Waddinxveen Groeiende industrie Agrarische activiteit in 1Z Een leerling- verpleegster vertelt. Concert Vox Jubilans Massale kettingbotsing op rijksweg tussen Woerden en Zoetermeer Jaarvergadering R.K. begrafenis onderneming r.k. begrafenisonderneming Tweede couplet gevraagd voor Waddinxveens volkslied Op spitsuren komt er een halfuurdienst speciaal voor het forensenverkeer I) Adres redaktle en administratie: Waddinxveen, Telef. 2238 Oranjelaan 9 Andere Har Sanders illustreerde volkslied voor Prins Ouderavond Kon. Julianaschool Bijdragen, verslagen, etc. uiterlijk 's woensdagsavonds inzenden Jubileum-kollekte Voor langdurige zieken Verschijnt elke vrijdag Abonnementsgeld per kwartaal f 1.- bij vooruitbetaling. Advertentieprijs 8 ct per m.m. Kontraktprijs op aanvraag. Ingezonden stukken buiten verantwoordelijkh. der redactie verbeteringen Instuif voor R.K.-jeugd Den Haaghalf uur Plaatsgenoten slaagden voor diploma Officiële mededeling1 Omzet Kempkes steeg vorig jaar met 28 procent VRIJDAG 7 APRIL 1961. Nr. 823 16e JAARGANG Weekblad voor Waddinxveen (Advertentie) ALS. Bij het werkbezoek van Zijne Ko ninklijke Hoogheid Prins Bernhard is eens nagegaan hoeveel bedrijven met tien of meer werknemers Wad dinxveen telde en hoeveel werk nemers in deze bedrijven in totaal werken. Uit dit onderzoek bleek dat er 52 van deze bedrijven zijn met totaal 2073 werknemers. om spitsuren de te lied, zoals de schoolkinderen het op iedere aubade op 30 april zingen. Victory Kostuums alleen verkrijgbaar bjj BROUWER f’ e In mei betere spoorverbindingen met de grotere steden een feit Moeten we hard werken? Jazeker! Maar dat doet nu eenmaal iedereen, je hebt je vrije tijd om er van te be komen. Als je, omdat je te ver woont, liever niet van honk gaat, is er aller lei vertier, met in de eerste plaats de onvolprezen Reeuwijkse Plassen. Je zit in het hart van Holland en de ver bindingen met andere steden zijn uit stekend. De recreatiezaal in het zie kenhuis is vreselijk gezellig, compleet met piano, radio en TV. En er is een pracht van een tuin. De toeneming van het aantal trei nen op deze lijn zal verder inhou den dat in Waddinxveen treinen Houdt dan als die kerels stand, Volgt hun voorbeeld als een kostelijke les, nog te weinig goed ingerichte en so ciaal ingestelde verpleeggelegenheden voor deze zieken. Vandaar dat het streven der Vereniging Het Zonnehuis allerwegen grote waardering ontmoet en de Zonnehuiskollekte bijzondere aanbeveling verdient. In dit jubileum jaar zelfs een extra aanbeveling. Met onze gaven in de kollekte geven we de langdurig zieken als het ware een gemeenschappelijk verj aringsgeschenk. Weet je dat ik al fan-mail begin te krijgen? Verscheidene meisjes heb ben me geschreven dat ze mijn ge schrijf met belangstelling volgen en dat ze graag meer willen weten over het Van Iterson Ziekenhuis. Hier gaat ie dan weerl Een leerlinge bereikt haar eerste mijlpaal na drie maanden. Dan krijgt ze (de eerste aanschaf betaalt het ziekenhuis) haar uniform. En er zijn heel wat mijlpalen in de loopbaan van een leerling-verpleegster. Al gauw komt ze als „jongste" „op zaal" om daar in praktijk te brengen wat ze van de docente geleerd heeft. En dan is het natuurlijk bijzonder leuk, als je op de kinderzaal belandt. En dat gebeurt al vrij gauw. AANGIFTE LEERLINl OPENBAAR ONDERWluS, Aangiften, van leerlingen voor de hei de openbare lagere scholen, voor het eind augustus aanvangende schooljaar, kunnen worden gedaan bij de hoofden der scholen op dinsdag 11 april a.s. van 7 tot 8 uur n.m. aan de scholen en van 8-10 uur n.m. aan de huisadres sen. Het hoofd van de Theo Thijssen- sohool, de heer C. M. Visser, woont Amalia van Solmsstraat 11; het hoofd van de Jan Ligthartschool, de heer P. Mier, woont Piasweg 5. De leerlingen moeten voor 1 oktober a.s. de leeftijd van 6 jaar hebben be reikt. Reeds gedane aangiften behoeven niet te worden herhaald. Waddinxveen, 4 aprffl 1961. