mrit Behoud en schoonheid der tanden Verheul won voetbaltournooi en j de Gouwe klopte Nereus Sportflitsen uit onze eigen woonplaats99 Record aantal deelnemers aan nationale 3 kilometer zwemwedstrijden HET KEETMEISJE IN DE EUROPOORT AUDIUM, PHILIPS en SIEMENS KLEURENFILM Foto Sjaak Noteboom Leerboeken en leermiddelen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 2 VRIJDAG 8 JULI 1960 Dit Pigma-derm is echter niet alleen door vetvrije samenstelling een ge lijkmatig bruinend middel, maar te vens bevat het ook een zonnefilter. Met Pigma-derm kan men zich dus, vlak voor het nemen van een zonne bad behandelen. Men is dan tegen zonnebrand beschermd en de brui ning is in enkele uren voltooid, zelfs ook als de zon op het ogenblik dat u het zonnebad wilt nemen, juist terug zou trekken. Pi'gma-derm zorgt in elk geval voor een egaal, sportief gebruind uiterlijk. (Van onze sportmedewerker) Na een tweedaagse onderbreking door gunstige weersomslanoigneuen werd vorige week vryuagavona net programma van de sportweek voort gezet met het door veien tegemoet ge ziene voetbaltournooi. net comne nad hiervoor alle plaatselijke verenigingen uitgenodigd met het doel ae onueriin- ge verstanunouaing tussen de ciuds te bevorderen. Het moet voor de initia tiefnemers een voluoemng zijn, nat al le gespeelde weastrijnen op een en kele uitzondering na, in een buitenge woon vrienuscnappelyke sleer zijn verlopen. Allereerst hebben de zaterdag- en zonaagaiaeiing van de v.v. Wauainx- veen eixaars kracnten beproeia. in theorie haaaen de zonaagvoecoaiiers moeten winnen, maar ae pracujk. wees uit, aat ae zateruagpioeg een gelijk waardige afaeimg is. Z.owei in teen- mek ais pioegveroanü aeuen beiae elftallen - altnans in deze samenstel ling - weinig of niets voor elkaar on der. De uitslag 0-0 spreekt auiaeiyke taal. Ook WSE en Verheul gaven elkaar weinig toe. Jtloewei ae V-mannen De- ter spel voorscnoteiaen, wist aneen Bunnik de hecnte Wbia-deiensie maar eenmaal te verscnalken. Wesseltng gar vlak voor het emde de Verheul-aoei- man ook een keer het nakijken, zodat ook deze ontmoeting onbeslist eindig de. Be Fair werd vrijdagavond het kind van de rekening en daarmee de grote verliezer. De zenuwen hadden de wit- zwarten kennelijk te pakken en toen de vorm was teruggevonden, was de opgelopen acnterstana tegen Waaainx- veen (zat) al te groot 1.3-0), al ver kleinde Breedijk nog tot 3-1. Tol, ae Lange en Monster scoorden voor Wad- dinxveen. De ontmoeting tussen Waddinxveen (zon.) en WSE werd een 2-0 over winning voor Waddinxveen. Hoewel WSE zich prima verweerden, was het vreedzaam Waddinxveens geweld hun toch te mats. Tot tweemaal toe moest de defensie zwichten. De slotwedstrijd bracht Be Fair en Verheul tegenover elkaar. Ook dit maal was Be Fair bepaald ongelukkig. De doelman was niet geheel betrouw baar en dat drukte een duidelijk stem pel op de withemden. Verheul kon daardoor gemakkelijk uitlopen tot 4-0. ZWEMWEDSTRIJDEN In het bijzonder koude water van De Gouwe werden zaterdag onder ge ringe belangstelling de tradionele 3 km zwemwedstrijden gehouden, welke meetellen voor het lange-baankam- pioenschap van Nederland. Het grote aantal deelnemers betekende dit jaar een record, niettegenstaande dit ver blijdende teken, is het toch een emo tieloze strijd geworden. Het eerst startten de zestig deelne mende dames en direkt namen Ida Tichelaar van de Robben en Eva Mulder van Naarden de leiding. De eerst genoemde had zelfs op 150 me ter een voorsprong van 40 meter een afstand welke bij de finish nog ver groot had tot bijna 70 meter. Mej. 