Waddinxveen sterker dan R.C.V. Be Fair en WSE herstelden zich SPORTFLITSEN UIT ONZE WOONPLAATS" Waddinxveen was aanzienlijk zwakker dan Progress: 0-4 Zaterdag: vliegerwedstrijd BABYDERn NIEUWS UIT ONZE WOONPLAATS De avonturen van Freddy Fox WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 2 VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1960 druk uw kind op het 'hart altijd dezelfde weg te nemen, zorg dat uw kind tijdig van huis gaat. Haast kan fataal worden, leer uw kind dat (bal) spelen op straat levensgevaarlijk is voor hem en voor anderen. druk uw kind op het hart, om bij het oversteken vooral óók goed te letten op verkeer dat van rechts kan komen als de weg links vrij is. Van 921 oversteek-ongelukken, waarvan kinderen in Duitsland 't slachtoffer werden, kwam in 313 gevallen de auto van links, in 608 gevallen van rechts. En tenslotte: geef zelf als ouders al tijd en overal aan uw kind en aan andermans kinderen een goed voor beeld. Verbond voor Veilig Verkeer. Waddinxveen heeft zaterdag geen twijfel laten bestaan over de vraag of zij in staat mocht worden geacht plaatsgenoot RCV terug te wijzen. De overtuigende 4-0 overwinning spreekt duidelijke taal. 't Gevolg is geweest dat de geel-zwarten samen met Spirit uit Ouderkerk aan de IJssel, de leiding hebben genomen en Verheul een flinke duikeling naar beneden maakte en dus nu voorlopig naar het tweede plan is verhuisd. Be Fair is blijkbaar ook niet van plan een ondergeschikte rol te gaan spelen, want het lastige Sportlust werd in een zeer goede wedstrijd met 3-1 geklopt. De heimelijke hoop dat Waddinxveen (zon) zich door een zege op Progress de leiding zou nemen is helaas niet bewaarheid geworden, want de Uni- leverploeg schoot met een niet mis te verstaan 4-0 overwinning alle hoop in flarden en stuurden onze plaatsgenoten hiermee gelijk terug naar de vierde plaats. WSE heeft gedaan wat verlangd werd en stuurde zonder pardon het bezoekende Bodegraven met lege handen naar huis. Waddinxveen heeft in Progress, de club van de Unilever, zijn meerdere moeten erkennen. De overwinning cUe de Rotterdammers behaalden is geen moment in gevaar geweest, daar zij de thuisclub in techniek en sneineid over trollen. Vooral midvoor Brands was een voortdurend gevaar voor de Waddinxveense achterhoede. Spil Mier kon geen vat op hem krijgen en met drie doelpunten verrichtte de Rotter damse aanvalsleider de hattrick. De eindstand was 0-4. Reeds na zeven minuten had Progress succes toen linksbuiten Dammers handig profiteer de van een fout van spil Mier en met een strak schot doelman van Vuuren geen schijn van kans gaf. Wel pro beerde Waddinxveen met uitvallen de verdediging der bezoekers te ver schalken, maar de binnenspelers Sin- teur en Kortlever speelden te peute rig om de trapvaste achterhoede te verontrusten. Na 25 minuten 'hadden de bezoekers weer succes toen een voorzet van Lammers onhoudbaar door midvoor de rust loste Lammers een onverwacht schot na een misser van Mier. doch de bal werd kundig door van Vuuren gestopt. Na de rust maak te van Vuuren een hard schot van Brands onschadelijk, eveneens na een fout van Mier. En na 25 minuten scoorde de Rotterdamse midvoor het mooiste doelpunt van de wedstrijd toen hij, achterover vallend, met een omhaal de bal achter van Vuuren plaatste; 0-3. Tegen het einde van het duel passeerde Brands