II HET LOOPT WEER TEGEN.. 0000 TIPS Vilii Eeuwen ^32 i 1 Freddy Fox B B 4! en De avonturen van I Beeldhouwwerken van Wolthers prenten van Arta sSüf Si. hicataas kwam met viiefytaity n,aae Waddiwcveen Kunststichting exposeert Si Kundig vliegenier 4 char: i MR.OPTICIEN - Li Bel Bij Brand BRILLEN HOORBRILLEN BRILETUI’S HOORAPPARATEN KIJKERS MICROSCOPEN LOUPEN LEESGLAZEN THERMOMETERS BAROMETERS DE ROOY's fotobedrijf GOUDA UMUIDEN ZWIJNDRECH7 1» >a WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 2 VRIJDAG 25 NOVEMBER I960j zak 2,45 En dit is dan de Mistery Clock. Wiens strategie zal overwinnen I PEDIC bedoelen het gezelschapsspel, te velen beginnen te terie. WIST U OF 21 03 55 60 70 dat bij een snelheid van 40 km per uur een automobilist reeds 16 meter remweg nodig heeft. dat deze remweg bij 60 km per uur reeds 36 meter en bij 80 km snelheid 64 meter bedraagt. Kleine en grote voor St. Nicolaas Rolschaatsen van Nederlands fabrikaat. Inlichtingen bij Nesse 2 Telefoon 21 02 CHOCOLADE FIGUREN vanaf 2 voor 25 MUIZEN 25 i Zuidkade 3 Telefoon 2105 CEFA-FILM „ODETTE CHURCHILL” Velen is het verhaal van deze film wel bekend, het weekblad „De Spie gel” heeft een uitgebreid vervolgver haal over Odette en Peter Churchill aan de ene kant, en de chef van de duitse contra-spionage aan de andere kant, gepubliceerd. Maar ook dé radio en televisie hebben aandacht aan dit verhaal besteed met name toen deze drie tegenspelers elkaar na de oorlog weer ontmoet hebben. Over deze ge schiedenis brengt de Cefa op dinsdag 29 nov. a.s., ’s avonds om 8 uur in het Jeugdgebouw, de film Odette Chur chill. Kaarten 'hiervoor a 1,zijn verkrijgbaar aan de bekende adressen. De film die niemand van Waddinx- veen mag missen en die beslist nie mand zal teleurstellen, want zij boeit: door de trouw en liefde, waarmee de weduwe Odette haar taak in het on dergrondse verzet teneinde voert. Zelfs na alle strenge verhoren van de Ge stapo, 'blijft zij zwijgen. Blijft daarom niet thuis, maar komt en geniet van deze spannende cultu rele film. - Men zie de advertentie in dit blad en de raambiljetten. In Gouda gevestigd: K. Tien- deweg 12, tel. 3033, 7 huizen vanaf de markt; Kleiweg 108, tel. 6033, naast Kleiwegbrug. 19. Maar wat deed die wagen zo midden in het bos De motor ronk te zachtjes, maar er zat niemand in de auto. Toen zag Freddy een eindje van de weg een licht. Hij liep er op af en merkte dat er een huis stond. Geen klein, houten huisje, van een boswachter of zo, zoals je in een bos zou verwachten, maar ’n mooi, groot stenen huis, waarvan Freddy de omtrekken vaag kon onderscheiden. Hij begon het al is, want dat is beslist niet zo. Ze zijn er nog, dat oude ganzenbord, het vlooienspel, niet te vergeten MENS ERGER JE NIET met de zo vertrouwd geworden afbeelding op de- doos, Halma en Lotto, Zwarte Piet en Domino. Maar er zijn ook vele nieuwe nieuwe en zelfs zeer moderne variaties. Wij zullen be paald niet alle spellen opnoemen die door een van de bekendste Ne derlandse fabrieken op dit gebied worden gemaakt, want dan zouden wjj de namen moeten noemen van haast niet te geloven, maar ze zijn raadselachtiger te vinden. Wie had er nu een huis, midden in een bos? Voorzichtig liep hij naar het ver lichte raam. Hij kon precies over de vensterbank zien. In de kamer zag hij een viertal kerels om de tafel zitten. Erg vriendelijk zagen ze er niet uit. Een van hen stond op en begon te spreken. Freddy kon alles horen, want het raam was een einje opgeschoven. AAN DE ROL GAAN en dit bedoelen wij dan letterlijk, op rolschaatsen namelijk. Vele ge meentebesturen hebben al speciale rolschaatsenbanen laten aanleggen of bepaalde pleinen aangewezen als rolschaatsgebied, zodat de kinderen zonder gevaar kunnen rollen. Ook in Nederland worden rolschaatsen gemaakt, van een zeer soliede con structie. De ESMI TS59-rol- TONEELUITVOERING T.O.G. Ter ere van het 12% jarig bestaan van de toneelvereniging