NIEUWS UIT ONZE WOONPLAATS Ko HONING te kust en te keur HALLO! Ne ens h irdige leren, ht. Mr. B. W. Biesheuvel sprak voor de drie landbouw- Ve.cfouwde’ t^icie-el in fyebtuik g-e-natne-n organisaties over de „Landbouwpolitiek 1961 De avonturen van Freddy Fox Lippen VAN EEUWEN Handen en L‘_ Li^PUROL s. 55 4 Raadsvoorstellen N.V PAI SPORT IN HET KORT 'k Betr bek Min [hal Gel een bas Opi Aar Bij c W.S.V. „W.I.K.” SCHAAKVERENIGING „W.SV." W.Z.C. „DE GOUWE” „BE FAIR” Pagina 2. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VRIJDAG 27 JANUARI 19S1 EKBLAD A. P 1 Allemaal DE GULDEN MIDDENWEG. N. V. H. PIET SYBRANDY-AVOND. VERLOOFD PAAR AANGEREDEN. GEEN VOETBAL. FEESTAVOND GOUWE RIJDERS. (wordt vervolgd.) i Zuidkade 3, telefoon 2105 B. en W. stellen de raad voor hier- Mev loefwc )p 9 febr nze lievt idinxve Jorpsst: Ondanks het feit dat het verbouwde postkantoor reeds een maand geleden in gebruik werd genomen, heeft vrij dagmiddag de officiële opening plaats gehad, waarbij een dertigtal genodig den bijeen gekomen waren in de be- stellerskamer. te worden en de ouderen menen, dat zij ons ernstig moeten beknot ten, omdat we de vrijheid nog niet aankunnen en gekke dingen doen. WAT WILLEN ONZE OUDERS voor een krediet beschikbaar te stel len van 5800. Toch is er een neiging van sommige ouders, die zich dit kunnen permitte ren, om hun kinderen tegemoet te ko men, vooral wanneer het om studies gaat die erg lang duren. GESCHEIDEN TEENAGERS OP SCHOOL. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad is in openbare ver gadering bijeen geroepen tegen don derdag 2 februari om 8 uur. volle tevredenheid uitgewerkt. Hij fe liciteert de directeur, de heer Bouwens en de ambtenaren, evenals de burge meester met deze verbouw. De hoofd-ingenieur Kisjes meende dat door goede samenwerking een prach tig geheel verkregen was. Hulde aan allen, die er aan hebben meegewerkt. Hij hoopt dat het kantoor met enkele jaren weer te 'klein zal zijn. Zoals wel bekend zal ztfn, is er ook het vorig weekend weer niet gevoet bald. Ook voor het komend weekeinde is de kans op het spelen van wed strijden zo goed als uitgesloten. Het Ijjkt ons daarom zinloos om het pro gramma op tenemen. beste stuurlui staan aan wal. ALS. Vaddinx leceptie 9-20 uu 'erenigi: le Static 7RAAC 1-0 1-0 o-i 0-1 0-1 0-1 0-1 %-v2 Voor kwaliteit naar: Natuurlijk vinden we dit allemaal iets om niet meer bjj te komen van het lachen. Maar dat neemt niet wég, dat het feiten zjjn, harde feiten die in „the States” gewoon zijn. met 139 punten. Vierde werd de ploeg van Verheul met 114 punten en laat ste Capelle a.d. IJssel met 104 punten. De beste prestatie als ploegleidster le verde mej. Voshol van Waddinxveen, gevolgd door mevr. D. O. C. van Leeuwen uit Kralingseveer. Mevr, van Leeuwen uit Boskoop en de heer Vij ver van Verheul moesten loten om de 3e en 4e leidersprijs. lun 40-j ■niging t' Jat zij >ns ges (lijven i: lun dan! Ik dank u heren Redacteuren van de Waddinxveense courant voor het plaatsen van mijn schrijven ik druk u dan van hier de hand Het gaat nu om het spel en spelen op het nieuwe voetbalveld zo wij allen nu al weten werd er 2 en 3 gemeld. Ik schrijf hier zeker onpartijdig ’t gaat bij mij alleen om ’t spel. Ik wil niet roepen ook niet jauwen met een grote snottebel Heus je makkers die daar spelen breng je vaak