LlüukLiifi Passage DE KRUISDOOD44 van de pavoordt p of AANGELEERD f EEN SMAKELIJKE PAASDIS Koopt u een auto nieuw Leerlingen Halfwas meubelstoffeerders AANGEBOREN Bekwame meubelstoffeerders damesrijwiel bromfiets 2-dags kuikens de beste rassen. 98% hennen, prijs per stuk 93 cent; per 100 90 cent. HY-LINE 2,25 per stuk (met garantie. Mestkuikens CARRIERE, bloemen en planten meisje hoedje net „Toeristisch Palet ’61” Belijdenis- Meubelstof eer der ij W. v. d. Starre Paaszaterdag Bloemisterij „Verkley” recept uit Grootmoeders tijd een Dames F. C. JAMBN Natuur speur tocht Theo Thijssenschool op de planken Algemeen Financieringen. Voor de Paasdagen Boekhandel VELDWIJK D. A. de Vlaam J. de Bruin NSU max. 250 cc kk. Ter overdenking bij Goede Vrijdag interieurverzorging fïmmerman- meubelmaker voor de bouw van koelmeu- belen en een leerling-monteur Adelboden Paastaarten en gebak Paaskorkjes en chocolade Moscovische Tulbanden Marsepein koekjes met Paasdecoraties etcj Botenbouwer kunnende schilderen strekt tot aanbeveling. Noorwegen Zwitserland, Oostenrijk, Luxemburg, Duitsland toont U gebieden waar jaarlijks duizenden N.C.R.V.’ers hun vakantie doorbrengen. FANTASTISCHE PAASCOLLECTIE IJS dubbeldik FILMDIENST NEDERL. CHRISTEL REISVERENIGING presenteert op donderdag 6 april 1961, in het Verenigingsgebouw, Stationsstraat. Londen Victoria 250 cc. DKW bromfiets '60 Magn. bromfiets '56 met voor en achterwielvering. 135,—. I L/ GESCHENKEN BIJBELS PSALM- en GEZANGENBOEKEN DAGBOEKEN Boekhandel ..VELDWIJK” 'het gevolg WAT DAN WEL? of over: land van fjorden, IEPLAAN HO schoonmaken, wonen nu heeft, teleurstelling onder dit motto exposeren wij in onze toonzalen: de bruin, be- naar Julianastraat 11 lange tiendeweg 10-16 gouda telefoon 01820-3112 een vraagt voor spoedige indiensttreding n elk dier schuilen aangeboren nei- ingen, waarvan het profiteert tijdens jjn leven, maar alleen daarmee redt l jj het niet. Er zijn ook vele dingen i e het dier aanleert om zich gewa- end met deze ervaringen beter door et leven te kunnen slaan. Kaarten verkrijgbaar bij: W. Hartog, Noordkade 119; G. van Ringelenstein, leplaan 71; J. H. Visse, Henegouwerweg 14 en A. J. Both, Kanaalstraat 12. op*.» muizen te vangen en ze alle -s, leert. Of het is de honger die Xt zich de eerste keer aan een en d'e leeuw aan een mens doet, rgrijpen. De ervaring doet de rest. Woensdagavond hebben de leerlingen van de openbare lagere Theo Thijs senschool hun ouders en vele belang stellenden ruim twee uur geboeid en vermaakt in een geheel door de kin deren uitgevoerd programma. GEVRAAGD: zelfstandig voor de koeltechniek. een diareportage neemt U mee op wandeling in de prachtige omgeving, waar dit jaar het Hotel-Chalet „Mon Rêve” (met Hollandse staf) in gebruik zal worden genomen. Toegangsprijs f 1,Aanvang 8 uur. en stijl verweven voor het dagelijks TE KOOP i g.s z. Adres te bevr. bur. v. d. blad TE KOOP z.g.a.n. TE KOOP: prima zware rassen 15,tot f 45,- per 100 stuks. Gratis vrijblijvende voorlichting. Selecteren v. bedrijfshennen ALBLAS, Noordeinde 14a MODERN REFRIGERATION Reijerskoop 5, Boskoop telefoon 01727-2594 Handelscrediet Tractoren en Landbouwmachines Machines Automaten Ovens Bromfietsen T.V. Meubelen PERSOONL. LENINGEN enz. Rente vanaf 5°/o, wij verzorgen alle aanvragen voor U. ALG. FINANCIERINGBEDRIJF Zuidkade 204 Waddinxveen Telefoon (01828)-3167 ia een gloednieuw spel.... Carriere, het spel dat een rage is bij jong en oud., want Carriere is gebaseerd op dezelfde succes formule als het Magisch Monopoly-speL Spelen om geld zonder dat het