T.O.G. geeft deze op zaterdag 10 december een uit voering in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, waar opgevoerd zal worden „Een Schoonmoeder uit dui zend”. De muzikale medewerking is van „The Gitar Rockets”, terwijl in de pauze een verloting gehouden zal worden. Men leze de raambiljetten. Deze kunstenaar i - Haagse beeldhouwster nette de Blaauw. Aanvankelijk stu deerde hij bosbouw, maar in 1948 koos Zij weten met hun vrije tijd wel raad waar hij door de burgemeester offi cieel ontvangen werd. Na deze ont vangst werd vrijwel het gehele ge- meente-centrum bezocht. Ondertussen werd het vliegtuig weer benut tot het inprenten van de slagzin „Koopt al leen in Waddinxveen”, welke zin door middel van grote letters door de lucht gesleept werd. Al met al een zeer ge slaagde binnenkomst van St. Nicolaas met een daaraan verbonden reclame- vlucht voor de middenstandsaktie. Wij wensen het comité en de deelne mende winkeliers drukke zaken toe. Zoiets als schaken bijvoorbeeld, maar daarin is de zoon geen mata dor. Nee, dan liever Stratego, dan beleven de „stille medespelers” ook spannende uren. Het doel bij dit spel is het vaandel der tegenpartij te veroveren, waartoe iedere speler een leger van 40 speelstukken, in rangorde van laag to hoog krijgt, te weten: 1 spion; 8 verkenners; 5 minneurs; 4 sergeants; 4 luitenants; 4 kapiteins; 3 majoors; 2 kolonels; 1 generaal; 1 maarschalk; 1 vaandel en 6 bommen. Het is helemaal niet de bedoeling een oorlogsspel te brengen, doch de rangorde van het leger leent er zich goed voor de stukken een bepaalde waarde te ge ven en men niet zien welke rang een stuk van de tegenpartij heeft. Het gaat erom, het vaandel te ver dedigen. Een spannend spel voor volwassenen, waarbij - net als 4)0 dammen en schaken - veel denk werk en veel strategie te pas komt. Maar ook ’s winters zijn er dagen met mooi weer en dan willen de kinderen graag naar buiten, en wat kunnen ze dan beter doen dan Eindelijk was het zaterdag dan weer zo ver. Ds spaanse wel doener arriveerde na een jaar weer in onze gemeente. Op de foto heeft hij juist voet gezet op Waddinxveense bodem. Zijn zwarte knechten informeren blijkbaar of de vliegreis naar wens is verlopen. (Foto Sjaak Noteboom) De meisjes zijn blij met borduur- prentjes, kralenkaartjes, kurkemat- jes en raffiamandjes, allemaal om zelf te doen en de kleuters kunnen zoet zijn met de plastic plakplaatjes zonder lijm in de vorm van bloe men en sprookjesfiguren. Zo gaat het er hard op lijken, dat wij u alle spellen toch gaan noemen en dat is niet de bedoeling. Trou wens voor de kinderen is het bed tijd, dat staat duidelijk te lezen op: Voor kwaliteit naar Ook de moderne kwartetten zijn de moeite waard. De kaarten zijn af- wasbaar en kunnen worden gebo gen, zonder dat er vouwen in ko men. In de spelregels, bijvoorbeeld bij het stedenkwartet, worden bij zonderheden gegeven over die ver schillende steden. Voor alles wat man is moet het autokwartet wel heel interessant zijn. Auto’s uit de gehele wereld en achterop de uit gebreide handleiding tal van gege vens over de getoonde auto’s. Jum bo heeft aan de kleintjes gedacht met een sprookj eskwartet, waarbij in de handleiding elk sprookje in het kort is weergegeven. De hele kleintjes zullen met hun kleurentorentjes en daarbij passen de kleurendobbelsteentjes beslist een tijdje zoet zijn en. kleuren leren onderscheiden en Hamertje Tik zet hun fantasie aan het werk. En ach, er is altijd nog wel tijd voor een spelletje, als u wilt voordat de televisie begint, op een regenach tige zondagmiddag of een ander ogenblik, dat de kinderen eens wat anders willen. DE MISTERV CLOCK een cadeau voor een ieder, die pre cies wil weten hoe laat het is. Dat mysterieuze is de wijzerplaat van plexiglas, waarop de vergulde wij zers zijn aangebracht, die in de ruimte lijken te zweven, terwijl de klok onzichtbaar wordt aangedre ven door een