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, de burgemeester, J. L. Koopman, wnd. C. A. v.d. Hooft. Jongens, eenmaal vraagt ook ons het Vaderland, „Geeft je wijsheid, moed en kracht”! Weest dan fier bereid met hart en hoofd en hand, Als het land een daad verwacht. Staat dan stoer en sterk voor Holland op de bres, Denk nu niet dat het verpleegsters- vak een heksentoer is. Anders zou ik me er niet zo kiplekker bij voelen. We leren, onze medemensen te helpen. Is het niet heerlijk, je leven die bestemming te geven? Ik ga je de volgende keer meer ver tellen. Maar je weet het al hè? Onze directrice staat je graag te woord. Het lijkt wel een vervolgverhaal, maar hier is alweer zuster Driesen, leerling-verpleegster in het Van Iter son Ziekenhuis in Gouda. U heeft toch wel de krant gezien ik meen van 30 maart; Daar heb ik wat gelezen zeg, dat is de moeite waard. Het Reeuwijks Gemengd Koor en Onvermoeid Vooruit, die zingen hier in Waddinxveen met harpen en de fluit. Dit is dan wel de orgeltoon, dat hoort men zo direct, Het wonder schone instrument geeft zuiver dialect. En dan nogwel de organist met ’t lange krullend haar. Die geef je vast na afloop nog een lekkere sigaar. U kent toch Piet van Egmond wel? de roem van het klavier; Zo 6 uur ’s maandags iedere week, maar nu hoort u hem hier. Ik zou zo zeggen vriendenschaar, gaat allen eens daarheen. Al is het ook voor entreegeld, is dat toch geen probleem. Als er voor mij een plaatsje is, waar niemand mij bemerkt, Dan hoop ik jullie wel te zien in de Gereformeerde Kerk Van 6 tot 12 april wordt een kollekte gehouden ten bate van de Vereniging „Het Zonnehuis”, de vereniging die christelijke verpleging beoogt van langdurig zieken in Zonnehuizen”, van alle leeftijden en ongeacht godsdienst of gezindte. Deze Zonnehuizen zijn speciale ziekenhuizen voor chronische patiënten. Thans zijn er vier van deze huizen. Het Zonnehuis te Beekbergen ts het oudste en het grootste. Het ver richt zijn zegenrijk werk reeds meer dan 30 jaar en tedt 120 bedden. In 1950 werd te Schiedam een huis geopend, vooral bedoeld voor patiënten uit Z.- Holland, de provincie met de grootste bevolkingsdichtheid. Met ruim 50 bed den is dit huis veel te klein om in de behoefte te voorzien. Er wordt ge werkt aan plannen voor nieuwbouw met meer dan dubbele kapaciteit. De Vereniging Het Zonnehuis is dus wel een grote landelijke vereniging die zich maximaal inspant om haar doel, de verpleging van steeds meer hulpbehoevende chronische lijders, te verwezenlijken. In 1921 werd deze ver eniging te Rotterdam opgericht. Dit jaar is dus een jubileumjaar waarin zij haar 40-jarig bestaan hoopt te vie ren. Dat deze vereniging in de kracht van haar leven is bewijzen bovenge noemde aktiviteiten. Er is nog heel veel te doen. De behoefte aan gespe cialiseerde verpleging van langdurig zieken in ons land is zeer groot. Het grootste deel dezer lijders (meer dan 20.000!) wordt thans onvoldoende ver pleegd of verzorgd op een onverant woorde wijze. Er zijn in Nederland wrakstukken worden geleid. Het weg dek was zo bezaaid met glasscherven, dat sommige weggedeelten in het licht van de koplampen op ijsbanen leken. Naast het regelen van het verkeer stond de politiemensen niets anders meer te doen dan het noteren van de nummers van de gestrande wagens. Vaak moest de automobilisten worden verzocht zelf de schade op te nemen. Omstreeks het middemachtelijk uur stonden nog een 28-tal beschadigde auto’s lanigs de weg, die door de in zittenden maar in de steek waren ge laten. Naar de mening van de Rijks politie zou het aantal botsingen min der zijn geweest, indien de bestuur ders wat eerder hadden gereageerd op blauwe en oranje waarschuwings- knipperlichten van de politie. Op het ogenblik