Van Vuuren nogmaals, nu met een soloren. Be Fair heeft zich na de veertien dagen terug geleden nederlaag keurig hersteld door de lastige uitwedstrijd tegen de reserves van het Woerdense Sportlust met 3-1 te winnen. Van het begin af toonden de Wad- dinxveners zich de sterkeren. De Spotlustploeg waarin nogal wat oudjes opereren, kon geen vat krijgen op het snelle en afwisselende spel van hun gasten. Dit leidde al gauw tot een Waddinxveens overwicht, dat resul teerde in een fraai doelpunt van mid voor Breedijk; 0-1. Sportlust kenne lijk verrast door dit wapengekletter, probeerde het spel te verleggen. Zon der succes overigens, want het met drie invallers spelende Be Fair (voor Hilgers, Hertog en van Ooyen) gaf daarvoor geen gelegenheid. Integen deel. Uit een corner, haarscherp voorgeschoten door Posthuma, kopte Breedijk de bal in de Woerdense tou wen. Na de hervatting deed Be Fair het wat rustiger aan, waardoor Sport lust de nederlaag met aanvallend spel nog probeerde te ontlopen. Maar dit ging zo doorzichtig dat het Be Fair niet verontrustte. Een kwartier voor tijd verrichtte Breedijk de hattrick door zich met een opspuitbal van de arbiter keurig vrij te spelen. In de laatste minuut redde Sleur voor Sport lust nog de eer. WSE I stuurde Moordrecht 2 met een 5-1 nederlaag naar huis en ver diende de overwinning volkomen. Zo wel de voorhoede als achterhoede werkte hard aan de overwinning. Na tien minuten ongeveer nam WSE de leiding door Jaspers 1-0. Mét goede aanvallen van man tot man stichtte ze verwarring in de Moordrecht achter hoede en het was na twintig minuten toen van der Starre een schot loste en de keper van Moordrecht de bal door z'n handen liet glippen 2-0. Nog voor de rust maakte dezelfde speler 3-0 toen hij door de verdediging glip te en onhoudbaar doelpunte. Na de rust weer een WSE dat goed samen spel het zien wat ook na een kwar tier succes bracht en de stand 4-0 werd. Moordrecht dat vol bleef hou den zag haar werken beloond en door de Joode werd het 4-1. Even voor het einde zorgde van der Starre voor 5-1 toen hij vallende de bal in de touwen schoot. Een 25 tal zilveren bruiloft gasten, compleet met feestmuts, kwam de overwinning meevieren. Van deze plaats nog 25 jaar voor donateur de heer en mevrouw Verwoerd. In een sportief gespeelde wedstrijd heeft Waddinxveen Z zijn plaatsge noot RVC met een 4-0 nederlaag van het veld gestuurd. De geel-zwarten beschikken met de drie gebroeders Troost en de doelman Den Haan onge twijfeld over een sterke ploeg. Toch duurde het nog 25 minuten voordat Waddinxveen zijn veldover- wicht in een doelunt kon omzetten. Monster maakte dankbaar gebruik van een weifeling van de spil van RVC, van Welzenis. en het doelman Butter voor de eerste maal de bal uit het net halen. Linksbuiten Den Ouden zorgde nog voor rust voor nummer twee. Na de hervatting werd de ver dediging van Waddinxveen duchtig onder druk gezet, maar wat RVC ook probeerde, de defensie van Waddinx veen het geen steekje vallen. Wad dinxveen werkte zich onder die druk uit en na een goede combinatie op het middenveld scoorde linksbuiten Den Ouden het derde doelpunt. Vijf minuten later zorgde van Es voor het vierde doelpunt toen hij een terug springende bal onder doelman Butter doorschoot: 4-0. RVC zag een paar minuten voor het eindsignaal de hoop de eer te redden in hook opgaan, toen