Junioren gaan zaterdag bal aan het rollen brengen „SPORTFLITSEN UIT ONZE WOONPLAATS" Be Fair heeft\ sportiefste jeugd if deling Gouda van ai „De Gouwe" had weer gezellig zwemfeest §fn mii Jac. Saton DE KERKEN NODIGEN BURGERLIJKE STAND DAMPO N I E UWS WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1960. Hl lij (Van onze sportmedewerker) Een week eerder als hun grote sportbroeders, gaan zaterdag onze voetbaljeugd het competitie seizoen 1960-'61 beginnen met het spelen van de eerste wedstrijden. Het lijkt ons lonend om de indelingen van alle Waddinxveense elftallen te pu bliceren, tevens het programma voor a.s. zaterdag. AFDELING A. Groep 2 Bergambacht, Gouderak, Lekkerkerk, Nieuwerkerk, Schoonho ven, Spirit, Stolwijk, Waddinxveen. Groep 3 Be Fair, Bodegraven, Bos koop, Esto, Nic. Boys, Nieuwkoop, Sportlust, Woerden. AFDELING B. Groen 3: Be Fair, Groeneweg, Moer- kapelle. Moordrecht, Nieuwerkerk, Waddinxveen, W.S.E., Zwervers. Groep 6 Be Fair 2, Donk 3, Gouda 3, Gouda 4, Nieuwerkerk 2, Olym- pia 3, Ona 3, Spirit 2. AFDELING C. Groep 3: Be Fair, Groeneweg, Moer- kapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk, Waddinxveen, W.S.E., Zwervers. Groep 7 Be Fair 2, Boskoop 2, Donk 3„ Gouda 3, Gouderak, Olympia 3, Ona 3, RVC. Groep 9 Be Fair 3, GDS 2, Gouda 5, Gouda 6, Olympia 5, Ona 5, Wad dinxveen 2. Programma voor a.s. zaterdag Waddinxveen Al-Lekkerkerk Al Be Fair Al-Nieuwkoop Al 4.30 u. Be Fair Bl-Groeneweg BI 3.15 u. Zwervers Bl-W'veen Bi 2.45 u. WSE Bl-Moerkapelle BI 2.30 u. Olympia B3-Be Fair B2 4.30 u. Be Fair Cl-W'veen Cl 2.00 u. RVC Cl-Be Fair C2 2.45 u. Ona C5-Be Fair C3 2.00 u. Voor zover dit niet anders vermeld, beginnen de wedstfijden om 4 uur. Eigenlijk was het zaterdagmiddag wel een beetje te warm voor het Be Fair tournooi, dat werd gespeeld op de velden van Be Fair en Ver heul. Maar niettegenstaande is het toch een geslaagde sportmiddag ge worden. Naast de organiserende vereni ging, hadden zeven andere clubs, t.w. Boskoop, Gouda, Jodan Boys, Moordrecht, Olympia, Spirit en Wad dinxveen, voor dit tournooi - leeftijd 16-18 jaar - ingeschreven. De prach tige beker en het feit dat zaterdag de competitie begint, hebben zeker invloed gehad op het bijna volledig aantreden van de elftallen. Vooral in de eerste wedstrijden konden we vaak genieten van goed voetbal. De grootste verrassing van het tournooi was wel, dat Olympia - de bekerhouder van vorig jaar - de trofee niet heeft kunnen behou den. Hoewel technisch zeker de bes te ploeg, moesten de Gouwenaars in hun tweede ontmoeting met hun stadgenoot Jodan Boys al een veer laten schieten. En toen de Olympi- anen ook tegen Boskoop niet verder konden komen dan een gelijk spel, was het pleit beslecht. Uiteraard tot grote vreugde van de Boskopers, want dit bracht hen in de finale te gen Gouda, dat ook zonder veel tegenstand als winnaar uit uit pou le II was gekomen. In een spannend maar ook fraaie wedstrijd zegevierden de boomkwe kers tenslotte met 1-0. Gezien de sterke bezetting van het tomooi, mogen we over de resulta ten van Be Fair en Waddnxveen. zeker niet ontevreden zijn. De Wad- dinxveen-jongens sleepten vier pun ten uii de strijd en Be Fair drie. Waddinxveen won van Spirit en speelde gelijk tegen Gouda. Be Fair won ook van Spirit maar verloor van Gouda. De ontmoeting Be Fair Waddinxveen eindigde onbeslist. De uitslagen van de gespeelde zijn Poule I Olympia-Moordrecht 2-0; Boskoop-Jodan-Boys 2-0; Moor drecht-Boskoop 0-1; Jodan Boys- Olympia 0-0; C'lympia-Boskoop 1-1; Moordrecht-Jodan-Boys 0-1. Poule II Gouda-Be Fair 3-0; Wad- dinxveen-Spirit 2-0; Be Fair-Wad- dinxveen 1-1; Spirit-Gouda 0-1; Gou da-Waddinxveen 1-1; Be