zijn er in Wad dinxveen zestig landbouwbedrijven voor akkerbouw (of gemengde be drijven). Gezamenlijk gebruiken zij 960 ha. bouwland. Van de 960 ha. akkerland worden ongeveer: 110 ha. bebouwd met consumptie-aardappelen, 160 ha. voor suikerbieten, 30 ha. voor voe derbieten, 30 ha. voor haver, 120 ha. voor gerst, 290 ha. voor tarwe, 100 ha. voor erwten, 10 ha. voor karwijzaad, 20 ha. voor vlas, 45 ha. voor graszaad, 40 ha. voor klavers, 5 ha. voor blauw maanzaad. Er zijn 125 varkenshouders met on geveer 4.000 varkens, waarvan 480 fokzeugen. Er zijn 150 rundveehou ders met 3700 runderen waarvan 2200 melkkoeien. Trots de voortschrijdende mechani satie van de landbouw zijn er nog 69 bedrijven met 133 landbouw- paarden (inclusief de ponny’s). Waddinxveen telt nog 70 schapen houders met ongeveer 1300 sca- pen en lammeren, 150 pluimvee houders met ca. 30.000 stuks pluim vee. De tuinbouw neemt toe in onze ge meente. Momenteel is er 20 ha. tuinbouw in open grond, inclusief de grove tuinbouw zoals spruiten, Zaterdagavond jl. concerteerde Vox Jubilans o.l.v. Mar. Egberts in het Dorpshuis te Zegveld, hiertoe geno digd door een aantal verenigingen al daar. De zaal was overvol zodat meer deren zich met een staanplaats tevre den moesten stellen. Met grote aan dacht werd het programma gevolgd. Ds C. v. d. Bosch van Bodegraven sprak een korte Paasmeditatie uit. Donderdag 20 april a.s. zal Vox Jubi lans op uitnodiging van de landelijke bond van Herv. M.V.’s en J.V.’s een concert geven in de Grote of St. Jans- kerk te Gouda. Voor dit concert be staat thans reeds grote belangstelling. Ook te Gouda zal Ds C. v. d. Bosch medewerking verlenen aan het pro gramma. Teun Plomp, een leerling van de organist der St. Janskerk, zal hier het koor begeleiden, en het St. Jansorgel bespelen. Voorts ontving Vox Jubilans een uit nodiging van de VVV te Amersfoort om met Feike Asma een concert te willen geven in de St. Joriskerk al daar. Als datum is vastgesteld 6 sept. a.s. elkaar zullen gaan passeren, wat ten aanzien van de veiligheid be paalde maatregelen eist. De thans in gebruik zijnde ketting, waarme de de toegang tot het perron kan worden afgesloten, zal vrijwel ze ker worden vervangen door een spoorboom. Naar wij vernemen zouden er ver der plannen bestaan de overweg in de Kerkweg te verbeteren, wat op een verbreding van de doorgang zou neerkomen. Hierdoor zouden elektrisch bediende spoorbomen worden toegepast, die binnenkort elders in het land vrijkomen op een overweg, waar automatische halve overwegbomen worden geplaatst. Ter verfraaiing van het station zal Waddinxveen nog de beschikking krijgen over een stationsbeplanting, die vorig jaar ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze lijn door de gezamenlijke Boskoopse kwekers aan de Nederlandse Spoor wegen werd aangeboden ten be hoeve van een station ergens in Nederland. Dat ergens in Neder land bleef dicht bij huis en Wad dinxveen krijgt die eer. Morgen, zaterdag 8 april, zal er in hef verenigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat wederom een dansavond worden gehouden. Deze avond, die om 8 uur begint, is alleen toegankelijk voor r.k. jongelui. Voor de muzikale medewerking zorgt ditmaal het „Cock tail Kwintet”. Bij de nieuwe dienstregeling zal de reistijd, in de uurdienst van Wad dinxveen naar Den Haag, die thans 47 minuten bedraagt, worden te ruggebracht tot een half uur. Rot terdam komt van 51 minuten op 50 minuten. Tijdens de forensen uren (van 6 tot 10.15 uur en van 16.13 tot 20.15 uur) wordt de half uurdienst van kracht, waarbij de reistijd naar Den Haag op 35 mi nuten en naar Rotterdam op 30 minuten moet worden gesteld. Op zaterdagen gaan extra treinen rij den rond het middaguur. Op de zondagen blijft voorlopig de nor male uurdienst gehandhaafd. Aanvankelijk is overwogen Wad dinxveen een