Meisjes en derde herenzevental van de Gouwe zijn kampioen B IJL Actie Voorwaarts verloopt zeer bevredigend ■J Bazar bracht 700 gulden op jjjflgSk kleedt de man all CveeA ROUWER f9Sportflitsen uit onze woonplaats flelpe Pluti en jantje Hoe de duiven vlogen P.V. „DE SPERWER" A. BROUWER WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960. Onze gemeente staat momenteel in het teken van de aktie „Voorwaarts". En we geloven, dat iedereen wel weet wat dit inhoud. Voorwaarts, een van Waddinxveen s muziekkorpsen bestaat binnenkort 30 jaar. Vóór die datum wil men graag het benodigd kapitaal byeen hebben voor de a an schat van nieuwe instrumenten. In het kader van deze aktie werd vorige week donderdag, vrijdag en za terdag aan de Prins Bernharalaan in de Oranjewijk een bazar gehouden. Een heel bizondere bazar overigens, want inplaats van soms benauwde en niet geschikte gebouwen, had Voor waarts het letterlijk eniiguurijjk in de ruimte gezocht en de lancy fair op kermisachtige wijze op straat, in een aantal veelkleurige tenten onderge bracht. Dat er aan dit overigens originele initiatief óók weer bezwaren vastzitten, liet moeder Natuur merken, want het weer was dermate slecht dat aanvan kelijk gevreesd moest worden dat de bazar in het water zou vallen. Om 7 uur heette de voorzitter, de heer Rincheval de aanwezigen harte lijk welkom in het bijzonder wethou der S. Pille, wethouder Venema en leden van het erecomité, hij sprak er zijn bewondering over uit dat velen toch nog gekomen waren. De officiële opening werd verricht door de loco-burgemeester, de heer S. Pille. Nadat deze een „niet" had ge trokken aan het rad van avontuur, verklaarde hij de bazar als voor ge opend. Tevoren zei de heer Pille het te betreuren, dat de organisatoren di- rekt al met tegenslag kampten van wege de slechte weersomstandigheden. Maar de wethouder vertrouwde er op dat men zich hierdoor niet zou laten ontmoedigen. De heer Pille onderstreepte nog eens het feit dat Voorwaarts een goede naam heeft in Waddinxveen. Hij twij felde er daarom niet aan, of vele inwo ners zouden bijdragen aan het wel slagen van deze actie. De voorzitter van Voorwaarts, de heer F. Rincheval, dankte tenslotte al len die hadden bijgedragen en meege werkt bij het organiseren van deze unieke bazar. De totale opbrengsten was 2.000, waarvan ruim 700 in de kas van Voorwaarts vloeit. Al met al een mooi succes, mogelijk zal Voorwaarts dit elk jaar gaan herhalen, dan zijn we weer een gebeurtenis rijker in Wad dinxveen. HUIS-AAN-HUIS KOLLECTE Met de huis-aah-huiskollekte van Voorwaarts gaat het nog steeds cre- sendo. Ten westen van de spoorlijn is nu alles afgewerkt en de mijlpaal van 1000 gulden werd daarbij gepas seerd, voorwaar een pracht resultaat. Dinsdag brachten de voorwaartsman- nen een bezoek aan de Zuidkade, Burg. Trooststraat en St. Victorkwar- tier. Ook hier werd met gulle hand ge geven tot een bedrag van niet minder dan 300. a.s. maandag hopen de kol- lektanten de gehele overzijde van de Gouwe te bezoeken, de bewoners ont vangen vandaag de bekende circulaire. CONCERT EN TAPTOE Het aangekondigde concert op 