Fair-Spirit 1-0. De enige schaduwzijde van het tornooi was, dat het verloop minder vlot was. Geen kampioen, maar toch een beker. Voor dit ietwat vreemde feit heeft de Be Fair-jeugd gezorgd. Om precies te zijn de Al junioren heb ben dit jaar de beker gewonnen die door de junioren-commissie van de K.N.V.B. afdeling Gouda ter beschik king was gesteld voor het sportiefste elftal van de competitie seizoen 1959-'60. Genoemde commissie heeft de beker toegekend naar aanleiding van rapporten die werden ingediend door de diverse scheidsrechters wel ke de competitie hebben geleid. Voor Be Fair in zijn geheel wel een zeer eervolle onderscheiding, maar voor het desbetreffende elftal een prachtig succes; wat zeker net zoveel waard is als een kampioen schap. Misschien voor een vereni ging wiens naam „sportief" betekent, meer dan dat. Onze gelukwensen. V. A.V. „WADDINXVEEN" Waddinxveen Z verloor in een ma tig gespeelde wedstrijd met 3-1 van Haberswoudse Boys. Willen de Geel zwarten in de a.s. competitie een rol van betekenis gaan spelen dan moeten zij hun tempo verhogen. Waddinxveen Z2 speelde in Kamerik tegen het eer ste elftal van die naam 3-3, wat een goede prestatie was. Waddinxveen 2 verpletterde in een goed gespeelde wedstrijd Nieuwerkerk 3 met 8-1, ter wijl het derde tegen G.D.S. 3 ook een goed resultaat boekte nl. 3-3. Ledenvergadering vrijdag 9 septem ber a.s. bij van de Water aanvang 8.30 uur. Uw pools deze dag inleveren bij van de Water tussen 7 en 8.30 uur. Wedstrijden voor het weekeind: Koudekerk IWaddinxveen Z, 5 uur; Koudekerk 2Waddinxveen Z2, 3 uur; Gouderak 1Waddinxveen L, 2.30 uur; „W.S.E." WSE speelde een oefenwedstrijd te gen een Olympia-combinatie en ver loor in een aardige wedstrijd met 5-7. Olympia nam de leiding met een goed schot en maakte met een penalty 0-2. WSE zag weer kans om gelijk te ko men met twee goede kopballen. Nog voor de rust werd 2-4 voor Olympia vlak voor rust doelpunte WSE 3-4. Na de rust maakte WSE al gauw ge lijk en namen ze zelfs nog de leiding 5-4. Enkele minuten daarna maakte Olympia weer gelijk. Met een komisch doelpunt maakte de Gouwenaars 6-5; want toen de keeper van WSE een aanval had afgeslagen was z'n voetbal broekje afgezakt, en fatsoenshalve ging hij met zijn rug naar de spelers staan om op te halen, maar inmiddels zag de midvoor van Olympia zijn kans schoon 6-5. Na dat ze er nog 7-5 van maakte blies de scheidsrechter voor het einde. Zaterdagmiddag speelt WSE 1 om vier uur tegen Verheul om de wissel beker, welke door Verheul vorig jaar met 5-3 is gewonnen. Verheul die weer de beste kansen hoopt zal er toch 2 x 45 minuten voor moeten voetbal len, zou WSE er een gelijk spel uit kunnen halen, zou dat al mooi zijn. Tenslotte speelt WSE 2 om half drie aan de Sniepweg tegen een Groeneweg combinatie. Dit weekend draait de toto voor de tweede maal, vrijdagsavonds inleve ren bij de bekende adressen. Iedere dinsdagavond trainen, de tijden zijn jullie bekend!. lenstein 5; C. Hofman 7 17 18; A. H. Fase 9 26' 36; W. van Ringelenstein 10; N. Rupke 11; O. Spruit 12 16 46; D. Degenhard 13 19 38 39; A. Lam 14 42; W. van der Jagt 15 21 23 24 29; D. Heeren 20; J. Bosman 25 32 37; H. Metselaar 31 43 44; L. P. Hoogerdijk 33 45; H. van Dijk 35; J. Vermeren 40. L.R. „DE GOUWE RUITERS". De kampioenstreekwedstrijd van het Streekverband Gouda, werd op zaterdag 27 augustus te Alphen a.d. Rijn gehouden. De leden van de L.R. De Gouwe Ruiters hebben ook aan diverse wed strijden deelgenomen, en dit met veel succes. Met het viertal werd de derde prijs gewonnen. Mej. R. Lamens behaalde met het paard Sophilia in klasse B4 de le prijs, en werd tevens reserve kampioen. Mej. A. E. van der