-p- R 5 a I- TENTOONSTELLING VAN DE JEUGDNATUURWACHT BOOD EEN PRACHTIG HERFSTAANZIEN HET KEETMEiSJE IN DE EUROPOORT ESSO PETROLEUM da haardolie met het hoogste rendement méér warmte minder roet zuin'f, N LICHAAMSOEFENING IS NIET SLECHTS EEN HOBBY MAAR OOK ZEER NOODZAKELIJK HULDE AAN DE GEBR. BUITELA De avonturen Freddy Fox van A. Opkomende pijn S a n a p n Weer legging anti-sportgedachten Voorbeeld voor andere kinderen l Mededeling ij Waddinxveen vervolgverhaal m F C D voor OLIEHANDEL G. v. OMMEREN 129,— SCHOLEN KRIJGEN NAMEN. STICHTING BIJZONDER NEUTRALE KLEUTERSCHOLEN „VOLKSONDERWIJS” Secr. en adm.: Stationsstraat 39 kou of griep, blust U snel uit met de veelzijdig samengestelde SM I il ij iV WEE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 2 ZEER GEZOND. (Bleef vorige week overstaan). Koker 50 tabl. 90 et 25 tabl. 60 ct weldra was Freddy HET BESTUUR HOOFDSTUK IV. ROEL BEGRIJPT ER NIETS VAN. HOOFDSTUK 3. no. 11 Ga S in Ni (wordt vervolg. DORPSSTRAAT 32 WADDINXVEEN Als aan een Nessd VRIJDAG 4 NOVEMBER I960. Deze foto geeft wel een heel duidelijk beeld hoe groot de belangstelling voor de herfsttentoonstelling was. (Foto Sjaak Noteboom) Het bestuur van Chr. Nat. Schoolon derwijs heeft aan haar beide scholen namen gegeven en wel: de school aan de Oranjelaan zal heten „Prins Wil- lemschool” en die aan dë Kerk- weg „Koningin Julianaschool”. de laat ste behoudens goedkeuring. Al wat de herfst aan natuurschoon heid biedt - en bij nadere beschou wing blijkt dat heel wat te zijn - was vorige week vrijdag en zater dag in het gymnastieklokaal aan de hefbrug bijeen verzameld door de leden van ijverige plaatselijke jeugdnatuurwacht. Bijna Tweehon derd jongens en meisjes zijn daar voor ’s woensdags naar de bossen rondom Austerlitz en Driebergen geweest en hebben daar onder des kundige leiding van het bestuur van de jeugdnatuurwacht en enkele le den van de gemeentelijke plantsoe nendienst. paddestoelen, herfstblade ren, vruchten en nog veel meer bijeen verzameld en daar een ten toonstelling van ingericht. JVOC doen ze zo suf”. Christa knuffelde het kind eens lekker en even later sliep Lucie als een roos. Mark was in flinke vaart weggere den om de plaatselijke politie te waarschuwen. Nog geen uur later waren enige politiemannen aanwe zig. Alles werd onderzocht en ge noteerd. Er was ook enig geld buit gemaakt, maar het ergste vond Christa, dat ze de sieraden van haar moeder, die haar zeer dierbaar wa ren, vermiste. De tranen schoten in haar ogen. Ze dacht niet aan de geldswaarde, maar de ornamenten haalden de beeltenis van haar moeder, zoals ze zich haar herinnerde, in haar mooie klederdracht, zo heel dichtbij. Bij alle narigheid noemde Mark het nog een geluk, dat de inbrekers dat moment hadden gekozen voor him heilloos werk. Hij moest er niet aan denken, dat dit ook had kunnen gebeuren, terwijl Christa alleen thuis thuis was. Wie weet, of haar leven niet in gevaar zou zijn ge weest. Christa haalde de schouders op. Ze was nu eenmaal niet bang uitge vallen, maar wel moest ze toegeven dat het verblijf in het oude huis door al die dingen minder aange naam werd. Op verzoek van de po litiemensen beschreef ze precies de sieraden die werden vermist. De mannen vertelden openlijk, dat ze weinig vertrouwen hadden de die ven te vinden. In het dichtbij zijnde dorp waren de laatste tijd ook reeds verschillende diefstallen gepleegd, maar van de daders geen spoor. Men kreeg de indruk, dat men met heel zware jongens had te maken, die nergens voor terugschrokken en zo getraind bleken bij dit werk, dat zelfs, de speurhonden het spoor bijs- En dit zegt een medisch geleerde. Zelfs voor een leek is het te begrij pen dat hier geen overdreven taal, maar harde werkelijk wordt gede poneerd. Dat dient ons tot