal starten met haar eerste ac tie. Wijk voor wijk zal de gemeente wor den axgewerkt voor een geldinzame ling. in de wijk die aan ae beurt is wordt huis aan huis een circulaire m ae bus gedeponeerd, enKeie aagen daarna krygi u bezoek om antwoord. Om misverstand 01 onrecntmatigneuen te voorKomen, zullen ae collectanten gekleed zyn in Voorwaarts-umiorm. vvy spreKen de hoop uit aat het voor Voorwaarts een succes mag woraen. De commissie van aanbeveling: Burgemeester C. A. van der Hooft Wetnouder S. Pilie Wetnouaer Ir J. P. H. Venema B. F. Boonstoppel Ir B. van Dam G. F. Haspels P. van der Linde, arts. H. K. van der Loo D. B. van der Most, Notaris C. E.' G. Okkerse. Donderdagmiddag werd de nieuwe zaak van de heer C. Borg, aan de Kerkweg geopend. De Ijzerhandel, tot voorheen ge vestigd aan de Dorpsstraat, is over gebracht naar het verbouwde pand, waarin vroeger de stoffeerderij van wijlen de heer den Oudsten in geves tigd was. Door verbouw is een prach tig geheel verkregen, een modern in terieur, met voldoende ruimte om de voorradige goederen ten toon te stel len. Voor de opening bestond grote be langstelling, vele bezoekers en veel bloemen. De heer de Wilde sprak na mens de plaatselijke middenstands vereniging, terwijl de heer D. Kool het winkelcentrum „Dorp" vertegen woordigde. Wij wensen de heer Borg in dit nieuwe pand veel succes toe. Dorpsstraat 33-Telefoon 2218 Dapper in hun grijze pakken, Even klakkend met de hakken. Liet U Voorwaarts vaak marcheren. Wanneer zij voor U musiceren. Doch een ieder kan wel snappen, En heus dit zijn geen malle grappen. Dat in dertig jaren tijd, Ook him instrumentarium slijt. Waddinxveners ga nu tonen, Uw wil om Voorwaarts te belonen. Steunt haar acties beste mensen; Dan vervult U Voorwaarts wensen. Joh. Blom. VERKOOP ZOMERPOSTZEGELS GROTER DAN VORIG JAAR. De verkoop van de Zomerpostzegels 1900 zal naar verwachting van ae buchting Comité voor ae Zomerpost zegels met ongeveer tien procent siy- gen ien opzicnte van net vorig jaar. int betekent, aat ae netto-oporensst het kwart mujoen gulden in l»oU dient zal naaeren. Uveral m het land heeft de fraaie serie bioemenzegeis een gunstig ont haal gevonden, me piaaiseiyxe comité i constateerden reeas ae eerste aagen na ae uugute aanzienlijk hogere ver kopen dan m voorgaande jaren. De speciale serie prêntoneiKaarten met aezeiiae bioemaxoeeiaingen ais op de postzegels is tnans vrijwel uitverkocht. De verkoop van ae zogenaamde maxi- mumKaarten heeft de verwachting verre overtroffen. De Zomerzegels, waarvan de toe slag is bestemd voor tal van lande lijke, regionale en plaatselijke instel lingen en organisaties, die zich bezig houden met maatschappelijk werk, volksgezondheidszorg en culturele zorg zijn aan de postkantoren en bij de plaatselijke comité s (in Waddinxveen Vijverlaan 6) nog verkrijgbaar tot en met 9 juli. Daarna zijn de bioemen zegeis alleen nog te koop bij het tij delijke postkantoor op de Floriade te Rotterdam, waar men de zegels ook van het speciale Floriade-poststempei kan laten voorzien, tot de sluiting van deze expositie op 25 september. De toegenomen verkoop van de bioemenzegeis, die geldig blijven tot eind 19ol, is ongetwijfeld mede een gevolg van ae bijzonder graaie teke ningen en de gelukkige kleurkeuze waardoor de bioemenzegeis 1960 met recht vreugdezegels zijn geworden. BEVORDERD. Onze plaatsgenoot de heer J. C. van Soest is met ingang van 27 juni 1960 bevorderd van besteller tot besteller voorman zij de PTT. Echtpaar Vis-Broer 56 jaar getrouwd Gisteren herdacht het echtpaar Abraham Vis en Wilhelmina Paulina Vis-Broer, dat zij 56 jaar in het hu welijk zijn verbonden. De beide echte lieden zijn