Breggen met Polina in BI, 2e prijs A. J. van der Breggen met Reina in BI, 3e Prils Schipper met Benno in BI, 4e prijs. DE PONNYCLUB. De leden van de ponnyclub van de L.R. „De Gouwe Ruiters" hebben te nen geven, maar dat ze ook al een be hoorlijk nummertje dressuur kunnen rijden, terwjji de afüelingsdressuur, zoals een achttal, ook al vlot gereden wordt, met het achttal behaalde zij 104 punten, daar de ponnyclub uit Ze venhuizen verstek liet gaan, was er van tevoren een bepaald aantal pun ten vastgesteld, hetwelk zij moesten halen om de eerste prijs te verdienen met de behaalde 104 punten, werd te vens de le prjjs gewonnen. Bravo meisjes en jongens De individuele dressuur werd ge wonnen door Kors Kroes; 2e prijs Dirk v. d. Eijk; 3e prijs Martien Ripping; 4e prijs Ineke Kroes; 5e prijs Jan Olie. Woensdag 31 aug. hebben de Gouwe Ruiters medewerking verleend aan de „Grand Gala op het Malieveld te Den Haag, dit ten bate van het Nationale Rheumafonds. Op zaterdag 10 sept. a.s. zal de Lit. De Gouwe Ruiters met paarden en ponny's deelnemen aan de Provinciale Kampioenschappen van Zuid-Holland en Noord Brabant, welke te Delft ge houden zullen worden. De ponnyclub zal op vrijdag 23 sept. a.s. nog een demonstratie geven op het Schuttersfeest te Leiden. SCHAAKVERENIGING „W.SV." De zomercompetitie is ten einde, doch een winnaar is nog niet 'bekend. W. den Boer heeft helaas niet kunnen voldoen aan de gestelde eis om mini maal 2/3 van het totaal aantal wed strijden te spelen en kon daardoor niet in de eindstand worden opgenomen. W. van Vuuren zou nu de beker ge wonnen hebben, ware het niet dat C. Alblas zijn sportieve plichten op emi nente wijze vervulde en van Vuuren zodanig tegenstand bood, dat na twee speelavonden de partij nog niet beslist is. C. Alblas staat zelfs op winst, maar omdat er uit te halen zal beslist niet meevallen. Mocht van Vuuren deze partij verliezen, dan heeft de Bot de beker gewonnen. De wintercompetitie hopen wij dit jaar eens op andere wij ze te verspelen. Deze en nog andere belangrijke punten worden a.s. maan dag op onze najaarsvergadering be sproken. Alle leden worden dringend verzocht aanwezig te zijn, terwijl voor niet-leden de deur nog steeds wijd open staat. W.S.V. „W.I.K." ORANJE JEUGDMARS. Voor de tweede maal werd woens dagavond jl. de Oranje Jeugdmars ge houden. Daar het weer niet meewerkte was de deelname ook minder dan verleden jaar, maar desondanks waren er toch ongeveer 300 deelnemers(sters). Het parcours ging ditmaal zoveel mogelijk buiten het centrum van Wad dinxveen. Medewerking verleende de St. Joris drumband' le Boskoop. Burgemeester C. A. van der Hooft reikte na afloop de prijzen uit en hoopte dat volgend jaar het school plein vol met deelnemers(sters) zou staan. Prijswinnaars waren 5 km: le prijs Oranjelaanschool met 200 pt (wisselbeker). 8 km: le prijs Geref. meisjesclub 420 pt. (wisselbeker). 2e prijs Gouwerak kers 415 pt. lauwertak. 12 km: le prijs T.O.O.S. met 451 pt. (wisselbeker). Zaterdag 27 aug. jl. om 1 uur is WAK. met de bus van Buitelaar ver trokken om deel te nemen aan een wandeltocht te Hilversum. Het weer was al prachtig toen het sein tot ver trek gegeven werd, dus de stemming zat er al gauw in. De eerste zijn om half 3 van start gegaan, dat waren maar 8 senioren op de 15 km., al gauw daarna startte de juniorengroep met 22 personen ook op de 15 km. en de adspiranten met 15 personen op de 10 km. Het parcours door de bossen, was in één woord prachtig. Ook de stu dio's en het mooie raadhuis van Hil versum was in het parcours verwerkt. Om 6 uur waren de W.I.K. wandelaars weer binnen en toen mocht de juni orengroep de eerste prijs (beker) met 62 punten