/V ki I HET KEETMEISJE IN DE EUROPOORT ESSO PETROLEUM de haardolie met het hoogste rendement méér warmte minder roet zuinig i I NIEUWS UIT ONZFWÖÖNPLAATr onin KWALITEIT WINT HET ALTIJD BURGERLIJKE STAND De avonturen van Freddy Fox H*1 i o-i Zie onze etalages! 9* Esso -» verPo/gperhaaZ Wat u zelf maakt, is het eerste verdiend. gemeei i de jat andag DE ROOY's fotobedrijf SPORT IN HET KORT 2,95 5,80 4,75 OLIEHANDEL G. v. OMMEREN DAMVERENIGING EXCELSIOR 11e ronde Onderl. competitie: W. v.d. HeijdenD. la Grand F. JacobiA. Blonk A. LittooijT Twigt C. BlonkD. Zwanenburg C. StolkerH. Geers jr F. van EijkJ. Doornhein A RietveldT den Ouden N.N.—B. van Eijk A. ZwanenburgJ. Hoogerbrug A. CompeerA v.d. Flier H. Geers srC. Kramp J. de RijkeD. de Gelder H. BoeleG v.d. Zijden J. de HeerH. Boele Predikbeurten Officiële mededeling ■;»5i „W.S.E/’ I W.Z.C. „DE GOUWE" SCHAAKVERENIGING „W.SV." JACQUARD (bedrukt) 90 cm breed WOLLEN FANTASIE JAPONSTOF 130 cm breed MODERNE RU1TSTOF 130 cm breed enz. enz. enz. 17/ nr a WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 2 VRIJDAG 30 DECEMBER 1960. KBLAD VRAAG TEKST EN UITLEG (jongens) en iionsstr nst alle 2-0 1-0 Totaal 4-6 Bij door H.A.N.S. EX'] HOOFDSTUK IV, no. 16. 2. de maand J. J. Schwiebbe, Noord- gemeentelijke (Wordt vervolgd) met GEBR. STOFFENHUIS GOUDA Inlichtingen bij Nesse 2 Telefoon 21 02 PAI HOI Waddinxveen, 28 december 1910. De burgemeester voornoemd, S. PILLE, loco dan het andere, maar bijzonder veel verschil zit er niet in. deze ongeveer DORPSSTRAAT 32 WADDINXVEEN 0-1 afgebr. 1-0 afgebr. 1-0 1-0 1-0 uur En als KRANS Rwalite 2-0 0-2 Vz-Vz 0-1 0-1 met VOOR BEROEP BEDANKT. Ds. Vos uit Bennekom heeft bedankt voor het op hem door de Ned. Herv. Kerkeraad uitgebrachte beroep. stalen band; hoes van paraplu; 1 paar handschoenen; blauw wantje. Verloren: dekkleed; bruine kinderpor- temonnaie met inh.; grijze want; hoes van paraplu; pakie sigaretten; blauwe kinderportemonnaie; blauwe want m. rood en wit; grijs kinderwantje; huis sleutel; beige handschoen. De ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door Dr C. A. de Geus. 0-2 2-0 1- 0 afgebr. 0-2 0-2 2- 0 afgebr. Nederlands Hervormde Kerk. Zaterdag 31 december: Nam. 7.30 uur Ds. J. R. Cuperus Zondag 1 januari: V.m. 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus Nam. 6.30 uur Ds. D. v. d. Ent Braat Nederlands Hervormd Wijkgebouw. Zondag 1 januari: V.m. 9.30 uur Eerw. heer C. van Win gerden, cand. Gouda Nam. 6.30 uur Ds. J. R. Cuperus Herv. Kring „Wet en Evangelie", Verenigingsgbouw, Stationsstraat Zaterdag 31 december: Nam. 7.30 uur Ds E. H. Kalkman Zondag 1 januari: V.m. 10 uur en nam. 7 uur Ds. E. H. Kalkman. Gereformeerde Kerk. Zaterdag 31 december: Nam. 7.30 uur Ds J. Snoey Zondag 1 januari: V.m. 10 en nam. 5 uur Ds J. Snoey Remonstrantse Kerk. Zaterdag 31 december: Nam. 7 uur Ds A. Hoff-Visscher Chr. Aigesch. Gemeente. Zaterdag 31 december: Nam. 7 uur Ds A. P. Verloop. Zondag 1 januari: V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds A. P. Verloop Woensdag 4 januari, nam. 7 uur Ds A. P. Verloop Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158 Donderdag 5 januari, nam. 7 uur Ds Du Marchie van Voorthuizen van Leersum. KERKDIENSTEN. Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: H. C. A. P. van Drunen. Telefoon 24 52 Biechtgelegenheidzaterdag van 5 tot 7.30 uur. 7.30 uur Oudejaarsavondlof met preek. Missen: ’s zondags 7 uur de vroegmis; 8.30 uur de hoogmis; 11 uur de late mis. Door de week 8 uur. Elke eerste vrijdag van 8 uur avondmis. zondagsavonds 7 uur Lof. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66. Zondag nam. 3 uur Wachttorenstudie. Donderdag nam. 7.30 uur Bedienings- school. Nam. 8.30 uur Dienstvergadering. AANBESTEDING MEUBELFABRIEK. Uitslag van de op woensdag 28 decem ber 1960 door N.V. Bouwkundig In genieursbureau van P. D. Stuurman, gehouden aanbesteding voor het bou wen van een meubelfabriek te Weert voor Meubelfabriek H. A. van Berke- stein N.V., alhier P. Jansen, Neer 186.700,N.V. De monte, Biest, 170.000,C. van Tuel, Weert, 169.100.Fa Teeven Loyen, Weert, 160.300,—; P. M. Gijbels Zn., Weert 158.834,—; Fa W. Henderickx Zn. Grathem (L.) 153.700,De gunning is aangehqu- den. wij toch wel zeggen, dat het koor onder leiding van haar tegenwoordige dirigent goede vorderingen maakt en uitgroeit tot een koor dat er mag zijn. Het kinderkoor zong vol overgave. Het Herv. koor bracht twee liederen ten gehore. Voor zover wij konden nagaan, was de plaats van opstelling van dit koor niet bepaald gunstig; De luisteraars beneden zullen althans wel iets hebben gemist. Mogelijk ook door dat dit koor weinig leden telt in te genstelling met het Geref. kerkkoor. De avond werd gevuld met samen zang. De kerk was geheel vol. Al met al was het een goede avond. KERSTBOOMVERBRANDING. A.s. maandag 2 januari, om 7 uur pre cies, wordt weer de traditionele kerst boomverbranding gehouden. In tegen stelling met vorige jaren is de plaats van verbranding niet meer op het Be Fair-terrein, maar op het terrein nabij de nieuwe Muloschool in de Putte- polder. Voor zover de bomen niet worden afgehaald, verzoeken de orga nisatoren deze vóór 7 uur op de plaats van verbranding af te leveren. BEKENDMAKING DIENSTPLICHTWET. De burgemeester van Waddinxveen brengt ter algemene kennis dat 1. de in 1941 geboren mannelijke personen, die in een Nederlands bevolkingsregister zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgeno men en geen bewiis van inschrij ving voor de dienstplicht, noch een bewijs van niet-inschrijving hebben ontvangen, zijn verplicht zich vóór 1 januari 1961 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woonplaats of gewone ver blijfplaats. de aanmelding dient te geschieden door de onder 1 bedoelde perso nen’ zelf en bij hun verhindering door hun wettelijke vertegenwoor diger Is een rechtspersoonlijkheid bezittende vereniging, een stich ting of een instelling van welda digheid wetteliik vertegenwoordi ger dan rust bij verhindering de verplichting tot aanmelding op de bestuurders. Een jaar is weer verstreken waarin verschillende ups en downs ook onze vereniging niet zijn gespaard geble ven. Toch kunnen we op een prettig jaar terugzien. De verstandhouding onderling, de toto, de contactavonden, de feestavond voor leden en donateurs de bijeenkomsten van de elftalcommis sie de training, dit alles waren goede bindingen voor het geheel van de ver eniging. De competitie 1960-1961 ver liep tot nu toe door de slechte weers omstandigheden zeer stroef, maar in slecht weer een spo’rt te beoefenen die men voor z’n plezier beoefent zou toch niet prettig zijn. Laten we hopen dat 1961 ons beter weer brengt. Het eerste elftal besloot dit jaar met een overwining en ging daardoor enkele plaatsen omhoog op de ranglijst. Het tweede elftal heeft in geen weken een wiedetrijd gespeeld!, laten we hopen dat voor dit elftal ook de weersge steldheid ook beter wordt. De junioren elftallen hebben hun eerste gedeelte van de competitie afgesloten op een van de drie bovenste plaatsen van hun ranglijst. De training die goed bezocht wordt, kan toch nog wel wat beter, want die is nu van het grootste belang, want wanneer straks het weer beter wordt dat men dan goed getraind en fit weer aan de wedstrijd kan beginnen. Tot besluit wensen wii ook van deze plaats al onze leden, donateurs en be gunstigers een Zalig Nieuwjaar. Ook in 19 1 ziin leden en donateurs van harte welkom. 