rasechte Waddinxveners en mogen zich nog in een goede gezond heid verheugen. Vooral de heer Vis is een bekende persoonlijkheid in on ze gemeente. Hoewel hij zich al enkele jaren geleden uit het openbare leven terugtrok, mag hij op een rijke staat van dienst terugzien. Zo was de brui degom vele jaren bestuurslid van Chr. Nat. schoolonderwijs, gemeenteraadslid voor de Chr. Historische Unie en No tabel van de Ned. Herv. Kerk. Voorts is de heer Vis e ender oprichters ge weest van de plaatselijke afdeling van het Naurissenfonds. Het zijn hun ge geven nog vele jaren voor elkaar ge spaard te blijven. Jongen aangereden Een U-jarige jongen reed in het Noordeinde per fiets van het ouderlijk erf af en lette niet op het verkeer. Hij zag niet de naderende auto aan komen, waardoor hij gegrepen werd. Met een gebroken sleutelbeen en een hevige verwonding moest hij naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd gorden. Groot formaat vis gevangen Het moet voor de heer W. van der Hengst, wonende aan de Henegouwer- weg en visser van beroep - dus voor wat lengte en soort van vissen wat gewend - wel een verrassende gewaar wording geweest zijn, toen hij zijn netten vanuit de westeinderplas op haalde en daarin een vis van een for midabele lengte ontdekte. Het beest bleek de afmeting te hebben van 1.20 meter. De rivierpolitie heeft de vis meegenomen. Benoeming De heer A. F. van den Enden, hoofd van de Herv. Eben Haezerschool aan de Jan Dorrekenskade werd benoemd tot hoofd van de Chr. nationale school te Lunteren. Natuurlijk eraan ook dit jaar de Waddinxveense winkelbedrijven weer met vakantie. Voor een gemakkelijk overzicht la ten we nu volgen de branches, de data en tot wanneer zij met vakantie gaan. DE KRUIDENIERS Van 10 tot en met 18 juli S. van de Boon, Zuidkade 146 G, Bosman, Burg. Trooststraat 79 A. Koster, Jan Dorrekenskade 39 G. van Ringelenstein, Ieplaan 71 N. M. van Rooyen, Dorpsstr. 50 Gez. Rip, Dorpsstraat 27 H. Timmerman, Wilhelminak. 72 V. J. B. Tol, Pr. Hendrikstraat 31 Van 17 tot en met 25 juli: J. Asscheman, Kon. Wilhelminapl. D. Kool, Dorpsstraat 39 Van 24 juli tot en met 1 aug. Fa P. Asscheman, Emmastraat 9 N.V-. Combi, Kerkweg 177 A. van Eeuwen, Zuidkade 3 N. Hofman, Burg. Trooststraat 35 K. van Ringelenstein, Burg. Trooststraat 31 A. van der Sluys, Dorpsstraat 104 J. van Triet en Zn., Noordkade 87 G. Visser, Noordeinde 95 C. Voshol, Zuidkade 186 W. van de Water, Wilhelminak. 8 Van 1 tot en met 8 aug.: T. Broer, Dorpsstraat 46 A. J. Brouwer, Noordeinde 9a Vastgesteld door B. en W. van Waddinxveen. DE SLAGERS Vanaf 4 juli tot en met 9 juli: W. en S., Zuidkade 21 H. Storre (C. Kerver), Dorpstr. 20 Vanaf 11 juli tot en met 16 juli: K. van Tilburg, Kon. Wilhelmina- plein 8 en Dorpsstraat 49 P. C. van Beest, Zuidkade 143 Vanaf 18 juli tot en met 23 juli: F. Vervluis, Kerkweg 89 Vanaf 25 juli tot en met 30 juli: C. Koot, Kerkweg 191 Vanaf 25 juli tot en met 3 aug.: Fa Joh. Zwijgers en Zn., Dorpsstraat 124 DE MELKHANDELAREN Deze branche kunnen we nog niet nader meedelen. Volgende week staan de volledige gegevens tot onze be schikking. Wel is bekend, dat de melk in deze vakantieweken op dezelfde wijze gevent zal worden als voorgaan de jaren. Is uw zoon ol dochter Geel dan als blijvende herin nering een goed HEBENHORLOGES, 15 st. anker shockprooi en waterproof 38,50 Double DAMESHORLOGE, ons „succes-horloge" 34,50 de zaak met de buitenklok Telefoon 2077 Niet drukkend maar wel druk was het de afgelopen maand voor het Geref. Kerkkoor. Behalve de weke lijkse repetities, was zij 9 juni op be zoek in het rusthuis Irene te Boskoop Een mooi programma werd daar aan geboden en wat ook was tot grote vol doening van de directrice en bewo ners, zij hoopten op een wederziens. 