zelfstartende syn- chroonmotor 220-240 volt, 50 peri oden, 3 watt. Door middel van een lampje in de goudkleurige voet worden de uur aanduidingen verlicht. Zeer mooi van vorm, een prachtig voorbeeld van Nederlands vakmanschap. Wel iets duurder, dan een cadeau„tje” - 81,-maar het is dan ook een -waardevolle completering van het spelen met twee of meer personen. interieur. Hoe vaak per dag kijken En zegt u nu niet, dat dat ouderwets we niet op de klok, hoe belangrijk is dan ook haar vorm en kwaliteit. Nu de kwaliteit is beslist geen mys- J- HET KIND EN HET KIND IN DE VOLWASSENE. Daarom is het ook zo aardig pre sentjes te geven die .ook door en door Nederlands zijn, dat wil zeg gen in Nederland gemaakt, met Ne derlands vernuft en vakmanschap. En als we nu toch zo echt Neder lands doen, dan willen wij het eens hebben over een vrije tijdsbesteding vooral voor jong, maar ook voor de volwassenen, die altijd een beetje van het kind in zich houden, die het gezin bij elkaar houdt, heel vaak ook heel leerzaam is en die al door vele geslachten is beoefend. Wij Dinsdagavond werd de eerste getrok ken prijs a 300,— door Concordia thuisbezorgd bij de heer J. Rip aan de Onderweg. JUBILEUM-UITVOERING VOORWAARTS. Op vrijdag 9 december a.s. zal Voor waarts haar 30-jarig bestaan vieren met een jubileum feestuitvoering te geven in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. De nieuwe instru menten zullen op deze avond officieel in gebruik worden genomen. Mede werking aan deze avond zal worden verleend door het Cabaretgezelschap „Florida” uit Den Haag o.l.v. Kees Nouwens. Voor deze avond wordt zeer veel belangstelling verwacht en om teleurstelling te voorkomen heeft het bestuur van Voorwaarts dan ook nood gedwongen moeten besluiten de toe gang voor kinderen beneden 16 jaar te onthouden. Op de ouders wordt dan ook een welwillend beroep gedaan geen kinderen mede te brengen of te sturen. Aan bovengenoemde maatregel zal streng de hand worden gehouden. Vermoedelijk zullen ook dit jaar weer velen beginnen te zeggen, „dat ze er beslist niet aan doen”, aan Sinterklaas natuurlijk. Mis schien een presentje onder de kerst boom, maar dat zien ze nog wel. Maar naarmate de dagen korten, het buiten onbehagelijk en binnen zo behagelijk en gezellig wordt, gaat die goede oude 5-december- sfeer hun toch weer parten spelen. Zullen we toch maar niet alleen voor de kinderen en de volwas senen dan elk een kleinigheid. En natuurlijk is het resultaat, dat 5 december, net als elk jaar, helemaal echt en in Nederlands wordt ge vierd. Na de eerste geslaagde expositie van de vorige maand opgerichte Kunst stichting Waddinxveen, kan thans reeds de tweede tentoonstelling in het kunstzaaltje Kerkweg worden aange- kondigd. Deze maal is het de Haagse beeldhouwer Louis Wolthers, die met een achttal van zijn werken naar Waddinxveen is gekomen. Het is een gelukkige gedachte geweest om juist in deze periode, waarin men op zoek gaat naar nuttige en verantwoorde geschenken, naast de uiteraard wat prijzige beeldhouwwerken een col lectie prenten te exposeren, waaruit men reeds voor een bedrag van tien gulden keuze kan maken. meer dan 250 Jumbo-spellen. Het is er voor alle leeftijden, in een mooie en stevige uitvoering en voor lage prijzen. Een combinatiedoos met daarin: Mens erger je niet, Halma, Ganzenbord, Damspel en Wedren- spel komt bijv, op 4,95. Men is er ook in geslaagd een be langrijke export op te bouwen naar vrijwel alle West-Europese landen en vele van die 250 spellen worden ook in het buitenland gebruikt. Zeer modern is Electro, een elec- trisch vraag- en antwoordspel met vragen op allerlei gebied en voor elke leeftijd. Als het lampje gaat branden is het antwoord goed. De gronddoos bevat 216 vragen, maar daarnaast bestaan er mappen met aanvullende vragen. Enkele onder werpen: vliegtuigtypes, schepen, edelstenen, Bijbelse geschiedenis, motor-onderdelen, toerisme, muziek, paddestoelen, allerlei