MEISJE FRILAC 41/4 NEDERLAND 1960 HET KEETMEiSJE IN DE EUROPOORT VSa-Lan- DOtLEMAN Nieuws voor Teenagers F9,~ ROTTERDAMSCHE BANK N.V. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Bijvoegsel) VRIJDAG 21 OKTOBER 1960 vervolgverhaal door H.A.N.S. HOOFDSTUK III. No. 9 Alex herhaalde zijn uitnodiging, met de verontschuldiging, dat hij nog slechts voor één persoon over een gereserveerde plaats kon be schikken. Ofschoon Christa een groot verlangen had het evenement van heel dichtbij mee te maken, wilde ze dit aanbod niet aannemen, maar Truus de gelegenheid geven daarvan gebruik te maken. Deze weigerde pertinent, maar drong bij Christa aan, dit voorrecht niet voor bij te laten gaan. Een blik op Lucie deed Christa de voorwaarde stellen, dat ook zij erbij moest zijn, of an ders moest de heer Vonst alleen Lucie maar meenemen. Ze zag met leedvermaak de verontwaardiging in zijn blik, dan stemde hij aarze lend toe en pakte het handje van Lucie met een gebaar, alsof hij hier of daar een giftig angeltje ver wachtte, waarmee ze hem steken zou. Met moeite kwamen ze weer op de verhoging. Lucie had alleen ogen voor een klein meisje van haar eigen leeftijd, dat parmantig in een afgesloten gedeelte rondstapte en blijkbaar de hoge gasten bloemen mocht aanbieden. Af en toe zwaai de ze vrolijk met haar bloemen laar familieleden, die zeer zeker meer in angstige spanning verkeer den over de goede afloop van de gewichtige gebeurtenis, dan het kleine kind. Ademloos keek ieder een toe, hoe het meisje met een lief gebaar de bloemen aan prinses Margriet overhandigde. Op dat mo ment durfde Lucie alleen maar te fluisteren. Korte tijd later hoorde men de heldere stem van de prin ses de doopformule uitspreken. Di- rekt daarop kwam de kinderlijk, verschrikte uitroep, omdat de fles champagne ontijdig dreigde stuk te slaan. Allen voelden opluchting toen de fles toch op de juiste plaats uiteen spatte. Dan kwam er nog een spannend moment, toen de laatste verbindingsdraad moest worden verbroken. Vertederd keek men naar prinses Margriet, die met resolute gebaren het prachtig be werkte bijltje, dat ze van de Sjah van Perzië had gekregen, gebruikte om de draad te kappen. Het lukte. Nu zou het schip te water moeten glijden, maar het leek of de kolos aarzelde. Doodse stilte onder de duizendkoppige menigte. Alex blik viel juist op het gezichtje van Christa, die zich vol spanning voor over boog. Dat hij toch niet eerder had gezien, welk een interesant en knap uiterlijk ze bezat. Haar op treden en houding had hem veel eerder duidelijk moeten maken, dat hij met een persoonlijkheid in aan raking was gekomen. Afin, er was nog niets verloren, hoe moeilijker de strijd, zoveel schoner de over winning. Het beviel Lucie maar matig, dat er plotseling zo'n ademloze stilte heerste. Nergens was er enige be weging in de mensenmassa te be speuren. Iedereen keek dezelfde richting uit. Ook Christa had geen aandacht voor haar. Die stoute oom stond haar weer precies eender op te nemen als gisteren. Zou hij straks weer zo lelijk tegen Christa doen Ze zag de donkere schaduw aan een kant op zijn gezicht. Zeker le plaats waar oom Roel hem had geraakt. Jammer, dat oom Roel nu niet in de buurt was, dan zou deze oom wel voorzichtiger zijn en niet met zulke rare ogen naar Christa kijken. Zou ze hem er aan herinne ren Terwijl de menigte in nerveuze spanning en volslagen stilte af wachtte, klonk plotseling het hel dere stemmetje van Lucie, „Doet de klap, die oom Roel op uw oog gaf, nog pijn mijnheer Vonst Christa legde bestraffend een vin ger op de mond. Er klonk onder drukt gegiechel rondom en de aan lacht raakte verdeeld tussen het schip en het gezicht van Vonst, dat purperkleurig aanliep. Tot grote op luchting van iedereen en dubbele van Christa en Vonst, had op het zelfde ogenblik de hydraulische pers het schip in beweging gebracht en gleed de Mohamed Reza Shah onder groot