27 augustus a.s. te geven door de Har monieverenigingen Excelsior uit Bos koop en De Pionier en St. Ceacilia uit Gouda zal plaats hebben op het school plein aan de Oranjelaan, 's avonds om kwart voor acht. Het concert wordt besloten met een taptoe. Het geheel staat onder leiding van de dirigent, de heer Coen van der Knaap. Dit muziekgebeuren wordt door bo vengenoemde verenigingen gratis aan geboden aan de Waddinxveense bur gerij, uit dankbaarheid voor de mede werking welke Voorwaarts ondervindt bij het voeren van 'haar akties. Wij willen er speciaal op wijzen dat op deze avond géén kollekte wordt ge houden onder de aanwezigen. Het programma luidt als volgt: Concert. 1. Mars „The Thin Red Line". Alford 2. Ouverture „Leichte Cavallerie". van Suppé. 3. Wals „Wiener Praterleben". Translateur. 4. Intermezzo Sinfonico uit Cavallerie Rusticana - Mascagni. 5. Fantasie „Ein Negertraum" Middlyton. Taptoe. 1. Roffeltambours 2. Taptoe 3. Bide with me 4. Mars tambours 5. Mars Sons of the Brave 6. Taptoe Cavallerie 7. Bede voor het vaderland 8. Mars tambours 9. Mars Our Director 10. Mars tambours 11. Wilt heden nu treden 12. Mars tambours 13. Judex 14. Mars tambours 15. Maneuvermars 16. Taptoe Marine 17. Gebed 18. Eremars 19. Mars tambours 20. Geluckig Vaderland 21. Last Post 22. Mars tambours 23. Koraal 24. Wilhelmus. 9n alle. goede heAenHeding^alen. in Waddinxveen alleen Hexencostuums Regenjassen Sportcolberts Pantalons De meisjes hebben ook hun laatste wedstrijd met klinkende cijfers ge wonnen. B.Z.C. werd met 6-1 versla gen. Door deze overwinning zijn de Gouwe-meisjes kampioen geworden van hun afdeling. Dit is een prachtig resultaat, temeer daar ze dit seizoen voor het eerst in de competitie mee spelen. Als straks de volledige eind stand opgemaakt is zal bovendien blijken hoe het doelgemiddelde ligt. Ook het derde zevental is het ge lukt in een langademig gevecht de erepalm weg te dragen en daardoor tevens te promoveren naar de Bond res. 3e klasse. Daarvoor moet zaterdag nog een obstakel genomen worden nl. L.Z.C. IH. In een fris gespeelde wed strijd toonde Gouwe zich ditmaal dui delijk de sterkere. Met een 4-2 over winning was het kampioenschap een feit. Ook het derde zevental van harte gelukgewenst om dit moedig volhou den. GOUWED.Z.V. 2-7. De mensen, die woensdagavond' naar het bad waren gekomen, hebben daar geen spijt van gehad. In een goede wedstrijd, met bij vlagen zelfs water polo van zeer hoog gehalte moest de Gouwe weliswaar met 7-2 het onder spit delven, maar met iets meer geluk het ook 7-4 kunnen zijn. Echter wat het meest verheugde was, dat een frisse en 'boeiende wed strijd werd gespeeld, waarbij ook de Gouwe op gedurfde wijze vaak het initiatief nam. Uitslagen: Gouwe—B.Z.C. (meisjes) 6-1 GouweB.Z.C. I (dames) 5-3 Gouwe HI—L.Z.C. Hl 4-2 Gouwe nA.Z.C. comb. 2-2 Gouwe ID.Z.V. comb. 2-7 Programma: Maandag: A.Z.C. I—Gouwe I Woensdag, 7.30 uur non.: GouwePinguins, zwemmen en waterpolo. Maandag neemt de Gouwe deel aan de nederlaagserie van A.Z.C. Helaas zal het met twee invallers moeten verschijnen voor Brok en Sol. Maar het zal er op gebrand zijn met zo