naden ken te stemmen, want wie van ons is nog bereid dagelijks kilometers te lopen (de leden van de wandel- verenigingen natuurlijk daar gela ten. Zij zijn de uitzondering die de regel bevestigen „nieuwe” Waddinxveners hadden elkaar gevonden om de gemeente iets te bieden dat zou kunnen bij dragen tot de verhoging van het culturele leven. In deze tijd van vervlakking blijft de scheppende mens toch nog altijd een van de belangrijkste figuren. Deze gedach te verder uit te dragen ziet de stich ting als een van haar belangrijkste taken. De heer Verbeek sprak de wens uit dat de symboliek van de stichting - een moderne opvliegende Nog maar al te velen in ons landje kunnen u van sport niets anders ver tellen dan dat er op zaterdag of zondag ergens tegen een bal wordt ge schopt onder hysterisch gebrul van publiek en dat het daarbij vaak zo fel toegaat dat er ernstige verwondingen worden opgelopen en het soms ook nog op vechten uitloopt. Neen, van sport moeten ze niets hebben. Dwaas heid Een dergelijke redenatie kunt u - gelukkig - alleen nog maar onder de wat oudere garde aantreffen, want zeker de jongeren, zij dus die sport moeten en kunnen bedrijven, begrijpen goed, dat lichaamsoefening tegen woordig niet alleen maar een leuke hobby of een aardige tijdpassering is, maar ook volstrekt noodzakelijk. In een Duits turnblad schreef prof. dr. Hans Grebe een belangrijk artikel waarvan wij gaarne een passage willen laten volgen. Daaruit blijkt dat in Duitsland de medische wetenschap op het gebied van de lichamelijke op voeding en de sport reeds veel verder is gevorderd dan in ons land, waar nog heel wat artsen de sportbeoefening met een medisch critisch oog daardoor de opruiming in het li chaam van afbraakstoffen die moe- nooit eens het gevoel gehad dat een wandeling op de late avond na een vermoeiende en inspannende dag wonderen doet. Het lichaam leeft als het ware op de daarmee direkt gepaard gaande de geest. Je voelt je gewoon een ander mens, zegt men dan. hij bedoelde. Binnen was de toe stand voor Lucie niet meer te ver bergen. In alle kamers heerste de grootste wanorde. Kasten waren leeggehaald en laden over de grond uitgeschud. Het waren echte van dalen geweest. De prachtige, antie ke kasten waren beschadigd door het ruwe openbreken. Niets was ontzien. Mark liep snel naar de te lefoon, maar het was zoals hij al vermoedde, ook de telefoondraden waren doorgesneden. Terwijl Christa in bedwongen rust Lucie iets te eten gaf en dan naar haar kamertje bracht, verzon ze een verhaaltje over de ravage beneden in de kamers. Aan de ontploffingen bij het bunkerwerk was ze gewend. Volgens Christa hadden de mannen zo’n verschrikkelijke klap in de ver keerde richting laten gaan en daar om had alles in huis staan sidderen en was van zijn plaats gevallen. Morgen zouden de mannen er niet zijn, maar als de nieuwe week weer begon, gingen ze het samen tegen hen zeggen, opdat ze niet meer zo dom zouden doen. „Tuurlijk,” zei Luci. „Dat komt om dat papa er niet bij was, daarom 13. Zij kwamen langs dorpjes en ste den: vaak stopten ze ook bij het sta tion van een grote stad. Daar was het altijd erg duk, kruiers liepen heen en weer; er liepen jongens met kranten en anderen met koffie; reizigers, die mee moesten renden langs de trein; zij, die uitstapten deden het wat kal mer aan. Intussen werd het al later en Freddy begon honger te krijgen. Hij had een stapel brood meegekre gen. Bij het volgende station bestelde hij een kop koffie bij een koffiej on gen. De koffie dronk hij bij zijn brood maar toen hij betalen wilde ging de trein net weg. De rest van zijn brood bewaarde hij voor ’s avonds en de vol gende dag. Hij wou weer uitkijken, maar was zo slaperig geworden, dat hij in een hoekje van de coupé ging zitten. Hij had