B Be Fair bleek uiteindelijk toch sterker dan Waddinxveen: 2—3 M. HEEMSKERK Gezondheid „SPORTFLITSEN VIT ONZE Waddinxveen krijgt het zaterdag weer moeilijk. Bodegraven favoriet Zet niet doof! 'J ROUWER rabYPISM De avonturen van Freddy Fox HET STOOKSEIZOEN BEGINT WEER WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 2 VRIJDAG 14 OKTOBER I960. (Van onze sportmedewerker) Hoewel wij de kracht van Be Fair niet hebben willen onderschatten, moeten we toch eerlijk bekennen dat we de verrassende overwinning op plaatsgenoot Waddinxveen eigenlijk tot een onmogelijkheid hebben ge houden. Hierbij komt nog - en dat zullen de vele bezoekers van deze in prettige sfeer gespeelde wedstrijd met ons eens zijn - dat Be Fair deze zege volkomen Verdiend heeft. Het enorme anthousiasme waarmee de wit-zwarten hun tanden in de reputatie van W'veen hebben gezet en niet alleen dat, maar ook het vertoonde spel was ontegenzeglijk beter, heeft geleid tot de onttroning van de Noordeindebewoners. W'veen is hierdoor volkomen van de kook geraakt en heeft geen kans gezien (gekregen om hun plaatsgenoten terug te wijzen. Uiteraard zijn er verscheidene lachende derden, want RCV gaf met een 11-3 monsteroverwinning op Sportlust te kennen dat zij geen genoegen met een ondergeschikte rol zal nemen en kwam in puntental op gelijke hoogte met haar twee plaatsgenoten. Bode graven heeft de leiding van W'veen overgenomen en ook de reserves van Jod. Boys hebben kans gezien om zich in de kopgroep te nestelen. Er is zodoende wel een enorm gedrang om de top ontstaan. W'veen (zon.) heeft zich op de vierde plaats kunnen handhaven door op SFC een gelijkspel te bevechten en blijft zodoende in de running. WSE kan tot nog toe maar heel slecht uit de verf kom; ook nu weer werd een gevoelig verlies gele den tegen Nic. Boys. Met 4—2 trokken onze plaatsgenoten aan het kortste eind. Hopelijk kunnen we nu wat betere geluiden over WSE gaan geven. De grote strijd tussen de beide plaatselijke rivalen, is zoals reeds gezegd, in een verdiende overwin ning voor Be Fair geëindigd: 33. Direkt na het begin bleek, dat Be Fair haar huid zo duur mogelijk zou verkopen, want met fris en open spel bracht zij de anders zo "stevige Waddinxveense verdediging zo nu en dan tot wanhoop. Toch nam Waddinxveen de leiding. Na een kwartier lanceerde rechtsbui ten Van Es een voorzet en de naar voren stormende Smith joeg de bal onhoudbaar langs doelman Zalm in het net: 10. Vijf minuten later was het alweer gelijk toen één der gebroeders Troost bij een scrimage de bal in eigen doel schoot. Met de ze stand werd gerust. Na de her vatting had Waddinxveen weer het eerst succes. Weer was het Smith die een nu door middenvoor Mon ster afgegeven voorzet in een doel punt omzette: 21. Lang duurde de vreugde echter niet, want Breedijk, de aanvalsleider van Be Fair, pikte de bal in het middenveld op en maakte handig gebruik van een on juiste opstelling van doelman Den Haan: 22. Fel werd er om het winnende coal gestreden. Drie mi nuten voor het einde zag Be Fair haar harde werken beloond. Een strafschop werd door Breedijk kei hard langs doelman Den Haan ge jaagd, hetgeen 23 betekende. Bij na zou het nog 24 geworden zijn als Breedijk niet ten val zou zijn gebracht, maar de voortreffelijk leidende arbiter Van Berkel blies inmiddels voor het einde. In een goed gespeelde wedstrijd is het W'veen (zon.) gelukt een ge lijkspel (22) tegen S.F.C. te be reiken. Het was jammer voor de geel-zwarten, dat hun doelman in het begin de fout maakte een doel- schop voor de voeten van de mid denvoor van S.F.C. te plaatsen, die deze opgelegde kans in een doel punt omzette. Wel werd het leer nog op de doellijn door Van Vuur en gestopt, maar de toestormende linksbinnen van de gastheren zorg de voor de afwerking en liet het eerste doelpunt aantekenen. Wad dinxveen bleek hier echter niet door ontmoedigd en trok fel ten aanval. De S.F.C.