'tichelaar zwom ae drie kilometer in 45 nun. 20.5 sec., gevolgd aoor E. Mulaer in 40 nun. 11.3 sec. B. fUarin- ga van Zian werd derae in 50 min. 27 sec., B. Sitters van het IJ vierde ïh 50 nun. 35 sec. en W. van Wouaen- burg van Zian vijlae in 51 nun. 0,5 sec. Bij de ruim 100 mededingende he ren werd A. nermsen van ae rtoDDen, de bekerhouder van vorig jaar gexiopr door W. Berman van De Zijl. De laat ste lipt een tyd afaruxKen van al nun. 5ti.o sec.; nermsen had 43 nun. 18 sec. noaig. Derae werd J. van Sctujnael van S.N-A. in 45 min. 22 sec.; vierde D. Timmermans van D.Z.C. in 45 nun. 53 sec. en vytde N. Geers van Bos koop in 45 nun. 54 sec. De wedstrijd 3 kilometer schoolslag voor dames werd weer een grandioze overwinning van Rita Kroon van De Robben in 52 min. 1 sec.; die hier mede definitief in het bezit van de wisselprijs kwam. Als tweede tikte aan G. Dogtrop van D.W.R. in 55 min. 14.2 sec. Derde werd H. Oskam van de Robben in 57 min. 16 sec. en vijfde N. Rubl van Zian in 60 min. 40 sec. De prijs voor de eerste aankomende Waddinxveense dame was voor N. Rietveld. Tweede werd A. Bakker. Beide zijn lid van de Gouwe. Bij de heren tikte J. van der Leede van de Gouwe als eerste aan en E. Overdam, eveneens van de Gouwe als tweede. Levendig waren ook de wedstrijden 300 en 600 meter gekleed zwemmen voor meisjes en jongens. Uitslag 300 meter voor meisjes en jongens. Uitslag 300 meter voor meisjes: 1. D. Hey; 2. E; de Haag; 3. T. Hoogervorst, allen uit Waddinxveen, 300 meter jongens: 1. J. Hoogerbrug, 2. J. Sol; 3. P. van der Laarse eveneens uit Waddinxveen. Bij de 600 meter voor meisjes werd eerste H. Boonstoppel; 2. A. de Goey uit Waddinxveen; 3. A. Bakker uit Gouda. 600 meter jongens: 1. H. de Rotte uit Gouda; 2. H. van de Bosch, 3. L. Sol uit Waddinxveen. FINALE TOURNOOI Op het Verheul-terrein werd 's avonds de finale gespeeld var; het plaatselijk voetbwltournooi. Allereerst kwamen Waddinxveen (zat.) en WSE tussen de lijnen, dit duel eindigde on beslist 0-0. Was Be Fair de grote ver liezer, in de finale bleken de wit hemden verreweg de beste ploeg. Waddinxveen (zon.) ondervond dit aan de lijve; het verloor met 1-0. De ont moeting tussen Waddinxveen (zat.) le verde ook een 0-0 eindstand op en Be Fair maakte WSE met een 4-0 neder laag duidelijk dat de begane misstap pen een vergissing waren. Verheul-Waddinxveen (zon.) werd de wedstrijd van de avond. Een over winning van de carrosserie-bouwers zouden hun de eerste nlaats bezorgen. In een meer spannend dan fraaie wed strijd won Verheul inderdaad en wel met 1-0. De uitslag van dit tournooi is als volgt:.l. R.C. Verheul met 6 pt; Wad dinxveen (zat.) 5 pt; Be Fair 4 pt; 4. Waddinxveen (zon.) 3 pt en 5. WSE met 2 pt. Burgemeester Van der Hooft heeft zowel de prijzen van de zwemwedstrij den als die van het tournooi met en kele toepasselijke woorden aan de winnaars uitgereikt. UITVOERING T.O.O.b. Gratie en stjjl kenmerkte woens dagavond de openluchtuitvoering, die