groot mogelijke cijfers te winnen. Woensdag is dan weer de jaarlijkse tweekamp tegen Pinguins, die zich altijd kenmerken door spanning en VEEL ANIMO VOOR DIPLOMA-ZWEMMEN. Onderstaande meisjes en jongens zijn geslaagd voor de volgende zwem diploma's van de K.N.Z.B.: Meisjes diploma I: Marrie de Vos; Leny Roos; Suse Schreuder; Marrientje Boersma; Tru- gjÜ Zaterdag jaarlijkse vriendschapwedstrijd tussen W.S.E. en Verheul di Oudijk; Nelie de Wit; Janny v. d. Houten; Elly Stilma; Barbara van Dam; Agnes de Jong; Ineke Boom; Marian Alblas; Willie Olie; Francien Reijm; Willie v. d. Wijngaard; Tineke Asscheman; Lida van Vliet; Joke Boon; Dicky v. d. Spek; Conny Glas beek; Martientje Ripping; Hanna Slob; Hanny Kloet; Ietje Janmaat; Francien Schenk; Marry Uitenbogaard Cora Lensen, Marjo Rietveld, Jannie en Marlies van der Hooft. Jongens diploma I: Henk v. d. Berg; Bert Berghoef; Henk Schoenmaker; Gert van Dijk en Cor de Rooij. Meisjes diploma 2: Ineke Boon; Teuni Marchand; Ada v. Dijken; Mary Uitenboogaard; Ansje Spek. Meisjes diploma 3: Nelie Alblas. Jongens diploma 3: Fred v. d. Bosch; Nic. de Jong. Meisjes diploma 4: Wil Rupke; Diny Heij. Jongens diploma 4: Nic. de Rooij. Degene die door omstandigheden niet in de gelegenheid waren om deel te kunnen nemen, kunnen dit als nog doen op dinsdag 23 aug. a.s. Aanvang 6.30 uur. W.SE. NIEUWS. A.s. zaterdagmiddag 4 uur speelt W.SE. aan de Sniepweg om de wissel beker, uitgeloofd door het Gemeente bestuur. Vorig jaar verloor W.S.E. deze wedstrijd met 5-3. W.SE. zal ook deze keer het uiterste moeten geven om een zo'n dragelijk mogelijk resul taat te bereiken, een gelijk spel zou al een goed resultaat zijn. Verheul beeft wel de beste kansen om de beker met succes te verdedigen, maar het is voetbal, dus moet er eerst 2 x 45 minuten om gestreden worden. De hoofdzaak is, waarvoor ook de beker beschikbaar is gesteld - sportiviteit te kweken. Nog twee wedstrijden staan er dit weekend op het programma aan de Sniepweg. Om half twee speelt een junioreftal tegen Groeneweg en om 3 ^uur een seniorelftal ook tegen Groe neweg uit Zevenhuizen. In het inleveringsadres voor de voetbaltoto in de Oranjewijk was een foutje geslopen, het adres is geen Heling maar J. Hilling, Prinses Mar grietstraat 47 en vervolgens C. Ver woerd, Ieplaan 118, Adr. Kleiweg, Brugweg 33, J. Vaneman, St. Victor- straat 36, waar U ook allerlei gewen- Voor- her tere PI060HL Baby-huidje ste inlichtingen kunt krijgen betref fende de toto. De leden worden er op attent ge maakt dat op maandagavond 29 aug. de jaarvergadering wordt gehouden. Verschillende belangrijke punten staan er op het programma o.a. bespreking competitie enz., nader bericht volgt. Be Fair jeugdtournooi belooft weer groots sportevenement te worden Afd. Voetbal. Zaterdag 20 en 27 augustus organi seert onze Jeugdcommissie een groot Juniorentournooi, waaraan vele ver enigingen deelnemen. De wedstrijden worden gespeeld op de velden van „Verheul" en „Be Fair". Dit is tevens een bij uitstek ge schikte gelegenheid voor alle Be Fair leden de kennismaking onder elkaar te vernieuwen. Vooral als we bedenken, dat