-achterhoede gaf geen krimp en met spil Verdam aan het hoofd, konden de gastheren alle aanvallen de baas. Ook het W'veen defensieblok bleek hecht, zodat voor de rust geen verandering in de stand kwam. Na de hervatting trok W'veen direct ten aanval. Dit re sulteerde in de twaalfde minuut in een doelpunt. Een achterspeler van S.F.C. kon de bal niet voldoende wegwerken en linksbinnen Scheur water knalde laag en hard langs doelman Jung de gelijkmaker in de touwen. W'veen nam even later zelfs de leiding toen middenvoor Schouten, na zwaar te zijn gehin derd door twee spelers van S.F.C. een voorzet van Quist feilloos af werkte: 12. S.F.C. herstelde zich enigzins en kwam langzamerhand weer tot gevaarlijke aanvallen. Schell zorgde voor de gelijkmaker door een voorzet van Offerman de bal met een fraaie kopstoot in de touwen te deponeren: 22. Beide Dorpsstraat 33 - Telefoon 2218 partijen mogen met deze uitslag tevreden zijn. In een harde en slechte wed strijd moest WSE de punten in Nieuwveen laten. De gastheren speelden met lange trappen uit de verdediging om hun voorhoede aan het werk te zetten, waar overigens toch wel gevaar in zat. Een tweetal corners stichtte wel wat verwarring in de WSE-achterhoede maar toch bracht het voor Nic. Boys geen succes. Na deze benauwde ogen blikken kwam WSE ook wat meer tot de aanval en het was in de 10e min. dat Jaspers in de uiter ste hoek inschoot: 0—1. Nic. Boys zag kans om tien minuten voor rust gelijk te komen door Lenting 11. Na de hervatting was de wedstrijd niet veel beter dan de eerste helft. WSE kwam met haar te korte spel niet door de fors spelende Nic. Boys achterhoede heen. Na vijftien minuten hadden de gastheren suc ces toen wederom Lenting doel puntte: 21. Gevaarlijke momen ten voor het Nic. Boys doel waren er wel maar doelpunten bleven he laas uit voor WSE. Wel had Nic. Boys weer succes door een onhoud baar schot 31. WSE kwam nog tot 32 toen Van Stein hoog in de hoek schoot. Even voor het einde viel de beslissing toen Lenting 42 liet aantekenen. Keeper Berkestein hield verder zijn doel schoon. Uitslagen zaterdagvoetbal: W'veen-Be Fair 23 Sportlust 2-RCV 3—11 RCV 2-Zwammerdam 3 63 W'veen 2-Boskoop uitgest. Uitslagen zondagvoetbal: RCF-W'veen 2—2 Nic. Boys 2- WSE 4—2 W'veen 2-Woerden 4 WSE 2-Moordrecht 4 1—4 Stand le klas afdeling Gouda: Bodegraven 3 3 0 0 6 112 Waddinxveen 4 3 0 1 6 153 Be Fair 43016 11—10 RCV 53026 23—10 Jod. Boys 2 5 3 0 2 6 8—11 Spirit 2 32014 6—8 Schoonhoven 4 1 0 3 2 813 Sportlust 2 4 1 0 3 2 1125 Zwammerdam 4 1 0 3 2 813 Zwervers 3 0 0 3 0 413 Stand 4e klas E K.N.V.B.: Progress 4 4 0 0 8 161 Tediro 32105 115 3 2 1 0 5 6—1 4 2 1 1 5 5—7 3 1113 7—17 4 1 1 2 3 8—12 4 112 3 1415 7—17 5—7 Programma Juniorencompetitie: W'veen-Spirit 3.30 u Be Fair bl-Nieuwerkerk bl 2.15 u. Gouda b4-Be Fair b2 2.15 u. Zwervers bl-WSE bl 2.15 u. Moordrecht cl-Be Fair cl 3.30 WSE cl-W'veen cl 2 u. Een opkomende pijn, gevatte kou of griep zet niet door bij tijdig gebruik van de veelzijdig samengestelde Sanaplrin (Mijnhard:) Koker90en 60 ct „W.S.E." Ook WSE 2 kon geen winst halen uit de wedstrijd tegen Moordrcht en verloor met 41. De rust die zij a.s. zondag hebben zal hen mis schien goed doen, en dan volgende week maar