enthousiasme en bege leid door loeiende scheepsfluiten zijn element binnen. Er gebeurde op dat moment zoveel, dat de aan dacht van Lucie opeiste, dat ze het antwoord op haar vraag grootmoe dig liet varen. Alex had zich gene geerd afgewend. Hij wenste zich mijlenver en moest met geweld de lust bedwingen het kind hardhandig af te straffen. Dat Christa het bru tale wicht niet door elkaar ram melde, was hem een raadsel. Straks begon het lieve leven misschien weer. Je wist met dergelijke apen nooit waar ja aan toe was. Hoe ongaarne hij ook afscheid nam van Christa, hij wenste niet opnieuw de kans te lopen, hier in dit select gezelschap een flater te slaan. Ve ler ogen zag hij, ondanks de boei ende tewaterlating, met een humo ristische tinteling op zich gericht. Een korte zegepraal was hem nog gegund, toen hij op een afstand Roel zag toekijken. Het scheen hem niet bijster aan te staan, dat Christa in zijn gezelschap was. Alex voelde zich als een overwinnaar. Die slome Roel had evengoed voor een prach tige plaats voor Christa kunnen zorgen, maar hij, Alex, was hem blijkbaar te vlug af geweest. Het geluk bleef met hem, want ter wijl hij haar weer naar Mark en Truus begeleidde, passeerden ze van heel dichtbij het koninklijk gezin. Ze hoorden juist, hoe prinses Mar griet de ketting, die ze als geschenk had ontvangen, om haar hals wilde doen, maar de sluiting wilde niet los. Als een heel gewone familie stonden ze samen te puzzlen, waar bij de Sjah van Perzië ook zijn raadgevingen voegde. Natuurlijk lukte het Prins Bernhard, als een echte vader, zijn dochtertje te hel pen. De bewondering van mama, in de persoon van Koningin Juliana bekroonde het geheel en Christa's hart werd warm bij dit ongedwon gen tafereeltje. (wordt vervolgd) ANTI-HONGER-ACTIE Evenals in 1957 en 1958 zal ook dit jaar, met instemming van het Cen traal Archief, in de periode van 24-30 oktober worden gecollecteerd door de Nederlandse Organisatie voor Inter nationale Bijstand (NOVIB), mede na mens het Unesco Centrum Nederland en het Nederlands Comité Unicef, die tezamen een beroep zullen doen op het Nederlandse volk om gelden bijeen te COMBI-SUPERMARKT vraagt voor direkt voor de kaas- en vleeswarenafdeling. Aanmelden: Kerkweg 177, telefoon 2169 Teenagers houden niet van perma nent, doch willen wel een houd bare watergolf, die goed model houdt zonder al die krullen. maakt uw watergolf een week of 8 houdbaar. Tarief Wassen, Watergolf, Bijknippen en Frilac MODERNE COIFFURES KLEURSPOELINGEN BELEGGING IN STAATSOBLIGATIES BETEKENT EEN SOLIDE EN VOORDELIGE BELEGGING. Tot 31 oktober a.s. kunt U inschrijven op de nieuwe Staatslening a 98i storting 1 december 1960. Verkrijgbaar in coupures van 100,en 1.000, via de Kerkweg 151 Tel. 2253 Waddinxveen brengen voor de bestrijding van de honger in de wereld. Op 1 juli jl. heeft de Directeur-Gene raal van de Voedsel- en Landbouw organisatie van de Verenigde Naties. (F.A.O.) het startsein gegeven voor een grote Anti-Honger-Actie. De bij de F.A.O. aangesloten regeringen en alle internationale niet-gouvermentele organisaties zijn opgeroepen om in de volgende vijf jaar een werkelijke bij drage te leveren voor de permanente uitbanning van de honger in de we reld, die voor meer dan 60 pet van de mensheid nog steeds een afschuwe lijke realiteit is. De Novib is in ons land, krachtens haar doelstelling en structuur, het aangewezen lichaam om de taak op zich te nemen het Nederlandse volk voor deze strijd te mobiliseren en de Nederlandse bijdrage aan de anti- honger-actie zo omvangrijk te maken. Zij weet zich hierbij gesteund door de Nederlandse regering en het Na tionale F.A.O. Comité. In onze gemeente zal voor de NOVIB door plaatselijke jeugdverenigingen worden gecollecteerd op zaterdag 29 oktober a.s., terwijl men ook kan gi reren op nr 100200 t.n.v. Anti-Hon- ger-actie te Den Haag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 7