ook erg weinig gesla pen, die laatste nacht thuis. Zijn ogen vielen dicht en weldra was Freddy vast in slaap. Met een schok werd Freddy wak- In plaats van de prachtige onge repte natuur van het eiland, zou dit afbreken en afsterven haar bijblij ven. Stil nam ze zich voor niet lang meer te blijven. Om verschillende redenen zou het beter zijn. Aller eerst het gevaar, Alex wegens zijn opdringerige manieren op de vin gers te moeten tikken en verder zou ze haar hart geen geweld meer hoeven te doen bij een ontmoeting met Roel. Ze was zo in gedachten verloren, dat ze niet zag, hoe Mark een sterk verwonderd gezicht trok. Truus zag het wel en vroeg zacht, wat er aan haperde. „Sst,” fluisterde Mark. „Voorzichtig, anders schrikt Lucie. Kijk, men is het huis binnen ge drongen. Het raam van de huiska mer staat open en het gordijn is ge scheurd.” „Misschien heeft men de ramen open gezet uit voorzorg voor de ontploffingen,” opperde Truus. „Nee, kijk, men heeft de planten buiten gezet, of liever gezegd, ge gooid. Het is echt niet in orde.” Nu zag Christa ook, dat er iets on gewoons aan het huis was. Óp een teken van Mark zei ze echter niets, omdat ze onmiddellijk begreep wat Geen wonder, dat de jury, bestaan de uit mevrouw F. T. van der Tor ren-Veendorp en de heren Krane- veld en Swamborn, een heel moei lijke taak gehad hebben om uit al deze stuk voor stuk kunstwerkjes nogeens de mooiste aan te wijzen. Wethouder S. Rille heeft de ten toonstelling vrijdagavond met enke le toepasselijke woorden geopend. Deze zei versteld te staan over het resultaat. Hij zag er het bewijs in dat de jeugd ook nog wat anders kan dan alleen maar vernielen. De wethouder was blij dat de tentoon stelling door de samenwerkende scholen tot stand was gekomen. De ouderen kunnen uit deze saamho righeid nog wel wat leren, zo zei hij. Verder wees spreker op het nut van de expositie als een belangrij ke bijdrage om de schooljeugd meer liefde tot de natuur bij te brengen. Uiteraard zal dat het fraai houden van de plantsoenen en al hetgeen de natuur aan schoonheid biedt, ten sterkste bevorderen. Ook de heer Voorhoeve, hoofdbe stuurslid van de Nederlandse Jeugdnatuurwacht, stak zijn bewon dering voor wat in Waddinxveen tot stand was gekomen, niet onder stoelen of banken. Het belangrijkste vond de heer Voorhoeve nog de wijze waarop de jeugdnatuurwach- ters het materiaal voor de tentoon stelling in de bossen had verzameld. Hij stelde dit als voorbeeld voor de gehele Nederlandse jeugd. Op deze wijze behoeven de bosbezitters de jongens en meisjes niet te weren en zal het altijd mogelijk blijven om dergelijke tentoonstellingen te or ganiseren. Vaak gaat men in het wilde weg te werk, soms veel meer zoekend voor wat nodig is. De Wad- dinxveense jeugd was echter voor zichtig en op oordeelkundige wijze te werk gegaan.. De heer Voorhoeve had hiervoor alle 'bewondering. De tentoonstelling heeft zich in een behoorlijke belangstelling mo gen verheugen. Verscheidene leden van de gemeenteraad gaven o.m. van hun meeleven blijk. vogel - in de toekomst werkelijk heid zou worden. Tenslotte sprak de heer Spangers namens de Culturele Raad in Ne derland er zijn blijdschap over uit dat een gemeente zoals Waddinx veen dit initiatief heeft durven ne men. Hierna bezichtigden de genodigden, onder wie de voltallige gemeente raad en de vier exposerende kun stenaars, de tentoonstelling. ’k Zou vanavond graag iets zeggen, Op ’t een en ander de nadruk leggen. Ik ben niet gewend te praten, Maar deze avond kan ik het niet laten. I Wij zitten hier allen bij elkaar j Op ’t feest van de gebroeders Buitelaar. I Daarom ben ik hier gaan staan En kan ik zo van alles eens belichten gaan. De Gebroeders zijn gewone mensen, Ze hebben, net als ieder, ook hun wensen. Ook moesten