proberen winst te be halen. WSE b behaalde een krappe 32 zege op Be Fair b, de keeper van WSE bevocht in de laatste mi nuten de kleine overwinning. De c-junioren hadden ook succes van hun verre reis naar Capelle aan den IJssel, ook al was dan de overwin ning maar heel klein: 10. WSE ontvangt Esto en WSE heeft, zoals reeds gezegd, rust. WSE b gaat naar Zwervers en WSE c speelt tegen W'veen c. Donderdag avond 20 oktober a.s. is er een con tactavond voor leden en donateurs om 8 uur in het verenigingsgebouw aan de Burgm. Trooststraat. Van avond kan U de de tototformulie- ren weer inleveren aan de bekende adressen. SCHAAKVERENIGING „W.SV." Maandag j.l. werd de derde ronde van de onderlinge competitie ge speeld. De uitslagen waren: Groep I Versluis-Broer 01 Verstoep-Van der Starre 01 Groep II W. van Oort-Doornhein 10 Kleyweg-Schildt 10 Perdijk-Kerver 10 Brouwer-Van den Hoek 10 Groep m Coelers-Kraayenstein 01 Visse-Nieuwets 01 Schoenmaker-Van de Berg 01 Adriaansen-Heij 01 Van Os-Derksen 01 Hedenavond, 14 oktober, wordt de eerste uitwedstrijd voor de compe titie gespeeld van de Nieuwe Rot terdamse Schaakbond in de 1ste klasse, tegen de kampioen van vo rig jaar Capelle I, waartegen onze plaatsgenoten haar uiterste best zul len moeten doen om daar winst te kunnen behalen. W.Z.C. ,DE GOUWE" Het 1ste herenzevental dat naast de kringcompetitie oök deel neemt aan de centrale wintercompetitie van de KNZB heeft de volgende indeling ge kregen: PSV uit Eindhoven; Merwede uit Dordrecht; ZPB uit Barendrecht; Sleutelstad' uit Leiden; en Zian II uit 's Gravenhage. Van hieruit zullen wij naar gelang onze plaats in deze afde ling (wat wel gezien de sterkte bij de onderste plaats dan bij de bovenste plaats zal zijn) over gaan naar de 2e of de 3e ronde van de bekercompetitie. Uitslagen: GouweSZ PC (meisjes) 2-1 Gouwe—SZ PC (jongens) 0-2 Gouwe IDonk I (heren) 3-2 Geen grote overwinning van Gouwe I maar net met de hakken over de sloot hier blijkt maar weer eens uit dat i :di Heet 9/i aCle. qazde. lieAztMeduufflaAen in Waddinxveen alleen Herencostuums Regenjassen Sportcolberts Pantalons een wedstrijd tegen Donk voor Gou we altijd een moeilijke opgave blijft. Programma dinsdag 18 okt. a.s.: GouweDonk (Meisjes) Gouwe 4Boskoop I '(héren) en voor de centrale wintercompetitie: Zian IIGouwe I (heren) W.S.V. „W.I.K." Leden van WIK vrijdagavond 14 ok tober om 7 uur is er weer club, ook nieuwe leden hartelijk welkom? Woensdagavond 19 oktober a.s. wordt in Hotel de Unie een vergadering ge houden voor de ouders van onze ad- spiranten en juniorenleden, deze ver gadering begint om 8 uur. U komt toch ook? Het is een belangrijke ver gadering. voor Baby en kennis voor Moeder, dit alles in een BABYSET 7. Opgetogen keek Freddy zijn moeder aan, toen hij de brief had voorgelezen; maar zij keek erg be denkelijk. Ik mag toch, hè moeder /roeg Freddy. Daar moet ik eerst met vader over praten hoor, ant woordde moeder Fox. Ik vind het nogal erg ver en je bent toch nog veel te klein om alleen zo'n verre reis te maken. Vader vindt het vast wel goed, meende Freddy. Hij heeft vroeger toch ook grote reizen gemaakt en toen waren er nog geen treinen en stoomboten. We zullen wel eens afwachten, wat vader ervan zegt, zei moeder en daarmee werd er voorlopig niet meer over gepraat, maar beiden dachten er zoveel temeer aan en vooral Freddy wachtte vol spanning op de komst van zijn vader. Hij kon geen ogenblik rustig zitten en liep maar steeds zenuwachtig heen en weer. 8. Nog nooit had het zo lang ge duurd, vond Freddy, voordat vader thuiskwam. Opeens bleef hij staan voor de kalender. 