geld kost Vastgestelde verkoopsprijs 6,65. vanaf 10 uur v.m. Kerkweg-hoek Oran- jelaan verkoop van Oranjelam 34 - Telefoon 2280 Het fijne komt van de banketbakker. GEVRAAGD: op jachthaven in Loosdrecht WONING beschikbaar. Brieven onder nr. 822-1 aan het buro van dit blad. SINAASAPPELVLA. U het hiervoor nodig 4 eieren, 1J dl citroensap en 1 dl water of 2 dl sinaas appelsap en J dl citroensap en 100 gr basterdsuiker. Ga als volgt te werk: de eierdooiers met de suiker roeren, het vruchtensap ■toevoegen en deze massa onder goed roeren op een zeer zacht vuur laten blinden (de vla mag vooral niet koken). De eiwitten stijf- slaen, de eiervla er door kloppen en de malssa nog even op een zacht vuur ■laten gaar worden onder voortdurend omleggen. De vla koud laten worden en opdienen met bv. waaderwafelltjes. U kunt de vla naar verkiezing opdoen in wijde glazen of glazen schaaltjes. dwars door dit markante bergen en meren. voor de huishouding. Mevr. MOONS, Zuidkade 169. Een eigen film die in haakt op het Reisplan 1961 1 Voor een verrassende beelden en momenten uit deze wereldstad, waar traditie zijn in de gebeurtenissen leven. Voordelige reclames 2e Paasdag geopend van 9 tot 1 uur. GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenwoor dige een Een aantrekkelijk en aktueel kleurenfilmprogramma neemt U een weinig, voor donkere, sterkere kleuren een grotere hoeveel heid van het kleurmiddel. Bonte fi guren kunt U maken door op de schaal eerst met gom verschillende bloemen te klieven en ze daarna stevig met een draad te bevestigen. De eieren moeten, dan in water met een der ge noemde kleurstoffen hard gekookt worden. Een eenvoudig küeurmidde. kunt U ook vinden in gekleurd vloei papier, waaruit U door overgieten met kokenld water gemakkelijk de vloei stof kunt trekken. N'a het koken de eieren afkoelen, goed drogen en daar na met een stukje spekzwoerd afwrij ven om ‘de 'kleuren glanzend te ma ken. Dit neemt vanzelfsprekend niet weg, dat de raad van hen, die werkelijk vakkundige en objectieve vooorlich- ting kunnen geven, een belangrijke steun bij uw overwegingen kan zijn. Alleen de vakman kan u vertellen, welke type motor voorr uw doel ge schikt is en wat de voor- en nadelen van bepaalde merken zijn. Doch ook zonder deze steun kan men een goe de keus doen. Duizenden kochten reeds een auto naar eigen inzicht en het aantal werkelijke miskopen is geluk kig slechts zeer gering. Hoofdzaak is, dat men direct een scheiding maakt tussen alles wat wel en wat niet in aanmerking komt en wie deze richtlijn in gedachten houdt, komt beslist niet bedrogen uit. Uw extraatje bij besteding van 1 gulden 150 gram HAZELINO’S van 60 ct nu 42 ct LAAT U NIET OP EEN DWAALSPOOR BRENGEN. De hulp van z.g. deskundigen, die men nergens zoveel tegenkomt als waar het gaat om de kwaliteitsbeoordeling van automobielen, moet beslist als een niet te onderschatten gevaar worden aangemerkt. Iedereen kent ze en heeft ze in eigen familie- of vriendenkring: de mensen, die meestal met de beste bedoelingen de meest fantastische staaltjes van schjjn-deskundigheid ten beste geven. Geleerdheid, die door gaans is gevormd uit „van horen zeg gen” en die elke grond mist. Zijn bovengenoemde factoren goed overwogen, dan zult u zien dat de aanvankelijke respectabele lijst reeds belangrijk kan worden bekort. Er zijn echter nog meer factoren van belang. Het brandstofverbruik, het gewicht (in verband met de wegenbelasting) en dergelijke punten spelen e enrol in de rij-economie en daarnaast heeft men dan nog de keuze uit twee- en vierdeursmodellen. Ook