Vernieuwd fieref. verenigingsgebouw aan Kerkeraad overgedragen Prachtige dieren op de tentoonstelling van „Nieuw Leven” SLUITINGSTERMIJN BORINGEN IN R VRUCHTELOOS NIEUWS UIT ONZE WOONPLAATS OF ZUIOPLASPOLDER NAAR BRONWATER ZIJN TOT NOG TOE voor het indienen van aanvragen tot schadevergoeding 1 De avonturen van Freddy Fox iPluimveehoek je ’I" VAN DEN BERGH EN JURGENS N.V. i VELDWIJK HEEFT ZE 1 Schadevergoedingsformulieren blijven tot genoemde datum verkrijgbaar door aanvraag bij Postbus 1252, Rotterdam. is i 'Jk F Zij maakt thans bekend dat aanvragen tot schadevergoeding ingevolge dit aanbod, moeten worden ingediend vóór 1 januari 1961. Bedoeld aanbod zal derhalve niet meer gelden voor schade waarvan niet vóór deze datum vergoeding is gevraagd. Van den Bergh en Jurgens N.V. heeft begin september een aanbod gepubliceerd tot schadevergoeding aan personen die hebben geleden aan de huidaandoening, welke wordt toe geschreven aan het gebruik van door haar geleverde margarine. CONCORDIA HEEFT GELD NODIG. I JS 33 PAGINA 2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 11 NOVEMBER 1960 PM 290.150.150 bi ;U ro OIHIIIIIIIIIIIIOIUUIM MET OOK SCHADELIJKE DIEREN ZIJN NUTTIG Deze statige hen was de schoonheids koningin van de afdeling Hoenders, Eigenaar van deze Brahma Hen is onze plaatsgenoot Th. Bouman. (Foto Sjaak Noteboom) de vloerbe- foelangrijke le prijs 209 2e prijs 336; 3e prijs 2411; 4e prijs 1639; 5e prijs 1159; 6e prijs 1356’; 7e prijs 2120; 8e prijs 1596; 9e prijs 1502; 10e prijs 1674; 11e prijs UITSLAG VERLOTING NIEUW LEVEN. B3D Ë9Ë OP UBA UflUOq 9}SIOOUl UBp SI JIQ tentoonstelling, een kapitale Vlaamse Reus, eigendom van A. H. Blom uit Leiderdorp. (Foto Sjaak Noteboom) GESLAAGD. Te Rotterdam slaagde de heer J. van Triet voor het Vakbekwaamheids - diploma voor kruideniers. Bij de jeugdleden had Wim Baas de mooiste Kleurdwerg Marter, gevolgd door Cok Versluis met Witte Wener en Nico Baas met Bruine Rus. Adri Baas de mooiste duif van de jeugd leden. In 1948 bedroeg het aantal inwoners nog 8299, terwijl op 25 juli 1958 de 10.000e inwoner geboren werd. Op 29 september 1960 werd reeds de 11.000e inwoner ingeschreven. Krielhoender met Java Kriel hen; A. G- Tiele behaalde een prijs met een Twentse Grijze Kriel; A. H. Blom uit Leiderdorp verwierf een eerste prijs voor het mooiste konijn met witte Vlaamse reus. De prijs voor de mooi ste Kleurdwerg van het geheel werd toegekend aan J. Verruit uit Gouda. De prijs voor de beste duif gin? naar C. Nowee uit Kwintsheul voor een Norwiehkropper; H. J. Kalt uit Reeu- wijk werd eerste met een Antwerpse Smierd. daar dat het initiatief door de ge meente van harte werd toegejuicht, ’t Verheugt hem dat ook anderen van het gebouw gebruik kunnen maken. Architect L. Roggeveen spreekt even eens woorden van gelukwens, terwijl Ds Kalkman namens de Kring Wet en Evangelie zijn blijdschap er over uit spreekt. Hij wenst de kerkeraad geluk met deze verbouw en Wet en Evan gelie niet het minst. Er is hier een muur weggebroken, hij hoopt dat ook in Waddinxveen nog eens een geeste lijke muur zal weggebroken kunnen worden. Verder dankt hij voor de ge boden ruimte, die hun veel nut kan doen bij hun kerkdiensten. Hij hoopt op een langdurige samenwerking. Na mens de Kring biedt hij de voorzitter een geschenk aan onder couvert. Mej. de Vlieger feliciteert namens de Jeugdcentrale en biedt een elektrische wandklok aan terwijl de heer Faber woorden van dank spreekt namens de jegud. Architect Roggeveen achtte zich gelukkig met deze opdracht, hij hoopt dat dit gebouw ten zegen mag zijn. De heer Scherpenhuizen, spreekt namens de Stichting Maatschappelijk Werk. Het verheugd hem dat de kerk in Waddinxveen