ze werken voor ’t dagelijks brood Maar ’t was Gerrit niet, die daar van genoot Zijn eerste arbeid vond hij in de boomkwekerij, Maar weet je wat hij heel vlug zei Jongens, daar ga ik gauw vandaan, Het is voor mij daar geen bestaan. Bij Peterman vond hij weer werk. Mensen, wat voelde hij zich sterk. Want met de auto moest hij nu voortaan, Melk in Rotterdam brengen gaan. ’t Gebeurde wel eens op die drie ritten, Dat er mensen naast hem kwamen zitten. Die lifters waren wel tevrêe, Voor een gulden reden ze lekker mee. Hij dacht het is wel te betreuren, Dat mensen om een lift moeten zeuren. Eigenlijk moest een bus de dorpen verbinden, Daar zou het publiek gemak van ondervinden. In zo iets heb ik wel zin, Daar zit vast een boterham in. Broer Willem wilde er ook wel van horen. Zo is dus de kiem van de zaak geboren. Vanzelf kwam er een tijd van zwaar bomen, Maar er moest en zou een busdienst komen. Het is bij ieder wel bekend, Een zaak beginnen is een heel experiment. Na veel wikken en wegen, Hebben zij het toch voor elkaar gekregen. De Waddinxveners zagen nu voortaan, Een bus van Buitelaar langs de wegen gaan. Veertig jaar is het nu geleden, Dat die eerste bus kwam aangereden. Heel gauw zou echter blijken, Dat ze naar nummer twee uit moesten gaan kijken. O, wat kregen ze het toch druk. Ta, met ’bedrijf hadden ze geluk. Die beide broeders mochten slagen En rijkelijk de vruchten dragen. De zaak werd zo van tijd tot tijd, Met heel wat bussen uitgebreid. Helaas hoort door omstandigheden, De lijndienst weer tot het verleden. Een Touringcarbedrijf zal nu voort De portemonaie van de gebroeders vullen gaan. Nu rijdt er zo een bus of zeven, Dag in dag uit door Neêrlands dreven. Ook buitenlandse reizen worden ondernomen. Dus over de grens kun je die bussen ook nog tegenkomen. Ben je in Brussel, Monschau, of Alkmaar, Men ziet overal de bus van.Gebroeders Buitelaar. Mensen ik ga er eind aan maken, En daarom mijn praatje staken. Eén ding wil ik echter hopen, Dat de bus van de Gebroeders nog lang zal lopen. Dit is de wens van allemaal, Hier aanwezig in de zaal. ker. Waar waren ze, hoe lang had hij geslapen? Hij sprong op en keel; rond. Hij zat nog altijd alleen in de coupé. Buiten was alles wit be sneeuwd. Freddy merkte, dat het veel kouder was dan ’s morgens. Hij rilde in zijn dunne trui. Het begon ook al wat donkler te worden). Zouden zé Sneeuwstad al voorbij zijn? Stel je eens voor dat hij zich verslapen had! Freddy liep naar de coupé naast de zijne. Daar was niemand, In de vol gende ook niet. Eindelijk, in de laatste zaten een paar mannen. Hij vroeg of ze Sneeuwstad al voorbij waren. De een begon te lachen. Daar zijn we al haast twee uur voorbij. Freddy schrok hevig. En wanneer ko men we nu bij het volgendé station? vroeg hij. De ander haalde een boekje te voorschijn. Dat duurt nog anderhalf uur, zei hij, we zijn zoeven nog een station gepasseerd. Maar wat moet ik dan doen? zuchtte Freddy. Tja. zejt de eerste weer, afwachten maar. vroegere welvaart. Door welke oor zaak zou ze dan bij dit eenvoudige werk terecht zijn gekomen Dat ze uit zuivere menslievendheid dit keetwerk deed, kon hij zich moei lijk indenken. Nu waren daar de raadselachtige inbraken, precies in de omgeving van Christa werkte. Hij kon zichzelf wel in het gezicht slaan om zijn kwade vermoedens, maar wat was een natuurlijker ge volgtrekking, dan dat Christa door bepaalde personen gedwongen werd dit keetwerk te doen. Tegelijk moest ze de omgeving verkenntn en de inbrekers een tip geven als de weg vrij was. Wat wist hij eigen lijk van haar Ze had hem al da delijk te handig gebleken voor dit eenvoudige werk als keetmeisje. Hij was zomaar hals over kop ver liefd geworden en had haar in zijn hart gesloten en aanvaard zoals ze was. Ze kon