de zitruimte op de voor- enzachterbank mag niet worden vergeten. Wat dit betreft ech ter kan niemand u raden en zult u uiteindelijk zelf moeten beslissen. dinsdag 4 en Aanmelden kan zowel mondeling als schrif telijk geschieden aan het adres Oranje— laan 8 a, Waddinxveen. Na 19.00 uur leplaan 70, Waddinxveen. genageld werden. Het verschrikke lijkste voorbeeld daarvan is te vin den tussen de optekeningen van de reeds bovengenoemde Josephus, volgens wiens bericht Titus bij Je ruzalem dagelijks 500 en meer Jo den liet kruisigen, zodat tenslotte de houtvoorraad en de plaats om de kruisen neer te zetten, gingen ontbreken. Bekend is voorts de kruisiging op grote schaal, waarvan Tacitus ver haalt (ann. XV, 44). Hij schrijft, dat Nero na de grote brand in Ro me, die negen dagen duurde en die hij zelf had gesticht, om de verden king van zich af te werpen, tal rijke Christenen als vermoedelijke daders aan het kruis liet slaan en tijdens de nachtelijk orgieën in zijn park als levende fakkels liet fun geren. DE LEERSCHOOL. Zelfs lagere dieren kunnen door er varing wijzer worden. Een proef be wees, dat een regenworm, die we toch zeker niet tot de intellectuelen van het dierenrijk mogen rekenen, nog Jets kan leren. Geplaatst in een doosje in Y-vorm, kreeg hij aan het uiteinde van het ene been iets lekkers, aan het andere been een onaangename erva ring. Na vele pogingen wdst de regen worm tenslotte precies welke weg hij moest inslaan om de prettige ervaring te ondergaan en de onaangename er varing te ontlopen. Een voorbeeld van zuiver instinct leverde Henry Fabre met zijn proeven met de processierups. Dit is een dier, dat zich in lange co lonnes voortbeweegt, zuiver uit in stinct. De onderzoeker Met de colonne van de marsroute afwijken en zorgde ervoor, dat zij rond een dikke vaas liepen en wel zo, dat de eerste op de laatste aansloot, De dieren die uit in stinct de ander volgen, bleven uren en uren doorlopen zelfs onder de koudste temperaturen en door de nacht. Ze volgden de innerlijke drang de voorganger te volgen. Na vieren tachtig uur eindigde de mars door ’n ongelukje. Wie het oogmerk heeft tot aankoop van een auto over te gaan, doet er goed aan zich tevoren reeds enigszins op de hoogte te stellen van de moge lijkheden, die er in het onderhavige geval aanwezig zijn. Bij wie geheel onvoorbereid dealers bezoekt en show room na showroom - afloopt zal reeds spoedig een grote verwarring de bo ventoon voeren. Men ziet dan door de bomen het bos niet meer en keert of cnverrichterzake huiswaarts, of doet een verkeerde aankoop. het vanouds kende adres. 5REN KLEUREN P elk Paasfeest behoren gekleurde J ren. Bij velen is het wel bekend hoe ll handig te doen, maar we zijn er [■'er van, da-t zeer veel andere men- I, het niet (meer) weten. Willen we kinderen verrassen met natuurlijk Blende gekleurde eieren, kook ze rii in het water dat een natuurlijk rijnmiddel bevat. Zo kunt U alle Elakeringen van geel tot bruin aan- Ijngen met uienschillen; groen ver- L'lgt U met spinazlewater; rood met ■nembufchout; paars met water van Be kool; blauw met campechehout. Kkiest U zwakke tere -kleuren, dan aan deze expositie hebben wij een enquete met een leuke verrassing verbonden. Werd de ter dood veroordeling door ophanging aan het kruis vooral in het Oosten toegepast, ook in het Avondland was de kruisiging niet onbekend; waarschijnlijk hadden de bewoners hier ze van de Romeinen overgenomen. Tacitus verhaalt o.a. Romeinse soldaten, die de belastin gen moesten innen, door de Frie zen werd engevangen genomen en gekruisigd. Aan