techniek', enz. Spannend, interessant en leerzaam. E 05 JXB schaatsen hebben een speciale voet- bevestiging door middel van grote leren teenkappen, welke op 4 pun ten aan de voetplaat van de rol schaats zijn bevestigd. Op deze wij ze wordt beschadiging van de schoenen voorkomen. De teenkap pen worden met een veter op maat aangetrokken. Dan hebben zij spe ciaal gelagerde, zeer slijtvaste rub ber wielen. De rolschaats voor be ginners wordt hier gebracht met kleine stalen wieltjes, eveneens dubbel gelagerd. Deze, „Elfje” ge naamd, kost bijvoorbeeld 18,50 en dat loopt dan op, tot de duurdere bestuurbare modellen tot 29,90 en 31,50. (met rubber wielen). Kwaliteit goede en duurzame rol schaatsen die elke vergelijking met het buitenlandse produkt met glans kunnen doorstaan en ook wat de prijs betreft volledig kunnen con- cureren. Een echt Nederlands cade au voor een bij uitstek Nederlands EEN STRATEGISCH SPEL VOOR DE OUDEREN. Het klokje van gehoorzaamheid heeft voor de kinderen geslagen, maar de ouderen zitten nog bijeen en vader en zijn grote zoon willen nu eens een spel spelen waar men de hersens geducht bij moet gebrui ken. hij toch ook voor het scheppende am bacht en ging werken op het atelier van Dirk Wolbers. Wat later verhuis de Wolthers naar het atelier van de bekende beeldhouwer Albert Termote. De thans twintigjarige Louis Wolthers bezocht de Academie voor beeldende kunsten in Den Haag. Hij is tevens lid van de Haagse Kunstkring. Enkele van z’n werken zijn in dé loop der ja- ren door de gemeente ’s-Gravenhage aangekocht. Hij exposeerde in zijn woonplaats en in de musea te Leiden en Gouda. Arta is de naam van een vereniging van kunstvrienden met afdelingen in Zwitserland, Oostenrijk, Joegoslavië, Italië. Duitsland, de VS en Nederland. Hedendaagse kunst in eigen omgeving brengen is het doel van deze inter nationale vereniging. Om dit te ver wezenlijken geeft Arta een orginele grafiek uit van levende kunstenaars, ongeacht nationaliteit, stijl en tech niek (linoleum, litho, houtsnede, ets OPENING „DOE HET ZELF”-WINKEL. Vorige week zaterdag had de opening plaats van de verbouwde en ver- nieuwe „Doe-het-zelf”-winkel van de fa van de Bas, aan de Jan Dorrekens- kade, door burgemeester van der Hooft. Deze sprak, alvorens 'hij de deur opende, enkele woorden tot een ge zelschap genodigden, terugziende op de geschiedenis van Waddinxveen, waar in 1360 al sprake is van handel drijven in dit kleine plaatsje. Spr. prees het initiatief van de Waddinxveense fabrikanten en middenstanders, welke deze traditie hebben voortgezet en telkens nieuwe gelegenheden schep pen tot werken en handeldrijven. Zo ook de heer de Bas, die onbewust het vrije-tijdsprobleem, door de a.s. 45- urige werkweek opgeroepen, heeft helpen oplossen. Momenteel is de straat nog smal, maar in de toekomst komt hierin wel verbetering. De aanwezigen maakten daarna een rondgang door het vernieuwde pand en waren het met elkaar eens, dat hier in een record tijd een zaak geschapen was, welke er zijn mag. Succes toegewenst. Op een wel zeer orginele wijze heeft zaterdagmiddag St. Nicolaas zijn en tree gemaakt in onze gemeente, en wel per vliegtuig. Was het voorheen eerst per boot, later per trein, thans ging het vanuit de lucht. Het comité zag kans om een akkoord te maken met de fa van der Lugt, te Benthui zen, die een vliegtuig tot zijn beschik king heeft, om St. Nicolaas op deze wijze tot ons te brengen. De belang stelling voor deze bijzondere binnen komst was buitengewoon groot, het publiek had zich reien dik om het ter rein verzameld. Het was nu wel niet een ideale start baan, al had de commissie een bord geplaatst „Luchthaven Waddinxveen”, maar de goede Sint kwam zonder on gevallen aan de grond. Na een begroe ting door de voorzitter van het co mité, de heer H. K. van der Loo, stapte St. Nicolaas op het gereedstaan de paard, en reed, voorafgegaan door