in ontvangst nemen. Om half zeven werd in een uitste kende stemming de busreis weer aan gevangen. Het bestuur van W.I.K. deelt voor haar leden mede dat niet vrijdag 9, maar donderdag 8 september om 7 uur clubavond gehouden wordt, komt allen, want er moet worden besproken tijd en vertrek naar Oosterbeek. Komt allen tot donderdag 8 septem ber. P.V. ,DE ZWALUW". Wedvlucht vanaf Tilburg 61 km. Los 13 uur. Aankomst le duif 13 47 24; 18e duif 13 57 58; Uitslag: D. Boere 1 2 10 16; F. Abbema 3 4 13 18; W. Tamerus 5 12; P. Loendersloot 6 8; H. N. van Haren 7 11; A. J. van Rijn 9; L. W. Versluis 14 17; M. van Vliet 15. Het traditionele zwemfeest, dat de zwem- en poloclub de Gouwe elk jaar in het zwembad ter gelegenheid van de verjaardag van h.k.h. Prinses Wil- helmina organiseert, is zateragavond, mede door de grote belangstelling weer een succes geworden. Door de vlotte afwerking, heeft niemand zich op het feest behoeven te vervelen. Nadat de secretaris van de Gouwe, de heer A. P. de Graaff iedereen een gezellige avond had toegewenst, gaven de allerkleinste leerlingen van de bad- meester/zwemleraar de heer R. de Kaag een leuke zwemdemonstratie. Van de vijfentwintig deelnemers aan het sprietlopen, bleken er, uiteraard onder grote hilariteit, maar negen, in staat de 18 meter lange balk uit te lopen. Toen de tocht „op tijd" moest worden gelopen behaalde Tilly Bins de le prijs, Janny van Hofwegen de 2e en Elly de Haag de 3e prijs.. Elly de Haag kreeg eveneens de le prijs voor het orgineelste kostuum, Diny Hey de 2e prijs. Het nummer pop-op-duiken werd gewonnen door Arie Troost in 12 sec., 2e Nic. de Rooy in 14 sec. en 3a Henny van de Bosch in 14.2,10 sec. Ademloos werd gekeken toen de heer H. de Boer het presteerde om 38 meter onder water te zwemen. De dames die deelnamen aan het tonnetjevechten kregen de schrik van hun leven toen een krokodil met een wijd geopende bek het gevecht kwam verstoren. Gelukkig maar konden de verschrikte dames op tijd het water nog uitkomen. De Venitiaanse gondel met zangers bracht ook de handen op elkaar Het feest werd besloten met een daverend zeegevecht. Aan deze strijd nam zelfs een bemand vliegtuig deel. Het gevecht werd zelfs zo hevig, dat één der boten tot groot vermaak uit elkaar sprong en.de strijders te- water doken. Vliegtuig, oorlogsbodems en slagschepen werden tenslotte met bengaals vuur verbrand. Wij adviseren u gaarne als u nodig hebt. Onze sortering is werkelijk geweldig Zi eke nf o n d sl evera n c i er de zaa'x met de buitenklok Telefoon 2077 KERKDIENSTEN VAN A.S. ZONDAG Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur Ds. R. C. Cuperus, Rouveen Nederlands Hervormd Wljkgebouw. V.m. 9.30 uur Ds. C. A. Korevaar, Rotterdam Nam. 6.30 uur Ds. J. R. Cuperus Herv. Kring „Wet en Evangelie", Verenlgingsgbouw, Stationsstraat. V.m. 9.30 uur Ds. E. H. Kalkman V.m. 11 uur Zondagsschool. Nam. 7 uur Ds. J. Kruger, Paramaribo, Zendingsdienst Gereformeerde Kerk. V.m. 9.30 en nam. 6.30 uu Ds. Snoey. Rem. Gerei. Gemeente. V.m. 10 uur Ds. A. Hoff-Vissdher. Chr. Afgesch. Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. P. Verloop Woensdag 7 sept., nam. 7 uur Ds. A. P. Verloop Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158. Maandag 5 sept. nam. 7 uur Ds. M. A. Mieras, Krimpen a.d. IJssel. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Telefoon 2452 Missen: 's zondags 7 uur de vroeg mis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 8 uur. Elke vrijdag van de maand: 8 uur avondmis. Zaterdags en zondags om 7 uur Lof. Biechtgelegenheid zaterdag van 3-9 uur. Voor de ziekendag op 13 september, in het kader van het Jubileumjaar, kuntien zieken en thuiszittende zich opgeven bij mevr. van Stijn, Burgem. Trooststraat 10 of aan de pastorie. Jehovah's Getuigen. Zondag 6.30 uur Wachttorenstudie. Donderdag 7.30 uur Bedieningsschool. 