i Be Fair was iets gelukkiger dan plaatsgenote Waddinxveen: 3—2 Dit jaar aanzienlijk meer woningen gereed lc hvi rp' Bs H De avonturen Freddy Fox van NIEUWS UIT ONZE WOONPLAATS yenamen ól aanwinAt u-aab 7e dam- en schaaktournooi van de Waddinxveense Sportweek I Q m !de I ■Re I len i Burgemeester in Nieuwjaarsrede: £and- en TmMouw- „SPORTFLITSEN UIT ONZE WOONPLAATS” Lasf van zenuwen? |Fe s i BEGEEF U NIET IN GEVAAR: HOUDT RECHTS!!'. f I „BE FAIR" w T N W.S.V. „W.I.K." W.Z.C. „DE GOUWE” SCHAAKVERENIGING „W.SV." Mijnhardt’s Zenuwtabletten helpen U er overheen g DAMVERENIGING EXCELSIOR Uitslag 14e ronde onderl. competitie: J. HoogerbrugW. v. d. Heijden 0-2 H. Geers srJ. dë Heer C. KrampA. N. Littooij H. BoeleA. Zwanenburg G. HeerenA. Rietveld J. L. de RijkeH. Geers jr Pagina 2. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 20 JANUARI 1961. ,AD VO( OPENINGSWEDSTRIJD. en BB 68 10 PR< o 2-0 waarde 15-7; zodat de Hierlangs uitknippen De ondergetekende: klasse. TUINBOUWCENTRUM. Ondertekening: Adres: wenst deel te nemen aan het Dam/Schaaktournooi* in de ‘Doorhalen wat niet van toepassing is. Op de wachtlijst voor woningzoeken den staan nog 282 gecontroleerde aan vragen ingeschreven. In vergelijking PLAN VOOR COÖPERATIEF WONINGBEZIT. verlaten. Hij keek ide en vroeg zich af, BE FAIR NIEUWS Afd. Volleybal. 0-2 0-2 2-0 0-2 0-2 2-0 0-2 1-0 1-0 1-0 0-1 0-1 1-0 UI 0-1 1-0 afgebr. UI afgebr. 1-0 1-0 F Q ■i: UI PLATTELANDSVROUWEN. In samenwerking met de Holl. Mij. v. Landbouw organiseert de Bond van Plattelandsvrouwen een vergadering op dinsdag 31 januari, waar als spre ker zal optreden de heer W. Teuben over de luchtvaart. 33. Het schip naderde zienderogen de kust. Tegen de avond zouden ze in Vriesland zijn, had de kapitein gezegd. Het was nog warmer dan gisteren. De passagiers liepen puf fend rond. Een meneer vertelde, dat hij voor zijn gezondheid naar een frisse streek moest, maar op zo’n manier had ik beter naar Indië kunnen gaan, zei hij. De kustlijn werd hoe langer hoe duidelijker en Freddy was de eerste, die met zijn jonge scherpe ogen de vage omtrek ken van een stad ontdekte. Dat zou dus wel Ijsbergen zijn, de hoofdstad van Vriesland. Weldra zagen ook de andere passagiers de stad en men haastte zich om de koffers te pakken. Het was al donker, toen het schip aanlegde in de haven van Ijsber gen. LANDBOUWPOLITIEK 1961. Over bovengenoemd onderwerp zal op dinsdag 24 januari a.s. voor de C.B.T. B. en de Holl. Mij, voor Landbouw en voor de L.T.B. spreken Mr. B. W. Biesheuvel, lid van de Staten-gene- Voor de zevende maal begint het dam- en schaaktournooi weer in onze woonplaats. Het is een tournooi geworden, die in de omgeving een goede naam heeft gekregen. Laten wij hopen dat er ook nu weer vele deelnemers zijn die deze mooie sport willen beoefenen. Ook onze nieuwe inwoners zullen wij gaarne op dit tournooi ontmoeten. Het gaat hier niet om een partij te winnen, maar voor allen zit er winst in. Winst in ervaring en spelinzicht, maar bovenal winst in vriendschap. Deze vriendschap is de hechte band die het tournooi steeds weer doet slagen. Het tournooi wordt gehouden in samenwerking met de Damvereniging Excelsior en T.O.G. en de Schaakvereniging W.S.V. en wel op: dinsdag 31 januari, dinsdag 7 februari en maandag 13 februari Aan het tournooi kan door alle dammers en schakers worden deelgeno men. De wedstrijden beginnen om 7,45 uur. Gespeeld zal worden in groepen van 4 en wel le - 2e en 3e klas. Voor elke groep zijn twee prijzen beschikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50 per deelnemer. Inschrijving met inleggeld worden gaarne ingewacht vóór 28 januari a.s. Dammen: C. H. Kramp, Henegouwerweg 50, Waddinxveen. Schaken: P. Perdijk, Zwarteweg 3, Waddinxveen, telef. 