niet slecht zijn, dat stond bij hem vast. Op de een of andere manier had men macht over haar. Zij was het waard uit de klauwen van de misdadigers vei- lost te worden. Hij zou haar mei- nemen naar zijn moeder en da;h| moest ze dan maar vlug haar oucl leventje vergeten. Nog was hij nil in staat haar een auto en kostbail kleding te geven, maar de toekom! zag er heus niet zo gek uit. Voorkl pig zouden de objecent zich uil breiden en jarenlang werk gevel met alle kansen op behoorlijk! promotie. Dit zou hij haar allemal vertellen en ze zou zeker een ee; J voudig leven met hem verkiezt® boven dit avontuurlijke bestaan. I Zoals prof. Grebe schrijft, staan allerlei vervoersmiddelen ons in het dagelijks leven ten dienste en ook talloos velen doen de gehele dag zittend hun werk. De sportbeoefe ning gaat steeds sterker een twee ledig doel krijgen namelijk het doorbreken van de dagelijkse sleur en dus het scheppen van vreugde en ontspanning, maar anderzijds - en dat wordt nu toch wel heel belangrijk - een mogelijkheid om het levensritme enigzins te herstel len. Het lichaam heeft o ef e n i n g nodig om fit te blijven. De bloeds-, omloop wordt gestimuleerd en* Nee, niet zo maar luk-raak neerge zet, maar van het gevondenen zijn door de jeugd herfststukjes gemaakt, terwijl het geheel op dusdanige wijze met groenstroken, struikge was, een echte vijver met goudvis sen, een volière met vrolijk tjilpen de vogels en een bijenstand, was omlijst, dat deze oude gymnastiek zaal in ware lusthof was omgeto verd. Met verbazing en waardering hebben we mogen zien wat de jeugd in zo’n kort tijdsbestek heeft gepresteert had. Op ZATERDAG 5 NOVEMBER a.s. te 3,00 uur nam. zal de OFFICIËLE OPENING plaats vinden van onze TWEE-klassige Kleuterschool aan de Juliana van Stolberglaan in de Oranjewijk. MAANDAG 7 NOVEMBER d.a.v. zal met het kleuteronderwijs in genoem de school worden begonnen. Na de officiële opening stellen wij onze, aan de eisen des tijds ingerichte, lokaliteiten gaarne voor een ieder ter bezichtiging open, terwijl onze onderwijzeressen zich gaarne met de INSCHRIJVING VAN NIEUWE KLEUTERLEERLINGEN zullen belasten. bezien. „Wanneer men in het leven van alle dag”, zo schrijft prof. Grebe, „onze tegenwoordige bevolking in onze hoog geciviliseerde landen be schouwt, dan bestaat er geen twijfel over dat wij allen aan een ernstige bewegingsgebrek lijden. De inrich ting van onze huidige maatschappij en onze ver doorgevoerde techniek, de mogelijkheid elk doel met be hulp van een verkeersmiddel te be reiken, hebben niet alleen in de grote steden, doch ook op het plat teland ertoe geleid, dat deze gemak kelijke wijze van zich voortbewegen ten koste gaat van het natuurlijke bewegingsrithme. Het is geen geheim dat de armoede aan beweging in onze tijd niet alleen een enstig na deel is voor onze gezondheid, maar tevens duidelijk aanwijsbaar is in vele ziektebeelden, die zeer nauw samenhangen met de lichamelijke armoede en met ons gebrek aan arbeid welke het lichaam de nodige groei en levensprikkel moet geven.” WIE LOOPT NOG? Als een lopend vuurtje ging het bericht van de diefstal over het eiland. Vooral omdat er gedurende de laatste maanden in de omgeving nogal veel werd vermist, geloofde nu iedereen, dat er georganiseerde bende optrad. Het werkte op ieders fantasie. De zware jongens zouden zich schuil houden in het natuur reservaat en werden door iemand die goed op de hoogte was met het doen en laten van de inwoners, ge waarschuwd wanneer er een goede slag was te slaan. Natuurlijk wer den de verhalen steeds geheimzin niger en zoals in de avontuurlijke films gebeurde, was er ook een vrouw in het spel. De geruchten spraken steeds sterker tot de ver beelding en werden zelfs als posi tieve waarheden verkondigd. En kele