29 september Dat was morgen al Dan zou hij dus al vertrekkenZou hij alles voor de tijd nog wel klaar kunnen krijgen Ook moeder schrok, toen Freddy het vertelde. Als hij weg ging had ze nog maar een halve dag, om alles klaar te maken. Eindelijk kwam vader Fox thuis. Onmiddellijk overviel Freddy hem met zijn verzoek of hij uit logeren mocht naar neef Rein in Vriesland. Toen Freddy alles had verteld, van Barend, de brief en tenslotte de brief had voorgelezen, vond Vader tot grote schrik van moeder, direkt goed, dat Freddy alleen op reis zou gaan. Hij is oud genoeg en kan er heel wat van leren, zei vader. (Wordt vervolgd.) Hillegersberg ÏVaddinxveen 't Noorden Oudewater Boskoop Dirksland 4 112 3 SFC 30212 SV DPW 4 0 13 1 3—8 NRC 20020 3—12 We zijn benieuwd hoe W'veen het zaterdag tegen Bodegraven zal kla ren. Er zal absoluut gewonnen moe ten worden, want anders is terug gang naar het midden van de rang lijst verzekerd. Of Bodegraven zich in eigen zal laten overmeesteren is echter nog lang niet zeker. Be Fair speelt zich zaterdag naar de tweede plaats door Zwammerdam te klop pen. RCV blijft de leiders ook dicht op de hielen door bij Schoonhoven de volle winst op te eisen. W'veen (zon.) krijgt 't Noorden op de thee en kan ook nu weer tot een gelijk spel bevechten. WSE speelt ook een thuiswedstrijd en zal om niet te veel in de gevaren-zóne te geraken tot beter resultaat moeten komen dan de laatste weken; maar of Esto voor herstel-slachtoffer zal willen fungeren, is zeer twijfelachtig. Programma voor a.s. zaterdag: Be Fair-Zwammerdam 3.30 u. Schoonhoven-RCV 3.30 u. Bodegraven-W'veen 3.30 u. RCV 2-Bergambacht 3.30 u. Zwammerdam 2-Be Fair 2 3.30 u Programma voor a.s. zondag: W'veen-'t Noorden WSE-Esto 4 u. Bodegraven 2-W'veen 2 12 u. W'veen 3-Groeneweg 3 12 u. DE WINTER staat weer voor de deur en het huishoudboekje zal weer Dnder „uitgaven'' een flink bedrag te zien geven voor brandstof. We we ten het allemaal, stoken kost, vooral tegenwoordig, zeer veel geld. Daar om willen wij u eens iets vertellen over het zuinig stoken en ook wat u kunt stoken in een haard, zonder dat deze te lijden heeft. Een haard is niet kieskeurig, het is werkelijk onnodig steeds de duurste brandstoffen te gebruiken. Andere brandstoffen kunnen wel degelijke goede resultaten opleveren. Het komt er maar op aan, dat de stookwijze wordt aangepast aan de eigenschappen van de brandstoffen. Essokolen, eierkolen, cokes en bruin koolbriketten kunnen de plaats inne- stoken van antraciet met een andere men van de dure antraciet. Gemengd brandstof is echter alleen aan te be velen. als u zorgt dat de grootte der brandstoffen gelijk is. Dus antraciet maat 20 x 30 met parel (gas)cokes is een zeer goede combinatie. Bij een prijs voor een hl antraciet (20 x 30) van ruim 13, en een prijs van een hl parelgascokes van 4,90 betaalt u samen ongeveer 17,90 Zo kosten een hl antraciet en een hl esskolen ongeveer 23, voordeel f 3, 1 hl Julianootjes en 1 hl cokes kosten tezamen 14, voordeel 12, en wat warmte betreft hebt u vrijwel het zelfde resultaat. Het enige verschil is, dat u wat meer as krijgt, want julianootjes en cokes geven béide meer as dan antraciet, maar het voordeel is beduidend. De haard heeft niet te lijden van deze brandstof, tenzij u te fel stookt, maar fel stoken is nooit goed, ook al ge bruikt u uitsluitend de duurste soort antraciet. Donetzantraciet is erg hard en als u geen goede onderlaag hebt, is het moeilijk dit soort kolen goed brandend te krijgen. Voor een kleine haard is dit soort daarom