18 juni zong het koor enige nummers bij de straatprediking. 25 juni was de hele avond bezet door het optreden in het Academisch ziekenhuis te Lei den, op drie verschillende plaatsen werd gezongen. Op 2 van de 3 plaat- De examen-tijd is weer aangebroken en daarmee voor vele scholieren een spannende periode. Wat zal de uitslag zijn, wordt jaren van ingespannen studie met het fel begeerde diploma bekroond of zal het nog een jaartje overdoen worden? Voor sommigen van onze plaatsge noten is deze vraag in de afgelopen dagen al beantwoord. De namen van degene voor wie de uitslag gunstig was laten we nu vol- Leny de Waal; Adrie Littooij; Ton- ny Los en Ab Faber behaalden het Mulo-diploma met het daaraan ver bonden middenstandsexamen. Allen zijn leerlingen van de Chr. Muloschool. Zeven leerlingen van de Chr. Nat. school, Oranjelaan slaagden voor het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum te Gouda. Het waren: Ineke van de Bas; Marjan van Beek; Gerda de Bruyn; Dina Koster; Jenny Venema; Gert Boere en Kees Los. Niet een leerling behoefte te worden afgewezen. De heer L. v. d- Meide, adjunct commies ter gemeentesecretarie alhier slaagde voor het diploma GAI, alge- nomen door de Nederlandse Vereni ging voor Gemeentebelangen. Mej. Vis, onderwijzeres aan de Prin ses Marijkekeuterschool heeft het di ploma kleuterleidster behaald. Mej. M. A. Oudijk is geslaagd voor het eindexamen voor het Gymnasium alpha. Op het onlangs gehouden examen voor de Kon. Ned. Ver E.H.B O be haalden onderstaande dames het di- Mevn'van Helden—Hoogerdijk; mevr. Besteman; mej. H. Groeneveld; en de heren J. F. van der Klauw; E van der Krol; A. Bezoen. Een candidaat werd afgewezen. Het examen werd afgenomen door de doktoren M. H. Boekhorst uit Gou da en J. W. H. Helleman, alhier. De heer W. F. van der Wal slaagde voor het diploma radio-monteur, van het Nederlands Radiogenootschap. Al deze gelukkigen hartelijk gefeli citeerd. De 3de Puzzelrit is een groot suc ces geworden, de Hf was buitenge woon aardig van opzet. Ook het sportweekbestuur puzzelde mee. Vaardig werd gestart en al bij de eerste twee aanduidingen kwamen zij in het Niemandsland. Na een om weg kwamen zij bij de eerste controle. Een bewijs dat zij bij hun eerste stempel waren; wij zitten goed was het commentaar van de secretaris van de sportweek, want wij hebben een echte controle, we werden niet terug gestuurd. Al spoedig kregen zy van een nieuwe controleur hun tweede stempel, hoera weer een. De aandui ding 2e Kerkweg was niet te vinden, een andere auto werd gevolgd, maar deze man deed niet mee; weer terug. Daar gingen weer deelnemers, volgt de auto van de Waardt maar. Al spoedig bleek dat deze pas was ge start, weer fout. Terug naar Zeven- huizen hun eerste tijdcontrole, dus weer goed. Aachter een andere deel nemer aan weer een stempel, dus weer goed en zo werd in totaal 7 stempels verzameld. In Zoetermeer m een op tocht van ouden van dagen terecht gekomen, commentaar langs de weg. kijk eens wat een knappe oudjes zti- ten er in die wagen! Eindelijk weer thMet een verheugd gezicht werd de kaart ingeleverd. F,n hoeveel stempels hebben jullie was de eerste vraag van mededingers. Acht: nu je moest er negen hebben. De uitslag voor auto's: 1 van Gemeren, Boskoop 5 punten; 2 W. Groenen, Bodegraven, 5 punten, 3 G. Kool,Waddinxveen, 6 punten 4 J. Russcher, Waddinxveen, 7 punten; 5 F Versluis, Waddinxveen, 9 punten, 6 W- van Straaten, Gouda, 10 punten; Sportweekbestuur 206 punten. Motoren: 1 G. van Hofwegen, Waddinxveen 4 punten; 2 H. Versluis, Zegveld, 5 punten; 3 C. van Os, Bodegraven, 5 