dagen gingen voorbij, zonder dat de inbraak werd opgelost. Terwijl Roel zijn werk weer aan ving, hoorde hij van een inbraak op het westelijk gedeelte van Ro zenburg. Dat was in de buurt waar Christa werkte. Een vreemde onrust maakte zich van hem meester. Hij was nog nauwelijks van zijn ver bazing bekomen, toen hij Christa in zo’n mooie wagen zag rondtoeren, of hij zag haar weer bij de feeste lijke tewaterlating van het schip in een toiletje dat weliswaar niet glin sterde van het goud, maar toch duidelijk toonde, dat de draagster nu niet bepaald in armoede leefde. Hoe dat te combineren met het eenvoudige, zo niet armoedige keet meisje in de blauwe overall je goed nadacht ontdekte je haar optreden wel iets van door H.A.N.S. (Ma Dat de sportbeoefening in het al gemeen zeer gezond is, is bijv, even eens in Duitsland bij een onderzoek duidelijk komen vast te staan. Er werd een groep oud-turners tussen zeventig en tachtig jaar onderzocht. Zij hadden hun levenlang hun turnuurtje gehad. Het bleek dat zo wel de bloedsomloop, de toestand van het hart als wel de elasticiteit van het aderapperatuur uitstekend waren en onverdeeld gunstig afsta ken bij die van andere bevolkings groepen die niet aan sport hadden gedaan. Vooral in het huidige „televisie-tijd- perk” leeft bij velen het verlangen topprestaties te zien. Uren kan men voor de kijkkast zitten en de eigen lichaamsoefening wordt verdoezeld. Dat ondervinden reeds tal van sportclubs die hun sport op door- de-weekse-avonden beoefenen. En komt u eens op een zaterdagmiddag dat er een belangrijke voetbalmatch op de televisie is met een aan schrijving voor een lager elftal of een resevebeurt Negen van de tien gevallen stoot u het hoofd. VASTHOUDEN Dit probleem speelt in Canada en Amerika nog veel groter rol. Het aantal leden van de sportclubs is aanzienlijk verminderd. Het is een teken aan de wand dat door onze clubbesturen duidelijk dient te worden onderkend. Wij zullen onze sportbeoefenende jeugd vast moeten houden en hen mede door clubblad of lezing op de hoogte moeten brengen van de grote be langen die bij sportbeoefening in de huidige maatschappij een rol spelen. 14. ter raakten. Zeer waarschij nlij k «werden de inbraken terdege voor-** bereid en de omgeving grondig ver kend. Men moest er zelfs rekening mee houden, dat de handlangers rich onder de eigen bevolking be vonden. Toen de constrernatie een weinig geluwd was, ruimden ze gedrieën de rommel weg. Christa met een groot verdriet in haar hart. Nie mand wist, dat ze in zwakke mo menten de antieke versierselen van haar gestorven moeder te voor schijn haalde, om troost en kracht uit te putten. Als bepaalde dingen in het leven haar onzeker maakten ian waren deze kleinoden haar, hulpmiddel, om zich niet geheel eenzaam te voelen. Als ze de dege lijke, zwaar massieve sieraden in de handen hield, dan ging daar een cekere opwekking van uit en voel de ze zich geestelijk opgebeurd. Het weten, dat ze familie-eer moest op houden en hun goede naam hand haven, had haar telkens weer de juiste richting in het leven doen kiezen. Nu ze zo onzeker was, om trent haar gevoelens voor Roel en sterk wilde staan in haar houding tegenover hem, nu waren haar de geliefde gedachtenissen ontnomen. Met boosheid in haar hart ging ze naar bed. Die nacht droomde ze, dat Roel in hevig gevecht was ge wikkeld met de inbrekers. Toen ze hem te hulp snelde, hield Alex haar stevig in de armen gekneld. Ze slaakte een zucht van verlichting toen het ochtendgloren haar wak ker maakte. Ze moest opstaan. Ook al zou ze twee dagen geen keet meisje hoeven te zijn, er bleef nu nog genöeg werk te doen. Boven dien moest ze het Lucie gezellig maken. .y' K - J COPYRIGHT CLICHÉ Dt POEL.

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2