volledige halfuur- dienst te geven, maar het geringe vervoer op de zogenaamd rustige uren rechtvaardigden deze grote stap nog niet. Niettemin mag men tevreden zijn, dat de Spoorwegen het stijgende vervoer op deze lijn erkennen en voldoen aan de be hoefte naar snellere verbindingen en betere aansluitingen. In tegen stelling tot vele andere kleine spoorlijntjes in ons land, die wei nig rendabel waren en moesten worden opgeheven, ver toont het vervoer hier een sterk stijgende lijn, iets wat ruim 25 jaar geleden, toen het lijntje met sombere ver wachtingen werd geopend, nie mand had durven hopen. Op'het ogenblik kan Waddinxveen, wat betreft personenvervoer zelfs het snelst groeiende station van ons land worden genoemd, iets wat al eerder tot uitdrukking is geko men door verheffing van deze stop plaats tot zelfstandig station. Een ander teken van groei is het feit, dat Waddinxveen het enige kleine station in Nederland is, Terwijl je opgroeit tot een volleerde verpleegster, een vak waarmee je voor de dag kunt komen, is gezellig heid ie deel. Ben je een jaar intern geweest, dan beslist de directrice wie er mag wo nen in een van de vele leuke flats die voor het ziekenhuis beschikbaar zijn. De snelle groei van Waddinxveen betekent meer vraag naar openbaar vervoer en om aan die vraag te beantwoorden hebben de Nederlandse Spoorwegen besloten met ingang van de nieuwe dienstregeling eind mei Waddinxveen aanzienlijke betere verbindingen met de grote steden te geven. Tijdens de spitsuren gaat men op de lijn Gouda-Alphen v.v. een halfuurdienst rijden. Dit gevoegd bij betere aansluitingen in Gouda heeft tot gevolg dat men sneller van Waddinxveen naar Den Haag of Rotterdam kan reizen. Ook in omgekeerde richting werken de verbete ringen door. Holland, Holland, Wij staan als zij voor u paraat Het zou aardig zijn als de Wad- dinxveners, die een dichterlijke knobbel hebben, hieraan een cou plet zouden toevoegen, dat geheel op het Waddinxveen van heden be trekking heeft, zodat het een „echt” Waddinxveens volkslied zou wor den. Het mogen hoogstens twee couplet ten zijn. De burgemeester, bijgestaan door deskundigen zal het beste lied uit zoeken. Inzendingen richten aan de burgemeester en bij voorkeur zo spoedig mogelijk Het „Waddinxveense Volkslied” dat de scholieren voor Prins Bern- hard tijdens zijn werkbezoek zon gen, is door de Waddinxveense kunstschilder en tekenaar Har Sanders, (bekend door zijn expo sitie in het Kunstcentrum) geïllu streerd. Naast de tekst, die omvat werd door een tekening van de hefbrug, heeft de heer Sanders een boerde rij met grazende koeien en een fabriek met een houtzagerij ge schilderd. Ook hierdoor kreeg Zijne Konink lijke Hoogheid een idee over wat er in Waddinxveen leeft en hoe er wordt gewerkt. SEES PATRIA. Jongens, weet je nog van Bestevaer Michiel Van twee Trompen en Piet Hein Voor de vaan der vrijheid streden zij ter kiel, Wie de vijand ook mocht zijn. Immer vond het vaderland die helden klaar, Als het ging om d’eer van ’t land, En geen offer viel die kerels ooit te zwaar, Maakt die helden nooit te schand Holland, Holland, Wij blijven trouw aan die mannen van de daad, Holland, Holland, Wij staan als zij voor u paraat Maken wij hen nooit te schand Holland, Holland, Wij blijven trouw aan die mannen van de daad, Te Gouda slaagde dezer dagen onze plaatsgenoot J. Koppenaal voor het einddiploma van de Chr. Lagere Tuin bouwschool. Donderdag Een groot aantal ouders van leerlin gen van de Kon. Julianaschool waren dezer dagen in het Geref. Verenigings gebouw bijeengekomen om een ouder avond bij te wonen. Onder leiding van het 'hoofd der school, de heer Postma, werd er door personeel en leerlingen in vlot tempo een aardig programma afgewerkt. Leerlingen uit verschillende klassen deden leuke sa menspraken, terwijl het koortje en fluitclubje van de