de ontwikkeling van de plaats volgt. Hij spreekt gelukwen sen uit aan de kerkeraad. Namens de jonge jeugdclubs spreekt de heer T. Plomp en belooft een grote aktie te zullen voeren voor het interieur van dit gebouw. De hee„ H. M. de Wilde spreekt namens de onderscheiden aan nemers en biedt een kleurenschijn- werper aan. Hij betrekt in zijn woor den ook de concierge van het jeugd- gebouw. Ds J. Snoey sluit de samenkomst. de vrije zaterdag, die in vele bedrijven al gerealiseerd is. De prijzen werden als volgt toege kend: Th. Bouman, le prijs voor mooi ste grote hoender met Brahma Hen- jong. predicaat 112; G. J. Buitelaar te Reeuwijk le prijs voor de mooiste Woensdagavond had in het Jeugdge- bouw aan de Stationsstraat de over dracht plaats van het verbouwde ver enigingsgebouw. door de Commissie van Beheer, aan de kerkeraad der Gereformeerde Kerk. Een 100-tal genodigden waren aanwe zig, toen de voorzitter van de Com missie van Beheer, de heer P. Noor- dam. de samenkomst opende. In zijn openingswoord gaf hij een terugblik over de geschiedenis van het vereni gingsgebouw. In 1950 gebouwd, deed zich na 4 jaar het gemis aan een der de vergaderzaal gevoelen, zodat men toen besloot een lokaliteit aan te bou wen. Een jaar geleden achtte men het noodzakelijk de grote zaal te vergro ten, op het peil dat in het eerste plan was opgenomen, maar door de tijds omstandigheden toen niet kon door gaan. Thans zijn we bij elkaar, aldus spr. om het vernieuwde gebouw over te dragen aan de kerkeraad. Blijd schap hierover vervult ons aller hart. Hij verwelkomt onze burgemeester, het kerkbestuur van Wet en Evange lie, de architect, de aannemer en ver der alle aanwezigen. Hij dankt een ieder die op een of andere wijze heeft medegewerkt aan de verbouw, inzon derheid enkele leden der commissie en de gemeente in zijn geheel voor de betoonde offervaardigheid. Vervolgens draagt hij het gebouw over aan de kerkeraad, bij monde van Ds J. Snoey. Deze het woord nemende, merkt op dat in een vuurtoren aan de Engelse kust een steen is ingemetseld, met de woorden: „als de Here het huis niet bouwt, tevergeefs werken de bouw lieden er aan”. Deze steen zou ook in dit gebouw kunnen ingemetseld zijn, wat baat al het werk, als God het niet zegent. Spr. is vol lof over dit gebouw, hij is er trots op. Dankbaar wil hij geden ken al de arbeid van de bouwcommis sie en de Commissie van Beheer. Hij wil het gebouw gaarne aanvaarden en spreekt de hoop uit dat God zijn zegen er over wil reven. Burgemeester van der Hooft felici teerde de Gereformeerde Kerk en ook de burgerlijke gemeente met dit mooie gebouw. Er is dringend behoefte aan vergaderruimte hier ter plaatse, van- OUDERAVOND THEO THIJSSENSCHOOL. De ouders van de Theo Thijssenschool kwamen maandagavond bijeen voor de jaarlijkse ouderavond. Ditmaal werd de bijeenkomst belegd in het vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Op deze avond sprak de heer Geurts, hoofd van een lagere school in Haar lem over het onderwerp: Lastige kin deren of lastige ouders. In zijn, voor de vele aanwezigen, zeer leerzame causerie, liet spreker vele voorbeelden horen van een ontactische opvoeding. In het bestuur van de oudercommissie BAZAR ZONNEBLOEMWERK. Donderdagavond om 7.30 uur zal bur gemeester van der Hooft deze bazar openen in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Tal van dames heb ben zich beijverd om deze bazar mo- gelijk te maken, verschillende artike len zijn er te koop. Ook het werk van onze chronische zieken en poliopatien- ten vindt er tentoongesteld. Deze ba zar zal drie dagen duren. Als bijzon derheid delen wij U mede dat er op deze avonden bier- en limonadeglazen tegen normale prijs