27. En werkelijk, voor zover de duis- nis dit tenminste toeliet, zag men overal om zich heen ijs en nog eens ijs. Het was een spookachtig gezicht, die dansende ijsschotsen op de wilde golven en onophoudelijk bonsden ze tegen het schip. Het zou zeker niet lang duren of het schip zou lekgestoten zijn en wanneer dat gebeurde waren allen verloren, want op zo’n zee zou men geen reddingsboten kunnen ge bruiken. De kapitein stond met een ernstig ge zicht bij het roer. Als dit nog een poosje zo doorgaat, zei de stuurman, dan gaat ons roer straks ook nog stuk en dan zijn we voor de haaien. De kapitein knikte en keek naar bui ten. Het was of het niet zo donker meer was, vond hij. De stuurman scheen het ook te merken. Het wordt wat lichter, kapitein, en op hetzelfde ogenblik keek de zon om de hoek van een wolk. Later als wij ouder en volwassen zijn zullen wij deze zelfde gang maken. Wij zullen op den duur ook voorzich tiger worden, door onze ervaring en ook minder snel de nieuwigheden gaan accepteren en tenslotte komt er een tijd dat ook wij kinderen hebben van omstreeks vijftien tot twintig jaar en dan handelen we precies eender als onze ouders. Dan zijn wij ook van mening, dat dit of dat niet mag of kan krijgen we ook conflicten met hen. Dit is nu eenmaal de loop van het leven. Komt het voor, dat we een verbod krijgen van onze ouders, dan is het verstandig om te vragen waarom of zij het niet goed vinden. Vraag om uitleg, dan bestaat de kans, dat je het begrijpt. Oh zeker, in je hart zul je menen, dat ze het wel erg donker, of zwaar zien en dat het heus wel mee valt, maar vergeet aan de andere kant niet, dat je ouders meer levenserva ring hebben en dat zij het heus niet verbieden om je dwars te zitten, want wanneer je in een goed gezin leeft, zullen je ouders het orettig vinden, wanneer ze je zoveel mogelijk een plezier kunnen doen. Dus daar zit het niet in. In zo’n geval hebben ze er wel degelijk hun redenen voor. Na tuurlijk heb je ook het recht om in zo’n onderling gesprekje over het on derwerp jouw zienswijze te geven en dan is het zeker niet uitgesloten dat je samen tot een compromie kunt komen. N. v. H. I ring een en ander van het nieuwe ac cepteren, terwijl wij jongeren veel sneller bereid zijn het nieuwe te aan vaarden, ja, het zelfs wel persoonlijk scheppen door ons jong zijn. Uitslagen: Gouwe 3GZC 5 1-1 GZC IIGouwe I 2-0 Heren III heeft met GZC de punten moeten delen, wat gezien de opstel ling van GZC 5 waarin al de vroegere cracks vertegenwoordigd waren, nog niet zo heel slecht, maar bij de vol- WIJ DOEN HET ZELF OOK I Wij kunnen en wij mogen de ouderen nooit verwijten dat zij ouderwets zijn, want dat zelfde verwijt kunnen onze kinderen ons later maken, want wij worden precies als onze ouders. Onze ouders zijn namelijk een produkt van hun tijd. Zij hebben in de meeste gevallen evenals wij conflicten met him ouders gehad. Zij waren kinderen van hun tijd, aanvaardden in hun jeugd ook alle nieuwe normen en op vattingen, kwamen daardoor met hun ouders in strijd en later toen ze ouder werden waren die normen hun levens wijze. Zo hadden zij het gedaan en zo hoorde het. De tijd ontwikkelt zich inmiddels verder en de volwassenen passen zich aan, maar al naar gelang zij ouder worden, gaat dit aanpassen aan de ontwikkeling wat langzamer, zij hebben namelijk geleerd - dikwijls door schade en schande - elke nieuwe ontwikkeling maar niet zo voetstoots te aanvaarden. Zij zijn voorzichtiger