heer de Boer even eens succes oogstte. Ook het optreden van de 9-jarige trompetist Wim Kool mees viel zeer in de smaak. Na de pauze hield mej. Greydanus, direc trice van de christelijke landbouw- huishoudschool alhier, een causerie over de opleidingsmogelijkheden aan genoemde school. Het bleek dat deze nieuwe school in Waddinxveen aan een grote behoefte voldoet. Er bestaat zelfs een avondcursus voor mannen in de kookkunst. Tot slot hield het hoofd der schooi), de heer Postma een cau serie over „Bedrieging van buiten- en binnenaf”. De r.k. begrafenisonderneming St. Barbara hield dezer dagen in het r.k. vereen, gebouw, Burg. Trooststraat haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer H. Gerts Jaczn. De vereniging telt momenteel, zo bleek uit het versiag van de secretaris, de heer B. Lichtenberg 296 leden. Ook de penningmeester, de heer J. van der Klauw kon een optimistisch geluid la ten horen. De vereniging staat er fi- nanciëel vrij gunstig voor. De aftre dende bestuursleden, de heren H. Gerts en H. Stoere werden wederom herkozen. Op deze vergadering werd voorts besloten de contributie te ver hogen van 4,tot 5,Verder werd uitvoerig gesproken over de ver zorging van de begrafenissen en de kerkelijke grenswijziging, aangezien de leden, die in het gebied wonen, dat naar andere parochies is overgegaan een keus zullen moeten doen, waar zij begraven wensen te worden. De voor zitter deelde bovendien mede dat de vereniging een nieuwe stalen baar ten geschenke heeft gekregen van het kerkbestuur. De leden werden aan het eind van de vergadering opgewekt om zich als drager beschikbaar te willen stellen. uien en witlof. Resten nog 13 ha. voor boomkwe kerij en bloemisterij en 8 ha. voor boomgaarden. In totaal werken in vast dienstver band bij al deze bedrijven 135 ar beiders. AFSLUITINGBLOEMENDAALSEWEG Op 11 en 12 april a.s. zal de Bloemen- daalseweg afgesloten zijn voor alle voertuigen, uitgezonderd rijwielen, in verband met herstelwerkzaamheden aan het wegdek ter hoogte van de tun nel onder de rijksweg. I Velen in Waddinxveen kennen „ons volkslied nog niet, daarom ge ven wij hieronder de tekst van het waar een zg. zelfdenkende auto maat voor de plaatsbewijzenver koop werd geplaatst. Ondanks die automaat zal men er echter in de toekomst waarschijnlijk niet aan kunnen ontkomen de lokettenac- comodatie uit te breiden, drukte op bepaalde kunnen opvangen. Op de rijksweg Den Haag-Utrecht kwam het op tweede Paasdag tussen 6 en 11 uur ’s avonds tot een complete verkeerschaos. De verkeerspolitie uit Waddinxveen, Reeuwijk, Waarder en Zoetermeer en verkeersgroepen uit Leiden, Den Haag en Utrecht moesten in actie komen om weer wat orde te scheppen in de onoverzichtelijke si tuatie. Bij deze kettingbotsing waren maar liefst honderd auto’s betrokken. Acht personen werden gewond en moesten naar ziekenhuizen in de om geving worden vervoerd. De chaos strekte zich uit over een afstand van 30 km. van Woerden, via Waddinxveen tot Zoetermeer. Omstreeks 6 uur ’s avonds deden zich de eerste bot singen voor. De politie moest zich naar zoveel ongeluksplaatsen begeven, dat burgers met primitieve middelen, zoals zaklantaarns en zakdoeken, weer elders te hulp moesten schieten om de verkeerschaos zoveel mogelijk te beperken. Het verkeer kon slechts met lange wachttijden stapvoets langs de seling, betere marktbewerking, geza menlijke research, zowel als gezamen lijke in- en verkoop. Verder zal Kemp- kes ten behoeve van de Euromarkt meubels voor deze Engelse fabriek ver vaardigen. Door de gestadige groei van het bedrijf en de genoemde sa menwerking, is het noodzakelijk ge worden het geplaatste kapitaal met 500.000 tot 2025.000 uit te breiden, zo deelden wij U reeds mede. Ten be hoeve hiervan en van het verdwijnen van de oprichtersaandelen uit de fi nanciële Structuur der onderneming, stelt