ook in de war. Ja je hoort het hun vertellen bij de thee of bij de bar Ik mag misschien dan nu wel zeggen wat ik zelf van ’t spelen denk Je moet het mij niet kwalijk nemen 't is toch maar een kleine wenk Be Fair; die was voor mij de vlugste maar de senterbal ontbrak In het dekken van je mannen was wel wat mijn toorn ontstak Vele balllen uit het midden goed en denkbaar voorgezet iets te zwakke voorste linie had nu weer niet opgelet. Dek, je buurman beste vrienden vechl dan samen om de bal mocht het jou dan ook gelukken geef hem dan een fijne knal De rechts en links en middenvoren brengen meestal ’t puntental Dat je dan ook moet bedenken op je plaatsen wezen zal. Wijk niet van je tegenstander loopt hem meestal in de weg Dit is dan voor mij het laatste wat ik van Be Fair u zeg WW de tegenstander had ook hier en daar gebrek missen vaak het zelfvertrouwen ja dat vindt ik maar zo gek Al heb je nu misschien al jaren gespeeld in de KNVB. Dan moet je altijd nog niet denken ik neem de bal alleen maar mee Neen mijn vrienden, heb, is hebben geef de bal dan vlugger door. Ben je vrij van tegenstander Schiet hem dan naar middenvoor Als ook die zijn plaats benut heeft wat in ’t voetbalspel behoort Is voor hem het spel te spelen en mogelijk ook ingescoort Ik wens u allerbeste vrienden van WW en ook Be Fair Dat u beiden nog mag stijgen Heb ik iets niet goed geschreven ’k hoop dat u ’t vergeven zal want het spreekwoord zeg nog altijd de Klas VI Oude duivinnen boven 500 km. le prijs L. W. Versluis; 2e prijs F. Abbema; 3e prijs D. Boere; 4e prijs C. Smit; z.e.v. H. Russcher; e.v. J. Versloot. Klas VII Oude duivinnen 250-500 km. le prijs A. Poot; 2e prijs A. J. van Rijn; 3e prijs A. Poot; 4e prijs D. Boere; z.e.v. T. Baan; e.v. L. ’t Hart. Klas VIII Oude duivinnen tot 250 km. le prijs D. Boere; 2e prijs D. Boere; z.e.v. Fr. Abbema; e.v. A. Poot. KI. IX Jonge duivinnen boven 150 km. le prijs L. ’t Hart; 2e prijs C. Smit; 3e prijs H. N. van Haren; 4e prijs H. N. van Haren; z.e.v. Fr. Abbema; e.v. C. Smit. Heeft u interesse voor Volleybal On ze trainingstijden zijn: donderdag 7.15 tot 9.00 uur dames 9.00 tot 10.30 uur heren hierna voor oudere heren oftewel onze senioren en daar is het gezellig Wilt u iets weten over Volleybal bel dan 20 94 of 27 28. dens zijn spreekuur, was er nimmer een bij over het postkantoor. De aannemer van Bochoven dankte, zowel de Rijksgebouwendienst, en de onderaannemer, als de heer Bouwens, voor de prettige samenwerking. De directeur, de heer Bouwens sprak woorden van dank voor het vlotte verloop van de verbouw en de ge meentelijke diensten en het personeel van het kantoor voor hun medewer- king. Burgemeester van der Hooft zegt dank voor de felicitatie. De autoriteiten in Den Haag hebben soms zorgen over de snelle groei onzer gemeente. Toch meent de burgemeester dat we op de goede weg zijn. De posterijen hebben het voorbeeld gegeven. De Ned. Spoor wegen hebben dezelfde plannen met het station, ook daar gaat men ver groten. Spr. brengt de hulde over van het Waddinxveense publiek aan de ambtenaren voor hun goede service. Bij alle klachten die hem bereiken tij- Zondagavond wandelde een verloofd paar langs de Bloemendaalseweg. Het liep aan de rechterzijde van de weg. Uit de richting Gouda naderde een bromfietser. Bij het passeren van het paar botste