01829-547 A. C. van den Bosch, leplaan 39, telef. 2136 in een het net Vrijdagavond 20 januari is er weer club, jongens en meisjes. De tjjd is van half 7 tot kwart voor 8 van 8 tot 10 jaar; en van kwart voor 8 tot 9 uur van' 11 jaar en ouder. Wij houden deze tijd aan want dit is best gegaan, en als wij hier allen aan meewerken, dan wordt het steeds beter. In de eerste vergadering van de ge meenteraad in het nieuwe jaar heeft burgemeester C. A. van der Hooft een overzicht van de voornaamste werk zaamheden in het afgelopen jaar ge geven en de vele verlangens geuit die het gemeentebestuur zich voor dit jaar ten doel stelt. Bijzonder legde de bur gemeester de nadruk op de grote krachtsinspanning van het gemeente lijk apparaat, ten einde de ontwikke ling niet alleen bij te houden maar vooral ook vóór te blijven. Financiële oorzaken hadden tot gevolg dat niet alles wat gepland was in 1960 kon worden gerealiseerd, hoewel veel werd bereikt. In de vergadering heeft dë gemeente raad de begroting van 1961 behandeld en goedgekeurd. Er kwamen ook een aantal andere punten aan de orde. Zo besloot de raad zijn goedkeuring te hechten aan de instelling van een com missie, die een rapport zal moeten uitbrengen over de mogelijkheid tot en de gevolgen van een concentratie van waterleidingbedrijven Vooruit lo pende op een algehele wijziging van de leges-verordening besloot de raad tot wijziging van de rechten voor het verlenen van bouwvergunningen. De ontvangsten die in 1960 hebben bedra gen 865 worden daardoor verhoogd met bijna f 12.000. Gezien de kosten van de bouwpolitie. die in het afge lopen jaar f 33.000 hebben bedragen, had geen der raadsleden tegen deze drastische verhoging bezwaar. Bij de behandeling van de begroting van het gemeenteliik grondbedrijf bleek, dat verwacht wordt dlat in 1961 grond zal kunnen worden overgedragen tot een gezamenlijke waarde van ruim 1.335.000. 34 Er heerste een geweldige druk te bij de haven. Auto’s reden af en aan. Kooplui prezen schreeuwend hun waar aan, een grote menigte krioelde langs de kade en boven alles uit klonk ’t loeien van de sirenes van schepen, die aankwa men of vertrokken. Freddy had nog nooit zo’n drukte gézien en zag verwonderd al dat geroezemoes aan. Een lange meneer met een grote koffer liep tegen hem aan zei, dat Freddy niet in de weg moest gaan staan. Freddy keek om en zag, dat hij midden in het pad stond, waar de passagiers zich langs haastten om het schip te weer naar d ektli hoe hij in zo’n menigte zijn oom en zijn neef en zijn vriendje kon vin den. Uitslagen: GouweGZC (meisjes) 1-0 Gouwe■Donk (dames) 2-2 GZC 5Gouwe 3 3-1 Gouwe IGZC 3 3-4 Het is deze week voor de Gouwe niet zo’n beste week geweest, één over winning, één gelijk en twee verloren wedstrijden, laat de klok niet ten goe de door slaan. We zullen maar hopen dat Heren I zaterdagavond in Dor drecht het beter doen, dan moeten zij nl. aantreden voor hun laatste wed strijd in de centrale wintercompetitie tegen Barendrecht. Programma: zaterdag 21 jan.: ZP BIGouwe I Dinsdag 24 jan.: GZC 6Gouwe 4. Voor de onderlinge competitie wer- I In deze goed gespeelde wedstrijd ge lukte het Be Fair de koploper Wad dinxveen de beide punten af te snoe pen, maar de protestcommissie zal het laatste woord hebben over de 3-2 uit slag door het indienen van een pro test dbor Waddinxveen, tegen het an nuleren van een doelpunt, dat