werd gegeven door de gymnastiekver eniging T.O.O.S. op het Oranjelaan- schoolplein in Let kader van de vijf tiende Waddinxveense sportweek, die weliswaar tot het verleden behoort, maar door het minder gunstige weer van vorige week moest worden uit gesteld. Ook nu droeg het weer een onpret tig karakter, maar T.O.O.S. heeft toch de knoop maar doorgehakt en met me dewerking van de beide muziekkorp sen Concordia en Voorwaarts is het niettemin een geslaagde uitvoering geworden. Jammer dat het publiek niet wat meer belangstelling gaf. Wel aanwezig was burgemeester en me vrouw C. A. van der Hooft en de bei de wethouders ir J. P. H. Venema en S. Pille en enkele raadsleden. De ruim driehonderd gymnasten maakten eerst een korte mars door de gemeente, waarna op de speciaal aangebrachte podium een gevarieerd programma werd afgewerkt. De meisjes opende met een vrije oefening die niet geheel door de beugel kon, dit vond de voor zitter, de heer N. Bontenbal ook en gelaste daarom de oefening nogmaals uit te voeren. Het zou te ver voeren het gehele programma te noemen, een enkele greep is voldoende. Vermelde we de dames op de even- wichtsbalk en de adembenemende prestaties van de heren aan de rek stok, welke met luid verdiend, ap plaus beloond werden. Was in de vooravond het gebodene boeiend, toen de duisternis inviel en de vele schijnwerpers ingeschakeld werden was het zonder meer een machtig schouwspel. Lof voor de leraar van T.O.O.S., de heer F. Dul- lemeijer en echtgenote voor de prima organisatie. De beide muziekkorpsen bliezen als intermezzo enkele pittige marsen. punt zorgde. Verdedigende Zaarikan- ters wisten niet boe zij het fiaaaen, gingen van grote afstand scnieten, maar den Ouasten gat geen krimp en met een kostbare 2-0 voorsprong kwam de rust. Na hervatting een sterk aanvaller Nereus. Maar de Graaff wist toch met een magnifieke boogbal de stand op 3-0 te brengen. Gouwe troK terug in de verdediging het spel werd haraer. De Zaankanter wilde ten koste van alles winnen en de Gouwe liet zich dit spel opdringen. Sikma van Nereui maakte er 3-1 van. Nereus drukte door, van Mourik moest het water uit. Door een scneias- rechterbjke fout bleef ae middenvoor van Nereus in het veld. De toegekende stratworp werd be nut 3-2. Nereus zag zijn kans en pro beerde deze te grijpen, het spel werd vinnig, kort voor het einde moest weer een speler van de Gouwe het water uit. Zodat de Gouwe de laatste secon den met een man minder de kostbare voorsprong moesten verdedigen en 't lukte. De Gouwe heeft de ongeslagen koploper met 3-2 naar Zaandam terug gestuurd. Gouwe IV heeft in Bodegraven met 5-0 gewonnen, terwijl Gouwe dames met 7-2 in Bodegraven klop kregen. Knappe prestatie van de Gouwe Maandagavond is het eerste zeven tal van de Gouwe ongeslagen uit het water gekomen. De verwachting was wij krijgen klop. Het is dan ook een grote verrassing geworden dat Gouwe met 3-2 van Ne reus gewonnen heeft. Het begon al goed, de eerste aanval leverde bijna een doelpunt op. De derde aanval was raak. Sol de poneerde met een strak schot de bal in het Nereus net en even later wa: het Overdam die voor het tweede doel Ons wekelijks vervolgverhaal door H.A.N.S. HOOFDSTUK I, no. 2. Nog steeds kon men het wijde pol derlandschap