hij tegen de arm van de voetganger. Dit ging met zo’n vaart dat en de bromfietser en het paartje tegen de grond smakten. De bromfiet ser liep een hersenschudding op en moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. Het verloofde paar kreeg schaafwonden. DANK gs deze ondere ter de levolle mevn n vooi tand m ens zie' ARII De heer Bom, directeur van het Post district in den Haag, wees er op dat het óndanks maar een verbouwing zich, in deze meer en meer terug. On danks dat de landbouwende bevolking afneemt, gaat de productie nog steeds omhoog. Sinds 1953 is de productie met een vierde toegenomen. Mechanisatie en prcductiviteitstoename zijn nood zakelijk. De prijzen stegen in dezelfde periode met 12 pet. wat grotendeels ten goede kwam aan handel en indus trie. Het geeft goede hoop op de toe komst, waarin veel van de landbou wer gevraagd zal worden, vooral op het terrein van de verwerking der voedingsmiddelen. De vrije markt, die komt als bij de de E.E.G. de grenzen zullen wegvallen, zal een sterke bun deling van krachten vragen, ook zal het noodzakelijk zijn de overschotten over te brengen naar noodlijdende ge bieden. Het ongewenste garantiebeleid zal blijven bestaan als is het noodza kelijk dit te beperken. Hier kunnen de ondernemers aan medewerken, vooral de zg. gemengde bedrijven. Door mechanisatie kan de productivi teit1 sterk worden bevorderd. Met een opwekking over een goede en doeltref fende organisatie en voorlichting, be sloot spreker zijn belangijk betoog. De ouders, die in eerste instantie wil len dat hun zoon een goede positie verwerft, het verder brengt dan zij het brachten, weten dat studie cn op leiding hiervoor bittere noodzaak zijn en staan er op ten koste van wat ook, dat deze studie of opleiding niet in het gedrang komt. Tijdig slapen gaan, niet teveel roken, niet drinken, geen meisjes (of jongens), dat is het recept. Maar wat de gevoelens van de jon- Na dit officieel gedeelte werd een rondgang door het gebouw gemaakt en een ieder was het er over eens dat het een belangrijke verbetering was. Een ruime hal, drie loketten, geheel van glas, een prettige ruime, keurig geschilderde bestellerskamer, keuken en garderobe en een ruime af- en aan voer gelegenheid voor de post, maken dit kantoor tot een prachtige aan winst voor Waddinxveen. Het 3e tiental kon het tegen koploper Maasland I niet bolwerken, met een 7%-2V2 nederlaag moest men vanuit Rotterdam de terugreis aanvaarden. De heren Derksen en Adriaansen won nen hun partij, terwijl van Os remise speelde. Tot 28 januari kan men zich nog op geven voor het Dam- en Schaaktour- nooi, U wacht toch niet tot de laatste dag NATUUR EN MAATSCHAPPIJ. De moeilijkheid van alles zit in on ze maatschappij structuur, die in druist tegen de natuurlijke ontwik keling. We zien het, wanneer we kijken naar de natuurvolken. Daar zijn jongens en meisjes van zo’n vijftien, zestien jaar volwassen. Zij kijken naar de andere sexe en trou wen met elkaar. Hier ligt het verschil. In onze maat schappij kijken dergelijke jongeren wel naar het andere geslacht, maar trouwen is er niet bij. Want om te trouwen moet de jongen een gezin kunnen onderhouden. Om dit te kunnen moet je weer een positie en een inkomen hebben en dat kun je niet verwerven voordat je door scholing en opleiding in staat bent een dergelijke