de ar biter eerst toekende, doch daarna op advies van de Be Fair grensrechter weer afkeurde. Vier minuten was de wedstrijd pas oud, toen de rechtshalf De Lang een uittrap van de doelman van Be Fair opving en met een hoge boogbal juist onder de lat in het net deed verdwijnen. Be Fair was even wel niet in het minst ontmoedigd en drukte de geelzwarten in de verde diging, waar de spil J. Troost de ge vaarlijke midvoor Breedijk geen voet grond gaf Toch was het deze Bree dijk. die in de twintigste minuut zijn Rechtsbuiten Hijgers leen goede pas lanceerde, die geen fout maakte onder eejuich van vele jeugdige Be Fair supporters de bal inschoot. Daar na ontworstelde Waddinxveen zich langzamerhand aan de druk van Be Fair en de verdediging van dit elftal moest dan ook alle zeilen gaan bijzet ten om scoren te voorkomen. Het was Programma: Dames le klas;: zaterdag 28-1 te 7.30 uur in Moordrecht tegen MVC 2. Dames 2e klas: donderdag 26-1 te 7.30 uur in Gouda tegen Vires 2. Heren le klas: zaterdag 28-1 te 6.30 uur in Moordrecht tegen MVC 2. Heren 2e klas: vrijdag 27-1 te 8.00 uur in Gouda tegen Olympia 1. De 2e helft van de competitie is weer begonnen en er zal intens moeten wor den getraind. Willen wij dat bereiken. Jammer genoeg verliet onze trainer, de heer van Eijk ons in verband met zijn opstelling in het Nederlands Vol leybalteam. Proficiat! Uitslagen gespeelde wedstrijden. Slechts één punt winst voor Be Fair. Het 2e damesteam betrad vol goede moed het speelveld in de wedstrijd tegen Zwammerdam. Be Fair begon met de opslag. Spoedig stonden wij met 11-6 voor. Overmoedig door deze voorsprong werden we te nonchalant en werden er veel, met één hand ge speelde, ballen verknoeid, waardoor de stand 11-13 weid en uiteindelijk werd deze set met 11-15 verloren. In de 2e set ontbrak het samenspel ge heel en al en ook deze set was voor Zwammerdam; 15-9. In de 3e set had Be Fair al vlug een achterstand van 2-7. Door de harde Serves van Els werd de stand 5-7. Jammer genoeg ontbrak alle ernst en liep de tegen partij uit tot 5-13; toen zagen wij in dat we gingen verliezen en vochten wat we konden. Er was goed samen spel, want het kan!, maar het was te laat en het werd 6-15; en dus 3-0 voor Zwammerdam Voor het jaar 1961 verwachtte dë bur gemeester evenwel dat het aantal wo ningen dat van voorgaande jaren aan zienlijk zal overtreffen. Want reeds staan 193 woningen op stapel, terwijl met de uitvoering van 24 woningwet woningen juist een aanvang kon wor den gemaakt. Voorts is de verwach ting dat zeer spoedig kan worden be gonnen met de bouw van 24 wonin gen voor bejaarden. Voorts zijn nog voor de bouw van 346' woningen plan nen ingediend. Door het bedrijfsleven werden meer dan honderd woningen gekocht voor de huisvesting van per soneel. De burgemeester kondigde een voor onze gemeente geheel nieuw plan aan, nl. een plan voor coöperatief wo- ningbezit. Hierin liggen voor onder nemers en werknemers mogelijkheden die gezien het te verwachten kleine contingent woningwetwoningen, naar de mening van dë burgemeester ten volle benut zullen moeten wordën. Een bouwplan voor 90 flatwoningen ligt hiervoor klaar. tot vorig jaar kwam er zelfs een klei ne aanwas, hoewel toch met dank baarheid kan worden geconstateerd, dat in vergelijking tot enige jaren te rug een verbetering merkbaar is. Voorts maakte de burgemeester ge wag van het tekort aan personeel bij de Rijkspoliiie, dat aanzienlijk boven het landelijke gemiddelde uitsteekt. De burgemeester verwachtte dat in 1961 het brandweermaterieel met een nevel spuit zal kunnen