we bijna 3 maanden geen contact meer met elkaar gehad hebben in verband met dringendè terreinwerkzaamheden. Komt U vooral zaterdag eens kijken hoe ons veld er bij ligt en hoe de ver dere accomodatie is opgeknapt en ge verfd. De diverse penningmeesters zullen ook aanwezig zijn, om de afdracht van Uw contributie in ontvangst te ne men. De verenigingskas vaart er wel 'bij. Er is weer volop gelegenheid voor alle leden, de training te bezoeken. De competitie staat voor de deur, dus zorgt, dat U in conditie bent. Programma Tournooi. C afdeling: Be Fair—W.SE. 1.30 uur terr. Be Fair WaddinxveenNieuwerkerk 1.30 urn- terrein Verheul. Lekkerkerk—Be Fair 2.30 uur terrein Be Fair. W.S.E.Waddinxveen 2.30 uur terrein Verheul. NieuwerkerkLekkerkerk 3.30 uur terrein Be Fair. Be FairWaddinxveen 4 uur terrein Be Fair. W.S.E.—Nieuwerkerk 5.30 uur terrein Be Fair. Waddinxveen—Lekkerkerk 6 uur terr. Be Fair. Nieuwerkerk—Be Fair 6.30 uur terr. Be Fair. Lekkerkerk—W.SE. 6.30 uur terreüi Verheul. B afdeling: Be FairBoskoop 2 uur terrein Be Fair. NieuwerkerkGouderak 2 uur terrein Verheid. BoskoopNieuwerkerk 3 uur terrein Be Fair. GouderakBe Fair 3 uur terrein Ver heid. Be FairNieuwerkerk 4.30 uur terrein Be Fair. BoskoopGouderak 5 uur terrein Be Fair. Volgende week zaterdag volgt het grote A-tournooi. AFD. VOLLEYBAL. Alle leden van de afd. Volleybal wordt medegedeeld, dat donerdag 25 aug. a.s. op de bekende plaats en vastgestelde tijden de training weer gaat beginnen. Komt U a.u.b. allen, daar U zal kunnen kennismaken met bnze nieuw aangestelde trainer, del heer A. van Eyk. Wilt U vooral niet vergeten, voldoende geld mee te ne men, aangezien de penningmeester een aanslag op zal plegen betreffende te betalen contributie. Het bestuur van Be Fair heeft, ge let op het verzoek van velen, besloten elke donderdagavond van 10 tot 11 uur de meer oudere heren de gelegen heid te geven te komen Volleyballen. Voor die heren, die net iets te dik zijn of zich stijf voelen een goede ge legenheid onder gezellig samenzijn zich wat los te werken. U komt toch ook Ja, want U bent veel te dik. Voorts wekken wij een ieder op, die behoefte heeft aan een prettige en nuttige vrije tijdsbesteding, zich op te geven als lid van onze ver. U kunt diverse sporten beoefenen - Voetbal - DE WERELDREIS VAN 113. De sloot over! Jij links en ik rechts! fluisterde Pietje. En hup! Net op 't laatste nippertje sprongen ze op zij, zodat de politiemannen, die juist toegrepen, elkaar in de armen vielen en tot een tedere omhelzing overgin gen. Inmiddels lagen Jantje en Pietje elk in een sloot te spartelen, want in him angst hadden ze de sprong slecht berekend. 114. Nu konden ze niet meer ont snappen! Ze zaten in de modder vast en waren blij toen de politie hen. er uit trok. De wereldreis was ten einde. Na gedroogd te zijn, werden ze nog dezelfde middag onder politiegeleide naar huis gebracht, waar ze met een flink pak voor hun broek ontvangen werden. (Wordt vervolgd). Korfbal - Volleybal, en straks ook Tennis. Tenslotte delen wij mede, dat de Algemene Ledenvergadering gehouden zal worden dinsdag 30 augustus a.s., in de zaal van het Geref. verenigings gebouw aan de Stationsstraat. W.S.V. W.I.K.