positie te bekleden. In onze maatschappij is daar veel tijd mee gemoeid en op de leeftijd van vijftien, zestien jaar zit je nog meestal volop in de studie, of in de opleiding voor een bepaald vak. Kijk, dat druist tegen de natuur in, want eigenlijk moest de opleiding op die leeftijd vrijwel voltooid zijn. Het ligt voor de hand, dat er in een jong leven dan zekere spannin gen ontstaan, die dikwijls leiden tot een geprikkeldheid en weerspannig heid, die de verhouding tussen de ouders en het kind niet ten goede komen. Zoals altijd ligt natuurlijk de waarheid weer in het midden. Er zijn ongetwijfeld veel jonge lui die absoluut te kort worden gehouden door hun ouders. Jon gelui die inderdaad „knetter gek” worden van het verbieden en bedillen. Er zijn er ook, die absoluut te veel vrijheid genie ten en daarvan misbruik ma ken. Naar onze mening zou een compromis het beste zijn. Wanneer je - ouders je niet voldoende vrijheid geven naar je zin, moet je niet de kop in de wind gooien, dwars zijn en gaan mokken. Neen, dan moet je er openlijk met ze over praten. Hoe moeilijk dat mis schien ook mag lijken. Want we weten ■het allemaal: er over praten stuit veel jongeren tegen de borst. Ze willen dat hun ouders zo zómaar begrijpen. Maar vergeet niet, dat ouders ook geen wondermensen zijn en het op prijs stellen wanneer je openlijk met ze over je moeilijkheden praat. Er zul len jongelui zijn die zeggen: „Nu dat behoef ik met mijn ouders niet te pro beren. Die hebben toch geen begrip er voor.” Maar dat valt meestal heel erg mee. Probeer het eens. Je hebt kans op een gunstig compromis Wij delen mede dat -de toegangsbewij zen voor a.s. zaterdagavond nog be perkt voorradig zijn, ook te verkrij gen bij de concierge van het vereni gingsgebouw. Wacht dus niet tot za terdagavond, want misschien bent u dan te laat. Zijn er eventueel kaar ten over, dan tot 8 uur aan de zaal, en niet zoals eerder gemeld tot half acht. De avond begint 8 uur precies. 36. Ze gingen naar een wat rusti ger gedeelte en Freddy moest ver tellen van al de avonturen die hij had beleefd. Eerst in de trein, toen hij zich had verslapen en van de rovers en tenslotte op zee. Vooral voor de gebeurtenissen op het schip, de storm, de kou en de daarop vol gende warmte toonden zijn toehoor ders een grote belangstelling. Toen vertelde oom Wit hoe het kwam dat die storm zo plotseling was komen opzetten en dat het zo koud geworden was en daarna weer zo warm. En wat hij hoorde vond Freddy zo vreemd, dat hij het eerst niet wilde geloven. Eerst toen oom Wit een krant kocht, waarin alles precies zo stond als hij had verteld, moest Freddy het wel geloven. Op dinsdagavond 31 jan. a.s. hoopt W.I.K. haar jaarvergadering te houden in het verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat, aanvang half acht. Hierbij nodigen wij uit de senioren en juniorenleden, ook de ouders van onze leden. Komt allen want er staan veel punten op ons programma. O.a. jaar verslag 1960; bestuursverkiezing; be spreking mars en nog enkele punten. Wij hopen op uw medewerking, blijf daarom niet achter, maar komt allen naar deze vergadering. Het bestuur W.S.V. W.I.K. stelt dit zeer op prijs. Voor de 5e ronde van de N.R.S.B.