minder ge schikt. Uit de diverse prijscouranten kunt u zelf een goede combinatie opstellen, als u daarbij maar denkt, dat uitslui tend cokes stoken in een (dure) haard niet goed is, de haard heeft te veel te lijden, omdat cokes nu eenmaal een felle hitte geeft. Hebt U een 'haard bijgevuld, sluit dan nooit direct het vuur af. maar geeft u de toegevoegde 'kolen gelegenheid te gaan branden en temper daarna regel- matig, niet in eens van fel op rust, Want dat werkt de vorming van slak ken in de hand. De gassen van nog niet goed brandende kolen zijn giftig (kolendamp) en moeten worden afge voerd door het schoorsteenkanaal. Als u in eens tempert, kan de vernauwde opening de vele gassen niet verwer ken en loopt u kans, dat ze in uw kamer terecht komen. 's Morgens als u de haard wederom wat flinker wil laten branden, dient u eerst de haard wat aanwakkeren, en schudt daarna de as weg. Vervol gens kunt u weer bijvullen, liefst in twee keer. zodat u na elke vulling gelegenheid geeft de gassen wat te laten afvoeren. De behandeling en het onderhoud van uw haard kunnen wij als volgt sa menvatten. 1 laat uw schoorsteen vóór het nieu we stoo'kseizoen schoonmaken; 2 laat elk jaar uw haard door een vakman nakijken, en eventueel de naden e.d. dichten met kit of ander dichtingsmateriaal; 3 ledig de asla elke ochtend; 4 gebruik bij het aanmaken steeds droog aanmaakmateriaal; 5 Wrijf bij het aanmaken uw haard regelmatig met een wollen doek op. eventuele vlekjes verdwijnen dan gemakkelijker; 6 gebruik uw haard niet als vuil verbrandingstoestel 7 stook niet met de haarddeurtjes open; 8 spaar deurtjes en kleppen van uw haard, dus duw ze nooit met ge weld dicht, doch verwijder even tuele stukjes kolen die er tussen mochten zitten; 9 zorg voor 'hele micaruitjes, gebruik geen harde middelen om ze schoon te maken, een lapje met wat koude thee is onschadelijk; 10 laat na afloop van het stooksei- zoen de haard direct schoonma ken. verwijder de PÜP> zodat vochtvorming wordt vermeden. Wat zuinig stoken betreft, bevelen wij de volgend© wenken ten zeerste aan. 1 bewaar uw brandstoffen op een droge plaats; 2 schep uw brandstoffen op met 'n vlakke schop en liefst van de bo dem der kolenkist; 3 Vul uw haard niet bij als het vuur fel brandt; 4 Vul uw haard nooit hoger dan enige centimeters onder de vul- klep, maar laat het vuur ook niet te ver opbranden; 5 breng 's morgens uw kamer zo snel mogelijk op de gewenste tem peratuur; 6 temper daarna het vuur niet in eens, maar in 2 keer met een tijdsverloop van minstens een kwartier; 7 poken is uit den 'boze, gebruik bij voorkeur alleen het schudrooster; 8 laat evt. gevormde slakken niet in het vuur liggen, doch verwijder ze met een tang; 9 dicht kieren en spleten in ramen, plinten, deuren en zorg voor een tijdige vervanging van gescheurde of defecte micaruitjes; 10 poets uw haard niet met een scherp schuurmiddel. Als des morgens de haard vrijwel koud is, maak haar dan schoon met een lap waarop een synthetisch was middel, of met koperpoets, u zult zien dat u goede resultaten be reikt. terwijl het werk in een om mezien gebeurd is. BEJAARDENMIDDAG. Dinsdag 18 oktober zal weer een bejaardenmiddag gehouden worden, om 2.30 uur in het R.K. verenigings gebouw. Burg. Trooststraat. PIT-COLLECTF,. In de week van 17-22 oktober zal een huis-aan-huis-collecte gehouden worden voor PIT. Zoals bekend be hartigd deze bond de belangen van onze militairen, voornamelijk door het instandhouden van Chr. militaire te huizen in de garnizoensplaatsen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2