Meningen waren verdeeld over bouwverbod in Zuidplaspolder Gemeenteraad in zitting bijeen Verbetering Noordkade vergt bijna één miljoen Straatnamen Recreatiegebied Belangrijke kredieten Weekmarkt In de donderdagavond gehouden raadsvergadering is een zeer uitvoerig debat ontstaan over een op het laatste moment aan de agenda toege voegd punt. ter zake van een voorgenomen herziening van het uitbrei-, dingsplan in hoofdzaak voor het gebied in de Zuidplaspolder tussen de Sniepweg en de Bredeweg. Naar de voorzitter, burgemeester van der Hooft mededeelde was het aan het gemeentebestuur bekend geworden dat tuinders voornemens waren in dit gebied warenhuizen te gaan bouwen. Een dergelijke be bouwing in de onmiddellijke nabij heid van de Sniepweg acht het ge meentebestuur hoogst ongewenst. Reeds eerder werden pogingen in het werk gesteld de uit de Goudse agglomeratie verdreven tuinders behulpzaam te zijn, waartoe con tact werd opgenomen met verte genwoordigers van de landbouw organisaties. Van enige positieve medewerking van die zijde was echter tot nog niet gebleken. Om teleurstellingen voor adspirant tuinders, die nu reeds onderhande lingen blijken te voeren, te voor komen stelde het gemeentebestuur de raad voor te bepalen dat voor dit gebied een herziening van het uitbreidingsplan in voorbereiding is. Een dergelijk besluit maakt het n.l. mogelijk om ongewenste bebou wing te voorkomen. Van agrarische zijde kwam reeds aanstonds verzet. Mevr. Van der Torren daarbij gesteund door de heren Slob en Noordam, wilde dit punt aanhouden tot een volgende vergadering. Dit voorstel werd ech ter door de overige raadsleden ver worpen. Op verzoek van de heer Ververs schorste de voorzitter de vergadering om de fracties gele genheid te geven zich te beraden. Na de heropening sprak de heer Kooijman als zijn mening uit dat hij een herziening van het uitbrei dingsplan voor dit gehele gebied niet noodzakelijk achtte. Hij stelde voor het plan te herzien voor een strook van 500 meter. De heer Lips die er ook wel van overtuigd was dat hier het belang van de tuin ders op het spel stond, wilde een diepte nemen van 1500 meter tot aan de Zesde Tochtweg, zijnde on geveer de helft van het totale ge bied. Mevr. Van der Torren meen de dat de overheid zich met deze zaken niet moest bemoeien. Ook de heer Ververs schaarde zich aan de zijde van de agrarische belangen, evenals de heer Slob en de heer Noordam. Het betoog van de voorzitter dat het hier juist gaat om de belangen van de tuinders door met elkaar en met deskundigen deze zaak tot een goede oplossing te brengen, vermocht deze raadsleden niet te overtuigen. De voorzitter zei de raad nog toe dat alles in het werk gesteld zou worden om het plan in de oktober-vergadering ter tafel te brengen. Toen na een twee uur lange beraadslaging dit punt uit eindelijk in stemming werd ge bracht werd het voorstel van B. en W. met de kleinst mogelijke meerderheid aanvaard. Vele punten passeerden in deze ver gadering op vlotte wijze de hamer. Voor totaal werd aan geldleningen opgenomen voor een bedrag van i.056.000,zulks voor aflossing van kort lopende leningen en de vaste fi nanciering van kapitaalsuitgaven. Aan de onderwijzeres M. G. Trommelen en J. K. Radder werd op verzoek ont slag verleend. In hun plaats werden nieuwe leerkrachten benoemd. De he ren A. Both en W. Jongeneel werden benoemd tot ambtenaren van de bur gerlijke tand. Het voorstel tot het geven van straatnamen in de Oranjewij k vorm de uiteraard ook weer een geliefd punt van bespreking. Bezwaren ble ken te bestaan tegen enkele op el kaar gelijkende namen: zo werd de Willemstraat herdoopt in de Koning Willem-II straat. Een bedrag van 60.300,stelde de raad beschikbaar voor een grondige verbetering van het gymnastieklokaal van de openbare school aan de brug, terwijl voorts nog een bedrag van ruim 18.000 beschikbaar werd ge- gesteld o.m. voor de aanschaffing van nieuwe leerlingensets en bordstellin gen voor de beide openbare scholen. Zonder enige discussie voteerde de raad een krediet van bijna 1 miljoen gulden voor een aanzienlijke verbete ring en riolering van de Noordkade. De thans 4 meter brede weg zal na de uitvoering van dit werk een breedte hebben van 7.30 meter met trottoirs. De Alpherwetering zal tot de fabriek van Dobbelmann worden gedempt, terwijl enkele bochten zullen worden afgesneden. Ten behoeve van de uitvoering »an de plannen rond de plas 't Weegje be sloot de raad tot aankoop van 3.84.00 ha van de heer H. Snoek voor een bedrag van 38.000,^- inclusief alle schade. De advies-commissie voor de verde ling van woonruimte werd in deze vergadering voor het komende zit tingsjaar herbenoemd, waarbij de bur gemeester zijn waardering uitsprak voor het moeilijke werk van deze commissie. Bij de rondvraag roerde de heer Ververs nog eens het probleem week markt aan. Het bleek daarbij in de bedoeling van het gemeentebestuur te liggen dat de plannen voor de invoe ring van een weekmarkt omstreeks 1 mei 1961 zullen worden verwezenlijkt. De raad zal zich echter nog definitief over deze plannen moeten uitspreken. VERVOLG FEUILLETON van PAG, 