geworden en kijken bever eerst de kat eens uit de boom. Blijken nieuwe vormen en normen na verloop van tijd juist te zijn, dan kunnen ze die altijd nog accepteren. En tenslotte komt er een leeftijd waarop zij de nieuwe ontwikkeling helemaal niet meer kunnen aanvaarden. Overigens varieert deze mogelijkheid tot aanpas sing natuurlijk sterk; het ene stel ou ders zal moderner zijn in onze ogen gende wedstrijd rekenen wij toch op winst. Heren I heeft de eer weer aan GZC II moeten laten, wat gezien het ver loop van de wedstriid wel verdiend is. Programma voor 3 januari 1961: 8.00 uur GouweGZC (jongens) 8.15 uur GouweBZC (meisjes) 9.15 uur Donk 3Gouwe 4 9.30 uur Donk IGouwe I Als de meisjes as. dinsdag winnen, kunnen zij de kampioensvlag hijsen, dus rekenen we daar maar vast op steken de de vlag vast uit. ZWEMMEN IN GOUDA. A.s. zaterdag 31 dec. is er geen zwem men in Gouda. Voor de onderlinge competitie konden wegens de geringe opkomst slechts enkele partijen worden gespeeld, de uitslagen waren: groep I: P. BroerW. van Vuuren A VersluisJ. van Oort De kosten van het onderwijs zowel in deze gemeente als de kosten die de gemeente aan derden verschuldigd is worden in toaal geraamd op 430.000. Hiertegenover staat dan een inkomst van 125.000. Het bedrag per leerling voor de vergoeding aan bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs is geraamd op 61,15 voor niet in bruikleen gggeven schoolgebouwen. Voor in bruikleen gegeven schoolge bouwen is het bedrag per leerling 43,89. Voor de r.k. school werd het bedrag per leerling vastgesteld op 69,79. daar deze school over een ei gen gymnastieklokaal beschikt. Voor de chr. uloschool werd het bedrag per leerling berekend op f 70, In 1961 zal ongeveer 71000 liter melk opgedronken worden door de school kinderen. De gemeente kost schoolmelkverstrekking 2500,—. De uitgaven voor maatschappelijke steun worden begroot op f 304.174, waartegenover een inkomst van 88.000,— staat. Voor subsidie aan de gemeentelijke instelling voor sociale zaken werd f 135.000,geraamd. een bedrag ongeveer gelijk is aan de ra ming van 1960. De verpleging van geesteszwakken vraagt ruim 55.000. De totale reserve van de gemeente bedroeg einde 1960 743.358,waar onder 197.000,wegens reserve ba tige saldi over vorige dienstjaren. De reserve van het gasbedrijf is 36.159. van het waterleidingbedrijf 20.654 en van het elektriciteitsbedrijf In de 3e klasse van de Nieuwe Rot terdamse Schaakbond werd de wed strijd WSV II—Caoelle II gespeeld. Onze reserves stelden danig teleur, door met 4-6 te verliezen. De persoon lijke uitslagen waren: WSV IICap. II 1 A DoornheinJ. v.d. Sar 2 H. W; Schildt—J. v.d. Berg Vz-Vz 3 W. v. OortW. P. v. Reeuwijk 1-0 4 P. PerdijkJ. L. v.d. Berg 5 A. BrouwerT. v.d. Wolf 6 C. AlblasB. v. Wijngaarden 7 J. KleijwegJ. van Vuurde Vz-Vz 8 C. J DerksenM. van Roon 9 J. KraaijensteijnD. Bakker Vz-Vz 10 H. KerverA. Verwaal 0-1 Radeloos keek ze om zich heen. De toestand waarin de omgeving zich bevond, deed haar paniekgevoel nog toenemen. Het eerst zo frisse groen lag onder een dikke laag stof en zand. Ontwortelde struiken hingen in half afgeknakte bomen. Op enke le plaatsen waren de duintoppen af gescheurd en liep het zand als een trage waterval langs de ontstane hellingen. Wanneer ze de verwoes ting in ogenschouw nam, kon ze niet dankbaar genoeg zijn, dat ze er heelhuids was afgekomen. Maar ze dacht nu allerminst om zichzelf. Ze had desnoods haar leven willen geven voor het behoud van Roel. Als Roel dood was, een snik welde in haar keel, dan had het leven voor haar ook geen waarde meer. Ze wist nu, dat al de tijd, dat ze van Roel