worden uitgebreid. Voorts is de mogelijkheid van exploi tatie van een ziekenauto in studie genomen. Een stichting op basis van interkerkelijke samenwerking kon worden gevormd. Ze zal de plannen tot stichting van een bejaardentehuis uitwerken. Binnenkort zal de raad worden gevraagd deel te nemen in een op te richten stichting, die zich ten doel, stelt de tuinders, die van hun grond zijn verdreven, aan een nieuw bedrijf te helpen. Een bodem-onder- zoek is reeds ingesteld. BEGROTING GOEDGEKEURD. den de volgende partijen gespeeld. Groep I: Th. VerbreeW. Verstoep P. BroerJ. van Oort A. VersluisW. v. Vuuren Groep II: J KleijwegW. van Oort H. W. Schildt—P. Perdijk A. LittooijW. van Oort P. PerdjjkA. Doornhein Groep III: W. A. van OsJ. Visse G. van de BergTh. Nieuwets P. HeijJ. Adriaansen J. KraaijensteijnW. A. van Os G. van de BergJ. Adriaansen P HeijTh. Nieuwets C. StolkerH. Troost T. den OudeF. Jacobi A. v.d. FlierG. v. d. Zijden A. BlonkC. Blonk D. de GelderB. vnn Eijk G. Blonk—G. Heeren doelman Zalm, die met fraaie saves zijn doel schoonhield. Toch moest deze nog voor rust eenmaal dë bal uit het net halen, toen linksachter van den Akker te zacht terugspeelde. De mid voor Monster van Waddinxveen be nutte onmiddellijk deze kans en bracht dë stand op 1-2. Na de rust, waarin Be Fair zich een goede gastvrouw betoonde door thee te serveren, zakte het tempo, zodat beide verdedigingen gelegenheid kre gen hun terrein te zuiveren. In de drieëntwintigste minuut was het Be Fair’s midvoor Breedijk, die bij een schijnbaar ongevaaxlijke aanval de bal naar dë duidelijk buitenspel staan de Hilgers plaatste, die resoluut in schoot. De scheidsrechter kende dit doelpunt toe. Even -later was het weer Hilgers, die zijn club de leiding gaf, toen linksachter H. Troost finaal over de bal heen maaide. Verwoed viel Waddinxveen aan, dóch doelman Zalm van Be Fair was voortdurend in goede conditie en hoe de voorwaartsen ook schoten, steeds was hij op dë goede plaats. Tien minuten voor het einde plaatste de links-binnen van Waddinxveen, Ringelenstein, de bal voor de voeten van midvoor Monster, die moeilijke positie de bal in schoot. Maar op advies van de grens rechter annuleerde de arbiter dit doel punt. In de toen nog resterende mi nuten ging de wedstrijd als een nacht kaars uit. De burgemeester kondigde aan dat op 1 februari de aanbesteding zal worden gehouden van de verbreding van de Noordkade. Als andere opdracht die reeds gegeven waren, noemde de bur gemeester o.a. het nieuwe raadhuis, ’n garagecomplex voor al het rollend materieel der gemeente, een muziek- kiosk in het Warnaarplantsoen en het maken van verdere rioleringsplannen. Voorts bleek dat een actie-comité de stichting van een algemeen vereni gingsgebouw voorbereid. De burgemeester memoreerde dat er in het afgelopen jaar 121 woningen werden gebouwd, waaronder 62 wo ningwetwoningen. In vergelijking met vorig jaar toen 193 huizen gereed kwamen, is dit niet zoveel. Dit weer spiegelde zich ook in de bevolkings- toeneming. Het aantal inwoners steeg met 321 zielen en bedroeg op 1 janu ari j.l. 11.155. Er vestigden zich 574 personen tegen 816 in het jaar daar voor. Burgemeester C. A. van der Hooft opende zaterdagmiddag een nieuw sportveld aan het Warnaarplantsoen nabij de Kanaaldijk. In zijn openingsrede wees de burge meester van dë Hooft er dan ook op, dat de plannen voor het sportvelden- commplex aan de Kanaaldijk reeds rezen in 1952. Toen begonnen de voor bereidingen, die uiteindëlijk leidden tot de opening van het grote veld van internationale afmetingen