4 Tot haar verrassing was Mark thuis. Terwijl ze zijn kleine blauwe wagen zag, kreeg ze een idee. Nog voor ze dit echter kon uitwerken, kreeg ze een tweede en grotere verrassing te door staan. Truus, de verloofde van Mark, was onverwachts op bezoek. Christa voelde zich verstijven. Nu zal je het hebben, dacht ze in. koppig verweer. Alle beschikbare manschappen zijn op geroepen Om mij over te halen naar ginds te vertrekken. Maar ik ga nog niet. Trouwens, dacht ze met enig hu mor, ik heb nu een baantje, dat ik niet in de srteek kan laten. Ik ben keet- en kindermeisje tegelijk. Met een trek van weerstand betrad ze de grote woonkeuken. Maar de vijandigheid week opmerkelijk snel snel uit haar ogen toen ze Truus zag. Deze stond onmiddellijk op en begroette Christa met een hartelijke gebaar. „Ha, daar heb je de vtouw des huizes," zei ze heel diplomatiek. Doch deze uitroep was het niet, wat Ghrista zo dadelijk voor haar innam. Het was veeleer de moederlijkheid en de zachtheid, die er van dit oudere meisje afstraalden. Alles was rond aan haar, tot zelfs haar kleine mopneusje toe. Hartelijkheid en een beetje moederlijke bezorgdheid was het enige, dat Christa nodig had. Ze was door de ontmoeting met Roel nog steeds uit haar evenwicht. Ze miste hgar zekerheid en ze bereidde zich voor op een zware innerlijke strijd, die nog werd verergerd door het ver driet om hun eiland en hun bezittin gen, waarvan ze gedwongen werd af scheid te nemen. Ze wilde haar ge moed verharden en ze dreigde haar vrouwelijke zachtheid te verliezen. Met Truus naast haar, was dat onmogelijk. Tegen haar zou je geen harde en cy nische woorden kunnen zeggen. Truus straalde vriendschap uit en meegevoel. Ze wilde zich blijkbaar niet opdringen, maar ze ston^ open voor iedere toe nadering. Christa voelde zich plotseling niet meer zo alleen staan. Met atoom snelheid had ze haar conclusie getrok ken. Met Truus zou ze alle problemen kunnen bespreken. Zonder verdere tegenstand gaf ze zich gewonnen en kuste Truus op beide wangen. Van de weeromstuit kreeg ze een krachtige omhelzing van haar broer, die zich plotseling van een zware last bevrijd zag. Hoe had hij tegen dit ogenblik opgezien en tegelijk op dit resultaat gehoopt. Maar Christa kennende, had hij er niet op durven rekenen. Nu zou zijn zuster niet langer eenzaam op het eiland behoeven achter te blijven. Even later bleek, dat hij wel iets te opti mistisch was geweest. Christa had een taak gezien de werkers in de omgeving van de boerderij van koffie te voor zien, zolang ze geen andere hulp kon den krijgen. Op dit afgelegen punt van het eiland von den velen het nog te stil. Dat zou na verloop van tijd heel anders worden. Mark zweeg verstomd. Hij kon zijn zuster met geen vier paarden bijhou den, mompelde hij daarna. De prakti sche Truus vroeg, hoe lang dit nog kon duren. Dat was moeilijk te voor spellen, meende Christa. Onder en boven de grond was het nog een heel bunkerdorpl Steeds zwaardere bun kers kwamen te voorschijn en moesten met springstof worden opgeblazen. Een groot gedeelte van het mooie na tuurreservaat ,De Beer' was al omge woeld en nog was het einde niet in zicht. Bovendien zou ze enige weken moeten besteden aan het inpakken van de inboedel. Terwijl Christa dat zei, dwaalde haar blik droevig over de meubels. Er was zoveel waaraan ze gehecht was. Op dat moment keek Truus uitnodigend naar Mark en deze begon wat aarzelend. Zeg Christa Truus en ik hebben besloten ons nieu we huis in de Noordoostpolder modern in te richten. Je weet, hoe alles in dat land nieuw en modern is. We weten wel, dat ook deze antieke meubelen zo te schikken zouden zijn, dat ze com bineren met de lijnen van het huis, maar jij hebt recht op de helft. Je hebt bovendien een bijzondere voor liefde voor dit alles hier en het is veel meer waard, als do inboedel compleet blijft.... Wat zou je er van denken, als we alles met vakkennis lieten op bergen. tot.tot je ze zelf nodig hebt? Christa lachte egp beetje ontroerd, maar ze kon toch niet nalaten, spot tend op te merken. Als deze meubels moeten wachten tot ik ga trouwen, kim je ze beklagen. Dan zien ze voor lopig geen daglicht. Ja, zei de kleine Lucie, die met gro te ogen en oren naar alles luisterde. Hij heeft haar wel gezoend, maar ze moet hem niet. Het gezelschap brak in een schater lach los, waarbij Lucie hevig verle gen in Christa's armen kroop. Nu was alle belangstelling voor haar. Christa ging niet in, op de spontane inlichtin gen door Lucie verstrekt. Mark en Truus waren te verstandig om op een verklaring aan te dringen. Uitbundig werd Lucie gefeliciteerd met de geboorte van haar zusje en broertje, maar tegelijk kwam er weer een nadenkende frons op het kinder tig met 't voorstel dat haar was ingeval met het voorstel dat haar was ingeval len bij het zien van Marks wagentje. Haar verzoek de auto te mogen heb ben, zodat ze samen met Lucie naar de tweeling kon gaan kijken, vond da delijk bijval. Het bleek nu, dat Truus speciaal was overgekomen naar de tewaterlating van het schip te kijken. (wordt vervolgd).

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 7