doelman Den Haan van Waddinxveen de bal van de schoen van de midden voor van RVC afplukte. Uitslagen zaterdagvoetbal: W'veen—RCV 4-0 Sportlust 2Be Fair 1-3 Be Fair 2Rijnstreek 2-5 RCV 2—Boskoop 1-4 Moerkapelle 2—Be Fair 3 1-0 Uitslagen zondagvoetbal: W'veenProgress 0-4 WSEMoordrecht 2 5-1 Nieuwerkerk 3W'veen 2 2-1 Ammerstol SV 4—WSE 2 8-4 W'veen 3GDS 3 3-1 le klas afd. Gouda Waddinxveen' 2 Spirit 2 2 Bodegraven 1 Sportlust 2 2 Be Fair 1 RCV Zwammerdam 3 Jod. Boys 2 Schoonhoven Zwervers 2 2 0 0 2 2 0 0 110 0 2 10 1 2 10 1 3 10 2 (10 2 3 10 2 3 10 2 10 0 1 4 7-0 4 6-3 2 4-1 2 8-8 2 4-6 2 6-7 2 11-12 2 3-8 2 6-8 0 1-3 Standen: 4e klas E: Progress 3 3 0 0 6 12-1- Tediro 2 2 0 0 4 11-5 Hillegersberg 2 2 0 0 4 5-0 Waddinxveen 3 2 0 1 4 3-5 Dirksland 3 1113 7-13 't Noorden 3 1113 5-8 Oudewater 3 1 0 2 2 8-2 SFC 2 0 111 3-5 Boskoop 3 0 12 1 8-14 NRC 1 0 0 1 0 2-6 SV DPW 3 0 0 3 0 2-7 Be Fair gaat zich zaterdag bü de kop groep voegen door een zege op Schoonhoven. RCV krijgt handen vol werk om Spirit in bedwang te hou den; of de carrosseriebouwers daar in zullen slagen is nog een open vraag. De zaterdagvoetballers van Waddinx veen maken korte metten met Zwer vers ter versteviging van hun positie. Weinig hoop hebben we voor WSE dat koploper RVC op de thee krflgt, maar we kunnen ons vergissen. Programma voor a.s. zaterdag: Be FairSchoonhoven. 430 uur RCV—Spirit 2. 4.30 uur Zwervers—W'veen, 4 uur MoerkapelleBe Fair 2, 4 uur Wveen 2—RCV 2, 4.30 uur. Programma zondagvoetbal: WSE—RVC. 2.30 uur Nieuwerkerk 4WSE 2. 12 uur Moordrecht 4W'veen 3, 11.30 u. „W.S.E." WSE 2 moest met 8-4 de punten in Ammerstol laten nadat ze tweemaal voor hadden gestaan moesten ze de winst achterlaten, vooral de laatste twintig minuten ging het in de ver dediging niet te best meer en moesten ze capituleren. WSE b kreeg haar eer ste nederlaag te incasseren, namelijk met 4-3. Na tien minuten had WSE al een 3-0 voorsprong maar dat was schijnbaar een te grote weelde, er werd gedacht aan een zacht eitje, maar het werd een goede les, om een volgende keer te blijven werken. WSE proefde ook het zoet der overwinning, door Nieuwerkerk met 3-2 te kloppen. SCHAAKVERENIGING „W.SV." De onderlinge competitie werd voort gezet met de partijen uit de 2e ronde. De uitslagen waren: Groep I van VuurenBroer afgebr. Latenstein—Tol 0-1 van der StarreJ. van Oort 1-0 VerstoepVerbree 1-0 Groep II van de HoekAlblas 0-1 DoornheinKleyweg 1-0 KerverW. van Oort 0-1 Groep Hl Kaaijensteijn—Nieuwets 1-0 van de Berg—Hejj 0-1 DerksenAdriaansen 1-0 VisseSchoenmaker 1-0 Maandag 3 oktober a.s. is er geen clubavond, dit i.v.m. verbouwing van het verenigingsgebouw. Maandag 10 oktober a.s. wordt dan de 3e ronde gespeeld. DAMVERENIGING EXCELSIOR Ook de derde wedstrijd heeft Excel sior in winst omgezet. Woensdagavond werd Schoonhoven het kind van de rekening. Onze plaatsgenoten wonnen met 13-7. De gespecificeerde uitslagen zijn: T. Twigt—D. Veer 0-2 F. JacobiB. de Hoop 1-1 A. BlonkN. W. Veer 1-1 A. BlomC. van Oostrom 2-0 C. KrampA. Mesker 2-0 D. ZwanenburgC. Slootjes 2-0 C. BlonkM. Droog 2-0 A N. LittooijRGr Egmond 2-0 G. Heeren—J. Schiïdt 0-2 H. TroostW. v.d. Horst 1-1 13-7 3e ronde der onderlinge competitie: A. Compeer—J. de Heer 0-2 A. RietveldW. v.d. Heijden 1-1 J. DoornheinA. Zwanenburg 1-1 A. Flier—D. de Gelder 0-2 C. Stolker—B. van Eijk 0-2 H. Geers srJ. L. de