8.30 uur Dienstvergadering. DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr. C. A. de Geus. P.V. „DE SPERWER" Wedvlucht vanaf Duffel 106i km. Los 7 40. Aankomst le duif 9 10 37; 45e duif 9 25 36. Uitslag: H. v. d. Willik j„+ 1 4 6 27 30 41; P. van Gelooven 2 8 Alphen aan den Rjjn laten zien, dat jongh 3 22; C. van Ringe- ze niet alleen een demonstratie kun 34, Jac. de Jongn o VERGADERING DAMVEREEN. „EXCELSIOR". In de gehouden ledenvergadering van de Damvereniging „Excelsior" werd tot secretaris gekozen de heer B. van Eijk en tot penningmeester de heer C. Kramp. Hierna volgde de prijsuitreiking. Als le prijs in de le klasse: T. Twigt; 2e prijs D. Jacobi; le prijs in de tweede klasse: J. de Heer; 2e prijs de Rijke. De heer i. Twigt kreeg de wisselbeker, terwijl de heer de Rijke een zilveren asbak ontving. Een medaille werd uitgereikt aan T. Twigt, N. van der Heijden en Aangiften van 26 tot 31 augustus. Geboren: Nicolaas Leonardus Theodo- rus, z.v. N. L. T. van Vliet en B. de Bruijn, Kerkstraat 7; Robert Nico, z.v. N. den Haan en T. J. G. van 't Slot, Kleikade la; Jan Willem, z.v. W. Hilgeman en M. Verhoef, Kerkstraat 23; Abraham Jacob Guillaumei, z.y. J. Schellingerhout en J. T. M. van der Weijden, Noordeinde lb; Pieter Daniël, z.v. D. Immerzeel en W. Tuitel, Lijsterbesstraat 55a; Ondertrouwd: J. A. Geers en A. P. H. van Zanten; B. Blanken en A. Zek- veld; J. H. Becker en P. van den Hoek J. D. Brak en H, A. Anker; Gehuwd: T. C. Brouwer en A. van Leeuwen; H. Boele en W. H. Hoger- vorst; GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: portemoimaie met inh.; ro de meisjesportemonnaie; ketting; zw- handschoen; kindertasje met inh.; rol dubbeltjes; herenfiets; speelgoedbeer. Verloren: fototoestel; poppekop; he renregenjas; 'blauw vestje; paspoort; donateurskaart; kinderportemonnaie; spatlap; stoplicht; knipperlicht; tri- plexfiguurt j esjongensblouses; rode portemonniaie. H. C. P. Geers sr., wegens het hoogste aantal punten in de competitie. Tot slot werd' een simultaan-wed- strijd gespeeld' door de heren Kramp DE LAATSTE LOODJES. Aanvankelijk lag het in de bedoelhig van Voorwaarts om de huis aan huis- kollekte deze week af te sluiten met een bezoek aan het Oranjekwartier. Door verschillende oorzaken was dit echter niet mogelijk, in verband met de te houden taptoe op 17 sept. a.s., waarvoor extra repetities moeten wor den gehouden, heeft het bestuur van Voorwaarts besloten om op maandag 19 september a.s. te koliekteren in de Oranjewijk. Wanneer de laatste lood jes, welke naar wfj hopen door de be woners van genoemde wijk gul geof ferd zullen worden, kan het beoogde doel worden bereikt. Wij wensen Voorwaarts d!an ook toe een succesvol einde van deze wel bijzonder goed geslaagde kollekte. SPAARBANKCIJFERS. Bij de spaarbank van de Coop. Boerenleenbank werd hi augustus in- UIT ONZE 1 WOONPLAATS gelegd 323.888,38 en opgenomen 222.073,35. Het laatste boekje was nr. 9632. diefstallen. Op vrijdag 26 augustus is een in woonster dezer gemeente aangehou den door de rijkspolitie dezer ge meente, wegens diefstal in het zeu- bedieningsbedrijf der N.V. Compi. Op 27 augustus werd er weer één aangehouden. NIEUW PAND N.V. VERBAKEL. Volgende week donderdag zal de officiële opening plaats hebben van de nieuw verbouwde textielzaak van de N.V. Verbakei, alhier. Burgemees ter C. A. van der Hooft zal de ope ning verrichten. We hopen volgende week op een en ander terug te komen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2