- competitie speelde het le tiental tegen het Rotterdamse „Rock”. Deze wed strijd die van belang was voor de be zetting van de laatste plaats in de le klasse, werd een ruime overwinning voor „Rock”. Door deze nederlaag komt WSV dicht in de buurt van de rode lantaarn. Uit de laatste twee wedstrijden zal men minstens twee punten moeten halen, wil men de dans nog ontspringen. In de wedstrijd tegen Rock kwamen onze spelers niet in hun beste vorm aan de start. Uitgezonderd de eerste drie borden die samen 2 Va punt vergaarden, behaalden de andere zeven borden slechts 1 punt, een wel zeer bescheiden resultaat. Hopelijk ko men zij in de twee nog resterende wedstrijden tot betere resultaten. De persoonlijke uitslagen waren: WSV—Rock. 1 W. v. VuurenE. d. Hoed 2 P. BroerP. Maut 3 J. TolJ. v. Straten 4 W. VerstoepF. J. Huyzer 5 Th. VerbreeW. A. Nederhof 6 A. v. DijkenH. Prins 7 A. v. d. Starre—A. Bezemier Het is in Nederland al lang niet on gebruikelijk meer dat de student, die zelf nog niet in eigen levensonder houd kan voorzien, op kosten van pa en ma maar vast in het huwelijk treedt. In de Verenigde Staten zijn ze ons op dit punt al ver vooruit! In dat land is het huwelijk tussen middelbare scholieren een al zo algemeen ver schijnsel geworden, dat men aldaar op de schoolbanken al gescheiden vrou wen en weduwnaars met kind kan aantreffen. Allemaal „teen-agers” dus. OFFICIAL CURSUS. Degenen die een cursus willen volgen voor scheidsrechter of tijdwaarnemer gelieve zich op te geven bij C. van Mourik. Laat ook de Gouwe hier niet in achter blijven en tonen dat zij ook in het official korps haar steentje wil bijdragen. Spoed vóór 31 jan. 1961 op geven. geren voor de andere sexe betreft, dat voelen de meeste ouders niet goed aan. Er zijn er helaas zoveel die hun eigen tijd vergeten zijn. Of., de dupe zijn geworden van hun eigen jonge voortvarendheid op dit gebied en het daardoor maatschappelijk niet zo ver brachten. Dat willen zij bij hun kin deren voorkomen en ze deinzen niet terug voor de krachtigste maatregelen. En niet ten onrechte, want zij weten wat er in de maatschappij van iemand wordt gevergd om een goede positie te verwerven en te behouden. De feestavond van de motorclub Gou we Rijders zal vrijdag 3 februari ge houden word enin de vernieuwde zaal van het Geref. verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. De verzorging van deze avond is op gedragen aan de heer Schoolenberg uit Dordrecht die voor ons een bui tengewoon aantrekkelijk programma heeft weten samen te stellen. Wij ver trouwen dan ook dat al onze leden en genodigden op deze avond weer aanwezig zullen zijn, om, zoals dat ook in vorige jaren is gebeurd, deze avond tot een onvergetelijk succes te maken. Uitslagen: ZPB I—Gouwe I 2-6 GZC 6—Gouwe 4 3-0 Zaterdagavond heeft Heren I de laat ste wedstrijd van de Centrale Winter competitie met behoorlijke cijfers ge wonnen. Het grote veld, waarin Gou we vooral na de rust goed los kwam, deed ze goed en zo kon na een rust stand van 1-2 de score na de rust op gevoerd worden tot 2-6. Programma dinsdag 31 jan. 1961: 8.30 uur Donk II—Gouwe I (Dames) 9.15 uur Donk IIGouwe III (Heren) Dit zijn dan de laatste wedstrijden voor de lagere zeventallen van dit winterseizoen. Op dinsdag 7 febr. 1961 begint dan de jeugdtraining van de Kring en hier zullen de volgende spe lers voor worden uitgenodigd: G. van Tilburg; P. van Kooten; N. Toor; J. Alblas; A. Troost; H. v. d. Bosch