Rijke 0-2 P. de JoodeJ. Hoogerbrug 2-0 H. BoeleH. Geers jr 2-0 D. la GrandS. den Ouden 2-0 W.S.V. „W.I.K." Zaterdag 1 oktober a.s. gaan wij, jon gens en meisjes weer op pad. dit keer gaan wij naar Den Haag. Zoals jullie weten wordt daar elk jaar een Rode Kruismars gehouden, ten bate van de wederopbouw Rode Kruisziekenhuis. Dit jaar is het de 14e Rode Kruis mars en als deze mars teneinde is, hoopt het Rode Kruis het ziekenhuis bij elkaar te hebben, dan is het nieu we ziekenhuis alleen tot stand geko men door de wandelaar(sters). Daar om gaan ook wij WIK daarheen om zo een steentje "bij te dragen voor het goede doel. Voor deze mars zijn al 2 groepen ingeschreven, één op de 10 km en één op de 15 km. Zij die zich nog niet voor deze mars hebben opgegeven, kunnen dit nog doen op vrijdagavond 30 september, want dan is er weer club om 7 uur. De bus gaat om half 2 bij garage Buitelaar vandaan, dan gaat deze eerst naar Boskoop en dan zijn we om kwart voor twee big de hefbrug, vandaar naar Den Haag. Wees allen op tijd dan kunnen wij nog op tijd in Den Haag zijn, dus tot zaterdag Tot een van de traditionele dingen in Waddinxveen behoort het houden van een vliegerwedstrijd, maar ook is het de gewoonte dat deze wedstrijd een week uitgesteld moet worden wegens het verstek dat de wind laat gaan. Zo ook verschenen zaterdag. De hele week was er een leuk windje om te vliegeren, maar uitgesproken op de dag van de wedstrijd was het bladstil. Maar daarom niet getreurd, a.s. zaterdag zullen wij hopen is er vol doende wind om de wedstrijd door te laten gaan. Velen waren wederom naar de Puttepolder gekomen met of zonder vlieger, ook waren velen bij voorbaat al niet gekomen omdat er toch geen wind was. Wij rekenen a.s. zaterdag op een groot aantal deelne mers, gezien het aantal prijzen die beschikbaar worden gesteld, 'kunnen er niet te veel deelnemers aan deze echte Waddinxveense wedstrijd mee doen. en daarnaast is er voor ieder kind een Flexa ballon, beschikbaar gesteld door de Fa Kloet. Het comité verzoekt echter wel op de volgende punten te letten Inschrijven tussen 2 en 3 uur. De wedstrijd is op het terrein in de Puttepolder naast de riooizuiveringsinstallatie. De vlie gers worden eerst op de grond ge keurd, en daarna in de lucht, door de jury. Het comité alleen beslist wie de grootste vlieger heeft, ook de be- drijisvliegers. Laten de groten zoveel mogelijk de kinderen heipen met het oplaten van de vliegers. Als een ieder zich zoveel mogelijk aan deze punten wil houden en als er WIND is. kan het niet anders of het zal een gezellige middag worden voor de Waddinxveense jeugd en de ouders. Tot zaterdagmiddag 2 uur in de Put tepolder. Het Comité, MAANDAG 3 OKTOBER DE 65ste FEESTVIERING LEIDEN S ONTZET. Een optocht van ruim 3 km. zal door de straten trekken. Het feestprogramma in bijzonder aantrekkelijk kleed gestoken is weer verschenen en het bestuur van de 3- oktobervereniging heeft in een pers conferentie nog uitvoerige inlichtin gen verstrekt over deze 3 oktober feestviering, die vrijdagavond al wordt ingezet met een zanguitvoering door de chr. zangver. Ex Animo in de Pie terskerk (8 uur n.m.) Medewerking verlenen David Hollestelle, bas bari ton en Adriaan Blankenstein, orgel, alsmede het gemengd- en kinderkoor Ex Animo, een en ander onder alge hele leiding van Herman de Wolff. Zaterdag 1 oktober