te koop zijn met het wapen van Waddinxveen er op. Verzamelaars van glazen laat U deze unieke kans niet ontglippen, de voor raad is beperkt. Ingezetenen van onze gemeente toont Uw medeleven met dit mooie stille werk. Ook St. Nicolaas geschenken zijn er te koop. T.O.O.S. GAAT JUBILEREN. Woensdag 25 januari 1961 bestaat de gymnastiekvereniging T.O.O.S. precies 40 jaar. Natuurlijk wordt dit feit op grootse wijze herdacht. Op die datum zal in het Kath. Ver enigingsgebouw de pubileumviering plaats hebben. Op 21, 22 en 25 februari volgt dan de gewone jaar lijkse zaaluitvoering. Met de boring naar een zoetwater- bron in het akkerland tussen Wad dinxveen en Zevenhuizen, op het land van de heer Vermeer, heeft het tot op heden nogal tegengezeten In het begin had men last van de vele onderaardse gangetjes van mollen en muizen, waardoor het water wegvloeide (de buizen wor den met waterdruk de grond in ge dreven. Vervolgens trad een mis verstand op, want de uitvoerder van de boring verklaarde op een diepte van 85 meter te zitten, terwijl bij latere controle bleek, dat slechts tot op een diepte van 62 meter was ge boord. ling van het materiaal van de heer Visser opnieuw begonnen. De heer Bron, die in Nederland (en ook daarbuiten) al vele bronnen heeft ondekt, volgt het werk op de voet. Het is thans een geweldig zwoe gen want men heeft met grote weerstanden, zoals atmosferi sch druk, te kampen. Per dag vordert men ongeveer twee tot drie meter. Gemiddeld genomen kan men over een dag of tien het water bereikt hebben. Zit het tegen, dan kan het wat lan ger duren, zit het mee, dan be reikt men het water eerder. Als men op veertig meter diepte is, worden dunnere boren ingescha keld, wellicht werkt men dan wat gemakkelijker. Van de vele regen heeft men geen last, want er is een DE GROEI ONZER GEMEENTE. Maandag j.l. kwam de 1000e na-oor- logse woning in onze gemeente gereed. De bouwaktiviteit geeft een beeld van thans in november 1960 2774. In totaal de snelle groei onzer gemeente. In mei 1945 bedroeg het totaal aan tal woningen in Waddinxveen 1774, werden na 1945 gebouwd 1118 wonin gen, waartegenover een afbraak staat van 118. Van deze nieuwgebouwde woningen waren 654 woningwetwonin- gen en 464 woningen voor particulie ren. Baanbrekend werk werd hier verricht door een tweetal plaatselijke bouwers, nl. het Bouwkundig Ingenieursbureau Stuurman en Zn. en de fa Rehorst en Zonen. Met de bouw van 57 premie- woningen langs de Vijverlaan en Sniepweg was het uitbreidingsplan Bomenwijk nagenoeg volgebouwd. Terstond nam de bouwactiviteit een aanvang in de Puttepolder, gelegen tussen Noordkade en spoordijk. De premiewoningen werden groten deels gekocht door niet Waddinxve- ners. Dit bracht uiteraard een snelle groei van het inwonertal met zich dan men aanvankelijk had gedacht. hut over de boorinstallatie heen ge bouwd. De boormeester regelt de puls, twee andere mensen laten de buizen zakken. In monsterkistjes worden de grondmonsters bewaard, zodat men een goed inzicht kan krijgen in de opbouw van de grond lagen, waarvan de onderlagen wel licht miljoenen jaren geleden zijn geformeerd. Zodoende heerst er op het bedrijf van de heer Vermeer een grote spanning. Lukt het, dan betekent het een revolutie in dit tuinbouw gebied. Want men kan niet zonder water, en zeker niet als men de warenhuizen wil gaan uitbreiden. Geen wonder, dat er van vele zij- den, vooral ook uit het Westland, grote belangstelling bestaat voor dit werk. 80 meter. Dit misverstand heeft er toe geleid, dat de uitvoerder van de boring is vervangen door een ander en wel de firma Visser uit Zetten. De boring vindt evenwel nog steeds plaats onder leiding van de Lekker- kerkse