gescheiden was geweest, de hoop hem weer te zien, haar het leven draaglijk had gemaakt. De voortdurende verwachting, dat Roel zijn trots zou laten varen en haar liefhebben en aanvaarden zoals ze was, met of zonder fortuin, had haar op de been gehouden. Niet alleen het heimwee naar haar ei land had haar hier gebracht, maar het voortdurend verlangen, het tus sen Roel en haar tot een verklaring te laten komen, zodat ze de moor dende onrust in haar hart de baas zou worden. Hier lag hij nu, binnen een handreikte, maar het leek of al het leven uit hem was gevloden. Zijn ogen waren gesloten en zijn donker, golvend haar was veran derd in een massa grijze stof, waar het bloed doorheen sijpelde. Ze trok haar manteltje uit en lichtte uiterst behoedzaam zijn hoofd op en vlijde hem dan weer zacht neer. Tranen drupten over haar gezicht. Met een zucht van verlichting zag ze de mannen haastig aankomen. Hun ge zichten toonden dat zij het ergste vreesden. Zij maakten Christa, die over haar hele lichaam nog beefde van de doorstane emoties, geen ver wijten. Een van de mannen knielde bij Roel neer, een ander had reeds de verbandkist voor eerste hulp meegebracht. Met de handen in el kaar geklemd en met geweld het schokken van haar lichaam beheer send, wachtte Christa af. De man, die Roel een voorlopig verband aanlegde, scheen enige ervaring te hebben. Het ging hem bijzonder handig af en tegelijk gaf hij de mannen aanwijzingen een primi tieve brancard te maken en daarop werd Roel voorzichtig neergelegd. Door het sterke trillen van haar handen kon Christa geen hulp bie den, maar nu was ze blij, dat ze van enig nut kon zijn, door de kort ste weg naar de boerderij te wijzen. Vlakbij was het duinpad weggesla gen, maar direkt daarop kwam er een smalle en meer begaanbare weg. Versuft van ellende maakte Christa aanstalten de stoet te vol gen toen ze haar shawl in de strui ken zag hangen. Nog geheel ver wezen trok ze deze naar zich toe waarbij het boompje in het losge slagen zand meeschoof. Een kort ogenblik gingen haar ogen in grote verbazing wijd open en keek ze star naar een punt, waar het zand weer langzaam samenvloeide. Diepe rimpels trokken in haar voorhoofd, dan schudde ze haar hoofd, alsof ze iets van zich afwierp en liep lang zaam achter de mannen aan. De toestand van Roel was nu haar eni ge zorg. Weg was haar vreugde om bloeiende bramenstruiken en rijk met oranjebesjes getooide boompjes. RoelRoel hamerde het door haar hoofd. Helsingen kwam hen al op het erf tegemoet en keek verbaasd naar de draagbaar. „Grote help, het is mijn vriend Roel,” barstte hij los. „Wat is er in vredesnaam gebeurd Die meelevende woorden deden Christa enorm goed. Het was alsof ze het verdriet en de zorg om Roel niet meer alleen hoefde te dragen. Hel singen werd haar bijzonder sym pathiek. Hij wist ook van aanpak ken. Nog geen uur later was er een dokter gearriveerd. Deze gaf op dracht de ziekenauto op te roepen. Terwijl de dokter zich met Roel in een der kamers afzonderde, ble ven zij in angstige spanning wach ten. Helsingen trachtte zoveel mo gelijk Christa te troosten. Hij raak te steeds meer onder de bekoring van het meisje, dat hij zo onver wachts had ontmoet. Haar persoon lijkheid, die voortdurend deed den ken aan een vrij en ongecompli ceerd leven op het platteland, wekte zijn bijzondere belangstelling. Haar veranderlijke groene ogen trokken hem onweerstaanbaar aan. Haar kleding sloot correct aan, om haar bijna volmaakt figuur. Verlegenheid scheen ze niet te kennen, al zag hij op sommige momenten een verra derlijke blos omhoog stijgen. Een krachtige wil, maar een uiterst ge voelig hartje, was