op deze za terdagmiddag. Burgemeester van der Hooft heette in het bijzonder oud-burgemeester War- naar welkom en bracht verder dank aan adviseurs, opstellers van plannen en uitvoerders van dit omvangrijke werk, zoals ir. van Laer van de Hijks- dienst voor aanvullende werkgelegen heid, de n.v. Grontmij, het Ned. Olym pisch Comité, de KNVB, de directeur van Gemeentewerken, de heer A. C. Kraneveld en zijn plantsoenendienst, de sportraad, die reeds veel bereikte bij de samenwerking tussen de ver schillende voetbalclubs en de beide muziekverenigingen, die aan de ope- ningsplechtigneid muzikale luister bij zetten. De burgemeester wees er op, dat be- langrijker dan de overwinning de strijd is en hij sprak de hoop uit, dat de strijd sportief en eerlijk gestreden zal worden. Nadat de burgemeester ’t veld officie® geopend had verklaard gingen onder de tonen van „Koning Voetbed” de nationale driekleur en de vier vlaggen van de plaatselijke voet balverenigingen omhoog. De heer Been complimenteerde ver volgens het gemeentebestuur namens de KNVB, de heer Ververs voerde het woord namens het plaatselijke sport- weekcomité en de heer Slingerland bracht de gelukwensen over van de Goudse voetbalbond. Ten slotte bracht de vorzitter van de sportraad, dokter P. van der Linde de dank over van de plaatselijke voetbalverenigingen voor dit mooie veld. Nadat deze laatste spreker de aftrap had verricht werd op het nieuwe veld de eerste voetbalwedstrijd gespeeld. Dit was een competitiewedstrijd tus sen Be Fair I en het zaterdag-elftal van Waddinxveen. zo hoog mogelijke op brengst en kwaliteit van het van grasland gewonnen veevoeder, zijn verschillende cultuurmaatregelen noodzakelijk, zoals het gebruik van een goed gras- en klaverzaadmeng- sel, een rationele bemesting, een gunstige waterhuishouding en een doelmatige oogstwinning. Vooral de bemesting speelt hierbij een zeer belangrijke rol. Stikstof bevordert de ontwikkeling van de goede gras sen. Fosforzuur, kali en kalk doen dit eveneens, maar stimuleren daar naast in sterke mate de groei van de klavers. Na de oorlog is de productie van grasland enorm gestegen door toe- pasing van hoge stikstofgiften. Het gevolg hiervan is echter geweest dat de klaver in de meeste Neder landse graslanden sterk op de ach tergrond is getreden. Door gebrek aan klaver in het gras en hooi, is het rantsoen eigenlijk te eenzijdig van samenstelling geworden. (Vervolg op pag. 3) Bij de heren 2 begon Thor met de op slag en na enkele minuten was de stand reeds 6-1 voor Thor. Na veel heen en weer gespeel en dankzij de harde smashes van Jan Buitendijk werd de stand 6-7. Lagendijk bracht met zijn goed geplaatste serves de stand op 11-7 en deze goed gespeelde set eindigde met 15-8 voor Be Fair. De 2e set verliep vlug; van 3-7 liepen wij in via de tussenstand 6-7 tot 10-7 en wonnen met 15-7. In deze set werd goed samengespeeld. De 2 laatste sets waren droevig slecht. Totaal geen spel, geen behoorlijke opslag en aan blokdekken werd niet meer gedacht en evenals bij de dames ontbrak alle vechtlust als team. Deze sets werdën verloren met 15-11 en eindstand 2-2 werd. Het eerste herenteam moest in Bode graven tegen VSTS de punten achter laten, na een fel bevochte partij. Jam meer dat Rietveld niet aanwezig was, daardoor werd een reserve ingescha keld. De eerste set was een zeer span nende strijd 16-14 in het voordeel van VSTS. De tweede set liet zich ook goed aanzien, in het begin ging de strijd gelijk op, maar op het laatste moment liet Be Fair zich ontmoedi gen en verloor ook deze set 15-11. De