grorndlboorder. de heer Ne ven. Bovengestelde teleurstellende gang van zaken, heeft het vertrouwen van de heer Bron evenwel nog niet in het minst aangetast. Hij is er nog steeds en ten volle van overtuigd, dat zich op het bedrijf van de heer Vermeer in de grond een zoetwater- bron bevindt, zoals bekend in te genspraak met de deskundigen van de rijksdrinkwatervoorziening, die verklaard hebben, dat zich ter plaatse zout water in de grond be vindt. Onlangs is de boring, met inschake- GOUWFRT.TDERS HIELDEN JAARVERGADERING. Maandagavond werd in lunchroom van de Water de jaarvergadering ge houden van de auto-, motor- en brom fietsclub Gouwerijders. Na het openingswoord van de heer A. Jongejan werden de heren J. Oskam en R. van Kooten in het bestuur her kozen. Als resultaat van de laatste competitie werden in dez„ vergadering de clubkampioenen gehuldigd. Het zijn de heren G. Kool (auto). P. Versloot (motor) en G. Oskam (bromfiets). Bij het programma voor het volgende jaar werden de volgende data’s gere serveerd: 8 april: 29 april ('Koningin nen tï; 10-11 mei (nachtrit); 10 juni (Gouderit): 28 iuni (snortweekrit); 14 Juli: 12 september en 23 december. Voorts, werd besloten contactavonden te beleggen. De eerste zal worden ge houden on 14 december terwiil in ja nuari een feestelijke «vond zal wor den belegd. Van de zijde van de leden werdén vele vragen gesteld over de ritten in het afgelopen seizoen. Ook werden een aantal suggesties gedaan voor het komende seizoen. 1338; 12e prijs 869; 13e prijs 2350; 14e prijs I22B8; 15e prijs 231; 16e prijk 2312; 17e prijs 2242; 18e prijs 1081; 19e prijs 1093 20e prijs 1496; 21e prijs 1791; 22e prijs 2341; 23e prijs 2471; 24e prijs 2197; 25e prijs 2263; 26e prijs 1257. Prijzen afhalen Esdoomlaan 5. 15. Geheel terneergeslagen ging Fred dy naar zijn coupé terug. Nog ander half uur zou het duren, voor ze weer stopten. En ze waren al twee uur voorbij Sneeuwstad! Freddy zuchtte eens. Maar wat had die ene gezegd? Ze waren juist een station gespas- seerd? Als hij eens. Toen nam hij opeens een (besluit. Ja, dat zou hij doen. De trein reed nu door een groot bos. De takken waren zwaar van de sneeuw. De meeste reizigers sliepen, of keken uit het raampje, Je hoorde niet dan het denderen van de wielen. Plotseling knarsten de remmen en met een schok stond de trein stil. De reizigers schrokken op, keken naar buiten én sommigen zagen op hun horloge. Ze begrepen er niets van. Midden in het bos stond de trein stil. Geen station, geen huis, niets was er te zien dan het besneeuwde bos. Stem men van reizigers klonken door elkaar. Enkelen waren angstig en wilden de trein verlaten. De conducteurs brach ten ze weer tot bedaren. Het verenigingsgebouw heeft door de ze verbouw ongeveer 120 zitplaatsen meer gekregen, een buitengewoon fraai podium, een keurige keuken en een prachtige garderobe. Het geheel maakt door de kleuren, waarmede het geschilderd is, een fraaie, gezellige indruk. Bovendien is het gebouw ge heel centraal verwarmd. Kortom een gebouw, met een zaal, waarop dé kerk en ook de burgerij van Waddinx veen trots kan wezen. Het Fanfarecorps „Concordia” heeft financiële moeilijkheden. Voor aan koop van nieuwe instrumenten en enkele uniformen voor een aantal jeugdleden is voor direkt nodig een bedrag van ca. 6000 gulden. Een uitgebreid comité heeft daarom op zich genomen om deze gelden bij elkaar te brengen. In dit comité hebben zitting genomen: Burge meester C. A. van der Hooft, ere voorzitter; G. J. C. Okkerse, voor zitter; A. J. Both, secretaris; C. Hoogendoorn, penningmeester. Als leden fungeren de heren: C. van de Bas; M. van den Berg; N. Bonten bal; C. Boonstoppel; J. W. A. van