zijn conclusie. Sterk gehecht aan tradities. Een meisje met een tere inslag en toch sterk karakter. Nog even, Don Juan, dacht hij met zelfspot, en je hebt het dik te pakken. Ik mag wel op passen, want ik geloof dat Roel haar hart reeds bezet heeft. Zacht fluisterend stonden ze op de gang te wachten op berichten over Roel. De rustige houding van Hel singen liet niet na, Christa wat meer op haar gemak te stellen. In groot vertrouwen zag ze nu de uit slag van het onderzoek tegemoet. Ze kreeg nu de tijd, om zich te ver bazen over het veilige gevoel, dat Helsingen bij haar opwekte. Werd ze, door haar veranderde levens omstandigheden toegankelijker voor nieuwe invloeden, of was het besef, dat hij hun oude woning met zo veel piëteit ging behandelen de oor zaak, dat ze zich sterk tot hem voel de aangetrokken Zij onderging zijn stille bewondering als een hulp middel, dat haar zelfvertrouwen moest vergroten voor een ontmoe ting met Roel. KN1 KL1 DO< MA j CAI SOI f’ GEI 28. Even later scheen de zon weer, alsof hij nooit weggeweest was. Het is net, zei een meneer die naast Freddy stond of het niet meer zo waait. En werkelijk, nog een paar rukwinden en plotseling was het stil. Even onver wacht als hij gekomen was. was de storm weer verdwenen. Opgelucht ke ken de passagiers elkaar aan. Maar nog was ’t gevaar niet voorbij, want de zee was nog woelig en nog steeds bonsde het ijs tegen het schip. Fred dy had nog nooit zoveel ijs gezien, het leek wel, vond hij, of al het ijs van de wereld hier verzameld was. Hij vroeg zich af hoe het schip daar wel doorheen moest komen. De passagiers praaten er druk over met elkaar. 2 heren waren in een hevig twistgesprek gewikkeld De ene beweerde, dat het schip reddeloos verloren was, door het ijs. dat het schip ramde, maar de an dere was nog vol moed. (Wordt vervolgd) INTERKERKELIJKE SAMENKOMST. Zaterdagavond 24 december werd in de Geref. kerk een Kerstwij dings - dienst gehouden, georganiseerd door de Geref. kerk en de Ver. Wet en Evangelie. Voorgangers in deze Kerst- nachtdienst waren Ds. J. Snoey, Geref. pred. en Ds. E. H. Kalkman, Herv. pred. resp. liturgie en meditatie. Voorts werd, medewerking verleend door het Geref Kerkkoor en Kinder koor o.l.v. D. v. d- Bosch, het Herv. Kerkkoor „Ledagoh” o.l.v. T. Plomp, de trompettisten P. van Oeveren en W. van Luijk en de organisten H. van Nielen en T. Plomp. Door het Geref. Kerkkoor werd uitgevoerd Psalm 150 (met orgel en trompet) wat heel tot haar recht kwam. Vervolgens „Ere zij God”, met kinderkoor. Hoewel wij menen, dat dit nummer niet in haar volle waarde werd uitgevoerd, mogen Groep II: A. DoornheinP. Perdijk W. van Oort—C. Alblas H. KerverJ. Kleijweg Groep III: J KraaijenstejjnP. Heij G. v.d. BergK. v.d. Gaarden Maandag 2 januari aanvang 19.30 eerste theorie-avond. Het bestuur wenst de leden een voor spoedig 1961. M.A.B. „GOUWE RIJDERS”. „Gouwe Rijders” hield zaterdag 24 december jl. een oriëntatierit voor mo toren, auto’s en bromfietsen in de om geving van Waddinxveen, Reeuwijk en Gouda. Met in achtneming van het jaargetijde was de deelname goed te noemen, speciaal doordat de prijzen ditmaal uit kerstbouten bestond. De rit welk over een afstand van 30 km was uitgezet mag vrij eenvoudig genoemd worden, maar er zaten nog al wat voetangels en klemmetjes in, waardoor er veel strafpunten opgelo pen kon worden. De uitslag is als volgt: Brommers: 1 H. C. Binnendijk, Boskoop, 12 str. pt 2 G. Oskam, alhier, 13 str. pt. Motoren; 1 M. van der Wolf, Reeuwijk, 51 str. p. Auto’s: 1 C. Hoogendoom, Bodegraven, 3 strpt. 