derde set wist Be Fair tot 8-1 uit te lopen; maar liet ook hier de over winning ontglippen 15-10 en verloor dus deze partij met 3-0. raai en bondsvoorzitter van de C.B. Het belooft een belangrijke vergade ring te worden, waarvoor de belang stelling gevraagd wordt. DE GOUWE RUITERS. De Gouwe Ruiters organiseren op 7 en 9 februari in Lunchroom van de Water, hun bekende ruiteravonden. ’t HUISHOUDEN VAN WILLEM KREMER. Op zaterdag 4 februari wordt een avond gehouden in het Verenigings gebouw aan de Stationsstraat, waar een blijspel in 3 bedrijven wordt op gevoerd: ,,’t Huishouden van Willem Kremer”. Men leze de raambiljetten. POLITIE IN EEN NIEUW UNIFORM. Zoals bekend, zullen de gemeentelijke politiekorpsen een geheel nieuw uni form krijgen. Minister Toxopeus (Bin nenlandse Zaken) heeft thans bepaald dat dit met ingang van 1 juli gedra gen moet worden. Het oude uniform kan dan voorgoed wordën opgeborgen. DE NEDERLANDSE PAT BOONE. Deze hoopt op zaterdag 28 januari in Waddinxveen op te treden, samen met de Zingende Zusjes uit Vlaardin- gen. Piet Sybrandy is in Waddinxveen door televisie en grammofoonplaten al een bekende figuur, daarom zijn wij blij dat wij hem nu ook persoonlijk in onze woonplaats kunnen ontmoe ten. De zingende zusjes Ellie en Frannie bijgestaan door hun broertje, hebben ook al een goede naam in Nederland, waardoor deze avond dan ook zeer goed belooft te worden. Om deze personen wat te sparen zal tus sentijds muziek gemaakt worden door The Gitar Rockets, zodat de avond een gevuld geheel zal zijn. De toegangs prijs is slechts 1,wij raden u dan ook aan, zorg tijdig voor een plaatsbewijs, te verkrijgen leplaan 22, Kerkweg 76, want zelfg het vereni gingsgebouw aan dë Stationsstraat kan uitverkocht raken. Als er 28 januari nog kaarten zijn dan tot 7.30 uur aan de zaal, de avond vangt aan om 8 uur! VERBETERING ONDERWEG. De verbetering van de Onderweg is vrijwel geheel gereed. Deze is onher kenbaar veranderd, nu dë sloot ver vangen is door een trottoir en er een aantal lichtmasten met TL buizen ge plaatst zijn. Het heeft een behoorlijk bedrag gekost, maar als er ooit iets goed besteed is, is het wel dit onder deel van onze gemeente. Doordat de weg verhard is. behoeft het geen mod derpoel meer te zijn. De bewoners kunnen het gemeentebestuur dankbaar zijn voor de verandering. KLAVER IN GRASLAND. Het doel van grasland is het pro duceren van veevoeder, hetzij gras (weide-, kuil- of gedroogd gras) hetzij hooi. Wanneer dit voeder van de hoogste kwaliteit zal zijn, dan moet de zode van het grasland be staan uit verschillende grassen, klavers en kruiden van goede hoe danigheid. Voor een GESLAAGD. Mej. Lia Noorlander slaagde voor het associatie-praktijkdiploma Boekhou den. Ze werd opgeleid door de heer R J. Zuidema. E.H.B.O. De afd. Waddinxveen van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. houdt op zaterdag 21 januari een E.H.B.O.-wedstrijd in het verenigingsgebouw, Stationsstraat, aanvang half drie uur. WERK GEGUND. Bij onderhandse aanbesteding is aan de fa Koster en Visser, aannemers al hier, opgedragen het rioleringswerk en uitbreiding Villapark te Rozendaal (N.Br.), voor de som van 305.804, UITVOERING CONCORDIA. Het bestuur van Concordia deelt me de, dat haar uitvoering is verzet op 1 maart a.s. BEJAARDENMIDDAG. Dinsdag 24 januari a.s. wordt een be jaardenmiddag gehouden in het ver enigingsgebouw aan de Stationsstraat. Luchtzuiging van auto 'x\ uls y niet goed rechtsL houdt,heeft het snel. verkeer meer vat op U f ■ei

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 2