Berkestein; Ph. Kroes; C. Rehorst; C. van der Sar en M. P. van Tol. De jury bestond uit de heren J. C. Kuijken, Bentveld voor hoenders. C. van Oers en J. Westhoek uit Was senaar voor konijnen en J. M. v. d. Zwaluw uit Gouda voor de sierduiven. KORDAAT OPTREDEN VOORKOMT BRAND. Verleden week geraakte een land- bouwtractor op het landbouwbedrijf van de heer Groeneveld aan de Twee de Bloksweg in brand. De tractor die juist uit een schuur was gereden, be vond zich dicht bij een hooiberg. Met grote tegenwoordigheid van geest duwden twee zoons de brandende tractor terug in de schuur en dekte het gevaarte af met een dekzeil. Hier door werd de brand in de kiem ge smoord. Vooral de felle wind had wel licht een grotere schade aangericht, indien de hooiberg had vlam gevat. De inmiddels gealarmeerde brandweer behoefde geen blussingswerk te ver richten. werden gekozen mevr. Den Adel en de heer van Rheeden. zulks in verband met het aftreden van mevr. Helleman en de heer de Bruijn. De beide schei dende leden, die tal van jaren hun medewerking hebben verleend ont vingen een klein aandenken. In deze vergadering werd uiting gegeven aan de dankbaarheid aan het gemeente bestuur voor de voorzieningen die in de school zijn getroffen met betrek king tot het meubilair en dekking, waardoor een verbetering is verkregen. Wij horen dikwijls spreken over een schadelijk dier of schadelijk insect en begrijpen wel, dat er geen onderscheid wordt gemaakt tussen nuttige en scha delijke dieren. Wanneer sommige men sen het voor het zeggen hadden, dan zouden zij het liefst alle zogenaamde schadelijke dieren uitroeien. Wanneer zij echter dan menen in een soort pa radijs te kunnen leven, zijn ze ernstig abuis, want door het uitroeien van een bepaalde diersoort zou het even wicht in de natuur verstoord worden met rampzalige gevolgen, ook voor de mens. Het leed zou niet te overzien zijn en wij zouden ons ernstiger scha de berokkenen, dan we ooit hadden kunnen vermoeden. Het is trouwens fout over nuttige en schadelijke die ren te spreken, want wij mensen zijn altijd bevooroordeeld. Welk dier is nuttig? Het zal altijd dat dier zijn, dat op de een of andere wijze voor de mensheid of een groep daaran bepaal de handelingen verricht, die de men sen of de groep tot voordeel strekken. De betiteling schadelijk of onschade lijk komt dus voot uit menselijk egois- me. Naar het nut van het dier in de algemene samenleving van de natuur wordt maar zeer zelden gekeken en dat is dom, want wij mensen zijn juist in eerste instantie afhankelijk van de ze algemene samenleving, aangezien we hier eveneens een deel van uitma ken. Deze algemene samenleving is sa mengesteld en uitgebalanceerd door de Schepper en wel op zo geniale wijze en het één staat zo nauw met het an der in verband, dat het als het ware U' VERLICHTING ZWARTE PAD. Het gemeentebestuur heeft opdracht gegeven het zg. zwarte pad, dat het verlengstuk vormt van de Koningin Wilhelminalaan en dat de verbinden de aansluiting met de Kerkweg vormt, te verlichten. Maandag is men begon nen met het plaatsen van lichtmasten. Wanneer wij hiervan een studie ma ken zien we, dat er geen dier in de natuur gemist kan worden, zonder dat het geheel in gevaar komt. Wij behoe ven maar te wijzen op de konijnen- plaag in Australië. De mens bracht het konijn naar Australië, waar het geheel niet thuishoort en geen natuurlijke vijanden heeft. De natuur werd in dit gehele werelddeed door menselijk in grijpen uit haar evenwicht gebracht en nu zit de mens met de narigheid. Allemaal als gevolg van onze over moedige houding, als zouden wij de beheersers van de natuur zijn. Maar wij moeten voor onze hoogmoed boe ten en dan tenslotte erkenen, dat wij niet