om half acht n.m. een grote taptoe waaraan 9 muziek korpsen medewerken. Tevens vindt kranslegging plaats bij het standbeeld van P. A. v. d. Werf. Het Lunapark is die dag open van 8-12 urn: en zal meer dan 100 attrac ties bieden w.o. de achtbaan. De feestviering op 3 oktober wordt in gezet met een reveille vanaf het bor des van 'het stadhuis (7 uur) waarna uitdeling volgt van haring en witte brood (10.326 broden en 16.500 harin gen). Om 8 uur koraalmuziek in het Van der Werfpark met muzikale bege leiding door 22 koperblazers van Con cordia. Van 8-10 uur volgt dan een militaire mars en défilé door onder delen van de Koninklijke Marine, - Landmacht en Luchtmacht, w.o. de 929ste afd. Lichte Luchtdoelartillerie met medewerking van Pro Patria en de Marinekapel der Koninklijke Ma rine. Het défilé vindt plaats voor het bordes van het stadhuis en vangt pre cies 930 uur aan. Om 8.30 uur vindt ook nog de ontvangst plaats van het Harmonie-orkest van de N.V. Konin klijke Sajet- en Vljfschacht fabriek vil. Wed. D. S. van Schuppen en Zoon welke de grote optocht komt opluiste- ten, maar in de morgenuren nog een spectaculaire muzikale excersitie zal houden. In de morgenuren (8.30-10.30 uur) worden op de Doezastraat be hendigheidswedstrijden voor scooters en athletiekwedstrjjden gehouden. De jeugd wordt ook niet vergeten en zo valt er eveneens in de morgenuren in Kooilaan, 5 Meiplein of Einde Vondel laan te genieten van het optreden vein een poppenspel, gebracht door Onder waters Theater Miniatuur. Tenslotte vermelden we nog de kerkdienst in de Pieterskerk, waar ds D. J. Vossers zal voorgaan. Om 1 uur start dan de grote reclameoptocht onder het motto: Het domein van de vrouw en de deel nemers aan deze optocht dingen mee naar prachtige prijzen door het be stuur van de 3 oktobervereniging be schikbaar gesteld. En 's avonds is er een feestvoorstelling in de stadsgehoor zaal, in een ongetwijfeld weer uitver kocht huis. Om 11 uur precies dan tot slot het gigantische vuurwerk wat naast de grote optocht, steeds weer een hoogtepunt vormt in de feestvie ring. Yoof hef E ®re Baby-huidje KOLLEKTE E.II.B.O. De in deze gemeente gehouden kol- lekte ten bate van de afd. Waddinx veen der Kon. Ned. Ver. E-HH.O. heeft opgebracht 551,60. Een woord van dank aan allen die hun gave heb- gen gebracht aan deze zeer nuttige instelling. PUZZELRIT JEUGDNATUURWACIIT Zaterdagmiddag houdt de Jeugdna- tuurwacht een grote puzzelrit. Alle jeugdnatuurwachters, die zich hier voor opgegeven hebben, worden om kwart voor twee bij de Theo Thrjs- senschool verwacht. Het is de bedoeling, dat niet alleen de weg gezocht moet worden, maar er zijn ook een 20 tal vragen inge last. Het zal dus uitkijken worden. Daardoor zal er echter de volle na druk vallen op het natuurschoon in Waddinxveen en omgeving. En dat is toch ook de bedoeling van de Jeugd- natuurwacht. Om 5 uur zal de bur gemeester de prijzen uitreiken en wel in Randenburg. De groep die de beste prestaties levert, gaat voor rekening van de Jeugdnatuurwacht in de herfst vakantie een dag naar de bossen! Geen kleine beloning dus! De verdere plannen van de Jeugdna tuurwacht zijn: 12 oktober: Installatie nieuwe leden. 27 oktober: per autobus naar de bos sen. 28 en 29 oktober: Grote herfstten- toonstelling. 