bewonderen. Nog altijd kon men vrij uitkijken, zover het oog reikte. Maar bij donkere avonden stond de horizon in een onheilspellende rode gloed van de altijd vlammen uit brakende schoorstenen van de raffi naderijen. Zwarte figuren van de in aanbouw zijnde industrie staken daar bij sinister af. Telkens kwam er nog een donkere schaduw bij, wanneer er weer een gebouw als uit de grond ge stampt, omhoog rees. Ineens was er geen horizon meer, althans niet zoals men eeuwen daar gewend was. Het vlakke land, dat grotendeels nog' eenzaam en verlaten was, werd omzoomd door massale stenen gebouwen, strak en modern van lijn. Het was of tot nu toe het eiland gesplitst was in twee heel verschil lende werelden. Het westen lag bijna nog ongerept te wachten op de ge weldige veranderingen, die nu zeker zouden komen. In het jaar 1958 leidde de toenmalige minister-president dr. W. Drees daar de eerste fase in. Toen waren de drag lines hun werk begonnen. Europoort was een feit geworden. Dagelijks kwa men er meer van die fel geel gekleur de machines. Als nijdige torren boor den zij zich in de grond en hapten als nooit verzadigde grondeters de kost bare klei weg en gooiden dit, zo op het eerste gezicht zonder enig plan op grote hopen, die later aangroeiden tot langgerekte dijken. Het leek alle maal zo verward. Havens werden ge graven, dijken opgehoogd, bomen ge rooid en bunkers opgeblazen. Er scheen uit deze chaos nooit iets be langrijks te kunnen groeien. Daarom verloren vele eilandbewoners, tegen beter weten in, niet de moed. Dit blijk baar doelloze werk zou vandaag of morgen wel worden stopgezet. Mis schien raakten de geldmiddelen uit geput. Doch er kwam een tijd, dat er maar twee dagen in de week rust heerste en men al die werkzaamheden enig zins kon vergeten. Dan verstomde het naargeestig gepiep van de baggermo lens, die vlak acher de wroetende draglines de havens uitdiepten. Dan hoorde men ook niet de zware ontploffingen die nodig waren voor het opruimen van de bunkers, over blijfselen van de oorlogstijd, waarmee het eiland rijkelijk was bedeeld. Op zulke dagen haalde Christa haar paard, de trouwe Betty, yan stal en reed in de tot rust gekomen natuur, vele uren door velden, duinen en over het strand. Als ze dan de fazanten en konijntjes zag wegvluchten, de kleine bergeend- jes waggelend van hun zeebad zag terugkomen en de leeuwerik hoog in de lucht zijn trillers liet horen, was Christa vast overtuigd, dat dit alle maal niet door mensenhanden vernield kon worden. Was het niet voldoende, dat hier op de wijde Waterweg de boten uit alle landen konden in- en uitvaren Zo'n passerende boot vond ze elke keer weer opnieuw een bele venis. Zonder gevoelens van rancune zwaaide ze dan naar de zeevarenden, die soms zo lang van huis waren en Christa, als eerste jonge vrouw, die ze na maanden zagen, vol enthousiasme terug groetten. Waarom hier nog meer zeehavens gemaakt vroeg ze zich af. De wereld ze deed zag ze de toekomst somber in. was toch groot genoeg. Bii alles wat Nooit was ze meer helemaal blij en onbezorgd. Diep in haar hart had ze de zekerheid, dat de enorme omwen telingen zouden doorgaan. Dit was niet te keren. Haar nuohtere verstand deed haar ook de noodzaak begrijpen. Het overbevolkte Nederland had industrie nodig