de kruisiging was ook steeds begrip van diepe schande verbon den (Deut. 21 3; Gal. 3 13). Evenwel was de dood aan het kruis naar Romeins recht alleen toelaat baar voor misdadigers uit de sla venstad en dan nog voor gedeser teerde soldaten (Lev. 30, 43). Als een verzwaring der doodstraf aan het kruis gold zijn ongewone hoog te (Ester 5 14), zoals de 50 ellen hoge galg, die Haman voor Morde chai had laten oprichten. Dikwijls werd de pijniging nog daardoor verergerd dat men de veroordeel den met het hoofd naar beneden kruisigde. Aan de eigenlijke kruising gingen gewoonlijk gruwelijke voorberei dingen vooraf, die wettelijk waren geregeld. Zeer vaak werden deze regelen niet in acht genomen, wat in het bijzonder ten tijde der Chris tenvervolgingen geschiedde. De ergste marteling ter voorberei ding van de kruisdood was de ge seling. Daarom mocht ze ook niet aan Romeinse burgers worden vol trokken (Handelingen 22 25-29), hoewel hierop in de praktijk dik wijls uitzonderingen werden ge maakt. De geseling werd in de regel zo uitgevoerd, dat de huid en de bui tenste spierlagen geheel werden vernield. Ze liet, wanneer de ver oordeelde tenminste er het leven bij afbracht, altijd blijvende en het leven schadelijk, beïnvloedende sporen achter. Het ontkleden der veroordeelden was gedurende de heidense tijd, ja zelfs gedurende de Joodse tijd al gemeen in gebruik. Dikwijls echter mochten de veroordeelden de len dedoek behouden, zoals het volgens de overlevering, en naar de oudste voorstellingen van de kruising des Heeren bij de Heiland het geval geweest schijnt te zijn. Óp weg naar de plaats der veroor deling werd een opschrift meege dragen of het slachtoffer omgehan gen, waarop zijn naam en gewoon lijk ook de aard van het misdryf geschreven stond. Tijdens de Chris tenvervolgingen luidde dit opschrift vaak lakoniek en toch duidelijk ge noeg: „N., Christen” (Joh. 19 19, 20; Luk. 23 28; Mark. 16 26; Matth. 27 37). Bij de Heiland werd dit opschrift aan het hoofd einde van het kruis aangebracht. Het vastnagelen van de veroor deelde geschiedde zo, dat men of het kruis op de grond legde, de veroordeelde er aan bevestigde, dan het kruis oprichtte en in een tevo ren gemaakte gat plaatste, of door dat men eerst het kruis in de grond plantte en daarna het slachtoffer kruisigde. De vorm van het kruis was drieër lei. Het kon de gedaante hebben van de Griekse letter tau (T), van de Griekse letter chi (X) of van een lange verticale balk, gekruisd door een korte horizontale (f). Men neemt in het algemeen aan, dat het kruis van de Heiland deze laatste vorm had, afgezien van andere redenen ook hierom, dat het in drie talen geschreven en daar door omvangrijke opschrift een steun aan het boveneinde van de verticale balk vereiste. Gewoonlijk was aan de kruisen als steun voor de gekruisigden een rustblok voor de voeten aange bracht. Dat er ook een dergelijk aan het kruis van de Heiland was, kan gevoeglijk betwijfeld worden, daar op de, uit de eerste eeuw stammende kruisafbeeldingen niets daarvan te zien is. Bovendien was het ongetwijfeld niet de bedoeling van de beulsknechten, het lijden van de Heiland te verzachten, an ders hadden zij zeker niet aan de wettelijk vastgestelde geseling nog =en doornenkroon toegevoegd. De pathologische verschijnselen, die door de kruisiging werden opge wekt, moeten volgens de onder zoekingen der nieuwere therapie eenvoudig vreselijk geweest zijn. De misschien door stompe en roestige spijkers meer gescheurde dan ge stoken wonden, die behalve de spieren ook het zenuwweefsel en zelfs de