10 november: Jeugdnatuurwachtavond met medewerking van de heer C. H. Voorhoeve, directeur der Stichting en de heer Faassen, groot vogelkenner te Voorhoeve met prachtige vogelfilms. VERBETERING IN DIENSTREGELING NED. SPOORWEGEN. In de winterdienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen, die op 2 oktober ingaat, komen in het baanvak Alphen a.d. Rfjn-Boskoop-Gouda eni ge belangrijke verbeteringen tot stand. Ten gerieve van de reizigers uit Bos koop en Waddinxveen zal (alleen op werkdagen) des morgens een trein rijden die om zeven uur uit Alphen vertrekt, om 7.08 uur Boskoop, om 7.16 uit Waddinxveen, en om 7.25 uur in Gouda aankomt. Met deze trein heeft men in Gouda direct aansluiting op de treinen naar Rotterdam, Den Haag en Utrecht. Voorts gaat de trein van 23.26 uit Gouda en van 23.55 uit Alphen a.d. Rijn, die tot dusver alleen op zon- en feestdagen loopt, voortaan dagelijks rijden. VERBETERING. In de advertentie „overname Schil dersbedrijf N. L. Overvliet", is de naam foutief geplaatst. De naam moet zijn: Schildersbedrijf van Genderen. TAPTOE TE GOUDA. Maandag had te Gouda een taptoe plaats, waaraan werd medegewerkt door de muziekcorpsen „Per Aspera" te Gouda, „Concordia" en Voor waarts", benevens Onvermoeid Voor uit en het Gereformeerd Kerkkoor. Deze taptoe is alleszins geslaagd, zie maar wat de Goudse Crt er van schrijft: Een pluim voor de opzet, een pluim ook voor de muzikale uitvoering. Voorwaarts. Concordia en Per Aspera hebben onder leiding van dirigent P. C. van Uffelen voortreffelijk geblazen. Marsen, roffels en fanfares kwamen er pittig uit, nummers als Judex en Nimrod konden een voor klank ge voelig hart in vuur en vlam zetten. Het Gereformeerd Kerkkoor uit Gou da en het koor Onvermoeid Vooruit uit Waddinxveen zorgden samen voor een prettige afwisseling in het pro- (Zie vervolg pagina 3) 3. En niet alleen meester Ooievaar gaat dan weg. Een heleboel van Fred's vriendjes gaan met meester mee naar het Zuiden, zoals Kras Kraai en nog heel veel anderen. En dan zijn er nog veel vrienden, die 's winters gaan slapen, de hele winter. Steven Stekel, de egel bijvoor beeld. en Dirk Das. En zijn beste vriend, Dikkie Does, logeerde bij een oom en een paar an- dere vrienden waren ook uit logeren. Zodat Freddy Fox dus zonder vriend jes was. Nu ja, helemaal zonder na tuurlijk niet er waren nog wel jon gens, zoals Kareltje Wezel en zijn neef Rienus Vos. maar daar geelde Freddy niet vaak mee, want die wa ren niet eerlijk en daar moest Freddy niets van hebben. Als Freddy zag. dat hij kwaad was, dan kon je hem beter uit de weg blijven, dan liep zelfs Bertus Bul, de sterkste van al de jongens een straatje om. 4. In de verte kwam iemand aan. Een man met een zwarte pet op een zwart pak. Het was de postbode. De grote, zwarte tas met brieven droeg hij op zijn rug. Freddy zag hem pas, toen hg al dichtbij hem was. En de postbode bemerkte Freddy eerst, toen Freddy beleefd dag Bazend zei, want zo heette de postbode: Barend Brief. Ha, dag Freddy zei Barend, aan het wandelen? Zo alleen? Ja, antwoordde Freddy, ik heb va kantie en ik verveel me een beetje. Zo, verveel jij je. Wacht, ik geloof dat ik een briefje heb. En Barend deed een greep in z n tas en na enig zoeken haalde hij er wer kelijk een brief uit, waarop Freddys naam stond. Een brief met een heel gekke post zegel. Een postzegel met een ijsbeer er op. (Wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2