om te kunnen bestaan. Maar waarom hier Waarom juist hier mokte ze dan. In de nazomer van 1958 gaf Konin gin Juliana persoonlijk het teken Werkende Jeugd gaat puzzelen op de Jiets Ook deze zomer is er weer een puz zel-rit voor de fietsliefhebbers. Naar onze mening voor een ieder die van puzzelen houdt een waar evenement. U geniet op verschillende manieren; want U fietst s U puzzelt - en als U een goed resultaat bereikt, wint U nog een prijs ook. Niemand hoeft thuis te blijven, 't is voor jong en oud, al is de leeftijds grens vanaf 15 jaar. Maar dat moet wel, omdat het avondwerk is, en dus de kans dat door pech het later gaat worden dan gedacht was. Dus vanaf 15 jaar, iedereen aan de start en wel, HinsHag 12 juli a.s. 's avonds 7 uur verenigingsgebouw aan de Stations straat. De inschrijving is vanaf 6.30 uur, eveneens 12 juli bij de start, en bedraagt slechts vijftig cent. Risico's zijn voor rekening van de deelnemer, daar de organisatoren geen verant woording nemen voor fiets-, persoon lijke of andere schade. Wij verwach ten u a.s. dinsdag 6.30 tot 7 uur aan de start. De organisatie berust bij de „Werkende Jeugd" afd. Waddinxveen. De door ons verkochte hoorapparaten worden door ons (zonder tussenpersonen), regelrecht van de iabriek be trokken, zodat u verzekerd bent van de volle fabrieksga rantie en service. Gaarne be zoeken onze medewerkers u geheel vrijblijvend. Alle typen hoorapparaten, (h)oorhulpen en hoorbrillen direct uit voorraad leverbaar. tVlR.OPTICIEN riiUEN GOUDA IJMUiDEN ZWIJNDRECHT In GOUDA gevestigd: Korte Tiende weg 12 - tel. 3033 7 huizen vanaf de Markt Kleiweg 108 - telef. 6033 naast Kjleiwegbrug Schaakvereniging W.S.V. Op onze eerste uitnodiging om eens met onze vereniging kennis te maken, stapten maandag jl. Jan Visse, Dirk Peters en Geert v. d. Berg binnen. Deze jongens spelen al een behoorlijke partij schaak, vooral Geert v. d. Berg, aie onze le tientalspeler v. d. Starre wist te verslaan. Nog enkele jeugdige schakers erbij en we kunnen van de winter een jeugdcompetitie houden. De stand in de zomercompetitie is: 1. A. F. de Bot 4J uit 5 0.90 2. W. A. den Boer 31 4 0.87 3. W. van Vuuren 4 5 0.80 4. A. Brouwer 51 7 0.77 5. P. Perdijk 6 8 0.75 6. P. Broer 5 7 0.71 7. W. van Oort 51 8 0.70 8. v. d. Hoek 3 5 0.60 9. Verstoep 41 9 0.50 10. Niewets 21 6 0.41 11. W. van Os 14 0.25 12. Kerwers 2 9 0.22 13. Alblas 1 5 0.20 De overige deelnemers zijn in dezè ranglijst niet opgenomen, omdat zij nog 2/3 van het totaal hebben gespeeld. Van de 12 ronden zijn er thans 7 verspeeld. In verband met de vakanties wordt er geen clubavond gehouden op maan dag 25 juli, 1 en 8 augustus. TAFELTENNISVEREEN. „KWIEK". Woensdaga 29 juni was de tafelten nisvereniging „Donkuit Gouda op bezoek bij Kwiek voor een onderling tournooi om persoonlijke prijzen. On geveer 50 spelers hebben hieraan deel genomen. De wedstrijden werden ver speeld op 7 tafels. In de A-klasse waren de spelers van Donk de sterkste. De Goudse kam pioen Piet Luteyn (Vriendenschaar; donateur van Donk en inmiddels uit komend voor Batswingers uit Den Haag) versloeg in twee sets (218 en 21-15) Carel Boef in de finale. Bruystens (Donk) mej. E. A. van Os In de B-klasse versloeg mevr. Th. (Kwiek) met 21-12 en 21-8. De uitslagen waren: A-klasse: 1. P. Luteyn; 2. C. Boef; 3. B. Kalmeyer; 4. F. Melkert (allen Donk). B-klasse: 1. Mevr. Th. Bruystens (Donk); 2. mej. E. A. van Os (Kwiek) 3. P. Haas (Kwiek); 4. R. Teunissen (Kwiek). Op 22 juli a.s. vertrekt een bus met tafeltenners van de afdeling Gouda van de N.T.T.B. naar Wenen. Het le team zal worden versterkt met de Ne derlandse top-speler Bert Onnes. eem op reis uw camera n voldoende Probeer ook eens een in uw camara en u zult versteld staan van het resultaat. Vraagt inlichtingen bij: Zuidkade 22 Telefoon 2477 waarop de baggermolens gingen wer ken en er een begin werd gemaakt met het graven der zeehavens. Bijna gaf Christa toen haar laatste restje weestand op. Ze wist nu, dat er geen ontkomen aan was. Nog gaf ze zich niet geheel gewonnen. Met een kinderlijke koppigheid wilde ze iedere dag die haar op het eiland vergund werd, vasthouden. Wie weet, dacht ze. Het raasde en woelde in de wereld. Er kon immers van alles gebeuren, waardoor d^ plan nen werden getorpedeerd. Haar broer regelde intussen alle zaken betreffende hun boerderij en landerijen. Ze gaf hem de volle vrijheid over alles te be slissen. Ze mocht zijn toekomst niet opofferen aan haar verzet, waarvan ze diep in haar hart overtuigd was, dat het wéinig invloed zou uitoefenen op de gigantische gebeurtenissen die als wervelwinden hun eiland onder- steboven gooiden. Ginds in het nieuwe land zou Mark het boerenwerk vaar wel zeggen en zich speciaal gaan toe leggen op de groente- en fruitteelt. Hij zag daarin meer, dan in het landbouw- vak. „Dan hebben we veel minder grond nodig, Christa," had hij gezegd. „Misschien zitten we dan niet zo gauw in de weg zoals nu." In zijn stem was een bittere klank te horen en Christa had geweten, dat hij niet zonder een groot en stil ver driet afstand deed. Alleen de wil om toch weer te slagen in het leven, had hem de moed gegeven, zonder dralen over te schakelen naar een geheel an der en nieuw leven. Toen voelde ze de neiging om zich met haar lot te ver- zoenen, als niet de noodzaak was ge- komen, om afscheid van Betty te ne- men. Op de nieuwe tuinderij was een paard overbodig en hier werd al hun land al doorploegd door de gehate draglnes. Betty stond werkloos en dat was niet goed voor haar. Bovendien werd ze nerveus van de regelmatige explosies. Mark wist een plaatsje voor het paard hij vrienden in het dorp Oostvoorne, net over de afsluitdam die de Brielse Maas van de Noordzee af scheidde. Zolang Christa nog te Ro zenburg zou zijn, mocht ze over het paard beschikken. Dat vergoedde veel, maar het afscheid viel zwaar en weer was er koppig verzet bij haar omhoog gekomen. Daarom wilde ze niet met Mark mee naar de Noordoostpolder. Ze bleef tot het laatste uur, beet ze hem telkens toe. Schampere opmer kingen waren haar ontvallen, toen ze hoorde, dat Mark kennis had gemaakt met het meisje naar zijn hart. Ze ver weet Mark opnieuw zijn ontrouw aan hun land en bezittingen. Mark was geduldig gebleven. Als ze de pijn in zijn ogen zag, die haar woorden ver oorzaakten, dan schaamde ze zich, maar ze gaf zich niet gewonnen. (wordt vervolgd) voor alle onderwijs inrich tingen. Bestel vroegtijdig, dit be vordert een vlugge aflevering. BOEKHANDEL „VELDWIJK'

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2