punten; Bromfietsen: 1 G. Oskam, Waddinxveen, 7 punten; 2 H. C. Binnendijk, Boskoop, 17 pt.; 3 W. Cederhout, Waddinxveen, 53 pt.; 4 A. de Joode, Waddinxveen, 99 pt. aict «"ïcleij "e/ Houtwormbestrijding. - Kan ik hout worm in een schuurzolder bestrijden met Folidol E 605? Of is er een andef middel voor? Antwoord: Folidol E 605 is hiervoor zeer geschikt, doch wij moeten u waarschuwen, dat dit een zeer zwaar vergift is, niet alleen als u het binnen krijgt maar ook al door aanraking met de huid. Zog dus dat u er met mee in aanraking komt en of op uw kleren morst, direct andere kleren aantrek ken en de huid goed wassen. Is ook brandgevaarlijk. U kunt dit echter ook doen met benzine, door alle gaatjes hiermee m te spuiten en ze daarna dicht te sme ren met kit, was of stopverf. Denk om het gevaar voor brand. U kunt het ook proberen door de aangevreten plekken te penselen, met carbol-zuur of terpenfrijnolie Verder zijn er nog mogelijkheden de houtworm te doden door te vergas sen met de daarvoor geschikte midde len, maar dan moet de zoMer goed afgesloten kunnen worden. Denk by alle bestrijdingen om mensen en die- Paraplu reinigen. Hoe kan ik mijn nylon parapluutje reinigen! Op deze paraplu bevinden zich gekleurde bloemmotieven. Antwoord: U kunt dit doen met een sopje van alkalivrij wasmiddel. De paraplu in open stand behandelen en laten drogen in de wind. Vrachtkosten rijwiel Ned. Nieuw Guinea. - Hoeveel bedraagt de vracht van een ingekrat rijwiel naar Nei Nieuw Guinea (verzending per schip)? aldus P.V. Antwoord: De prijs bedraagt J 18b,- per m3, met een minimum van J 50,— 10,— kosten cognossementen enz. Goed en handig verpakt neemt zon rijwiel ongeveer 0.35 m3 Zegswijzen. - Beide hierna volgende zegswijzen worden gebruikt: Iemand een hart onder de riem steken; iemand een riem onder het hart steken. De tweede zegswijze is n.m.m juister omdat wij veronderstelt dat de per icon in kwestie een hart heeft (moed heeft, dat door omstandigheden die moed hem in de schoenen gaat zu^ en dat onze best doen zulks te ver hinderen (riem onder dat zinkende de scholen-wedstrijden OM DE WADDINXVEENSE WEEK BLAD BEKER ZIJN VERSCHOVEN NAAR VOLGENDE WEEK DONDER DAGAVOND. hart steken). Maar nu de eerste zegs wijze, hoe zit dat? aldus de andere vraag van J. Antwoord: Uw verklraing voor de tweede zegswijze doet meer opgeld, omdat ze zo logisch klinkt, maar is m wezen fout. De juiste uiadrukking is een hart onder de riem steken; d.w.z. weer moed geven. De andere manier van zeggen is dus een verbastering van de goede. Mierenplaag. - Wij wonen in n nieuw bouw huis en hebben ontzettende last van mieren. Hoe te handelen? Aludus de vraag van B.W. Antwoord: Mieren houden van een. vastgestelde loopweg en nu is het by de bij strijding het lastigste dat ze die baan steeds verleggen als ze op de voorgaande te veel geplaagd worden. Desnoods offeren ze hiervoor veel collega's op. U kunt ze als volgt be strijden: Schoteltjes met gesuikerd bier plaatsen. Mieren snoepen hiervan graag en sterven daarna in massa. Andere lokmiddeltjes zijn: honingwa ter, frambozenlimonade of verdunde likeur. Dus een zoete drank, waar ze niet meer weg kunnen komen Indien u in de keuken c.q. kamer (s) los staande kasten hebt, waarin mieren komen, plaatst u dan deze kast(en) op een bakje waarin in het midden een verhoging waarop de kastpoten komen te staan, (dus een eilandje maken) en in de ruimte er om "heen giet u een dodend middel, zoals creolhie lysol, enz. Dit vocht wel van tyd tot tyd vernieuwen want de mieren bouwen, om hun doel te bereiken, een brug I van lijken, waarover ze aan de over kant kunnen komen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 6