Concordia, gevolgd door vier zwarte Pieten, en omstuwd door een grote massa jeugd, waarbij een rijtuig met commissieleden en enkele bedrijfswa gens, als deel van de uitgeschreven op tocht, en besloten door Voorwaarts, een aantal straten door de Oranje- wijk, vervolgens via de Noordkade, Oranjelaan, naar het gemeentehuis, feest als dat van Sint Nicolaas. En dit waren zo maar enkele tips voor Sinterklaas-presentjes van Ne derlands fabrikaat, waarvan er nog zeer vele te noemen zijn. Wij hopen, dat ze van pas zullen komen en de vreugde op 5 december zullen hel pen verhogen. en gravure). Door het verspreiden van een kleine oplaag van kunstwerken, waarvan deze techniek vermenigvul diging toestaat, tracht Arta velen in de gelegenheid te stellen goede kunst werken voor weinig geld in bezit te krijgen. Teneinde de bezoeker aan de kunstzaal Kerkweg een indruk te ge ven van de vele mogelijkheden, die Arta biedt, worden er prenten van verschillende stijlen geexposeerd. De nieuwe expositie, die vanavond om acht uur wordt geopend, blijft tot 7 december en is dagelijks van tien tot vijf uur geopend. Bovendien kan men tijdens de St. Nicolaasweek van zeven tot negen uur in het expositiezaaltje van de Kunststichting Waddinxveen, die al een groot aantal begunstigers heeft mogen boeken, terecht. WINKELCENTRUM DORPSSTRAAT HEEFT NU OOK EEN GROENTEN. EN FRU1THAL. Woensdagmiddag opende in de feeste lijk versierde Dorpsstrat, Wim Sekeris een Groenten- en Fruithal. De reeds 40 jaar bestaande gr groentenzaak van de Wed. Hofstede is door bijtrekking van de gehele beneden etage een aan trekkelijke overzichtelijke verkoop ruimte geworden. De groenten en fruitsoorten staan aan de zijwanden voor de koper uitgestald en ook een enorme sortering blikgroenten, waar tussen een opengekoelde diepvries- contrainer. Ook zagen wij een gehele sortering lichte dranken en voor de jonge moeder een uitgebreid assorti ment Baby- en kleutervoeding. Di verse bloemen en fruitmanden sierden het geheel op. vooral het laatste lette men op het nummer van de openings- folder. Men kan nooit weten of men zo’n fruitschaal of mand mee naar huis kan nemen. Bij al de goede wensen welke hem werden aangeboden voegen wij ook de onze. Louis Wolthers komt met werken, uitgevoerd in cement, blauw hard steen, kalksteen, gips en iepenhout. 5- is de zoon van de Marie Antoi- 20. Uit wat hij zei begreep Freddy dat het dieven waren en dat ze de auto, die voor het huis stond, had den gestólen van een heer uit Sneeuwstad. Toen Freddy zo een hele tijd had staan luisteren, ver wijderde hij zich zachtjes van het raam en verdween in het donker. Intussen gingen de mannen door met praten en lachen en drinken, tot plotseling een van hen het hoofd luisterend ophief. De anderen wer den ook oplettend en toen hoorden ze buiten het geluid van een auto motor. Ze stoven naar buiten, waar ze juist om de hoek een auto zagen verdwijnen. De wagen, die voor het huis stond, was er niet meer. De kerels begrepen, dat er nu wel spoe dig politie zou komen. Ze gingen weer naar binnen, pakten alle voor werpen van waarde in koffers en liepen naar de garage, waar hun eigen wagen stond. Maar bij het licht in de garage zagen ze, dat alle banden van de auto stukgesneden waren. Scheldend en razend beslo ten de mannen, om dan maar te gaan lopen. Met de zware koffers gingen ze het donkere bos in. KIKKERS en 3 voor DROSTE CHOCOL. LETTERS 2,50 - 1,50 - 75 TAAI TAAI Gembertaai Dubbele pop Grote pop Kleutertaal grote zak slechts 50 Bij de thee Echte roomboterborstplaat 200 gram 79 Reklame Chocolade beestjes 200 gram 89 Marsepein 200 gram 79 Grote sortering zoutloze en Suikervrije artikelen Chinese gember per pot 7,50 - 3,70 - Verkade Thee Komfoor 4,95 Gesch enkdoos inhoud; 1 fles Port 1 fles Sherry 14,90 Geschenkdoos inhoud: 1 fles Cognac. Courvoisiër V.S.O.P. 2 cognacglazen 25, 0

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2