men voor de statuten te wijzi gen. Het maatschappelijk kapitaal zal worden uitgebreid tot 5,025 mln. Wat de oprichtersaandelen betreft (90), als de houders van deze bewijzen de wij zigingen goedkeuren, kan worden over gegaan tot afkoop van de oprichters aandelen. Door loting zullen de in aanmerking komende nummers wor den aangewezen. Het bedrag van de afkoop zal tenminste 2000,en ten hoogste 3000,per aandeel belopen. Een andere wijziging die wordt aan gebracht is, dat van hetgeen over blijft na afschrijvingen, reserveringen en het primair dividend van 6%, 2Ofl/o wordt toegevoegd aan het reserve fonds. Het aan commissarissen toeko mende deel der overwinst wordt van 15°/o teruggebracht tot maximaal lO°/o en 2j®/o voor iedere commissaris met dien verstande echter, dat de commis sarisbelasting ten laste van de ven nootschap komt. De overige wijzigin gen zijn van ondergeschikt belang. Met ergernis heb ik geconstateerd dat men in Waddinxveen nog steeds schan dalige dingen kan zien mits de wil hiervoor aanwezig is, om het te zien. Op de 'lagere school wordt de jeugd onderwezen om niet in perken en plantsoenen te lopen en geen takken van bomen te rukken. De Jeugdnatuur- wacht heeft papierbakken in de ge meente aan laten brengen. Maar wat gebeurd er als de school verlaten is. Er wordt een landdag georganiseerd, (waar ik niets op tegen heb) en al de goede raadgevingen van school zijn ze ineens vergeten. Ze gaan ieder open plekje 'benutten om het met aanplak biljetten te besmeuren, waar we nog wekenlang tegen aan moeten kijken. Dat voor deze landdag de Chr. jeugd op deze manier in de publiciteit wenst te komen is mij een volmaakte „open baring”. Was de leiding die voor dit geplak de verantwoording zal moeten dragen, soms bang dat er niet vol doende belangstelling voor deze land dag zou bestaan? Bestrijd het dan met andere middelen als deze, zodat an dere mensen er zich niet aan zullen storen, immers: „Wat gij niet wil dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.” w. Heij. Het saldo-exploiratierekening van Kempkes- Meubelfabrieken N.V. heeft blijkens de verlies- en winstrekening over het jaar 1960 653.372 (303.444) bedragen. Diverse baten brachten 7.850 (11.949) op, terwijl afschrijvingen 209.853 (181994) vergden, belastingen 175.000 (33.470) en reserve 90.000 (nihil). Aan tantièmisten wordt 45.180 (1377) uit gekeerd en ais dividend - zoals be kend 8 (6)'/o. Onverdeeld blijft 4618 (6769). De directie van Kempkes’ Meu belfabrieken deelt voorts in haar ver slag mede dat de omzet van 1960 28’/o hoger is dan in 1959. De onderbezet ting is grotendeels opgeheven, terwijl de export met ongeveer eenzelfde per centage als de binnenlandse afzet is gestegen. Men is verder genoodzaakt geweest, de bewerking van de markt in de VS te staken, hetgeen een ver lies met zich meebracht van 50.000. De orderportefeuille is momenteel voor geruime tijd toereikend, zodat men over 1961 optimistisch gestemd mag zijn. Met ingang van het lopende boekjaar werd een overeenkomst aan gegaan met één der grootste meubel fabrikanten van Engeland. Het doel hiervan is o.a. betere ervaringsuitwis- jl. ontvingen Waddinx veense leerlingen, die hun opleiding ontvingen aan de Avond Technische School te Gouda het getuigschrift. De namen van de geslaagden zijn: L. de Boer, timmeren (3-jarige opleiding); W. Smit, elektrotechniek (3-jarige op leiding); A. R. Bezoen en,R. G. A. Gouw, automontage (3-jarige oplei ding); A. M. Verbree, meubelmaken, (getuigschrift B). en P. L. Groeten, dorst, elektrotechniek (getuigschrift B). De heer A. L. Saarberg, tenslotte, slaagde aan de „Vakschool” te Schoon hoven voor het eindgetuigschrift goudsmeden. Op de Bakkerschool te Groningen slaagde onze plaatsgenoot, de heer N. de Bruin, voor Hotel-Resaurantkok.

Weekblad voor Waddinxveen | 1961 | | pagina 1