UNIEK PLAN VOOR 90 FLATWONINGEN AAN DE WILLEM DE RIJKELAAN !ïh Met de vis op uw dis Werknemers uit de industrie maken kans op goedkope eigen woning Medische rubriek H 3 s I g M j; m 2 g g s H .5 o 3? 2 4° g S I ft S «J later plaats van De N.V. Kempkes meubelfabrieken alhier, zal deelnemen aan de Salon International du meuble te Parijs. bestelling twee uur hebben. NEDERLANDSE MEUBELS NAAR PARIJS. O NIEUWE IJSBAAN. De Ijsclub Nooit Gedacht heeft het initiatief genomen een ijsbaan aan te leggen in de Oranjewijk op ’n ter rein groot 4600 vierkante meter, na bij de Koningin Wilhelminasingel. De brandweer heeft het terrein de ze week onder water gezet. Ook zal de baan verlicht worden. Nooit Ge dacht zal dus over twee ijsbanen beschikken. VERNIEUWING POSTKANTOOR. Hedenmiddag te 3 uur zal de offi- cieële ingebruikneming plaats heb ben van het verbouwde postkantoor. De opening zal plaats hebben door de heer Bom, uit den Haag. In verband hiermede zal de middag N.V. EUROPOORTTRANSPORTEN. Door de heren H. Roubos, expedi teur alhier, en S. de Best, Koop man te Lisse, is een vennootschap opgericht, ten doel hebbende het beroepsgoederenvervoer uit te oe fenen. Deze beide heren zijn tot directeur benoemd. Het maatschap- peliik kapitaal bedraagt f 100.000,-. Als een der eerste gemeente in ons land heeft Waddinxveen de kans gegrepen om het grote woningtekort in deze gemeente, speciaal ten be hoeve van de industrie te verminderen. De geringe contingenten woning wetwoningen, die voor dit doel beschikbaar komen zijn niet voldoende om in de woningbehoefte te voorzien. Het n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft thans een financieringssysteem ontworpen voor woning bouw, waarbij juist de minder draagkrachtige!! op zeer gunstige voor waarden in het bezit van een eigen woning kunnen komen. kel-centrum Gods zegen en veel kooplustigen toe. Het is een schoon gezicht zoveel nieuwe winkels, al dus de burgemeester. Namens de fa Rehorst, sprak één der firmanten zijn dank uit voor de genoten medewerking. Hij be veelt het winkelcentrum aan in de gunst van het publiek. Namens zijn firma bood hij een staande klok aan, in het trottoir geplant, waar op in neon letters het woord „Pas sage” Nadat de beide muziekcorp sen een stukje muziek ten beste gegeven hadden, sprak de heer Huizer namens de beide midden- standsverenigingen zijn bewonde ring uit over de ondernemersgeest van de betrokken winkeliers en fe liciteerde hij de voorzitter met deze grote aanwinst. Hij hoopte op goe de samenwerking en wenste hun allen Gods zegen toe. Ineens werd de verlichting ontsto ken en knalde enig vuurwerk in de lucht, ten teken dat de winkels ge opend waren. De burgemeester haastte zich enke- onderhoudskosten e.d. in een maan delijkse huur betalen aan een voor dit doel te stichten coöperatie. De ze huur zal nauwelijks hoger zijn dan die voor een normale woning wetwoning en na de nog te ver wachten huurverhogingen waar schijnlijk zelfs lager liggen. Na der tig jaar is de bewoner eigenaar van de woning geworden en bedragen zijn maandelijkse lasten maximaal nog maar vijftien gulden. Zeer belangrijk is, dat de bewoners ondanks een bepaalde financiële steun van hun eigen werkgever niet op zodanige wijze aan die werkge ver worden gebonden, dat veran dering van betrekking zou beteke nen, dat zij hun huis zouden moe- S «3 w ten verlaten. Tijdens een gistermiddag op het raadhuis gehouden persconferentie zijn nadere mededelingen over dit belangwekkende plan gedaan. In ons nummer van volgende week zul len wij hierop nog uitvoeriger te rugkomen. Burgemeester C. A. van der Hooft zal maandag a.s. op een bijeen komst in het raadhuis met de werkgevers uit deze gemeente het financieringsschema voor de bouw van de flatwoningen bespreken. In het kader van de financierings systeem, waarbij het Bouwfonds sa menwerkt met groeperingen uit de industrie in de betrokken gemeen ten, zullen in Waddinxveen langs de Willem de Rijkelaan in de Oran- wijk negentig flatwoningen worden gebouwd door het architectenburo Stuurman. Het betreft hier dertig driekamerflats, dertig vierkamer- flats, vijftien vijfkamerflats en een zelfde aantal zeskamerflats, ver deeld over drie bouwblokken. Werknemers van verschillende in dustrieën zullen voor deze wonin gen in aanmerking komen waarvoor zij slechts enkele honderden gul dens eigen geld behoeven in te brengen, terwijl zij rente, aflossing, Het is voor de huisvrouwen in het koude seizoen niet zo een voudig hun gezinsleden voed zame kost voor te zetten, die voldoende eiwitten, mineralen stoffen en andere bestanddelen bevat en die toch betaalbaar is. Vis voldoet aan deze voorwaar den en mag dus beslist niet worden vergeten bij het samen stellen van de winter-maaltij- den. Als het een beetje wil met de weersomstandigheden is er ruime keus; zowel voor ’n een voudige pot, als voor de fijne keuken. LEKKER EN GEZOND. Allereerst mogen we dan wel de aandacht schenken aan de kabel- jouw en de schelvis. Beide soorten worden „rondvissen” genoemd, in tegenstelling tot dieren als schol, schar, tong, tarbot en griet, die tot de platvissen behoren. Kabel jouwen bestaan er van ver schillende grootten en hoedanighe den. De fijnste kabeljouw, groenig van tint, met gele vlekken is een variëteit die bij de Doggersbank wordt gevangen. Een kabeljouw met iets minder fraai uiterlijk wordt in noordelijker zeeën gevist. Het „vlees” van deze zogenaamde koolvis is wat grover dan dat van de andere kabel jouw- soorten. De voedingswaarde is er echter niet minder om De schelvis is aan de kabeljouw verwant, maar laat zich er duidelijk van onderscheiden door de zijstreep: een lijn van zwarte stippels die over de zijde loopt. KOKEN OF BAKKEN Sommige mensen houden meer van gekookte, andere van gebakken schelvis. Vanzelfsprekend is de ge bakken vis „machtiger” dan de ge kookte, wegens de gebezigde olie of boter, maar verder maakt de bereidingswijze geen verschil voor le dankwoorden te spreken aan de architect Fledderus en Roggeveen, aan de bouwers fa Rehorst, bene vens de heren Heemskerk en Kloet, terwijl hierna de heer Kooyman woorden van dank sprak aan de heren Schutte en Kraneveld met hun staf voor hun werkzaamheden, en aan de beide muziekcorpsen voor hun medewerking. Als een bijzondere attentie werd aan mevrouw van der Hooft een mand aangeboden, welke inhoud was samengesteld uit goederen van de negen winkels. Na het beëindigen van dit officiële gedeelte werd het publiek toegela ten de winkels te bezichtigen, waarvan een druk gebruik ge maakt werd. Het was een gezellige drukte, waarbij de winkeliers hun zaken ter bezichtiging openstelden. De organisatie was perfect in orde, zowel binnen- als buitenshuis, waar bij de afsluiting van de Kerkweg veel heeft bijgedragen. Ook ons blad wenst de betrokken winkeliers een goede vaart toe. Cfl Q a, .o bn o -2 Tn C Wi w X5 E

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 10