2 W van Straaten, Gouda, 7 str. pt. 3 E. J. Oskam, alhier, 49 strf. pt. Zij allen ontvingen een pracht van een kerstbout geheel panklaar, alsmede voor de kaartlezers een zwaar ver zilverde asbak met het embleem van de Gouwe Rijders er in. Tot slot wenste het bestuur allen een voorspoedig nieuwjaar toe. Aangiften van 22 tot 28 december Geboren: Luana Patricia, d.v. C. J. Sahetapij en A. E. Thomassen, Eiken laan 45; Willem, z.v. C. T. van Wageningen en M. J. van der Zeeuw, Acaciastraat 72; Apolonia Geertruida Maria, d.v. J. C. Kortlever en J. J. Schwiebbe, Koord einde 35; Ernastiena Theresia Rosalia Maria, d.v. A. T. L. Koutstaal en G. R. Ver hagen. Pr. Margrietstraat 6; Ondertrouwd: E E F. Nekut en C. L. J. van den Berg; Gehuwd: P. C. Grundmann en G. C. van Eijk; Overleden: Hoogendoom w.v. Verweij, Geertje, oud 93 jaren; Koetsier, Pleun, oud 86 jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: nikkel herenhorloge (Vervolg gemeentebegroting van pagina 3). 7.600. Voor rioleringsrechten werd 12.000 geraamd. De uitvoering van openbare werken vraagt ruim 80 000 meer dan vorig jaar. Voornamelijk werd dit geweten aan een verhoging van de kapitaals- lasten en de aanmerkelijke stijging van de posten salarissen en lonen als gevolg van de uitbreiding van het personeel. Niet minder dan 100.000 moest worden uitgetrokken voor het onderhoud van straten en pleinen. Blijkens de begroting zullen voor her- strating in aanmerking komen de Z. Dwarsweg, voor zover gelegen tussen Zuidkade en Kanaaldijk, de St. Victor- straat e.o., de Kerkweg vanaf Stations plein tot Kanaalstraat, de Dorpsstraat en verschillende straten in de bomen- wijk. De Sniepweg, Kleikade en Noordkade zullen worden geteerd. De Bodegraverstraatweg blijft een zor genkind. hiervoor is 12000 beschik baar gesteld. Ook het onderhoud van de plantsoenen vraagt steeds grotere bedragen. Thans werd hiervoor f 45.000 geraamd, terwijl de begraaf plaats naar raming 14.000 zal vra gen Zo mogelijk zal van het nieuwe tweede klas gedeelte een aantal gra ven worden geroerd, terwijl daarna ophoging zal plaats, vinden. De riool waterzuiveringsinstallatie en de kleine rioolgemalen kosten in 1961 f 19.300, een verhoging van bijna f 5000 t.o.v. 1960. De gemeentelijke reinigingsdienst vraagt een bedrag van 32000. De straatverlichtingskosten worden ge raamd op 47000. 46.344. De reserve voor geblokkeerde gelden is 110.322,80. De totale schuld van de gemeente wordt per 1 januari 1961 geraamd op 13.887.270. tegenover 11.129.7. 8 t.o.v. 1960, een stijging vindt zijn oorzaak hierin, dat de ge meente in het afgelopen jaar enkele grote geldleningen heeft kunnen slui ten. Aan rente is hiervoor in 1961 niet minder dan 569.000 verschuldigd en aan aflossing 327.439. De totale in vesteringen per 1 januari 1961 bijdra gen 15.783.898. Voor woningbouw is hierin begrepen een bedrag van ruim 10 miljoen en voor openbare werken bijna 2 miljoen. In 1960 was het totaal van de investeringen f 13.696.000. De echuld per inwoner komt dierhalve neer op ongeveer 1.262, Voor de gemeentebedrijven kon voor het gas- en het elektriciteitsbedrijf ’n winst worden geraamd van respectie velijk 3.682,— en f 14.556,— (in 1930 3977,— en f 3984,—). Blijkens deze begrotingen werd verder nog opgeno men een post van 10.000,voor storting in een onderhouds- en ver nieuwingsfonds Deze raming geschied de dit jaar voor de eerste maal, omdat gebleken is dat de verschillende bui zen en kabelnetten dringend vernieu wing nodi'» hebben. Met inbegrip van een raming van f 10.000,voor het onderhoudsfonds moest op het water leidingbedrijf een verlies geraamd worden van 11.917,(in 1960 een winst van 681,

Weekblad voor Waddinxveen | 1960 | | pagina 2