beenderen raakten, moes ten door de zwaarte van het han gende lichaam steeds verder uit el kaar en vergroot worden. Hierdoor traden spoedig sterk schrijnende ontstekingen op, waarbij hevige wondkoortsen, een onlesbare dorst, de gestrekte, stijve houding van het lichaam en de wijd uitgerekte ar men de hevigste pijn veroorzaakten. Hoewel de gevolgen der kruisiging en alle daarmee samenhangende voorbereiding zeer zeker dodelijk waren, ook als de gekruisigde bii uitzondering vóór zijn verscheiden van het kruis werd afgenomen, toch gebeurde het een enkele maal, dat zo iemand er het leven afbracht. Wanneer echter onwil en ongeloof het wagen, met verwijzing naar enkele dergelijke, zelden voorko mende gevallen, de dood von de -iHeiland aan het kruis als schijn dood te willen voorstellen, bereiken zij hoogstens, dat zij een wonder, namelijk dat der opstanding uit de doden door een ander wonder ver vangen; want dat zou het zijn, in- dien een menselijk sterveling na zovele, op zichzelf reeds dodelijke, martelingen in leven was gebleven en dan na een drie-daags verblijf in een dompige, kleine, koude rots spelonk gezond en wel weer onder de mensen terugkeerde, zoals dit met de Heiland geschiedde, nog af gezien daarvan, dat de lanssteek, die tot in Zijn hart drong, absoluut de dood veroorzaakt zou hebben. Alles welbeschouwd was de krui- siging de gruwelijkste dood, waar toe men alleen werkelijke en ver meende, erge misdadigers veroor- deelde; tevens was zij de smade- liikste dood. Het kruis gold te alle tijde bij een ieder als een zinne beeld der schande. Tegenwoordig is het echter TE KOOP: LIJSTERBESSTRAAT 15 een keur van hedendaagse meubelen, lampen, gordijn stoffen, van de beste binnen- en buitenlandse ontwerpers en fabrikanten. radio én t.v. van de fa. kranenburg en glas- en servieswerk van de fa. maro, werken van leden van kunstcentrum burgvliet, bijzondere exotische planten, en hond is niet met een anti-katten- hstinct geboren. Hij jaagt een kat na, Blndat hij het een andere hond ziet pen, of omdat een snel weglopende pt zijn jachtgevoel prikkelt. Zetten e een zeer jong hondje en een jonge fiat bij elkaar, dan groeien ze meestal p tot dikke vrienden. Dorstige kbngerige kuikens weten echt niet dat K|i met water hun dorst lessen of met aankorrels hun honger stillen. Ze B kken er naar in het wi'lde weg, op pzelfde manier als ze naar alle an- H re dingen pikken. En al proberend, Hnken ze dat het drinkbaar of eet- [W,ir is. In het begin pikken ze met I -nveel enthousiasme naar grind- prels. Ze moeten het voedsel leren erscheiden. Jonge katten hebben aangeboren neiging om muizen angen. Het is het jachtinstinct dat achter een wegrennende muis aan jagen, irjaar hebben ze hem, dan n ze ei mee zonder de opzet tot i te ’lebben. Uiteindeilijk is het ',;ioed«rkat, dóe de jonge katten ïichten omtrent veroordelingen hr het kruis reiken tot in de grij- ‘oudheid terug. De Heilige Schrift ';dt daarvan het eerst bij de dro- I ade bakker van Farao (Gen. 40 I I), dan bij Jozua, die het dode I laam van de Koning van Ai van I hout liet afnemen (Joz. 8 29), Lder bij de door de Gibeonieten I ruisigde zonen van Saul (2 Sam. 9). Ook Haman en zijn tien en sterveri volgens Flavius Jo- hus (ant. XI, 6) aan het kruis, vijl de Heilige Schrift daaren- ?n van een sterven aan de galg Xekt (Esther 7 9, 10). zijn intussen ook voorbeelden, het bij de kruising van één en- ng of slechts weinigen tezamen bleef, maar waar het tot mas- Leroordelingen kwam en hon Ten en duizenden aan het kruis Zuidkade 132 Telefoon 2559 Kwekerij