en N. de Rooij. Afd. Volleybal. WINST VOOR DE DAMES VERLIES VOOR DE HEREN. Het 2e damesteam kwam als altijd vol ledig (bravo het veld op en begon vol goede moed de strijd tegen DOS 2. Snel liepen wij uit: 10-4 en deze set waarin goed samenspel was te zien eindigde voor Be Fair met 15-7. De 2e set werd wat nonchalant gespeeld, echter eindigde ook deze set in net voordeel van Be Fair: 15-11. Kenne lijk bergafwaarts gaande stonden wij in de 3e set al vlug met 2-9 achter. Door misverstanden (4 man op één bal) werden wij overmeesterd door DOS: 6-15 De 4e set was een revanen op de derde want wij wisten nu de stand in ons voordeel op 9-2 te bren gen; even liep DOS in 10-5 en zei Es tot 11-14: door deze spanning werden beide partijen nerveus en gingen „ping pongen”; de stand werd 14-13 (brr en tenslotte wist Adri de laatste punt binnen te halen met een mooi prik- balletje: 15-13; zodat de eindstand 3-1 voor Be Fair werd. Het eerste team van de dames, speel de een voortreffelijke wedstrijd. Ti neke en Ali, als invallers, lieten zien wat training doet en waren op hun plaats in dit team. Er werd samenge speeld, mooie setups en harde smas hes brachten ons naar de overwinning Dat het spannend was blijkt wel uit de standen: 15-11; 15-12; 5-15; en 15-11. Heren I. In de wedstrijd Be Fair I tegen DOS I ging het er spannend aan toe. Het was jammer dat wij moreel niet sterker waren, want het spel was vrij behoor lijk alleen het serveren liet wel eens wat te wensen over. Het was ondanks de nederlaag een gezellige wedstrijd. Setstanden: 9-15; 12-15 en 8-15. Het 2e herenteam speelde tegen onze dorpsgenoten Waddinxveen I. In deze wedstrijd vlotte het in het geheel niet bij Be Fair. Mede doordat de opstel ling onvolledig was.De invaller deed wel zijn best doch wist van het spel systeem van dit team weinig af. De setstanden: 8-15; 8-15; 15-12 en ik durf het haast niet te vermelden 0-15; zo dat de eindstand 3-1 werd. Programma Dames le klas zaterdag 28-1 te 7.30 uur in Moordrecht tegen NVC 2; donderdag 2-2 te 8.30 u. in B.L.O. te Gouda tegen Volley I. Dames 2e klas: donderdag 2-2 te 7.30 uur in B.L.O. te Gouda tegen Volley 2. Heren le klas zaterdag 28-1 te 6.30 uur in Moordrecht tegen MVC 2. Heren 2e klas vrijdag 27-1 te 8.00 uur in B.L.O. te Gouda tegen Olympia I. donderdag 2-2 te 8.30 uur in Waddinx veen tegen Jod. Boys I. Donderdag 2 februari spelen de dames uit: voor de heren is dat dus een kans eens extra te trainen en wel vanaf 7.15 uur. B. EN W. VRAGEN KREDIETEN Als gevolg van de voortgaande uit breiding van de gemeente is het nood zakelijk de aanwezige vuilnisem mers weer aan te vullen. Burgemeester en wethouders vragen aan de raad een krediet van 2680, voor de aanschaffing van 300 nieuwe emmers en speciaal met het oog op de bejaardenwoningen 40 kleinere. B. en W. hebben in het»-urgentiepro gramma 1960-1964 reeds gewezen op de noodzaak in het noordelijk uitbrei dingsplan Puttepolder een nieuwe al gemene begraafplaats aan te leggen. In verband met de thans op de te genwoordige begraafplaats nog aan wezige ruimte achten B. en W. het noodzakelijk de voorbereidingen voor de uitvoering van deze plannen ter hand te gaan nemen. Het college wil aan de Nederlandse Heidemaatschap pij een opdracht verlenen het plan voor deze begraafplaats te ontwerpen. Voor het geheel bestedingsgereedma- ken zullen door deze maatschappij ver schillende werkzaamheden verricht moeten worden. Klas X Jonge duivinnen tot 150 km. le prijs H. N. van Haren; 2e prijs C. Smit; 3e prijs M. van Vliet; 4e prijs A. Poot; 5e prijs C. Smit; z.e.v. H. Russcher; e.v. L. ’t Hart. Klas XI Late jongen. le prijs Fr. Abbema; 2e prijs H. Rus scher; 3e prijs H. N. van Haren; 4e prijs Sijtsema. Uitslag verloting. Prijzen af te halen bij: P. C. Loendersloot, leplaan 15. 