-NIEUWS. Wij komen weer terug jongens en meisjes want jullie weten nu waar het °ns om gaat; om de 2e Oranje Jeugd- mars. Hebben jullie hiervoor al inge schreven? Want zfj die vooruit inschrijven, we ten zeker dat ze hun medaille aan het eind van de mars in ontvangst mogen nemen, daarom doen wij ook een be roep op jullie ouders. Ouders, laat Uw kinderen meelopen met deze 2e Oranje Jeugdmars. Geef daarom meer vreugd aan onze jeugd, met deze leus zal onze 2e Oranje Jeugdmars zeker slagen. Het bestuur van W.I.K. heeft be sloten om zaterdag 27 augustus a.s. deel te nemen aan de 6e Gooise Dre- ventoeht, die wordt georganiseerd door de R.K. W.S.V. ODI te Hilversum. Ook hopen wij weer deel te nemen aan de 14e Airborne Wandeltocht op zaterdag 10 september a.s. te Ooster beek. Wedvlucht Pt. St. Maxenee, 338 km. Los 6 20. Aankomst le duif 11 59 02; 76e duif 14 50 28; Uitslag: A. Lam 1 28 56'; P. Vink 2 5 17 18 23 41 59 67; Jac. de Beer 3 13 20 22 31 36 48 49 51 52 58 73 74 76; H. Metselaar 4 34; D. Heeren 6; P. Bonefaas 7 46; P. Metse laar 8 44 54 57 65; Slootjes 9 62 70; 4 Degehkamp 10 11 45; S. Harskamp 12; W. v. d. Water 14 25 26 53 63; Abr. de Bruin 15 16 27 42 43; P. van Ge- looven 19 47 61; H. v. d. Willik 21 39; C. Hofman 24 32 55; W. v. d. Jagt 29 60; C. Ringelenstein 30 72; L. P. Hoo- gerdijk 33 66; G. Boere 35 75; N. v. d. Zijde 37 38; J. C. de Riet 40; J. v. d. Kraats 50 64; W. v. sRingelenstein 68; J. C. Koren 69. P.V. „DE ZWALUW" Wedvlucht Noyen 298 km. Los 11 uur; Aankomst le duif 15 29 59; Uit slag: W. Tamerus 1 2 3 9 19 24; C. Smit 4 27; D. Boere 5 11 20; C. de Lang 6 21; F. Abbema 7 16 17 18 30; M van Vliet 8 14 29; P. Loendersloot 10 23; H. N. van Haren 12; A. Poot 13 22 25; L. W. Versluis 15 26 28. Wedvlucht Gorkum 31. Los 13 uur; Aankomst le duif 13 26 26. Uitslag: A. J. van Rijn 1 21; L. W. Versluis 2 6 9 15; J. Snelleman 3 4 16; D. Boere 5 12 22 23; P. Loendersloot 7 13 14; F. Abbema 8; W. Tamerus 10 11 17 18; H. N. van Haren 19; M. van Vliet 20. Aankomst 20e duif 13 36 16. ZWEMFEEST VAN DE GOUWE Het grote zwemfeest ter gelegen heid van de verjaardag van H.K.H. prinses Wilhelmina, welke gehou den wordt in het zwembad, begint de schaduwen vooruit te werpen. Achter de schermen wordt hard ge werkt. Voor een programma punt vragen wij uw bijzondere aandacht. Dat is het gekostumeerde sprletlo- pen. Iedereen mag hieraan deelne men. De zwemclub verwacht veel deelnemers. Zie de raambiljetten. VLIEGERWEDSTRIJD Ook dit jaar zal de traditionele vliegerwedstrijd gehouden worden. Reeds tal van vliegers verschijnen in de lucht, maar de reuzen zullen wei weer achter de schermen klaar gemaakt worden. Wij zijn erg be nieuwd. Waddinxveen heeit de grootste vliegerwedstrijden van Ne* derland. Laat dit zo blijven. kleding., de mdeAdclieiding 9n alle goede he^enlledinggolen HEREN COSTÜÜMS 129,— 135,— 149,— 155,— (ook in Terlenka) Regenjassen, Sportcolbexts en Pantalons in Waddinxveen alleen verkrijgbaar bfl Nesse 46 Telefoon 2285

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2