Zuidkade 142 eieren, 30 g boter, wat eiwit en pa- ermeel. De eieren moeten drie mi lten gekookt worden. Overgiet ze arna met koud water en pel ze voor ihttg. Dat pellen gaat niet ais U ze f et eerst even flink overgoten hebt et koud water, de eieren dus even I' .en „schrikken”. De gepelde eieren f de gesmolten boter schudden, ver- I Igens in paneermeel, eiwit en nog- I; lals paneermeel wikkelen en daar- I; in heet frituurvet vlug bruin bak- gn. De eieren moeten worden opge- >nd op een schotel, waarop een vin- jrdoekje is gelegd en dienen gegar- ■ferd te worden met gefruite peterse- I of gele slablaadjes. I N WENER PUDDING. g'. hebt nodig: 125 gr aim oud brood Inder korst), 150 gram suiker, J liter pik, 100 gram rozijnen, 25 gram su- Lie, 3 eieren, het sap en de schil 1.1 een citroen, 1 dl ruim en wat pa- lUrmeel. Ga als volgt te werk: van F gram suiker maakt U caramel, giet I -rbij een 'beetje verwarmde melk. I >p de eieren met de overige suiker I igram); vervolgens voegt U bij de I n het mengsel van caramel en melk, I in dobbelsteentjes gesneden brood, gi’; sap en de geraspte schil van de I -oen, de gewassen en gedroogde ro- |i ten en de gesnipperde sukade. Deze I,kregen massa laten weken gedu imde ongeveer een half uur, tot het |;rht in het brood getrokken is en ■Ijl in een met boter bestreken en |'lt paneermeel bestrooide warme Biding li uur „au bain marie” laten I ren. iet blijkt, dat veel mensen meer ge- ragingen van dieren aan het instinct, et aangeborene, toeschrijven, dan in •erkelijkheid het geval is. Over het Igemeen zijn het slechts enkele spe- 1 tale eigenschappen, die het dier van f ature meekrijgt, terwijl het al die l ndere dingen moet leren. Velen me- I en bijv, dat jonge eendjes instinctief I i het water gaan, dat otters geboren I vemmers zijn, dat kuikens instinctief aar graankorrels pikken, dat een kat fit aangeboren neiging muizen eet. Ifiets is minder waar. Al deze dingen Itorden aangeleerd, zijn fan ervaringen. TE KOOP oliehaard (grijs) Zeer geschikt voor winkel of kantoorruimte. SJAAK NOTEBOOM, Passage 143 - Telef. 2477 wij nodigen u uit deze expositie te komen bezoeken op tweede paasdag 3 april 1.30-5.30 uur 's middags 7-10 uur 's avonds woensdag 5 april 7-10 uur 's avonds TEGEN HET INSTINCT IN. Een andere zeer interessante proef wees uit, dat het zelfs mogelijk is een dier iets aan te leren dat tegen het instinct ingaat Zoals u weet schuwt een kakkerlak het licht en zal zich in het donker verbergen, dat is instinct Men plaatste een kakkerlak in een doosje dat in twee delen was verdeeld, de ene helft was beschut en donker terwijl het andere deel hel verlicht werd. Natuurlijk vluchtte het dier in de donkere helft, doch kreeg daar een onaangename ervaring en wel een lichte elektrische schok. Het snelde weer naar het licht, maar dat was tegen zijn instinctief gevoel. Weer te rug naar het donker, weer een schok en terug naar het licht. Zo ging dat door. De ervaring 'leerde de kakkerlak dat hij in het donker een schok kreeg en handig ging hij toen precies op de afscheiding van licht en donker zit ten, maar ook daar trof hem de schok nog. Tenslotte ging hij in het licht zitten en trotseerde dit. Hij had iets geleerd, heit instinct was overwonnen Zo zouden we kunnen voortgaan met voorbeelden Doch door een en ander is toch wel voldoende aangetoond, dat dieren slechts voor een klein deel in stinctief handélen en vooral bij hoger ontwikkelde dieren het aangeleerde het grootste deel van hun gedragingen beinvloedt. Het vormt hen tot per soonlijkheden, althans voor zover hun