18 25 203 308 318 252 359 432 164 168 279 252 1670 1497 1918 1455 1907 1533 1230 830 1479 1284 833 634 2481 1225 1697 1066 1529 1952 983 1121 1774 1307 1403 1142 1620 1200 1471 813 1023 1044 794 1824 1584 1927 695 1563 1789 1227 1035 1838 552 1671 792 700 537. JAARLIJKSE TENTOONSTELLING VAN P.V. „DE ZWALUW”. Op 20 en 21 januari hield de Postdui venvereniging „De Zwaluw” haar jaarlijkse tentoonstelling bij van de Water, Dorpsstraat, alhier. Op deze tentoonstelling zaten 167 duiven, welke gekeurd zijn door keurmeester L. C. Brand uit Deventer, volgens deze keurmeester waren de duiven van goede kwaliteit, dus dit is een goede stimulans voor het komende vliegsei- zoen. Verder was ook de jaarlijkse verloting prima verzorgd, een woord van dank voor allen die er aan mede gewerkt hebben deze te doen slagen. Hier volgt de uitslag van de tentoon stelling. Klas I, doffers boven de 500 km. le prijs C. Smit; 2e prijs J. Versloot; 3e prijs W. Tamerus; 4e prijs D. Boere z.e.v. H. N. van Haren; ev. T. Baan. Klas II Oude doffers van 250-500 km. le prijs C. Smit; 2e prijs H. Russcher; 3e prijs A. Poot; 4e prijs A. Poot; 5e prijs L. W. Versluis, z.e.v. C. de Lang; e.v. J. Versloot. het toch een belangrijke verbe tering was. Hij releveerde de gang van de verbouw, waarvan de plannen 1956 reeds gemaakt waren en waar april 1960 een begin werd gemaakt. Hij sprak verder de lof uit voor het publiek en de ambtenaren voor het aanpassen aan de ongeriefelijkheid die zulk een verbouw met zich meebrengt. Ook de aannemer van Bochoven heeft het ontwerp Rijksgebouwendienst tot 35. Plotseling hoorde hij een be kend geluid: de Indianenkreet van Dikkie Does. Freddy keek naar de wal en daar zag hij hem staan, vlak bij het water, zodat het niet veel scheelde, of hij zou er in gevallen zijn. Achter hem stonden een vreem de man met een jongen. Dat zouden oom wit en neef Rein wel zijn. In een oogwenk had Freddy zijn koffer opgenomen en haastte zich tussen het volk door naar de loop plank. Het volgende ogenblik stond hij naast zijn vriendje en schudde hem de hand, alsof die eraf moest. Een vrolijke stem achter hem zei: Zo dat is dus ons neefje Freddy. Freddy keek om en zag de man en de jongen, die hij zoëven ook al had gezien. En u is oom Wit en jij bent Rein, lachte Freddy en schudde ook hen de hand. BOSKOOP WON BIJ E.H.B.O.- WEDSTRIJD. Vijf EHBO-ploegen werden zaterdag middag in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat geconfronteerd met een ernstig verkeersongeval, waarbij een bromfietser en zijn duopassagier de „slachtoffers” waren. De brom fietser was in het prikkeldraad terecht gekomen waarbij hij verwondingen in het gelaat en aan een arm had opge lopen en een slagaderlijke bloeding in de knieholte. Het andere slachtoffer was met een gapende hoofdwond in een sloot gevallen. Onder het critisch oog van de jury, bestaande