bij machte zijn het geheel te overzien en de gevolgen van ons in grijpen te voorzien. Daarom: hancen af van de natuur het is geen speel goed voor de mens. 16. Deuren klapten open en dicht. De conducteurs gingen van coupé tot cou pé. En toen zagen ze het hier was de noodrem had getrokken, waardoor de trein tot stilstand was gekomen Eindelijk kwamen ze in een lege cou pé. En toen zagen ze het: hiee was aan de noodrem getrokken! Wie zat in deze coupé? vroeg de hoofdconduc teur. Niemand gaf antwoord, totdat één der conducteurs zich herinnerde, dat hier een klein ventje zat. Het was de conducteur van het kaartje van ’s morgens. Toen kwamen twee heren naar voren en vertelden, dat zo even een jochie bij hen kwam, dat vroeg, of ze Sneeuwstad al gepasseerd waren. En op hun bevestigend antwoord had hij gevraagd, wanneer de trein weer zou stoppen. Alles was nu duidelijk. De jongen had vergeten in Sneeuwstad uit te stappen en had daarom aan de noodrem ge trokken. De reizigers waren opge lucht dat er geen ongeluk was ge beurd en de conducteurs en de ma chinist waren boos om het tijdverlies. De trein zette zich weer in beweging en was weldra uit het oog verdwenen. Enkele weken terug mochten we schrijven over de geslaagde dieren keuring van de Raspluimvee- en Ko nijnenfokkersvereniging „Nieuw Le ven” en vertelde er toen bij dat de leden vol spanning de resultaten van de jaarlijkse tentoonstelling tegemoet zagen. Welnu, ook dit is inmiddels al weer verleden tijd, want eind vorige week is deze driedaagse show in het verenigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat gehouden en het resul taat hiervan stemt Nieuw Leven ten volle tot tevredenheid. Zowel de kwaliteit van de tentoonge stelde dieren, als de belangstelling voor de show was zeer bevredigend. In totaal waren er 350 dieren te be wonderen. waaronder: hoenders, sier duiven, konijnen en cavia’s. De ex positie welke gehouden is in de hier voor eigenlijk te kleine zaal, was van minder grote opzet dan andere jaren toen de dieren te dicht op elkaar ston den, nu was hierin aanzienlijke ver betering gebracht, wat het geheel van de tentoonstelling zeker is ten goede gekomen. De officiële opening werd verleden donderdagavond verricht door wet houder ir J. P. H. Venema. die het bestuur van Nieuw Leven met dit jaarlijkse hoogtepunt in het vereni- gingsbestaan feliciteerde. De heer Venema wees in zijn toespraak op de arbeidsverkorting en invoering van De diepte waarop de zoetwaterbron in de grond moet zitten, is door de Waddinxveense wichelroedeloper, I de heer Bron, geschat op ongeveer een eenheid, een ingewikkeld net van sterke relaties ormt, waarin geen draad kan of mag ontbreken, zonder dat de positie van het gehele net hierdoor in gevaar komt. Wanneer wij het beter menen te weten dan de Schepper en daardoor het geheel (waartoe wij zelf ook behoren) uit balans brengen, wer ken wij tot onze schade, ja misschien aan onze ondergang. Er zijn dieren, waarvan we het nut voor ons mensen dadelijk kunnen aan wijzen. We behoeven hierbij maar te denken aan bijen, aardwormen, paar den, runderen en dergelijke. Tal van dieren menen wij als schadelijk te moeten kwalificeren, maar laten we niet vergeten, dat deze dieren ons wel schade berokkenen, maar bijvoorbeeld als voedsel dienen voor dieren, die wij door hun activiteit tegen deze schade lijke nuttige noemen. Het komt ech ter voor, dat wanneer wij de „schade lijke” soort uitroeien, de nuttige soort ander voedsel moet zoeken en daar door schadelijk voor ons wordt en wel in zo’n mate dat wij zouden wensen de schadelijke soort weer terug te hebben. COPYRIGHT CLICHÉ DE POEL

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2