dierzijn dit toelaat. HOE DIK IS DE PORTEMONNEE Bij de beste voor-selectie is het raad zaam alle merken van het lijstje ie schrappen, die in een hogere prijsklas se vallen dan voor de aankoop is be wegen voor welk doel men de wagen moet gaan gebruiken. Een sportcar zal voor een vertegenwoordiger, die er dag in dag uit met zijn monstercollec tie op uit moet, of voor iemand die z’n wagentje slechts voor uitjes met het gezin nodig opleveren. RABARBER MET SCHUIMKOP. Het is feitelijk een eenvoudig recept, maar U moet er maar op komen. U hebt nodig: 2 eieren, 3/4 kg rabarber, 150 gram suiker en wat aardappel meel. Ga als volgt te werk: de eieren scheiden in dooiers en eiwitten. De rabarber schoonmaken, eventuee. schillen, in stukken snijden, wassen en met een beetje water gaar koken. De rabarer, wanneer ze gaar is, to. mloes roeren en eventueel bijbinden met aangemengd aardappelmeel. De eierdooiers roeren met 25 gram suiker en overdoen in een vuurvaste schotel. De eiwitten stijf sfaan, met 25 gram suiker en dit schuim op de rabarber leggen. In een matig warme oven me; Ibovenwaïrmte het schuim liichtbruin van. kleur en droog laten worden. Op dienen zodra de schotel gereed is. Het vereniginsgebouw in de Stations straat was voor deze avond tot de laatste plaats bezet, toen de heer C. M. Visser, hoofd der schooi om prompl half acht de ouders en belangstellen den verwelkomde. Het was hem een bijzonder genoegen, dat ook thans weer het gemeentebestuur, dat verte genwoordigd werd door burgemeester van der Hooft, wethouder S. Rille en de wnd. gemeentesecretaris J. L. Koopman, aanwezig kon zijn. De avond zette reeds vrolijk in met accondionspel van het duo Mieke Vis ser en Jeanette Jenné. De leerlingen van alle zes klassen kwamen achter eenvolgens cp het podium in een af wisselend en in snel tempo uitgevoerd programma. Bijzonder aardig was het poppenspel dat door de jongsten werd gepresenteerd. Opmerkelijk was de vrijheid waarmede de kinderen in hun spel opgingen. Opzeg-versjes vulden de korte ogenblikken die nodig wa ren cm het „toneel” te veranderen. Gymnastische oefeningen uitgevoerd door de grootste jongens, bewezen dat ook aan dit leervak op de Theo Thijs senschool goede aandacht wordt be steed. Ook de ritmische gymnastiek werd correct gepresenteerd. Een we’ verdiend applaus was de beloning voor de clown van deze avond. Met de op voering van „Het vrouwtje van Sta voren” kwamen kinderen van klasse 4 en 5 aan de beurt. Jammer dat door een storing daarbij het voetlicht niet kon branden. Wat de inzamelingsactie van oud papier had opgebracht kwa men de leerlingen ook deze avond to nen: een prachtige nieuwe vlag voor het vaandel van de Theo Thijssen- schoo-1. O l.v. mevr. Winterwerp wer den verscheidene liedjes gezongen. Met daverend geklap werd tot slot van deze geslaagde avond de premiere ten gehore gebracht van het door mevr Winterwerp gecomponeerde lied van de Theo Thijssenschool. De voorzitter van de oudercommissie, de heer C Rietveld dankte de leerlingen en de leerkrachten voor deze gezellige avond. symbool der ere. Koningen en machthebbers der aarde dragen het nu in hun kroon en spelden het die genen op de borst,, die zich bijzon der hebben onderscheiden. Zij het ons echter een teken der verlossing van schuld, die de Heland ons bracht door Zijn zoendood op Gol gotha. Richten wij, in het bijzonder in deze dagen, vol ontzag en eerbied onze blik naar het opgerichte kruis, dat ons spreekt van de vergeving der zonden in Jezus Christus. .9

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 10