uit de doktoren de Geus, Stuiver en de instructeur van het Ro de Kruis, de heer Kersbergen togen de EHBO-ers aan het werk. Het was, zoals dokter de Geus het bij de 'latere bespreking moest toegeven, een moeilijke opgave waarvoor de ploegen uit Capelle a.d. IJssel, Kra lingseveer, Boskoop, Waddinxveen en de fabrieksploeg van Verheul werden gesteld. Er werd naar het oordeel van de jury met grote geestdrift gewerkt, maar waarbij ook wel wat fouten werden gemaakt. Het was vooral de slag aderlijke bloeding waar enkele ploe gen niet voldoende aandacht aan be steedden. Ook de controle van de ploegleiders op de slachtoffers liet hier en daar wat te wensen over. Maar al bij al is toch de wens van de heer Bezoen, voorzitter van de plaatselijke afdeling in vervulling gegaan: Het was een zeer leerzame middag. Burgemeester van der Hooft, die even als wethouder Pille en enkele artsen de prestatie bijwoonde, sprak zijn be wondering uit voor het werk van de EHBO-ers. Deze mensen laten hun vrije tijdsbesteding gepaard gaan met hulp aan de medemensen. Namens het gemeentebestuur dankte hij de plaat selijke veren^ing’^voor het organiseren van deze wedstrijd. Hierna maakté de burgemeester de uitslag bekend van deze wedstrijd. De Boskoopse ploeg kreeg de eerste prijs toegekend met 153 punten. Naast de wisselbeker kreeg deze ploeg een fraaie persoonlijke beker. Tweede werd Kralingseveer met 145 punten, gevolgd door Waddinxveen Klas III Oude doffers tot 250 km. le prijs F. Abbema; 2e prijs A. J. van Rijn; 3e prijs D. Boere; z.e.v. H. Rus scher; e.v. P. C. Loendersloot. Klas IV jonge doffers boven 150 km. le prijs A. Poot; 2e prijs P. C. Loen dersloot; 3e prijs F. Abbema; 4e prijs W. Tamerus; 5e prijs A. J. van Rijn; z.e.v. W. Tamerus; e.v. M. van Vliet. Klas V Jonge doffers tot 150 km. sï; le prijs L. W. Versluis; 2e prijs C. Smit; 3e prijs P. C. Loendersloot; 4e prijs W. Tamerus; z.e.v. W. TamerusjJtë e.v. F. Abbema. ffiR 8 A. VersluisH. Westerdorp 9 J. van GortJ. den Otter 10 J. Kleijweg—L. v. Persie Totaal 3%-6% Dinsdagavond hielden de drie plaat selijke landbouworganisaties, de C.B. T.B., de Holl. Mij. van Landbouw en de L.T.B. i een vergadering, waar als spreker optrad Mr. B. W. Biesheuvel, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, om te spreken over „Land bouwpolitiek 1961”. Deze sprak er zijn voldoening over uit, te kunnen spreken voor een drie tal landbouworganisaties. Hierdoor kan men nagaan welke omstandigheden de landbouw kunnen beïnvloeden en wel ke verwachtingen er in de toekomst zijn voor de landbouw. Op dit terrein heersen grote tegenstellingen, aldus spr., aan de ene kant grote landbouw overschotten en aan de andere kant geweldige tekorten, ondanks het feit dat de Nederlandse landbouw niet achter blijft en zich steeds heeft aan gepast aan de gewijzigde omstandig heden. Er is hier en daar een pessi mistische stemming, wat echter fout is, want een ondernemer moet voor uitzien. Hier ligt een taak voor de organisaties om de lijnen op te zoe ken waar langs de toekomst zich kon ontwikkelen, want de regering trekt HEIDEHONING p. pot 2,65 KLAVERHONING p. pot 1,70 LINDEBLOESEMHONING p. pot 1,70 BOEKWEITHONING p. pot 1,70 BLOEMENHONING p. pot 1,70 REKLAME HONING p. pot 0,99 HONING per beker 0,85

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 2